Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak zmarnować szansę na nowoczesne państwo czyli okres 2007-2020.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2020 10:43Paluzel (699 punktów)Jak zmarnować szansę na nowoczesne państwo czyli okres 2007-2020.
Ocena 1 na 1
Od 2007 roku rządziła w Polsce koalicja PO-PSL była to sympatyczna odmiana od klerykalno-szowinistyczno- socjalistycznej hybrydy, jaką była koalicja PiS-LPR-Samoobrona.

O ile w latach 2007-2010 nie miałem dużo przeciwskazań dla koalicji PO-PSL, to pierwszy zgrzyt pojawił się w prawyborach prezydenckich 2010, na czym zaważyła chora ambicja Tuska. W prawaborach wygrał senny,korpulentny, melancholiczny, płytki niczym kałuża Bronisław Komorowski. Gdyby prawybory wygrał Sikorski, to zwyciężył by Dudę w 2015 z palcem w nosie.

W latach 2011-2015, zaczęła mnie ta sytuacja stopniowo, coraz bardziej martwić. O ile rozumiem że nie dało się uniknąć podwyżki wieku emerytalnego, który Tusk zrobił nie dlatego jak głosi propaganda lewicy narodowej (PiSu) by Polaków zgnębić, zrobić na złość itp. tylko dlatego że jest za niski przyrost naturalny, którego nie da się w państwach o pewnym poziomie cywilizacyjnym zwiększyć. Im ludzie bogatsi, tym są leniwsi, nie da się przekonać każdej pary by miała 3 dzieci.

Ach! Gdybyż tylko wtedy wprowadzono nieprzekupną, nierozdawniczą i nie socjalistyczną możliwość pomocy rodzinom... Inną zupełnie niż demoralizujące 500 plus...

A mianowicie ulgi podatkowe. Tym większa ulga im masz więcej dzieci, pomagało by to ludziom biednym nie demoralizując ich.

W 2011 w wyborach parlamentarnych wykształciła się niezwykle ciekawa sytuacja polityczna, którą PO-PSL zmarnowała całkowicie. Należało według mnie do koalicji przyłączyć Ruch Palikota, miał on wprawdzie sporo z socjalizmu, ale myślę że te minima, o ile je dobrze pamiętam, które według ich lidera stanowić podstawę koalicyjną by ,,stykły''.

RP miał dużo dobrych libertariańsko-antyklerykalnych rozwiązań, np. połączenie Zusu i Krusu, oświadczenia zamiast zaświadczeń, zasada milczącej zgody itp.

Jeśli chodzi o antyklerykalizm, to może by ktoś przypomniał sobie postulaty posła Zająca?
www.racjon(*)t.polityki.wyznaniowej.panstwa

Moim nieskromnym zdaniem większość z nich albo nawet wszystkie dało by się zrealizować, nie zrealizowano by natomiast tych najbardziej ,,szalonych'' postulatów RP, na które nawet wielu ludzi (wyborców) centrum czy lewicy by nie przyjęło.

Problematyczne było by może wystąpienie kilkunastu najkonserwatywniejszych posłów Platformy, ale wcale nie musiało by się to tak zdarzyć, ale ambicja Tuska znów nadwątlona...

...A mógł być Premierem a Palikot ministrem finansów.

Wprowadzano by od 2011 roku libartariańskie i antyklerykalne reformy stopniowo i mądrze, w dodatku jako antypisowski straszak używając najprawdopodobniej coraz bardziej szalejących klerykałów takich jak Rydzyk.

Macierewicza można było by postawić przed komisją ds. Służb Specjalnych, za to co zrobił w Afganistanie, a i może za to z 1992. Sikorski będąc Prezydentem by to przeforsował.

W dodatku tarczą antypisowską był by Smoleńsk, z tym że tam nie trzeba było by się specjalnie wysilać, tylko ośmieszać brednie mówione przez zwolenników zamachowych teorii.

Nie wiem, jak wyglądała by sytucja w Sowie i Przyjaciołach, jednak p. Sikorskiego by tam i tak nie było.

2015? Koalicja PO-RP-PSL nie traci gwałtownie popularności, wygrywa ,,o włos'' z klerykalnymi lewicowcami z PiS, w prezydenckich Sikorski uzyskuje reelekcję zdecydowanie nad Dudą.

Nie wiem jak rządy zachowały by się wobec islamskich uchodźców ale sądzę, że nawet gdyby te 5000 rozlokowały po wszystkich powiatach, to i tak 95% z nich uciekło by do Niemiec i dalej na zachód.

Ciężko dalej prorokować nad latami 2015- 2020... wybory 2020 mógłby wygrać kandydat rządowy, albo ,,ludowy'' (ktoś w stylu Hołowni) lecz nie pisowski kandydat.

Może gospodarka przez ,,prozieloność'' ludzi z RP była by bardziej zielona? Ogniwa fotowoltaiczne, elektrownie wodne, wiatraki, itp?

Nawet węgiel można by wykorzystać dla wodorowych ogniw paliwowych...

Cóż mogliśmy mieć piękną Polskę, gdzie prości ludzie uczyli by się pracowitości, kapitalizmu, nikt by ich nie przekupywał, a państwo było by coraz bardziej świeckie? A mogło by się to ziścić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MarcinW (28 punktów)
Tak, tak, analiza musztardy po obiedzie zawsze dobrze poczytać.

Ja bym poszedł dalej - uważam że Jagiełło powinien ściąć Oleśnickiego i jawnie poprzeć Husytów, zrobić porządek z klerem i Krzyżakami. Podpisać unię z Czechami i zająć Węgry. Z kościołem zrobić jak Anglicy i rozpocząć Oświecenie 100 lat wcześniej. Weszlibyśmy w Złoty Wiek bez widma jezuickiej rekonkwisty.

Wtedy i Palikota by nie było i Rydzyka. A jedyni islamscy uchodźcy to byli by Tatarzy z dogorywających chanatów



13-07-2020 12:30 
 Ocena 2 na 2
Paluzel (699 punktów)
>Tak, tak, analiza musztardy po obiedzie zawsze dobrze poczytać.
>Ja bym poszedł dalej - uważam że Jagiełło powinien ściąć Oleśnickiego i jawnie poprzeć Husytów, zrobić porządek z klerem i Krzyżakami. Podpisać unię z Czechami i zająć Węgry. Z kościołem zrobić jak Anglicy i rozpocząć Oświecenie 100 lat wcześniej. Weszlibyśmy w Złoty Wiek bez widma jezuickiej rekonkwisty.
>Wtedy i Palikota by nie było i Rydzyka. A jedyni islamscy uchodźcy to byli by Tatarzy z dogorywających chanatów
>
Patrząc w przeszłość powinniśmy uczyć się na błędach. A teraz tych których rządzą usunąć może tylko albo gigantyczna afera, albo wyczerpanie pieniędzy w kasie państwowej.

Mnie np. obraża, że w Polsce rządzi nielegalnie człowiek, którego nie będzie można postawić przed Trybunałem Stanu, ani najprawdopodobniej postawić żadnego zarzutu, bo de iure nie rządzi, a de facto wiemy jak jest.
13-07-2020 21:42 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Patrząc w przeszłość powinniśmy uczyć się na błędach. A teraz tych których rządzą usunąć może tylko albo gigantyczna afera, albo wyczerpanie pieniędzy w kasie państwowej.

A jaka może jeszcze być "bardziej gigantyczna afera" od dotychczasowych? Przelanie całego budżetu NBP na jakieś prywatne konto na Kajmanach? Czy publiczne spalenie przedstawiciela opozycji na stosie? Jeśli chodzi o wyczerpanie pieniędzy, to jest to zależne od ilości farby w drukarni, więc szybko się nie stanie... Kto by zresztą w dzisiejszym świecie przejmował się jakimiś pieniędzmi. Szaleje pandemia - przypominam )))

>Mnie np. obraża, że w Polsce rządzi nielegalnie człowiek, którego nie będzie można postawić przed Trybunałem Stanu, ani najprawdopodobniej postawić żadnego zarzutu, bo de iure nie rządzi, a de facto wiemy jak jest.

No przecież nie rządzi. Jest sobie tylko... i co to komu przeszkadza? Jakaś dyskryminacja tu chyba - proszę o usunięcie takiego wpisu )))

A na poważnie: ludziom mieszkającym w Polsce to najwidoczniej bardzo odpowiada, więc nie ma co dywagować co by było gdyby. Jest jak jest i większości to bardzo pasuje. Nad czym tu się jeszcze zastanawiać?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365