 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-02-2014 08:01 | maniek1 (3407 punktów) | Dotacje na kulturę?
7 na 7 | faktyimity(*)-rzucaja-miliony-nasze-na-taceZastanawia mnie proces myślowy (zakładając, że zaistniał) i czym był kierowany pana Zdrojewskiego, decydującego o przyznaniu publicznych pieniędzy na kolejną inwestycję Watykanu.(?) Czy polska kultura, to obecnie wyłącznie kult(ura)? Kiedyś (dawno temu) gdy byłem nastolatkiem na moim osiedlu działał wspaniały Dom Kultury. Wielu moich rówieśników korzystało (nieodpłatnie, zamiast np.pić piwo na ławkach) z różnych form jego działalności np. modelarstwo, fotografia itp - ja grałem w zespole muzycznym (salka z bębnami, piecami itp). Obecnie od wielu już lat "wolnej Polski" znajduje się w tym miejscu plebania kościoła, a kino, przy którym był ów Dom Kultury zamieniono w kościół. Pytanie brzmi: czy politycy mogliby te pieniądze wydać lepiej? Nie wiem np. przekazać te środki na Domy Dziecka z przeznaczeniem na przeróżne "kulturalne" zainteresowania i ich rozwój? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | kogut59 (3090 punktów) | > Czy polska kultura, to obecnie wyłącznie kult(ura)? Kiedyś (dawno temu) gdy byłem nastolatkiem na moim osiedlu działał wspaniały Dom Kultury.Inna Kult(ura) inne domy kultu(ury) w Polsce.
|
|
12 na 12 | romaro (25211 punktów) | Zapieprzaliśmy na ruskich, teraz zapieprzamy na watykańczyków. W jednym dniu czytamy o niedożywionych dzieciach, następnego dowiadujemy się, że rząd obdarowuje, i to dosłownie, KK. Skandal! W budowanym od 12 lat kościele utopiono już 130 mln zł i o 100 mln zł przekroczyły już pierwotny plan. Ta władza jest tak "liberalna", "prorynkowa" i "europejska" jak kościół jest święty.
|
|
10 na 10 | diogenes (42753 punktów) | >czy politycy mogliby te pieniądze wydać lepiej?
Mogliby. Ale nie politycy obecnego establishmentu. Polityk polski zależy (statystycznie) od katolickiego ciemnogrodu: to on powołuje go do istnienia i - jak trzeba - pogrąża. W tym sensie polityka polska jest jedynie maską i macką tych, którzy zawiadują katolickimi duszami. Żaden polityk (ani partia) nie ma ambicji oświeceniowych i jasnej, przekonywującej świeckiej wizji państwa (nie mam tu na myśli konstytucyjnego zapisu, ale instrumenty, które by go urzeczywistniły). Nawet rzekoma lewica liczy na to, że ją po drodze podrzuci papa mobile. Nie mówię, że to jedyny balast pogrążający polską politykę, ale z pewnością znaczący.
Frazesy polityków o oszczędzaniu kończą się za progiem plebanii lub przy telefonie z biskupem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
4 na 4 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Mam nadzieję, że się pan minister zdziwi i zafrasuje. I powinien, bo ta sprawa naprawdę śmierdzi. Choćby z tego powodu:
"Drugi pod względem zdobytych punktów wnioskodawca na liście (ponad 89,90 punktów na sto możliwych) dostał... 0,00 zł." W tym państwie jedynym racjonalnym wytłumaczeniem dla Zdrojewskiego mogłoby być jedynie to, że Archidiecezja Warszawska odwiedziła Ministerstwo Kultury po kolędzie. Prokurator mógłby to łyknąć.
|
|
|  | 9 na 9 | diogenes (42753 punktów) | >Archidiecezja Warszawska odwiedziła Ministerstwo Kultury po kolędzie.
Nie sądzę. Kierunek przepływu jest odwrotny: To minister odwiedza Archidiecezję po wazelinie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | >Zastanawia mnie proces myślowy (zakładając, że zaistniał) i czym był kierowany pana Zdrojewskiego, decydującego o przyznaniu publicznych pieniędzy na kolejną inwestycję Watykanu.
1. Pieniądze nie pochodzą z budżetu, tylko z "odpisów z gier liczbowych". 2. Pieniądze nie idą na budowę kościoła, tylko na budowę muzeum.
Hipotetyczny proces myślowy ministerstwa: 1. W demokracji masy decydują o tym, co powinno być finansowane. 2. Żyjemy w demokratycznym państwie. 3. Polskie większościowe masy są katolickie i czczą Jana Pawła II oraz prymasa Wyszyńskiego. Wniosek: finansujemy muzeum JP2 i Wyszyńskiego.
Miej pretensje do demokratycznego myślenia.
>czy politycy mogliby te pieniądze wydać lepiej? Nie wiem np. przekazać te środki na Domy Dziecka z przeznaczeniem na przeróżne "kulturalne" zainteresowania i ich rozwój?
Zawsze można zabrać dzieci do muzeum.
bembergiem w berg
|
|
 | 7 na 7 | maniek1 (3407 punktów) |
>1. Pieniądze nie pochodzą z budżetu, tylko z "odpisów z gier liczbowych".> Mogą pochodzić nawet z handlu bronią - co to zmienia? >2. Pieniądze nie idą na budowę kościoła, tylko na budowę muzeum.> Watykańscy biznesmeni musieli częściowo zmienić charakter tego bunkra z gigantyczną wyciskarką do soków (kasy) bo w przeciwnym przypadku, trudniej byłoby wyłudzić państwową kasę. Nawet jeśli polski Rząd finansuje budowę muzeum - to jest jego właścicielem, a nie obcy kraj.
>1. W demokracji masy decydują o tym, co powinno być finansowane.> .... ale zgodzisz się, że "masy" mogą myśleć nieracjonalnie i wtedy potrzebny jest racjonalny Rząd?
>2. Żyjemy w demokratycznym państwie.> Śmiesz żartować sobie z demokracji? Żyjemy w państwie wyznaniowym, kierowanym interesem wyłącznie starych kawalerów z obcego kraju - organizacji przestępczej, specjaizującej się głównie w zbrodniach na dzieciach, oszustwach, malwersacjach finansowych i wyłudzeniach.
>3. Polskie większościowe masy są katolickie i czczą Jana Pawła II oraz prymasa Wyszyńskiego.> Dokładnie - indoktrynacja watykańska polega m.i na wtłoczeniu w mózgi worko-podobnym kultu wobec zasłużonych organizacji (np. za ukrywanie zbrodni kościoła), następnie poćwiartowanie zwłok i ku uciesze motłochu uazywanie ich w miejscach do tego wybudowanych. >Wniosek: finansujemy muzeum JP2 i Wyszyńskiego.> Dokładnie tak - zamiast dofinansować Domy Dziecka, Hospicja i biedne rodziny, którym odbiera się dzieci z powodu biedy!! >Miej pretensje do demokratycznego myślenia.> Mam pretensje do głupoty, serwilizmu, tchórzostwa polityków o braku empatii do w/w nie wspomnę.
>Zawsze można zabrać dzieci do muzeum.> ... i powiedzieć: patrz synku ten pan ukrywał pedofilów na całym świecie, a jeden z nich, który zgwałcił setki chłopczyków takich jak ty - był jego najlepszym kumplem. Nazywał się Marcial Maciel Degollado, na szczęście już nie żyje i żadnemu dziecku nie wyrządzi już żadnej krzywdy. Niestety nigdy nie odpowiedział za swoje ochydne czyny, ale temu panu to nie przeszkadzało ... itd > bembergiem w berg
|
|
|  | 3 na 3 | niestadny (2492 punktów) |
>Żyjemy w państwie wyznaniowym, kierowanym interesem wyłącznie starych kawalerów z obcego kraju - organizacji przestępczej, specjaizującej się głównie w zbrodniach na dzieciach, oszustwach, malwersacjach finansowych i wyłudzeniach. Dobre. Pytanie czy same państwa łupiące obywateli na podstawie prawa, które stanowią dla własnych celów, nie są aby organizacjami przestępczymi? Wymyśli se ktoś nowy podatek i voila!
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/
|
|
| |  | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | > Pytanie czy same państwa łupiące obywateli na podstawie prawa, które stanowią dla własnych celów, nie są aby organizacjami przestępczymi?Czyli zarazem pytaníe co jest przestępstwem. Oraz - czym jest prawo? A wątek "Czym jest prawo?" otwarty jest w dziale Filozofia i światopogląd.
|
|
 | 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | >1. W demokracji masy decydują o tym, co powinno być finansowane to ktoś rozpisał referendum w tej sprawie? Była jakakolwiek merytoryczna dyskusja na ten temat? Bo ja o niej nie czytałam.
I dlaczego nie mamy prawa się oburzać, skoro zamykane są biblioteki a ministerstwo wydaje jedną trzecią puli na finansowanie budowy świątyni, do której na prędce wsadzono muzeum?
|
|
|  | | worek kości (2937 punktów) | >>1. W demokracji masy decydują o tym, co powinno być finansowane >to ktoś rozpisał referendum w tej sprawie?
Masy wybierają swoich przedstawicieli, którzy realizują ich postulaty.
>I dlaczego nie mamy prawa się oburzać, skoro zamykane są biblioteki a ministerstwo wydaje jedną trzecią puli na finansowanie budowy świątyni, do której na prędce wsadzono muzeum?
Finansuje się muzeum, a nie świątynię, a o zamykaniu bibliotek całkiem już bezpośrednio te masy decydują, nie czytając książek.
bembergiem w berg
|
|
| |  | 4 na 4 | mayolina (2278 punktów) | > o zamykaniu bibliotek całkiem już bezpośrednio te masy decydują, nie czytając książek.Wiesz, gdyby masy miały decydować o wszystkim, to rząd rozdawałaby kiełbasę a w telewizji leciały jedynie taniec z gwiadzami i relacje na żywo z egzekucji. A jak to nieczytanie książek wpływa na poziom wiedzy widać w wymianie zdań o magii neuronów i naczelnej roli języka polskiego.
|
|
| |  | 1 na 1 | klawik (759 punktów) |
>Finansuje się muzeum, a nie świątynię, a o zamykaniu bibliotek całkiem już bezpośrednio te masy decydują, nie czytając książek. > bembergiem w berg
W moim mieście jest biblioteka, ale korzystam z niej tylko kilka razy w roku, a to z przyczyny ubogiej oferty. Nowości bardzo mało, a jak są to trzeba czekać w kolejce kilka miesięcy. Jest nawet problem z starymi klasykami. Twoja geneza zamykania bibliotek jest nieprawdziwa.
|
|
7 na 7 | TyDraniu (6569 punktów) | Ministerstwo mówi dzisiaj, że wniosek dot. Muzeum Jana Pawła II uzyskał ok. 37% kwoty wnioskowanej. Oznacza to, że ministrant Zdrojewski twardo postawił się jego ekscelencji i jednak nie przyznał 18 mln na ten wniosek z całości 20 mln zł dotacji ministerstwa na poprawę infrastruktury kulturalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Chyba powinniśmy się cieszyć, że załatwił to niskim kosztem. Lista obdarowanych mogła przecież zawierać tylko jedną instytucję...
|
|
| fubbal1990 (15 punktów) | Niestety dotacje na kulture są zbyt małe. Ciężko cokolwiek zdziałać...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|