 |
Dawid Fisher pyta się skąd się wzięło 6 mln ofiar holokaustu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-01-2022 10:03 | Arminius (25555 punktów) | Dawid Fisher pyta się skąd się wzięło 6 mln ofiar holokaustu 0 na 2 | Dawid Fisher, uznany, żydowski reżyser filmów dokumentalnych, nakręcił niedawno kolejny, zatytułowany "Okrągła liczba". Podnosi w nim problem 6 milionów Żydów, którzy mieli zginąć w Holokauście. Fisher taktownie i w białych rękawiczkach, tym niemniej jednak, zadaje pytanie skąd się właściwie ta liczba wzięła i kwestionuje - powołując się na historyków - zasadność tej liczby ofiar. Dodaje przy tym, że "jest presja ze strony establishmentu i ofiar holokaustu żeby zachować symbole, które zostały ustanowione" Oczywiście z punktu widzenia rzetelnego pracującego de lege artis badacza - historyka - tego typu postawa jest nie do przyjęcia. Historycy bowiem są od ustanawiania prawdy - nie symboli, są od rozdrapywania ran, żeby nie zabliźniły się one błoną podłości. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. "David Fisher. "There is pressure from the establishment and Holocaust survivors to preserve the symbols that have been set." "Fisher speaks with a wide range of historians and other figures in the film, in an attempt to answer the question. “Nobody responsible or no self-respecting historian will tell you that six million [Jews] were killed in the Holocaust,” Hanna Yablonka, a professor of Holocaust studies at Ben-Gurion University, tells Fisher in the film." "History professor Omer Bartov, meanwhile, tells Fisher that the exact final figure will never be truly known. “One of the characteristics of genocide is that you’ll never know all of the victims,” said Bartov." “I wasn’t trying to do a count myself and I didn’t seek out people who were involved in the counting,” Fisher told Haaretz in a recent interview. But he noted that he came across a variety of different numbers from historians and other figures over the years, suggesting that the number could be higher or lower than six million. “So I was curious where this number six million came from, and how it became so fixed and so sanctified that people warn you to leave it alone.” www.timeso(*)ion-jews-die-in-the-holocaust/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Podnosi w nim problem 6 milionów Żydów, którzy mieli zginąć w >Holokauście. "jest presja ze strony establishmentu i ofiar holokaustu żeby zachować symbole, >które zostały ustanowione"
Dmowski nie jest z mojej bajki, ale skoro w jego słowach "patrioci" nie dostrzegli tego, co dzisiaj uznać by można za hejt, to pewnie ze spokojem przyjmą do wiadomości moją uwagę:
Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełnił swoją wersją Mein Kampf, którą przyćmił dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu, w tym redaktora naczelnego.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | ramoty grafomańskie | >>Podnosi w nim problem 6 milionów Żydów, którzy mieli zginąć w >>Holokauście. "jest presja ze strony establishmentu i ofiar holokaustu żeby zachować symbole, >>które zostały ustanowione"
>Dmowski nie jest z mojej bajki...
Z bajki Dawida Fishera, reżysera filmu - też chyba nie
>Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich >racjonalistów wypełnił swoją wersją Mein Kampf, którą przyćmił dokonania literackie wszystkich >dotychczasowych autorów piszących na tym portalu, w tym redaktora naczelnego.
To nie jest miejsce na grafomańskie ramoty, w których, przy okazji, wieszasz pan psy, miedzy innymi na reżyserze filmu jak wyżej, przyrównując jego dzieło do Main Kampf.
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | ramoty grafomańskie | >To nie jest miejsce na grafomańskie ramoty, Nie obrażaj swojego idola >których, przy okazji, wieszasz pan psy, miedzy innymi na reżyserze filmu jak wyżej, przyrównując jego dzieło do Main Kampf. Historycznie niedokształcony jesteś. Dziwne, bo wyjątkowo hucznie proto-faszystowska prawica obchodziła w tym roku kolejną rocznicę śmierci autora tych słów - "Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - piękna Litwa zamieniła się w królestwo żydowskie!".
A ponoć byłeś na marszu niepodległości. Takie to patrioty na te marsze chodzą. Wstydź się Armi.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | niedokształcenie | >Historycznie niedokształcony jesteś...
Czy pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona też jest "niedokształcona"?
Przypomnę co stwierdziła:
"Nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście.
("Nobody responsible or no self-respecting historian will tell you that six million [Jews] were killed in the Holocaust," Hanna Yablonka, a professor of Holocaust studies at Ben-Gurion University, tells Fisher in the film.")
Brniesz pan w trzęsawisko. Emocje - jak zwykle - są złymi doradcami.
>A ponoć byłeś na marszu niepodległości.
Info nawet nie ponoć ale jakby prosto z Pegasusa
|
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | A co ona ma do "reżysera" Dmowskiego |
Odpowiedź szukaj w stopce. A co do grafomani Dzień Świra polecam www.racjonalista.pl/forum.php/s,868472
Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełnił swoją wersją Mein Kampf, którą przyćmił dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | po raz drugi | >Odpowiedź szukaj w stopce.
Nie znalazłem. Więc raz jeszcze zadaję elementarne pytanie:
"Czy pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona też jest "niedokształcona"?
Przypomnę co stwierdziła:
"Nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście.
("Nobody responsible or no self-respecting historian will tell you that six million [Jews] were killed in the Holocaust," Hanna Yablonka, a professor of Holocaust studies at Ben-Gurion University, tells Fisher in the film.")"
|
|
| qwery (2864 punktów) | Odp: Dawid Fisher pyta się skąd się wzięło 6 mln ofiar holokaustu | Czytalem ze ta liczba wziela sie z powodow jakiejs przepowiedni czy czegos podobnego co podchwycili sjoniści. Chodzilo o to że panstwo zydowskie mialo z powrotem powstać po ofierze ze spalenia 6 milionow Żydów. Czy o tym pan piszesz
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | hipotezy | > Czytalem ze ta liczba wziela sie z powodow jakiejs przepowiedni czy czegos podobnego co podchwycili sjoniści. Chodzilo o to że panstwo zydowskie mialo z powrotem powstać po ofierze ze spalenia 6 milionow Żydów. Czy o to pan piszesz  Są różne próby wyjaśnienia tej akurat liczby. W mojej opinii szczególnie jedna hipoteza jest najbardziej wiarygodna. Najbardziej, bo w zasadzie zweryfikowana materiałem historycznym. Wypowiem się o niej w najbliższym czasie - bo ze względu na swoje znaczenie zasługuje na odrębny wątek.
|
|
1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Fisher pyta się skąd się wzięło 6 mln ofiar holokaustu | > Dawid Fisher, uznany, żydowski reżyser filmów dokumentalnych, nakręcił niedawno kolejny,> zatytułowany "Okrągła liczba". Podnosi w nim problem 6 milionów Żydów, którzy mieli zginąć w> Holokauście. Fisher taktownie i w białych rękawiczkach, tym niemniej jednak, zadaje pytanie skąd się> właściwie ta liczba wzięła i kwestionuje - powołując się na historyków - zasadność tej liczby ofiar.> Dodaje przy tym, że "jest presja ze strony establishmentu i ofiar holokaustu żeby zachować symbole,> które zostały ustanowione"> Oczywiście z punktu widzenia rzetelnego pracującego de lege artis badacza - historyka - tego typu> postawa jest nie do przyjęcia. Historycy bowiem są od ustanawiania prawdy - nie symboli, są od> rozdrapywania ran, żeby nie zabliźniły się one błoną podłości.> Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.> "David Fisher. "There is pressure from the establishment and Holocaust survivors to preserve the> symbols that have been set."> "Fisher speaks with a wide range of historians and other figures in the film, in an attempt to> answer the question.> "Nobody responsible or no self-respecting historian will tell you that six million [Jews] were> killed in the Holocaust," Hanna Yablonka, a professor of Holocaust studies at Ben-Gurion> University, tells Fisher in the film."> "History professor Omer Bartov, meanwhile, tells Fisher that the exact final figure will never be> truly known. "One of the characteristics of genocide is that you'll never know all of> the victims," said Bartov."> "I wasn't trying to do a count myself and I didn't seek out people who were> involved in the counting," Fisher told Haaretz in a recent interview. But he noted that he> came across a variety of different numbers from historians and other figures over the years,> suggesting that the number could be higher or lower than six million. "So I was curious where> this number six million came from, and how it became so fixed and so sanctified that people warn you> to leave it alone."> www.timeso(*)ion-jews-die-in-the-holocaust/Szwedzkie media też podają inne liczby. Kiedyś mnie to szokowało... www.levand(*) av dem i gaskamrarna.-Det var det största och mest brutala nazityska lägret. Totalt deporterades omkring 1,3 miljoner människor till Auschwitz-Birkenau, varav 1,1 miljoner räknades som judar av nazisterna. Omkring en miljon av dessa människor mördades i lägret. De flesta av dem i gaskamrarna. "Był to największy i najbardziej brutalny nazistowski obóz niemiecki. Łącznie do Auschwitz-Birkenau deportowano około 1,3 mln osób, z czego 1,1 mln zostało zaliczonych przez nazistów do Żydów. Około miliona z tych osób zostało zamordowanych w obozie. Większość z nich w komorach gazowych". "Ponadto w obozie zamordowano wielu innych. Spośród nich około 75 000 to Polacy, 21 000 Romowie, 15 000 jeńców sowieckich i 15 000 jeńców innych narodowości".
|
|
 | | qwery (2864 punktów) | ale chodzi o zamordowanych w jakims konkretnie obozie czy wogóle?
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | nie spina się | >ale chodzi o zamordowanych w jakims konkretnie obozie czy wogóle?
W obozie i ogóle. Bo jeżeli przez długie lata obowiązywał dogmat 4 mln ofiar Oświęcimia, z czego większość to mieli być Żydzi, a potem się okazało, że tych ofiar bylo 4 razy mniej to pojawia się oczywista konkluzja że coś tu się arytmetycznie nie spina - bo owe 6 mln ofiar holokaustu jak obowiązywało, tak nadal oficjalnie obowiązuje. Z powodu tych notoryjnych kontradykcji powstał - między innymi - film dokumentalny o którym mowa.
|
|
1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Fisher pyta się skąd się wzięło 6 mln ofiar holokaustu | >Historycy bowiem są od ustanawiania prawdy - nie symboli, są od >rozdrapywania ran, żeby nie zabliźniły się one błoną podłości. >
Nie ma ani jednego dokumentu podpisanego przez Hitlera, który byłby przyczyną mordowania Żydów. Na samym początku swojej kariery Hitler tylko wprowadził zakaz zatrudniania Niemek, poniżej 45 roku życia, w żydowskich domach. Babka Hitlera była służącą u bogatego Żyda. 27 sierpnia 1933 r. Ministerstwo Gospodarki Rzeszy zezwoliło Żydom opuszczającym kraj na eksport kapitału, jeśli środki te były inwestowane w niemieckie towary eksportowe. Program działał do 1939 r., w ramach którego przekazano około 1OO mln marek. W Austrii Centralne Biuro Emigracji Żydowskiej mieściło się w skonfiskowanej przez nazistów wiedeńskiej rezydencji Rotszyldów . 15 września 1935 r. uchwalono Norymberskie Ustawy Rasowe , które nakazywały zwalnianie Żydów - urzędników państwowych i funkcjonariuszy do 1 grudnia oraz zakazywały aryjczykom kontaktów z żydowskimi kobietami, a Żydom z Niemkami. W przypadku mężczyzn naruszenie było karane więzieniem, ale kobiety nie były ścigane. 21 sierpnia 1939 roku, na 1O dni przed wybuchem II wojny światowej, XXI Kongres Światowego Kongresu Żydów w Genewie ustami swojego szefa i przyszłego pierwszego prezydenta Izraela Chaima Weizmanna ogłosił wojnę z Niemcami. 31 stycznia 1942 r. dowódcy tajnych służb i policji III Rzeszy otrzymali szczegółowe instrukcje dotyczące deportacji Żydów z Niemiec, Austrii i Czech do tworzonych obozów zagłady w Polsce. W wyniku porozumienia reparacyjnego Izrael otrzymał od Niemiec około 3,5 miliarda marek jako rekompensatę za wykorzystanie żydowskiej siły roboczej i utratę ich własności. W Narodowym Muzeum HolokaustuYad Vashem w Jerozolimie są dokumenty dotyczące około 4 milionów zabitych. Centrum Dokumentacji Żydowskiej w Paryżu podaje 4,5 miliona. Najdokładniejszą liczbę, opartą na badaniach , podał Gerald Reitlinger : 4 mln 192 tys. 2OO osób. Rudolf Rummel napisał o 4 mln 2O4 tys., Raul Hilberg o 5,1 mln osób. Do tej pory nie znaleziono ani jednego zbiorowego grobu Żydów.
Antysemityzm rozpalili w Niemczech OKULTYŚCI, za tym kryły się BRYTYJSKIE SŁUŻBY. Brytyjskie służby zorganizowały: prowokację w Paryżu, wykorzystując młodego Żyda Grynszpana, kryształową noc, operację Deutsche Physik. Gdyby nie holokaust, to Brytyjczycy nie dostarczyliby Amerykanom, żydowskich fizyków atomowych z Niemiec. Dzisiaj należy wszcząć dochodzenia w sprawie udziału Brytyjczyków w zagładzie Żydów.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|