Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiek rozumu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2021 15:42romaro (25211 punktów)Wiek rozumu
Ocena 3 na 3
Dr Paweł Skrzydlewski, komentując priorytety resortu edukacji na nowy rok szkolny, uznał za kluczowe "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".
" - Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". - Jeśli takie postawy się upowszechnią, to jednocześnie zabija się rodzinę, zamyka się na płodność. A przecież ludzie potrzebują domu pojętego nie tylko jako miejsce, lecz jako etos" - dodał.

Dyskutują już o sposobie kultywowania dziewczęcej cnoty, to znaczy, że nie długo będziemy oglądać w realu "Opowieści podręcznej".
Tak więc wkraczamy w "Polski ład" pozostawiając w tyle "Wiek rozumu".

Kierujac się etosem - jakis chudzieńki ten Polski ład
[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Jagienka i orzechy

Żyła raz jedna panienka
Która zwała się Jagienka;
Wiele z niej było pociechy,
Bo tłukła pupą orzechy.
Opisał ją, że jest taka,
Sam pan Sienkiewicz w Krzyżakach
Wpierw żyła w cnocie jak mniszka,
A potem wyszła za Zbyszka.
I wiodło im się chędogo,
Chociaż, niestety, ubogo,
Bo się pokończyły wojny,
Zaczął się okres spokojny,
A rycerz - rzecz znana wszędzie -
Żyje z tego, co zdobędzie.
Ruszył więc Zbyszko konceptem
I wpadł na taką receptę:
Przywiesił na bramie druczek,
Że tu się orzechy tłucze
I od każdego orzecha
Zgarniał taryfę do miecha.
Laskowy orzech maleńki
To nie problem dla Jagienki;
Mogła za jednym przysiadem
Stłuc całe pół kilo zadem,
A gdy dorwała fistaszka
Zostawała z niego kaszka.
Niewiele też większej troski
Przysparzał jej orzech włoski.
Aż raz przybył jakiś młokos,
Przywożąc z Afryki kokos,
I zwrócił się do Jagusi,
Że mu tę rzecz roztłuc musi.
Spłoniła się żwawa młódka,
Wzięła dech, napięła udka,
Pomodliła się przelotnie
I w ten kokos jak nie grzmotnie!
Niestety twarda skorupa
Nawet przy tym nie zachrupa...
Wrzasła Jaguś wniebogłosy,
Podskoczyła pod niebiosy
I jak drugi raz przywali!
...a ten bydlak jak ze stali!
Natomiast biedna dziewczyna
Zrobiła się całkiem sina,
Oddech jej się jakby urwał,
Wymamrotała: - O k***a...
Potem się zaniosła wyciem
I się pożegnała z życiem!
Wniosek: Na ogół umiemy
Rozgryzać własne problemy,
Lecz zagraniczne nowości
Przysparzają nam trudności!
Morał: Tylko wzrost oświaty
Może zmniejszyć nasze straty.
I hasło bezwarunkowo:
Mniej dupą, a więcej głową!!!

Wpisał(-a): Małgorzata "Zuzanka" Krzyżaniak
okragly (21676 punktów)
> Skrzydlewski, uznał za kluczowe "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich". " - Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem
wszystko to jest zgodne z panujaca obecnie religią liberalizmem (indywidualizm i wolność)
dzisiaj starsi ludzie w domach opieki mówią: Nie masz córki, nie masz dziecka, Kobiety pokolenia ideologii Balcerowicza nie bedą opiekowac sie swoimi rodzicami, taką mamy religię.

> Jeśli takie postawy się upowszechnią, to jednocześnie zabija się rodzinę, zamyka się na płodność.
powinniśmy znależć miejsce dla bogini plodności, ta z raju ma 30 000 lat



i takie procesje



>Tak więc wkraczamy w "Polski ład" pozostawiając w tyle "Wiek rozumu".
>Kierujac się etosem - jakis chudzieńki ten Polski ład
liberalizm (indywidualizm, wolność) ze swoim świętym balcerowiczem i biskupami tuskami jest nieludzki, co zostaje biednym ludziom oprócz kościoła? Religia to opium ludu (nie "dla ludu"), wytchnienie dla duszy w bezdusznym liberalnym świecie. W raju nie było religii, ani żadnych innych narkotyków
Arminius (25555 punktów)jądro prawdy?

>" - Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego
>zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia
>próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz
>widzenia siebie

Dużo prawdy w tym stwierdzeniu. To samo głoszę od lat, także na łamach tego forum, formułując jednakże moje wnioski i obserwacje w trochę mniej patetycznym stylu. Dodam tytułem uzupełnienia cytatu jak wyżej, iż skutkiem takiej sytuacji jest także skaza na wizerunku kobiety i traktowanie ich przez mężczyzn stosownie do imagu jaki wykreowały, co wielu kobietom bardzo nie odpowiada.
romaro (25211 punktów)Odp: jądro prawdy?
>>" - Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety
>Dużo prawdy w tym stwierdzeniu.
Nie widzę w tym nic złego, że facet szuka uległej, głupiutkiej Barbie z medalikiem na szyi, jego życie. Widzę, że w tych zapędach zaczynają kreować jedynie słuszny wizerunek Kobiety Polki.
www.dws-xip.pl/reich/Monika/biografieA.html
13-07-2021 20:39 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)trzymać poziom!
>>>" - Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety
>>Dużo prawdy w tym stwierdzeniu.
>Nie widzę w tym nic złego, że facet szuka uległej, głupiutkiej Barbie z medalikiem na szyi, jego >życie.

Ale widzi pan to bardzo biegunowo. Brutalnie mówiąc i zarazem metaforycznie, albo k..wa albo madonna. A przecież są jeszcze jakości pośrednie.
Przecież związanie się z polską typową feministką ( podkreślam polską bo to specyficzny rodzaj feminizmu) to gotowy scenariusz wielkich problemów? Facet z klasą tego nie robi.
romaro (25211 punktów)Odp: trzymać poziom!
>Ale widzi pan to bardzo biegunowo. Brutalnie mówiąc i zarazem metaforycznie, albo k..wa albo madonna. A przecież są jeszcze jakości pośrednie.
Chyba nie rozumiemy się, dla mnie nie ma "albo albo". Kobieta jest kobietą - kropka. Nie ja przebieram. Rownie dobrze i ropuchę może sobie wybrać z medalikiem na szyi (Oryginalna Plastikowa Barbie bardziej mi tu pasowała).

> Facet z klasą tego nie robi.
Do której klasy siebie zaliczasz? "POŚREDNIEJ" ?
>albo k..wa albo madonna
A może brutalnie mówiąc i zarazem metaforycznie albo alfons, albo bawidamek?
DyktaFon (9281 punktów)
>>Ale widzi pan to bardzo biegunowo. Brutalnie mówiąc i zarazem metaforycznie, albo k..wa albo madonna. A przecież są jeszcze jakości pośrednie.
>Chyba nie rozumiemy się, dla mnie nie ma "albo albo". Kobieta jest kobietą - kropka.

Facet jest facetem. Kropka. To kto nim jest: romaro czy Arminius?

Moje zdanie: w świecie rzeczywistym nie ma żadnych kropek. Jest całe kontinuum. Tak po prostu już jest i żadne wpisy na forum tego nie zmienią

A dodatkowo ludzie się zmieniają z godziny na godzinę... jeśli nie szybciej...
Elasp (6859 punktów)Odp: Wiek rozumu
>Dr Paweł Skrzydlewski, komentując priorytety resortu edukacji na nowy rok szkolny, uznał za
>kluczowe "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót
>niewieścich"
.
>" - Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego
>zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia
>próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz
>widzenia siebie - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". - Jeśli takie postawy się
>upowszechnią, to jednocześnie zabija się rodzinę, zamyka się na płodność. A przecież ludzie
>potrzebują domu pojętego nie tylko jako miejsce, lecz jako etos" - dodał.

Które z twierdzeń Skrzydlewskiego jest fałszywe?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365