 |
Polscy Zieloni i ekolodzy walczą ryzykując więzieniem od dawna Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2021 14:30 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Polscy Zieloni i ekolodzy walczą ryzykując więzieniem od dawna
1 na 1 | Rewelacyjna grafkia - link: pbs.twimg.(*)Wue8?format=jpg&name=4096x4096Rezerwowy link: astromania(*)id=192410&mode=view/tropos.jpgRezerwowy drugi: scontent-f(*)87f5a513ec7c87e79b&oe=61965177Byłem walczącym ekologiem gdy Małgorzata Tracz, przewodnicząca polskich Zielonych, jeszcze w pieluszki robiła. Co nie znaczy, że nie doceniam jej obecnej działalności. Załączone dzieło memowe, jeśli kiedyś znajdzie się na wystawie w czymś typu 'Muzeum nowoczesnego myślenia i awangardy naukowej XXI wieku', będzie opatrzone podpisem: "Jako ekolog amator już kilkadziesiąt lat temu, jeszcze za komuny, zwalczałem poniekąd import tej trucizny - czyli azbestu - z ZSRR, a jawnie, używanie w budownictwie azbestu oraz nadmierny przyrost naturalny (rodzina ponad 2+2) zwracając wtedy uwagę na takie zjawisko w rodzinach alkoholików w Polsce ówczesnej ("komuna" pod czujnym okiem sąsiedniego "ZSRR"). *** Wzburzało mnie ekologicznie, że widywany zawsze tylko jak kupuje piwo znany osiedlowy głupek (skończenie podstawówki mu się nie udało) ma co rok lub dwa nowe dziecko ze swoją żoną. Ona też nie wydawała się osobą co by dała radę skończyć wtedy 8-klasową szkołę podstawową. Za czasów tak zwanej komuny takim rodzinom państwo w końcu zapewniało jakieś odpowiednio wielkie mieszkanie. Z niedawnego raportu na temat zmian klimatu, podpisanego przez 11 tys. uczonych wynika, że popieranie wielodzietności (ponad 2+2) to szybka droga do katastrofy klimatycznej i zniknięcia naszego gatunku z trzeciej planety żółtego karła o nazwie Słońce. *** Ziemska atmosfera rozszerza się wskutek zmian klimatu. Tropopauza to najniższa warstwy atmosfery. Podnosi się o 50 metrów co dekadę począwszy od 1980 roku. Po roku 2000 podnoszenie się wynosi już 53 metry na 10 lat. Skutki jakie to spowoduje trzeba starannie oszacować. Badacze rozpoznają już jeden. Samoloty będą zmuszone latać na wyższych pułapach, aby uniknąć turbulencji związanych ze zjawiskami atmosferycznymi w troposferze." geekweek.i(*)yna-zmiany-klimatu,nId,5646221Siema max (ateista) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Byłem walczącym ekologiem gdy Małgorzata Tracz, przewodnicząca polskich Zielonych, jeszcze w >pieluszki robiła. Co nie znaczy, że nie doceniam jej obecnej działalności.
No właśnie. Co więc polska "zielona" jako przewodnicząca zrobiła z oburzającym przyzwoleniem na budowę stylizowanego zamczyska, przez dwóch przedsiębiorców z Poznania w Borach Tucholskich na terenie określonym jako NATURA 2000 w Stobnicy? Ja nie doceniam jej działalności i aktywności. Chwalisz lipę na kółkach. Bo sięga do problemów powstałych z chińskiego modelu podejścia produkcji CO2 nie widząc problemów w Polsce. Niczym nie zasłynęła i niczym nie zaimponowała.
>Załączone dzieło memowe, jeśli kiedyś znajdzie się na wystawie w czymś typu 'Muzeum nowoczesnego >myślenia i awangardy naukowej XXI wieku', będzie opatrzone podpisem: >"Jako ekolog amator już kilkadziesiąt lat temu, jeszcze za komuny, zwalczałem poniekąd import tej >trucizny - czyli azbestu - z ZSRR, a jawnie, używanie w budownictwie azbestu oraz nadmierny przyrost >naturalny (rodzina ponad 2+2) zwracając wtedy uwagę na takie zjawisko w rodzinach alkoholików w >Polsce ówczesnej ("komuna" pod czujnym okiem sąsiedniego "ZSRR").
Maxiu! Nie bredź. Nikt nie słyszał o takim wojowniku jak Ty. Zaczynasz się wychwalać (nieładnie) jak niejaki Hamerlik, stygmatyzujący się misyjnym poświęceniem ratowania świata przed jakimś złem. Nie wiadomo dokładnie na czym to zło polega, a co najgorsze nie wiadomo co jest dobrem w jego pojęciu. Po prostu wymyślił sobie w swej imaginacji ponoć świat samej dobroci, oczywiście jego autorstwa. Skoro już masz swoje lata, to wiesz, że wszelkie najbardziej durne pomysły polscy komuniści przenosili bezkrytycznie do stosowania u nas, a głosy protestu na brak naukowych podstaw (kto spowodował zniknięcie jeziora zwanego morzem Aralskim, przez odwrócenie biegu rzek Am-Darii i Syr Darii jak nie nauka radziecka powodująca nieobliczalną katastrofę?) były brutalnie tłumione np. długoletnie więzienia za byle co, nie związane z tematem protestu, Procesy były sfingowane, pod płaszczem wrogości do społeczności socjalistycznej. Pamiętasz te parodie wolności wypowiedzi w jakich żyłeś? Czy tylko czytałeś o tym?
Maxiu! Coś poplątałeś i to zdrowo. Może i był import azbestu z ZSRR, ale w Polsce były wytwórnie płyt azbestowych. Wskaże tylko jedną, którą znałem (już jej nie ma) w miejscowości Trzemeszno (miasto szewca Kilińskiego), miasteczko jeżące między Gnieznem a Strzelnem, Mogilnem. Wiem dokładnie, bo miałem tam ofertę pracy jako energetyk. Pracownicy produkcyjni jakoś dziwnie często zapadali na nowotwory, co mnie przestraszyło i z oferty nie skorzystałem, bo wtedy już była negatywna opinia o tym wyrobie w budownictwie. Jak zwykle dane o szkodliwości tego produktu były utajniane. Właśnie ten wyrób był przyczyną niezwykłej fluktuacji kadr w zakładzie. Natomiast rzeczywiście paskudztwem przeniesionym z ZSRR, jako niezwykle plenna pasza dla bydła, była roślina zwana barszczem Sosnkowskiego. Do dziś nie do wyplenienia w Polskim rolnictwie. Bydło omija tą roślinę bo trująca i groźna dla zdrowia.
>Wzburzało mnie ekologicznie, że widywany zawsze tylko jak kupuje piwo znany osiedlowy głupek >(skończenie podstawówki mu się nie udało) ma co rok lub dwa nowe dziecko ze swoją żoną. Ona też nie >wydawała się osobą co by dała radę skończyć wtedy 8-klasową szkołę podstawową. >Za czasów tak zwanej komuny takim rodzinom państwo w końcu zapewniało jakieś odpowiednio wielkie >mieszkanie.
A dziś jest inaczej? Jak oceniasz program 500+?Jak go nazwiesz? Już jest przy obecnej inflacji programem 0+.
>Z niedawnego raportu na temat zmian klimatu, podpisanego przez 11 tys. uczonych wynika, że >popieranie wielodzietności (ponad 2+2) to szybka droga do katastrofy klimatycznej i zniknięcia >naszego gatunku z trzeciej planety żółtego karła o nazwie Słońce.
Bredzisz. W Polsce istnieje problem dzietności rodzin. Nikt nie zastanowi się, (i Ty też), że to wynik restrykcyjnego prawa aborcyjnego, jaki forsują środowiska zdewociałych posłów PiS-u. Polska staje się egzotycznym obszarem kołtuństwa i bigoterii w centrum ponoć Europy.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | "Polscy Zieloni i ekolodzy walczą ryzykując więzieniem od dawna" Wiezieniem??? Łamaniem kołem!!! Ukrzyżowaniem! Tyle do Maxa
>No właśnie. Co więc polska "zielona" jako przewodnicząca zrobiła z oburzającym przyzwoleniem na budowę stylizowanego zamczyska, przez dwóch przedsiębiorców z Poznania w Borach Tucholskich na terenie określonym jako NATURA 2000 w Stobnicy?
To, co wszyscy "zieloni". NIC Dokładnie NIC
Podobnie cała ta zielona hołota nie zrobiła NIC, żeby efektywnie chronić przyrodę Dokładnie NIC Na Świętej Annie poprzecinali przewody olejowe drogowych maszyn skażając oliwami grunta.
Już pisałem o zielonych: Zieloni nie robią niczego dla ograniczenia skażenia środowiska hałasem. Wolno 10 m od lasu urządzić dyskotekę Nie robią nic dla ochrony przed świetlnym smogiem. Wiele gminnych dróg mogłoby być bez światła w środku nocy. Nie robią nic dla oszczędzania energii
Zieloni, mając w ręku poważne (!) argumenta, nie są w stanie doprowadzić do racjonalizacji zużycia odpadów, np poprzez masowe kaucjonowanie opakowań możliwych do ponownego wykorzystania.
Co byłoby złego w tym, żeby w Europie były 3 - 4 zunifikowane butelki na piwo? Każdy browar musiałby przyjąć każdą butelkę, ograniczenie ilości odpadów, likwidacja kosztownego ekologicznie transportu pustych opakowań, same środowiskowe zyski, ale w tej materii zieloni nie robią nic. Dlaczego?
"Kto za to płaci, Pani płaci, Pan płaci" - reklama pasty do zębów bez dodatkowego pudełka. Rządy mają w ręku potężny instrument dla ograniczenia zbędnego lub niesortowalnego opakowania - akcyzę, zieloni jednak nie optują za opodatkowaniem zbędnych pudełek. Dlaczego?
W Polsce zlikwidowano najpierw metodą nielogicznych rozkładów jazdy, a potem fizycznie setki tysięcy km kolejowych szlaków. Nie protestowali Dlaczego?
Kup pralkę a każda naprawa łożyska będzie wymagać czasem nieopłacalnej wymiany połowy maszyny. Dlaczego?
Kup toster, a wytrzyma okres gwarancji + 50% . Dlaczego
Zieloni żądają uznania całej Białowieskiej puszczy parkiem, drwale mają stać się kelnerami w pensjonatach, ale sami lecą samolotami na wakacje na Dominikanę, choć plaża tam taka sama jak w Bułgarii tylko ekologiczny koszt większy.
Zieloni nie zrobili nic dla rozwoju słonecznej energii, nadal NIE WOLNO założyć panelu w ramach spółdzielni. ŻADEN ZIELONOZIDIOCIAŁY HIPOKRYTA nie zgłosił w Sejmie projektu ustaw w tej sprawie.
Dlaczego? Dlaczego, dlaczego?
Dlatego, że zieloni siedzą w kieszeni wielkiego biznesu. PGE kopci w Turoszowie? Dobrze!!!!
Jedyne co poradzą, to drzeć ryje, że babina z 1500 zł emerytury pali węglem zamiast wydać 10000 złotych na gazowe przyłącze, lub pokornie zemrzeć z głodu.
Polityczny program? - masowa eutanazja starych ludzi w stylu Hamerlika Edukacyjny program? - żądanie pieniędzy na wykładziki dla zwolenników Lokalny program? - Żądać haraczy od inwestorów, yyy nie haraczy ale dotacji na przeniesienie w inne miejsce stada żabek.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie wiadomo dokładnie na czym to zło polegaDokładnie je określiłem: - prawo do tajemnicy - prawo do przemocy egzekucyjnej chyba tyle potrafisz zrozumieć? Porównujesz możliwość upublicznienia twoich i cudzych posiadłości oraz możliwość kryptograficznego zabezpieczenia portfeli biedoty przed przymusową egzekucją długów do długoletniego więzienia za byle co, czy tylko projektujesz skojarzenia w umysłach innych ludzi, żeby manipulować ich przekonaniami?  A skoro już wspomniałeś o więzieniu za byle co, to może warto uzmysłowić sobie, że tym byle czym była niezgodność moralna - sprzeczne pojęcie dobra i zła? Żaden swój nie siedział. Swój swojego szybko wyczuje i nie pozwoli go zniszczyć. Ty też wyczułeś, że jestem z Tobą moralnie niezgodny i stąd ta fala pogardy, którą próbujesz jeszcze przenieść na innych. Nie zamierzam Ci się jednak poddać. Inteligentni ludzie w końcu zauważą, że w twoim przekazie nie ma nic prócz szczucia. A teraz zdobądź się choć na odrobię konkretów jak to masz w zwyczaju, żeby ratować resztki swojego "autorytetu". Masz tu jeszcze kilku fanów, którzy natychmiast to kupią.
|
|
|  | 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | > >Nie wiadomo dokładnie na czym to zło polega> Dokładnie je określiłem:> - prawo do tajemnicy> - prawo do przemocy egzekucyjnej> chyba tyle potrafisz zrozumieć?Szkoda czasu na babulenie z Tobą. Jeśli chcesz sensownie rozmawiać to podaj gdzie to prawo jest zapisane? W jakim akcie prawnym? Nie wymyślaj tu na nowo kanalizacji. > Porównujesz możliwość upublicznienia twoich i cudzych posiadłości oraz możliwość kryptograficznego zabezpieczenia portfeli biedoty przed przymusową egzekucją długów do długoletniego więzienia za byle co, czy tylko projektujesz skojarzenia w umysłach innych ludzi, żeby manipulować ich przekonaniami?  Znów bredzisz? Ledwie zacząłeś pisać. > A skoro już wspomniałeś o więzieniu za byle co, to może warto uzmysłowić sobie, że tym byle czym była niezgodność moralna - sprzeczne pojęcie dobra i zła?> Żaden swój nie siedział.No i zaczyna się. Ze mną już załatwiłeś sprawę, bredzisz. > Swój swojego szybko wyczuje i nie pozwoli go zniszczyć.O czym Ty znów piszesz? Czujesz bluesa o co chodzi? > Ty też wyczułeś, że jestem z Tobą moralnie niezgodny i stąd ta fala pogardy, którą próbujesz jeszcze przenieść na innych.Co to jest moralna niezgodność? Kiedy występuje moralna zgodność? Widzisz jak kaleczysz logikę wypowiedzi języka polskiego? > Nie zamierzam Ci się jednak poddać.A kto Ciebie znów atakuje? Zniewala? Podporządkowuje? Twoja chora wyobraźnia? > Inteligentni ludzie w końcu zauważą, że w twoim przekazie nie ma nic prócz szczucia.Widzą też, że w Twoich wypowiedziach brylują fantazje, pomówienia, oczywiste kłamstwa i nieznajomość spraw które próbujesz poruszać. > A teraz zdobądź się choć na odrobię konkretów jak to masz w zwyczaju, żeby ratować resztki swojego "autorytetu". Masz tu jeszcze kilku fanów, którzy natychmiast to kupią.Z tego poziomu dysputy nie startuję, bo znów odjechałeś. Pokaż Ty ilu masz fanów na tym forum (bo widać, że Tobie na tym zależy, by pisać już rymowane peany na Twoją cześć). Przecież masz takie genialne pomysły, że aż strach iż nikt dotąd tego nie zauważył. Zjawił się Hamerlik i nagle wszystko jest jasne. No tak. Takie jasne, że jeszcze ciemniejsze, bardziej niezrozumiałe, o co Tobie w końcu chodzi. Nie panujesz nad tematami poruszanymi przez Ciebie, a jak już to zabierasz się od tyłu jak napalony pies do jeża. Po prostu nie ogarniasz tego o czym piszesz. Szermujesz więc, z powodu braku pochwał, prymitywnymi inwektywami, obrzucając całe forum czym się da szkalując kogo się da, licząc iż może coś się komuś przylepi i zaboli. Zauważyć nie chcesz, że nie tylko Wenancjusz, szarley, Jacek Głodzik wytykają Tobie brednie jakie serwujesz szczodrze. Inni po prostu omijają Ciebie jak zarazę. Co wobec tego jeszcze tu szukasz na forum skoro wszyscy są tacy "niezgodni moralnie" z Tobą? Mędzisz nadal licząc na "zmęczenie materiału" i w końcu odpuszczą Tobie te bzdury? To niech moderator zmieni nazwę forum. Ja takich bredni nie odpuszczam. Jak byś był sprawiedliwy nawet w stosunku di siebie, to byś zauważył, że nie tylko Ciebie się krytykuje. Tyle, że inni nie płaczą i się skarżą na jakieś wymyślone przez siebie dramaty osobiste wynikające ze zmowy spiskowej. Nie jesteś zdolny do autorefleksji człowieku. Właściwie to nie wiadomo do czego jesteś zdolny. Nawet kłamstwa Twoje, Tobie nie wychodzą, bo są zbyt naiwne.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Najbardziej klasyczny przykład z najnowszej historii wyznawcy kapitalizmu i wyznawcy komunizmu byli i są niezgodni moralnie. To samo możemy powiedzieć o chrześcijanach i islamistach.
Gdy niezgodność moralna jest spora wtedy w grę wchodzi uczucie nienawiści i stąd bierze się długoletnie więzienie, z życzenia śmierci niezgodnemu.
Sądzę, że rozumiesz co do Ciebie mówię, tylko nie przyjmujesz tego do świadomości, bo masz już te swoje gotowe, proste odpowiedzi i nie masz zdolności spojrzeć np. na komunistów jak na alternatywny wariant moralny w kulturze tylko widzisz w nich po prostu zło, pomimo że od komunistów wychodzisz.
Jak już naukowo udowodniono, zwierzęta są nieświadome własnych instynktow, nie rozumieją, że emocje objawiające się w ich umysłach sterują ich zachowaniem, tylko sądzą, że robią co chcą.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|