 |
Czy Hitler był zafascynowany osobą Piłsudskiego? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-02-2022 13:09 | Arminius (25555 punktów) | Czy Hitler był zafascynowany osobą Piłsudskiego?
1 na 1 | Nie wiemy jaka był reakcja Hitlera na rozgromienie Bolszewii latem 1920 roku przez Piłsudskiego pod Warszawą. Ale znając jego poglądy możemy domniemywać, iż ucieszył się wielce z takiego stanu rzeczy, w przeciwieństwie, nota bene, do większości liderów Republiki Weimarskiej, którzy życzyli Polsce źle i po cichu kolaborowali z Bolszewią. Hitler w przeciwieństwie o nich zdawał sobie sprawę z konsekwencji przegranej Polaków - a przecież Żydokomuny nad Sprewą na pewno sobie nie życzył. Stąd, najpewniej, już bardzo dobrze znany, jego bardzo życzliwy stosunek do Piłsudskiego, który mu po prostu zaimponował. Zaraz po dojściu Hitlera do władzy polsko - niemieckie stosunki zdecydowanie się poprawiły. Bo tak jak Hitler miał ciepły stosunek do Piłsudskiego za rozpirzenie Żydobolszewii w 1920 roku - tak Piłsudski zdecydowanie wolał Hitlera, pragmatycznego Austriaka i zaprzysięgłego wroga Sowietów - od wściekle antypolskich i prosowieckich polityków RW. Podlinkowany tekst stanowi interesującą próbę podsumowania stosunku Hitlera do Piłsudskiego. Podkreślam, Hitlera, nie Niemców czy nazistów. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. historia.w(*)bnej-po-smierci-marszalka.html"Wolno sądzić, że wiadomość o nagłym zgonie Piłsudskiego 12 maja 1935 roku Hitler przyjął z głębokim ubolewaniem. Podobno „bardzo przeżył” śmierć Marszałka, rozeszły się nawet wówczas pogłoski, że dyktator miał osobiście przybyć do Warszawy na uroczystości pogrzebowe. Wydarzenie to zyskało w Niemczech szczególną oprawę, która wykraczała daleko poza stosowany w takich wypadkach ceremoniał dyplomatyczny czy gesty kurtuazji. Już nazajutrz Hitler skierował telegram kondolencyjny do prezydenta RP Ignacego Mościckiego, w którym napisał, że jest głęboko poruszony śmiercią Piłsudskiego, dodając jednocześnie, iż „Polska traci w zmarłym Marszałku twórcę swego nowego państwa i najwierniejszego syna”. Pisał też:„Wraz z narodem polskim także naród niemiecki nosi żałobę po tym wielkim patriocie, który, poprzez swoją pełną zrozumienia współpracę z Niemcami, nie tylko oddał wielką przysługę naszym dwóm narodom, lecz także, dalej poprzez to, dał najwartościowszy wkład w uspokojenie Europy”. Tego samego dnia Hitler wysłał depeszę kondolencyjną również do owdowiałej Aleksandry Piłsudskiej, w której podkreślał, że wieść o śmierci Marszałka „poruszyła go najboleśniej” oraz że „zachowa zmarłego na zawsze we wdzięcznej pamięci”. Führer zarządził w całej Rzeszy opuszczenie flag państwowych do połowy masztu 13 maja 1935 roku, a także w dniu pogrzebu. Ponadto w sobotę 18 maja, a więc w dniu, w którym zwłoki Piłsudskiego spoczęły w wawelskiej krypcie, Hitler wziął udział m.in. wraz z ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, ministrem spraw zagranicznych Konstantinem von Neurathem, ministrem wojny Wernerem von Blombergiem oraz Hansem Frankiem (późniejszym generalnym gubernatorem w okupowanej Polsce), w odprawiona dzięki inicjatywie Ambasady RP mszy żałobnej w katolickiej katedrze św. Jadwigi w Berlinie. Nabożeństwo zostało uświetnione występem solistki opery warszawskiej Adeliny Korytko-Czapskiej, która odśpiewała po polsku pieśń „Nie opuszczaj mnie”. Podczas uroczystości żałobnych w Warszawie i Krakowie na polecenie Hitlera III Rzeszę reprezentował Hermann Göring, któremu Führer powierzył w 1935 roku „specjalną pieczę” nad relacjami polsko-niemieckimi." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| farmer (22440 punktów) | . >Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
A ja ciebie odsyłam do znalezione w sieci.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | czekam |
>>Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. >A ja ciebie odsyłam do znalezione w sieci.
A ja czekam aż pan to samo napiszesz komentatorowi MaxowiGolonko3.
|
|
|  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: czekam | >>>Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. >>A ja ciebie odsyłam do znalezione w sieci. >A ja czekam aż pan to samo napiszesz komentatorowi MaxowiGolonko3.
A ja czekam aż sam coś napiszesz a nie robisz sobie dupochrony.
Bo dochodzę do takiej konkulzji że bez linków to nie sklecisz podobnych tekstów.
Z wielu takich tekstów ludzie wyciągają esencję i tworzą coś pod dyskurs. Ty bierzesz tekst z sieci i dajesz go do przeczytania. Dlatego odyslam cię tam gdzie jest słuszne miejsce znalezione w sieci.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | nadal czekam | >>>>Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. >>>A ja ciebie odsyłam do znalezione w sieci. >>A ja czekam aż pan to samo napiszesz komentatorowi MaxowiGolonko3. >A ja czekam aż sam coś napiszesz a nie robisz sobie dupochrony. >Bo dochodzę do takiej konkulzji że bez linków to nie sklecisz podobnych tekstów. >Z wielu takich tekstów ludzie wyciągają esencję i tworzą coś pod dyskurs. Ty bierzesz tekst z sieci i dajesz go do przeczytania. >Dlatego odyslam cię tam gdzie jest słuszne miejsce znalezione w sieci. >
Czekam na wpis pod wątkami koemntatora MaxaGolonko3 o treści jak poniżej:
"Odsyłam do znalezione w sieci"
|
|
| | |  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: nadal czekam |
>Czekam na wpis pod wątkami koemntatora MaxaGolonko3 o treści jak poniżej: >"Odsyłam do znalezione w sieci" >
Ty sam nie rozumiesz co piszesz. Przeczytaj sobie to na spokojnie . A potem odyslam cię do znalezione w sieci.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | odsyłanie | >>Czekam na wpis pod wątkami koemntatora MaxaGolonko3 o treści jak poniżej: >>"Odsyłam do znalezione w sieci" >> >Ty sam nie rozumiesz co piszesz. Przeczytaj sobie to na spokojnie . A potem odyslam cię do >znalezione w sieci.
Dlaczego nie odsyła pan w to miejsce komentatora MaxaGolonki3
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: odsyłanie | >>>Czekam na wpis pod wątkami koemntatora MaxaGolonko3 o treści jak poniżej: >>>"Odsyłam do znalezione w sieci" >>> >>Ty sam nie rozumiesz co piszesz. Przeczytaj sobie to na spokojnie . A potem odyslam cię do >znalezione w sieci. >Dlaczego nie odsyła pan w to miejsce komentatora MaxaGolonki3 >
A czy on mnie gdzieś odsyła? Ty wstawiasz link Kopiujesz tekst nie wiem ile bo nie klikam w te linki. Tłumaczysz część pisząc niby komentarz i jedyne co robisz to zachęcaasz do studiowania lektury z tego linku.
Jesteś odtwórczy nie swój i odsyłający.
Jest dział tam wstawiaj linki
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Czy Hitler był zafascynowany osobą Piłsudskiego? | Biografii Hitlera są setki. Z książek o III Rzeszy, jej genezie i upadku, wielkich bitwach, dowódcach, sprzęcie wojskowym, ostatnich dniach Berlina albo Hitlera powstał cały przemysł wydawniczy. Bunkry, siedziby Hitlera, faszystowska architektura, a nawet obozy koncentracyjne to atrakcje turystyczne. Piłsudzki tego już nie oglądał. Ciekawe jakby reagował, nie wiemy, ale znamienne jak neonaziści każdego bubla się chwycą byle tylko przetrawić, a później z siebie wyrzucić salut. A pamiętasz ty Armi, Hitlera ściereczką wycierać, gdy go wiszącego na ścianie muchy obsrają? Dzisiaj zostaliśmy zaskoczeni niemal tak samo, jak już raz kiedyś zaskoczył wszystkich faszyzm. Mussolini i Hitler to miały być tylko figurki krzykliwych mitomanów, których nie sposób było traktować poważnie. Co było dalej, wiemy. Arminius:proszę mi wierzyć mam bardzo oryginalne poglądy i bardzo niewielu ludzi może z nimi konkurować. Nie dziwie się, skoro tak często cenzurę stosuje...
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | bez histerii | >Dzisiaj zostaliśmy zaskoczeni niemal tak samo, jak już raz kiedyś zaskoczył wszystkich faszyzm
To Hitler znów jest u władzy?????? Jest taki film, w którym Hitler pojawia się we współczesnym świecie. Ale to tylko film, panie romaro, tylko film, czyli fikcja. Bez histerii.
|
|
| |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Nasz faszyzm | Armi, czasami to tę cenzurę twoją wypadałoby nazwać goebbelsowską.> To Hitler znów jest u władzy??????Jason Stanley opisuje dziesięć podstawowych zasad faszyzmu w polityce. Refleksje historyczne, filozoficzne i socjologiczne przeplata obrazami rzeczywistości współczesnej Polski, Węgier, Indii czy Stanów Zjednoczonych. Pokazuje, jakim zagrożeniem dla społeczeństw XXI wieku jest mitologizowanie własnej przeszłości, Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego jest jednym z głównych negatywnych bohaterów tej książki. Pojawia się tu najczęściej obok partii Fidesz Viktora Orbána oraz postaci Donalda Trumpa. Działaniami Jarosława Kaczyńskiego i rządu Mateusza Morawieckiego można zilustrować niemal każdą z metod opisywanych przez Stanleya, za pomocą których faszyści zdobywali władzę i robią to dalej. Nie miejmy złudzeń, wtedy też wydawało się, że faszyzm nie jest aż taki albo że to przejściowe. Czyta się tę książkę ze wstydem. Polska weszła do żelaznego repertuaru badaczy patologii władzy. Stanley opisuje drobiazgowo, jak faszyści krok po kroku zmieniali demokrację w dyktaturę. Zestawia to z realiami współczesnymi i okazuje się, że historia się powtarza. Dzieje niemieckiego, włoskiego albo francuskiego faszyzmu znamy ex post i dlatego automatycznie identyfikujemy z tym, co najbardziej spektakularne - II wojną światową i Holokaustem, ale faszyzmy europejskie i amerykański miały swoje początki, potem "nową normalność" i dopiero na końcu była hekatomba. krytykapol(*)e=Twitter#Echobox=1637397851-1 Arminius:proszę mi wierzyć mam bardzo oryginalne poglądy i bardzo niewielu ludzi może z nimi konkurować. Nie dziwie się, skoro tak często cenzurę stosuje...
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | konstatując | >Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego jest jednym z głównych negatywnych bohaterów tej >książki.
Czyli PiS to - pana zdaniem - partia nazistowska a jej furerem jest J. Kaczyński? Czy tak pan twierdzisz za niejakim J. Stanleyem?
|
|
| | | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: konstatując | >Czyli PiS to - pana zdaniem - partia nazistowska a jej furerem jest J. Kaczyński? Powiedz gdzie to wyczytałeś? Ale ok tchórzliwy oszczerco? - Tak, ale nie to jest istotne. Ciekawe, że włożyłeś mi w usta coś czego nie wyraziłem. Ale tak. Widzisz, w odróżnieniu od ciebie, mam odwagę przyznać się. Ty wielokrotnie uciekasz od odpowiedzialności, a przecież jak toczysz nienawistną flegmę już na samo słowo Żyd czy czarny, wszyscy widzą. Będę miał na uwadze i ten twój sposób wyciągania wniosków. Twoja logika mówi za ciebie - Nie darmo (od lat już) zwą cię żydożercą.
Wiesz dlaczego ponadto jesteś sukinsynem? Gdy my tu dyskutujemy, w tym czasie usuwasz inne moje odpowiedzi
Pytanie dlaczego tej nie usuniesz? Szczególnie, że ta faktycznie jest nie na temat.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | cool off | >>Czyli PiS to - pana zdaniem - partia nazistowska a jej furerem jest J. Kaczyński? >Powiedz gdzie to wyczytałeś?
W pana tekście.
>Ale ok tchórzliwy sukinsynu >Wiesz dlaczego ponadto jesteś sukinsynem..
"Sukinsyni" pan nadzwyczaj obficie. To oznacza - także - bezilność i ogrom złych emocjii jakie się w panu gotują. Cool off panie romaro, bo się pan na newralgicznych złączach przepalisz.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | bardzo boli | Armi rozumiem, że dlatego i cenzurujesz moje wypowiedzi w trosce o moje zdrowie. Przyznasz Armi, że to musiało bardzo boleć. Wiem, wiem, do bólu można się przyzwyczaić i to co dzisiaj z wielkim bólem kasujesz, przywykniesz i jutro będzie szło jak z płatka. (Powinienem tak napisać rok temu). Wygląda właśnie jakbyś to ty na "newralgicznych złączach się przepalał" od roku. Wiem , na początku "żona" kazała ci kasować w trosce o twoje zdrowie. Pamiętasz nie?
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Hitler był zafascynowany osobą Piłsudskiego? | > Nie wiemy jaka był reakcja Hitlera na rozgromienie Bolszewii latem 192O roku przez Piłsudskiego pod> Warszawą. Ale znając jego poglądy możemy domniemywać, iż ucieszył się wielce z takiego stanu rzeczy,> w przeciwieństwie, nota bene, do większości liderów Republiki Weimarskiej, którzy życzyli Polsce źle> i po cichu kolaborowali z Bolszewią.Lew Dawidowicz Bronstein, główny dowódca Armii Czerwonej, skierował na Polskę 78O OOO bolszewików. Jednym z lepszych dowódców był Iona Yakir. en.wikipedia.org/wiki/Iona_YakirTutaj brak w jego biografii lat 192O. Dowódca Fastowskiej Grupy Sił Frontu Południowo-Zachodniego, Dowódca Złoczewskiej Grupy Sił Frontu Południowo-Zachodniego, Dowódca Lwowskiej Grupy Sił Frontu Południowo-Zachodniego, które odegrały dużą rolę w wojnie żydobolszewicko-polskiej w 192O r., za którą otrzymał III Order Czerwonego Sztandaru. W 192O roku, kiedy Czerwoni zajęli Białą Cerkiew , wydarzyła się skandaliczna historia - żony komunistycznych dowódców wojskowych - Jakira i Kotowskiego - zaczęły rabować dwór Branickich, dzieląc jednocześnie trofea, które nadużywano, a żona Jakira Sara Łazariewna (córka zamożnego hurtownika, który posiadał sklepy z gotowymi ubraniami w Odessie i Kijowie), któremu udało się nacjonalizować srebra Branickiego na własność osobistą. Wszystko to zostało przewiezione w walizkach do Odessy. W listopadzie 192O r. dowodził 45. dywizją podczas klęski oddziałów Petlury pod Proskurovem i Wołocziskiem oraz 3. Armią Wrangla generała Peremykipa. Za pokonanie Petlyury otrzymał Złotą Broń. Do czerwca 1933 studiował w Wyższej Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Niemiec. Od 17 maja 1935 do 1O maja 1937 - dowódca Kijowskiego Okręgu Wojskowego. Po raz pierwszy na świecie przeprowadził duży szturm z powietrza (całej dywizji), który obejmował transport powietrzny lekkiego sprzętu wojskowego i artylerii. W momencie kiedy Żydzi, na najwyższych stołkach, sprzedali się Brytyjczykom, dokonano rzezi wszystkich co mieli jakikolwiek kontakt z Niemcami. Czterdziestoletniego, zdolnego, Żyda Jakira, podobnie jak Bronsteina zamordowali Żydzi. Israel Mojsiejewicz Leplewski, Zinovy Markovich Ushakov-Ushimirsky to byli Żydzi z NKWD, którzy mordowali swoich rodaków. Tak jak Niemcy szybko zawarli pakt z żydobolszewikami tak go szybko Mołotow w Berlinie wypowiedział. Żydzi u władzy w ZSRR wymordowali w latach 1937-38 wojskowych, którzy mieli jakikolwiek kontakt z Niemcami. Najzdolniejszych Żydów: Trockiego i Jakira, sami Żydzi zamordowali.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|