Racjonalista - Strona głównaDo treści
Historyjki obrazkowe

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-05-2021 11:36romaro (25211 punktów)Historyjki obrazkowe
Chronologicznie jak w komiksie

[Załącznik]

[Załącznik]

Premier Morawiecki ogłaszając sukces po rozmowach z premierem Czech A Babisem i wycofanie wniosku z TSUE ws. Turowa kłamał.

"Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: "Jestem Polakiem" - Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)rozindyczony?

>Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego >indyka z tubą wazeliny w szponach"

i co miałby ten rozindyczony indyk z tubką wazeliny symbolizować?
romaro (25211 punktów)Odp: rozindyczony?
>>Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego >indyka z tubą wazeliny w szponach"
>i co miałby ten rozindyczony indyk z tubką wazeliny symbolizować?
Moc dedukcji i metody Sherlocka Holmesa potrafisz włączyć tylko wtedy gdy krzywda się dzieje Palestyńczykom. Jak ci mam wytłumaczyć? Logika nakazywałaby zapytać o jaki kraj chodzi, bo dajmy na to,dwugłowy złoty orzeł z czasów Cesarstwa Wschodniorzymskiego jest ponownie herbem Rosji.
25-05-2021 13:37 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)mętna symbolika
Jak ci mam wytłumaczyć? Logika nakazywałaby zapytać o jaki kraj chodzi, bo dajmy na to,dwugłowy złoty orzeł z czasów Cesarstwa Wschodniorzymskiego jest ponownie herbem Rosji.

Jest zasada brzytwy Ockhama. I zgodnie z jej logiką - skoro zdanie brzmi: "Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach" - jak najbardziej zasadnym i naturalnym jest zapytać o znaczenie jakie się kryje za "rozwścieczonym indykiem z tubką wazeliny w szponach" - bo przecież - przyzna pan - nie jest to klarowna symbolika?
romaro (25211 punktów)Odp: mętna symbolika
>Jest zasada brzytwy Ockhama. I zgodnie z jej logiką - skoro zdanie brzmi: "Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach" - jak najbardziej zasadnym i naturalnym jest zapytać o znaczenie jakie się kryje za "rozwścieczonym indykiem z tubką wazeliny w szponach" - bo przecież - przyzna pan - nie jest to klarowna symbolika?
No dobra, nie będę złośliwy jak kłamca Smoliński. Co do wazeliny. Symetryzm jak siał tak sieje spustoszenie. Przez lata powodował, że partia Kaczyńskiego była traktowana jak normalne ugrupowanie w demokratycznym porządku i taką się po tych zabiegach w oczach wielu stała. To symetryści uświęcali elektorat obecnej władzy, którego nie wolno tknąć ("dobrzy ludzie głosują na PiS"), dołączali do ataku na różne branże i środowiska, zwalczali idee, jednoczenia opozycji. Dążyli do nowej rzeczywistości, po PO-PiS-ie, tyle że prowadziło to zawsze, także teraz, do demobilizacji tylko jednej strony, bo PiS śmiał się z takich narracji i im sprzyjał. Likwidacja PO-PiS-u-oczywiście, natychmiast. Partie są złe? - popieramy. Nie ma na kogo głosować?- macie rację. Sukces przekazów formacji Kaczyńskiego brał się, i nadal bierze, w dużym stopniu ze wsparcia symetrystów. Bo według nich w Polsce nadal trwa spór prawny", ,,walka dwóch plemion", a ludzie chcą spokojnie żyć". Dopóki nie przestaną zachwycać się przywracaniem godności przez Jarosława Kaczyńskiego, a nie zadbają o własną godność - PiS będzie miał stale otwarte drzwi do władzy i nadal będzie polaryzował nastroje z pomocą wszelkiej maści "symetrystów".
25-05-2021 14:21 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)jak pięść do nosa?
>>Jest zasada brzytwy Ockhama. I zgodnie z jej logiką - skoro zdanie brzmi: "Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach" - jak najbardziej zasadnym i naturalnym jest zapytać o znaczenie jakie się kryje za "rozwścieczonym indykiem z tubką wazeliny w szponach" - bo przecież - przyzna pan - nie jest to klarowna symbolika?
>No dobra, nie będę złośliwy jak kłamca Smoliński. Co do wazeliny. Symetryzm jak siał tak sieje spustoszenie. Przez lata powodował, że partia Kaczyńskiego była traktowana jak normalne ugrupowanie w demokratycznym porządku i taką się po tych zabiegach w oczach wielu stała. To symetryści uświęcali elektorat obecnej władzy, którego nie wolno tknąć ("dobrzy ludzie głosują na PiS"), dołączali do ataku na różne branże i środowiska, zwalczali idee, jednoczenia opozycji. Dążyli do nowej rzeczywistości, po PO-PiS-ie, tyle że prowadziło to zawsze, także teraz, do demobilizacji tylko jednej strony, bo PiS śmiał się z takich narracji i im sprzyjał. Likwidacja PO-PiS-u-oczywiście, natychmiast. Partie są złe? - popieramy. Nie ma na kogo głosować?- macie rację. Sukces przekazów formacji Kaczyńskiego brał się, i nadal bierze, w dużym stopniu ze wsparcia symetrystów. Bo według nich w Polsce nadal trwa spór prawny", ,,walka dwóch plemion", a ludzie chcą spokojnie żyć". Dopóki nie przestaną zachwycać się przywracaniem godności przez Jarosława Kaczyńskiego, a nie zadbają o własną godność - PiS będzie miał stale otwarte drzwi do władzy i nadal będzie polaryzował nastroje z pomocą wszelkiej maści "symetrystów".

A co ma do konceptu jak wyżej "rozwścieczony indyk z tubą wazeliny w szponach" ??????????
romaro (25211 punktów)Odp: jak pięść do nosa?
>A co ma do konceptu jak wyżej "rozwścieczony indyk z tubą wazeliny w szponach" ??????????
Humorem nie grzeszysz, bardziej przypominasz boota, zaprogramowanego przez arabskich ekstremistów.

"Czy pani wie, co to jest ludzkość? Ludzkość jest to parada nikczemnych karzełków. Czy pani wie, co jest największym paradoksem we wszechświecie? Człowiek. Czy pani wie, co to jest - Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem.(...) Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani podziela moje zdanie, Spermensito? Czy pani wie, czysta dzieweczko, ze istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie - o pieśni słodyczy! - że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek... - w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto - uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: "Jestem Polakiem" - Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo "polityka" od wieków równoznaczne jest ze słowem "oszustwo"?"

Arminius (25555 punktów)jak rozkodować?
>>A co ma do konceptu jak wyżej "rozwścieczony indyk z tubą wazeliny w szponach" ??????????
>Humorem nie grzeszysz, bardziej przypominasz boota, zaprogramowanego przez arabskich >ekstremistów.

Nie grzeszę płaskim, trywialnym humorem.

>Marek Hlasko:
>"Czy pani wie, co to jest ludzkość? Ludzkość jest to parada nikczemnych karzełków. Czy pani wie, co jest największym paradoksem we wszechświecie? Człowiek. Czy pani wie, co to jest - Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem.(...) Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani podziela moje zdanie, Spermensito? Czy pani wie, czysta dzieweczko, ze istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie - o pieśni słodyczy! - że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek... - w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto - uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: "Jestem Polakiem" - Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo "polityka" od wieków równoznaczne jest ze słowem "oszustwo"?"
>

I nadal zapytuję jak "rozkodować" symbolikę "rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach" w kontekście sporu z Czechami o kopalnię Turów. Szczególnie ta tuba z wazeliną gmatwa obraz. Bo gdyby było coś o wymachiwaniu szabelką czy w ten deseń ogólnie - to byłoby to bardziej strawne
romaro (25211 punktów)Odp: jak rozkodować?
>Bo gdyby było coś o wymachiwaniu szabelką czy w ten deseń ogólnie - to byłoby to bardziej strawne
Prosisz i masz


Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365