 |
Młodzież-"Anarchiści".Jak oni najczęściej myślą? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-07-2006 14:16 | deliryczna_majka | Młodzież-"Anarchiści".Jak oni najczęściej myślą? | Witam. Jestem tu zupełnie nowa.</br> Intryguje mnie postępowanie, niektórej części młodzieży, a że sama się zaliczam do tego przedziału wiekowego, więc chciałabym wyrazić moje zdanie na pewien temat. Typowy anarchista, wśród młodzieży kojarzony jest z subkulturą PUNK, i dobrze, ale anarchia to nie tylko, mówiąc kolokwialnie tzw. 'walić system'. Młodzież uważająca się za anarchistów, najczęściej nie wie za kogo się uważa. Myślą,że jeśli są choć trochę zbuntowani, mają swój styl, słuchają muzyki typu Punk, stają się anarchistami.</br>Malują spray'em powszechnie znany wszystkim znak anarchii i przekreślają swastyki. Co z tego?! Jeśli nie chcą nic od tego systemu, jak z resztą deklarują, to czemu np. jeżdżą autobusami?! Przecież buntują się przeciw wszystkiemu i wszystkim, czemu tacy delikwenci chodzą do szkoły?! Czemu chodzą publicznym chodnikiem?! Przecież się buntują?!</br> Są zespoły muzyczne, których słuchają "tacy anarchiści" i najczęściej te kapele przedstawiają obraz rzeczywistości, w ten sam sposób jak ta młodzież. Skoro śpiewają ,że 'nie chcą nic od tego systemu' , to przepraszam bardzo skąd mają sprzęt muzyczny ,na którym grają te piosenki?! Poszli razem do lasu i zrobili z drewna?!</br> Takie coś to zwykłe złodziejstwo! Jeśli wypierają się systemu ,a grają na czymś co mogą mieć dzięki państwu, to co ma to byc innego ,jak nie kradzież?! </br> Osobiście nie utożsamiam się z żadną z subkultur Rock'n'Roll'a, ale słucham takiej muzyki. Lubię posłuchać kapel punk'owych, metal'owych, hardcor'owych i dokładnie wszystkiego gdzie występuje gitara. Ale należy pamiętać o tym ,by nie udawać kogoś innego i nie pakować się w subkulturę czy pogląd polityczny, jeśli nie ma się o tym 'zielonego pojęcia' To na tyle, mam nadzieję ,że nikogo nie uraziłam przez moją notkę.</br> Dziękuję |
| Przemek K. | Nigdy w nic się nie pakowałem i anarchistą nie jestem, chciałbym ale mam wątpliwość, czy czegoś nie pominęłaś. Otóż pakowanie się w subkulturę (w szczególności w ruch anarchistyczny) zaspokaja dwie potrzeby: -- buntu, -- grupowej identyfikacji. Możesz się śmiać z buntu, czy krytykować jego nieracjonalność, albo niekonsekwencję. Ale nie zmienia to faktu, że bunt jest bardzo silną potrzebą na pewnym etapie życia. Wchodząc w życie coraz lepiej widzi się, że w procesie wychowania karmionym się było kłamstwami, że świat nie jest sprawiedliwy, że prawa, których mamy przestrzegać ustalono arbitralnie. Głębokie uświadomienie sobie tego wymaga reakcji. Powiedziałbym wręcz, że to brak buntu powinien być traktowany jako zjawisko niepokojące. (Choć tu się zastrzegam, że czasami bunty przyjmują o wiele subtelniejsze postacie.) A to dlatego, że świadczy to o przyjmowaniu niesprawiedliwości tego świata jako rzeczy naturalnej, którą należy wykorzystać dla egoistycznego dobra. Co piszę mimo świadomości, że z perspektywy czasu bunt wydaje się niemal zawsze czymś bardzo infantylnym. Grupowa identyfikacja nie znajdzie we mnie adwokata, ale potwierdzę, że jej potrzebujemy. Oczywiście nie trzeba być anarchistą, czy punkowcem (myślę, że jedni i drudzy stwierdzą, że to nie jest konieczne połączenie), ale "racjonalistą", "katolikiem", "Polakiem", itd. co tam wywołuje u kogo najwięcej dumy. Pozdrawiam! PS. Nie zauważyłem dotąd by postom liczba kolorów pomagała. Chyba, żeby ją uznać za formę buntu
|
|
| lipschitz (1674 punktów) | Według mnie niesłusznie uważa się, że różne formy ludzkiej aktywności są zasługą tej cywilizacji, kultury czy też społeczeństwa. Inaczej mówiąc - świat, przeciw któremu być może nie byłoby potrzeby buntować się, także budowałby chodniki, stawiał sklepy, tworzył instrumenty, leki, napoje, pisał książki, wydawał czasopisma itd. Handel nie jest domeną tej cywilizacji, ale prawdopodobnie każdej, która by powstała, nie można więc twierdzić, że bunt przeciw systemowi społecznemu musi pociągać za sobą odrzucanie także tych rzeczy, które powstałyby także poza tym systemem. Wśród anarchistów są twórcy instrumentów, naczyń, sklepikarze, znajdą się także pewnie jacyś naukowcy i nie dlatego, że powszechnie panujący system wymyślił właśnie te formy aktywności.
Tutaj raczej mamy przykład zawłaszczenia wszystkiego i przypisanie tego systemowi, przeciw któremu następuje bunt; co nie jest według mnie prawdą. Natomiast można z pewnością określić, co taka cywilizacja wytworzyła i czego nie można byłoby wytworzyć w innych uwarunkowaniach, i być może nie chodniki są jej zasługą, ale np. brudne rzeki, nie instrumenty, lecz nowoczesne narzędzia do zabijania ludzi - być może tego nigdy nie wytworzyłaby inna cywilizacja, np. anarchistyczna, nie wiadomo tego jednak z całą pewnością.
|
|
| thraul (129 punktów) | > Jeśli nie chcą nic> od tego systemu, jak z resztą deklarują, to czemu np. jeżdżą> autobusami?! Przecież buntują się przeciw wszystkiemu i> wszystkim, czemu tacy delikwenci chodzą do szkoły?!> Czemu chodzą publicznym chodnikiem?! Przecież się> buntują?!</br>Są zespoły muzyczne, których słuchają> "tacy anarchiści" i najczęściej te kapele> przedstawiają obraz rzeczywistości, w ten sam sposób jak ta> młodzież. Skoro śpiewają ,że 'nie chcą nic od tego systemu'> , to przepraszam bardzo skąd mają sprzęt muzyczny> ,na którym grają te piosenki?! Poszli razem do lasu i> zrobili z drewna?!</br>Takie coś to zwykłe> złodziejstwo! Jeśli wypierają się systemu ,a grają> na czymś co mogą mieć dzięki państwuNonsens. Wybacz, ale to pierwsze słowo jakie mi przyszło na myśl, po przeczytaniu tego postu. Wynka z niego, że anarchiści powinni zamknąć się na kawałku ziemi niczyjej (choć takowej nie ma), zamieszkac w pustelniczych chatkach i tworzyć wszystko od podstaw, albowiem nie mają prawa korzystać z dobrodziejstw techniki i cywilizacyjnych osiągnięć. Ba! nie mogą nawet czerpać z tradycji i kultury, że o chodzeniu po chodnikach nie wspomne, gdyż nad wszystkim góruje, system, państwo. Skądinąd zgodze sie z toba, że niektórzy anarchiści nawet nie wiedzą na czym miałaby polegac ta anarchia i mało ich to obchodzi. Skupiają się tylko na jednym założeniu anarchi: braku jakiejkolwiek władzy. Tak by mogli robić co im się żywnie podoba, za nic mając los innych ludzi. Myśle jednak, że są w mniejszości. > Ale należy pamiętać o tym ,by nie> udawać kogoś innego i nie pakować się w subkulturę czy> pogląd polityczny, jeśli nie ma się o tym 'zielonego> pojęcia' To na tyle, mam nadzieję ,że nikogo nie> uraziłam przez moją notkę.</br> DziękujęZgadzam się. Nie należy udawać nikogo i nie pakować się w subkulturę czy pogląd polityczny, jeśli nie ma się o tym 'zielonego pojęcia' Tak na marginesie, najlepszy byl ten sprzęt muzyczny, który rzekomo kapele punk-rockowe maja dzięki państwu
|
|
| figlozof | syty nie zrozumie głodnego, mam nadzieje że choć trochę zgłodniejecie:
ANARCHIA (muz. i text: Jeż)zesp. Włochaty
"Anarchia Nie Oznacza Braku Kontroli W Ogóle, Oznacza Jedynie Brak Kontroli Z Zewnątrz"
Ciągle Słyszę Te Same Bzdury Anarchia To Chaos, Bo Kiedy Przestaną Istnieć Władza I Państwo Wszyscy Się Pozabijamy Oczywiście, Że Tak, Dopóki W Ten Sposób Myślisz Jak Sądzisz, Czy Większa Ilość Wojska I Policji Zapewni Spokój Na Ulicy I Twoje Bezpieczeństwo? Zacznij Wreszcie Myśleć I Przestań Się Łudzić Korupcja To Nie Wymysł, Każdego Można Kupić Powiedz, Czy Teraz Ludzie Nie Giną Zabijani W Granicach Państwa I Praworządności? Wojny W Domu, W Szkole, Na Ulicy Pobicia, Morderstwa, Kradzieże, Gwałty Konflikty Społeczne, Polityczne, Etniczne, Religijne A Wszystko To W Granicach Systemów I Prawa Jeżeli To Nazywasz PORZĄDKIEM To Ja Zdecydowanie Wybieram CHAOS
Aparat Państwa, Policja, Służba Bezpieczeństwa Niepotrzebne Armie, Ministerstwa, Urzędy Im Bardziej Człowiek Stara Się Zapanować Nad Innymi Tym Większy Powstaje Zamęt I Bałagan Problemy Bezrobocia, Wandalizmu, Fala Przestępczości Czy Czujesz Się Bezpiecznie Wychodząc Na Ulicę? Masz Swoje Ukochane Państwo, Czy Zapewniło Ci Bezpieczeństwo?
"Państwo Pozbawione Całkowicie Przemocy Będzie Uporządkowaną Anarchią"
Przykład Idzie Z Góry - Mam W Dupie Góry Wolę Morze, Bezkresne, Nieograniczone Nie Chcę Być Jeszcze Jednym Błaznem W Waszym Cyrku W Wyścigu Do Europy, W Epoce Atomu Ja Wybieram Wiatraki
Wszystkie Systemy Zostały Już Wypróbowane Wszystkie Bardziej, Lub Mniej Nieudane I Wszystkie Do Siebie Podobne: Pieniądze I Władza, Władza I Pieniądze Nie Potrzebuję Biznesmena, By Promował Mój Punkt Widzenia Nie Potrzebuję Państwa, By Wiedzieć Jak Żyć Czy Za To, Że Utrzymujesz Państwo Dostajesz Coś W Zamian? Stereotypy Narzucane Od Pokoleń O Konieczności Podziału Ludzi Drutem Kolczastym Na Kraje, Państwa, Narody, Klasy Kara Śmierci Za Odmowę Napaści Na Innych Kara Śmierci Za Odmowę Obrony Tego Co Nigdy Nie Było Twoje Biedni, Chorzy, Przeciętni Mają Prawo Głosu Ale I Tak Nikt Ich Nie Będzie Chciał Słuchać Zawsze Intersy Narodu Były Interesami Elit I Zawsze Ludzie Dawali Się Nabierać, Że Jest Inaczej Zawsze W Imię Wyższych Racji Dawali Sobą Rządzić Zawsze Dawali Się Wyzyskiwać
Chciwość I Przemoc To Wszystko Co Możesz Zaoferować Wypchaj Się, Nie Jestem Twoją Własnością! Sram Na Twoj Moralny I Niemoralny Autorytet I Na Twoje Pieniądze, Którymi Napychasz Sobie Kieszenie Ściąganie Podatków, Ściganie Przestępców Dobrze Wiesz, Że "Nie Aresztują Cię Jeśli Jesteś Bogaty" "Pozbyć Się Kłopotu I Mieć Święty Spokój" To Ich Polityka, Ich Nędzne Gierki
Nie Żądajcie Bym Akceptował Wasze Zasady Jedyne Czym Chcę Kierować To Własne Życie Nie Mam Ambicji By Mówić Innym Co Jest Dla Nich Właściwe I Nie Wydaje Mi Się, By Ktoś Inny Wiedział Lepiej Co Sprawi, Że Będe Na Prawdę Szczęśliwy Nie Potrzebuję Autorytetów Ani Idoli Nie Potrzebuję Prawa Ani Nakazów I Zakazów By Swym Życiem Nie Wyrządzać Innym Krzywdy Nie Potrzebuję Tych Wszystkich Ograniczeń
Moje Argumenty Są Racjonalne Podczas, Gdy Ty Masz Tylko Irracjonalną Przemoc Kiedy Mówię, Że Pragnę Wolności Ty Od Razu Chcesz Mnie Zabić Zrozum Wreszcie, Że To Nie Twój Zasrany Interes W Co Wierzę
Ciągle Słyszę Te Same Bzdury Anarchia To Chaos, Anarchia To Przemoc Brak Jakichkolwiek Wartości Duchowych Znów Zapłoną Stosy Nienawiści Czy Miliony Wymordowanych Przez Inkwizycję Ciągłe Wojny Na Tle Religijnym Wpierdalanie Się W Twoje Intymne Sprawy To Wszystko Jesteś W Stanie Zaakceptować? Chcesz Krzywdzić I Uśmiercać Bezkarnie? U.O.P I Policja Przyjmą Cię Z Wielką Chęcią Papież Pobłogosławi Gdy Wyruszysz Na Wojnę Możesz Już Z "Czystym Sumieniem" Spać Spokojnie Nie Twierdzę, Że Wszyscy Muszą Być Wolni Jeżeli Jesteś Za Słaby, By Żyć Bez Przymusu I Nakazów Jeżeli Chcesz Być Niewolnikiem - Proszę Bardzo Ale Ja Nie Mam Zamiaru Za To Płacić
Mogę Zaakceptować Dobrowolnych Niewolników Którzy Nie Potrafią Żyć Bez Struktur Państwa Nie Żądam Akceptacji Dla Mojej Drogi Życia Chcę Po Prostu Żyć Bez Ingerencji Z Zewnątrz O Wolność I Szczęście Trzeba Ciągle Walczyć O Miłość Trzeba Ciągle Zabiegać Nie Pozwól By Inni Organizowali Ci Życie Spróbuj Poznawać Prawdę Samemu Bez Gotowego Zestawu Pytań I Odpowiedzi I Zajmij Się Organizacją Własnego Życia (Bo Inni Zrobią To Za Ciebie)
|
|
| Anarchista wlasnie ;) | > Witam.Jestem tu zupełnie nowa.</br> Intryguje> mnie postępowanie, niektórej części młodzieży, a że sama się> zaliczam do tego przedziału wiekowego, więc chciałabym> wyrazić moje zdanie na pewien temat. Typowy> anarchista, wśród młodzieży kojarzony jest z subkulturą> PUNK, i dobrze, ale anarchia to nie tylko, mówiąc> kolokwialnie tzw. 'walić system'. Młodzież uważająca> się za anarchistów, najczęściej nie wie za kogo się> uważa. Myślą,że jeśli są choć trochę zbuntowani,> mają swój styl, słuchają muzyki typu Punk, stają się> anarchistami.</br>Malują spray'em powszechnie znany> wszystkim znak anarchii i przekreślają> swastyki. Co z tego?!Jeśli nie chcą nic> od tego systemu, jak z resztą deklarują, to czemu np. jeżdżą> autobusami?! Przecież buntują się przeciw wszystkiemu i> wszystkim, czemu tacy delikwenci chodzą do szkoły?!> Czemu chodzą publicznym chodnikiem?! Przecież się> buntują?!</br>Są zespoły muzyczne, których słuchają> "tacy anarchiści" i najczęściej te kapele> przedstawiają obraz rzeczywistości, w ten sam sposób jak ta> młodzież. Skoro śpiewają ,że 'nie chcą nic od tego systemu'> , to przepraszam bardzo skąd mają sprzęt muzyczny> ,na którym grają te piosenki?! Poszli razem do lasu i> zrobili z drewna?!</br>Takie coś to zwykłe> złodziejstwo! Jeśli wypierają się systemu ,a grają> na czymś co mogą mieć dzięki państwu, to co ma to byc> innego ,jak nie kradzież?! </br> Osobiście nie> utożsamiam się z żadną z subkultur Rock'n'Roll'a, ale> słucham takiej muzyki. Lubię posłuchać kapel punk'owych,> metal'owych, hardcor'owych i dokładnie wszystkiego gdzie> występuje gitara. Ale należy pamiętać o tym ,by nie> udawać kogoś innego i nie pakować się w subkulturę czy> pogląd polityczny, jeśli nie ma się o tym 'zielonego> pojęcia' To na tyle, mam nadzieję ,że nikogo nie> uraziłam przez moją notkę.</br> Dziękuję============TNIJ TU TE BZDURY============================ Jak mozna pisac takie p*****ly....  przeciez to poznije luddzie czytaja ! Trzeba na to odpowiedziec,bo ludzie wyrabiaja sobie opinie na rozne tematy. I prosze nastepnym razem sie nie wypowiadac na temat "jeśli nie ma się o tym zielonego pojęcia"  ===================CZYTAJ MADROSC======================== Wiec tak anarchisci leja na system ale cytat "Państwo pozbawione przemocy to uporzadkowana anarchia" trzeba przemyslec. A skoro zabraniasz nam chodzic po chodniku to gdzie mam "kur*a" chodzic ?! system jest wszedzie,a Ty jestes zaslepionym niewolnikiem...dla mnie zerem. Po co wogle poruszacie takie tematy ja nie zmienie swoich przekonan i nikt mi nie zabierze tego co mam w moim sercu to jedyna wolnosc... "Nie ma nas kiedy sie nie buntujemu" ========================================================== "Mochowszczyzna" Mochowszczyzna,Mochowszczyzna Pokazała jak sie bić Dziś znów walka sie zaczyna Już nie wolno w dybach tkwić ! Przeciw biurokracji bankow,armi,klechów,glin ! Z nami kochający wolność Przeciw tylko skur****n ! =========================================================== "Ja nie wybieralem tego kraju represje,wiezienia,przymus i prawo i wiem ze latwo powiedziec p*****le system ale naprawde wszystko czego chce to ANARCHIA I POKOJ !" Włochaty - III rzeczpospolita (fragment) ===========================================================
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|