 |
Nowa premierka lewicowa i budżet konserwatywny w Szwecji Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-11-2021 17:27 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | Nowa premierka lewicowa i budżet konserwatywny w Szwecji
1 na 1 | W zeszłym tygodniu Magdalena Andersson (S) została wybrana do nowego premiera, ale nigdy nie miała czasu na oficjalne objęcie urzędu, zanim zrezygnowała później tego samego dnia. To w środę Andersson została po raz pierwszy przegłosowana do dymisji siedem godzin później, po przegłosowaniu budżetu SD/KD/M (partii konserwatywnych) tego samego dnia i tym samym odejściu Partii Zielonych z rządu. To akurat sprawiło radość wszystkim!! Andersson została przegłosowana 173 nie, 101 tak i 75 wstrzymujących się i będzie teraz premierem jednopartyjnego rządu socjaldemokratów przez prawie rok do czasu wyborów. Umiarkowani, Chrześcijańscy Demokraci, Szwedzcy Demokraci i Liberałowie zagłosowali nie. Nina L. (L) odeszła jednak od linii partyjnej i zagłosowała na żółto, tym samym wstrzymała się od głosu. Gdyby tego nie zrobiła premierem zostałby Åkesson- konserwatysci. Co wydarzylo sie dalej?? Wsparcie od komunistόw kurdyjskich!! Jimmie Åkesson (SD) zwrócił uwagę, że Andersson zostanie ponownie wybrana z możliwie najmniejszym marginesem, a ostatni decydujący głos został kupiony w negocjacjach z "dzikim", byłym członkiem lewicowej partii Riksdagu, Amineh Kakabaveh, obietnicą wsparcia kurdyjskiej komunistycznej Partii PYD, (większa liczba Kurdów bȩdzie akceptowana jako uchodźcy). -Åkesson: Socjademokracja kupiła zwycięstwo od kurdyjskiego komunisty. -Obiecano szwedzkie stosunki z partią terrorystyczną w zamian za głos dla "Maggi". "Szczególnie zdumiewające". -"Kurdyjscy komuniści nie bȩdą decydować, kto jest premierem Szwecji". Dzisiaj Magdalena została ponownie ogłoszona premierem, ale przed i w trakcie poniedziałkowego głosowania w Riksdagu w sprawie M.Andersson (S), Jimmie Åkesson (SD) wypowiedział sie w temacie tak: Cała ta tolerancja dla nowego rządu opiera się na mandacie komunistycznego Kurda Amineh Kakabaveh. Magdalena wystąpiła z żądaniami i uzgodniła z socjaldemokratami pogłębienie relacji z Kurdyjską Partią Komunistyczną PYD, powiązaną z uznaną na całym świecie organizacją terrorystyczną PKK, która porywa przeciwników politycznych i zabija. I od tego zależy głos premiera w szwedzkim parlamencie. Myślę, że to naprawdę niesamowite. Straszne. M. Andersson zgodziła się na kurdyjskie żądania przed głosowaniem. Moze jeszcze Andersson zostanie oskarżona o wprowadzenie Marszałka za "światło" - kłamstwo. Słowa wciąż stoją w sprzeczności ze słowami Partii Zielonych, ktόrzy twierdzą jedno, a socjaldemokraci coś innego. Mamy jednak nadzieję, że bȩdzie trochę lepiej, ponieważ Małpy Zielone nie są już w rządzie. Reprezentowanie Szwecji przez Socjaldemokratόw jest żartem na całym Świecie, nie tylko u Arabow i Czarnych. Osoby zajmujące najwyższe stanowiska w Szwecji zachowują się tak mało wiarygodnie w swoim naiwnym zachowaniu, jakie przejawiają- typowe dla lewicowych liberalow. Lewicowy, nawet kanclerz, może zruinowac cały Świat. To sa niebezpieczni ludzie!! Czy w tych opłakanych okolicznościach można być dumnym Szwedem?? Może być gorzej niż ze spawaczem, ale ważne, że nie potrwa długo!! Co za cyrk. Wszyscy poznali i usłyszeli dzisiaj /prawdȩ/, to co bȩdzie dalej?? Czy podobna historia mogłaby wydarzyć sie w Polsce?? Chyba nie, bo w Polsce nie ma imigracji. www.friati(*)te-segern-av-kurdisk-kommunist. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Terroryści mają prawo głosu w szwedzkim parlamencie i wybierają premierów?
Dziwne.
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
 | 1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >Terroryści mają prawo głosu w szwedzkim parlamencie i wybierają premierów? >Dziwne. > szarley to w realu Johannes Jerlas
Imigranci maja wyższy status niż tubylcy. Myśle, że tak działa w calej UE, ktora dąży do wymiany białych ludzi. Być może nie wszyscy są tego w pełni świadomi, a tym bardziej kraje, gdzie nie ma imigracji.
Wkrόtce wszyscy zrozumieją, żeby tylko nie było za pόżno jak to zwykle bywa...
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Imigranci maja wyższy status niż tubylcy.
Proponuję weryfikację stanu posiadania, żeby się o tym przekonać. Sprawdźmy kto ma więcej posiadłości.
Podejrzewam, że to zwykły fałsz. Słabych ludzi niezmiernie łatwo się oskarża, bo nie są w stanie bronić się.
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
| |  | 1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >Imigranci maja wyższy status niż tubylcy.> Proponuję weryfikację stanu posiadania, żeby się o tym przekonać. Sprawdźmy kto ma więcej posiadłości.> Podejrzewam, że to zwykły fałsz.> Słabych ludzi niezmiernie łatwo się oskarża, bo nie są w stanie bronić się.> szarley to w realu Johannes JerlasNajwyższy stan posiadania ma państwo, jako pierwsze po Chinach. Znalazłam artykuł... www.friati(*)-sverige-i-statlig-formogenhet"Tylko Chiny biją Szwecję pod względem bogactwa państwowego".
|
|
| |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >>Imigranci maja wyższy status niż tubylcy. >Proponuję weryfikację stanu posiadania,
Uwaga: Nie dotyczy Hamerlika i hamerlicząt
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>Imigranci maja wyższy status niż tubylcy. >Proponuję weryfikację stanu posiadania, żeby się o tym przekonać. Sprawdźmy kto ma więcej posiadłości. >Podejrzewam, że to zwykły fałsz. >Słabych ludzi niezmiernie łatwo się oskarża, bo nie są w stanie bronić się.
Mają wyższy status bo to są semici. Wystarczy kilku semitów i z łatwością przejmują władzę nad tubylcami. Na Ukrainie jest O,2% Żydów a we władzach 8O%. To nie jest fałsz, Armanis na pewno ma dokładne dane, gdzie i ile procent jest semitów we władzach. Walka z semitami nie ma sensu, potem kilka pokoleń będzie im płacić odszkodowania. To Szwedzi popełnili błąd, nie robiąc weryfikacji kogo do siebie sprowadzają. A wystarczy prosty test, czy ktoś się nadaje. Każdy semita powinien dostać budzik, nastawiony na godzinę 4, sprawdzamy czy codziennie wstaje o godzinie czwartej. Potem ma siedzieć zamknięty w aucie godzinę, potem ma osiem godzin pracować zamknięty w blaszanym garażu, potem znowu godzinę siedzieć w aucie. Jak ten test wytrzyma dwa miesiące to znaczy, że się nadaje.
|
|
|  | | Berzerac (5671 punktów) |
> Imigranci maja wyższy status niż tubylcy. Myśle, że tak działa w calej UE, ktora dąży do wymiany białych ludzi. Być może nie wszyscy są tego w pełni świadomi, a tym bardziej kraje, gdzie nie ma imigracji.> Wkrόtce wszyscy zrozumieją, żeby tylko nie było za pόżno jak to zwykle bywa...Przypomniał mi się kawał, który słyszałem już jakiś czas temu. Niemcy, rok 2030. Na jednej z dróg policja zatrzymuje do kontroli kierującego samochodem. Kiedy kierowca okazuje prawo jazdy, jeden z policjantów woła drugiego; Ahmed, Ahmed chodź zobacz jakie dziwne nazwisko - Müller
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Przypomniał mi się kawał, który słyszałem już jakiś czas temu.> Niemcy, rok 2030. Na jednej z dróg policja zatrzymuje do kontroli kierującego samochodem. Kiedy kierowca okazuje prawo jazdy, jeden z policjantów woła drugiego; Ahmed, Ahmed chodź zobacz jakie dziwne nazwisko - Müller  Zachód zrezygnował z rodzenia dzieci, bo dzieci wołają jeść i zawracają gitarę a to nie współgra z egocentryzmem. Aby to jednak wyglądało Zachód wymyślił, że nie rodzi dzieci z powodów ekologicznych i nie chodzi o to, że z dziećmi trzeba się dzielić, rezygnować z wielu rzeczy czy wydatkować masę energii na ich wychowanie. Niemniej Zachód potrzebuje młodych ludzi do czarnej roboty, więc chcąc nie chcąc musi ściągnąć ludzi stamtąd gdzie się rodzą, z innych kultur. Takie gadanie o nierobach, które kończy się tym, że Niemcy zamierzają przyjmowac 400.000 imigrantów ekonomicznych rok w rok. A to tylko Niemcy. Co Zachód zrobiłby bez dostawy młodzieży z innych kultur? Pewnie skoczyłby się w 5 lat. Starzy ludzie nie chcą już dawać młodym jak za dawnych lat tylko chcą od młodych brać. Mają już dużo ale chcą więcej.
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>-Åkesson: Socjademokracja kupiła zwycięstwo od kurdyjskiego komunisty. >
A co to, komunista to nie człowiek? Nie ma prawa chodzić po Ziemi razem z "demokratami" i żyć po swojemu?? To Szwedów też otumaniono: dobrą demokracją i złym komunizmem?? widać, że w Szwecji, tak samo jak w Polsce, naprodukowano niebezpiecznych małpiszonów, które używają nagradzanej mowy nienawiści.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>-Åkesson: Socjademokracja kupiła zwycięstwo od kurdyjskiego komunisty. >> >A co to, komunista to nie człowiek? >Nie ma prawa chodzić po Ziemi razem z "demokratami" i żyć po swojemu?? >To Szwedów też otumaniono: dobrą demokracją i złym komunizmem?? >widać, że w Szwecji, tak samo jak w Polsce, naprodukowano niebezpiecznych małpiszonów, które używają nagradzanej mowy nienawiści.
Jedno co jest dobre, narazie...
Po odejściu Partii Zielonych z rządu jest szansa na ponowne uruchomienie Ringhals 1 poprzez zmianę prawa, które powinno zostać poparte większością parlamentarną, wg Ledarsidorna. Wysokie ceny energii elektrycznej nękają obecnie całą Szwecję, zarówno przemysł, jak i gospodarstwa domowe, i już w krótkim okresie będą miały szkodliwe konsekwencje dla gospodarki narodowej. Aby temu sprostać, różne kraje skandynawskie wybrały różne podejścia. Finlandia niedawno oświadczyła, podobnie jak inne kraje europejskie, że energię jądrową należy uważać za produkcję energii wolną od paliw kopalnych i może wówczas uzasadniać dalszą rozbudowę i eksploatację swoich elektrowni jądrowych. Z kolei Szwecja zamknęła reaktory Ringhals 1 ., ktόre prawdopodobnie teraz otworzy.
SMHI - Instytut meteorologii po raz pierwszy wydał tak zwane czerwone ostrzeżenie, co oznacza, że spodziewane są "bardzo poważne konsekwencje społeczne" z powodu zimy. W środę pogoda będzie bardzo trudna w niektorych częściach Szwecji z dużą ilością śniegu w połączeniu z wiatrem. A w mieszkaniu jest zimno.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Jedno co jest dobre, narazie...> wysokoaktywne (High Level Waste - HLW)Odpady powstające w wyniku reakcji łańcuchowej w reaktorach jądrowych - wypalone paliwo jądrowe oraz przy produkcji broni jądrowej. Odpady te są nie tylko wysokoaktywne, ale również wytwarzają duże ilości ciepła. pl.m.wikip(*)i/Odpady_promieniotwórczeRodzaj promieniowania: cząstki α, fragmenty rozszczepień, ciężkie nukleony Współczynnik wagowy wR: 20 pl.m.wikip(*)2czynnik_wagowy_promieniowaniaPomińmy jednak skutki uboczne i ustalmy jak duże energie mogą zmienić środowisko. Przypuśćmy, że ludzie mają dostęp do dużych energii i wykorzystują energię do produkcji. Niech roboty produkują roboty. Gdy już będzie miliony robotów jak będzie wyglądać świat?
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Pomińmy jednak skutki uboczne i ustalmy jak duże energie mogą zmienić środowisko. >Przypuśćmy, że ludzie mają dostęp do dużych energii i wykorzystują energię do produkcji.
Hamerlik odszukaj: ile produkuje się materiałów wybuchowych? Ich produkcja zużywa ogromne ilości energii a komponentem jest AZOT. W ciągu pół roku energia z gazu i AZOT gwałtownie zdrożały i to wielokrotnie. To nie jest przypadkowe. Ten sam azot używa też rolnictwo. Rolnictwo ma stałe zapotrzebowanie na azot. Co spowodowało nagły wzrost cen komponentów do produkcji materiałów wybuchowych?? Jak ktoś gromadzi energię w materiałach wybuchowych to nie bez przyczyny. Ta energia zostanie uwolniona do środowiska i chyba nic tak nie zmieni środowiska jak ta energia.
|
|
1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Czy podobna historia mogłaby wydarzyć sie w Polsce?? Chyba nie, bo w Polsce nie ma imigracji. >
Jak to nie ma w Polsce imigracji?? W Polsce rolę imigrantów odgrywają: szpiedzy Putina, antysemici, faszyści, księża, komuniści, rasiści i to nie koniec listy. "Demokraci" chcą wszystkich eksmitować na cmentarz. W tedy dopiero powstanie prawdziwa wolność i demokracja.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Czy podobna historia mogłaby wydarzyć sie w Polsce?? Chyba nie, bo w Polsce nie ma imigracji. >> >Jak to nie ma w Polsce imigracji?? >W Polsce rolę imigrantów odgrywają: szpiedzy Putina, antysemici, faszyści, księża, komuniści, rasiści i to nie koniec listy. >"Demokraci" chcą wszystkich eksmitować na cmentarz. W tedy dopiero powstanie prawdziwa wolność i demokracja.
To trzeba sproblematyzować, a nie romantyzować!!
|
|
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | > W zeszłym tygodniu Magdalena Andersson (S) została wybrana do nowego premiera, ale nigdy nie miała> czasu na oficjalne objęcie urzędu, zanim zrezygnowała później tego samego dnia.Na gwałt proszę tłumacza! Może być tłumaczka, nawet lepiej...
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >W zeszłym tygodniu Magdalena Andersson (S) została wybrana do nowego premiera, ale nigdy nie miała> >czasu na oficjalne objęcie urzędu, zanim zrezygnowała później tego samego dnia.> Na gwałt proszę tłumacza! Może być tłumaczka, nawet lepiej...  > Tłumacz nie potrzebny. Problem jest ukryty pomiedzy partia socjaldemokratόw z ktόrej wywodzi sie premierka (genetycznie po Steffe), a budżetem 3 partii konserwatywnych: Umiarkowani, Chrześcijańscy Demokraci, Szwedzcy Demokraci. /Oprocz tego przyplątała siȩ czwarta chwiejna Partia Liberałόw, z Czarna liderka Sabuni, ktόrzy albo sa czerwoni, albo wkrόtce żόłci, ale mieli tym razem stać po stronie konserwatystόw i prawicy. Nigdy w historii socjaldemokracji szwedzkiej nie zdarzyło siȩ tak, żeby parlament przegłosował budżet przeciwnikόw (wrogόw). Tutaj wykreował sie problem. Zieloni nie chcieli tego zaakceptowac, wiec mieli jedno wyjscie, wyjscie z rzadu, w tej sytuacji premierka po siedmiu godzinach pobytu w parlamencie, podała sie do dymisji. Dzisiaj procedura zaczȩła sie od nowa, ale już bez Partii Zielonych. Marszałek ogłosił ponownie Magdalenȩ kandydatką na premiera , odbyło sie głosowanie, a wtedy jedna liberałka zostawiła pusty głos, a zagłosował były członek lewicowej partii z Riksdagu, własnie ten Kurd Amineh Kakabaveh, o ktόrym mόwił Jimmie Åkesson, lider SD (konserwatystow). Oczywiście nie za darmo!! W Parlamecie Polskim moze to działac troche inaczej, albo jeszcze taka budżetowa wpadka siȩ nie przydarzyła. W każdym razie niedługo odbȩdą sie normalne wybory, a to wszystko co dzieje sie po "drodze" sprawia, ze społeczenstwo widzi "ohydna" twarz socjaldemokratόw i ich "tȩczowych" kumpli. Mam nadziejȩ, że teraz zapanowała jasność. Pozdrawiam
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >własnie ten Kurd Amineh Kakabaveh, o ktόrym mόwił Jimmie Åkesson, lider SD (konserwatystow). Oczywiście nie za darmo!!
Który z głosujących głosuje za darmo? Jest taki? Każdy głosuje we własnym interesie a tajnie głosujący głosują we własnym interesie po trupach innych.
>wszystko co dzieje sie po "drodze" sprawia, ze społeczenstwo widzi "ohydna" twarz socjaldemokratόw i ich "tȩczowych" kumpli.
W zasadzie wszyscy, którzy mają odmienne potrzeby, uczucia i przekonania są "ohydni".
Demokracja jest ohydna, bo dopuszcza ohydnych do głosu i uwzględnia ich ohydne potrzeby zamiast mieć ich za nic tak jak się należy.
Wielu na tym forum cierpi, że ohydni zostali tu dopuszczeni do głosu, bo wcześniej panowało tu piękno.
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Demokracja jest ohydna, bo dopuszcza ohydnych do głosu i uwzględnia ich ohydne potrzeby zamiast >mieć ich za nic tak jak się należy. >Wielu na tym forum cierpi, że ohydni zostali tu dopuszczeni do głosu, bo wcześniej panowało tu >piękno.
Kiedyś chyba pana Michalkiewicza ostro krytykowano za to, że powiedział, "obóz w Auschwitz jest chwilowo nieczynny". Widzę, że jednak miał rację, można by go uruchomić i tych ohydnych, bez sądu, demokratycznie, wolą większości, wypalić.
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >Problem jest ukryty pomiedzy partia socjaldemokratόw z ktόrej wywodzi sie premierka (genetycznie >po Steffe),
Świat zaczął podążać w złą stronę od momenty gdy przestano palić czarownice. Europa znalazła się w szponach czarownic.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >W zeszłym tygodniu Magdalena Andersson (S) została wybrana do nowego premiera, ale nigdy nie miała> >czasu na oficjalne objęcie urzędu, zanim zrezygnowała później tego samego dnia.> Na gwałt proszę tłumacza! Może być tłumaczka, nawet lepiej...  > Dzisiaj Najwiȩksze umysły podsumowały tak: Powiązane: Dlatego S chce rządzić budżetem opozycji "Innymi słowy, wiele wskazuje na to, że nawet jeśli opozycja Riksdagu skorzysta z okazji, by zrobić trochę hałasu, tempo pracy w Riksdagu spadnie w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy. Lista ustaw pozostawionych przez Stefana Löfvena jest historycznie cienka, gdy Szwecja wkracza w ostatnią kadencję, która może być historyczną zmianą w układzie sił i szwedzkim krajobrazie politycznym". Powiązane: Wyczyszczony stół dla M. Andersson
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|