 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-02-2021 12:46 | romaro (25211 punktów) | Ranking wolności prasy
5 na 5 | Polska na 62 miejscu w rankingu wolności prasy. Systematycznie pogarszamy swoją pozycję - największy spadek nasz kraj odnotował w 2016 roku - z 18. na 47. miejsce. Jakie państwa znalazły się wyżej niż Polska? Możecie sprawdzić to pod adresem: rsf.org/en/ranking | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 |
4 na 4 | DyktaFon (9281 punktów) | > Polska na 62 miejscu w rankingu wolności prasy. Systematycznie pogarszamy swoją pozycję -> największy spadek nasz kraj odnotował w 2016 roku - z 18. na 47. miejsce. Jakie państwa znalazły się> wyżej niż Polska?Nie wiem, jak w Finlandii, Norwegii i Danii... ale że Szwecja jest na początku rankingu... Ciekaw byłbym kogoś ze Szwecji, aby opisał tą wolność  Bo podejrzewam, że to taka wolność dla pewnych grup osób, a pozostałe grupy nie biorą udziału w wypełnianiu kwestionariusza
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Nie wiem, jak w Finlandii, Norwegii i Danii... ale że Szwecja jest na początku rankingu... Mieszkałem jakiś czas w Oslo i powiem, że... Czasami wstyd mi było za rodaków, więc czym innym jest wolność prasy, a czym innym wzajemne uprzedzenia. Co do Szwecji podobnie.
|
|
1 na 1 | hanging_bishop (1112 punktów) | Z dystansem podchodzę do takich rankingów. Media mogą nie być "wolne" i może tego nie widać. W Niemczech media są wyjątkowo zgodne co do wyrażanych treści. Tam może media współpracują z rządem, a co jeżeli by nie chciały? Może robią to bo wiedzą co w przeciwnym razie im by groziło? Co to znaczy media niezależne? Niezależne od rządów, korporacji? Może chodzi o pluralizm?
Pomijając podobne rozważania. Po co PiS przejmowałby media, gdyby było ryzyko utraty ich po następnych wyborach? A może kupili je, żeby właśnie ich nie przegrać? Pytanie: czy się nie przeliczyli? Wątpię by tą toporną propagandą możnaby było pozyskać ekektorat. Czy oddaliby władzę, gdyby przegrali wybory? To mnie zastanawia... Jak napisałem w innym wątku: nie wierzę, że PiS, w wolnych wyborach, uzyska większość parlamentarną.
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Z dystansem podchodzę Zastanawiam się, czy właśnie dlatego mamy taki burdel, że mamy z jednej strony zbyt wielu symetrystow, z drugiej osób z dystansem podchodzących do spraw które wydają się być oczywiste. Zapewniam cię, gdyby Polska dzisiaj awansowała w tym rankingu, TVP odtrąbiłaby to i trąbiłaby razem z symetrystami. Dystansowy zaś uznaliby to raczej za coś normalnego, wszak jesteśmy normalnym, praworządnym i w pełni demokratycznym krajem (sic)
|
|
|  | | hanging_bishop (1112 punktów) | >Zastanawiam się, czy właśnie dlatego mamy taki burdel, że mamy z jednej strony zbyt wielu symetrystow, z drugiej osób z dystansem podchodzących do spraw które wydają się być oczywiste.
To odwieczne pytanie: centralizacja czy decentralizacja? Złoty środek? Pójście w jedną stronę powoduje reakcję z drugiej. Osiągnięcia socjalizmu nie byłyby możliwe gdyby kapitaliści nie przesadzili. Dlatego marksiści źle odczytali Hegla. Ale to długoterminowe rozważania xD
PiS rozgrywa społeczeństwo, skupia się na propagandzie i rozrostem państwa. Koneczny zaliczyłby Polskę do cywilizacji bizantyńskiej, to jasne jak słońce. Nie należymy do łacińskiej.
>Zapewniam cię, gdyby Polska dzisiaj awansowała w tym rankingu, TVP odtrąbiłaby to i trąbiłaby razem z symetrystami. Dystansowy zaś uznaliby to raczej za coś normalnego, wszak jesteśmy normalnym, praworządnym i w pełni demokratycznym krajem (sic)
Wiem, że ci co poważnie traktowali "Dziennik" teraz wierzą w "Wiadomości". Nie podoba mi się to. Niepewna przyszłość dla ludzi niezależnych. Dlatego napisałem, że obawiam się czy oddadzą władzę. Dotacje dla TVP, próba eliminacji konkurencji (nie tylko w mediach) - to śmierdzi.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Media mogą nie być "wolne" i może tego nie widać. media są własnością panów i reklamują sie w nich inni panowie (placą im), my "chłopy pańszczyżniane" jesteśmy żeby nas wydoić
>W Niemczech media są wyjątkowo zgodne co do wyrażanych treści. media powinny nas jednoczyć a nie sztucznie dzielić (zagraniczna wlasność mediow tlumaczy?)
> nie wierzę, że PiS, w wolnych wyborach, uzyska większość parlamentarną. jakby racjonalnie (z kalkulatorem w ręku) policzyć, to Pis powinien wygrać 70:30. Przecież to czysta matematyka (statystyka)
|
|
 | 1 na 1 | Jan Rylew (3965 punktów) | >Z dystansem podchodzę do takich rankingów. Otóż to.
>Media mogą nie być "wolne" i może tego nie widać. W Niemczech media są wyjątkowo zgodne co do wyrażanych treści. Tam może media współpracują z rządem, "Współpraca" to może za dużo powiedziane, ale życzliwa ocena rządu należy chyba do standardu w mediach. Społeczeństwo niemieckie wydaje mi się dość zachowawcze.
>a co jeżeli by nie chciały? Może robią to bo wiedzą co w przeciwnym razie im by groziło? Standardy obowiązują, w razie wyskoczenia przed szereg, grozi anatema ze strony poprawnych politycznie. Dostałyby w najgorszym razie "wtyczkę". Może jakąś kontrolę np. Finanzamtu. Nalotu na redakcję przez służby bezpieczeństwa w Niemczech tak jak to miało miejsce w Polsce w 2014, lub zabójstwa dziennikarza jak w Rosji, nie wyobrażam sobie.
>Co to znaczy media niezależne? Niezależne od rządów, korporacji? Może chodzi o pluralizm? No tak, są różne rodzaje niezależności. Nie można jej wprowadzić dekretem, aby była powszechna. Ale do niezależności dziennikarzy potrzebne są ich uczciwość i odwaga, a to dzisiaj dość rzadkie cechy.
>Pomijając podobne rozważania. Po co PiS przejmowałby media, gdyby było ryzyko utraty ich po następnych wyborach? A może kupili je, żeby właśnie ich nie przegrać? Pytanie: czy się nie przeliczyli? Chyba chodzi o to żeby zmniejszyć przewagę narracji antypisu i dać sobie szansę na wygranie po raz kolejny wyborów. Czy się nie przeliczyli zobaczymy po wyborach. Z drugiej strony osłabienie narracji antypisu względem ZP ma znaczenie ochrony państwa, ponieważ scenariusz buntu, majdanu, zamachu stanu, rewolty wydaje się przyświecać tym którzy posługują się antypisem.
>Wątpię by tą toporną propagandą możnaby było pozyskać ekektorat. Ja także, ale włączam w to także "toporną propagandę" totalnej opozycji. Taką propagandą można się także skompromitować.
>Czy oddaliby władzę, gdyby przegrali wybory? To mnie zastanawia... Nie widzę powodu do takiego pytania.
>Jak napisałem w innym wątku: nie wierzę, że PiS, w wolnych wyborach, uzyska większość parlamentarną. Obecnie PIS wygląda dość słabo z wielu przyczyn, ale wiele jeszcze się może zmienić do wyborów.
|
|
1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | > Polska na 62 miejscu w rankingu wolności prasy. Systematycznie pogarszamy swoją pozycję -Wolna prasa to niestety nieosiągalny ideał o którym można tylko pomarzyć, bo płatne reklamy nie są zupełnie niewinne, nie głoszą obiektywnej prawdy a mają w pewnym stopniu zniewalać czytelników prasy czy telewidzów. Trzeba raczej dbać o pluralizm ale to z kolei jest trudne intelektualnie dla odbiorcy. Może orkiestra świąteczna na rzecz zupełnie niezależnej prasy byłaby jakimś wyjściem z tego zamkniętego kręgu ? Klikam na info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/wolna+prasa i mam od razu okienko w którym czytam "Wyrażając zgodę, pozwalasz nam, spółkom z naszej grupy kapitałowej oraz naszym Zaufanym Partnerom na: Użycie dokładnych danych geolokalizacyjnych. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich. Spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu" czyli w tej tak zwanej wolnej prasie jest też próba zniewalania czytelników.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Czy chcielibyśmy aby obce agentury robiły nam pranie mózgów? Czy należy zarejestrować agentury działające w Polsce? Czym zajmuje się CIA w Polsce?
Ranking pokazuje raczej władze których nacji starają się chronić swoich obywateli przed działaniami obcych speców od psychologii tłumu. Jeżeli byśmy zrobili ranking w jakim kraju szkolna wersja historii najbardziej odbiega od rzeczywistości to niewątpliwie bylibyśmy na pierwszym miejscu. Polską fałszywą historię piszą OBCY i polscy historycy temu nie protestują. Józef Szujski napisał "Fałszywa historia mistrzem fałszywej polityki" i dzisiaj należałoby napisać jak to obecnie fałszywą historią obcy już ogłupili Polaków. Wolność tzw. prasy to danie wolności obcej agenturze lub tak jak u nas ustanowienie monopolu dla amerykańskiej agentury. Dlaczego wysłano Morawieckiego do kopalni Wujek ? Podobno miał tam złożyć hołd bohaterom walczącym o wolność. Jakby się przyglądnąć życiorysom tych "bohaterów" to by się okazało, że komuna wyciągnęła ich z klas specjalnych z wiejskich szkół, z biedy i nędzy. Dostali bardzo dobrze płatną pracę, przywileje, mieszkania ich koledzy z dzieciństwa zazdrościli im awansu ekonomicznego. Jak w kopalni nie mieli wolności to nikt ich tam na siłę nie trzymał w każdej chwili mogli wrócić na ojcowiznę. A oni zaczęli kąsać polską rękę która ich odwszyła i odkarmiła. Dzisiaj obcy agent składa im hołd. Mieliśmy kolejnego "geniusza" po górniczej zawodówce z którego obca agentura zrobiła bohatera. Dwie kadencje się awanturował w Sejmie nawet był kandydatem na urząd prezydenta w 1990 roku. Potem zrobiono z niego PREZESA PSL-u. Lech Kaczyński i Andrzej Duda odznaczyli tego "geniusza" i "bohatera" walki o wolność. Mamy podobno wolność słowa a POLSCY historycy siedzą cicho, dlaczego nikt nie protestuje z fałszowania naszej historii i robienia z półgłówków BOHATERÓW. W poważnym państwie nikt by do tego nie dopuścił, żeby obcy mieli "wolność słowa". Teraz porozdawano jakieś legitymacje "represjonowanego przez komunę", rodzice zabronili dzieciom kontaktu z tymi kolejnymi "bohaterami". Pierwsi złodzieje w polskich państwowych zakładach, dzisiaj wypinają piersi po medale i wieszają biało-czerwone flagi. Za komuny to były tłumy na świętach państwowych. Dzisiaj demokratyczna władza stoi w otoczeniu kilku nauczycielek z dziećmi i strażakami. Po wojnie analfabeci nas "wyzwalali" potem przyszła kolej na tych po zawodówkach. Obca agentura ma w Polsce carte blanche, dobiera sobie "polityków" z ulicy i media pieją o wolności i demokracji. Staszka Barei nikt nie potrafi zastąpić i to jest problem a nie, ze jakiegoś pismaka nikt nie chce czytać.
|
|
| Konowal (6291 punktów) | wolnej prasy jak na lekarstwo - obecnie to niszowe media
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|