Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowa umowa Zjednoczonej Prawicy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-09-2020 21:15Leonardoo (1099 punktów)Nowa umowa Zjednoczonej Prawicy
Ocena 2 na 2
Inspirując się znanym filmem o pedofilii w okolicach sopockiego klubu, mam takie skojarzenie, że obecny zamęt wokół rekonstrukcji warszawskiego rządu można opisać tak:
Była sobie nastolatka, która chętnie woziła się po (trój) mieście eleganckim Lamborghini w towarzystwie dużo starszego, doświadczonego "chłopaka", bywała w klubach, spijała drinki. Aż nagle przyszedł taki dzień, a może wieczór, gdy usłyszała, że trzeba będzie za to wszystko zdjąć majtki. No i wtedy spóźniona myśl: "Tatusiu, ratuj".

Pan Mateusz bywał na salonach europejskich, gdzie odnosił spektakularne sukcesy, otrzymywał obietnice mitycznych miliardów, blaski, oklaski, komplementy od przyjaciół i wrogów. Negocjacje, obiecanki-cacanki, próba ogrania starych szulerów, poker, bluff.
Aż nagle przyszedł ten dzień, a może wieczór, gdy... trzeba było... przegłosować ustawę o likwidacji polskiego rolnictwa, a potem likwidacji polskiego górnictwa www.tvp.in(*)formacji-gornictwa-wieszwiecej
Do tego 100 mld deficytu budżetowego i porażka spontanicznej rewolucji na Białorusi.
Pewnie jest jeszcze kilka spraw, o których na razie nie wiemy.

Tatusiu ratuj! - No i Ojciec Chrzestny, Don Jarosław Czcigodny, ratuje swoim autorytetem i wpływami, co jeszcze da się uratować. Nie musicie dziękować. Pocałowanie ręki wystarczy, na razie.

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, prawda? kresy.pl/w(*)licyjna-szczegolow-nie-podano/ -
Dlaczego nie zobaczę tego zdjęcia a mainstreamowych mediach?
Morawiecki i Ziobro najdalej od siebie, jak tylko można. Ręce koalicjantów w nerwowych pozach. Oczy nie wiadomo gdzie. Starszy Pan, zasiadający, nauczający i zmęczony pośrodku... a jego oczy mówią: jak ja was wszystkich mam dosyć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)deja vu?

>Dlaczego nie zobaczę tego zdjęcia w mainstreamowych mediach?

Bo w mediach pisowskich i w tych gdzie PiS ma wpływy obowiązuje slogan "silny, zwarci, gotowi". Kłótnie i swary partyjne są w KO nie w obozie ZP.

Zobaczymy jak długo potrwa zgoda w "zrewitalizowanej" koalicji rządzącej.
Wygląda to trochę jak deja vu z czasów gdy Kaczyński rządził z Giertychem i Lepperem i w pewnym momencie zaczął się z nimi żreć o wszystko.
Konowal (6291 punktów)Odp: Nowa umowa Zjednoczonej Prawicy
ta laska to PO ???

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
26-09-2020 23:13 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>ta laska to PO ???

Niekoniecznie, to wygląda raczej na przypowieść.
Konowal (6291 punktów)
>>ta laska to PO ???
>Niekoniecznie, to wygląda raczej na przypowieść.
no właśnie próbuję dopasować rzeczywistość


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
salek (4701 punktów)
>>>ta laska to PO ???
>>Niekoniecznie, to wygląda raczej na przypowieść.
>no właśnie próbuję dopasować rzeczywistość
No więc tu przypowieść ta jest dość czytelna
Konowal (6291 punktów)
>>>>ta laska to PO ???
>>>Niekoniecznie, to wygląda raczej na przypowieść.
>>no właśnie próbuję dopasować rzeczywistość
>No więc tu przypowieść ta jest dość czytelna
No to kto jeździ i łaskę Niemcom robi?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
29-09-2020 15:54 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)

Przypowieści są fajne, bo pozwalają unikać rzucania nazwiskami i gównoburz o skojarzenia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Inspirując się znanym filmem o pedofilii w okolicach sopockiego klubu, mam takie skojarzenie, że
>obecny zamęt wokół rekonstrukcji warszawskiego rządu można opisać tak:
>Była sobie nastolatka, która chętnie woziła się po (trój) mieście eleganckim Lamborghini w
>towarzystwie dużo starszego, doświadczonego "chłopaka", bywała w klubach, spijała drinki. Aż nagle
>przyszedł taki dzień, a może wieczór, gdy usłyszała, że trzeba będzie za to wszystko zdjąć majtki.
>No i wtedy spóźniona myśl: "Tatusiu, ratuj".
>Pan Mateusz bywał na salonach europejskich, gdzie odnosił spektakularne sukcesy, otrzymywał
>obietnice mitycznych miliardów, blaski, oklaski, komplementy od przyjaciół i wrogów. Negocjacje,
>obiecanki-cacanki, próba ogrania starych szulerów, poker, bluff.
>Aż nagle przyszedł ten dzień, a może wieczór, gdy... trzeba było... przegłosować ustawę o likwidacji
>polskiego rolnictwa, a potem likwidacji polskiego górnictwa
>www.tvp.in(*)formacji-gornictwa-wieszwiecej
>Do tego 100 mld deficytu budżetowego i porażka spontanicznej rewolucji na Białorusi.
>Pewnie jest jeszcze kilka spraw, o których na razie nie wiemy.
>Tatusiu ratuj! - No i Ojciec Chrzestny, Don Jarosław Czcigodny, ratuje swoim autorytetem i wpływami,
>co jeszcze da się uratować. Nie musicie dziękować. Pocałowanie ręki wystarczy, na razie.
>Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, prawda?
>kresy.pl/w(*)licyjna-szczegolow-nie-podano/
>-
>Dlaczego nie zobaczę tego zdjęcia a mainstreamowych mediach?
>Morawiecki i Ziobro najdalej od siebie, jak tylko można. Ręce koalicjantów w nerwowych pozach. Oczy
>nie wiadomo gdzie. Starszy Pan, zasiadający, nauczający i zmęczony pośrodku... a jego oczy mówią:
>jak ja was wszystkich mam dosyć.

To wygląda na opowieść o głupiej i chciwej dziewczynie, która sama na siebie sprowadza nieszczęście.

Domyślam się, że ten dużo bardziej doświadczony "chłopak", który za drinki i przewózkę Lamborghini zmusza do zdjęcia majtek to alegorycznie Zachód?

Głupi ludzie Wschodu wierzą, że Zachód finansuje z unijnego budżetu drogi na Wschodzie, żeby ludzie Wschodu mieli po czym jeździć a Zachód buduje drogi na Wschodzie po to, żeby było jak wywieźć stamtąd wyprodukowany w zachodnich fabrykach na wschodzie towar.
Leonardoo (1099 punktów)

Dziękuję za komentarze.
Mój wpis dotyczy wątpliwości co do hurraoptymistycznej retoryki p. M.M. i obaw o istnienie drugiego dna tych "sukcesów" młodego bankiera z korzeniami w roli Premiera.
Likwidacja całych gałęzi polskiej gospodarki (rolnictwo, górnictwo, kto wie co jeszcze) w zamian za mityczne miliardy, które mogą być, albo i nie, to może być zwykła naiwność nastolatki.
Laską nie jest p. M.M., bo on raczej wie, co robi. Nastolatką jest 40 mln. Polaków, którzy ufają, że "szczupły i szczery" młody bankowiec troszczy się o ich los i grzecznie nie mówią "sprawdzam".
27-09-2020 15:44 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dziękuję za komentarze.
>Mój wpis dotyczy wątpliwości co do hurraoptymistycznej retoryki p. M.M. i obaw o istnienie drugiego dna tych "sukcesów" młodego bankiera z korzeniami w roli Premiera.
>Likwidacja całych gałęzi polskiej gospodarki (rolnictwo, górnictwo, kto wie co jeszcze) w zamian za mityczne miliardy, które mogą być, albo i nie, to może być zwykła naiwność nastolatki.
>Laską nie jest p. M.M., bo on raczej wie, co robi. Nastolatką jest 40 mln. Polaków, którzy ufają, że "szczupły i szczery" młody bankowiec troszczy się o ich los i grzecznie nie mówią "sprawdzam".

Ciekawe pytanie.
Kto dał jednemu człowiekowi tyle władzy?
Co jest społecznie bardziej szkodliwe?
Sprzeniewierzenie władzy czy potężna koncentracja władzy?

Wraz ze wzrostem władzy coraz łatwiej sprzedać tych, którzy jej ulegają. Ale dlaczego jej tak bezmyślnie ulegają?

Może nie Morawiecki czy inny człowiek przy korycie jest winny, tylko winni są Ci, którzy stworzyli koryto, napełniają je własną krwawicą i pozwalają innym nim rządzić?

Moze to problem systemowy a nie ludzki?
Ten czy tamten, przy nadmiarze władzy każdy w końcu sprzeda swoich oddanych.
szarley (54906 punktów)
>Kto dał jednemu człowiekowi tyle władzy?

Przecież wg teorii Hamerlika władza wynika z własności.

Wg Hamerlika Morawiecki (Kaczyński) ma tyle władzy bo ma tyle własności

Proste?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-09-2020 18:00 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kto dał jednemu człowiekowi tyle władzy?
>Przecież wg teorii Hamerlika władza wynika z własności.
>Wg Hamerlika Morawiecki (Kaczyński) ma tyle władzy bo ma tyle własności
>Proste?

A kto rządzi własnością państwowa?
Ja?
Mi nawet nie wolno wiedzieć co jest własnością państwowa i co się z nią dzieje.

Czym byłaby władza Morawieckiego, Kaczyńskiego bez własności państwowej?

Najpewniej niczym.
27-09-2020 18:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>Czym byłaby władza Morawieckiego, Kaczyńskiego bez własności państwowej?
>Najpewniej niczym.

Właśnie podważyłeś swój dogmat o tym, że własność = władza

Tym samym czym władza Trumpa w kraju o znikomej państwowej własności
Ale żeby to zrozumieć, żeby zrozumieć mechanizmy władzy, trzeba jednak minimum wiedzy

Gdybyś miał to minimum wiedzy, nie wątpiłbym w twoją maturę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-09-2020 19:59 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czym byłaby władza Morawieckiego, Kaczyńskiego bez własności państwowej?
>>Najpewniej niczym.
>Właśnie podważyłeś swój dogmat o tym, że własność = władza
>Tym samym czym władza Trumpa w kraju o znikomej państwowej własności
>Ale żeby to zrozumieć, żeby zrozumieć mechanizmy władzy, trzeba jednak minimum wiedzy
>Gdybyś miał to minimum wiedzy, nie wątpiłbym w twoją maturę

"Dochody budżetu państwa wynoszą 2,264 bln USD. Czyni to budżet amerykański największym na świecie."

pl.m.wikip(*)arka_Stanów_Zjednoczonych

Ponad 2 biliony dolarów rocznie.
Naprawdę znikome NIC

Aaaa czekaj, zapomniałem, że dla ciebie posiadanie 2 bilionów dolarów to żadna własność.

Prosiłem, żebyś te propagandowe lgarstwa sprzedawał dzieciom robotników, tzn. waszym następnym robotnikom, w waszych państwowych, "darmowych" i obowiązkowych szkołach a nie mi, bo ja na wiki szybko zweryfikuje sobie twoje kłamstwa.

Słyszałem gdzieś, że Google i jemu podobne krytykują Wiki uznajac ja za niewiarygodne źródło informacji, bo nikt nie ma nad nią kontroli, tzn. żaden nadczłowiek
szarley (54906 punktów)
Cytat:
A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż?


Odniesiesz się do tego pierdu?
Ile wychlałeś zanim to wymyśliłeś?

>pl.m.wikip(*)arka_Stanów_Zjednoczonych
>Ponad 2 biliony dolarów rocznie.
>Naprawdę znikome NIC

Przywołujesz jakiś tekst, to najpierw sam go przeczytaj
Jak zwykle wyszło, że skłamałeś informując o twoich rzekomych ekonomicznych studiach

1 Budźet nie jest własnością prezydenta, jego władza nie pochodzi od majątku, zwłaszcza osobistego
2 Cytat:
W Stanach Zjednoczonych procentowy udział podatków w PKB jest dużo niższy niż w Europie. Wynosi on 27% PKB. Dla porównania w Polsce jest to 34,5%. Stawki podatków federalnych od osób fizycznych wynoszą 10%, 15%, 25%, 28%, 33% i 35%. Ta ostatnia stawka podatkowa obejmuje jednak tych podatników, którzy osiągają dochody powyżej 336 000 USD. W Ameryce na paliwa, alkohol, papierosy i samochody nakładana jest akcyza. Poborem podatków federalnych w USA zajmuje się Internal Revenue Service. Dochody budżetu państwa wynoszą 2,264 bln USD. Czyni to budżet amerykański największym na świecie. Jednak przy wydatkach budżetowych w wysokości 3,604 bln USD, USA posiadają deficyt budżetowy w wysokości 1340 mld USD rocznie[15]. Z budżetu finansowane są m.in.: armia (Armia USA dysponuje największym budżetem na świecie), badania naukowe (największe wydatki na badania naukowe na świecie, z których finansuje się np. podbój kosmosu (NASA)), infrastrukturę drogową, administracje federalną, agencje rządowe (FBI, CIA czy NSA), zamówienia publiczne w dużych koncernach czy parki narodowe. Stany nakładają także własne podatki, np. podatki dochodowe maks. 12%, podatki obrotowe od towarów i usług oraz podatki od nieruchomości. Podatki od przedsiębiorstw w zależności od stanu wahają się od 15% do 39%.

A teraz wnioski Hamerlika
2.1 Podatki płaci tylko biedota. (Pierwsze pogrubienie)
2.2 Podatki służą rozproszeniu własności (2 pogrubienie)
2.3 Przedsiębiorstwa nie płacą podatków (3 pogrubienie)

Przeproś za kłamstwo, że skończyłeś ekonomiczny uniwersytet

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-09-2020 21:14 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Uszanujmy ludzi i pozwólmy im mówić na własne tematy.
Przeniesmy się z tym do mojego wątku albo otwórz swój.

Np. Idea Panów i moralność wg szarleya.
szarley (54906 punktów)
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365