 |
w TVN straszą nas Brazylią a mamy takie same wyniki Covid19! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-03-2021 09:36 | Dariusz Salamon (102 punktów) | w TVN straszą nas Brazylią a mamy takie same wyniki Covid19!
3 na 3 | Przed chwilą w TVN straszyli Polaków Brazylią, nie wiem czy mają ludzi za całkowitych głupców, albowiem Polska nie za bardzo dużo lepiej wygląda od Brazylii w tej kwestii.
A może i gorzej, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę różnice kulturowe - higiena i to, że przecież wydajemy ciężkie miliardy na publiczną służbę zdrowia!
Brazylia to kraj o liczbie ludności plus minus 6 większej od Polski i mają tam straszną liczbę zarażonych dziennie mianowicie 80.000 !
A Polska? - 20.000..!
6 x 20.000 ? = 120.0000 TYSIĘCY!
Czyli, gdyby Polska miała taką samą liczbę ludności jak Brazylia to dzisiaj dziennie mielibyśmy 120.000 nowych przypadków! - Przy 80.000 Brazylii! Tam zmarło prawie 300.000 osób a ile w Polsce? Nie całe 50.000! DODAJMY tych co zmarli z powodu braku dostępu do szpitali- lekarzy, albo znacznie pogorszył się stan ich zdrowia co doprowadzi do przed wczesnych zgonów! Pomnóżmy teraz przez 6 zmarłych na Covid19 i mielibyśmy to samo co w Brazylii = 300.000! MAMY TAKIE SAME wyniki jak ta Brazylia którą nas straszą! I co ciekawe, w ciemno zakładam to, że ich służba zdrowia jest mniej sprawna od naszej i zapewne nie wydają na nią tyle co my przeliczając na mieszkańca! I jakaś liczba osób jest u nas już zaszczepiona!
A i podobno POWSZECHNIE Brazylijczycy "Olewają" środki ostrożności! O co tutaj chodzi ?! Nosimy jakieś szmaty, pozbawiono nas wielu praw, niemal -
Zniszczyliśmy gospodarkę, MILIONY Polaków nie ma już co jeść ! - rozdajemy jak leci miliardy na kredyt, byleby rynek się kręcił i nadal Polska miała "Wspaniałe wyniki" gospodarcze, ludzie dostają depresji, tyją itd itd itd
A równamy lub przewyższamy Brazylię?!
No Sukces, kolejny!
GENIUSZE. Bez odpowiedzialności. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Wenancjusz (16441 punktów) | >Przed chwilą w TVN straszyli Polaków Brazylią, nie wiem czy mają ludzi za całkowitych głupców, >albowiem Polska nie za bardzo dużo lepiej wygląda od Brazylii w tej kwestii. >A może i gorzej, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę różnice kulturowe - higiena i to, że przecież >wydajemy ciężkie miliardy na publiczną służbę zdrowia! >Brazylia to kraj o liczbie ludności plus minus 6 większej od Polski i mają tam straszną liczbę >zarażonych dziennie mianowicie 80.000 ! >A Polska? - 20.000..! >6 x 20.000 ? = 120.0000 TYSIĘCY! >Czyli, gdyby Polska miała taką samą liczbę ludności jak Brazylia to dzisiaj dziennie mielibyśmy >120.000 nowych przypadków! - Przy 80.000 Brazylii! >Tam zmarło prawie 300.000 osób >a ile w Polsce? Nie całe 50.000! >DODAJMY tych co zmarli z powodu braku dostępu do szpitali- lekarzy, albo znacznie pogorszył się stan >ich zdrowia co doprowadzi do przed wczesnych zgonów! >Pomnóżmy teraz przez 6 zmarłych na Covid19 i mielibyśmy to samo co w Brazylii = 300.000! >MAMY TAKIE SAME wyniki jak ta Brazylia którą nas straszą! >I co ciekawe, w ciemno zakładam to, że ich służba zdrowia jest mniej sprawna od naszej i zapewne nie >wydają na nią tyle co my przeliczając na mieszkańca! >I jakaś liczba osób jest u nas już zaszczepiona! >A i podobno POWSZECHNIE Brazylijczycy "Olewają" środki ostrożności! >O co tutaj chodzi ?! >Nosimy jakieś szmaty, pozbawiono nas wielu praw, niemal - >Zniszczyliśmy gospodarkę, MILIONY Polaków nie ma już co jeść ! - rozdajemy jak leci miliardy na >kredyt, byleby rynek się kręcił i nadal Polska miała "Wspaniałe wyniki" gospodarcze, ludzie dostają >depresji, tyją itd itd itd >A równamy lub przewyższamy Brazylię?! >No Sukces, kolejny! >GENIUSZE. >Bez odpowiedzialności.
Gdyby to były czasy średniowiecza, gdzie tempo przepływu informacji, w zależności od odległości trwało nawet i do poł roku, to taka propaganda by się przyjęła. Tak kupa dyletantów stanowiących nasz niby rząd, myśli pewnie tymi samymi jeszcze kategoriami. Otóż doprowadziło to bractwo dyletantów do sytuacji, że stają się niewiarygodni i coraz bardziej zaczyna się przyglądanie technikom masowego propagowania kłamstw. Dlaczego? Nawet tego nie widzą. Przesyt indoktrynacji i propagandy jest już zbyt duży. Nasze społeczeństwo nie jest już takie głupie jak w średniowieczu (to wina tej przeklętej komuny!). Zaczęła edukować społeczeństwo. Umieją wszyscy czytać, pisać i liczyć, a co za tym idzie i myśleć. Nawet i co poniektórzy są o wiele lepiej wykształceni jak nasze wróble przy władzy (przecież nie orły, bo po czynach i efektach się poznaje umiejętności a nie po kakofonii propagandowej). Poza tym ta szybkość przepływu informacji! Jeśli papieżowi na wizycie w Japonii, zdarzy się głośno odpowietrzyć (dać upust gazom trawiennym), to za pół godziny wie o tym cały nasz światek. No niestety nasze rządy tego nie chcą widzieć, a może nie chcą by i społeczeństwo też tego nie widziało. (Dlatego więc i edukacja padła po tylu znakomitych ponoć reformach!). No tak się właśnie ocenia dyletanctwo. Co się więc robi? Ano zawłaszcza się wszelkie środki masowego przekazu,, a "wrogie" się niszczy po to tylko by wszystkie równo piały peany na cześć tych zjawiskowych rządów. One są zjawiskowe, ale nie w tą stronę. Nie ma lepszych by w kraju tworzyć zamtuz. Niezborność i dyletanctwo należy jakoś przysłonić, więc masz narzędzie co zwie się propagandą. Mam 74 lata i co by nie wiem jak zaprzeczać i doświadczenie. Co stwierdzam. Im gorzej tym więcej kłamstw w oficjalnych informacjach. To jest dziwna taka zależność. Była za komuny, była za PO, a teraz już urasta do monstrualnych rozmiarów. Brylują w tym oficjalne "Wiadomości" w TVP publicznej, nie w żadnej prywatnej ale naszej, żyjącej z funduszy społecznych. Polityka jednej partii ma przemożny wpływ na jakość informacji. A z mojego doświadczenia wiem, że tam gdzie polityka wchodzi w makroekonomię i mikroekonomię (przecież Mazowiecki widzi, że uruchomił inflację), tam zawsze prędzej czy później należy spodziewać się bolesnego krachu. Popatrz na Koreę Płn., Wenezuelę, Kubę, na były Związek (zd)Radziecki, a za nim i Polskę za komuny. To transparentne przykłady. Teraz wyraźnie takie trendy zaczyna się widzieć, a do tego stosuje się paskudną segregację społeczeństwa w oparciu o publiczne oświadczenie z podstawionego stołeczka, obecnego guru J.K. "Prawdziwy Polak to katolik". dochodzi więc i element religijny, co przeczy zapisom Konstytucji państwa o bezstronności religijnej. Więc innnowiercy i ateiści to "inny sort". Jestem ateistą i do dziś nie wiem do jakiego sortu ja należę, bo guru J.K. nie wyjaśnił do końca. 74 lata życia w kraju Polaków a ja dopiero teraz na pewno nie wiem czy jestem "prawdziwym Polakiem". To jest żywy przykład alienacji władzy, gdzie jakieś wydumane myśli rodzące się w głowach nie orłów, dochodzą do głosu, bez szanowania i nawet wbrew głosowi suwerena. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | Rowerex (859 punktów) | >Gdyby to były czasy średniowiecza, gdzie tempo przepływu informacji, w zależności od odległości trwało nawet i do poł roku, to taka propaganda by się przyjęła.
Propaganda się przyjmuje i to tym szybciej im szybciej dociera. A im więcej propagandy, tym większa jej skuteczność. W oceanie propagandy utonąć łatwiej niż w jednej brudnej propagandowej kałuży.
Doszedłem jakiś czas temu do wniosku, że ludzie twierdzący, że "władza jest bezrozumna, bo naród widzi i wie lepiej to i owo" w istocie krytykują samych siebie - otóż władza dobrze wie co robi, media dobrze wiedzą co robią, a ich działania są zaplanowane i przemyślane - i to naprawdę na naród DZIAŁA!
"Naród" twierdzi, że "władza jest głupia i bezrozumna", a jednocześnie ten sam naród tej władzy ulega i się podporządkowuje? O co tu chodzi?
Chodzi o to, że to puste i absurdalne gadanie - gdyby statystycznych "krytykantów władzy" postawić na miejscu owej "władzy", to statystycznie postępowliby tak samo, albo i gorzej. Może jednostkowo ktoś by chciał inaczej, ale władza "jednoosobowa" skończyła się dawno, a wśród "wielu współwładców" ów jeden "rozsądny i racjonalny", może nawet "mądry" zginie w tłumie "standardowych władców" i zostanie szybko zmarginalizowany.
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>A równamy lub przewyższamy Brazylię?! >No Sukces, kolejny!
W Brazylii jak powiesz do kobiety Polaca, czyli po brazylijsku Polka to dostaniesz w twarz.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|