 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-07-2006 18:52 | jeyes (2281 punktów) | "Tysiącletnia" IV RP? | Zakusy Jarosława, aby zmienić ordynację wyborczą tak, żeby przegrani byli wygranymi (póki co tylko w wyborach samorządowych) oraz ogląd jego innych działań skłaniają mnie do przypuszczenia, że ten Kartofel planuje dożywotnie sprawowanie władzy w tym kraju. Czy ktoś widzi sposób oderwania PiSdzielców i ich satelitów od żłoba? To nie jest już kwestia zmiany rządzących, to jest kwestia uratowania demokracji do tej pory działającej w Polsce od '89 roku.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| waldmarc | Chyba szybko się ich nie pozbędziemy. Za 3 lata, kiedy będą kolejne wybory, w Polsce zostaną juz tylko osoby w zaawansowanym wieku (reszta pryśnie na Zachód do wymarzonej "cywilizacji śmierci"), a te jak wiadomo głosują na kaczystów itp. Prawdopodobnie więc będzie wariant białoruski: jedynie słuszna władza stopniowo ograniczająca demokrację i swobody obywatelskie, odcinajaca Polskę od Zachodu.
|
|
 | | Wilhelm | > Chyba szybko się ich nie pozbędziemy. Za 3 lata, kiedy będą kolejne wybory, w Polsce zostaną juz tylko osoby w zaawansowanym wieku (reszta pryśnie na Zachód do wymarzonej "cywilizacji śmierci"), a te jak wiadomo głosują na kaczystów itp. Prawdopodobnie więc będzie wariant białoruski: jedynie słuszna władza stopniowo ograniczająca demokrację i swobody obywatelskie, odcinajaca Polskę od Zachodu.Pamietaj: braci jest dwoch  Zatem czeka nas 20 lat rzadow kaczorow (po 2 kadencje L.K + J.K) jesli ciemny narod to lyknie.
"Jedes hinreichend mächtige formale System ist entweder widersprüchlich oder unvollständig." Kurt Gödel
|
|
| ugaguga (134 punktów) | A dla kogo chcesz ratować tą demokrację ? Dla garstki "zaplutych karłów reakcji" ? Wystarczy poczytać komentarze do wiadomości na pierwszym lepszym "maglu" internetowym żeby zdać sobie sprawę ,że to bicie głową w mur. Nawet jak pozbędziemy się Najaśniejszej Dwójcy wraz z jej dworem marionetek to za 5 min. na ich miejsce ,korzystając z takiego samego scenariusza wskoczą następni niewiele się różniący od nich. Ten naród zawsze będzie wolał słuchać ,że wszystkiemu są winni żydzi,unia ,geje i kogo tam jeszcze można sobie wymyślić niż dopuścić do siebie myśl ,że sam ściele sobie takie łóżko jakie ma. Jedyne co pozostaje to poszukać sobie miejsca ,w którym na wybory nie chadza się po drodze z mszy albo "jeśliś nie głupiec....."
|
|
 | | jeyes (2281 punktów) | > A dla kogo chcesz ratować tą demokrację ? Dla garstki "zaplutych karłów reakcji" ?Czyli co, poddać się, usiąść na dupie jak 99,99% tzw. inteligencji i 70% durnych NIEwyborców? Zapisać się do PSR i mędrkować o apolityczności Stowarzyszenia?
|
|
|  | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć A co chcesz zrobić? Wybić 10 mln emerytów i rencistów oraz jakieś następne 10 mln ze wsi, szczególnie ze ściany wschodniej? Przecież oni zawsze będą głosować na partie obiecujące banany na wierzbach. ZAWSZE.
|
|
| |  | | jeyes (2281 punktów) | Wiesz, to ja się zapytałem co można zrobić, więc nie oczekuj ode mnie odpowiedzi.
|
|
|  | | ugaguga (134 punktów) |
> Czyli co, poddać się, usiąść na dupieJedyne co mi przychodzi do głowy jest bardziej bezsensowne niż siedzenie na d. Przykro mi ,naprawdę  . Ale może znajdzie sie ktoś kto będzie wiedział jak i po co ?
|
|
 | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć Widzę, że ludzie powoli zaczyają rozumieć  Jest takie powiedzenie: Masz takie władze na jakie zasługujesz. Nie ma szans obecnie w Polsce na jakieś dobre wybory... Niestety.
|
|
|  | | jeyes (2281 punktów) | > Widzę, że ludzie powoli zaczyają rozumieć Kto i co zaczyna rozumieć? Masz informacje, że sondaże wskazujące rosnące poparcie dla PiS były fałszowane? > Jest takie powiedzenie: Masz takie władze na jakie zasługujesz.Mam takie władze, na jakie nikt nie zasługuje, nawet ci co głosowali na PiS i na Kaczyńskiego - prezydenta. > Nie ma szans obecnie w Polsce na jakieś dobre wybory...Ale można wybrać "mniejsze zło".
|
|
| |  | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć Chodzi mi o to, że ludzie zaczynają rozumieć, że to WYBORCY są odpowiedzialni za rządy. >Ale można wybrać "mniejsze zło". Można wybrać? Nie masz wpływu na wybory. Elektorat roszczeniowy jest zbyt potężny. 28 mln uprawnionych z tego: 10 mln emerytów (połowa "55 latków", "dzieci" Balcerowicza) i 10 mln wieśniaków. I co zrobisz? Jedyna opcja SLD, niestety zbłaźnili się kompletnie, na dodatek nie ufam im. Potrzebują niezadowolonego elektoratu, rozumiesz co chcę powiedzieć? SLD to partia ciągle "walcząca" z bezrobociem, ale potrzebująca bezrobotnych...
|
|
| | |  | | jeyes (2281 punktów) | Ja widzę sprzeczność w twej wypowiedzi, bo piszesz WYBORCY są odpowiedzialni za rządy., a następnie Nie masz wpływu na wybory.
>Chodzi mi o to, że ludzie zaczynają rozumieć, że to WYBORCY są odpowiedzialni za rządy. Zobaczymy jaka będzie frekwencja w wyborah do samorządów.
>>Ale można wybrać "mniejsze zło". >Można wybrać? Nie masz wpływu na wybory. Nie rozumiem po co mieszasz fakt oddania głosu z wynikami wyborów. Ja w ostatnich wyborach do parlamentu i na prezydenta wybrałem kogo chciałem, a że moi faworyci przegrali, to inna sprawa.
>Elektorat roszczeniowy jest zbyt potężny. 28 mln uprawnionych z tego: 10 mln emerytów (połowa "55 latków", "dzieci" Balcerowicza) i 10 mln wieśniaków. I co zrobisz? To jest naprawdę tragedia, że ci wszyscy roszczeniowcy kompletnie nie zdają sobie sprawy, że choć zawsze głosują na coraz to innych plantatorów wierzb owocujących gruszkami, to gruszek nigdy nie widzą, co niczego ich nie uczy.
>Jedyna opcja SLD, niestety zbłaźnili się kompletnie, na dodatek nie ufam im. Potrzebują niezadowolonego elektoratu, rozumiesz co chcę powiedzieć? Od '89 roku większość głosuje przeciw komuś, czemuś a nie za kimś, czymś. Zawsze wygrywają wybory ci, na których głosują niezadowoleni. Problem nie leży moim zdaniem w wyborcach, ale w wybieranych. Przecież były w Europie kraje, gdzie społeczeństwo klepało biedę, a dziś już niekoniecznie - np. Szwecja, Irlandia. Mnie się wydaje, że w Polsce nie ma po prostu patriotów i tyle. SLD, PiS, PO, LPR, Samoobrona, PSL, ZXV, UGR, PCT... we wszystkich tych partiach siedzą ludzie mądrzy tzn. wiedzący, że po dorwaniu się do władzy nabiją własne kabzy oraz kabzy swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, kochanek, kochanków. A że 99,9% ludzi nienależących do żadnej z w/w grup nic nie skorzysta lub straci? A co to rządzących obchodzi?
>SLD to partia ciągle "walcząca" z bezrobociem, ale potrzebująca bezrobotnych... Jaka tam partia. To związek zawodowy towarzyszy plus ich rodziny.
|
|
| | | |  | | Celecrin (11895 punktów) | > Ja widzę sprzeczność w twej wypowiedzi, bo piszesz WYBORCY są odpowiedzialni za >rządy., a następnie Nie masz wpływu na wybory.Wyborcy są odpowiedzialni, Ty nie masz wpływu  Myślałem podobnie do Ciebie, zacząłem zmieniać jednak sposób patrzenia. Dam przykład: Kradną Polakowi koło zapasowe. Co robi? Idzie kupić "na stadion". Co robi właściwie ten Polak? Bierze udział w kradzieży (może właśnie swojego koła). Złodziejstwo jest ponieważ "okazyjne zakupy" są podstawą polskiego życia. Paradoksalnie, gdyby Polacy więcej kupowali LEGALNIE, różne rzeczy byłyby tańsze. Politycy są tylko pochodną takiego społeczeństwa jakie mamy. Zmienia się ono, ale powoli. Dlatego wyjechałem, szkoda mi już czasu. Irlandia, jest jak lekarstwo. Działa dobrze.
|
|
| sukulent (2309 punktów) | Na dobry początek pójdę zagłosować przeciwko Marcinkierwiczowi w wyborach na prezydenta Warszawy, a dalej się zobaczy...  Nasz uroczy duecik nie będzie rządził wiecznie, bo wykończy go biologia... Pozdrawiam
"Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" ("Chatka Puchatka"
|
|
1 na 1 | Teresa (2693 punktów) | > To nie jest już kwestia zmiany rządzących, to jest >kwestia uratowania demokracji do tej pory działającej w >Polsce od '89 roku.
Demokracją? Żartujesz sobie? Precz z mafią SLD - PO i ich aferzystami! Nie chcemy więcej afer! TO co robią Kaczyńscy to jest mistrzostwo świata... Mistrzostwem świata jest to, że prości ludzie im uwierzyli wbrew większości nieprzychylnych wówczas mediów. Jeyes, antyklerykalizm pozbawił Cię resztek trzeźwego myślenia czy co?
|
|
 | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć Tereso co ma niby wspólnego ANTYKRELIKALIZM yeyesa z oceną PiSu?  Twój post jest zupełnie bez sensu, chyba, że klerykalizm przewrócił Ci lekko w głowie.
|
|
 | | joice | >> To nie jest już kwestia zmiany rządzących, to jest >>kwestia uratowania demokracji do tej pory działającej w >>Polsce od '89 roku. >Demokracją? Żartujesz sobie? Precz z mafią SLD - PO i ich aferzystami! precz z aferami! >Nie chcemy więcej afer! nie chcemy! TO co robią Kaczyńscy to jest mistrzostwo świata... cos ci sie chyba pomieszalo w glowce juz calkiem...
Mistrzostwem świata jest to, że prości ludzie im uwierzyli wbrew większości nieprzychylnych wówczas mediów. nie widze w tym nic nadzywczajnego biorac pod uwage owczesna sytuacje panujaca w naszym pieknym,zalosnym kraju. >Jeyes, antyklerykalizm pozbawił Cię resztek trzeźwego myślenia czy co? nie kazdy kto nie lubi pisu musi nie lubic kosciola. tak samo jak nie kazdy kto nie ma nic do homoseksualistow nie musi trzymac z lewica. moze sprobuj pomedytowac,albo joge pocwiczyc ? po jakims czasie czlowiek spoglada spojniej i obiektywniej na ta zlozona rzeczywistosc.
|
|
 | | mohawk (2936 punktów) | >> To nie jest już kwestia zmiany rządzących, to jest >>kwestia uratowania demokracji do tej pory działającej w >>Polsce od '89 roku. >Demokracją? Żartujesz sobie? Precz z mafią SLD - PO i ich aferzystami! Chciałoby się rzec - układem - nieprawdaż, Tereso?
>Jeyes, antyklerykalizm pozbawił Cię resztek trzeźwego myślenia czy co? Chciałbym napisać coś takiego o Tobie, wykreślając jedynie "anty-". Wiesz chyba jednak, dlaczego nie mogę. Swoją drogą, czy zakonnice nie powinny być apolityczne (czytaj: udawać apolityczność)? Gen. dyw. abp mówił tylko o kleszych wskazówkach w wyborach samorządowych, które, jak wiadomo, polityczne nie są.
|
|
 | | jeyes (2281 punktów) | Nie wiem co ty ćpasz, ale strasznie szybko wyżera ci to resztki twojego skleryczałego mózgu.
|
|
 | | waldmarc | >> To nie jest już kwestia zmiany rządzących, to jest >>kwestia uratowania demokracji do tej pory działającej w >>Polsce od '89 roku. >Demokracją? Żartujesz sobie? Precz z mafią SLD - PO i ich aferzystami! Nie chcemy więcej afer! TO co robią Kaczyńscy to jest mistrzostwo świata... Mistrzostwem świata jest to, że prości ludzie im uwierzyli wbrew większości nieprzychylnych wówczas mediów. >Jeyes, antyklerykalizm pozbawił Cię resztek trzeźwego myślenia czy co?
Prominentny działacz PiS Jacek Kurski stwierdził: "Głupi lud wszystko kupi". Wiedział, co mówi. Wystarczyło kilka hasełek, jak to się zatroszczą o zwykłego człowieka, i jak obronią Polskę przed masońsko-liberalnym spiskiem i wygrywają wybory. Nowa władza rzeczywiście bije mistrzostwo świata... w zawłaszczaniu państwa i rozmontowywaniu demokracji.
|
|
|  | | mefta (480 punktów) | niezbadane sa pomysly kaczynskich. ale coz ktos ich wybral i nie ludzilabym sie za lat pare bedzie lepiej bo przez 3 lata nie zmieni sie mentalnosc ludzi. a poza tym giertych juz przygotowuje nowy elektorat. o pomyslach z sufitu pana samobroniacego sie nie wspomne.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|