 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-05-2021 16:27 | haish (2904 punktów) | Budowniczowie katedr. | Budowniczowie katedr - z internetu. "Masoneria jest nade wszystko związkiem pozytywnym, konstruktywnym a więc budującym. Obowiązek "budowania" (przede wszystkim duchowego) jest obowiązkiem i zadaniem każdego masona. Stąd symbolika odwołująca się do budownictwa, zwłaszcza do średniowiecznych budowniczych katedr (już w XIV w. w Anglii istniało "Bractwo wolnych mularzy"), z których zresztą w pewnym sensie nowożytny ruch masoński się wywodził." "Świątynię masońską symbolizuje piramida(pHiramida) znajdująca sie na dwóch kolumnach. Na kolumnie Boaz uwidaczniany jest często świat(materia), zaś na Jakin - niebo(duchowość)."
tego w internecie nigdzie nie napisano wprost: Budowa katedr i kościółów - w ostatnim okresie zjawisko to można było zaobserwować w Polsce od lat 80 ubiegłego stulecia, pomimo ze w PRL KK oficjalnie był w opozycji do reżimu komunistycznego to za rządów tychże komunistów KK zaczął rozbudowywać swój dobrostan tworząc na niespotykaną skalę nowe parafie co wiązało się z budowaniem obiektów sakralnych. Ziemia jako planeta i terytorium kraju(Polski) nie powiększyło się, dokonywano więc podziału istniejących parafii na mniejsze i kontynuowano dzieło budowy. Po przemianach ustrojowych działania przybrały na sile, przyczynił się do tego zwrot mienia(pokłosie tego szemranego interesu ciągnie się za elitami obecnej świeckej władzy -> Matousz Pinokio I), konkordat(elity komunistów dogadały się z elitami 'styropianu' i hierrarchami KK -> mówił o tym niejaki szara eminencja Czarzasty). Pomimo iż zjawisko materialnego budowania katedr miało miejsce głownie w średniowieczu, występowało ono również na nowo ewangelizowanych terenach w wyniku podbojów kolonialnych w Nowym Świecie. Budowanie materialnych obiektów sakralnych symbolizuje kolumna BOAZ. Rozwój cywilizacyjny wymusza niejako potrzebę powiększania terytorium które jest przedmiotem działań. Jako że planeta ziemia nie jest z gumy, nie ma złudzeń że terytorium materialnego w cudowny sposób przybędzie. Tam gdzie sytuacja nie pozwalała już na dalsze dzielenie terytorium, z pomocą przyszła ekspansja w sferze symbolizowanej przez kolumnę JAKIN - sferze niematerialnej, "duchowej". Od zamierzchłej starożytności znaczące ośrodki kultu religijnego były mecenatem kształcenia uniwersyteckiego. W ten oto sposób powstały katedry-dziedzin nauki, nawet tytulatura stopni i stanowisk w tym systemie edukacji jest tożsama z tytulaturą uczonych duchowieństwa katolickiego, pomimo tego że obecnie nazywa siebie nauką świecką, oddzieloną od kościoła i wiary. W ten sposób system ten na własne potrzeby kształci ignorantów. Nie jest do końca jasne(?) kto(?) w tym wszystkim pociąga za wszystkie sznurki. W sferze symbolizowanej przez kolumnę JAKIN budowa katedr, które reprezentują nowe nauki, kierunki, specjalizacje postępuje w tempie geometrycznym,- wszak obszar(nieba-duchowości lub jak kto woli umysłu) jest nieskończony (tak jak głupota ludzka) w odniesieniu do powierzchni planety Ziemia). Pomimo że grono i środowisko naukowe stale się powiększa o nowych ekspertów, doktorów, profesorów i innych uczonych dziedzin rozmaitych, mało kto mówi głośno o tym że opinie i zdania tych 'autorytetów' są zależne od ich grantodawców i sponsorów. Nie jest to grono pociągające za sznurki, a raczej przywiązane do sznurków za które pociąga ich chlebodawca - Ziemskie wcielenie Wielkiego Budowniczego Świata(niewykluczone na wzór doktryny katolickiej reprezentowane jest przez grono-kolegium(porównaj jedność trójcy).
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > > "Masoneria jest nade wszystko związkiem pozytywnym, konstruktywnym a więc budującym.> Obowiązek "budowania" (przede wszystkim duchowego) jest obowiązkiem i zadaniem każdego masona.> Stąd symbolika odwołująca się do budownictwa, zwłaszcza do średniowiecznych budowniczych katedr> (już w XIV w. w Anglii istniało "Bractwo wolnych mularzy"), z których zresztą w pewnym sensie> nowożytny ruch masoński się wywodził."> www.youtube.com/watch?v=69hFvmlMlZoObecnie za sprawą głównie Polski rozgrywa się sytuacja identyczna jak w filmie "Ukryte siły". Producenta i reżysera tego filmu sądownie zamordowano. Oskarżyli oni masonerię o "demokratyczne" rozpętywanie wojen. "Demokracja" zaprowadziła nas na wojnę z Rosją. Wypowiedzieliśmy wojnę potędze mającej broń atomową. Sami nie bylibyśmy tacy odważni, widać, że za tym stoi większa grupa, która się rozrasta. Narody są ogłupiane zagrożeniem i są nieświadome tego co się naprawdę rozgrywa. Czy za rozpętaniem wojny przez Polskę stoi MASONERIA ? Scenariusz filmu jakby był obecnie w Polsce realizowany. Miał lud rządzić a lud sam się zawiózł do rzeźni na wojnę. Wydarzenia, które się obecnie rozgrywają w Polsce były przygotowywane dawno temu. Czy to organizowała Masoneria ? Wszystkie ślady prowadzą do USA. Czy CIA to Masoneria ?? Czy CIA robi złą robotę masonerii ?? pl.wikiped(*)nwazja_w_Zatoce_ŚwińSześćdziesiąt lat temu Amerykanie przeszkolili kubańskich agentów i wraz z nimi zaatakowali Kubę. Amerykańska gazeta New York Times przed zdarzeniem informowała co się dzieje. Trzeba by dzisiaj czytać New York Times, co oni piszą o sytuacji w Europie. W Polsce wydawano "Opcję na prawo", nie cytowali propagandy, były rzeczowe artykuły o sytuacji w Europie.
|
|
 | | haish (2904 punktów) | > >>"Masoneria jest nade wszystko związkiem pozytywnym, konstruktywnym a więc budującym.> >Obowiązek "budowania" (przede wszystkim duchowego) jest obowiązkiem i zadaniem każdego masona.> >Stąd symbolika odwołująca się do budownictwa, zwłaszcza do średniowiecznych budowniczych katedr> >(już w XIV w. w Anglii istniało "Bractwo wolnych mularzy"), z których zresztą w pewnym sensie> >nowożytny ruch masoński się wywodził."> >> www.youtube.com/watch?v=69hFvmlMlZo> Obecnie za sprawą głównie Polski rozgrywa się sytuacja identyczna jak w filmie "Ukryte siły".> Producenta i reżysera tego filmu sądownie zamordowano. Oskarżyli oni masonerię o "demokratyczne" rozpętywanie wojen.> "Demokracja" zaprowadziła nas na wojnę z Rosją. Wypowiedzieliśmy wojnę potędze mającej broń atomową. Sami nie bylibyśmy tacy odważni, widać, że za tym stoi większa grupa, która się rozrasta. Narody są ogłupiane zagrożeniem i są nieświadome tego co się naprawdę rozgrywa.> Czy za rozpętaniem wojny przez Polskę stoi MASONERIA ?> Scenariusz filmu jakby był obecnie w Polsce realizowany. Miał lud rządzić a lud sam się zawiózł do rzeźni na wojnę.> Wydarzenia, które się obecnie rozgrywają w Polsce były przygotowywane dawno temu. Czy to organizowała Masoneria ?> Wszystkie ślady prowadzą do USA. Czy CIA to Masoneria ??W Polsce wyjątkowo masoneria jest przedstawiana jako wroga KK i wartościom chrześcijańskim, Taka narracja powoduje, że jak to się mówi pod latarnią jest najciemniej. Zarówno KK oraz masoneria to hierarchia, oba te twory wobec członków wymagają posłuszeństwa hierarchom i przestrzegania durnowatych rytuałów(liturgii).Kler katolicki przesiąknięty jest infiltracją środowisk masońskich. Często jedna i ta sma osoba jest hierarchą kleru i jednocześnie masonem jakiegoś stopnia(np. prałat H.Jankowski - o mało co męczennik, podobno pedofil i baławan wyniesiony na piedestał). Nawet w strukturach CIA szeregowi agenci często realizują zadania po przeciwnych stronach interesu relacjonują efekty swoich działań przełożonym,nie więdząc o sobie wzajemnie. Im wyższe stanowisko w hierarchi tym większy wgląd w obraz sytuacji i decyzyjność - to pozwala na kreację wydarzeń - inżynierię społeczną. Kler katolicki i władza Vatykanu mają o wiele dłuższą tradycję niż CIA i to oni wypracowali te metody. > Czy CIA robi złą robotę masonerii ??> pl.wikiped(*)nwazja_w_Zatoce_Świń> Sześćdziesiąt lat temu Amerykanie przeszkolili kubańskich agentów i wraz z nimi zaatakowali Kubę. Amerykańska gazeta New York Times przed zdarzeniem informowała co się dzieje.> Trzeba by dzisiaj czytać New York Times, co oni piszą o sytuacji w Europie.> W Polsce wydawano "Opcję na prawo", nie cytowali propagandy, były rzeczowe artykuły o sytuacji w Europie.Trzeba myśleć samodzielnie, pozory są stwarzane i często prowadzą do mylnych wniosków niedoinformoawanych. Tu nie idzie o to że CIA robi złą robotę masonerii - wszystkie organizacje i twory instytucjonalne są trybikami jednego mechanizmu, który pozwala na kontrolę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|