 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-04-2006 13:34 | włodarczyk (87 punktów) | Czym może być świat | Na początku był Bóg. .Jeden ,sam. Może z aniołami tego nie wykluczam. Postanowił stworzyć człowieka na swój obraz i tak się stało .Później stworzył ziemię i wszystko co żyje i nie.. Zrobił to dla człowieka. Umieścił go w ogrodzie Eden.. Nie wiadomo czy była to ziemia czy raj poza nią.. Bóg wiedział że istnieje czas znał też przyszłość ,którą sam wymyślił. Dał człowiekowi wolną wolę i wybór .Wybór człowieka był dla Boga znany, ale nie dokonany. Ja określam życie w ogrodzie Eden pierwotną wersją systemu Matrix 1.0.Był to stan ogólnego szczęścia. ,w którym człowiek był wolny od zła i szatana i umysłu czy ciała.. Człowiek faktycznie był obrazem Boga, byli sobie równi ale jako stwórca to bóg był władcom .Wszyscy byli szczęśliwi. Ale bóg stworzył też szatana by sprawdzić człowieka.Po co?by się dokonała wola człowieka.potem był już tylko ludzki upadek.Szatan nas zabił.zerwno zakazany owoc.Bóg strąca ludzi do innej wersji Matrix 2.0.To wynik ewolucji a zarazem dokonanie się ludzkiej woli.W tej wersji człowiek jest słaby.Matrix 2.0 to czasy starego i nowego testamentu do śmierci Chrystusa.Czasy grzechu jakie wtedy nadeszły rozgniewały Boga.Wersja ta została napisana przez boga w postaci liczb i liter.To coś takiego jakgdyby bog napisał świat i odwarzał go z taśmy.Jakby nic za wyjątkiem człowieka nie istniało,a wszystko dookoła było sprawdzianem olanym przez ludzi.Bóg kochał to co stworzył ale zło przerastało wszelkie granice.Bóg zsyła Syna swego by nauczył ludzi i by na krzyżu dokonało się to co zbawi ludzi i wprowadzi ludzi w Matrix 3.0 czyli nasz świat.My w tym świecie żyjemy i mamy jeden cel dotrzeć do źródłab by powrócić do pierwotnej formy człowieczeństwa.By ewoluować do Matrix 4.0 Raju.dojdą tam ci co słuchali słowa jezusa i stosują się do nich.Dookoła nas nic nie istnieje my jesteśmy więżniami własngo umysłu.widzimy i czujemy to co mamy widzieć i czuć.Widzimy co chcemy.i mamy wybór albo bóg i prawda albo zło szatan.a pozorna wolność to co widzimy to więzienie szatana.Bóg wyzwoli nas miłością prawdą i życiem.i choćbyś wszystko wiedział i był najmądrzejszy a słowa nie słuchał się będziesz to tylko przez odkrycia pogłebisz się w więzieniu swojego umysłu.Bo najlepsze programy są niewidzialne.A drzewo za oknem jest nędzną informacją jakiej doświadcza cią albo szatan albo bóg zależy co ono dla ciebie znaczy.A więzienie umysłu poprę słowami platona:"Zobacz! Oto ludzie są niby w podziemnym pomieszczeniu na kształt jaskini. Do groty prowadzi od góry wejście zwrócone ku światłu, szerokie na całą szerokość jaskini. W niej oni siedzą od dziecięcych lat w kajdanach; przykute mają nogi i szyje tak, że trwają na miejscu i patrzą tylko przed siebie; okowy nie pozwalają im obracać głów. Z góry i z daleka pada na nich światło ognia, który się pali za ich plecami, a pomiędzy ogniem i ludźmi przykutymi biegnie górą ścieżka, wzdłuż której widzisz murek zbudowany równolegle do niej, podobnie jak u kuglarzy przed publicznością stoi przepierzenie, nad którym oni pokazują swoje sztuczki. (...) Więc zobacz, jak wzdłuż tego murku ludzie noszą różnorodne wytwory, które sterczą ponad murek: i posągi, i inne zwierzęta z kamienia i z drzewa, i wykonane rozmaicie i oczywiście jedni z tych, co je noszą, wydają głosy, a drudzy milczą. - Dziwny obraz opisujesz i kajdaniarzy osobliwych. - Podobnych do nas (...) czy myślisz, że tacy ludzie mogliby z siebie samych i z siebie nawzajem widzieć cokolwiek innego oprócz cieni, które ogień rzuca na przeciwległą ścianę jaskini?" [1]
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Kalikles (268 punktów) (zablokowany) |
>. Ja określam >życie w ogrodzie Eden pierwotną wersją systemu Matrix >1.0.Był to stan ogólnego szczęścia. ,w którym człowiek był >wolny od zła i szatana i umysłu czy ciała.. "Wolny od sztana i umysłu czy ciała" to skąd potem pojawił się szatan w rajskim ogrodzie ?
>faktycznie był obrazem Boga, byli sobie równi ale jako >stwórca to bóg był władcom . Zatem nie byli sobie równi - Bóg w powszechnym rozumieniu to istota doskonała wolna od grzechu, a człowiek ...?
>upadek.Szatan nas zabił.zerwno zakazany owoc.Bóg strąca >ludzi do innej wersji Matrix 2.0.To wynik ewolucji a >zarazem dokonanie się ludzkiej woli.W tej wersji człowiek >jest słaby.Matrix 2.0 to czasy starego i nowego testamentu >do śmierci Chrystusa.Czasy grzechu jakie wtedy nadeszły >rozgniewały Boga. Rozgniewały Boga ? Antropomorfizujesz byt doskonały. W mitologii antycznej ( greckiej ) bogowie nie byli wolni od namiętności, zaś w NT Bóg stał się człowiekiem - doznawał uczuć aby możliwa była ofiara.
>My w tym świecie żyjemy i mamy jeden cel dotrzeć do źródłab by >powrócić do pierwotnej formy człowieczeństwa.By ewoluować >do Matrix 4.0 Raju. Skoro najpierw pierwotna wersja raju była Matrixem 1.0 to jak możemy dojść do 4.0, ewoluować znaczy powracać. Mam wrażenie, że kolejne wersje Matrixa proporcjonalnie odbiegają od pierwotnego raju.
>.A więzienie umysłu poprę >słowami platona:"Zobacz! Oto ludzie są niby w podziemnym >pomieszczeniu na kształt jaskini. >Do groty prowadzi od góry wejście zwrócone ku światłu, >szerokie na całą szerokość jaskini. W niej oni siedzą od >dziecięcych lat w kajdanach; przykute mają nogi i szyje >tak, że trwają na miejscu i patrzą tylko przed siebie; Plato uważał, że świat poznajemy dialektycznie , jednak dialektyka kończy się przed ostatecznym celem poznawczym - przed dobrem - dobro możemy poznać tylko intuicyjnie. Wg Platona to ciało jest więzieniem duszy - ty zaś piszesz o więzieniu umysłu - twoja interptetacja "metafory jaskini" z Państwa jest dośc nadinterpretowana.
"Logika zabija życie" Antoine de Saint-Exupery
|
|
 | | włodarczyk (87 punktów) |
> "Wolny od sztana i umysłu czy ciała" to skąd potem pojawił się szatan w rajskim ogrodzie ?
Bo bóg go stworzył by sprawdzić ludzi.Za kim pójdą za nim czy za szatanem.On to wiedział ale ludzie musili sie przekonać.
> Zatem nie byli sobie równi - Bóg w powszechnym rozumieniu to istota doskonała wolna od grzechu, a człowiek ...? A człowiek wówczas też był doskonały i wolny od grzechu przynajmniej w wersji 1.0
>Rozgniewały Boga ? Tak rozgniewały , a przynajmniej bóg chce abyśmy tak myśleli.a jeżeli nawet nie to bóg na pewno chciał zmienić ludzi na lepszych.
>Skoro najpierw pierwotna wersja raju była Matrixem 1.0 to jak możemy dojść do 4.0, ewoluować znaczy powracać. Mam wrażenie, że kolejne wersje Matrixa proporcjonalnie odbiegają od pierwotnego raju. Wiedziałem że o to zapytasz.to jest inaczej.Bóg wie jak potoczą się losy każdej z wersji.Matrix 4.0 różni sie nie formą bytu ale już w matrix 4.0 nie będzie zerwania jabłka losy będą inne.
> Plato uważał, że świat poznajemy dialektycznie , jednak dialektyka kończy się przed ostatecznym celem poznawczym - przed dobrem - dobro możemy poznać tylko intuicyjnie. > Wg Platona to ciało jest więzieniem duszy - ty zaś piszesz o więzieniu umysłu - twoja interptetacja "metafory jaskini" z Państwa jest dośc nadinterpretowana.
Tu masz rację.
|
|
|  | | Hazuan (10 punktów) | No dobrze, ale poco cała ta zależnośc Bóg zbawiciel-niedoskonały człowiek wystawiany na próbę. Po co Bóg stwarzał ludzi skoro chce dać wieczne szczęście tylko wybranym. Chciał sobie poeksperymentować? Przecież wie wszystko! Wie jak postapi dana jednostka więc poco ma się ona męczyć w Matrixie 3.0 nie lepiej od razu wrzucić ją albo do Matrixa 4.0 albo piekła (tutaj już nie podałeś numerka wersji  ) To mnie nurtuje...
The true test of a man's character is what he does when no one is watching.
|
|
| |  | Kalikles (268 punktów) (zablokowany) | > No dobrze, ale poco cała ta zależnośc Bóg zbawiciel-niedoskonały człowiek wystawiany na próbę. Po co Bóg stwarzał ludzi skoro chce dać wieczne szczęście tylko wybranym. Chciał sobie poeksperymentować? Przecież wie wszystko! Wie jak postapi dana jednostka więc poco ma się ona męczyć w Matrixie 3.0 nie lepiej od razu wrzucić ją albo do Matrixa 4.0 albo piekła (tutaj już nie podałeś numerka wersji ) To mnie nurtuje... Bóg chce dać wieczne szczęście wszystkim. Człowiek sam decyduje o swoim losie, Bóg nie umieścił człowieka od razu w raju czy piekle, aby pokazać człowiekowi, że to on sam wybrał sobie za kim chce iść - szatanem, czy Bogiem. > The true test of a man's character is what he does when no one is watching. Skąd jest ten cytat ? Pozdrawiam. 
"Logika zabija życie" Antoine de Saint-Exupery
|
|
| | |  | | włodarczyk (87 punktów) | Właśnie o to mi chodziło.Dał ludziom wolna wolę dając wybór.to po pierwsze.Ponadto Bóg był władcom ,a czego chcę władcy :..."więcej władzy"
|
|
| | | |  | Kalikles (268 punktów) (zablokowany) | >Właśnie o to mi chodziło.Dał ludziom wolna wolę dając wybór.to po pierwsze.Ponadto Bóg był władcom ,a czego chcę władcy :..."więcej władzy" Teraz to ja już cię nie rozumię - Bóg chciał więcej władzy ? - to coś nowego, możesz rozwinąc swoją teorię ?
"Logika zabija życie" Antoine de Saint-Exupery
|
|
| | | | |  | | aries | Pzreciez "Na poczatku byl Chaos"! Po co wracac do czegos co juz stalo sie pewne i jasne " Dalsza dyskusja staje sie nieracjonalna.
|
|
| | | | |  | | włodarczyk (87 punktów) | Nie wiadomo dokładnie co chciał osiągnąć bóg.prawdopodobnie chciał pokazać ludziom czym naprawdę jest raj ssyłając ich na ziemię.dał im przez to wybór.ale nie wykluczone jest też to ,że po prostu był władcom wszystkiego a na początku mogło nie być nic tylko on.Stworzył świat także po to by mieć czym władać.Wyróżnił w swym dziele szczególnie ludzi.
|
|
| | |  | | Hazuan (10 punktów) | > The true test of a man's character is what he does when no one is watching.> Skąd jest ten cytat ?Znam tylko to źródło: www.nba.com/media/suns/nash_workinghard_1024.jpg (Jedna z tapet na oficjalnej stronie drużyny Phoenix Suns ta akurat z moim ulubionym graczem #13 - Steve Nash  W takim razie Bóg musi mieć chyba przyjemnośc z tego, że grzesznicy "smażą się" w piekle przez wieczność, bo to że dał im wolny wybór sprowokował oto, że zaczeli wybierac grzech. Gdyby nie dał im wolnego wyboru mógłby wszystkich równo przyjąć do nieba - po co ten cały sprawdzian na ziemskim padole?
The true test of a man's character is what he does when no one is watching.
|
|
| | | |  | Kalikles (268 punktów) (zablokowany) | > >The true test of a man's character is what he does when no one is watching.> > Skąd jest ten cytat ?> Znam tylko to źródło: www.nba.com/media/suns/nash_workinghard_1024.jpg (Jedna z tapet na oficjalnej stronie drużyny Phoenix Suns ta akurat z moim ulubionym graczem #13 - Steve Nash  oki  > Gdyby nie dał im wolnego wyboru mógłby wszystkich równo przyjąć do nieba - po co ten cały sprawdzian na ziemskim padole? Gdyby nie dał ludziom wolnego wyboru człowiek niebyłbywolny. Dobrze jest zapoznać się z nauką danej religii, a później zgłaszać wątpliwości
"Logika zabija życie" Antoine de Saint-Exupery
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|