Racjonalista - Strona głównaDo treści
gdzie zgłaszać działalność urzędniczych mafii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2021 08:28alsor (3283 punktów)gdzie zgłaszać działalność urzędniczych mafii?
Ocena 1 na 1
Od kilku lat kilka lokalnych urzędasów - rada miejska, burmistrz itd.
prowadzi wręcz jawną działalność mafijną, prawdopodobnie w skali powiatu przynajmniej.

Gdzie takie sprawy się zgłasza, ktoś w ogóle to kontroluje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Gdzie takie sprawy się zgłasza, ktoś w ogóle to kontroluje?
Na Telegramie znajdziesz adresy e-mail kompetentnych osób. Ponoć Ruskie to kontrolują.
A tak prz okazji, skoro już Ruskich wtrąciłem.

"Ktoś od miesięcy włamuje się do maili i na konta w mediach społecznościowych ministrów, posłów, dziennikarzy i żołnierzy. Do sieci trafiają półnagie zdjęcia radnych, sfingowane anonse na portalach z ogłoszeniami prostytutek i fake newsy o radioaktywnej chmurze znad Litwy. Co łączy te ataki?"

Warto wiedzieć
tvn24.pl/p(*)tykow-i-po-co-to-robia-5058485
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Od kilku lat kilka lokalnych urzędasów - rada miejska, burmistrz itd.
>prowadzi wręcz jawną działalność mafijną, prawdopodobnie w skali powiatu przynajmniej.
>Gdzie takie sprawy się zgłasza, ktoś w ogóle to kontroluje?

Jesteś wrogiem demokracji?
Jesteś wrogiem wolności?
To władza wybrana demokratycznie przez lud, realizuje wolę ludu.
Jak będą kolejne wybory to dobrze głosuj albo startuj w wyborach i wtedy ??
Hamerlik kiedyś pisał, że w demokracji wszystko się rozwija, a co komuś się wydaje, że jest złe, w przyszłości może okazać się genialne.
Ekonomiści wysunęli teorię wg której, żeby wszyscy Polacy byli bogaci, każdy Polak powinien dostać państwową posadę przynajmniej na rok. Po dwudziestu latach rotacji wszystkich Polaków po państwowych posadach wszyscy będziemy bogaci.
13-07-2021 14:50 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Hamerlik kiedyś pisał, że w demokracji wszystko się rozwija, a co komuś się wydaje, że jest złe, w przyszłości może okazać się genialne.
Rzecznik rządu w programie Tłit w wirtualna polska powiedział, że jesienią szczepienia przeciw COVID-19 mogą być odpłatne. Szczepionka może kosztować nawet kilkaset złotych.
To ja parę osób obraziłem mówiąc im, że antyszczepionkowcy to nie ludzie, to ideologia, a ONI taki numer wykręcają. Co jest w tym błazeństwie genialnego - że skutecznie mnie przekonali, iż niepotrzebnie się zaszczepiłem czy to, że życie moich znajomych wyceniają na kilkaset złotych?
alsor (3283 punktów)
>>Od kilku lat kilka lokalnych urzędasów - rada miejska, burmistrz itd.
>>prowadzi wręcz jawną działalność mafijną, prawdopodobnie w skali powiatu przynajmniej.
>>Gdzie takie sprawy się zgłasza, ktoś w ogóle to kontroluje?
>Jesteś wrogiem demokracji?
>Jesteś wrogiem wolności?

co mnie to obchodzi, zresztą to są puste slogany, np.:
wolność implikuje automatycznie: wolność od demokracji.

>To władza wybrana demokratycznie przez lud, realizuje wolę ludu.
>Jak będą kolejne wybory to dobrze głosuj albo startuj w wyborach i wtedy ??

Ich koledzy i wspólnicy - znani od lat lokalni kryminaliści, nie kandydowali.

>Hamerlik kiedyś pisał, że w demokracji wszystko się rozwija, a co komuś się wydaje, że jest złe, w przyszłości może okazać się genialne.


Pytam gdzie są urzędy od kontrolowanie przestrzegania prawa:
do sejmu mam to zgłaszać?
14-07-2021 08:19 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>co mnie to obchodzi, zresztą to są puste slogany, np.:
>wolność implikuje automatycznie: wolność od demokracji.

Polscy złodzieje od pokoleń sobie radzą a ludzie uczciwi i z kulturą ubywają, raz szybciej a raz wolniej.

>>
>Ich koledzy i wspólnicy - znani od lat lokalni kryminaliści, nie kandydowali.

To się nazywa ochlokracja, u nas wychwalana jako demokracja.

>>
>Pytam gdzie są urzędy od kontrolowanie przestrzegania prawa:
> do sejmu mam to zgłaszać?

Przestrzeganiem prawa zajmuje się prokuratura.
Prokurator mianowany przez partię pilnuje interesu swojego i partii.
DyktaFon (9281 punktów)
W demokracji nie bardzo da się wszystkiego pilnować Bo kto będzie pilnował tego na najwyższym stołku? Już nikt. I właśnie dlatego jest to tak atrakcyjna posada, że wszyscy startują w wyborach.
alsor (3283 punktów)
>W demokracji nie bardzo da się wszystkiego pilnować Bo kto będzie pilnował tego na najwyższym stołku? Już nikt. I właśnie dlatego jest to tak atrakcyjna posada, że wszyscy startują w wyborach.

A te rozmaite służby od czego są:
UOP - ochrona państwa, SI - wywiad, KW - kontrwywiad, ... odpowiedniki: FBI, CIA, KGB, itp. w tym i zwyczajne wojsko ?

Jeśli są bezużytecznie, no to rozwiązać to - po cholerę to demokracji, która samymi wyborami się rządzi?

Którą mafię wybierasz: paliwową, narkotykowo-hazardową, farmacynko-szczepionkową, czy smartfonową?
DyktaFon (9281 punktów)
>>W demokracji nie bardzo da się wszystkiego pilnować Bo kto będzie pilnował tego na najwyższym stołku? Już nikt. I właśnie dlatego jest to tak atrakcyjna posada, że wszyscy startują w wyborach.
>A te rozmaite służby od czego są:
> UOP - ochrona państwa, SI - wywiad, KW - kontrwywiad, ... odpowiedniki: FBI, CIA, KGB, itp. w tym i zwyczajne wojsko ?
>Jeśli są bezużytecznie, no to rozwiązać to - po cholerę to demokracji, która samymi wyborami się rządzi?
>Którą mafię wybierasz: paliwową, narkotykowo-hazardową, farmacynko-szczepionkową, czy smartfonową?

Te służby są od pilnowania opozycji i wrogich mafii, nigdy "swoich" . Masz gdzieś przykład, że taka służba aresztowała aktualnego premiera, prezydenta, ministra zdrowia itp.? No chyba, że w ramach wewnętrznych rozgrywek... (pan Banaś się kłania)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365