Racjonalista - Strona głównaDo treści
Budowniczowie katedr.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-05-2021 16:27haish (2904 punktów)Budowniczowie katedr.
Budowniczowie katedr -
z internetu.
"Masoneria jest nade wszystko związkiem pozytywnym, konstruktywnym a więc budującym.
Obowiązek "budowania" (przede wszystkim duchowego) jest obowiązkiem i zadaniem każdego masona.
Stąd symbolika odwołująca się do budownictwa, zwłaszcza do średniowiecznych budowniczych katedr
(już w XIV w. w Anglii istniało "Bractwo wolnych mularzy"), z których zresztą w pewnym sensie
nowożytny ruch masoński się wywodził."
"Świątynię masońską symbolizuje piramida(pHiramida) znajdująca sie na dwóch kolumnach.
Na kolumnie Boaz uwidaczniany jest często świat(materia), zaś na Jakin - niebo(duchowość)."

tego w internecie nigdzie nie napisano wprost:
Budowa katedr i kościółów - w ostatnim okresie zjawisko to można było zaobserwować w Polsce od lat 80 ubiegłego stulecia, pomimo ze w PRL KK oficjalnie był w opozycji do reżimu komunistycznego to za rządów tychże komunistów KK zaczął rozbudowywać swój dobrostan tworząc na niespotykaną skalę nowe parafie co wiązało się z budowaniem obiektów sakralnych. Ziemia jako planeta i terytorium kraju(Polski) nie powiększyło się, dokonywano więc podziału istniejących parafii na mniejsze i kontynuowano dzieło budowy. Po przemianach ustrojowych działania przybrały na sile, przyczynił się do tego zwrot mienia(pokłosie tego szemranego interesu ciągnie się za elitami obecnej świeckej władzy -> Matousz Pinokio I), konkordat(elity komunistów dogadały się z elitami 'styropianu' i hierrarchami KK -> mówił o tym niejaki szara eminencja Czarzasty).
Pomimo iż zjawisko materialnego budowania katedr miało miejsce głownie w średniowieczu, występowało ono również na nowo ewangelizowanych terenach w wyniku podbojów kolonialnych w Nowym Świecie.
Budowanie materialnych obiektów sakralnych symbolizuje kolumna BOAZ.
Rozwój cywilizacyjny wymusza niejako potrzebę powiększania terytorium które jest przedmiotem działań. Jako że planeta ziemia nie jest z gumy, nie ma złudzeń że terytorium materialnego w cudowny sposób przybędzie.
Tam gdzie sytuacja nie pozwalała już na dalsze dzielenie terytorium, z pomocą przyszła ekspansja w sferze symbolizowanej przez kolumnę JAKIN - sferze niematerialnej, "duchowej".
Od zamierzchłej starożytności znaczące ośrodki kultu religijnego były mecenatem kształcenia uniwersyteckiego.
W ten oto sposób powstały katedry-dziedzin nauki, nawet tytulatura stopni i stanowisk w tym systemie edukacji jest tożsama z tytulaturą uczonych duchowieństwa katolickiego, pomimo tego że obecnie nazywa siebie nauką świecką, oddzieloną od kościoła i wiary. W ten sposób system ten na własne potrzeby kształci ignorantów.
Nie jest do końca jasne(?) kto(?) w tym wszystkim pociąga za wszystkie sznurki.
W sferze symbolizowanej przez kolumnę JAKIN budowa katedr, które reprezentują nowe nauki, kierunki, specjalizacje postępuje w tempie geometrycznym,- wszak obszar(nieba-duchowości lub jak kto woli umysłu) jest nieskończony (tak jak głupota ludzka) w odniesieniu do powierzchni planety Ziemia).
Pomimo że grono i środowisko naukowe stale się powiększa o nowych ekspertów, doktorów, profesorów i innych uczonych dziedzin rozmaitych, mało kto mówi głośno o tym że opinie i zdania tych 'autorytetów' są zależne od ich grantodawców i sponsorów. Nie jest to grono pociągające za sznurki, a raczej przywiązane do sznurków za które pociąga ich chlebodawca -
Ziemskie wcielenie Wielkiego Budowniczego Świata(niewykluczone na wzór doktryny katolickiej
reprezentowane jest przez grono-kolegium(porównaj jedność trójcy).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>"Masoneria jest nade wszystko związkiem pozytywnym, konstruktywnym a więc budującym.
>Obowiązek "budowania" (przede wszystkim duchowego) jest obowiązkiem i zadaniem każdego masona.
>Stąd symbolika odwołująca się do budownictwa, zwłaszcza do średniowiecznych budowniczych katedr
>(już w XIV w. w Anglii istniało "Bractwo wolnych mularzy"), z których zresztą w pewnym sensie
>nowożytny ruch masoński się wywodził."
>

www.youtube.com/watch?v=69hFvmlMlZo

Obecnie za sprawą głównie Polski rozgrywa się sytuacja identyczna jak w filmie "Ukryte siły".
Producenta i reżysera tego filmu sądownie zamordowano. Oskarżyli oni masonerię o "demokratyczne" rozpętywanie wojen.
"Demokracja" zaprowadziła nas na wojnę z Rosją. Wypowiedzieliśmy wojnę potędze mającej broń atomową. Sami nie bylibyśmy tacy odważni, widać, że za tym stoi większa grupa, która się rozrasta. Narody są ogłupiane zagrożeniem i są nieświadome tego co się naprawdę rozgrywa.
Czy za rozpętaniem wojny przez Polskę stoi MASONERIA ?
Scenariusz filmu jakby był obecnie w Polsce realizowany. Miał lud rządzić a lud sam się zawiózł do rzeźni na wojnę.
Wydarzenia, które się obecnie rozgrywają w Polsce były przygotowywane dawno temu. Czy to organizowała Masoneria ?
Wszystkie ślady prowadzą do USA. Czy CIA to Masoneria ??
Czy CIA robi złą robotę masonerii ??

pl.wikiped(*)nwazja_w_Zatoce_Świń

Sześćdziesiąt lat temu Amerykanie przeszkolili kubańskich agentów i wraz z nimi zaatakowali Kubę. Amerykańska gazeta New York Times przed zdarzeniem informowała co się dzieje.
Trzeba by dzisiaj czytać New York Times, co oni piszą o sytuacji w Europie.
W Polsce wydawano "Opcję na prawo", nie cytowali propagandy, były rzeczowe artykuły o sytuacji w Europie.
haish (2904 punktów)
>>>"Masoneria jest nade wszystko związkiem pozytywnym, konstruktywnym a więc budującym.
>>Obowiązek "budowania" (przede wszystkim duchowego) jest obowiązkiem i zadaniem każdego masona.
>>Stąd symbolika odwołująca się do budownictwa, zwłaszcza do średniowiecznych budowniczych katedr
>>(już w XIV w. w Anglii istniało "Bractwo wolnych mularzy"), z których zresztą w pewnym sensie
>>nowożytny ruch masoński się wywodził."
>>
>www.youtube.com/watch?v=69hFvmlMlZo
>Obecnie za sprawą głównie Polski rozgrywa się sytuacja identyczna jak w filmie "Ukryte siły".
>Producenta i reżysera tego filmu sądownie zamordowano. Oskarżyli oni masonerię o "demokratyczne" rozpętywanie wojen.
>"Demokracja" zaprowadziła nas na wojnę z Rosją. Wypowiedzieliśmy wojnę potędze mającej broń atomową. Sami nie bylibyśmy tacy odważni, widać, że za tym stoi większa grupa, która się rozrasta. Narody są ogłupiane zagrożeniem i są nieświadome tego co się naprawdę rozgrywa.
>Czy za rozpętaniem wojny przez Polskę stoi MASONERIA ?
>Scenariusz filmu jakby był obecnie w Polsce realizowany. Miał lud rządzić a lud sam się zawiózł do rzeźni na wojnę.
>Wydarzenia, które się obecnie rozgrywają w Polsce były przygotowywane dawno temu. Czy to organizowała Masoneria ?
>Wszystkie ślady prowadzą do USA. Czy CIA to Masoneria ??

W Polsce wyjątkowo masoneria jest przedstawiana jako wroga KK i wartościom chrześcijańskim,
Taka narracja powoduje, że jak to się mówi pod latarnią jest najciemniej.
Zarówno KK oraz masoneria to hierarchia, oba te twory wobec członków wymagają posłuszeństwa hierarchom i przestrzegania durnowatych rytuałów(liturgii).Kler katolicki przesiąknięty jest
infiltracją środowisk masońskich. Często jedna i ta sma osoba jest hierarchą kleru i jednocześnie masonem jakiegoś stopnia(np. prałat H.Jankowski - o mało co męczennik, podobno pedofil i baławan wyniesiony na piedestał).
Nawet w strukturach CIA szeregowi agenci często realizują zadania po przeciwnych stronach interesu relacjonują efekty swoich działań przełożonym,nie więdząc o sobie wzajemnie.
Im wyższe stanowisko w hierarchi tym większy wgląd w obraz sytuacji i decyzyjność - to pozwala
na kreację wydarzeń - inżynierię społeczną. Kler katolicki i władza Vatykanu mają o wiele
dłuższą tradycję niż CIA i to oni wypracowali te metody.

>Czy CIA robi złą robotę masonerii ??
>pl.wikiped(*)nwazja_w_Zatoce_Świń
>Sześćdziesiąt lat temu Amerykanie przeszkolili kubańskich agentów i wraz z nimi zaatakowali Kubę. Amerykańska gazeta New York Times przed zdarzeniem informowała co się dzieje.
>Trzeba by dzisiaj czytać New York Times, co oni piszą o sytuacji w Europie.
>W Polsce wydawano "Opcję na prawo", nie cytowali propagandy, były rzeczowe artykuły o sytuacji w Europie.

Trzeba myśleć samodzielnie, pozory są stwarzane i często prowadzą do mylnych wniosków niedoinformoawanych.
Tu nie idzie o to że CIA robi złą robotę masonerii - wszystkie organizacje i twory instytucjonalne są trybikami jednego mechanizmu, który pozwala na kontrolę.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365