>Tego typu narracja nie jest złośliwa, jest po prostu oparta na fanatyzmie i wynikającej z fanatyzmu niewiedzy. Nie można mieszkać w Opolu i nie znać historii Śląska,
Widocznie można. Jeśli się nie jest Ślązakiem, nie poczuwa się do przynależności do tej nacji, to czy ktoś mieszka w Opolu czy Katowicach, a nie jest historykiem - nigdy nie pojmie zagmatwanych losów regionu. Jeszcze musi go choć trochę to interesować.
|