Racjonalista - Strona głównaDo treści
Are You kidding? Czyli od kiedy apartheid jest w Izraelu.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
13-03-2017 09:10Arminius (25555 punktów)Are You kidding? Czyli od kiedy apartheid jest w Izraelu.
Assaf Harel - gwiazda izraelskiej telewizji, autor i prowadzący programu komediowego “Good Night With Assaf Harel.”, poddał miażdżącej krytyce traktowanie Plaestyńczyków przez władze Izraela - porównując izraelską rzeczywistosć w tym względzie z systemem apartheidu w byłej RPA. Celebryta zwrócił uwagę na to, iż system jak wyżej (analogia do apartheidu) nie jest czymś nowym, zaistniałym po dojściu do władzy skrajnej prawicy. Podkreślił on, iż "apartheid był tu ( w Izraelu) od wieków".

A oto jego słowa:

“If you look at our life from a bird’s-eye view, we’re doing pretty great. Really. Great weather, great food, great people, great beaches. It’s not so bad here, in general. And that’s exactly the point, that we’re doing great, but there are a couple of million people that we’re responsible for, and they’re in a horrible state. Infrastructure, food, health care, education. Millions who are living in abject poverty. Gaza is on the verge of plague, hours on end without electricity or water. Israel controls everything that goes in or out.”

“Ever since the right-wing took power, more and more voices are warning of apartheid. Are you kidding? Apartheid has been here for ages. Ages. It’s just that we’re on the good side, so it doesn’t really bother us.” (Od momentu objęcia władzy przez skrajną prawicę coraz więcej słyszy się ostrzeżeń o apartheidzie. Czy ktoś sobie stroi żarty? Apartheid był tu od wieków. Wieków. Rzecz w tym, że my (Żydzi) jesteśmy po tej dobrej stronie - więc to nas wogóle nie obchodzi."

“Israel’s most impressive innovation, more than any high-tech project or Rafael weapon, is our amazing ability to ignore what is happening mere kilometers away to our neighbors, a whole people, transparent, like it doesn’t exist.”


Całość (w tym nagranie wypowiedzi celebryty) na:

latest.com(*)ke-up-and-smell-the-apartheid/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365