> W majowym numerze National Geographic ukazał się artykuł> o Ewangeli według Judasza.>W "Gazecie" zaś ukazała się cała Ewangelia wg Judasza. Cóż dosyć przyjemnie się czytało. Ale to jedna spośród blisko 50-60 ewangelii gnostyckich. Czytanie tej ewangelii warte dlatego ażeby wiedieć dlaczego chrześcijanie tak nie lubią apokryfów. Gnoza jest dosyć ciekawą rzeczą acz dlugo z tego co mi wiadomo strasznie długo sieją osiąga, ale jeżeli kogoś interesuje polecam stronke: www.zloty-rozokrzyz.org/Jak by wielu ludzi chciało Ewangelia wg Judasza nie zrobi żadnej rewolucji w kk, z uwagi na jednoosobowe władztwo w tej instytucji w sprawach doktrynalnych i zapominajmy, że ma przydomek "żelazny Józek"
|