Racjonalista - Strona głównaDo treści
I dlatego w Polsce nigdy nie będzie lepiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-05-2020 02:53zeniu73 (6483 punktów)I dlatego w Polsce nigdy nie będzie lepiej
Ocena 4 na 6
wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail

I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.

W innym wątku dyskutujemy o przekopie Mierzei, rzekach i innych tematach, o których powinni decydować eksperci q tymczasem zacytowany przypadek dobitnie ujawnia na czym polega polska polityka:na kumoterstwie, korupcji, robieniu w konia, absolutnym nieeksperstwie polityków wręcz ich debilizmie. Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.

I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji. Będzie ciemna dupa, farmazonowanie i okradanie podatnika.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.
Jeśli chcesz, żeby w Polsce było dobrze to ocal resztki słowiańskiej mentalności i na ich fundamencie odbuduj ją, a wykorzeń rzymską mentalność, która od tysiąca lat niszczy nas Słowian.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
29-05-2020 05:45 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.
>Jeśli chcesz, żeby w Polsce było dobrze to ocal resztki słowiańskiej mentalności i na ich fundamencie odbuduj ją, a wykorzeń rzymską mentalność, która od tysiąca lat niszczy nas Słowian.

Masz na myśli tę słowiańską sprzed 996 roku? To niemożliwe. Polacy byli przez niestety więcej czasu katolikami (malowanymi) niż niekatolikami.
Więc będzie trudno o nową mentalność, w której ultrakatolik (na przykład właściciel firmy z przykładu u góry) nie będzie ruch...l własnych rodaków i braci w wierze.
hyperion (1422 punktów)
>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.

I to jest właśnie typowa przyczyna dlaczego w Polsce nie będzie dobrze.
Bo nawet jak ktoś próbuje znaleźć rozwiązanie to zaraz pojawi się tłum takich którzy
go zakrzyczą,że "w Polsce nigdy nic się nie zmieni" zamiast go wesprzeć.

"Krytykuj ale szukaj też rozwiązań." a nie tylko siej defetyzm.

>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>Będzie ciemna dupa, farmazonowanie i okradanie podatnika.

I bardzo dobrze. Niech okradają podatnika jak najwięcej. Może w końcu podatnik zacznie myśleć kogo wybiera. Na pohybel głupim podatnikom.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
29-05-2020 10:29 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Gdyby polityk był kimś mądrym... to nie zostałby politykiem. Więc w całym wątku jest pewna sprzeczność Poza tym: jeśli tłum mało rozgarnięty wybiera kogoś spośród siebie, to kogo wybierze? Najmądrzejszego? Wątpliwe. Zgodziłbym się, że co najwyżej najsprytniejszego w autopromocji.

Pocieszeniem może być to, że tak jest na całym świecie. Więc nic nowego pod słońcem w Polsce nie wymyślono.

A wracając bardziej do wątku i pierwotnego cytatu o firmie Argenta: to co w tym złego, że firma kupuje coś taniej, a sprzedaje drożej? To chyba zasada działalności gospodarczej w ogólności. Gdyby było odwrotnie, to skąd by firma miała wziąć pieniądze na taką "działalność"?
29-05-2020 13:05 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
>Gdyby polityk był kimś mądrym... to nie zostałby politykiem. Więc w całym wątku jest pewna sprzeczność Poza tym: jeśli tłum mało rozgarnięty wybiera kogoś spośród siebie, to kogo wybierze? Najmądrzejszego? Wątpliwe.

Czytałem kiedyś taki coś:

Etap I: ciężkie czasy tworzą mądrych ludzi
Etap II: mądrzy ludzie tworzą lekkie czasy
Etap III: lekkie czasy tworzą głupich ludzi
Etap IV: głupi ludzie tworzą ciężkie czasy
I powrót do początku.

Obawiam się, że obecnie jesteśmy na etapie IV/początku etapu I.

Jak ludzi przyciśnie to zaczną się zastanawiać kogo wybierać do władzy.

>Pocieszeniem może być to, że tak jest na całym świecie. Więc nic nowego pod słońcem w Polsce nie wymyślono.

Głupota Polaków przy głupocie Zachodu to naprawdę jak mysz przy słoniu.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
29-05-2020 18:52 
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)
.
>A wracając bardziej do wątku i pierwotnego cytatu o firmie Argenta: to co w tym złego, że firma kupuje coś taniej, a sprzedaje drożej? To chyba zasada działalności gospodarczej w ogólności. Gdyby było odwrotnie, to skąd by firma miała wziąć pieniądze na taką "działalność"?

Normalna firma taką wyceną swojej usługi dawno by zbankrutowała bo rynek nie kupił by jej produktu (testy były gdzie indziej po 50 zł).

Tylko i wyłącznie nepotyzm pomógł tej firmie sprzedać testy 6 razy drożej. A nepotyzm to nie wolny rynek.
I o tym mówię. Nie mówię o kółkach do komputera Apple, które Apple sprzedaje za z dupy wziętą cenę. Chcesz kupuj. Ale jeśli testy kupuje państwo za kasę podatnika to na pewno nie od kumpla/brata czy żony po 6krotnie zawyżonej cenie.

W prawdziwym państwie (a nie republice bananowej) rząd nie kupiłby takich testów nawet po niższej cenie jeśli by się okazało, że firma sprzedająca ma powiązania z organem płacącym. To się nazywa konflikt interesów.
29-05-2020 19:39 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>.
>>A wracając bardziej do wątku i pierwotnego cytatu o firmie Argenta: to co w tym złego, że firma kupuje coś taniej, a sprzedaje drożej? To chyba zasada działalności gospodarczej w ogólności. Gdyby było odwrotnie, to skąd by firma miała wziąć pieniądze na taką "działalność"?
>Normalna firma taką wyceną swojej usługi dawno by zbankrutowała bo rynek nie kupił by jej produktu (testy były gdzie indziej po 50 zł).
>Tylko i wyłącznie nepotyzm pomógł tej firmie sprzedać testy 6 razy drożej. A nepotyzm to nie wolny rynek.
>I o tym mówię. Nie mówię o kółkach do komputera Apple, które Apple sprzedaje za z dupy wziętą cenę. Chcesz kupuj. Ale jeśli testy kupuje państwo za kasę podatnika to na pewno nie od kumpla/brata czy żony po 6krotnie zawyżonej cenie.
>W prawdziwym państwie (a nie republice bananowej) rząd nie kupiłby takich testów nawet po niższej cenie jeśli by się okazało, że firma sprzedająca ma powiązania z organem płacącym. To się nazywa konflikt interesów.
>

Tak jest gdy państwo pala się biznesem zamiast wyłącznie pilnować prawa.

Panstwa prowadzące dzialanosc gospodarcza i swiadczoce usługi to paranoja!

Panstwo powinno ograniczyć swoją działalność WYŁĄCZNIE do pilnowania prawa.

Jeżeli w państwie dochodzi do potężnych różnic społecznych to nie należy podejmować państwowej działalności gospodarczej, zapewniającej wszystkim obywatelom świadczenia lecz należy zmieniać prawo tak aby w bezpośrednich stosunkach społecznych obywateli nie ksztaltowaly się tak potężne różnice.

Jestem gorącym przeciwnikiem własności państwowej i państwowego koryta pieniężnego. To błąd kardynalny, który istotnie osłabia społeczeństwo.

Biznes powinien być wyłącznie prywatny.
Państwowe powinno być wyłącznie prawo.
29-05-2020 19:52 
 Ocena 4 na 4
szarley (54911 punktów)
>Tak jest gdy państwo pala się biznesem zamiast wyłącznie pilnować prawa.
>Panstwo powinno ograniczyć swoją działalność WYŁĄCZNIE do pilnowania prawa.
>Państwowe powinno być wyłącznie prawo.

Napisał przeciwnik istnienia prawa
Prawo nie istnieje bez egzekucji.
Prawo nie istnieje bez policji i sądów

A ty od kilku lat postulujesz istnienie jedynie prywatnych bojówek wymuszających posłuszeństwo biedoty

Walnij się kilofem w główkę.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Prawo nie istnieje bez egzekucji.
>Prawo nie istnieje bez policji i sądów

Kłamstwo!
Wierutne!

Właściwe zasady społeczne, za którymi stoi korzyść każdego z członków grupy społecznej, nie wymagają żadnej przemocy, są przestrzegane dla indywidualnych korzyści każdego z członków grupy.

Wzajemna przemoc jest oznaką złego prawa, za którym stoi korzyść jednej klasy społecznej kosztem drugiej. Przemoc jest oznaką rozwijającego się społecznego pasozytnictwa.
Im więcej przemocy potrzeba do utrzymania porządku prawnego, tym wyższy poziom pasozytnictwa społecznego przemyca wadliwe prawo.

Dobre prawo to religia.
Wiara, że za określonym stosunkiem do innych członków grupy stoi osobista korzyść.

Dobre prawo rodzi wiarę w sprawiedliwość.

Dobre prawo nie potrzebuje żadnych sądów ani komorników.
Dobre prawo bazuje na wierze w sprawiedliwość.

Tak samo dobry władca nie potrzebuje żadnej armii, żeby swoją władzę utrzymać. Jego władza opiera się na wierzę w sprawiedliwość.

Władca, który potrzebuje armii, żeby władzę utrzymać, to tyran, wyzyskiwacz, to pasożyt społeczny.
szarley (54911 punktów)
Ale ty pierd0lisz Hamerliku, ale ty pierd0lisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ale ty pierd0lisz Hamerliku, ale ty pierd0lisz

Dlaczego przestrzegasz zasad religijnych?

Dlatego, że ktoś grozi Ci karą, jeżeli je złamiesz?

Dyszy Ci jakiś patriarcha nad karkiem, czekając na twój błędny ruch?

Nie!

Przestrzegasz zasad religijnych, bo wierzysz, że są sprawiedliwe i przyniosą Ci osobiście korzyść.

Prawdziwe prawo, nie jakiś fałszywy gniot, to twoja religia.
szarley (54911 punktów)
Ale ty pierd0lisz Hamerliku, ale ty pierd0lisz




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-05-2020 21:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
Brak formalnej egzekucji prawa może istnieć jedynie w małych izolowanych społecznościach i sam to widziałem. W Berlinie brak egzekucji praw spowodowałby władzę dzikich band.
Szkoda, że tak prosty komunikat przerasta twoje intelektualne zdolności

A teraz wysil trochę swój rozumek i wyobraź sobie, że twoim (!!!) świecie ktoś po pijaku wracał z dyskoteki i spowodował drogowy wypadek...

Tak, wiem, w Hamerdupraju nie będzie dyskotek, każdy będzie harował 18 godzin na dobę albo siedział przed kompem pilnując na ile wyceniono licencję na defekację

Wyobraź sobie, że w twoim hamerciulraju ktoś zgwałci dziecko.
Tak, wiem, w hamerciulraju, każdy będzie tak szczęśliwy z opodatkowaną żoną, że zboczeńców nie będzie

Nie odpisuj, męczą mnie twoje bełkoty najarańca, który znów przedawkował i przestał rozumieć sam siebie.

Głupcem jesteś, głupcem umrzesz, głupcem Bóg cię wskrzesi.
Żyjesz w takim odrealnieniu od rzeczywistości, że nie dziwię się, że niemieckie społeczeństwo musi cię utrzymywać

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-05-2020 22:33 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>.
>>A wracając bardziej do wątku i pierwotnego cytatu o firmie Argenta: to co w tym złego, że firma kupuje coś taniej, a sprzedaje drożej? To chyba zasada działalności gospodarczej w ogólności. Gdyby było odwrotnie, to skąd by firma miała wziąć pieniądze na taką "działalność"?
>Normalna firma taką wyceną swojej usługi dawno by zbankrutowała bo rynek nie kupił by jej produktu (testy były gdzie indziej po 50 zł).
>Tylko i wyłącznie nepotyzm pomógł tej firmie sprzedać testy 6 razy drożej. A nepotyzm to nie wolny rynek.
>I o tym mówię. Nie mówię o kółkach do komputera Apple, które Apple sprzedaje za z dupy wziętą cenę. Chcesz kupuj. Ale jeśli testy kupuje państwo za kasę podatnika to na pewno nie od kumpla/brata czy żony po 6krotnie zawyżonej cenie.
>W prawdziwym państwie (a nie republice bananowej) rząd nie kupiłby takich testów nawet po niższej cenie jeśli by się okazało, że firma sprzedająca ma powiązania z organem płacącym. To się nazywa konflikt interesów.
>
Tu się całkiem zgadzam Państwo powinno zajmować się czym innym, niż zakupami od swoich obywateli (czy ich firm). Bo już sam fakt mieszania się Państwa do gospodarki to korupcja, gangsterstwo i podobne klimaty Ale większość obywateli tego nie zauważa i raczej nie zauważy w najbliższych pokoleniach. Bardziej widzi swoją kieszeń i 500+. Mit podwyższenia wykształcenia społeczeństwa, to raczej wyższa indokrynacja, a nie wykształcenie.
31-05-2020 10:04 
 Ocena 3 na 3
Jan Rylew (3965 punktów)
>Państwo powinno zajmować się czym innym, niż zakupami od swoich obywateli (czy ich firm).
A kto powinien kupować potrzebny sprzęt, materiały i usługi dla urzędów i instytucji państwowych oraz zakładów publicznych ?

>Bo już sam fakt mieszania się Państwa do gospodarki to korupcja, gangsterstwo i podobne klimaty
Afery występują w każdym systemie, generuje je nie system lecz ludzie o lepkich, brudnych rączkach takich trzeba odstawiać poza działalność publiczną. Polityka personalna się kłania. Jednak i tutaj występują błędy tak jak we wszystkim innym.

>Ale większość obywateli tego nie zauważa i raczej nie zauważy w najbliższych pokoleniach.
Ludzie to na ogół widzą, ale nie potrafią antycypować, mają na ogół słabą pamięć i są żałośnie podlegli manipulacji.

>Bardziej widzi swoją kieszeń i 500+.
Akurat to nie jest najgorsze.

>Mit podwyższenia wykształcenia społeczeństwa, to raczej wyższa indokrynacja, a nie wykształcenie.
Wykształcenie bez wartości prospołecznych, humanistycznych to niewielki pożytek dla ogółu.
29-05-2020 22:57 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>.
>>A wracając bardziej do wątku i pierwotnego cytatu o firmie Argenta: to co w tym złego, że firma kupuje coś taniej, a sprzedaje drożej? To chyba zasada działalności gospodarczej w ogólności. Gdyby było odwrotnie, to skąd by firma miała wziąć pieniądze na taką "działalność"?
>Normalna firma taką wyceną swojej usługi dawno by zbankrutowała bo rynek nie kupił by jej produktu (testy były gdzie indziej po 50 zł).
>Tylko i wyłącznie nepotyzm pomógł tej firmie sprzedać testy 6 razy drożej. A nepotyzm to nie wolny rynek.
>I o tym mówię. Nie mówię o kółkach do komputera Apple, które Apple sprzedaje za z dupy wziętą cenę. Chcesz kupuj. Ale jeśli testy kupuje państwo za kasę podatnika to na pewno nie od kumpla/brata czy żony po 6krotnie zawyżonej cenie.
>W prawdziwym państwie (a nie republice bananowej) rząd nie kupiłby takich testów nawet po niższej cenie jeśli by się okazało, że firma sprzedająca ma powiązania z organem płacącym. To się nazywa konflikt interesów.
>

Zrobili by im jesień średniowiecza z dupy za taką wycenę. Byle dział zakupów robi dwie trzy kontr oferty jebiąc się o dwa grosze trzy tygodnie i pińcset maili.

Ale zdaje się że u nas w lutym sraczka była czy TVP dostanie dwa miliardy czy nie. We Włoszech się paliło a u nas luz blues.
TVP to chyba jedna wyjdzie bez strat w tym roku.
29-05-2020 18:54 
 0 na 4
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Gdyby polityk był kimś mądrym... to nie zostałby politykiem.

Polityka to praktyka rozwiązywania konfliktow interesów.

Na drzewie wyrosla jedna gruszka.

Zjedzenie jej przez Ciebie wyklucza możliwość zjedzenia jej przeze mnie.

Polityka polega na ustaleniu, kto ją zje.

Polityka to kanał, bo to permanentne tkwienie w konflikcie. Rozwiążesz jeden konflikt a w jego miejsce pojawia się kolejnych 100, bo jedna żywa istota wyklucza drugą. Twój teren wyklucza przestrzeń innym istotom, twój zasób wyklucza dostęp innym istotom, twoje działanie wyklucza działanie innych istot.

To czego jeden człowiek chce wyklucza spełnienie potrzeb innych ludzi.

Nie ma i nigdy nie będzie ostatecznego rozwiązania.
Za każdym rozwiązaniem jest 100 nowych problemów.

W tym wszytkim można liczyć tylko na chwilę odpoczynku, kiedy rozwiazesz problem masz kilka chwil zanim urośnie nowy.

Dostaniesz wypłatę to się najesz, ale zaraz potem przyjdzie moment, kiedy wypłata się skończy
30-05-2020 05:59 
 Ocena 1 na 1
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Polityka to praktyka rozwiązywania konfliktow interesów. Na drzewie wyrosla jedna gruszka.
Zjedzenie jej przez Ciebie wyklucza możliwość zjedzenia jej przeze mnie.
Polityka polega na ustaleniu, kto ją zje.<<

Jak to kto? Kaczyński. Chyba że łaskawie odstąpi ją swojemu odkryciu towarzyskiemu, Julce.

hanging_bishop (1112 punktów)
Bo u nas mówi się ile się przeznaczyło na daną inwestycję (duże liczby). Ważne ile się wybudowało i jakie są efekty. Pieniądze się rozchodzą po znajomych i krewnych królika. Wiadomo, ustawione przetargi, zawyżone ceny etc. Nie jest to efektywne...
Paolo Monstro (6146 punktów)
>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.
>W innym wątku dyskutujemy o przekopie Mierzei, rzekach i innych tematach, o których powinni
>decydować eksperci q tymczasem zacytowany przypadek dobitnie ujawnia na czym polega polska
>polityka:na kumoterstwie, korupcji, robieniu w konia, absolutnym nieeksperstwie polityków wręcz ich
>debilizmie.
Myśle, że polityków i ich znajomych, którzy przytulają miliony i jeszcze zyskują przy tym poparcie nie można nazwać debilami.
Mam większy problem z ludźmi, którzy to widzą i nadal na to głosują.

>Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.

To nie jest słowiańska mentalność, korupcja jest wszędzie. Są kraje w których jest znacznie niższa niż w Polsce, ale to samo dzieje się w Grecji, we Włoszech, w Rumunii, w Bułgarii poza EU jest nawet gorzej w krajach arabskich czy w Ameryce Południowej.

>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
Bedą w TVP!I to ludziom wystarczy.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
30-05-2020 08:41 
 Ocena 2 na 2
hyperion (1422 punktów)
>Mam większy problem z ludźmi, którzy to widzą i nadal na to głosują.

Dokładnie. To zwykli ludzie są problemem bo ciągle wybierają tych samych do władzy
z bezmyślności albo za domniemane konfitury.

>>Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.
>To nie jest słowiańska mentalność, korupcja jest wszędzie. Są kraje w których jest znacznie niższa niż w Polsce, ale to samo dzieje się w Grecji, we Włoszech, w Rumunii, w Bułgarii poza EU jest nawet gorzej w krajach arabskich czy w Ameryce Południowej.

Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa, ale mieli dziesięciolecia na ubranie korupcji tak aby mało kto się w tym zorientował. Np. jakiś wyższy urzędnik lądował na lukratywnym stanowisku w korporacji dla której jako urzędnik pozytywnie załatwił sprawy. To się chyba nazywa "drzwi obrotowe" ("revolving-doors")?

@zeniu73
>>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.

Jak im na to pozwolimy to nie będzie.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
30-05-2020 09:26 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>zwykli ludzie są problemem bo ciągle wybierają tych samych do władzy

Wybierzecie nowych, takich których nigdy jeszcze nie było i będzie dokładnie to samo.
To nie wadliwi ludzie tylko wadliwy system prawny.

>>>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>Jak im na to pozwolimy to nie będzie.

Mam nadzieję, że w Polsce dla dobra Polaków, nie powstanie żadna elektrownia, której turbina zatrzyma Wisłę i od które działania każdy Polak będzie egzystencjalnie zależny. To byłaby katastrofa.

Jestem przeciwnikiem centralizmu i urządzeń globalnych.
01-06-2020 00:23 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa,
Zachód to pojęcie bardzo nieprecyzyjne, dla mnie jako produktu PRLu, 'zachodem' był na przykład położony na południowym wschodzie od Polski - Cypr, albo Turcja - paszport był do krajów kapitalistycznych.

Każdy ma swoje doświadczenia, ale wg mnie dobre porównanie daje transparency international:
www.transparency.org/en/cpi/2019/results/table

Nie ma sensu traktować takich analiz jako uniwersalnych pomiarów, ale są znacznie lepsze niż osobiste doświadczenia. Na pewno problem korupcji i uczciwości w Szwecji czy Danii dramatycznie różni się od Polski (na niekorzyść Polski).
Pamiętam jak premier Duński ustąpił bo zatrzymali mu syna (pełnoletniego) pod wpływem narkotyków czy szwedzka minister ustąpiła bo zatrzymali ją w Danii po spożyciu (choć to nie było wykroczenie w Danii ale byłoby już w Szwecji). W Polsce Duda zaraz po wyborach wyciąga otwarcie koleżkę z więzienia a Jarek mianuje go szefem służb, które zajmują się winami innnych i nadal mają 40 kilka % poparcia. W Polsce lekarz chce kopertę/kumoterstwa aby leczył, w Niemczech gdybyś przyszedł z kopertą trafiłbyś do psychiartyka. Włoch, Polak czy Grek oszukuje na podatkach i jest bohaterem, Duńczyk jest dumny z tego, że płaci. Duda w Danii miałby bunt społeczeństwa dzień po ułaskawieniu kolegów, być może sam by w więzieniu wylądował, w Polsce biją mu brawo - bo sprytnie przechytrzył system.

Oczywiście to uogólnienia i nie stostują się do wszystkich, ale postawa 'cwaniactwa' w Polsce jest znacznie częściej akceptowana niż w krajach nordyckich na przykład.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
01-06-2020 01:12 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa,
>Zachód to pojęcie bardzo nieprecyzyjne...

Przykład hyperiona to policzek dla Polaków i polskich polityków. Po pierwsze jest to erystyka na zasadzie "a inni gwalcą jeszcze częściej wiec moi gwałciciele nie są tak straszni". Być może miało to inaczej zabrzmieć ale bez tonu wypowiedzi nie mogę tego zweryfikować (dlatego ja w necie często używam emotikonek, żeby podkreślić tonacje mojej wypowiedzi jeśli wiem, że może zostać na opak odebrana).

Polska żyła ponad 40 lat w komunizmie. Politycy codziennie trąbili jak zgniły jest zachód (również ci, którzy dziś mianują się największymi demokratami i zwolennikami wolności).
Mając więc 40 lat zgniły Zachód jako przykład mogli (wręcz musieli jeśli nie chcieli być określeni jako hipokryci) po 89 przejąć tylko pozytywne cechy Zachodu a zgniliznę wywalić. A co zrobili? Dokładnie na odwrót.

Jakie to daje świadectwo o nich? Jak najgorsze. Takie same jak o ich wyborcach.

Genscher kiedyś powiedział, że popularność niektórych ludzi jest bezpośrednio zależna od inteligencji ich wielbicieli.

Sentencję tę można rozszerzyć do:

Przyzwoitość polityków jest bezpośrednio zależna od inteligencji ich wyborców.
hyperion (1422 punktów)
>>>Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa,
>>Zachód to pojęcie bardzo nieprecyzyjne...
>Przykład hyperiona to policzek dla Polaków i polskich polityków.
...
>Jakie to daje świadectwo o nich? Jak najgorsze. Takie same jak o ich wyborcach.

Ależ dokładnie tak. Polaków można by usprawiedliwiać, że żyli w PRL. Problem polega na tym, że od PRL-u minęło 30 lat a Polacy nadal wybierają tych samych złodziejów do władzy. Polacy nie zmądrzeli, a mieli dużo czasu (smutne).
Jest to policzek w Polaków.
Ale mam nadzieję, że da się Polaków zmienić.

>Genscher kiedyś powiedział, że popularność niektórych ludzi jest bezpośrednio zależna od inteligencji ich wielbicieli.
>Sentencję tę można rozszerzyć do:
>Przyzwoitość polityków jest bezpośrednio zależna od inteligencji ich wyborców.

Genscher, ten z NRD, który ostatecznie został wywalony w niebyt jak Gierek? Szkoda, że nie wyciągnął wniosków ze swoich "mondrych" słów.

Co nie zmienia faktu, że korupcja na Zachodzie jest wielokrotnie większa choć też wielokrotnie lepiej ukrywana.



Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
01-06-2020 23:21 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa,
>>>Zachód to pojęcie bardzo nieprecyzyjne...
>>Przykład hyperiona to policzek dla Polaków i polskich polityków.
>...
>>Jakie to daje świadectwo o nich? Jak najgorsze. Takie same jak o ich wyborcach.
>Ależ dokładnie tak. Polaków można by usprawiedliwiać, że żyli w PRL. Problem polega na tym, że od PRL-u minęło 30 lat a Polacy nadal wybierają tych samych złodziejów do władzy. Polacy nie zmądrzeli, a mieli dużo czasu (smutne).
>Jest to policzek w Polaków.
>Ale mam nadzieję, że da się Polaków zmienić.
>>Genscher kiedyś powiedział, że popularność niektórych ludzi jest bezpośrednio zależna od inteligencji ich wielbicieli.
>>Sentencję tę można rozszerzyć do:
>>Przyzwoitość polityków jest bezpośrednio zależna od inteligencji ich wyborców.
>Genscher, ten z NRD, który ostatecznie został wywalony w niebyt jak Gierek? Szkoda, że nie wyciągnął wniosków ze swoich "mondrych" słów.

Nie. Genscher był politykiem FDP w Niemczech Zachodnich. Jeden z niewielu uczciwych i mądrzejszych polityków.

>Co nie zmienia faktu, że korupcja na Zachodzie jest wielokrotnie większa choć też wielokrotnie lepiej ukrywana.

Co nie zmienia faktu, że z tym bagażem doświadczeń po zgniłym zachodzie polityk mający szansę zacząć od nowa (czyli polscy politycy po 89) jest jeszcze większą kanalią jeśli działa tak samo jak jego objekt krytyki.
hyperion (1422 punktów)
>Nie ma sensu traktować takich analiz jako uniwersalnych pomiarów, ale są znacznie lepsze niż osobiste doświadczenia. Na pewno problem korupcji i uczciwości w Szwecji czy Danii dramatycznie różni się od Polski (na niekorzyść Polski).

"Porównywać można rzeczy porównywalne". Szwecja czy Dania miały 200 lat spokoju na rządzenie się jak chcą, więc miały dużo czasu na wykształcenie pewnych mechanizmów.
Polska tylu lat nie miała.

> Pamiętam jak premier Duński ustąpił bo zatrzymali mu syna (pełnoletniego) pod wpływem narkotyków czy szwedzka minister ustąpiła bo zatrzymali ją w Danii po spożyciu (choć to nie było wykroczenie w Danii ale byłoby już w Szwecji). W Polsce Duda zaraz po wyborach wyciąga otwarcie koleżkę z więzienia a Jarek mianuje go szefem służb, które zajmują się winami innnych i nadal mają 40 kilka % poparcia. W Polsce lekarz chce kopertę/kumoterstwa aby leczył, w Niemczech gdybyś przyszedł z kopertą trafiłbyś do psychiartyka. Włoch, Polak czy Grek oszukuje na podatkach i jest bohaterem, Duńczyk jest dumny z tego, że płaci. Duda w Danii miałby bunt społeczeństwa dzień po ułaskawieniu kolegów, być może sam by w więzieniu wylądował, w Polsce biją mu brawo - bo sprytnie przechytrzył system.

To wynika z historii (władza w Polsce np. zaborcy,Niemcy,ZSRR częściej ludzi gnębili niż im pomagali) a nie z tego, że Polacy mają "genetycznie" wbudowany "gen anarchii"

>Oczywiście to uogólnienia i nie stostują się do wszystkich, ale postawa 'cwaniactwa' w Polsce jest znacznie częściej akceptowana niż w krajach nordyckich na przykład.

W każdym ubogim narodzie taka postawa istnieje. Skoro nordycy są tacy praworządni to czemu nie obniżą kar do minimum? Bo wtedy nawet z nordyków wyjdą cwaniacy.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
02-06-2020 12:34 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Nie ma sensu traktować takich analiz jako uniwersalnych pomiarów, ale są znacznie lepsze niż osobiste doświadczenia. Na pewno problem korupcji i uczciwości w Szwecji czy Danii dramatycznie różni się od Polski (na niekorzyść Polski).
>"Porównywać można rzeczy porównywalne". Szwecja czy Dania miały 200 lat spokoju na rządzenie się jak chcą, więc miały dużo czasu na wykształcenie pewnych mechanizmów.
>Polska tylu lat nie miała.

Do porównania wystarczy posiadanie tych samych atrybutów mierzonych w tych samych jednostkach.
Można więc porównać korupcję, ilość inwestycji w innowacje itd ...

Wiedza wypływająca z tego porównania i strategia działania powinna uwzględniać specyfikę kraju - inną strategię ma mrówka a inną słoń. Inną strategię działania w UE powinna mieć Dania, inną Polska, inną Estonia a jeszcze inną Niemcy.


>> ...Duda w Danii miałby bunt społeczeństwa dzień po ułaskawieniu kolegów, być może sam by w więzieniu wylądował, w Polsce biją mu brawo - bo sprytnie przechytrzył system.
>To wynika z historii (władza w Polsce np. zaborcy,Niemcy,ZSRR częściej ludzi gnębili niż im pomagali) a nie z tego, że Polacy mają "genetycznie" wbudowany "gen anarchii"

Załóżmy, że wymienione przez Ciebie powody tolerowania korupcji i cwaniactwa są prawdziwe - i co teraz? Powinniśmy pogodzić się, że mamy Dudów, Misiewiczy, Maciarewiczów czy Sasinów na czele?
Nie będzie nam lżej tylko dlatego, że znamy powód do złego rządzenia państwem. Jeśli Twoja analiza przystaje do rzewczywistości - to powinna być odpowiedź niewelująca przyczyny lub chociaż skutki.
Jeśli nie przeszkadza nam korupcja - to zmiana edukacji, zakaz jakiegokolwiek konfliktu interesu. Firma brata ministra ani jego rodziny - nie bierze udziału w kontraktach itd...
UE wymusiła na nas wprowadzenie przetargów, musieliśmy walczyć z korupcją i stworzyliśmy CBA. UE nam pomogła.
Zlikwidowaliśmy prawie korupcję w drogówce (starsi czytelnicy na pewno się ze mną zgodzą), teraz trzeba zliwkidować korupcję i kumoterstwo w służbie zdrowia, w polityce, w administracji rządowej i spółkach państwowych.
A to właśnie PiS kombinuje jak obejść prawo (Duda wyciągnie Cię z pudła i da nagrodę jak jesteś w partii) jak obejść konkursy, pamiętasz jak cała Polska szukała pracy dla Kazia Marcinkiewicza? Chciał być prezesem PKO, ale nie miał papierów, to chociaż pełniącym obowiązki ... w końcu poszedł do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Facet, który nie ma żadnej edukacji ekonomicznej. Gdyby polski rząd obsadzał stanowiska w szpitach czy lotnictwie - to by nas operowali historycy a technicy aptekarstwa po seansie 'TOP GUN' z nami latali ...

Pozdrawiam
Paolo Monstro
hyperion (1422 punktów)
>Do porównania wystarczy posiadanie tych samych atrybutów mierzonych w tych samych jednostkach.

>Można więc porównać korupcję, ilość inwestycji w innowacje itd ...

Niekoniecznie jest to rzetelne, bo nie uwzględnia przeszłości i uwarunkowań geograficznych danego narodu.
Co innego społeczeństwo żyjące 200 lat w spokoju ( Szwedzi,Duńczycy)a co innego społeczeństwo tego spokoju pozbawionego (Polacy).

>>To wynika z historii (władza w Polsce np. zaborcy,Niemcy,ZSRR częściej ludzi gnębili niż im pomagali) a nie z tego, że Polacy mają "genetycznie" wbudowany "gen anarchii"
>Załóżmy, że wymienione przez Ciebie powody tolerowania korupcji i cwaniactwa są prawdziwe - i co teraz? Powinniśmy pogodzić się, że mamy Dudów, Misiewiczy, Maciarewiczów czy Sasinów na czele?

Dobre pytanie. Trzeba szukać rozwiązań.To, że OBECNI Polacy to dno nie znaczy, że jutro nie staną się husarią.

>Nie będzie nam lżej tylko dlatego, że znamy powód do złego rządzenia państwem. Jeśli Twoja analiza przystaje do rzewczywistości - to powinna być odpowiedź niewelująca przyczyny lub chociaż skutki.

To przedstaw swoje propozycje

>A to właśnie PiS kombinuje jak obejść prawo (Duda wyciągnie Cię z pudła i da nagrodę jak jesteś w partii) jak obejść konkursy, pamiętasz jak cała Polska szukała pracy dla Kazia Marcinkiewicza? Chciał być prezesem PKO, ale nie miał papierów, to chociaż pełniącym obowiązki ... w końcu poszedł do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Facet, który nie ma żadnej edukacji ekonomicznej. Gdyby polski rząd obsadzał stanowiska w szpitach czy lotnictwie - to by nas operowali historycy a technicy aptekarstwa po seansie 'TOP GUN' z nami latali ...

PiS PO jedno zło. Tylko głupek głosuje na PiS albo PO czy PSL. Oni rządzili i pokazali że do władzy się nie nadają.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>>Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa,
>Zachód to pojęcie bardzo nieprecyzyjne, dla mnie jako produktu PRLu, 'zachodem' był na przykład położony na południowym wschodzie od Polski - Cypr, albo Turcja - paszport był do krajów kapitalistycznych.
Pojęcie "zachodu" dotyczyło określonego typu cywilizacyjnego, ale ten typ został już rozłożony, jego fundamenty zostały zniszczone i co za tym idzie "zachód" się rozsypuje i zdycha.
>Każdy ma swoje doświadczenia, ale wg mnie dobre porównanie daje transparency international:
>www.transparency.org/en/cpi/2019/results/table
>Nie ma sensu traktować takich analiz jako uniwersalnych pomiarów, ale są znacznie lepsze niż osobiste doświadczenia. Na pewno problem korupcji i uczciwości w Szwecji czy Danii dramatycznie różni się od Polski (na niekorzyść Polski).
Ten ranking jest bzdurny, służy głównie do celów propagandowych a nie diagnostycznych. W rankingu tym najwyższe pozycje zajmują państwa, które nie mają wysokiej korupcji na swoim terytorium, ale za to sieją najwięcej korupcji swoimi działaniami. N.p. RFN wykupił pokaźną część sowieckiej agentury na terenie Polski, a dalej skorumpował mnóstwo ekip rządzących zarówno centralnych jak i lokalnych na terenie Polski. W niemieckich konsulatach w miastach zachodnich pracuje po kilkaset osób Czyżby niemieccy turyści tak często gubili paszporty? Czy może raczej plotki o tym, iż mają one tak "dużo roboty", że aż im "rąk do pracy" brakuje są prawdziwe? Wiadomym jest fakt, że na początku lat 80-ch Czesław Kiszczak wydał niemieckim służbom zgodę na werbowanie agentury w Polsce w tym w PZPRze!! Kolejna pokaźna część to agentura jankeska również nabyta przez jankesów na drodze prywatyzacji aparatu zbudowanego przez sowietów i żydokomunę. To są osobniki, które po prostu zamieniły Związek Sowiecki na USA i RFN i EWG - późniejsza Unia "Europejska". Duża część z tych osobników nie kryje się ze swoją agenturalnością, to widać nawet po treści szopki w polskojęzycznych masmediach. Wymiana Związku Sowieckiego na U"E" została wtłoczona do łbów dużej masy Polaków jako "jedyna możliwa opcja", a ponieważ Unia "Europejska" jest mentalną, polityczną, a nawet w pewnej mierze prawną kontynuacją III-j Rzeszy, to efekty są takie jak widać.
> Pamiętam jak premier Duński ustąpił bo zatrzymali mu syna (pełnoletniego) pod wpływem narkotyków czy szwedzka minister ustąpiła bo zatrzymali ją w Danii po spożyciu (choć to nie było wykroczenie w Danii ale byłoby już w Szwecji). W Polsce Duda zaraz po wyborach wyciąga otwarcie koleżkę z więzienia a Jarek mianuje go szefem służb, które zajmują się winami innnych i nadal mają 40 kilka % poparcia. W Polsce lekarz chce kopertę/kumoterstwa aby leczył, w Niemczech gdybyś przyszedł z kopertą trafiłbyś do psychiartyka. Włoch, Polak czy Grek oszukuje na podatkach i jest bohaterem, Duńczyk jest dumny z tego, że płaci. Duda w Danii miałby bunt społeczeństwa dzień po ułaskawieniu kolegów, być może sam by w więzieniu wylądował, w Polsce biją mu brawo - bo sprytnie przechytrzył system.
Taki stan mentalny wytwarza się i podtrzymuje się w narodach czy teraz już tylko społeczeństwach celowo.
>Oczywiście to uogólnienia i nie stostują się do wszystkich, ale postawa 'cwaniactwa' w Polsce jest znacznie częściej akceptowana niż w krajach nordyckich na przykład.
Propaganda i system tresury("edukacji") obywateli III RP zrobiły wiele, aby ten stan rzeczy podtrzymać, podobnie jak i pieczołowicie podtrzymywany jest cały szereg innych patologii. Wszystko celowo i z rozmysłem, a jest to efekt kompletnego skolonizowania Polski już od kilku pokoleń.
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>>Mam większy problem z ludźmi, którzy to widzą i nadal na to głosują.
>Dokładnie. To zwykli ludzie są problemem bo ciągle wybierają tych samych do władzy
>z bezmyślności albo za domniemane konfitury.
A nie zastanowiłeś się kto i po co tych zwykłych ludzi hoduje na bezmyślnych mediotów? Polska jest od ponad już dwóch wieków głęboko skolonizowana, a po 1945 wraz z wdrożeniem w życie wychowywania przez masmedia i przejęciu kompletnym całego polskiego systemu edukacji, rynku wydawniczego i masmediów wtłoczono Polakom siłą mentalność niewolniczą. Zniszczono też wtedy mechanizmy wspólnotowe, gdyż te nie są przyrodzone, a nabywa się je z kulturą narodową i rządzące Polską żydokomuna oraz Sowieci pieczołowicie zmasakrowali mentalnie naród i mechanizmy jego działania, tak aby Polacy nie byli zdolni poderwać się do jakiegokolwiek większego działania, tak jak n.p. w 1918 po 123 latach zaborów Polacy potrafili powołać do życia II RP, wtedy jeszcze zaborcom nie udało się zabić narodu. Podobnie i w 1939 naród polski potrafił jeszcze mimo miażdżącego ataku nazistowskiego i żydo-sowieckiego utrzymywać przy życiu państwo podziemne A zatem, aby się to nie powtórzyło, to mechanizmy narodowe naturalnie wpajane z kulturą zostały zmasakrowane u Polaków, tak że nie zostało z nich już prawie czegokolwiek oprócz pustych form. Kultura polska oczywiście istnieje, gdyż została spisana na papierze, ale nauczanie jej jest surowo zabronione, karane usunięciem z zawodu, z pracy, czasami nawet śmiercią, tak samo jak i mówienie prawdy na tematy historyczne. Dzisiaj obowiązuje programowanie ogłupiające, czyniące ludzi niezdolnymi i niechętnymi do działania we własnej sprawie. Żydokomuna nadal ma decydujący wpływ na ideologię, którą zatruwa się cały naród polski.
>>>Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.
>>To nie jest słowiańska mentalność, korupcja jest wszędzie. Są kraje w których jest znacznie niższa niż w Polsce, ale to samo dzieje się w Grecji, we Włoszech, w Rumunii, w Bułgarii poza EU jest nawet gorzej w krajach arabskich czy w Ameryce Południowej.
>Na Zachodzie korupcja jest znacznie większa, ale mieli dziesięciolecia na ubranie korupcji tak aby mało kto się w tym zorientował. Np. jakiś wyższy urzędnik lądował na lukratywnym stanowisku w korporacji dla której jako urzędnik pozytywnie załatwił sprawy. To się chyba nazywa "drzwi obrotowe" ("revolving-doors")?
Lądowanie na stanowisku w korporacji po służbie w organach państwa jest jedną ze standardowych form łapownictwa n.p. Gerhard Schröder wylądował na stanowisku prezesa pewnego ruskiego koncernu gazowego. Istnieje też łapówkarstwo "zalegalizowane" i nazywa się "lobbing". To wszystko jest efektem wypłukania z życia publicznego etyki właściwej dla istot rozumnych i stopniowego przyjmowania wzorców odzwierzęcych, najczęściej kolportowanych przez neobolszewików tzw "lewicę". W naszych czasach trwa intensywne usuwanie etyki z życia prywatnego, jest ono już w bardzo zaawansowanym stadium.
>@zeniu73
>>>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>Jak im na to pozwolimy to nie będzie.
My nie mamy na to jakiegokolwiek wpływu. Wszelkie inicjatywy społeczne o realnym prawdopodobieństwie naprawienia systemu i narodu są w zarodku mordowane.
>
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

Wolność wypowiedzi w dzisiejszych czasach gwarantuje tylko siła/pieniądze.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.
>W innym wątku dyskutujemy o przekopie Mierzei, rzekach i innych tematach, o których powinni
>decydować eksperci q tymczasem zacytowany przypadek dobitnie ujawnia na czym polega polska
>polityka:na kumoterstwie, korupcji, robieniu w konia, absolutnym nieeksperstwie polityków wręcz ich
>debilizmie. Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.
>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>Będzie ciemna dupa, farmazonowanie i okradanie podatnika.

Sekretarze od zarania swojego istnienia uwlaszczali się na państwowym!

To nie jest ich wina ani oznaka, że są złymi ludźmi.
Zasad - okazja czyni złodzieja - obowiązuje wszytkich.

Znajdź człowieka, stworz mu okazję a uczynisz z niego złodzieja.

To nie jest wada ludzi lecz wada systemu społecznego.
System do tego dopuszcza a mógłby przecież uniemożliwiać.

To tylko kwestia wlasciwej organizacji.

Peoblem w tym, że ludzie nie chcą zbudowac mechanizmów, przy których nie można ukraść, bo mają nadzieję, że sami też coś ukradną.

Jezeli kogos winić to najlepiej postać w lustrze, za nosicielstwo podlej kultury.
okragly (21676 punktów)
>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.
trzeba przyznać że PO robi to inteligentniej, maja lepszych specjalistów od przekrętów w białych rękawiczkach, wyłudzili wieleset miliardów VAT (z uszczelnienia mamy 500+) a zamykali w więzieniu chłopaka ktory ukradł batona za 1.5zł

> nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
winna jest ideologia państwowa - liberalizm (indywidualizm i wolność). Pięknie buduja Chińczycy albowiem są wspólnotowi

szukanie raju, moim celem
31-05-2020 12:46 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.
>trzeba przyznać że PO robi to inteligentniej, maja lepszych specjalistów od przekrętów w białych rękawiczkach, wyłudzili wieleset miliardów VAT (z uszczelnienia mamy 500+) a zamykali w więzieniu chłopaka ktory ukradł batona za 1.5zł
>> nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>winna jest ideologia państwowa - liberalizm (indywidualizm i wolność). Pięknie buduja Chińczycy albowiem są wspólnotowi

Okragly jak rozumieć to wielomilionowe wyłudzenie VATu?

W ten sposób, że zmuszali innych do zapłaty VATu?
Czy w ten sposób, że nie płacili VATu?

VAT to podatek od konsumpcji a jego istnienie to społeczna paranoja!

VAT nie ma żadnego celu innego niż wydojenie z ludzi kasy ile tylko można dla przejęcia nad nimi kontroli.

Daje Ci słowo, że kreacjonistom VATu przyświecał tylko ten jeden cel - zdobyć jak najwyższą akceptację dla podatku, żeby wyrwac możliwie jak najwięcej.

Nie zastanawiali się nad tym jaka funkcje społeczna VAT ma realizować albo gdzie powinna być granica dla tego podatku ale obchodziło ich wyłącznie, jak system ustawić, żeby WYDOIC JAK NAJWIĘCEJ!

Inne podatki takie jak akcyza, czy podatek od pracy też są tak ustawiane.
Nie chodzi o żadne dobro społeczne, o żadna sprawiedliwość ale wyłącznie o to, żeby ZEBRAC JAK NAJWIĘCEJ, ile tylko możliwe.

Osobiście pluje na podatek VAT.
To jest społeczna zaraza.
Jest jeszcze gorszy od podatku od pracy.
Mam zerową akceptację dla tego podatku i jeżeli go płacę to wyłącznie z obawy przed agresją ze strony innych.

Podatek od własności na rzecz najemnych roboli, przelewany bezpośrednio, z pominięciem brudnych rąk sekretarzy, ma sens.

Ale VAT to efekt działalności pasozytow.
31-05-2020 13:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Okragly jak rozumieć to wielomilionowe wyłudzenie VATu?
nie wielomilionowe a setki miliardów zł (100000 x więcej niż największa afera PiS-u) dodając patoelit POPiSu reprywatyzacje np Warszawy

>W ten sposób, że zmuszali innych do zapłaty VATu?
każdy był zmuszony do zapłaty VAT-u, ale znajomi królika (PO) nie płacili (urzedy skarbowe były w zarządzie PO, specjalnie nie ścigały lub nieudolnie ścigały) Dlatego pierwsze co zrobił PiS po dojściu do władzy wymienił dyrektorów Urzędów Skarbowych, jaka była burza w TVN, TOK FM, gazecie wyborczej i innych, że zamach stanu, wtedy powstał KOD, broniący PO system.

>VAT to podatek od konsumpcji a jego istnienie to społeczna paranoja!
patoelity PO nie płacilią VAT-u, kupowali np stali 100000 ton, na podstawionego bezdomnego, sprzedawali z VAT-em ale VAT-u nie odprowadzali, dyrektorem urzędu Skarbowego był jego kolega z PO, robił wiele by go kryc. Zyskiwali wszyscy, bezdomni dom (więzienie) a działacze PO zgodnie z doktryna "pierwszy milion trzeba ukraść" i indywidualizm i wolność.

mali ludzie klasy średniej upajają się, że kupują na firmę, odliczaja VAT od wszystkiego (auta, benzynę, papier toatetowy, garnitury, restauracje, wino, piwo, prostytutki). My płacimy

>VAT nie ma żadnego celu innego niż wydojenie ludzi kasy ile tylko można dla przejęcia nad nimi kontroli.
przejełem to co mówią patoelity, że to podatek od konsumpcji (tylko że patoelity go nie płaca, odlaczaja go sobie). Biedota płaci kupując bułke, piwo, nie ma jak obejść

>Nie chodzi o żadne dobro społeczne, o żadna sprawiedliwość ale wyłącznie o to, żeby ZEBRAC JAK NAJWIĘCEJ, ile tylko możliwe.
dlatego patoelity propagują liberalizm (indywidualizm, wolność) tym sposobem rozbrajają nas, w pojedynkę jestem zero

>Osobiście pluje na podatek VAT. To jest społeczna zaraza.
społeczną zarazą jest liberalizm (indywidualizm, wolność)

szukanie raju, moim celem
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Okragly jak rozumieć to wielomilionowe wyłudzenie VATu?
>nie wielomilionowe a setki miliardów zł (100000 x więcej niż największa afera PiS-u) dodając patoelit POPiSu reprywatyzacje np Warszawy
>>W ten sposób, że zmuszali innych do zapłaty VATu?
>każdy był zmuszony do zapłaty VAT-u, ale znajomi królika (PO) nie płacili (urzedy skarbowe były w zarządzie PO, specjalnie nie ścigały lub nieudolnie ścigały) Dlatego pierwsze co zrobił PiS po dojściu do władzy wymienił dyrektorów Urzędów Skarbowych, jaka była burza w TVN, TOK FM, gazecie wyborczej i innych, że zamach stanu, wtedy powstał KOD, broniący PO system.
>>VAT to podatek od konsumpcji a jego istnienie to społeczna paranoja!
> patoelity PO nie płacilią VAT-u, kupowali np stali 100000 ton, na podstawionego bezdomnego, sprzedawali z VAT-em ale VAT-u nie odprowadzali, dyrektorem urzędu Skarbowego był jego kolega z PO, robił wiele by go kryc. Zyskiwali wszyscy, bezdomni dom (więzienie) a działacze PO zgodnie z doktryna "pierwszy milion trzeba ukraść" i indywidualizm i wolność.
>mali ludzie klasy średniej upajają się, że kupują na firmę, odliczaja VAT od wszystkiego (auta, benzynę, papier toatetowy, garnitury, restauracje, wino, piwo, prostytutki). My płacimy
>>VAT nie ma żadnego celu innego niż wydojenie ludzi kasy ile tylko można dla przejęcia nad nimi kontroli.
>przejełem to co mówią patoelity, że to podatek od konsumpcji (tylko że patoelity go nie płaca, odlaczaja go sobie). Biedota płaci kupując bułke, piwo, nie ma jak obejść
>>Nie chodzi o żadne dobro społeczne, o żadna sprawiedliwość ale wyłącznie o to, żeby ZEBRAC JAK NAJWIĘCEJ, ile tylko możliwe.
>dlatego patoelity propagują liberalizm (indywidualizm, wolność) tym sposobem rozbrajają nas, w pojedynkę jestem zero
>>Osobiście pluje na podatek VAT. To jest społeczna zaraza.
>społeczną zarazą jest liberalizm (indywidualizm, wolność)
>
szukanie raju, moim celem


Okragly po co jest VAT?

Robimy zbiórkę na socjal dla biedoty, żeby jej zapewnić opiekę zdrowotną, szkoły dla jej dzieci, opiekę na starość?

Drogi już dawno są płatne.
Kto potrzebuje ten płaci a więc też należy uznać, że są prywatne

Czy nie lepiej, żeby swoje potrzeby każdy człowiek zaspokajal sam?
Społeczeństwo ma tylko stowrzyc mu, ku temu odpowiednie możliwości.

Jeżeli między ludźmi powstają kosmiczne różnice majątkowe, że wręcz obrzydliwe, to nie wymyślamy świadczeń państwowych opartych na kosmicznych podatkach od wszystkiego, tylko zmieniamy prawo własności.

Skoro za potężnymi różnicami społecznymi stoją dochody kapitałowe kamieniczników i koszty kapitałowe najemników czynszówek, to wprowadzamy podatek od własności, który kamienicznik ma do zapłacenia najemnikowi czynszówki w jego kamienicy, podatek okreslany demokratycznie, przez kamienicznika i najemnika czynszowki, w jawnej demokracji bezpośredniej.
31-05-2020 15:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Okragly jak rozumieć to wielomilionowe wyłudzenie VATu?
>>nie wielomilionowe a setki miliardów zł (100000 x więcej niż największa afera PiS-u) dodając patoelit POPiSu reprywatyzacje np Warszawy
>>>W ten sposób, że zmuszali innych do zapłaty VATu?
idziesz do sklepu, kupujesz chleb, piwo płacisz VAT i akcyze. Nie da sie ominąć.
Jesteś przedsiębiorcą, bierzesz fakture i wliczasz w koszty, a VAT odliczasz.

>Czy nie lepiej, żeby swoje potrzeby każdy człowiek zaspokajal sam?
potrzeby ludzkie są wspólne, zaspokajane tylko w wspólnocie, pozostałe są wydumane, wymyślone przez patoelity, w raju nic nie mieli i byli szczęśliwi ponieważ byli wspólnota.
Małe dziecko ma zapewnione wszystko tj pożywienie, picie, ciepło, sucho itp ale bez wspólnoty umiera.

>Społeczeństwo ma tylko stowrzyc mu, ku temu odpowiednie możliwości.
powinniśmy stworzyć odpowiednie warunki wspólnotom tak jak np zakonom (nie placa podatku, kupuja (dostaja) ziemie za darmo itp)

>Jeżeli między ludźmi powstają kosmiczne różnice majątkowe, że wręcz obrzydliwe, to nie wymyślamy świadczeń państwowych opartych na kosmicznych podatkach od wszystkiego, tylko zmieniamy prawo własności.
w raju nie było własności, to sztuczny twór, brakuje sprywatyzowac powietrze, wody, informacji np plotek itp
prywatyzacja, uczynienie własności jako świętość to patologia liberalna, gorsza od faszyzmu.

>Skoro za potężnymi różnicami społecznymi stoją dochody kapitałowe kamieniczników i koszty kapitałowe najemników czynszówek, to wprowadzamy podatek od własności, który kamienicznik ma do zapłacenia najemnikowi czynszówki w jego kamienicy, podatek okreslany demokratycznie, przez kamienicznika i najemnika czynszowki, w jawnej demokracji bezpośredniej.
powinny zmalec podatki od pracy a wzrosnoć od majątku

szukanie raju, moim celem
31-05-2020 17:05 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>w raju nie było własności, to sztuczny twór, brakuje sprywatyzowac powietrze, wody, informacji np plotek itp
>prywatyzacja, uczynienie własności jako świętość to patologia liberalna, gorsza od faszyzmu.

Okragly, własność to tylko i aż hierarchia jednostek w grupach globalnych. To przejaw egzystencji wielkich społeczeństw. To fundament globalnych społeczeństw.

Sam piszesz, że chciałbyś teren dla swojej grupy plemiennej, do którego chciałbyś mieć pierwszeństwo przed innymi. Słowem chciałbyś rządzić na tym terenie.

Podatek od emisji CO2 jest początkiem prywatyzacji społeczeństwa, która będzie postępować.

Na brak własnego powietrza można było sobie pozwolić, kiedy ludzi było na świecie mało i nikt nie jarał węgla czy plastiku na skalę przemyslowa.

Jeżeli żywisz się rybami z rzeki własność rzeki i ryb jest konieczna, w przeciwnym razie szarańcza wyłowi ryby przed Tobą a resztę wytruje i zostaniesz z niczym albo będziesz wręcz jadł trujące.

Ja jestem gorącym zwolennikiem własności wszystkiego i nie tylko ciał materii ale także czynności ruchu. Ja chcę czy raczej zadam dla wspólnego dobra, żeby wiatr, promieniowanie Słońca, prąd rzeki czy fale na morzu zostały objęte prawem własności.
Własności jawnej i opodatkowanej podatkiem demokratycznym, co zawsze zaznaczam, na rzecz najemnych roboli.

Bez tego, daje Ci słowo, jeżeli twoje plemię stworzy cokolwiek wartościowego, zaraz zostanie napadnięte przez inne, które zechce mieć to co stworzyliście, bez żadnej pracy, osiągnąć to poprzez zabór, tak jak człowiek wyżera pszczołom miód, który z ogromnym wysiłkiem zbierają przez całe lato i nie poradzisz bez globalnej własności sobie z bandykim plemieniem poradzić.
Przyjada, zabiorą Ci hodowlę, uprawę i córkę a żonę spaskudza i będziesz wobec tego całkowicie bezsilny.

>powinny zmalec podatki od pracy a wzrosnoć od majątku

Podatki od pracy?
Podatek od tego, że komuś mieszkanie wysprzatasz i kibel wymyjesz?
Czemu to ma służyć?
Temu, żeby Ci ktoś drogę do pracy zbudował?
Zapewniam to nie będzie droga dla Ciebie, lecz dla poborców i komorników państwowych, którzy przyjadą po to, co im się według stwórcy w niebie należy.

Podatek od pracy nie powinien zmalec lecz zniknąć bezpowrotnie, żeby następne pokolenie czytało jedynie w książkach o tym jako ich dziadostwo prymitywne żyło.
01-06-2020 08:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju nie było własności, to sztuczny twór, brakuje sprywatyzowac powietrze, wody, informacji np plotek itp Uczynienie własności jako świętość to patologia liberalna, gorsza od faszyzmu.
> piszesz, że chciałbyś teren dla swojej grupy plemiennej,
jak dla Indian w USA dali teren, żyli zgodnie, wspólnotowo, tak jak rysiące lat. Amerykanie postąpili inaczej, każdemu dali indywidualnie, notarialnie, określony teren, Indianie się pokłócili, żyją indywidualnie, popadając w alkoholizm i biedę
>do którego chciałbyś mieć pierwszeństwo przed innymi. Słowem chciałbyś rządzić na tym terenie.
u mnie poczucie wspólnoty jest większe niż indywidualizm, nawet intelektualnie latwo udowodnić że zyskam, że w pojedynkę jestem zerem. Wspólnota to lewarek, społeczna maszyna prosta

>Ja jestem gorącym zwolennikiem własności wszystkiego i nie tylko ciał materii ale także czynności ruchu. Ja chcę czy raczej zadam dla wspólnego dobra, żeby wiatr, promieniowanie Słońca, prąd rzeki czy fale na morzu zostały objęte prawem własności.
Społeczności, które nie znały własności, żyły w harmonii i zgodzie. Kopulaste chaty ustawione były po okręgu wejściami do niego. Na placu tym toczyło się życie codzienne Gdy badacze przyjeżdżali po latach i po pierwszych kontaktach takiej społeczności z pieniądzem, trafiali do innego świata! Spory były na porządku dziennym i rozstrzygano je najczęściej siłą. Społecznością nie rządzili najbardziej szanowani, ale najbogatsi Osada wyglądała inaczej. Plac centralny był pusty, albo w ogóle znikał, a chaty były odwrócone do siebie "plecami". Własność zmieniała życie społeczności, moralność i mentalność

> jeżeli twoje plemię stworzy cokolwiek wartościowego, zostanie napadnięte przez inne, które zechce mieć to co stworzyliście, poprzez zabór, zabiorą Ci hodowlę, uprawę i córkę a żonę spaskudza i będziesz wobec tego całkowicie bezsilny.
indywidualnie tak, ale ja mówie o wspólnocie, jest to związek obronny, daje siłę

>bez własności nie poradzisz sobie z bandykim
własność to tylko papierek, bez elit, sądów, policji, wojska jest bez znaczenia


szukanie raju, moim celem
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>>Okragly jak rozumieć to wielomilionowe wyłudzenie VATu?
>nie wielomilionowe a setki miliardów zł (100000 x więcej niż największa afera PiS-u) dodając patoelit POPiSu reprywatyzacje np Warszawy
>>W ten sposób, że zmuszali innych do zapłaty VATu?
>każdy był zmuszony do zapłaty VAT-u, ale znajomi królika (PO) nie płacili (urzedy skarbowe były w zarządzie PO, specjalnie nie ścigały lub nieudolnie ścigały) Dlatego pierwsze co zrobił PiS po dojściu do władzy wymienił dyrektorów Urzędów Skarbowych, jaka była burza w TVN, TOK FM, gazecie wyborczej i innych, że zamach stanu, wtedy powstał KOD, broniący PO system.
Za dużą wagę przywiązujesz do szyldów partyjnych, bo rzeczywistość jest taka, że wielu osobników z PO poprzechodziło do PiSu gdy ten wygrał wybory, a już na szczeblu samorządowym, te podziały partyjne w ogóle nie mają sensu, tam liczą się tylko łapówki pod wszelkimi postaciami i celowa, planowa degeneracja i pauperyzacja Polaków oraz wyniszczanie wszystkiego co polskie i rozdawanie naszego majątku i nieruchomości kolonizatorom w tym żydłactwu, które jest najgorszym, najprymitywniejszym i najbrutalniejszym kolonizatorem jaki parazytował na tym świecie.
Problem nie leży w tym czy innym szyldzie partyjnym, możesz na te szyldy patrzeć tak jak się patrzyło na PZPR, tylko ci zamiast Związku Sowieckiego mają UE, USA no i przede wszystkim "święty" Izrael, do którego latają na klęczkach, organizują tam jakieś "wspólne obrady" rozkradają razem Polskę. Czy wiesz, że już nawet za wodę płacimy izraelskiej firmie? Kolonizatorzy ukradli już niemal wszystko co Polacy zbudowali od II WŚ do dzisiaj, obecnie trwa kradzież polskich złóż naturalnych poprzedzona trzema dekadami celowego zarzynania polskiego górnictwa przez rządy III RP każdego szyldu, ale za to jednej opcji: kolonizatorskiej żydo-nazi-saskiej patrząc na państwa zarządzające agenturą, a patrząc na strukturę społeczną to Polskę i Polaków niszczą i okradają głównie tamtejsze plutokracje.

>dlatego patoelity propagują liberalizm (indywidualizm, wolność) tym sposobem rozbrajają nas, w pojedynkę jestem zero
To jest błędna diagnoza. Rozpatrujesz wolność oraz indywidualizm jako jakieś główne czynniki oderwane od reszty, a tymczasem wolność jest elementem całego systemu wartości i rozpatrywanie jej samej w sobie bez całej reszty jest bez sensu. Wolność u istoty rozumnej może działać prawidłowo tylko w połączeniu z rozumem oraz stosowną etyką, która ogranicza wolne jednostki tak aby nie niszczyły się nawzajem, w tym nie pożerały się nawzajem jak ma to miejsce w systemach materialistycznych typu komunizm/kapitalizm. Samo postawienie materii jako najwyższej wartości i celu ludzkiego żywota prowadzi nas na dno. Po normalnemu na samym szczycie stałby rozwój intelektualny jednostki, a do tego potrzebny jest personalizm a nie reklamowana przez Ciebie gromadność. Polacy po II WŚ są stopniowo acz skutecznie uwstecznieni do gromadności, jest to potężne cofnięcie w rozwoju cywilizacyjnym do ery pre-średniowiecznej. Gromada jest niezdolna do myślenia, zwłaszcza twórczego, jest niezdolna do samodzielności i wreszcie do rządzenia sobą, gromadność to upośledzenie umysłowe, celowo zaaplikowane nam przez kolonizatorów. Nie należy też mylić indywidualizmu z personalizmem, gdyż indywidualizm zawiera w sobie egoizm, podczas gdy persoanlizm nie. W personalizmie, chodzi o to aby każda jednostka formowała swój umysł, swój charakter i była zdolna do samodzielnego myślenia i postępowania według etyki. Jest to jedyna forma prowadząca do świata istot rozumnych. Bez tego zostaniemy uwstecznieni do III-go świata, co zresztą już jest aplikowane Europejczykom zachodnim poprzez prowadzony nachalnie od dekad rozkład etyki chrześcijańskiej, kultur narodowych oraz równoległy masowy import imigracji z III-go świata, której celowo i z rozmysłem pozwala się kultywować obyczaje ze swoich kultur. Przy dalszym podtrzymywaniu takiej polityki większość Europy w tym i Polska jeszcze w XXI-m wieku zostanie cofnięte do poziomu III-go świata. W maju 2018 Morawiecki podpisał deklarację ONZ-ską o masowym imporcie imigrantów z III-go świata, co posłuży za katalizator cofania nas w rozwoju cywilizacyjnym i kulturowym.
07-06-2020 21:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Okragly jak rozumieć to wielomilionowe wyłudzenie VATu?
>>nie wielomilionowe a setki miliardów zł (100000 x więcej niż największa afera PiS-u) dodając patoelit POPiSu reprywatyzacje np Warszawy
>>>W ten sposób, że zmuszali innych do zapłaty VATu?
>>każdy był zmuszony do zapłaty VAT-u, ale znajomi królika (PO) nie płacili (urzedy skarbowe były w zarządzie PO, specjalnie nie ścigały) Dlatego pierwsze co zrobił PiS wymienił dyrektorów US, wtedy powstał KOD, broniący PO system.
>Za dużą wagę przywiązujesz do szyldów partyjnych, bo rzeczywistość jest taka, że wielu osobników z PO poprzechodziło do PiSu gdy ten wygrał wybory,
był POPiS ale sie zmieniło, od 5 lat PiS są bardziej wspólnotowi (narodowy socjalizm?)

>na szczeblu samorządowym, podziały partyjne nie mają sensu, tam liczą się tylko łapówki i celowa, planowa degeneracja i pauperyzacja Polaków oraz wyniszczanie wszystkiego co polskie i rozdawanie naszego majątku i nieruchomości kolonizatorom w tym żydłactwu, które jest najgorszym, najprymitywniejszym i najbrutalniejszym kolonizatorem jaki parazytował na tym świecie.
mocno nas osłabia ideologia indywidualistyczna i wolnościowa (personalizm i liberalizm), narodowy socjalizm jest OK

> Czy wiesz, że już nawet za wodę płacimy izraelskiej firmie?
mocno nas osłabia ideologia indywidualistyczna i wolnościowa (personalizm i liberalizm), narodowy socjalizm jest OK

>Nie należy mylić indywidualizmu z personalizmem, gdyż indywidualizm zawiera w sobie egoizm, podczas gdy persoanlizm nie. W personalizmie, chodzi o to aby każda jednostka formowała swój umysł, swój charakter i była zdolna do samodzielnego myślenia i postępowania według etyki. Jest to jedyna forma prowadząca do świata istot rozumnych. Bez tego zostaniemy uwstecznieni do III-go świata,
powinniśmy sie cofnąć ale jeszcze dalej, do raju. Mamy taka naukę i technikę że nie widze przeszkód.
personalizm jest wymyślony celem strzyżenia owieczki bezwolne. Jednym palcem możesz sie podrapac ale jeśli palce złączysz razem, zegniesz możesz dac w morde, tego boja sie patoelity, chcą żebyśmy byli pojedynczymi palcami


szukanie raju, moim celem
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>>Za dużą wagę przywiązujesz do szyldów partyjnych, bo rzeczywistość jest taka, że wielu osobników z PO poprzechodziło do PiSu gdy ten wygrał wybory,
>był POPiS ale sie zmieniło, od 5 lat PiS są bardziej wspólnotowi (narodowy socjalizm?)
>>na szczeblu samorządowym, podziały partyjne nie mają sensu, tam liczą się tylko łapówki i celowa, planowa degeneracja i pauperyzacja Polaków oraz wyniszczanie wszystkiego co polskie i rozdawanie naszego majątku i nieruchomości kolonizatorom w tym żydłactwu, które jest najgorszym, najprymitywniejszym i najbrutalniejszym kolonizatorem jaki parazytował na tym świecie.
>mocno nas osłabia ideologia indywidualistyczna i wolnościowa (personalizm i liberalizm), narodowy socjalizm jest OK
Narodowy socjalizm nie jest OK. Indywidualizm należy wymienić na personalizm, personalizm jest najwyższą formą i jedyną umożliwiającą pełne człowieczeństwo i rozwój intelektualny. Większość nieszczęść tego świata wynika z bezmyślności, a bezmyślność z systemów władzy, które celowo gniotą i niszczą jednostkę, podporządkowując ją systemowi wyzysku i niewolnictwa. Jedyną drogą do uwolnienia się od tego jest kształcenie i uczenie logicznego myślenia wszystkich ludzi inaczej zawsze będziemy tkwili nieszczęściu i nędznym położeniu.
>> Czy wiesz, że już nawet za wodę płacimy izraelskiej firmie?
>mocno nas osłabia ideologia indywidualistyczna i wolnościowa (personalizm i liberalizm), narodowy socjalizm jest OK
>>Nie należy mylić indywidualizmu z personalizmem, gdyż indywidualizm zawiera w sobie egoizm, podczas gdy persoanlizm nie. W personalizmie, chodzi o to aby każda jednostka formowała swój umysł, swój charakter i była zdolna do samodzielnego myślenia i postępowania według etyki. Jest to jedyna forma prowadząca do świata istot rozumnych. Bez tego zostaniemy uwstecznieni do III-go świata,
>powinniśmy sie cofnąć ale jeszcze dalej, do raju. Mamy taka naukę i technikę że nie widze przeszkód.
Nie mamy "takiej" nauki, nie ma w ogóle jednoczesnego cofnięcia w rozwoju i nauki. Nauka jest w Europie, a zwłaszcza w Polsce wyniszczana, poziom intelektualny jest ciągle obniżany, każde kolejne pokolenie jest ogłupiane coraz bardziej niż poprzednie. I w ogóle takie podejście typu: "cofnijmy się w rozwoju" jest niedorzeczne
>personalizm jest wymyślony celem strzyżenia owieczki bezwolne.
Piszesz nieprawdę, przecież opisałem pokrótce sens personalizmu w kulturze i nie odniosłeś się w ogóle do tego. Samo napisanie, że "jest wymyślony do strzyżenia owieczek" to jest nieprawda. Nie podałeś jakiegokolwiek argumentu świadczącego o tym. Wspólnotowość jest oczywiście dobra i to dlatego ją w Polsce wyniszczono jeszcze pod okupacją 1945-89 i dobito pod okupacją po 1989 m. in. poprzez zatrucie masmediów sztucznymi podziałami, obliczonymi na skłócanie ze sobą Polaków.
>Jednym palcem możesz sie podrapac ale jeśli palce złączysz razem, zegniesz możesz dac w morde, tego boja sie patoelity, chcą żebyśmy byli pojedynczymi palcami
Oczywiście że można zdziałać więcej jako wspólnota i dlatego została ona zniszczona w Polsce celowo i to nie tylko indywidualizmem. Poza tym personalizm i wolność nie wykluczają wspólnotowości.
>
szukanie raju, moim celem

Prowadzisz w przeciwną stronę.
08-06-2020 20:14 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)

>>mocno nas osłabia ideologia indywidualistyczna i wolnościowa, narodowy socjalizm jest OK
>Narodowy socjalizm nie jest OK.
wylano dziecko z kąpielą. Za rządów Hitlera przeciętny Niemiec wzbogacił się 4x, w tym czasie Polak zbiedniał

>Indywidualizm należy wymienić na personalizm, personalizm jest najwyższą formą i jedyną umożliwiającą pełne człowieczeństwo i rozwój intelektualny.
pełne człowieczeństwo jest wtedy gdy są spełnione fundamentalne potrzeby człowieka a więc jest ssakiem (a nie jesteśmy) jest stadnym a nie jesteśmy, dlatego personalizm jest trujący, umożliwia zniewolenie

>Większość nieszczęść wynika z systemów władzy, które celowo gniotą i niszczą jednostkę, podporządkowując ją systemowi wyzysku i niewolnictwa.
jest odwrotnie, człowiek jest stadny i dzieki temu silny. Co zropbic żeby go zniewolic? zaszczepic trującą ideologie, personalizm czy liberalizm. Jednostka jest zerem. Niemcy osiągneły mając narodowy socjalizm ogromny sukces cywilizacyjnu jak i Chiny współcześnie. Propaguje raj (komunizm) ale jest zabroniony dlatego niech będzie socjalizm, dlatego wolę PiS od PO (w PO na Kaczyńskiego wołaja hitlerek

>Jedyną drogą do uwolnienia się od tego jest kształcenie i uczenie logicznego myślenia
jako jednostka nie obronisz sie przed propagandą patoelit, w autonomicznym stadzie jesteś niezależny (wlasne przedszkole, szkola, wychowanie, systemy wartości itp) Żydzi tak mają, u nich nie ma trucizny personalizmu, liberalizmu, dzieci posylaja do wlasnych szkół itp

>>powinniśmy sie cofnąć ale jeszcze dalej, do raju. Mamy taka naukę i technikę że nie widze przeszkód.
>Nie mamy "takiej" nauki, nie ma w ogóle jednoczesnego cofnięcia w rozwoju i nauki.
cofamy sie do raju ale z laptopem na kolanach

>"cofnijmy się w rozwoju" jest niedorzeczne
nie pisałem żeby się cofnąć w rozwoju tylko cofnąć się do raju, wykorzystując w tym celu wszystkie osiągnięcia nauki i techniki. np jeden kombajn zastepuje 200 chłopów pańszczyźnianych


szukanie raju, moim celem
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.
>trzeba przyznać że PO robi to inteligentniej, maja lepszych specjalistów od przekrętów w białych rękawiczkach,
Polska i w ogóle Europa środkowa od ponad 200 lat są skolonizowane, jednym z efektów jest przeżarcie terytoriów przez obcą agenturę, która niszczy celowo państwo polskie i naród polski. Koalicja POPiSu celowo robi taką szopkę w mediach, żeby Polacy co wybory tracuili nadzieję i wiarę w nadejście normalności. Każdy rząd po 1945 r. to medialna ekspozytura kolonizatorów n.p. PZPR to była ekspozytura Związku Sowieckiego, PO ekspozytura IV-j Rzeszy(tzw. Unii "Europejskiej"), PiSlamiści to ekspozytura żydo-saska. A wszystkie partie niezależnie od tego czy są ekspozyturą ruską, pruską czy żydo-saską absolutnie zawsze czczą syjonistyczny/nazistowski model społeczny, wedle którego Polacy to "goje"/"podludzie", których trzeba niszczyć i okradać i to jest robione bez przerwy od 1939 r. Wcześniej jeszcze była sanacja pod wodzą niemieckiego i austriackiego agenciny Piłsudskiego, przeżarta masonerią, która była agenturą żydo-saską.
Trzeba zatem pamiętać, że przede wszystkim robią to kolonizatorzy. To od nich pochodzi wola zniszczenia Polski i Polaków, to od kolonizatorów pochodzą aktywne działania na rzecz wyniszczenia nas. No i wreszcie to kolonizatorzy kradną od dawna niemal cały dobrobyt jaki wypracowują Polacy swoją pracą. Trzeba odróżniać sprawcę czynu od ofiary, przyczyny od skutków.
>wyłudzili wieleset miliardów VAT (z uszczelnienia mamy 500+) a zamykali w więzieniu chłopaka ktory ukradł batona za 1.5zł
To jest jeden z wielu elementów składowych realizacji Generalplan Ost/Mitteleuropy/Unii "Europejskiej" dwóch prędkości, czyli kompletnej kolonizacji Europy środkowej i wyniszczania nas. Taki n.p. Najsztub ma konotacje żydowskie, dzięki temu sąd uniewinnił go za to, że potrącił na pasach staruszkę, prowadząc bez prawa jazdy i przeglądu. Ten żydo-nazistowski syf trwa, niszczy nas i deformuje świadomość milionów Polaków, przyzwyczajając nas do roli "gojów"/"Untermenschen".
>> nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>winna jest ideologia państwowa
Tak
> - liberalizm
Tak
>(indywidualizm i wolność).
Nie. Personalizm jest warunkiem koniecznym dla człowieczeństwa i rozumności jako takiej. Indywidualizm jest patologią narzuconą z zewnątrz, indywidualizm ma w sobie egoizm, ale personalizm nie. Wolność jest potrzebna, gdyż bez niej nie ma mowy o rozumności. Rozum potrzebuje wolności myśli, wolności słowa, człowiek potrzebuje wolności wyboru. Wolność oczywiście działać może tylko gdy wpoi się człowiekowi etykę właściwą dla istot rozumnych.
>Pięknie buduja Chińczycy albowiem są wspólnotowi
Brednie. Chińczycy są gromadni, cywilizacja chińska jest gromadna i nie budowała pięknie, tylko w ostatnich wiekach stała w miejscu, m. in. z przyczyn gromadności. Chińczycy musieli skopiować większość od personalistów, bo inaczej nadal tkwili by w miejscu. Gromada nie myśli, jest niezdolna do kreatywności, refleksji i w ogóle do twórczości intelektualnej jako takiej. Gromadność to cofnięcie w rozwoju. Zauważ, że wszelka nowa myśl powstawała i powstaje tylko pośród personalistów. Umysł osobnika gromadnego jest niezdolny do samodzielnego pomyślunku. Polacy pod okupacją żydo-sowiecką zostali po części cofnięci do gromadności, a pod okupacją żydo-nazi-saską walec gromadności rozwalcował większość polskich umysłów, mam na myśli zwłaszcza młodsze pokolenia te hodowane już po anschlussie Polski przez Unię "Europejską". Gromadność to dno i potężne cofnięcie w rozwoju.
>
szukanie raju, moim celem

Zmierzasz w przeciwnym kierunku.
07-06-2020 21:02 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)

>>> nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>>winna jest ideologia państwowa
>Tak
>> - liberalizm
>Tak
>>(indywidualizm i wolność).
>Nie.
liberalizm definiuje sie przez te 2 słowa -indywidualizm i wolność

>Personalizm jest warunkiem koniecznym dla człowieczeństwa i rozumności
personalizm jest z zewnątrz (kościół), dzięki temu że podzielili nas na indywidualne owieczki łatwo nas strzyc
>Indywidualizm jest patologią narzuconą z zewnątrz, indywidualizm ma w sobie egoizm, ale personalizm nie.
jedno i drugie jest rozdzieleniem wspólnoty na bezsilne jednostki. W raju nie było pojęcia JA, zawsze MY

>Wolność jest potrzebna, gdyż bez niej nie ma mowy o rozumności. Rozum potrzebuje wolności myśli, wolności słowa, człowiek potrzebuje wolności wyboru.
wolność tak jak indywidualizm ma slużyć zniewoleniu nas (samotny człowiek jest bardzo głupi i łatwy do wykorzystania bo słaby). Poza tym wolnymi są tylko członkowie paroelit którym poprzez ich ideologie (liberalizm) słuzymy im. Ja nie jestem wolny

>>
szukanie raju, moim celem

>Zmierzasz w przeciwnym kierunku.
w raju byliśmy ssakami. Jak długo dostawałeś cyca? jesteś ssaczym dzieckiem?
w raju byliśmy stadni, ludzkie stado jest niezwykłe, to niesamowita broń, jest lekka jak powietrze dlatego żeby ją rozbroić patoelity wymyśliły personalizm, indywidualizm i wolność


szukanie raju, moim celem
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>I dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze.
>W innym wątku dyskutujemy o przekopie Mierzei, rzekach i innych tematach, o których powinni
>decydować eksperci q tymczasem zacytowany przypadek dobitnie ujawnia na czym polega polska
>polityka:na kumoterstwie, korupcji, robieniu w konia, absolutnym nieeksperstwie polityków wręcz ich
>debilizmie.
Nie masz bladego pojęcia o historii i położeniu geopolitycznym Polski. Polska jest od ponad dwóch wieków kompletnie skolonizowana. Ta swołocz zwana "rządem III RP" jest tym samym co sowieckie pachołki zwane PZPR, jedyną chyba różnicą jest większy stopień zażydzenia i uległości wobec nowego "pana" czyli kolonizatorów zachodnich. W latach 1945-89 byliśmy kolonią żydo-sowiecką, w latach 80-ch nastąpiło przewerbowanie sowieckiej agentury i aparatczyków na stronę jankeską zwaną też żydo-saską oraz na stronę niemiecką/nazistowską. W początku lat 80-ch Czesław Kiszczak zezwolił niemieckim służbom na werbowanie agentury na terenie polski w tym pośród członków partii(!). W tych samych latach 80-ch żydo-Sasi zaczęli ściągać na stypendia komunistycznych aparatczyków, polskojęzyczną żydokomunę i różnych "dziennikarzy" czy innych funkcjonariuszy propagandy. Prof Witold Kieżun określił kiedyś te stypendia i szkolenia w USA jako "pranie mózgów" co zresztą widać było bardzo wyraźnie po tym jak ta kolonialna struktura trzymająca Polaków za twarz i oddająca wszystkie niemal wypracowane przez naród polski zyski ZSRR-owi ew. zachodowi, w przypadku tego drugiego, głównie za pomocą wyuprodukowanych niewolniczą pracą Polaków dóbr, coś jak w przypadku Chin. Chiny mają tyle więcej szczęścia, że im nie narzucono tabunów żydokomuny do wszystkich ośrodków przepływu informacji i rządzenia. W Polsce do dziś większość sygnału sterującego narodem polskim to sygnał uformowany na modłę żydo-sowiecką z późniejszymi uwstecznieniami, które zaaplikowano nam pod okupacją żydo-nazi-saską rozpoczętą oficjalnie w 1989.
W Polsce jeszcze za Stalina zadbano, ażeby dokończyć mordowanie tudzież inną formę eksterminacji polskich elit, a następnie posypano szyję narodu solą, n.p. jednym z zabiegów było zniszczenie polskiego systemu edukacji. A nie naprawiono go do dzisiaj, a jedynie obniżono jego poziom po 1989. Polska jest cały czas pod władaniem tego toksycznego robactwa i kleszcze coraz mocniej się zaciskają na naszej szyi i głowie. Po dziś dzień kultywowane są patologie narzucone przez kolonizatorów i nie nazywaj ich "polskimi", ani "słowiańskimi" bo nimi nie są!!
>Ogólnie rzecz ujmując o tzw. słowiańską mentalność.
Brednie, to jest mentalność żydo-nazi-saska. Wszystkie rządy koalicji POPiS jeździły i jeżdżą na klęczkach do Izraela, Berlina, Waszyngtonu czy Brukseli,a potem wykonują rozkazy, zupełnie jak kiedyś PZPR. Polska jest przeżarta żydo-nazi-saską agenturą na wskroś!! Nie wiem czy zdajesz sobie w ogóle sprawę, ale wielu polskojęzycznych kacyków n.p. ministrów, premierów, funkcjonariuszy propagandy("dziennikarz") to osobniki po stypendiach n.p. po "Szkole Liderów przy Departamencie Stanu USA", wielu z nich jeszcze w latach 80-ch została przewerbowana za zgodą Kiszczaka na stronę Nazistów. Jest mnóstwo polskojęzycznych polityków współpracujących z nazistowskimi("niemieckimi") fundacjami na terenie Polski. Kolonizatorzy nie odpuszczają od ponad dwóch wieków. I to nie jest "słowiańska mentalność" a mentalności żydowska, nazistowska i anglo-saska/żydo-saska.
Nie powtarzaj więcej takich bredni, bo nie masz pojęcia o historii najnowszej i stopniu skolonizowania Polski, przez te mniej lub bardziej dzikie zwierzęta, spośród których najgorsze jest robactwo! A to dlatego, że koegzystencja cywilizacji żydowskiej z innymi cywilizacjami, na terenach których się lęgnie, oparta jest na odrzuceniu absolutnie wszystkich relacji tudzież cech charakterystycznych dla istot rozumnych i zredukowaniu wszystkiego do użycia siły albo sprytu. Kolonizatorzy mają 100% wpływ na polskojęzyczne masmedia, a zatem bez trudu mogą formułować tobie "twoje" "wnioski" i "przemyślenia", co widać po twoich wpisach i nie tylko twoich. Jedną ciężkich chorób cywilizacyjnych jakie zafundowano Europejczykom na wszystkich kontynentach jest mediotyzm. Choroba ta powstaje w wyniku traktowania ludzi od urodzenia patologicznym (tzw "pruskim") systemem "edukacji" formującym ślepe posłuszeństwo, tępe rycie na pamięć i absolutną bezmyślność. I to też nie jest polska ani słowiańska mentalność, a g**no narzucowne Polakom z zewnątrz.
>I dlatego nie będzie w Polsce żadnych NJS, Trójmórz, elektrowni i wszystkich innych innowacji.
>Będzie ciemna dupa, farmazonowanie i okradanie podatnika.
Jeśli nie uwolnimy się od wpływu informacyjnego i propagandowego kolonizatorów, to tak właśnie będzie. Najgorsze jest to, że takich jak ty nahodowano w Polsce, ale też i w reszcie Europy i Ameryki płn ca 90%.
Masmedia są częścią nowej religii, religii regresu mentalnego i cywilizacyjnego. Medioci wierzą ślepo w ich fałsz i kłamstwa. Nie mają podstawowego pojęcia o historii, która uformowała teraźniejszość, wobec czego wyciągają z przekazu masmedialnego takie głupie, autonienawistne wnioski jak n.p. ty to zrobiłeś w swoim wpisie. Napisałeś dokładnie to czego chcą od ciebie kolonizatorzy. Właśnie po to formułują przekaz masmedialny w ten sposób, abyś ty i pozostałe ponad 90% tak właśnie myślało. Dzięki temu stadem baranów się bardzo łatwo kieruje.
Jeszcze pod okupacją żydo-sowiecką doprowadzono Polaków do niewolniczego, zakompleksionego stanu mentalnego, po 1989 tylko i wyłącznie to pogłębiono. A kolonizatorzy dbają żeby wszystkie możliwe środki przekazu działały niczym gównotryski, choćby i na tym forum jest szarley całkiem nieźle tę funkcję spełniający. A im wyżej tym więcej łajna obliczonego na ojkofobię, autonienawiść w ogóle, na pauperyzację, cofanie w rozwoju cywilizacyjnym i sztuczne podziały, które udało się żydo-komunie, resortowym dzieciom oraz obcej agenturze wywołać bez problemu.
05-06-2020 18:21 
 Ocena 2 na 4
szarley (54911 punktów)
A big_żyd zbanowan....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-06-2020 18:32 
 Ocena 2 na 4
zeniu73 (6483 punktów)
>A big_żyd zbanowan....

Ja tego przypała z góry nie czytam.
To jest albo kompletny idiota (w medycznym znaczeniu) albo troll.
W obu przypadkach dyskusja z nim to albo robota dla psychiatry albo dla szaleńca.
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>>A big_żyd zbanowan....
>Ja tego przypała z góry nie czytam.
Sam jesteś przypałem i bęcwałem. Nie czytasz, bo nie potrafisz myśleć logicznie.
>To jest albo kompletny idiota (w medycznym znaczeniu) albo troll.
Jeśli chcesz kogoś nazywać idiotą, to najpierw upewnij się, czy sam nie jesteś kompletnym idiotą. Przerasta cię kartka tekstu. Kilka faktów historycznych, a to świadczy o tym, że twój umysł nie radzi sobie z ogarnianiem relatywnie prostych wydarzeń oraz związków przyczynowo-skutkowych. Ta nieporadność intelektualna pokazuje jakość twojego intelektu. I zapewniam cię: w żaden sposób ona nie wzrasta od nazywania idiotami ludzi mówiących prawdę.
>W obu przypadkach dyskusja z nim to albo robota dla psychiatry albo dla szaleńca.
A łżesz. Ja w odróżnieniu od ciebie dyskutuję po to by znaleźć prawdę na dany temat. Do psychiatry to powinieneś udać się ty, bo przerastają ciebie fakty. Jesteś funkcjonalnym idiotą niezdolnym do ogarnięcia rzeczywistości. To było już widać w dyskusji o przerywaniu ciąży. Nie nauczyli cię myśleć logicznie zawczasu i tak ci zostało.
A poza tym to nie obrażaj Polaków i Słowian w ogóle.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365