Mam pytanie co myślicie o "zakładzie Pascala"? Gdyż na jednym serwisie usłyszałem głos, że jest on fałszywy. Ciekaw jestem oceny przez "środowisko racjonalistów"(które mimochodem tworzymy). Mi się wydaje, że to jest dosyć proste rozumowanie - ale czy racjonalne? Nie, bardzo, więc jakie? Mimo myślenia racjonalistycznego czasem czlowiekowi, myśl: a co jeśli nie zjedzą nas robaki(wiem że takimi słowy, może się wydawać, iż nie pasuje do tego serwisu - acz jedynie staram się uchwycić "problem"). Ciekawi mnie fakt, czy ten zaklad jest obszarem działania logiki, czy jest raczej alogiczny i nie ma co się nim zajmować(ot, zwykła dywagacja? |