 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-11-2021 12:21 | romaro (25211 punktów) | Podwyżka cen gazu.
2 na 2 | "Podwyżka cen gazu nieunikniona." PGNiG zapowiada wzrost rachunków. Poprzednie podwyżki miały miejsce w kwietniu i w lipcu 2021 roku. Najpierw gaz podrożał o 5,6 proc. Druga podwyżka sięgnęła 12,4 proc., a od października 2021 roku klienci zapłacą średnio o 7,4 proc. Rzeczywistość wszystkich zaskoczyła - W gminie Tarnowo Podgórne i Kaźmierz k. Poznania mieszkańcy zapłacą za gaz o 170 proc. więcej. "-Nie chciałem wierzyć, ale dziś dostałem list z potwierdzeniem. Nowa cena 1kWh to w mojej taryfie 21,775 gr (netto), poprzednia to 8,008 gr (netto)" gloswielko(*)170-proc-wiecej/ar/c3-15835659 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | bez manipulacji proszę! | >"Podwyżka cen gazu nieunikniona." PGNiG zapowiada wzrost rachunków. Poprzednie podwyżki miały >miejsce w kwietniu i w lipcu 2021 roku. Najpierw gaz podrożał o 5,6 proc. Druga podwyżka sięgnęła >12,4 proc., a od października 2021 roku klienci zapłacą średnio o 7,4 proc.
I to jest info merytoryczne. Czyli że gaz znów drożeje o kilka procent - nad czym nota bene należy ubolewać
>Rzeczywistość wszystkich zaskoczyła - W gminie Tarnowo Podgórne i Kaźmierz k. Poznania mieszkańcy >zapłacą za gaz o 170 proc. więcej. >"-Nie chciałem wierzyć, ale dziś dostałem list z potwierdzeniem. Nowa cena 1kWh to w mojej taryfie >21,775 gr (netto), poprzednia to 8,008 gr (netto)"
To zaś jest spin manipulacyjny mający zmanipulować przekaż i zasugerować, że podwyżki są znacznie wyższe. Oj trudno się panu wyzbyć lewackich przywar!
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | Odp: bez manipulacji proszę! |
> >21,775 gr (netto), poprzednia to 8,008 gr (netto)"> To zaś jest spin manipulacyjny mający zmanipulować przekaż i zasugerować, że podwyżki są znacznie wyższe. Oj trudno się panu wyzbyć lewackich przywar!Armi, czy twa krytyka z kompleksów nie wynika? Mogę z tobą dyskutować o liczbach, nie wiem czy dotrzymasz mi kroku, więc zostawmy je na boku. O czym z tobą dyskutować? Dobra ok. W języku francuskim słowo baiser jako rzeczownik oznacza pocałunek, ale w formie czasownikowej w języku potocznym używane jest jako uprawianie seksu - bzykanie. Fonetycznie baiser brzmi byzy, tak więc już wiadomo skąd to bzykanie u nas się wzięło. Z kolei słowo maitresse (metres), może oznaczać zarówno panią w szkole jak i kochankę. Tutaj kontekst odgrywa rolę. Tego typu kłopotliwych słów w języku francuskim jest więcej i jeżeli niezbyt dobrze opanowaliśmy ten język możemy zostać uznani za zboczeńców. Avant d'embrasser mon cul (prośba do ciebie), to to co chcesz powiedzieć, powiedz mieszkańcom którzy protestują w Sokółce. www.polsat(*)umre-z-glodu-lub-zamarzniecia/
|
|
|  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | gaz i seks | >W języku francuskim słowo baiser jako rzeczownik oznacza pocałunek, ale w formie czasownikowej w >języku potocznym używane jest jako uprawianie seksu - bzykanie. Fonetycznie baiser brzmi byzy, >tak więc już wiadomo skąd to bzykanie u nas się wzięło. Z kolei słowo maitresse (metres), może >oznaczać zarówno panią w szkole jak i kochankę. Tutaj kontekst odgrywa rolę. Tego typu >kłopotliwych słów w języku francuskim.....
Pan nawet w trakcie debaty o cenach gazu nie może powstrzymać się od maniakalnych wtrętów natury seksualnej.
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: gaz i seks | >Pan nawet w trakcie debaty o cenach gazu nie może powstrzymać się od maniakalnych wtrętów natury seksualnej. Ponieważ tę "debatę" twoja święta trójca - "ty", "twój kolega" i "twoja żona" - sprowadziła do swojego poziomu wiedzy o ekonomii, więc nie pozostawało mi nic innego jak przypomnieć w jakich tematach ty się najbardziej odnajdujesz. Te ciekawostki językowe mogą być dla ciebie inspiracją w wymyślaniu słów i zwrotów bardziej romantycznych niż prostackich określeń kobiecego krocza w twoim wykonaniu: "dostać kopytem po oczach" czy zwroty typu - "tanie k***y", które to porównanie użyłeś w stosunku do polskich kobiet.
Jednak Armi - próbuj walczyć ze swoimi kompleksami, zamiast z innymi nacjami czy polskimi kobietami.
|
|
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Podwyżka cen gazu. | > "Podwyżka cen gazu nieunikniona." PGNiG zapowiada wzrost rachunków. Poprzednie podwyżki miały> miejsce w kwietniu i w lipcu 2021 roku. Najpierw gaz podrożał o 5,6 proc. Druga podwyżka sięgnęła> 12,4 proc., a od października 2021 roku klienci zapłacą średnio o 7,4 proc.> Rzeczywistość wszystkich zaskoczyła - W gminie Tarnowo Podgórne i Kaźmierz k. Poznania mieszkańcy> zapłacą za gaz o 170 proc. więcej.> "-Nie chciałem wierzyć, ale dziś dostałem list z potwierdzeniem. Nowa cena 1kWh to w mojej taryfie> 21,775 gr (netto), poprzednia to 8,008 gr (netto)"> gloswielko(*)170-proc-wiecej/ar/c3-15835659> Nie całkiem rozumiem sens tego wątku. Jak ktoś płaci więcej, to ktoś inny zarabia więcej. Możemy się solidaryzować z jednymi lub drugimi. I to cała idea cen
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Nie całkiem rozumiem sens tego wątku. Jak ktoś płaci więcej, to ktoś inny zarabia więcej. Możemy >się solidaryzować z jednymi lub drugimi. I to cała idea cen  > Dwa lata wstecz, za prąd płaciłem 2O gr kWh + ileś tam kosztów stałych i zmiennych, wychodziło brutto 6O gr kWh. Za gaz brutto 2 zł m^3. Polakom powinien ktoś odszukać, co mówił Gomułka zaraz po wojnie i to puszczać w telawizji kilka razy, bo wtedy Polak tego nie pojął.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Nie całkiem rozumiem sens tego wątku. Jak ktoś płaci więcej, to ktoś inny zarabia więcej. Możemy >się solidaryzować z jednymi lub drugimi. I to cała idea cen  > >> Dwa lata wstecz, za prąd płaciłem 2O gr kWh + ileś tam kosztów stałych i zmiennych, wychodziło brutto 6O gr kWh.> Za gaz brutto 2 zł m^3.> Polakom powinien ktoś odszukać, co mówił Gomułka zaraz po wojnie i to puszczać w telawizji kilka razy, bo wtedy Polak tego nie pojął.No tak... ale dzięki temu dziś energetyka czy gazownictwo zarabia więcej  Żałujesz im?  A co do Gomułki, to proszę o przypomnienie, gdyż też nie wiem, o co chodzi...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|