Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kraj rad

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-01-2022 14:35romaro (25211 punktów)Kraj rad
Ocena 3 na 3
Po co wprowadzono daninę solidarnościową?

Mariusz Błaszczak dzisiaj na TT:
"Konsekwentnie realizujemy założone cele dotyczące modernizacji #WojskoPolskie. Z Nowym Rokiem rozpoczyna funkcjonowanie Agencja Uzbrojenia, która wraz z powołaną Radą Modernizacji Technicznej przyspieszy procedury zakupów sprzętu dla Sił Zbrojnych RP."
Czyli z nowym rokiem nowi ludzie na nowych stanowiskach.

Po 6 latach rządów PiS, po niezliczonych już ilości nowych rad czas wznowić nowy Kraj Rad* bowiem mamy kraj rad.

47 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS
1. podatek bankowy, czyli od kredytów
2. podatek handlowy, czyli od zakupów
3. danina solidarnościowa
4. opłata emisyjna od paliw
5. opłata przejściowa
6. tzw. opłata mocowa za prąd
7. podatek "galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców
8. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych
9. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem
10. opłata za wpis do rejestru BDO
11. opłata recyklingowa
12. podwyższenie i rozszerzenie zakresu obowiązywania opłaty recyklingowej
13. opłata denna od przystani
14. opłata wodna
15. opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
16. oraz przychodów z dziedziczonego majątku lub otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować
17. opłata jakościowa za badanie techniczne pojazdów
18. podwyżka VAT na wiele produktów spożywczych
19. utrzymanie wyższych stawek VAT do 8% i 23% do 31 grudnia 2018r.
20. a następnie na czas nieokreślony
21. podwyżka podatku akcyzowego o 10 proc. na alkohole
22. na wyroby tytoniowe
23. i na e-papierosy
24. podwyżka opłat za wywóz śmieci
25. zamrożenie progów PIT
26. likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców których dochody roczne przekraczają 1 milion złotych
27. obniżenia do zera kwoty wolnej od podatku od wysokich zarobków
28. pozbawienie wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów
29. likwidacja możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
30. podatek deszczowy
31. zaostrzenie sposobu opodatkowania farm wiatrowych
32. zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
33. podwyżka opłaty paliwowej
34. podatek od serwisów VOD
35. podatek cukrowy
36. coroczna podwyżka składek ZUS
37. podwyżka opłaty OZE
38. podatek od tzw. małpek (czyli małych napojów alkoholowych)
39. podwyżka abonamentu RTV
40. podatek od przekształcenia spółek w celu skorzystania z estońskiego CIT, podatek wynosi 19 proc.
41. podatek od plastiku (unijny podatek, poparty przez premiera Morawieckiego na szczycie UE, naliczany jest od 1 stycznia)
42. Podwyżka opłat sądowych
43. ograniczenie ulgi abolicyjnej
44. podwójne opodatkowanie spółek komandytowych
45. podwyżka stawek maksymalnych opłat lokalnych; decyzją rządu zwiększone zostały maksymalne stawki podatków od nieruchomości, od środków transportu, od psa oraz od opłaty uzdrowiskowa i reklamowej.
46. Odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT (w ramach #NowyWał rządu, obowiązuje od 1 stycznia 2022r.)
47. Podwyżka akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe (wchodzi w życie od 1 stycznia 2022r.)

*Kraj Rad - wydawany w latach od 1958 do 1990 tygodnik poświęcony propagowaniu wiedzy o ZSRR i jego pozytywnego obrazu w Polsce.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Mariusz Błaszczak dzisiaj na TT:
>"Konsekwentnie realizujemy założone cele dotyczące modernizacji #WojskoPolskie. Z Nowym Rokiem
>rozpoczyna funkcjonowanie Agencja Uzbrojenia, która wraz z powołaną Radą Modernizacji >Technicznej
>przyspieszy procedury zakupów sprzętu dla Sił Zbrojnych RP."
>

Zainstalowaliśmy sobie agentów CIA na szczytach władzy, mamy tego efekty.
Przed II WŚ Brytyjczycy nas wykorzytsali teraz Amerykanie.
Ogłupionego Polaka znowu wiozą do rzeźni.
01-01-2022 19:11 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Mariusz Błaszczak dzisiaj na TT:
>Zainstalowaliśmy sobie agentów CIA na szczytach władzy, mamy tego efekty.

Jacek Saryusz-Wolski dzisiaj na TT:
"Nowa zwrotka "Pierwszej Brygady"
dedykowana Brukseli"

I tak w dalszej części Tweeta hamletyzuje:

"Nie chcemy już waszej mamony
Ni waszych zdrad ni waszych kłamstw
Skończyły się do was ukłony
Do waszych głów, do waszych kies"

Zrzeka się pensji europosła? A może
Czas ucieczek nadchodzi
z dryfującej łodzi


wyborcza.p(*)k-nadchodzi-czas-ucieczek.html
okragly (21676 punktów)

>47 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS

ja bym oprócz jw jeszcze podniósł podatki dla zamożnych, wprowadzil katastralny, podatek na paliwo lotnicze (jest zerowy), na SUV-y i wiele innych
z tego darmowy internet, komunikacja publiczna, likwidacja bezrobocia, bezdomności, grzebania po śmietnikach. Liberalizm jest antyludzki np mam mózg 1.5 kg, kulczyk 1.3 kg a zarabiał 10000 x wiecej Patoelity mowia ze zawiść najgorszą cechą Polaków (chcą byśmy akceptowali kulczykow z 1 mln zl/godz i na umowie smieciowej za 3zł/godz) Gdzie u racjonalistów jest racjonalizm? Jakie są różnice pomiedzy zdrowymi Polakami a jakie różnice w dochodach. liberalizm to patologia, PiS też, ale mniejsza.

co proponujesz jako prezes racjonalistów? konkretnie

kraj rad to raj, tam nie było hierarchii, różnicy pomiedzy ludźmi, wszystko było przy ognisku przedyskutowane
01-01-2022 20:29 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>47 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS
>ja bym oprócz jw jeszcze podniósł podatki dla zamożnych, wprowadzil katastralny, podatek na paliwo lotnicze (jest zerowy), na SUV-y i wiele innych
>z tego darmowy internet, komunikacja publiczna, likwidacja bezrobocia, bezdomności, grzebania po śmietnikach. Liberalizm jest antyludzki np mam mózg 1.5 kg, kulczyk 1.3 kg a zarabiał 10000 x wiecej Patoelity mowia ze zawiść najgorszą cechą Polaków (chcą byśmy akceptowali kulczykow z 1 mln zl/godz i na umowie smieciowej za 3zł/godz) Gdzie u racjonalistów jest racjonalizm? Jakie są różnice pomiedzy zdrowymi Polakami a jakie różnice w dochodach. liberalizm to patologia, PiS też, ale mniejsza.
>co proponujesz jako prezes racjonalistów? konkretnie
> kraj rad to raj, tam nie było hierarchii, różnicy pomiedzy ludźmi, wszystko było przy ognisku przedyskutowane

Ja proponuję wprowadzenie 2022 podatków. Z okazji 2022 roku. A co? Poprzedni socjalizm budował 1000 szkół na tysiąclecie, to ten może 2022 podatków na tenże rok. Jak szaleć, to szaleć. Wiele to nie zmieni, a zawsze zatoniemy z pompą...
romaro (25211 punktów)
> Poprzedni socjalizm budował 1000 szkół na tysiąclecie
PiS tworzy 1000 rad na dziesięciolecie.
01-01-2022 21:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Poprzedni socjalizm budował 1000 szkół na tysiąclecie
>PiS tworzy 1000 rad na dziesięciolecie.
napisz 10 rad dla partii racjonalistów (żebyśmy wiedzieli czego się domagać, spodziewać jak dojdziemy do wladzy)
żebyśmy wiedzieli o co mamy walczyć
żeby nie było jak z Tuskiem, żadnej obietnicy wyborczej nie spełnil w przeciwienstwie do PiS
01-01-2022 21:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> kraj rad to raj, tam nie było hierarchii, różnicy pomiedzy ludźmi, wszystko było przy ognisku przedyskutowane
> proponuję wprowadzenie 2022 podatków. Z okazji 2022 roku.
różnica pomiędzy zdrowymi ludźmi wynosi max x2 tzn ja mam 150 cm wzrostu, Ty 300 cm, i takie powinny byc max różnice w dochodach
co też nie będzie sprawiedliwe, przecież, to nie Twoja zasluga, że masz 3m i nie musisz używac drabiny przy malowaniu sufitu
Wenancjusz (16441 punktów)
>Po co wprowadzono daninę solidarnościową?
>Mariusz Błaszczak dzisiaj na TT:
>"Konsekwentnie realizujemy założone cele dotyczące modernizacji #WojskoPolskie. Z Nowym Rokiem
>rozpoczyna funkcjonowanie Agencja Uzbrojenia, która wraz z powołaną Radą Modernizacji Technicznej
>przyspieszy procedury zakupów sprzętu dla Sił Zbrojnych RP."
>Czyli z nowym rokiem nowi ludzie na nowych stanowiskach.
>Po 6 latach rządów PiS, po niezliczonych już ilości nowych rad czas wznowić nowy Kraj Rad*bowiem mamy kraj rad.
>47 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS
>1. podatek bankowy, czyli od kredytów
>2. podatek handlowy, czyli od zakupów
>3. danina solidarnościowa
>4. opłata emisyjna od paliw
>5. opłata przejściowa
>6. tzw. opłata mocowa za prąd
>7. podatek "galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców
>8. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych
>9. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem
>10. opłata za wpis do rejestru BDO
>11. opłata recyklingowa
>12. podwyższenie i rozszerzenie zakresu obowiązywania opłaty recyklingowej
>13. opłata denna od przystani
>14. opłata wodna
>15. opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
>16. oraz przychodów z dziedziczonego majątku lub otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie
>można już amortyzować
>17. opłata jakościowa za badanie techniczne pojazdów
>18. podwyżka VAT na wiele produktów spożywczych
>19. utrzymanie wyższych stawek VAT do 8% i 23% do 31 grudnia 2018r.
>20. a następnie na czas nieokreślony
>21. podwyżka podatku akcyzowego o 10 proc. na alkohole
>22. na wyroby tytoniowe
>23. i na e-papierosy
>24. podwyżka opłat za wywóz śmieci
>25. zamrożenie progów PIT
>26. likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców których dochody roczne przekraczają 1 milion
>złotych
>27. obniżenia do zera kwoty wolnej od podatku od wysokich zarobków
>28. pozbawienie wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów
>29. likwidacja możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania
>przychodów kapitałowych
>30. podatek deszczowy
>31. zaostrzenie sposobu opodatkowania farm wiatrowych
>32. zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
>33. podwyżka opłaty paliwowej
>34. podatek od serwisów VOD
>35. podatek cukrowy
>36. coroczna podwyżka składek ZUS
>37. podwyżka opłaty OZE
>38. podatek od tzw. małpek (czyli małych napojów alkoholowych)
>39. podwyżka abonamentu RTV
>40. podatek od przekształcenia spółek w celu skorzystania z estońskiego CIT, podatek wynosi 19 proc.
>41. podatek od plastiku (unijny podatek, poparty przez premiera Morawieckiego na szczycie UE,
>naliczany jest od 1 stycznia)
>42. Podwyżka opłat sądowych
>43. ograniczenie ulgi abolicyjnej
>44. podwójne opodatkowanie spółek komandytowych
>45. podwyżka stawek maksymalnych opłat lokalnych; decyzją rządu zwiększone zostały maksymalne stawki
>podatków od nieruchomości, od środków transportu, od psa oraz od opłaty uzdrowiskowa i reklamowej.
>46. Odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT (w ramach #NowyWał rządu, obowiązuje
>od 1 stycznia 2022r.)
>47. Podwyżka akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe (wchodzi w życie od 1 stycznia 2022r.)
>*Kraj Rad - wydawany w latach od 1958 do 1990 tygodnik poświęcony propagowaniu wiedzy o ZSRR i jego
>pozytywnego obrazu w Polsce.

No więc wiecie dlaczego sobie samym przyznano niebotyczne i szokujące podwyżki apanaży w ub. roku? Już wiedziano, że Rząd Mazowieckiego jest bezradny w walce z inflacją. W pewnym sensie Polska staje się rajem podatkowym ale w sensie całkiem odwrotnym, dla rządzących. Ile wrośnie liczba etatów choćby przez ilości osób na etatach tzw. policji skarbowej. No przecież podatki skutkują gdy są ściągalne. A ile może być bankructw? I z czym my do Europy? Zakładam, że 2022 rok będzie wesoły, oj będzie. Podatki to narzędzie mogące stymulować rozwój kraju, lecz niebezpieczne gdy daje w ręce uczących się dopiero ekonomii może być hamulcem rozwoju i odczuwalnym obniżenia poziomu życia. Dołóżmy do tego pandemię, nietrafione i nie przemyślane inwestycje (elektrownia w Ostrołęce),
oko.press/pis-oddal-ostroleke-c-swoim-ludziom-zatopili-elektrownie-ale-zarobili-miliony/
Centralny Port Lotniczy, a skandalem nazywam dotacje dla kościoła na wselkie jego zachcianki i fanaberie gospodarce kraju niepotrzebne
oko.press/wojewoda-z-pis-wydal-zgode-na-budowe-centrum-bylego-egzorcysty-wbrew-decyzji-warszawy/
oko.press/rydzyk-morawiecki-dworczyk-afera-mailowa/ gdzie Rydzyk ponagla Morawieckiego na budowany przez niego Park Pamięci Narodowej (to już fanaberia gospodarce kraju niepotrzebna), bo koszty budowy w stosunku do pierwotnych założeń wzrosły (inflacja i wzrost kosztów materiałów budowlanych o 37 mln zł)
Zaczynam się przekonywać do krakania naszego polskiego Nostradamusa z Człuchowa (Krzysztofa Jackowskiego).
Więc życzę wszystkim Polakom Szczęśliwego roku 2022. Chciałbym dożyć choćby pierwszego kwartału tego roku, by zobaczyć wyniki analiz GUS-u o wysokości inflacji, oczywiście przekłamywane i słupki popularności PiS-u. Stawiam, że będzie już daleko posunięta i dwucyfrowa.
Tak często robią nas w jajo, że Prima Aprilis powinien być polskim świętem narodowym, już dawno.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
01-01-2022 18:31 
 Ocena 2 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Tak często robią nas w jajo, że Prima Aprilis powinien być polskim świętem narodowym, już dawno.
>

www.rp.pl/(*)t-w-ustawie-o-obronie-ojczyzny

"Teraz armia zawodowa i ochotnicza liczy ok. 14O tys. wojskowych. Mariusz Błaszczak zapowiada, że widzi ją 3OO tysięczną. Analizując projekt ustawy można założyć, że zostały stworzone warunki, aby jej liczebność rosła."

Polak nie będzie miał co jeść, ale najważniejsze by okupantowi zapewnić armatnie mięso.
Z kosztami i naszą przyszłością nikt się nie liczy. To samo robiła z nami brytyjska agentura przed II WŚ.
okragly (21676 punktów)

>47 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS
zapomnialeś o jeszcze jednym Kierowca jechał dziś Mostem Siekierkowskim 160 km/h zaplaci 2500 zł (dotychczas 250) i utratę prawa jazdy. Co za hamy pisowskie, jak smia ograniczajać naszą wolnośc, indywidualizm, wlasnośc (liberalizm)

Nowy taryfikator przewiduje nawet 5 k za przekroczenie prędkości, 1500 złotych za wymuszenie pierwszeństwa przed pieszym, czy jadę po chodniku. 800 za parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnościami.

w raju "podatki" sięgały nawet 100%, przykladowo rajski okrągły złowił jelenia, oddal go wspólnocie (nie mial innego wyjścia), ba zrobil to z radością, byl bardzo dumny (z emocji nawet nie skosztowal podanej mu pieczeni która upolowal)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365