 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-02-2020 13:57 | okragly (21676 punktów) | kradzież
2 na 2 | Kradzież w raju (komuna pierwotna) nie występowała, to tak jakby lewa dlon ukradła prawej obrączkę, byliśmy jednym organizmem. Wszyscy wszystko o sobie wiedzieli.
W komunie (PRL) kradzież była głównym sportem rodaków. Kradło sie wszystko i wszędzie w tym czas (lenistwo w pracy "czy sie stoi czy sie leży 2000 sie należy")
strategicznym błędem "komuny" była walka z Bogiem, powinni postąpić odwrotnie, wpuścić go do zakładów pracy, szkół. Bóg był w stanie mocno ograniczyc kradzież, zna czyny wszystkich i wymierzy karę złodziejom. Nic się przed nim nie ukryje, zna nawet moje myśli Bóg jedyną siłą mogąca uratować komunę, jak i każdą rozproszoną społeczność przed dezorganizacją
komuna współczesna mogłaby dobrze funkcjonować pod warunkiem, że wszyscy wszystko by o sobie wiedzieli (tak jak w raju).
kradzież jest ściśle związana z tajemnicą broniąc tajemnicy bronisz złodziei
informacja jest władzą Firmy prywatne np Gogle, Fb wiedzą o tobie więcej niż ty sam, monetyzują ja, a niedługo (a może już) będą rządzić swiatem? Informacja jest władzą.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | bóg wpuszczony w... | >strategicznym błędem "komuny" była walka z Bogiem, powinni postąpić odwrotnie, wpuścić go do >zakładów pracy, szkół. Bóg był w stanie mocno ograniczyc kradzież, zna czyny wszystkich i wymierzy >karę złodziejom. Nic się przed nim nie ukryje, zna nawet moje myśli Bóg jedyną siłą mogąca uratować >komunę, jak i każdą rozproszoną społeczność przed dezorganizacją
Ale ten bóg był w komunie, w szkołach, zakładach pracy, wszędzie. Bo był w umysłach i "sercach" Polaków - którzy do tych szkół i zakładów chodzili. Przecież oni nie byli zadeklarowanymi ateistami??? Przeciwnie, a mimo to kradzież powszechnie występowała.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: bóg wpuszczony w... |
>Ale ten bóg był w komunie, w szkołach, zakładach pracy, wszędzie. Bo był w umysłach i "sercach" Polaków - którzy do tych szkół i zakładów chodzili. Przecież oni nie byli zadeklarowanymi ateistami??? Przeciwnie, a mimo to kradzież powszechnie występowała. kradzież państwowego to nie kradzież, takie bylo powszechne przekonanie
trwa po części do dzisiaj; za kradzież batoniku niedorozwinięty umysłowo młodzieniec idzie do wiezienia, za kradzież kamienicy (panstwowej), za pośrednictwem i pozwoleniem sadu, zostaje nawet ministrem. Powinniśmy bronic sady (gdzie i kiedy), jak to, nie można kraść państwowego? Takich "Kulczyków" mają wsadzić do więzienia? musimy bronić sądy, bo nowotworzenie elity nie maja sie czym paść, na czym żerować. Brońmy sądy.
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) |
> Ale ten bóg był w komunie, w szkołach, zakładach pracy, wszędzie. Bo był w umysłach i "sercach" PolakówBóg był, owszem, ale nie popierał komuny tylko był jej przeciwny. To zasadnicza różnica. lp.2o@1daj
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: kradzież | >strategicznym błędem "komuny" była walka z Bogiem, powinni postąpić odwrotnie, wpuścić go do zakładów pracy, szkół. Bóg był w stanie mocno ograniczyc kradzież Dzisiaj ten "Bóg" jest w zakładach pracy, szkołach, dlaczego nie ogranicza kradzieży? Komuna nie walczyła z Bogiem, lecz z Kościołami ( prawosławnym w ZSRR, katolickim w Polsce itd... ) i ich "Bogami". >, zna czyny wszystkich i wymierzy karę złodziejom. Nic się przed nim nie ukryje, zna nawet moje myśli Bóg jedyną siłą mogąca uratować komunę, jak i każdą rozproszoną społeczność przed dezorganizacją Ludzie są kowalem swego losu, sami sobie organizują życie, wybrali materię i konkurencję, mają "w głębokim poważaniu" idee i ducha... Sam Bóg nie uratuje ustroju, potrzebne jest "sprzężenie zwrotne", umysł człowieka musi usłyszeć Jaźń - Umysł Boga...
człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|