>Kilka lat temu, w tym czasie, gdy na tym forum chwalono posunięcia rządu za to, że ten zatrzymał >wiatraki i dopłacał do węgla, Estończycy szukali możliwości rozbudowy aktywów odnawialnych również w >Polsce. >Enefit, który jest częścią estońskiej grupy Eesti Energia - pozyskującej energię z OZE, wyprodukował >w 2020 r. 1,35 TWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych znajdujących się na terenie Estonii, >Łotwy, Litwy i Polski. >W analizowanym okresie jednostki wytwórcze Grupy Tauron wyprodukowały łącznie 5,87 TWh energii.
Z czego jeszcze Estończycy produkują energię elektryczną i w jakiej ilości?
|