Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdańska Konferencja Kreacjonistyczna (19-21 X)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
14-10-2009 02:55tdudkowski (6 punktów)Gdańska Konferencja Kreacjonistyczna (19-21 X)
Ocena 1 na 1
blog.4zal.(*)lna-choroba-przenoszona-droga/
tu link do zdjecia afisza picasaweb.(*)Z-tjleaK9-x4iQ?feat=directlink

Zdjecie zostalo zrobione na Politechnice Gdańskiej. Kreacjonistyczne imprezy reklamowane na uczelniach wyzszych? Ba! Odbywajace sie tam. W PAN-ie i na uniwerku.

Czy ktos moze sprawdzic jak do tego doszlo? I zorganizowac dyskutantow na kreacjonistyczna hece?

tu wiecej szczegolow: www.armiadawida.pl/ogloszenie.php?id=20091005_1o
a tu afisz w calej okazalosci www.stworz(*)erencja2009/konf2_2009_GDA.jpg
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

apud (4399 punktów)
>blog.4zal.(*)lna-choroba-przenoszona-droga/
>tu link do zdjecia afisza
>picasaweb.(*)Z-tjleaK9-x4iQ?feat=directlink
>Zdjecie zostalo zrobione na Politechnice Gdańskiej.

Ach, zawsze wspominam sredni PRL i Polibude...A ze zdjecie zrobili to co, malo ogloszen wisi(alo) i w hallu glownym i pod dziekanatami?

Zmartwil mnie tylko ten adres klubu infiniti Wyspianskiego 9...

O ile mnie pamiec nie myli to jest (byl) Dom studencki 9 elktroniki jak wybudowano babski akademik. Wiem bom w nim cnote utracila lat temu ho, ho ho...W slawnym na owe czasy pokoju 404...to sie pamieta. A klub w 9 za moich czasow nazywal sie HI Fi. Poprzedni klub elektroniki to byl Schronik, w piwnicach DS chyba 16 albo 7, ten od ulicy po ktorej nie jezdzily tramwaje. Blizej Gdanska Wrzeszcza...

Kreacjonistyczne imprezy reklamowane na
>uczelniach wyzszych? Ba! Odbywajace sie tam. W PAN-ie i na uniwerku.

No coz, historia sie kolem toczy...kiedys na Polibudzie wygwizdano 1 sekretarza gdanskiego, jak sie wydarzenia marcowe zaczynaly. Adas Biernas z elektroniki ten wiec prowadzil, ludu kupa, Kociolek sie pojawil witany niesamowita fala gwizdow, za ktore bardzo wytwornie podziekowal.

>Czy ktos moze sprawdzic jak do tego doszlo? I zorganizowac dyskutantow na kreacjonistyczna hece?

No jak, proste. Postulaty sierpniowe sie realizuja,

21 Postulatów Strajkujących w Stoczni Gdańskiej tak po prostu dla przypomnienia.

1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych
wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej
Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych.

2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom
wspomagającym.

3. Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku,
publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz
udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

4. Przywrócić do poprzednich praw:
a. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r. studentów wydalonych
z uczelni za przekonania,
b. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana
Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
c. znieść represje za przekonania.

5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego
Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji
kryzysowej poprzez:
a. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji
społeczno-gospodarczej,
b. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w
dyskusji nad programem reform.

7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za
okres strajku - jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu CRZZ.

8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako
rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku
wartości pieniądza.

10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a
eksportować tylko nadwyżki.

11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie
przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego
poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnych sprzedaży, itp.

13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu
opanowania sytuacji na rynku).

14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub
przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

15. Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną
osobom pracującym.

17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci
kobiet pracujących.

18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie
dziecka.

19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

20. Podnieść diety z 40 zł na 100 złotych i dodatek za rozłąkę.

21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i
systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem
urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

jak widac religijnosci i domagania sie kreacjonizmu w nich ni ma. A matka boska z walesa w klapie zrobila cud i brakorobstwo sierpnia sie teraz nadrabia. lepiej pozno niz wcale.

PS
A u was dymy puszczaja na mszach? Podobno na gitarach zasuwaja, tam tamy lomocza do rytmu Barki ale czy dymy sa? Szaman nawet z tam tamem ale bez dymu sie nie liczy!!!!

>tu wiecej szczegolow: www.armiadawida.pl/ogloszenie.php?id=20091005_1o
>a tu afisz w calej okazalosci www.stworz(*)erencja2009/konf2_2009_GDA.jpg

Ja tylko tak, wspomnienia z drugiego konca swiata.
webmaster (moderator)
Ważne aby ustalić, kto ze strony uczelni wydał pozwolenie, ale zupełnie mnie to nie dziwi. W niektórych krajach organizuje się konferencje zaprzeczające holokaustowi, są też ludzie którzy temu publicznie zaprzeczają. Są też tacy, którzy wierzą że Ziemia jest płaska lub że amerykanie nie wylądowali na Księżycu.
Ta konferencja idealnie wpisuje się w ten nurt - z pewnością zainteresuje np. talibów którzy mają prostą regułę: "If it runs contrary to the teachings of Allah, we reject it." Nie można się dziwić, skoro nawet u nas spory odsetek ludzi nie rozumie tego co czyta a 40% nie wie kto strzelał w Katyniu.

To tyle w temacie oszołomów. Tymczasem w świecie nauki mamy już 1114 Stefanów.
14-10-2009 11:58 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>Ważne aby ustalić, kto ze strony uczelni wydał pozwolenie
Wydaje mi się, że po prostu uczelnia wynajęła salę. Każdy potrzebuje pieniędzy, uniwersytet też...
14-10-2009 17:57 
 Ocena 3 na 3
tdudkowski (6 punktów)
>>Ważne aby ustalić, kto ze strony uczelni wydał pozwolenie
>Wydaje mi się, że po prostu uczelnia wynajęła salę. Każdy potrzebuje pieniędzy, uniwersytet też...

Oczywiscie, ze Uniwersytet potrzebuje pieniedzy. Ale jest publiczna instytucja naukowa i firmowanie antynauki i religijnego zabobonu za pare stow to jest skandal. Uniwersytet przeciez nie wynajmie sali nazistowskim negacjonistom czy zwolennikom plaskiej Ziemi.

Oto wypowiedz kreacjonisty na ten temat: "No ja rozumiem, że można się z czymś nie zgadzać, ale skoro Uniwersytet Gdański nie uznał konferencji kreacjonistycznej za "szarlatanerię", to kim jest autor, że wie lepiej niż uniwersytet co jest dopuszczalne, a co nie?". Jeszcze konferencji nie ma, a juz jest uzywana do firmowania kreacjonizmu instytucja Uniwersytetu. Dla nich nie jest to po prostu wynajecie sali, bo maja kreacjonizm na uniwersytecie.
14-10-2009 19:24 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
W kraju pyszniącym się takimi Instytucjami Naukowymi:
www.teolog(*)ct&view=contact&id=2&Itemid=45 ,
doprawdy już nie dziwi nic.
15-10-2009 13:04 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>W kraju pyszniącym się takimi Instytucjami Naukowymi:
>www.teolog(*)ct&view=contact&id=2&Itemid=45 ,
>doprawdy już nie dziwi nic.
I to w Lublinie
(co też mnie zresztą nie dziwi...)

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365