Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sztuczna inteligencja istnieje od lat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
20-07-2007 16:21Dzezikus (35 punktów)Sztuczna inteligencja istnieje od lat
oto nowa ankieta:
Sztuczna inteligencja:
to wymysł fantastyki
możliwa w przyszłej dekadzie
zaistnieje jeszcze w tym wieku
nie może być oparta o układy elektroniczne
żadne z powyższych

Oddano 2254 głosów.
Poprzednie sondy..

hm...
popzrednia o niewizrzeniu w boga ne pozwalala mi na odpowiedź bo brakowalo kompletnie takiej która by pasowala

tu jest odpowiedź pokrywająca wszelkie dziury:
żadne z powyższych

ale dlaczego nie ma tu odpowiedzi
"istnije od jakiegoś czasu"

pzreciez tak jest
istnieje wiele systemów które są sztuczna inteligencją
to że żade nie zdal testu Turinga to nic
ten test produkuje niemalże sztuczną świadomość
i tego długo nie osiagniemy

to pewnie kwestia jak kto rozumie sztuczna inteligencję
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marian (5438 punktów)Odp: sztuczna inteligencja istnieje od lat

   W zasadzie pytanie jest nieco niedoprecyzowane. Zapewne chodzi o sztuczną inteligencję w rodzaju ludzkiej, czy coś takiego.
   Jak byłem młody to swego czasu napisałem program komputerowy grający w kółko i krzyżyk (czasy Commodore 64); później sztuczną inteligencję do klona kultowej gry "Tron" (to już czasy Amigi).
   To wszystko nazywa się zwykle sztuczną inteligencją - AI. Dzisiaj istnieją znacznie bardziej zaawansowane AI kontrolujące chociażby zachowanie przeciwników w grach komputerowych.
   Zatem dla mnie, sztuczna inteligencja istnieje już od dość dawna.

   Pozdrawiam.


Vivere militare est - Seneka
estetka (708 punktów)Odp: Sztuczna inteligencja istnieje od lat

>to pewnie kwestia jak kto rozumie sztuczna inteligencję
>

sztuczna inteligencje wymyslil McCartney w latach 50-tych..ale on stawial tylko na logike i szybkosc rozwiazywania zadan przez program/robot. jednak z czasem ludzie nie chca przyznac sie do zdublowania na polu inteligencji i z czasem zaczeli wymagac od programu/robota okazywania swiadomosci i uczuc - z radoscia stwierdzajac, ze nie sa pokonani...
alfred
Inteligencja to zwyczajna umiejętność operowania informacją.
Takiej ogólnej inteligencji jaką posiada człowiek nie sposób zaprogramować. W wąskiej dziedzinie komputer często wygra z człowiekiem.

Można by próbować połączyć takie wyspecjalizowane systemy w jeden, ale to wymagałoby jakiegoś totalnego uogólnienia zasad funkcjonowania całego systemu.
Reguły uogólniania, analogie, podobieństwa, itp. czyli semantyka w maszynie, bo na cyfrach to nie pójdzie.
Semantyka jest podobno warunkiem istnienia świadomości, i powstaje w wyniku ciągłego kontaktu z rzeczywistością, czyli w izolowanej maszynie nie powinna powstać.
Anna Słota (6553 punktów)
hm...

A może miałbyś ochotę zaproponować kolejną sondę naukową, która byłaby wyczerpująca i interesująca dla czytelników serwisu ...

Zapraszam do współpracy, jeśli się zdecydujesz pisz na adres redakcji, nie zamieszczaj propozycji tutaj, aby czytelnicy mieli niespodziankę. Informacja o tym, że Ty jesteś autorem sondy znajdzie się później w naszym biuletynie (jeśli sonda zostanie zaakceptowana). Będziesz mógł także podać swój komentarz do tegoż biuletynu.

Propozycję kieruję do wszystkich czytelników. Może ktoś ma coś, czego jeszcze nie było.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365