 |
County commissioner of Pcim Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-06-2021 09:59 | romaro (25211 punktów) | County commissioner of Pcim
1 na 1 | "In Poland and elsewhere, rulers-and the oligarchs who help them-have figured out how to create a one-party state without the hassle of staging a coup." Gazprom, obecnie bardzo duża prywatna firma prowadzona przez oligarchę Aleksieja Millera, była wcześniej znana jako sowieckie Ministerstwo Przemysłu Gazowniczego. Jego historia jest skomplikowana; wielu na Zachodzie było zadowolonych z jego prywatyzacji pod koniec lat 90., a niektórzy zarobili pieniądze na tym przedsięwzięciu. Ale w 2000 roku, wkrótce po tym, jak Władimir Putin został prezydentem Rosji, firma ujawniła swoją prawdziwą naturę. Wykorzystując presję finansową z pomocą uzbrojonej, zamaskowanej "policji podatkowej" ktora wtargnęła do siedziby firmy i zaaresztowała jej dyrektora generalnego - Gazprom przejął Media Most, wówczas największą niezależną firmę medialną w Rosji i znanego właściciela NTV,niezależnej stacji telewizyjnej. Gazprom-Media natychmiast zwolniła i zablokowała personel oraz zamknęła kilka publikacji; nowy wydawca NTV przybył, aby przejąć obowiązki o 4 rano, otoczony własnym ochroniarzem. County commissioner of Pcim www.theatl(*)-daniel-obajtek-poland/619135/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | oligarchowie żydowscy w Rosji | > "In Poland and elsewhere, rulers-and the oligarchs who help them-have figured out how to create a> one-party state without the hassle of staging a coup."Pani Anne Applebaum badająca kwestię degeneracyjnego wpływu oligarchów na ustrój państwowy winna, chociażby ze względu na brzmienie swojego nazwiska, zająć się zdecydowanie bardziej smakowitymi i bliższymi jej tematami to jest np. oligarchami żydowskimi w Rosji czy też oligarchami żydowskimi w USA. Szczególnie ci ostatni do takiego stopnia ( tworząc lobby żydowsko - syjonistyczne nad Potomakiem) zdegenerowali ustrój amerykański - że afera z naszym rodzimym oligarchą Obajtkiem jawi się niczym niewinny żart na tle amerykańskiej patologii. W przeszłości podobnie sobie poczynali w Rosji - ale przyszedł Putin i im pogonił trochę kota. Wielu z nich jak niepysznych z podwiniętymi ogonami musiało wiać do Izraela, w obawie przed rosyjską tiurmą. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału: apnews.com(*)d4be6b2d334d9ab4560d29b43fcf2a"Abramovich is perhaps the most high-profile Russian oligarch to relocate to Israel, but hardly the first. Alex Kogan, a journalist who has covered the Russian oligarch phenomenon in Israel for the local Russian-language press, said that some 30 to 40 tycoons have taken Israeli citizenship or residency, with most staying only part-time or temporarily because of scrutiny over their affairs.He said the oligarchs - businessmen who accumulated massive wealth in the privatization process that followed the collapse of the Soviet Union - were motivated by various interests. Some fled Russia because of financial irregularities or dramatic fallouts with Putin that could put them at risk of incarceration."
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: oligarchowie żydowscy w Rosji | > W pzeszłości podobnie sobie poczynali w Rosji - ale przyszedł Putin i im pogonił trochę kota.Bardzo ciekawe jest to czego można się dowiedzieć o tobie czytając miedzy wierszami twoje wypowiedzi. Przywołując z taką atencją Putina wykazujesz jednoznacznie, że jego bandycki sposób rządzenia nie tylko cię nie zraża, ale i kto wie, może widziałbyś go i w Polsce. "Kulisy rządów Władimira Putina. "W fotelu prezydenta Rosji siedzi bandyta" Władimir Putin jest jednym z najbardziej tajemniczych przywódców świata. W jego życiorysie jest wiele momentów, o których woli zapomnieć. Nawet jego oficjalna data urodzenia nie jest prawdziwa. - On stara się ukryć największą zagadkę swojego dzieciństwa - mówi Krystyna Korczab-Riedlich, autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina". - Jaki jest człowiek, który spędził dzieciństwo w skrajnej nędzy, a teraz potrzebuje kolekcji zegarków za pół miliona dolarów? - pyta dziennikarka. Od lat pojawiają się informacje, że prezydent Rosji jest najbogatszym człowiekiem świata. Te przypuszczenia powróciły za sprawą opublikowania przez Aleksieja Nawalnego filmu, w którym m.in. twierdzi, że Putin jest właścicielem pałacu nad Morzem Czarnym wartego sto miliardów rubli. Tymczasem jego oświadczenie majątkowe mówi zupełnie co innego. - Jest to kpina. Tą deklaracją finansową on pokazuje, jaki ma stosunek do tych, którzy to czytają. Po prostu ma ich w nosie - mówi była korespondentka w Rosji, która zauważa, że prezydent Rosji dorobił się olbrzymich pieniędzy m.in. na podporządkowaniu jednego z portów w Petersburgu handlowi narkotyków. Tajemnic, skrzętnie ukrywanych przez Władmiria Putina jest zdecydowanie więcej. - Podczas procesu ws. śmierci Litwinienki jeden z najważniejszych sędziów królewskich stwierdził, że w fotelu prezydenta Rosji siedzi normalny bandyta - dodaje dziennikarka. O kulisach władzy w Rosji, jej przywódcy i tego, co skrywa przed swoimi rodakami w rozmowie Klaudiusza Michalca." wiadomosci(*)edzi-bandyta-6604960273889409v
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | wybór mniejszego zła | >Bardzo ciekawe jest to czego można się dowiedzieć o tobie czytając miedzy wierszami twoje >wypowiedzi. Przywołując z taką atencją Putina wykazujesz jednoznacznie, że jego bandycki sposób >rządzenia nie tylko cię nie zraża, ale i kto wie, może widziałbyś go i w Polsce.
Z punktu widzenia interesów Rosji jest oczywistym, iż lepiej że jest Putin niż sitwa żydowskich oligarchów rozkradających kraj i wyczyniających kwalifikowane brewerie. Rzecz jasna najlepiej byłoby gdyby w miejscu Putina był ktoś uczciwszy, mniej brutalny, bardziej przestrzegający prawa. Ale życie nie pisze scenariuszy pod nasze zachcianki. Więc często stoimy w obliczu wyboru tzw. mniejszego zła. W tym wypadku wybór był /jest oczywisty - patrz wyżej.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: wybór mniejszego zła | >>Bardzo ciekawe jest to czego można się dowiedzieć o tobie czytając miedzy wierszami twoje >wypowiedzi. Przywołując z taką atencją Putina wykazujesz jednoznacznie, że jego bandycki sposób >rządzenia nie tylko cię nie zraża, ale i kto wie, może widziałbyś go i w Polsce. > >
Car Romanow był dobry, i jak z nim Żydzi postąpili ?? Chaim Jurowski jest wiecznie żywy, znowu się pojawił i teraz już świadomi jego możliwości, będziemy obserwować jak będzie działał i pod jakim ukrył się nazwiskiem. Polacy już tylko potrafią cytować Jakowa Swierdłowa. Komunizm z Polaków wychodzi na stary trik propagandowy o rzekomym bogactwie. Każdy dziad, w każdym kraju i w każdym czasie, dostaje piany w gębie od tego.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|