Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ceny prądu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-05-2021 10:39romaro (25211 punktów)Ceny prądu
Ocena 2 na 2
Kilka lat temu, w tym czasie, gdy na tym forum chwalono posunięcia rządu za to, że ten zatrzymał wiatraki i dopłacał do węgla, Estończycy szukali możliwości rozbudowy aktywów odnawialnych również w Polsce.
Enefit, który jest częścią estońskiej grupy Eesti Energia - pozyskującej energię z OZE, wyprodukował w 2020 r. 1,35 TWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych znajdujących się na terenie Estonii, Łotwy, Litwy i Polski.
W analizowanym okresie jednostki wytwórcze Grupy Tauron wyprodukowały łącznie 5,87 TWh energii. Ponieważ operator sieci energetycznej Grupa Tauron ma obowiązek przyłączyć moją minielektrownię słoneczną do swojej infrastruktury, podejrzewam, że i ja dokładam się (mając nadwyżkę) do łącznej produkcji energii elektrycznej opartej (sic!) na węglu.

W Europie płacą za czysty prąd, my ponosimy dodatkowo koszty "solidarnościowe" Dudy Piotra i jego kolegów.

[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)

>[Załącznik]

Przynajmniej w czymś jesteśmy najlepsi

A już na poważnie: podejrzewam, że wcale u nas ta energia aż tak nie zdrożała, "zdrożały" wszelkiej maści podatki (oczywiście nie nazywane podatkami...) doliczane do ceny energii. Więc można by powiedzieć, że to świetnie, że mamy taką wysoką cenę, bo dzięki temu nasz rząd ma się lepiej...
romaro (25211 punktów)
>[...] "zdrożały" wszelkiej maści podatki (oczywiście nie nazywane podatkami...) doliczane do ceny energii.
Takie jak chociażby podatek cukrowy.
Elasp (6859 punktów)
>Kilka lat temu, w tym czasie, gdy na tym forum chwalono posunięcia rządu za to, że ten zatrzymał
>wiatraki i dopłacał do węgla, Estończycy szukali możliwości rozbudowy aktywów odnawialnych również w
>Polsce.
>Enefit, który jest częścią estońskiej grupy Eesti Energia - pozyskującej energię z OZE, wyprodukował
>w 2020 r. 1,35 TWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych znajdujących się na terenie Estonii,
>Łotwy, Litwy i Polski.
>W analizowanym okresie jednostki wytwórcze Grupy Tauron wyprodukowały łącznie 5,87 TWh energii.

Z czego jeszcze Estończycy produkują energię elektryczną i w jakiej ilości?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>na tym forum chwalono posunięcia rządu

Żeby tylko nie było tak, że co 8 lat jak w zegarku przychodzą dobrzy przedstawiciele ludu i odchodzą źli, bo wtedy należałoby tajne i pośrednie wybory zastąpić losowaniem jak w totolotku.

Efekt byłby pewnie taki sam, zaczynają dobrzy a kończą źli.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365