Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polsko-katolicki fanatyzm?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-10-2020 21:37zeniu73 (6483 punktów)Polsko-katolicki fanatyzm?
Ocena 3 na 5
wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail

Jak widać, nie trzeba być islamskim terrorystą, żeby taranować autem ludzi.

Teraz jest pytanie: nawiedzony idiota, który sam z siebie wpadł na ten pomysł?

Zdenerwowany kierowca, który wkurzył się na blokowanie ulicy?

Podjudzony katolik, który rozjeżdżając ludzi jest święcie przekonany, że robi dobrze?

No i najważniejsze pytanie: to się dzieje w podobno cywilizowanym kraju w roku 2020?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Leonardoo (1099 punktów)
No widzisz chłopczyku, rzucasz jakiś wątek, a jak odpowiedziałem, to usuwasz mojego posta. - Żałosna smarkateria.
27-10-2020 22:48 
 Ocena 9 na 9
zeniu73 (6483 punktów)
>No widzisz chłopczyku, rzucasz jakiś wątek, a jak odpowiedziałem, to usuwasz mojego posta. - Żałosna smarkateria.

Nie odpowiedziałeś ino infantylno-żałosnie "zażartowałeś".

Idiotą możesz być w każdym innym wątku ale nie moim.
28-10-2020 10:39 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)wrzucajmy na luz
>>No widzisz chłopczyku, rzucasz jakiś wątek, a jak odpowiedziałem, to usuwasz mojego posta. - Żałosna smarkateria.
>Nie odpowiedziałeś ino infantylno-żałosnie "zażartowałeś".
>Idiotą możesz być w każdym innym wątku ale nie moim.

Krytykuje pan fanatyzm religijny - i słusznie.
Ale sam - o czym świadczy sięgnięcie po określenie "idiota" w kontekście jak wyżej - niebezpiecznie zbliża się do mowy nienawiści - cechującej fanatyków. Trochę więcej opanowania i dystansu do siebie i znaczenia swoich wątków.
Arminius (25555 punktów)czyj fanatyzm?
>wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail
>Jak widać, nie trzeba być islamskim terrorystą, żeby taranować autem ludzi.
>Teraz jest pytanie: nawiedzony idiota, który sam z siebie wpadł na ten pomysł?
>Zdenerwowany kierowca, który wkurzył się na blokowanie ulicy?
>Podjudzony katolik, który rozjeżdżając ludzi jest święcie przekonany, że robi dobrze?
>No i najważniejsze pytanie: to się dzieje w podobno cywilizowanym kraju w roku 2020.

Tytuł wątku jest wadliwy. Wskazuje bowiem na fanatyzm kościoła polsko - katolickiego.
A chodziło panu chyba o fanatyzm kościoła rzymsko - katolickiego w Polsce?
28-10-2020 08:00 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: czyj fanatyzm?
.
>Tytuł wątku jest wadliwy. Wskazuje bowiem na fanatyzm kościoła polsko - katolickiego.
>A chodziło panu chyba o fanatyzm kościoła rzymsko - katolickiego w Polsce?
>

Nie. Chodzi mi o indywidualny fanatyzm religijny.

A może polityczny? Być może ci kierowcy poczuli się zobowiązani do obrony Jarka i jego polityki?

Kto wie. Tak czy inaczej te dwa przypadki pokazują, że fanatyzm to nie tylko domena zacofanych religiantów z Bliskiego Wschodu.

No chyba, że te dwa przypadki to nieszczęśliwe wypadki i kierowcy są niewinni.
28-10-2020 08:14 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)lepszy wariant
>.
>>Tytuł wątku jest wadliwy. Wskazuje bowiem na fanatyzm kościoła polsko - katolickiego.
>>A chodziło panu chyba o fanatyzm kościoła rzymsko - katolickiego w Polsce?
>>
>Nie. Chodzi mi o indywidualny fanatyzm religijny.
>A może polityczny? Być może ci kierowcy poczuli się zobowiązani do obrony Jarka i jego polityki?
>Kto wie. Tak czy inaczej te dwa przypadki pokazują, że fanatyzm to nie tylko domena zacofanych religiantów z Bliskiego Wschodu.
>No chyba, że te dwa przypadki to nieszczęśliwe wypadki i kierowcy są niewinni.

Ok. Więc lepszy byłby tytuł - na przykład - "Oblicza fanatyzmu w Polsce"
Bo tytuł aktualny wskazuje na fanatyzm konkretnego kościoła. Istnieje bowiem Kościół Polsko - Katolicki.
28-10-2020 08:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: czyj fanatyzm?

>Tytuł wątku jest wadliwy. Wskazuje bowiem na fanatyzm kościoła polsko - katolickiego.
>A chodziło panu chyba o fanatyzm kościoła rzymsko - katolickiego w Polsce?
sytuacja w kraju byłaby inna gdybyśmy mieli swoje elity i swój np chrześcijański kościół tak jak np Szwedzi, Duńczycy, Anglicy czy Rosjanie. My mamy rzymski (wynik umysłowego zniewolenia naszych patoelit od setek lat, że nie potrafią nic stworzyć, lącznie z Balcerowiczem, tylko kopiujemy, naśladujemy, i głupie te nasze kopie)
romaro (25211 punktów)Odp: Polsko-katolicki fanatyzm?
Jarosław Kaczyński:
"Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać"

Podobne wezwanie swego czasu ogłosił w Iranie Chomeini. Był twórcą zupełnie oryginalnej koncepcji demokracji religijnej. Szczególnie potępiał przyznanie kobietom praw wyborczych.
Nie odebrał, kobiety stanowiły dużą część jego elektoratu. Proklamował powstanie pierwszego rządu islamskiego.

Będziemy się napierdalać.
28-10-2020 11:05 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)napierdalanka in spe
>Jarosław Kaczyński:
>"Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać"
>Podobne wezwanie swego czasu ogłosił w Iranie Chomeini. Był twórcą zupełnie oryginalnej koncepcji demokracji religijnej. Szczególnie potępiał przyznanie kobietom praw wyborczych.
>Nie odebrał, kobiety stanowiły dużą część jego elektoratu. Proklamował powstanie pierwszego rządu islamskiego.
>Będziemy się napierdalać.


Kaczyńskiemu - jest wielce prawdopodobne - właśnie o to chodzi. Żeby sie napier..... wzajemnie.
W tym celu wbił kij w mrowisko (decyzja TK) i potargał nim. Kaczyński jest mistrzem rządzenia poprzez generowanie kryzysu i konfliktu. W tym względzie ma na koncie długie pasmo zwycięstw. Oczywiście jest zasada o wilku, którego w końcu też poniesiono - ale im więcej tych sukcesów na jego koncie, tym pewniej trzyma on gardę.
Leonardoo (1099 punktów)Odp: napierdalanka in spe

>Kaczyńskiemu - jest wielce prawdopodobne - właśnie o to chodzi. Żeby sie napier..... wzajemnie.
>W tym celu wbił kij w mrowisko (decyzja TK) i potargał nim. Kaczyński jest mistrzem rządzenia poprzez generowanie kryzysu i konfliktu. W tym względzie ma na koncie długie pasmo zwycięstw. Oczywiście jest zasada o wilku, którego w końcu też poniesiono - ale im więcej tych sukcesów na jego koncie, tym pewniej trzyma on gardę.
>
Zgadzam się, jak rzadko kiedy.
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Polsko-katolicki fanatyzm?

wiadomosci(*)utm_campaign=share_from_detail

Okazuje się, że jeden z kierowców jest funkcjonariuszem ABW.

Jestem ciekawy czy był to wypadek, służba czy prywatna interpretacja klauzuli sumienia.
romaro (25211 punktów)
>Jestem ciekawy czy był to wypadek, służba czy prywatna interpretacja klauzuli sumienia.
Pisowski ekstremista.
A jednak odcinają się:
"Opisywane w mediach zdarzenie nie ma związku z miejscem zatrudnienia kierowcy zatrzymanego przez Policję. Do zdarzenia doszło poza godzinami pracy."
Sędzia też kradł kiełbasę poza godzinami pracy, a może nie...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365