Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rachunki i drożyzna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-02-2022 15:41romaro (25211 punktów)Rachunki i drożyzna
Ocena 4 na 4
Sukces Polskiego Ładu jest tak imponujący, że trzeba zdymisjonować ministra. Negocjacje z Czechami są takim sukcesem, że Polska musi zapłacić ze cztery sasiny kar. Ręce składają się do oklasków, ale jednak opadają. Za kilkadziesiąt lat, młodzież z rozbawieniem trafi na stroniczkę o historii Polski, rządzonej przez dziwaka otoczonego kliką skorumpowanych nieuków. Trochę jak my dziś o Michale Korybucie Wiśniowieckim, toutes proportions gardées.
Ale to nie wszystko

Cytat:
Brakuje na chleb, środki czystości czy ubrania. Inflacja sprawiła, że pomocy potrzebuje coraz więcej osób. Bieda dotyka młode rodziny z dziećmi, ludzi w średnim wieku, którzy normalnie pracują, samotne matki, emerytów... Rachunki i drożyzna zaczynają zjadać domowe budżety.
- Dzisiaj ludzie biorą wszystko, co jest. Jeszcze kilka miesięcy temu tak nie było - mówi prezes Fundacji "Weź, pomóż", Jan Piontek. I dodaje: - W sytuacji, gdy inflacja idzie jak ekspres, to tych ludzi będzie coraz więcej.
Kolejka po żywność, którą rozdają wolontariusze wrocławskiej fundacji "Weź, pomóż", ciągnie się przez kilkaset metrów. Ludzi, którzy potrzebują pomocy, jest więcej niż gdy wybuchła pandemia. Przez ostatni miesiąc do kolejki dołączyło 400 osób, a w styczniu 2022 roku liczba potrzebujących przekroczyła 3 tysiące.

www.dzienn(*)d-trzech-dni,n,1000302542.html

Na koniec żeby było trochę śmiechu przez łzy:
Ceny żywności na Węgrzech są od 1 lutego 2022 roku częściowo limitowane. Węgierski rząd nakazał sprzedawcom powrót do cen z października. W sklepach najpierw zrobiło się taniej, a potem zabrakło towaru.

twitter.com/i/status/1488847673180528640
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sukces Polskiego Ładu jest tak imponujący, że trzeba zdymisjonować ministra.

Wiesz jak jest, kiedy u ludzi obudzi się pragnienie krwii? Jak nie złożysz im ofiary to Cię rozniosą. Ofiary składa się dla uspokojenia nastroju.

>Negocjacje z Czechami są takim sukcesem, że Polska musi zapłacić ze cztery sasiny kar.

Odwróćmy sytuację. Wyobraź sobie, że jesteś mieszkańcem specjalnej strefy ekonomicznej w obszarze strukturalnego bezrobocia, bo zachodnie organizacje zaorały wszystkie lokalne organizacje, które dawały pracę i wynagrodzenie.

Masz dzieci i zobowiązania więc chcąc nie chcąc musisz zatrudnić się za minimalną w oddziale zachodniego korpo o nieznanych właścicielach, które uzyskało specjalne warunki podatkowe, znaczy całkowite zwolnienie od podatków, w specjalnej strefie ekonomicznej i zrobiło tam oddział.

Pytanie. Kiedy znajdziesz czas, gdzie przestrzeń i narzędzia, żeby nauczyć się programować lepiej od głównych programistów Amazona?

Wiesz co chcę w ten sposób powiedzieć?

Ludzie, którzy podpisywali warunki wstąpienia Polski do UE nie mieli bladego pojęcia co znaczy to co podpisują. Sprzedali Polskę i nawet o tym nie wiedzieli.

Polacy nadal o tym nie wiedzą.

Z twojego wpisu wnioskuję, że chodzi Ci o "teraz my". Zmianę geb przy korycie bez żadnej zmiany życia zwykłych ludzi.

Nic nie proponujesz a tylko oskarżasz.
Nienawidzę tego w ludziach.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-02-2022 21:30 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Ludzie, którzy podpisywali warunki wstąpienia Polski do UE nie mieli bladego pojęcia co znaczy to co podpisują. Sprzedali Polskę i nawet o tym nie wiedzieli.
>Polacy nadal o tym nie wiedzą.
>

Polak dalej nie rozumie, że sam zaprosił okupanta by go skolonizował. Nie pojmuje, że Polski "parlament" to fikcja, gdzie posłom dają synekury, za odgrywanie "polityków". Cieszą się jak dzieci, że czymś kierują, dla naszego dobra. Nie rozumieją: co to jest fałszywa polityka, i gdzie nas obcy wiozą.
Koło mnie stoi ruina budynku, który był biurowcem w czasach komuny. Polak zdewastował go, ukradli z niego kaloryfery i rury, kable elektryczne wypruli ze ścian. Woda wodociągowa pięć lat płynęła do rowu, a radni tylko uchwalali podwyżki cen wody. Kiedyś zrobię zdjęcia jak on wygląda. Obraz "gospodarowania" Polaka, ale to jest wina "ruskich". Demokratyczny Polak zdewastował też swoją kolej, pomiędzy szynami rosną już drzewa, rozsadzają torowisko, w tych zaroślach mają raj złodzieje złomu. Cena miedzi w skupie złomu podskoczyła o 1OO%, ok. 4O zł, złodzieje dostarczają kilka razy więcej jak dawniej. Zobaczymy jak to się skończy. Polak ma co kraść po komunie, ale to się już kończy.
04-02-2022 05:41 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Polak dalej nie rozumie, że sam zaprosił okupanta by go skolonizował. Nie pojmuje, że Polski "parlament" to fikcja, gdzie posłom dają synekury, za odgrywanie "polityków".

Czas najwyższy byś powrócił do koncepcji budowy szklarni pod pomidory, albo...Na początek wizytówka tekstowa, którą będę zamieszczał pod każdym twoim wpisem szkalującym Polaków i Ukraińców. Czas najwyższy zająć się twoimi antypolskimi wynurzeniami.

Mantopy i jego antypolskie i antyukraińskie odezwy:
Ci co szafują nazizmem, Hitlerem, Stalinem itd. pochodzą z najniższych warstw intelektualnych.

To Rosjanie są odpowiedzialni za ludobójstwo Polaków w Katyniu??
Takich bzdur to dawno nie czytałem. Co ma z tym Stalin wspólnego??


Ukrainiec przyzwyczajony do głodowania, narzeka na amerykańską "demokrację". Powinien wiedzieć, że do walki idzie się z pustym żołądkiem. Kolejny cherlawy, głupkowaty naród, mający nawiedzonych, chorych "patriotów" u władzy

Prymitywny Polak nie rozumuje kategoriami interesu, był i jest głupi.Biedny, głupi Polak zobaczył świecidełka i zwariował. Polak do dzisiaj nie pojął, dlaczego jego głupota, doprowadziła go do tragedii Powstania Warszawskiego i dalej nie pojmie, że już zasłużył na kolejną lekcję od sąsiadów. Polak ma w szarych komórkach propagandę, i z tej otumanionej masy, obca agentura tworzy sejm. Zbieranina dziwnych niekompetentnych istot, podpisuje się pod wszystkim, co jej obce służby podsuwają. Mądry Polak, Niemiec i Rosjanin może tylko biernie patrzeć na Polaka głupotę. Polak był zawsze wrzodem w Europie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>pod każdym twoim wpisem szkalującym Polaków i Ukraińców. Czas najwyższy zająć się twoimi antypolskimi wynurzeniami.

Mylisz szkalowanie z głębokim rozczarowaniem i rozzaleniem.

Mądry człowiek potrafi odróżnić poniżenia i pogardę od aktu żalu i bólu wielkiego rozczarowania.

Teraz to Ty próbujesz szkalować z Mantopy.

Z Mantopy nie jest przeciw Polakom ani Ukraińcom ale nie potrafi akceptować ich wyborów i czynów.

Nie będę akceptował prostackich osądów, więc daj sobie z tym siana.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Ludzie, którzy podpisywali warunki wstąpienia Polski do UE nie mieli bladego pojęcia co znaczy to co podpisują. Sprzedali Polskę i nawet o tym nie wiedzieli.

Chyba pomyliłeś daty- piszesz o wydarzeniach, które miały miejsce po 1989 roku i największe nasilenie tego problemu nastąpiło na początku lat 90tych.
Chciałeś więc napisać - ludzie, którzy przejęli władzę w Polsce w 1989 roku sprzedali Polskę?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
10-02-2022 02:26 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Ludzie, którzy podpisywali warunki wstąpienia Polski do UE nie mieli bladego pojęcia co znaczy to co podpisują. Sprzedali Polskę i nawet o tym nie wiedzieli.
>Chyba pomyliłeś daty- piszesz o wydarzeniach, które miały miejsce po 1989 roku i największe nasilenie tego problemu nastąpiło na początku lat 90tych.
>Chciałeś więc napisać - ludzie, którzy przejęli władzę w Polsce w 1989 roku sprzedali Polskę?
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro

Ludzie robią błędy językowe, ale ten człowiek (wiemy o kim mówię) jest potworem jako ponoć Polak od urodzenia i kształcony, jeśli chodzi o poprawne wyrażanie w języku polskim swoich myśli. Proponowano mu już skupienie się nad wydaniem własnego słownika frazeologicznego, trenowanie dramatyki opisów, (tzw. Wortfolge) czyli szyk wyrazowy w zdaniach, tak by to przypominało rzeczową i spoistą myśl i formę i nic z tego nie wychodzi.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na koniec żeby było trochę śmiechu przez łzy:
>Ceny żywności na Węgrzech są od 1 lutego 2022 roku częściowo limitowane. Węgierski rząd nakazał
>sprzedawcom powrót do cen z października. W sklepach najpierw zrobiło się taniej, a potem zabrakło
>towaru.

Dziwi Cię to?
Władza podejmuje histeryczne ruchy, żeby utrzymać się przy korycie, kiedy wasz kapitalizm pogrąża się w kolejnym cyklicznym kryzysie.

Potem okazuje się, że tajnie wybrana władza nie ma praktycznie żadnego wpływu na kapitalizm, który rządzi się niezależnie od tajnej i pośredniej demokracji.

Jeżeli chcesz mówić o czymś żałosnym to pomówmy o waszym kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności. To jest naprawdę żałosne.

Potrafię zrozumieć motywy tajnie i pośredniego wybranego rządu próbującego za wszelką cenę utrzymać się u władzy ale wiary w tajną i nieopodatkowaną własność nigdy nie zrozumiem.

Myślę, że zwykli ludzie też tej wiary nie pojmują ale idą posłusznie tam gdzie wszystkie owce idą, bez zastanawiania się nad tym. Nie pojmują jej pewnie tak samo jak Polacy nie pojmowali konsekwencji aktu akcesyjnego do UE, który podpisali.

Winic demokratyczny rząd za kryzys kapitalizmu, na który rząd nie ma żadnego wpływu jest naprawdę bez sensu.

Chcesz oskarżać, to oskarżaj ideologów kapitalizmu. Prawników bredzacych o prawach naturalnych itp.


szarley to w realu Johannes Jerlas
03-02-2022 20:16 
 Ocena 5 na 5
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Na koniec żeby było trochę śmiechu przez łzy:
>>Ceny żywności na Węgrzech są od 1 lutego 2022 roku częściowo limitowane. Węgierski rząd nakazał
>>sprzedawcom powrót do cen z października. W sklepach najpierw zrobiło się taniej, a potem zabrakło
>>towaru.

>Dziwi Cię to?
>Władza podejmuje histeryczne ruchy, żeby utrzymać się przy korycie, kiedy wasz kapitalizm pogrąża się w kolejnym cyklicznym kryzysie.
To jest charakterystyczna cecha kapitalizmu. Okresowe kryzysy w gospodarce wolnorynkowej. Może Tobie się wydaje, że coś znów odkryłeś?
Socjalistyczna gospodarka planowa miała to do siebie, że nadprodukcji nie było, co eliminowało element kryzysowy. Niestety ale za tym szła kontrolowana niska podaż towarów na rynku umożliwiająca stałą i ciągłą kontrolę rynku przez państwo i stosowanie cen regulowanych odgórnie. W mojej pamięci gospodarka socjalistyczna nie potrafiła jednak wyprodukować bardzo prostych dóbr jak sznurki do snopowiązałek i papier toaletowy. To już było karykaturalne.
>Potem okazuje się, że tajnie wybrana władza nie ma praktycznie żadnego wpływu na kapitalizm, który rządzi się niezależnie od tajnej i pośredniej demokracji.
Demokracja jawna jakkolwiek to widzisz i bezpośrednia też nie załatwi niczego na rynku wolnym od ingerencji państwa. Więc nie szukaj powodów tam, gdzie ich nie ma.
>Jeżeli chcesz mówić o czymś żałosnym to pomówmy o waszym kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności. To jest naprawdę żałosne.
Nie. To jest jak najbardziej prawidłowe. Bo jakaś księga własności nie jest utajniona i od własności jaką posiadasz odprowadzasz podatek, choćby zwany "ziemskim". To już bzdura wyssana z Twego nie umytego palucha z lewej nogi. Tu kłamiesz koloryzując dramat.
>Potrafię zrozumieć motywy tajnie i pośredniego wybranego rządu próbującego za wszelką cenę utrzymać się u władzy ale wiary w tajną i nieopodatkowaną własność nigdy nie zrozumiem.
Człowieku! Ty nie tylko tego nie rozumiesz.
>Myślę, że zwykli ludzie też tej wiary nie pojmują ale idą posłusznie tam gdzie wszystkie owce idą, bez zastanawiania się nad tym.
O czym teraz piszesz? Bo odleciałeś.
>Nie pojmują jej pewnie tak samo jak Polacy nie pojmowali konsekwencji aktu akcesyjnego do UE, który podpisali.
Ty pojąłeś to w lot. No ba, mając taką wiedzę co się wtedy działo, jako jedyny Polak widziałeś niebezpieczeństwo. Jaja sobie znów robisz?
>Winic demokratyczny rząd za kryzys kapitalizmu, na który rząd nie ma żadnego wpływu jest naprawdę bez sensu.
Nie p*****l bzdur i przeczytaj to co napisałeś jeszcze raz. Jeżeli na okresowe kryzy w gospodarce kapitalistycznej rząd nie ma wpływu, to nie umie rządzić, a nie zostawić go w spokoju i usprawiedliwiać.
>Chcesz oskarżać, to oskarżaj ideologów kapitalizmu. Prawników bredzacych o prawach naturalnych itp.
A kto był ideologiem kapitalizmu? Wiesz? Piszesz ogólnikowo i na okrągło. Dużo piszesz ale beztreściowo. Musisz pierwej gamoniu wiedzieć na czym polega ta inflacja. Jeśli już pojmiesz, to wtedy masz możliwość właściwych analiz i wyciągania właściwych wniosków, a potem stosowania właściwych środków obronnych, a nie ględzenia na okrągło i ogólnikowo. Rząd jest od tego i nikt tego rządy nie zwolnił z tego obowiązku. I nie ma powodów by nie nazwać działania rządu jako dyletanckie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
03-02-2022 21:47 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>W mojej pamięci gospodarka socjalistyczna nie potrafiła jednak wyprodukować bardzo prostych dóbr >jak sznurki do snopowiązałek i papier toaletowy. To już było karykaturalne.

Polak nie zna historii i nie rozumie, że reżim amerykański po wojnie NAŁOŻYŁ NA NAS SANKCJE.
Reżim amerykański przez czterdzieści lat rzucał nam kłody pod nogi. Gierek pięć lat walczył z reżimem amerykańskim, by zezwolił Francuzom wybudować nam fabrykę telewizorów kolorowych. Po wojnie Amerykanie zablokowali rozpoczętą przez Włochów budowę fabryki samochodów.
Za komuny mój sąsiad sam robił i sprzedawał papier toaletowy. Pamiętam, miał taki stożkowy młyn, który mielił makulaturę i robił papier toaletowy. Każdy mógł produkować papier toaletowy i zarabiać. Nie daleko był państwowy zakład produkujący fabryki na eksport, to mu w nim wszystko, za grosze robili, ze stali nierdzewnej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polak nie zna historii i nie rozumie, że reżim amerykański po wojnie NAŁOŻYŁ NA NAS SANKCJE.
>Reżim amerykański przez czterdzieści lat rzucał nam kłody pod nogi.

Trochę mieszasz w zeznaniach, bo wg Ciebie Polak to nieodpowiedzialny kłamca i złodziej. Jakim cudem kłamcy i złodzieje mieli coś razem stworzyć?

Polacy mogli nałożyć sankcje na Amerykę i wtedy Ameryka byłby biedna a my bogaci.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 08:09 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> który mielił makulaturę i robił papier toaletowy. Każdy mógł
> produkować papier toaletowy i zarabiać. Nie daleko był państwowy
> zakład produkujący fabryki na eksport, to mu w nim wszystko, za
> grosze robili, ze stali nierdzewnej.

Miałem praktyki w takim zakładzie za komuny.
Kolega raz chciał wynieść wiórki magnezowe, bo palą się ładnym jasnym płomieniem.
Złapali na bramie, kazali wyrzucić przy płocie. A tam już leżała masa śrub, nakrętek, elementów stalowych i nie tylko.
Teraz odpowiedz sobie na pytania, jak to działało, że twojemu koledze "wszystko, za grosze robili, ze stali nierdzewnej".

Jak Polaka robiono za komuny pensją 20 dolarów/mies w bambuko - musiał kombinować.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
04-02-2022 08:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Teraz odpowiedz sobie na pytania, jak to działało, że twojemu koledze "wszystko, za grosze robili, ze stali nierdzewnej".

Pojawia się też inne pytanie.

Jak to działa, że amerykański Starbucks mieli w Polsce kawę i nalewa do kubeczka za 1/5 dniówki normalnego robola?

To musi być kawa z księżyca a jej zmielenie dziełem sztuki.

Łatwo sobie zbudować drożyznę bazującą na zmonopolizowanym rynku za to, że kasta kacyków pożyje przez chwilę dobrze przy wyprzedaży wszelkiego mienia obywatelom zagranicznym.

Waszą alternatywą jest to, że koledze zrobią coś ze stali nierdzewnej za tyle, ze on tego nigdy nie weźmie i nigdy na tej bazie nic nie zrobi, tylko zatrudni się w Amazonie, w którym będzie bezmyślnie wykonywał kolejne polecenia z monitora.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>To musi być kawa z księżyca a jej zmielenie dziełem sztuki.
>

Kapusta biała cena jaką dostaje plantator od kontraktującego to 2O gr/kg, cena w sklepie 2 zł, w barze surówka z poszatkowanej kapusty 2O zł/kg. Takie skoki cen są tylko w "wolnych", "demokratycznych" krajach.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To musi być kawa z księżyca a jej zmielenie dziełem sztuki.
>>
>Kapusta biała cena jaką dostaje plantator od kontraktującego to 2O gr/kg, cena w sklepie 2 zł, w barze surówka z poszatkowanej kapusty 2O zł/kg. Takie skoki cen są tylko w "wolnych", "demokratycznych" krajach.

Kilku cwaniakow wybuduje z tego dla siebie pałace, kosztem roboli, którzy zapomną czym są rodzina i koleżeństwo i potem powstanie oparty na tym mit wielkiego rozwoju takiego jak za czasów budowy piramid egipskich.

Znam człowieka, który dla jednego notariusza wycina mozaikę z dachówki. Wszystkie kwity, które podpisuje notariusz są ze sztampy przygotowane przez jego asystentów. Nawet tego nie czyta tylko podpisuje. To ten lepszy świat.

Lepszy ale dla kogo, bo na pewno nie dla wszystkich?

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 10:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>Jak Polaka robiono za komuny pensją 20 dolarów/mies w bambuko - musiał kombinować.

Paczpan jaki dobrobyt był! Dziś w Berlinie pracuje się za miskę ryżu.
Straciłem cierpliwość do Hamelika, wystarczająco udowodnił swoją socjopatię, dając sobie prawo zaboru każdego mienia i palenia cudzych zasiewów, ale widzę nowego debila, który lata PRLu chyba przespał w jakimś kokonie dygnitarskiego pałacu...

A big_żyd zbanowan....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jak Polaka robiono za komuny pensją 20 dolarów/mies w bambuko - musiał kombinować.
>Paczpan jaki dobrobyt był! Dziś w Berlinie pracuje się za miskę ryżu.
>Straciłem cierpliwość do Hamelika, wystarczająco udowodnił swoją socjopatię, dając sobie prawo zaboru każdego mienia i palenia cudzych zasiewów, ale widzę nowego debila, który lata PRLu chyba przespał w jakimś kokonie dygnitarskiego pałacu...
>A big_żyd zbanowan....

Daje sobie prawo zajęcia wszystkiego o właścicielu czego nic nie wiem i nie mogę się dowiedzieć, jak również tego od czego właściciel nie płaci nikomu żadnego podatku.

Daje to prawo sobie i innym.

I co zrobisz?
Wystąpisz przeciw prawu?

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54906 punktów)
>Daje sobie prawo zajęcia wszystkiego o właścicielu czego nic nie wiem i nie mogę się dowiedzieć,

Tak, wiem. Dajesz sobie prawo do kradzieży, cieszę się że wreszcie to przyznałeś

Uczciwy człowiek, kiedy znajduje w parku portfel, odnosi go na policję, Hamerlik daje sobie prawo wjechania kombajnem na cudze pole i zabrania plonu cudzej pracy.

I ty się dziwisz, że nie chcę ci napisać gdzie mieszkam?


>I co zrobisz?
Wezwę policję

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Daje sobie prawo zajęcia wszystkiego o właścicielu czego nic nie wiem i nie mogę się dowiedzieć,
>Tak, wiem. Dajesz sobie prawo do kradzieży, cieszę się że wreszcie to przyznałeś

Zakwestionowanie tajonej własności nie jest żadną kradzieżą. To morlany obowiązek.

Wasze definicje mają za zadanie służyć waszym interesom, z pogwałceniem interesów pozostałych ludzi.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 14:07 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Zakwestionowanie tajonej własności nie jest żadną kradzieżą. To morlany obowiązek.

Śmiało, do dzieła.
Miałbyś szansę głosić swoje poglądy w wiezieniu, ale czy odważysz się z owego "moralnego obowiazku" skorzystać? Starzy bywalcy więzień miewają własne tajemnice, zaś szybko "gospodarują" takich gagatków z głowa napełnioną ideałami.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Zakwestionowanie tajonej własności nie jest żadną kradzieżą. To morlany obowiązek.
>Śmiało, do dzieła.
>Miałbyś szansę głosić swoje poglądy w wiezieniu, ale czy odważysz się z owego "moralnego obowiazku" skorzystać? Starzy bywalcy więzień miewają własne tajemnice, zaś szybko "gospodarują" takich gagatków z głowa napełnioną ideałami.

A twoje prawo do więzienia ludzi to skąd?

Wyssałes z palca i zmówiłeś się z podobnymi do siebie?

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 15:22 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> A twoje prawo do więzienia ludzi to skąd?

isap.sejm.(*)cDetails.xsp?id=wdu19970880553

> Wyssałes z palca i zmówiłeś się z podobnymi do siebie?

Zapytasz współwięźniów, na pewno udzielą bardziej trafiającej odpowiedzi, niż ja.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zapytasz współwięźniów, na pewno udzielą bardziej trafiającej odpowiedzi, niż ja.

Być może ale wpierw musicie uwięzić mnie z powodów politycznych, bo nie uznaję waszych pojęć prawdy, dobra i sprawiedliwosci za swoje.

szarley to w realu Johannes Jerlas
07-02-2022 20:45 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Zapytasz współwięźniów, na pewno udzielą bardziej trafiającej odpowiedzi, niż ja.
>Być może ale wpierw musicie uwięzić mnie z powodów politycznych, bo nie uznaję waszych pojęć prawdy, dobra i sprawiedliwosci za swoje.

Politycznym więźniem to ty nigdy nie będziesz i nie dyktuj tutaj swoich warunków. To, że czegoś nie uznajesz, nikogo to nie obchodzi, tak jak Twoje p*****lenie. Bynajmniej na tym forum. Nawet nie jesteś watażką, bo tylko chcesz służyć radami sam kryjąc się w cieniu (cecha tchórza) i kierowaniem do czego nie masz talentu i charyzmy dowódczej, nie mówiąc o wątpliwej wiedzy, a chcesz walczyć cudzymi rękoma. Nie masz zdolności przywódczych (w psychologii bodajże się to nazywa malkontenctwem ustawicznym) i nie założysz żadnej organizacji swego pomysłu, bo ciągle będziesz miał pretensje do wszystkich za swoje klęski życiowe wynikające ze swej ambiwalencji do rzeczywistości.. Boś zwykły leń niezdolny do jakiegoś wysiłku intelektualnego (a masz jakiś poziom intelektualny?) i nawet fizycznego. Jesteś tylko takim mącącym chuliganem społecznym, wiecznie z czegoś niezadowolonym, nie potrafiącym nikogo porwać do swoich anarchistycznych pomysłów. Jak chcesz walczyć z prawem stanowionym, bo od tego trzeba zacząć? Wszystkie Twoje pomysły, by były atrakcyjne muszą mieć mocowanie w prawie. Nie widzisz znów istotnej sprawy. Co najwyżej więc możesz być pospolitym więźniem kryminalnym... albo pacjentem jakiegoś zakładu lecznictwa zamkniętego. Bohaterem i męczennikiem za sprawę nigdy nie będziesz. Don Kichot przeszedł do historii mimo, ze walczył z wiatrakami. Ty walcząc z wiatrakami, możesz dostać się do zakładu lecznictwa zamkniętego. Nie jesteś już w stanie się ogarnąć?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nawet nie jesteś watażką, bo tylko chcesz służyć radami sam kryjąc się w cieniu (cecha tchórza) i kierowaniem do czego nie masz talentu i charyzmy dowódczej, nie mówiąc o wątpliwej wiedzy, a chcesz walczyć cudzymi rękoma.

Chcę walczyć z wrogimi ludziom ideami a nie z innymi ludźmi. Do takiej walki nie potrzebuję cudzych rąk, wystarczą mi moje.

Określanie zasad współżycia społecznego Tobie kojarzy się najwyraźniej z organizacjami politycznymi i militarnymi, z przemocą człowieka nad innym człowiekiem a mi z ludzką wiarą w to co dobre i co złe.

Nie tworzę organizacji politycznej i militarnej. Nie zamierzam nikomu grozić i od nikogo przemocą egzekwować. Zmieniam ludzką wiarę. Nawet jeżeli Ty jesteś obojętny na wszystko co ode mnie pochodzi, znajdę kiedyś innych ludzi, których przekonam i zaczną myśleć podobnie do mnie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 03:33 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nawet nie jesteś watażką, bo tylko chcesz służyć radami sam kryjąc się w cieniu (cecha tchórza) i kierowaniem do czego nie masz talentu i charyzmy dowódczej, nie mówiąc o wątpliwej wiedzy, a chcesz walczyć cudzymi rękoma.
>Chcę walczyć z wrogimi ludziom ideami a nie z innymi ludźmi. Do takiej walki nie potrzebuję cudzych rąk, wystarczą mi moje.
No to kłamiesz. Sam chciałeś ten Twój duposystem forsować na sobie? Na sobie to możesz, ale system wymaga czynnego udziału zespołu/grupy ludzkiego.
>Określanie zasad współżycia społecznego Tobie kojarzy się najwyraźniej z organizacjami politycznymi i militarnymi, z przemocą człowieka nad innym człowiekiem a mi z ludzką wiarą w to co dobre i co złe.
Określ w końcu co to jest dobro a co to zło w Twoim pojęciu, bo nie mówisz a gadasz typu ble ble bardzo ogólnikowo.
>Nie tworzę organizacji politycznej i militarnej.
To więc i nie będziesz więźniem politycznym, co Tobie już odpowiedziałem.
>Nie zamierzam nikomu grozić i od nikogo przemocą egzekwować.
Tu już kłamiesz. Gróźb z Twojej strony było zbyt wiele, by nie brać ich poważnie.
>Zmieniam ludzką wiarę.
Te misjonarskie Twoje mowy nie przekonują. Kogo więc zmieniłeś w wierze? Masz jakieś sukcesy?
>Nawet jeżeli Ty jesteś obojętny na wszystko co ode mnie pochodzi, znajdę kiedyś innych ludzi, których przekonam i zaczną myśleć podobnie do mnie.
Nie jestem obojętny. Reaguję na Ciebie. Niestety cholernie negatywnie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Nawet jeżeli Ty jesteś obojętny na wszystko co ode mnie pochodzi, znajdę kiedyś innych ludzi, >których przekonam i zaczną myśleć podobnie do mnie.
>

21 maja 1949 r. podpisano ściśle tajny traktat państwowy ograniczający suwerenność państwową Republiki Federalnej Niemiec do 2O99 r . Zgodnie z umową kraje sojusznicze (poza prawnym następcą ZSRR - Rosją) przejmują całkowitą kontrolę nad niemieckimi mediami. Każdy kanclerz Niemiec przed objęciem urzędu musi podpisać "ustawę kanclerską", której treść jest nie ujawniana.

Jak wygrasz z tym, kto przejął władzę nad mediami to dopiero uzyskasz jakiś posłuch.
Po II WŚ zapisano w tajnych traktatach, że Ameryka ma monopol na całkowitą kontrolę nad mediami.
Ciekawe, ilu Niemców o tym wie, że szefowie "niemieckich" mediów są mianowani przez Amerykanów??
Pomyśl, dlaczego Amerykanie prawnie zastrzegli sobie kontrolę nad umysłami?? MOzna było zrobić taki eksperyment, jak byłeś w Peru. Zadawałaś byś Peruwiańczykom pytania, na które nie znaliby odpowiedzi i zapisywał odpowiedzi. Potem byśmy analizowali, ile powstało różnych odpowiedzi??
Europejczycy na wszsytkie pytania, na które nie znają odpowiedzi, zdecydowanie odpowiedzą tak samo i nie będą podawać kilku wariantów możliwości. Nie poprowadzisz z nimi żadnej dyskusji. Z Peruwaińczykami mógłbyś rozmawiać.
Ameryka skolonizowała europejskie umysły po to, żeby wywozić łupy, stworzyli monolit umysłowy i każda osoba, która tu się zjawia, nie jest zdolna do jakiejkolwiek dyskusji.
Wszędzie masz jeden monolityczny bełkot, istot, których intelektulane możliwości, kończą się na cytowaniu propagandy i opluwaniu tych, co chcą im zakłócić, wstawione "mądrości". .
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wszędzie masz jeden monolityczny bełkot, istot, których intelektulane możliwości, kończą się na cytowaniu propagandy i opluwaniu tych, co chcą im zakłócić, wstawione "mądrości". .

Z tym, że znalezienie nowego wroga i zbudowanie nowego muru w niczym mi nie pomoże.

Na pewno nie pójdę tą samą drogą co dawni ludzie.

Amerykanie dbają po prostu o swoje interesy. Problem w tym, że po trupach?

W gruncie rzeczy wszyscy ludzie w mniejszym lub większym stopniu zaspokajaja swoje potrzeby po trupach innych stworzeń. Natury ludzkiej nie zmienisz. Można co najwyżej próbować dorównać Amerykanom i w ten sposób przed nimi obronić się. Przekształcić wroga w swojego przyjaciela. Innej drogi nie widzę.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 11:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Amerykanie dbają po prostu o swoje interesy. Problem w tym, że po trupach?
nie o swoje (amerykanów) ale ich patoelit (w tym Żydów)
ogrom amerykanow pobiera bony żywnościowe (30 mln), bezdomnych, niedawno zawalil sie most z zaniedbania
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Boś zwykły leń niezdolny do jakiegoś wysiłku intelektualnego (a masz jakiś poziom intelektualny?) i nawet fizycznego.

Jesteś moim wrogiem, który osądza mnie przez pryzmat własnej wiary sprzecznej z moją.

Dziś widziałem program o nielegalnych połowach ryb i nielegalej wycince lasów. Wszyscy bohaterowie tego programu też są przeciwnikami jawności kapitału.

Na ile Was poznałem w waszym świecie zasady muszą obowiązywać - innych.
O Was istotnych rzeczy nie wolno wiedzieć, żeby nie zdemaskować waszego stosunku do głoszonych zasad - zaasad dla innych.

W waszym świecie nie ma miejsca dla jawnego kapitału, bo gdyby został ujawniony, mało kto potrafiłby tak zły i niesprawiedliwy świat zaakceptować, który zostałby zdemaskowany.

Udaje Wam się "utrzymać" wyjątkowo podłe stosunki społeczne tylko dzięki tajemnicom.

Za prawo do tajemnicy dalibyście się zabić i kto wie jak skończy się dla Was obrona tak podlego i nieludzkiego prawa? Ja nie wiem.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 04:00 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Boś zwykły leń niezdolny do jakiegoś wysiłku intelektualnego (a masz jakiś poziom intelektualny?) i nawet fizycznego.
>Jesteś moim wrogiem, który osądza mnie przez pryzmat własnej wiary sprzecznej z moją.

Ależ Ty już mówisz nie na temat. Tu nie mowa o wierze ale o zasadach prawnych.

>Dziś widziałem program o nielegalnych połowach ryb i nielegalej wycince lasów. Wszyscy bohaterowie tego programu też są przeciwnikami jawności kapitału.

Znów daleko p0osunięte błędne wnioski, na podstawie filmu. Film to tylko twórcza fikcja.

>Na ile Was poznałem w waszym świecie zasady muszą obowiązywać -innych.

A w Twoim świecie tak nie jest? I znów nie p*****l, bo nie wyjaśniłeś pojęcia "innych". Jak to rozumiesz?

>O Was istotnych rzeczy nie wolno wiedzieć, żeby nie zdemaskować waszego stosunku do głoszonych zasad - zaasad dla innych.

Wyjaśnij teraz co chciałeś napisać ale po polsku.

>W waszym świecie nie ma miejsca dla jawnego kapitału, bo gdyby został ujawniony, mało kto potrafiłby tak zły i niesprawiedliwy świat zaakceptować, który zostałby zdemaskowany.

Co za demoniczny demaskator. Pisz jaśniej bo język polski po to jest by się porozumiewać.

>Udaje Wam się "utrzymać" wyjątkowo podłe stosunki społeczne tylko dzięki tajemnicom.

Niestety ale tego nie udowodniłeś a tylko stwierdzasz. Nieważne więc co pleciesz.

>Za prawo do tajemnicy dalibyście się zabić i kto wie jak skończy się dla Was obrona tak podlego i nieludzkiego prawa? Ja nie wiem.

Więc lepiej nie komentuj, bo sprawy są dla Ciebie nie do ogarnięcia (myślowego). Zwłaszcza wyjaśnienie pojęcia "podłego nieludzkiego prawa". Bez żadnych przykładów tej podłości.
>


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-02-2022 08:08 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Zapytasz współwięźniów, na pewno udzielą bardziej
>> trafiającej odpowiedzi, niż ja.
> Być może ale wpierw musicie uwięzić mnie z powodów politycznych

Chciałbyś. Zresztą komu by się chciało?
Przypominam kontekst:
Cytat:
Hamerlik: Zakwestionowanie tajonej własności nie jest żadną kradzieżą. To morlany obowiązek.
Jacek: Śmiało, do dzieła. Miałbyś szansę głosić swoje poglądy w wiezieniu


"morlany obowiązek" - kolejna hamerlikańska nowomowa.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54906 punktów)
>>>Daje sobie prawo zajęcia wszystkiego o właścicielu czego nic nie wiem i nie mogę się dowiedzieć,
>>Tak, wiem. Dajesz sobie prawo do kradzieży, cieszę się że wreszcie to przyznałeś
>Zakwestionowanie tajonej własności nie jest żadną kradzieżą. To morlany obowiązek.

No to go spełnij !
Śmiało!
Wyjdź za próg, popatrz ile mieszkań wokół niepodpisanych, kopa w drzwi i bierz, bo to moralny obowiązek.
Potem kankę benzyny i podpalaj samochody przed domem, to moralny obowiązek, przecież nie wiesz czyje są
Wjedź samochodem w obsiane pole przecież nie wiesz czyje.
Nie płać za paliwo, nie wiesz czyje jest BP

Żyj według własnych zasad, to twój moralny obowiązek

Skoro coś jest moralnym obowiązkiem to MUSISZ to wykonać, pod rygorem uznania samego siebie za niemoralną szmatę
Nie?

Udowodniłeś już uciekając od przykładu młotka, że jesteś niedoukiem
Udowodniłeś uciekając od ujawnienia dochodów że jesteś hipokrytą i miłośnikiem tajemnic
Udowodniłeś uciekając od przykład Płocka, że prezentujesz debilny wewnętrznie sprzeczny system
Udowodniłeś pisząc o swoim eksperymencie że jesteś leniem
Udowodniłeś podając swój dochód, że jesteś utracjuszem
Udowodniłeś pisząc o niedogrzanych piwnicach, że jesteś kłamcą
Udowodniłeś wypominając górnikowi, że nie pracował w ciemności, że nigdy nie uważałeś pracy , bo sam nigdy nie pracowałeś - żyjesz z socjalu
Udowodniłeś, dając sobie prawo do zaboru, niszczenia i palenia cudzego mienia, że jesteś socjopatą
Udowodniłeś pisząc o Soni, że jest właścicielką vonowii
A teraz udowodniłeś że jesteś WE WŁASNYCH OCZACH moralnym dnem dna, bo nie respektujesz WŁASNYCH moralnych obowiązków

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik to niemoralna szmata łamiąca własne moralne przykazy - właśnie przedstawiłeś DOWÓD, na jakie gówno cię mamusia wychowała

Powodzenia, moralna rzygowino, sam siebie tak nazwałeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-02-2022 15:29 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Żyj według własnych zasad, to twój moralny obowiązek

Teraz się boi i tylko dodaje sobi kurażu ględzeniem, ale kiedyś po kolejnym dopalaczu może przestanie, być może wsiądzie w samochód by po pijaku grasować na ulicach.

Rozmowa, upuszczanie powietrza, ganienie, wyśmiewanie, pokazywanie słomy nie ma sensu poza niską przyznaję rozrywką. Powoli do tego dochodzę.
Jedyny sposób to głodzić Hamerlika sporadyczną rozmową z Mantopy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Teraz się boi i tylko dodaje sobi kurażu ględzeniem, ale kiedyś po kolejnym dopalaczu może przestanie, być może wsiądzie w samochód by po pijaku grasować na ulicach.

Ze swoimi cechami jesteś dobrym materiałem na wrozbite. Domorosła psychologia i żądza pieniądza, czyli wróżka jak nic.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Żeby dojść do refleksji o twoich zaburzeniach, wcale nie trzeba być specjalistą.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żeby dojść do refleksji o twoich zaburzeniach, wcale nie trzeba być specjalistą.

Zaburzeniach czego?

Osobowości zbliżonej do twojej?

Jeżeli nie wykazuje powszechnych wierzeń, to jestem zaburzony?

Kiedyś był taki film "niezgodna" i wszyscy, którzy stali na szczycie organizacji społecznych mieli z nią problem, nie mogłem zrozumieć dlaczego.

Teraz już wiem, że wszystkie ludzkie umysły ludzi na określonym zazwyczaj terenie, opętane są określoną ideologią i każdy kto okaże się niezgodny z panującą w umysłach ideologią jest zaburzony.

Zaburzeni byli niezgodni z religią chrześcijańską i nierzadko paleni na stosie, zaburzeni są też niezgodni z panującą nam ideologią kapitalizmu czy tajnej i pośredniej demokracji.

Na moje szczęście ludzkość zmieniła się na tyle, że nikt już nikogo nie spali na stosie za niezgodność. Będziesz ze swoimi kolesiami niezadowolony z tego co głoszę ale już żadnej krzywdy mi prawdopodobnie nie zrobicie, poza wrażeniem pogardy, poniżeń i przejawieniem ostracyzmu.

Aż, któregoś dnia na tyle oswoisz się z moimi ideami, że przestaniesz z nimi walczyć i zaczniesz je akceptować, to będzie początek ich rozwoju.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 12:28 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Żeby dojść do refleksji o twoich zaburzeniach, wcale nie trzeba być specjalistą.
>Zaburzeniach czego?

Postrzegania rzeczywistości + maniakalno-depresyjne połączone z powtarzalnymi cyklicznie epizodami masochistycznymi.

> żadnej krzywdy mi prawdopodobnie nie zrobicie

Nie zrobimy. Nie należy nawet palcem kiwnąć, a zwłaszcza ciągać cię po sądach.
Nabyłbyś jeszcze jakiejś sekciarskiej motywacji misjonarza, po co ci to.

> zaczniesz je akceptować

Całkiem liczna rzesza tutaj ich obecność akceptuje.
Cóż ma robić.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Udowodniłeś podając swój dochód, że jesteś utracjuszem

Nie!

Udowodnilem, że wasz i nie mój świat skonstruowany jest pod właścicieli i przeciw najemnym robolom bez mienia.

Nigdy się do tego nie przyznacie, bo czerpiecie z tej konstrukcji garściami, osłabiając przy tym siły życiowe biedoty.

Wasz świat jest niesprawiedliwy, dlatego potrzebujecie tajemnicy kapitału, zeby to ukryć i głosić fałszywe idee, że świat jeat już sprawiedliwy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Udowodniłeś, dając sobie prawo do zaboru, niszczenia i palenia cudzego mienia, że jesteś socjopatą

Bo chciałbym własność wyjawic i opodatkować na rzecz ludzi bez mienia?

Oto cała prawda o Was.
Po czynach ich poznacie.

>Część zabytkowego mostu Koningshaven w Rotterdamie zostanie zdemontowana, aby umożliwić przepłynięcie jachtowi Jeffa Bezosa, który powstaje obecnie w miejscowej stoczni. Nowy statek miliardera będzie długi na ok. 127 m i zbyt wysoki, aby zmieścić się w 40-metrowym prześwicie konstrukcji.

www.komput(*)ny-kaprys-jeffa-bezosa/4151fy0

To są te wasze konieczne inwestycje kapitalistow, które powstają dla dobra roboli i ich rękami zostają stworzone


szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54906 punktów)
>>Udowodniłeś, dając sobie prawo do zaboru, niszczenia i palenia cudzego mienia, że jesteś socjopatą
>Bo chciałbym własność wyjawic i opodatkować na rzecz ludzi bez mienia?

Nie, nie dlatego
Dlatego, że dajesz sobie prawo do zaboru, niszczenia i palenia cudzego mienia

Właśnie udowodniłeś, że jesteś idiotą

>Bo chciałbym własność wyjawic
Udowodniłeś, że jesteś kłamcą

>i opodatkować na rzecz ludzi bez mienia?
Udowodniłeś, że jesteś manipulantem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-02-2022 08:41 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Udowodniłeś, że jesteś manipulantem

Czy raczej, że wasz świat jest fałszywy, poczynając od fałszywych idei u podstaw?

I że istnienie grupa dominujących cwaniakow, fałszywa elita, która z wprowadzenia w błąd i niewiedzy pozostałych czerpie prywatne zyski?

Kiedy będziemy rozbierać mosty na Wiśle, żeby Bezos mógł wpłynąć do Warszawy swoim wielkim statkiem, odwiedzić swoje posiadłości w Polsce i pomachać polskim pracownikom najemnym, którzy sami nic nie mają?

Kiedy wydarzy się ta dziejowa sprawiedliwość i obnarzy się wielkość i dystans nadludzi od podludzi?

Wszystkie polskie kacyki na smyczy zachodniego kapitału na tym korzystają?

Od poborców podatków od biedoty, poprzez komorników, adwokatów, sędziów, urzędników państwowych, policjantów, po wojskowych?

Dlaczego nie chcecie wyjawic kapitału?
Boicie się eksplozji poczucia kapitału?
"Bydło" nie powinno rozumieć o co w tym chodzi?
Bo tylko tak można "bydłem" rządzić?

szarley to w realu Johannes Jerlas
05-02-2022 10:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>Dlaczego nie chcecie wyjawic kapitału?

Udowodniłeś, że jesteś hipokrytą oszustem, miłośnikiem tajemnic

Nie zamiaruję przekonać cepa, że masz zakwitnąć. ale skoro nie poradzisz udowodnić żadnego ze swoich poglądów to pozwalam ci udowodnić twoimi słowy, że jesteś leniem, kanalią, oszustem, utracjuszem, debilem, miłośnikiem tajemnic, a nade wszystko HIPOKRYTĄ

Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?

Cóż, nie odpowiesz na to pytanie

szach mat


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dlaczego nie chcecie wyjawic kapitału?
>Udowodniłeś, że jesteś hipokrytą oszustem, miłośnikiem tajemnic

Nigdy nie byłeś zainteresowany moimi ideami a jedynie tym, żeby je zwalczyć.

Jestes przykładem cwaniaka wyrażającym sądy za a nawet przeciw. Jesteś gorszy od moich zdeklarowanych przeciwników, bo udajesz zrozumienie i przychylność, twoje czyny będą jednak zawsze niezgodne z tym co wyrażasz.

Rozumujesz jak typowy kapitalista.
Niech innym będzie lepiej bylebyś Ty nie stracił a jedynie zyskał.
Nigdy nie dopuścisz do tego żeby zysk wspólny zdominował twój zysk prywatny.

Inni być może tego nie rozumieją ale ja wiem jakim jesteś cwaniakiem. Czasami nawet dorównujesz Jackowi, kiedy udajesz zrozumienie i przychylność, w głębi duszy mając wszystko prócz prywaty za nic.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Rozumujesz jak typowy kapitalista.
>Niech innym będzie lepiej bylebyś Ty nie stracił a jedynie zyskał.
>

Ja tu nie widzę jakiegokolwiek rozumowania i dokonywania ocen i logicznych wyborów.
Marionetki sprzed telewizora, bezmyślnie czekają, aż się im spełni amerykański sen.
Człowiek rozumny to może tylko obserwować, jak działa SPIRALA MILCZENIA.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nigdy nie byłeś zainteresowany moimi ideami

Na fR często czytam wpisy nowych ludzi, interesuję się tym co mają do powiedzenia.
Od paru lat ty nic nowego nie piszesz, a swoje idee w miare czytelnie i już dawno wyłożyłeś.

Sprecyzujmy: po poznaniu ich nie jestem zainteresowany ich wdrożeniem.
Może też po części masz rację: powoli zapominam co pisujesz, w tym sensie nie jestem nimi zainteresowany.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?

Kłam, kłam, kłam dalej.
Internet wszystko przyjmie.
Nikt nawet nie będzie protestował.
Taki stworzyliście świat, w którym wszystko Wam wolno, Tobie wolno kłamać prosto w oczy i nie masz z tym żadnego problemu.

Taka kapitalistyczna kultura.
Żadnych innych wartości prócz zysku.

szarley to w realu Johannes Jerlas
05-02-2022 16:00 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?
>Kłam, kłam, kłam dalej.
Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?
Kłamię?
Łatwo udowodnić kłamstwo. przywołaj gdzie wyjawiłeś dochody rodziny

Pewnie "kłamstwo" tp kolejne słowo, które w psiochujnym hamerjęzyku znaczy coś innego

Powtórzę:
Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?

Odpowiem za ciebie psiochujny debilu:
Ponieważ jesteś miłośnikiem tajemnicy dochodów. a przy tym hipokrytą, ale wychowanie w patologicznej rodzinie nauczyły że hipokryzja się opłaca, więc nadal drzesz śmierdzącego ryja
"ujawnijmyyyyyyyy" po czym czmychasz od odpowiedzi.

>Rozumujesz jak typowy kapitalista.
>Niech innym będzie lepiej bylebyś Ty nie stracił a jedynie zyskał.
Twoja mamusia to k***a
Wolno tobie zmyślać wolno i mnie

>Nigdy nie byłeś zainteresowany moimi ideami a jedynie tym, żeby je zwalczyć.
Pochlebiasz sobie, ciebie nie trzeba zwalczać, trzeba tylko wyeksponować twoje słowa.
Twierdzisz, że masz prawo wejść na cudze pole i zabrać plony, bo pole jest niepodpisane

szach - mat
Udowodniłeś, nie ja, ale TY udowodniłeś, że jesteś kanalią.

Te tłumy "roboli bez mienia", które idą za tobą to ci, którzy przeczytali twoje słowa

Niczego nie trzeba dodawać, sam udowodniłeś, godność psiego chuja i jeszcze się publicznie masturbujesz

Przypomnę, zarzuciłeś mi okradanie ludzi, przypomnę, że kiedy będę w Berlinie zażądam od ciebie DOWODU, że okradałem ludzi, lub półrocznego dochodu twojej rodziny i nikt nie uwierzy, że kogoś okradłem bo ujawniłem swój majątek.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?
>>Kłam, kłam, kłam dalej.
>Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?
>Kłamię?

Dopiero co opublikowałem Ci rozlicznie wynagrodzenia za pracę najemną za poprzedni rok, opublikowanie łącznego rozliczenia dochodu mojej rodziny niczego nie zmieni, będzie tylko podstawą do twoich kolejnych wyzwisk. Dla mnie to jest praca organizowanie dla Ciebie dokumentów, nie mam zamiaru pracować i tracić siły dla wroga.

Opublikuje Ci też rozlicznie roczne jak do niego dotrę.

O długu wiesz ode mnie, dlatego o nim mówisz, to ma być tajemnica?

Powiedziałem Ci, że jak bede miał dokument z rejestru długów, żebyś mógł wejść w szczegóły to Ci go opublikuje ale jeszcze nie mam.

Człowieku, o którym nie wiem nawet w jakim kraju mieszkasz. Mogę sobie coś tam przypuszczać i w tych przypuszczeniach całkowicie się mylić.

Nie jestem pewny nawet twojego nazwiska.
Nie znalazłem żadnego potwierdzenia poza twoimi słowami.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54906 punktów)
>>>>Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?
>>>Kłam, kłam, kłam dalej.
>>Dlaczego nie chcesz wyjawienia dochodów rodziny i swoich długów?
>>Kłamię?
>Dopiero co opublikowałem Ci rozlicznie wynagrodzenia za pracę najemną za poprzedni rok,

To NIE JEST DOCHÓD TWOJEJ RODZINY, to nawet nie jest cały twój dochód miłośniku tajemnic

>opublikowanie łącznego rozliczenia dochodu mojej rodziny niczego nie zmieni,
Miłośniku tajemnic

>Opublikuje Ci też rozlicznie roczne jak do niego dotrę.
I stan zadłużenia, miłośniku tajemnic?
I adres mamusi, miłośniku tajemnic?
Dochód rodziny, miłośniku tajemnic?

>O długu wiesz ode mnie, dlatego o nim mówisz, to ma być tajemnica?
za ile poszła działka miłośniku tajemnic?
Ile zostało od spłacenia, miłośniku tajemnic?

>Powiedziałem Ci, że jak bede miał dokument z rejestru długów,
Nawet się o niego ni starasz, miłośniku tajemnic.

>Człowieku, o którym nie wiem nawet w jakim kraju mieszkasz.
Podam ci mój adres, pod jednym warunkiem: zagwarantujesz mi nienaruszalność mojego domu, sadu, samochodów. Całego mojego mienia.
Nie? Cóż.... deklarujesz, że dajesz sobie prawo zabrania z mojego domu, co chcesz, co więcej, uważasz, że twoim MORALNYM OBOWIĄZKIEM jest zabór mojego mienia. I ty chcesz wiedzieć gdzie mieszkam? Po co? Żeby mnie okraść?

>Nie jestem pewny nawet twojego nazwiska.
Przywołujesz go w każdym swoim wpisie

>Nie znalazłem żadnego potwierdzenia poza twoimi słowami.
Cóż, znów udowadniwaz, że twoja mamusia to prostytutka, nie ma jej w necie....
Nie zmyślam, powołuję się na ciebie

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

A ponoć nie wiesz jak się nazywam, chcesz poznać mój adres?
Będzie w pozwie.

Przypuszczam, że nie nazywasz się Hamerlik - Konopka, nie mieszkasz przy Herthastr i nie pracujesz w polmetalu, bo gdyby to była prawda, sprostowałbyś swoje oszczerstwa w obawie o odszkodowanie, jesteś idiotą, ale nie aż takim, żeby nie wiedzieć, że nie masz dowodu, że kogokolwiek okradłem i 40 000 ojrów jakie zażądam będziesz musiał zapłacić. Będziesz musiał przeprowadzić się do taniego mieszkania w Słubicach a dzieci zapisać do polskiej szkoły, ale w Polsce dorwie cię komornik i zostawi 600 zł na utrzymanie

Jesteś kretynem, ale nie zrezygnujesz z luksusów dla takiej poniwierki, a dobrze wiesz, że przed sądem nie wybronisz się argumentem, że jestm "ideologiem kapitalizmu" bo
1 nawet tego nie udowodnisz
2 to nie jest przestępstwo

Tak więc panie pseudohamerlik pseudokonopka pseudoabsolwencie ekonomicznych studiów, żyjący być może w Berlinie z niemieckiego socjalu, sięj dalej na koszt niemieckiego podatnika swoje bełkoty o tym, że pracowałeś w oparach cyjanowodoru w dzień po zawale serca.

Ja poprzestanę na tym, że UDOWODNIŁEŚ, że jesteś hipokrytą i kanalią, pseudoczłowiekiem pozbawionym jakichkolwiek moralnych zasad

Twoje słowa

pa



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Śpiesz się, bo wasze kapitalistyczne sądy nad człowiekiem, mogą w przyszłości stracić siłę i moc.

Tak już bywało w historii.

Sąd ideologiczny działa dopóki ideologia panuje nad ludzkimi umyslami. Przewrót ideologiczny będzie oznaczał upadek waszych sądów i komorników.

szarley to w realu Johannes Jerlas
07-02-2022 16:25 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Przewrót ideologiczny będzie oznaczał upadek waszych sądów i komorników.

Przypomnijmy -przewrót ideologiczny, polegający na:
a) nie płaceniu alimentów
b) przymusowej jawności stanu portfela wszystkich, prócz Hamerlika
c) przymusowej jawności adresów wszystkich, prócz Mamy Hamerlika
d) niemożności zaciągania kredytów
e) pracy do śmierci
f) nie obowiązywalności umów
g) ściąganiu z konta z automatu podatków (ponoć konta, do którego tylko właściciel posiada jeden mega-mocny klucz)
h) i tym podobne bzdury

Halo, czy ktoś tu tańczy do tej melodi!!?? Haloo!!!!!
W odprowadzi cisza. Ale kiedyś, kiedyś..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przypomnijmy -przewrót ideologiczny, polegający na:

Przypomnijmy, że Jacek kłamie w każdym punkcie.

>e) pracy do śmierci

Nie, wystarczy wyprzedać środki produkcji młodym i żyć z oszczędności, nie umierać w roli milionera a gdy się nic nie ma, pomimo ciężkiej pracy przez całe życie, to należy sobie postawić pytanie dlaczego? Jeżeli stary człowiek nic nie ma a całe życie pracował to coś musi być na rzeczy.

>f) nie obowiązywalności umów

Wyjaśnijmy, że za obowiązywalność umów Jacek uznaje prawo do przemocy egzekucyjnej w stosunkach gospodarczych. Umowa bez kwitów z gwiazdkami, małymi i wyblakłymi czcionkami, niezrozumiałymi pojęciami i licznymi odwołaniami staje Jackowi kością w gardle. Uczciwa umowa i zabieganie o akceptację dla niej drugiej strony nie mieści się Jackowi w głowie. W jego wyobraźni gdy żona nie ma ochoty a Jacek jest w prawie, to potrzebny jest komornik, żeby roszczenia Jacka wyegzekwować. To jest jackowe pojęcie umowy..

>g) ściąganiu z konta z automatu podatków (ponoć konta, do którego tylko właściciel posiada jeden mega-mocny klucz)

Gdy buduje się własny dobrobyt dzięki uznaniu przez innych cudzego prawa własności, to należy się tym dobrobytem z uznającymi cudze prawa podzielić. Kto dzielić się nie chce nie powinien też liczyć na uznanie jego praw. Coś za coś. Wielu żyło na tym świecie ludzi, którzy uznawali cudze prawa mimo, że sami głodowali. Biedne, głupie i przestraszone istoty, które popełniły grzech ciężki przeciw własnemu życiu.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 07:57 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie, wystarczy wyprzedać środki produkcji młodym i
> żyć z oszczędności

Jak długo? Jak emeryt ma wiedzieć, jak to do śmierci rozplanować, o ile cokolwiek zgromadził - bo przecież mógł wchodzić w nietrafione inwestycje, mogło mu się nie chcieć jak niejakiemu Hamerlikowi.
Nie wiesz. A to tylko papierek lakmusowy twoich wynurzeń.

> Jeżeli stary człowiek nic nie ma a całe życie
> pracował to coś musi być na rzeczy.

Na pewno mu ukradli. Tylko musi do tego wymyślić jakaś ideologię.

> Uczciwa umowa i zabieganie o akceptację dla niej drugiej strony
> nie mieści się Jackowi w głowie

Przypomnijmy: "umowa, z której każda strona może się w każdej chwili wycofać" (twoje słowa)
Bez komentarza.

> Gdy buduje się własny dobrobyt (..) to należy się tym dobrobytem
> z uznającymi cudze prawa podzielić. Kto dzielić się nie chce nie powinien (..)

A stąd płynie wniosek, że w hamer-systemie dzielenie jest przymusowe. Nie ma w tym wolnosci, nie ma naturalnego odruchu serca, altruizmu. Jest przymus. Co ciekawe, hamer-obwywatel jednak nie może robić ze swoim kapitałem, co chce. I po co te mega-klucze kryptograficze?
Bez komentarza.

> Nie ustanowię nikomu nowego prawa.

Pełna zgoda, choć też było. Podobnie mawiał Jezus: Mt 5, Kazanie na górze "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść (..)"
Bez komentarza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Jeżeli stary człowiek nic nie ma a całe życie pracował to coś musi być na rzeczy.
>Na pewno mu ukradli.

Zgadza się!
Jeżeli ktoś pracował przez całe życie i nic nie ma to został okradziony.

Przy czym biedak tego nie rozumie i nie wie, bo mu wmontowano fałszywą religię do umysłu w dzieciństwie, w państwowej, "darmowej" i przymusowej szkole, religię wg której godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.

Dlatego wciąż powtarzam, że kto tylko może powinien wystrzegać się państwowych szkół. W nich odbywa się pranie ludzkich mózgów.

Kogo tylko stać powinien posłać własne dzieci do prywatnych szkół i państwowe omijać szerokim łukiem.

To samo odnosi się do telewizji.
Jeżeli już telewizja to tylko płatna i prywatna oraz telewizor zablokowany na wszytkie państwowe, "darmowe" programy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 11:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jeżeli ktoś pracował przez całe życie i nic nie ma to został okradziony.
mamy naturę z raju, a tam nie było jutra, żyło się dniem dzisiejszym

>Jeżeli już telewizja to tylko płatna i prywatna
mas-media w tym prywatne, należą do patoelit. Tusk jak mial problem z mediami prywatnymi (panstwowe należaly do Tuska) dzwonil do kulczyka, ten np do niemieckiego wydawcy i material zostal nieopublikowany
08-02-2022 12:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeżeli ktoś pracował przez całe życie i nic nie ma to został okradziony.

Albo bezmyślnie zaciągnął dług, który zaraz potem przestał spłacać.

> Nie, wystarczy wyprzedać środki produkcji młodym i
> żyć z oszczędności

Jak długo? Jak emeryt ma wiedzieć, jak to do śmierci rozplanować, o ile cokolwiek zgromadził - bo przecież mógł wchodzić w nietrafione inwestycje, mogło mu się nie chcieć jak niejakiemu Hamerlikowi.

> Uczciwa umowa i zabieganie o akceptację dla niej drugiej strony
> nie mieści się Jackowi w głowie

Przypomnijmy: "umowa, z której każda strona może się w każdej chwili wycofać" (twoje słowa)
Bez komentarza.

> Gdy buduje się własny dobrobyt (..) to należy się tym dobrobytem
> z uznającymi cudze prawa podzielić. Kto dzielić się nie chce nie powinien (..)

A stąd płynie wniosek, że w hamer-systemie dzielenie jest przymusowe. Nie ma w tym wolnosci, nie ma naturalnego odruchu serca, altruizmu. Jest przymus. Co ciekawe, hamer-obwywatel jednak nie może robić ze swoim kapitałem, co chce. I po co te mega-klucze kryptograficze?
Bez komentarza.

> Nie ustanowię nikomu nowego prawa.

Pełna zgoda, choć też było. Podobnie mawiał Jezus: Mt 5, Kazanie na górze "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść (..)"Bez komentarza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Jeżeli ktoś pracował przez całe życie i nic nie ma to został okradziony.
>Albo bezmyślnie zaciągnął dług, który zaraz potem przestał spłacać.

Czyli potwierdzasz, że w waszym systemie stosunków społecznych możliwe jest przez całe życie ciężko pracować i niczego dla siebie nie zbudować.

Ciężko zresztą przeczyć czemus co jest powszechne i wszyscy mają tego świadomość.

Brawo!

Teraz biedota powinna zastanowić się nad waszymi definicjami dobra i zła, które sprytnie wmontowaliście w jej umysł.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 13:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w waszym systemie stosunków społecznych możliwe jest przez
> całe życie ciężko pracować i niczego dla siebie nie zbudować.

W Polmetal można pisać podczas pracy ponad 500 postów / mies. na jednym tylko portalu, a pewnie tych portalów jest jeszcze kilka. Dostawać za to wszystko pensję wyższą, niż średnia w Berlinie.. i to ma być "ciężka praca".

Przebalowałeś to nie masz. Potwierdzam, że tą drogą niczego dla siebie nie można zbudować, to z kolei w porządku jak najbardziej jest.

A my tutaj nawet nie znamy poziomu tych domniemanych długów Ryśku, bo ktoś - nie wiadomo za bardzo kto *, bo to tajemnica - napisał, że sprawdzi w BIK i.. na tym się skończyło

* Prócz określenia "biedota".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Widać twój brak argumentów, stąd te prymitywne ataki personalne.

Kiedyś, gdy inteligencja pokona arogancję, znajdą się ludzie, którzy zrozumieją znaczenie naszych słów, moich i twoich.

Na razie wciąż sądzisz, że Ci wszystko wolno ale nie wolno Ci.
Nie wolno Ci z chamstwem przeciw argumentom.

Inteligentni ludzie muszą w końcu zrozumieć, że z chamem nie zarobisz tylko wszystko stracisz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-02-2022 16:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Kiedyś może zrozumiesz że hipokryzja nie popłaca, złodziejstwo szkodzi okradanemu ale bardziej kradnącemu, a nieustanny auto-lans ma krótkie nogi, podobnie jak bezmyślny słowotok.
Może również zobaczysz, że że forumowicze czasem uważnie czytają swoje wpisy nawzajem, co-nieco pamiętają i potrafią łączyć wpisy w całość, domyślać się specjalnie zakrytego, oceniać ważkość argumentów, oraz zdolności interlokutora.
Tymczasem pogadaj sobie jeszcze z Mantopy oraz okrągłym.
Na zdrowie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kiedyś może zrozumiesz że hipokryzja nie popłaca, złodziejstwo szkodzi okradanemu ale bardziej kradnącemu, a nieustanny auto-lans ma krótkie nogi, podobnie jak bezmyślny słowotok.

Jak sobie przypomnę prace do jakich byłem zatrudniany przez agencje pracy tymczasowej o nieznanych mi właścicielach, warunki nielegalnej pracy na budowach i wiele innych doświadczeń z mojego życia po czym wysłuchuję od Ciebie, że jestem złodziejem, to doznaję dysonansu poznawczego

pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy

Udław się swoją wrogością roszczeniowy arogancie!

Naprawdę uważasz, że Ci wszystko wolno?

Tworzycie podłą kulturę.
Nikogo już dawno nie okradłem, za to zostałem wielokrotnie okradziony.
Tych, których okradłem dawno temu, zgodnie z waszym podłym "prawem" przepraszam, miałem wyprany przez państwowe instytucje mózg i nie byłem świadomy tego co czynię a czyniłem zło. Dziś odrzucam to zło a Ty próbujesz go bronić i określać dobrem. Usprawiedliwiam się tym, że wszyscy wtedy wokół czynili podobne zło i w niczym nie różniłem się od pozostałych ludzi. Autorytet państwa twierdził, że to jest dobre, że tak należy, że to jest zgodne z prawem a ja naiwnie temu uległem. Dziś wiem, że nie wolno nikomu wierzyć prócz siebie. Choćby wszyscy ludzie byli przeciw, prawdziwą moralność można czerpać tylko z głębi własnego umysłu. Tak właśnie teraz czynię.

Nie jesteś pierwszym, który określa mnie złodziejem i pewnie nie ostatnim. Było Was wielu ale w kwestiach moralnych nie ma żadnej demokracji. Choćby wszyscy uznali mnie za złodzieja sam wiem kim jestem. Wiem kim jestem naprawdę i twoje oceny tego nie zmienią.

szarley to w realu Johannes Jerlas
09-02-2022 08:39 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Piszesz, że "nikogo już dawno nie okradłem, za to zostałem wielokrotnie okradziony" - ale czy to coś zmienia w twoich obecnych złodziejskich poglądach "nie uznaje tego o czym nie mam 100% wiedzy"?
Nie, nie zmienia.

Druga sprawa - jeśli kogoś okradłeś, przyzwoitość nakazuje znaleźć go i jego przeprosić.
Przeprosiny rzucone w przestrzeń na łamach fR tylko narażają cię ma śmieszność, ale z tym śmieszny człowieku oswoiłeś się przez lata (i innych oswoiłeś) zmienić to będzie niezmiernie trudno.

> Usprawiedliwiam się tym, że wszyscy
> wtedy wokół czynili podobne zło

Jak Goebels czy doktor Mengele przy Hitlerze? Też się tym usprawiedliwiali.

> i w niczym nie różniłem się od pozostałych ludzi

Piękne towarzystwo se znalazłeś.
Każdy dorosły człowiek wybiera sobie ludzi z którymi przebywa, od których czepie przykład. Ostatecznie na nim ciąży odpowiedzialność czy chce tego, czy nie. Przypuszczam, że osoby które okradłeś takie przeprosiny które tu umieszczasz kazaliby ci włożyć sobie w du*ę.

> Autorytet państwa twierdził, że to jest dobre,
> że tak należy, że to jest zgodne z prawem

Zwłaszcza to ostatnie mnie rozmieszyło. Niewiniatko zacytuje akapit tego prawa? Może Andrzej Lepper (twój autorytet) osobiscie to powiedział?

> Nie jesteś pierwszym, który określa mnie złodziejem i pewnie nie ostatnim

I wyciągnąłnbym z tego w końcu wnioski. Pierwszy raz jest trudny, później już idzie łatwiej.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Druga sprawa - jeśli kogoś okradłeś, przyzwoitość nakazuje znaleźć go i jego przeprosić.

To nie ma nic wspólnego z twoją postawą moralną ani z twoimi pojęciami dobra i zła.

Wg Ciebie handel długami i windykacja dobre są, sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, pierwszy staniesz na linii frontu w ich obronie.

Będziesz coś mówił o różnicy między windykacją a windykacją, sugerując, że stoję po stronie zła a Ty dobra ale kto tego posłucha? Ja nie. Podobnie jak nie słucham twoich nauk o przyzwoitości. Słyszał kto, żeby aroganci uczyli ludzi przyzwoitości? Naucz się wpierw cokolwiek respektować innych a potem dopiero pouczaj.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-02-2022 09:08 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>>Druga sprawa - jeśli kogoś okradłeś, przyzwoitość nakazuje znaleźć go i jego przeprosić.
>To nie ma nic wspólnego z twoją postawą moralną

Człowiek, który deklaruje, że widząc kradzież pomoże złodziejowi a przeszkodzi okradanemu pisze o moralności
Zabawne i żałosne jednocześnie

>ani z twoimi pojęciami dobra i zła.
Człowiek, który daje sobie prawo zagarnięcia cudzego mienia pisze o pojęciach dobra i zła

"Kali, co to jest dobro?"

>Wg Ciebie handel długami i windykacja dobre są, sprawiedliwe,
Napisał człowiek, który żarł z pełnej miski dzięki łamaniu palców dłużnikom

>Będziesz coś mówił o różnicy między windykacją a windykacją, sugerując, że stoję po stronie zła
Napisał człowiek, który uważa, że ma prawo wziąć kredyt a spłacać powinni inni

>Podobnie jak nie słucham twoich nauk o przyzwoitości.
Zwolennik przymusowej eutanazji starych ludzi pisze o przyzwoitości

>Naucz się wpierw cokolwiek respektować innych a potem dopiero pouczaj.

Człowiek, który nie respektuje nawet zasad które sam głosi....

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik to psi chuj syn psiego chuja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-02-2022 09:32 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Naucz się wpierw cokolwiek respektować innych

Np. kłamcę, oszusta i złodzieja.
No comments.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Np. kłamcę, oszusta i złodzieja.
>No comments.

Ty sądzisz, że kradzieżą będzie wyjawienie twoich posiadłości i opodatkowanie ich na rzecz ludzi bez mienia jak również zwolnienie najbiedniejszych bez żadnych posiadłości z opodatkowania.

Ale czy inni ludzie także powinni kierować się zgnila moralnością?

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>osoby które okradłeś

Znowu pozwalam Ci się wciągać w kanał.
Nie potrafię utrzymać umysłu w dyscyplinie i ulegam tym ciągłym prowokacjom.
Muszę przestać myśleć, że zatruwasz mi umysł a zacząć myśleć, że jesteś mało ważny i mieć do Ciebie obojętny stosunek.

Jeżeli będę miał do Ciebie negatywny stosunek, to złapiesz mnie w swoje sidła.
Musisz stać mi się obojętny i nie na pokaz tylko szczerze obojętny.

Coś tak wypisujesz ale kogo to obchodzi?
Nikt prócz mnie na to nie reaguje.
Czyli wszystkim to wisi tak jak mi powinno.

Muszę zmienić do Ciebie podejście mało ważny człowieku i reagować tylko wtedy gdy wyrazisz coś ciekawego. Twoje wycieczki osobiste są dobre ale tylko dla głupich ludzi. Mądrzy ludzie są ponad ten prymitywizm.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-02-2022 08:36 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Jak już pisałem Hamerlik, lubię upuszczać powietrze. W tobie jest go akurat sporo, stąd i przyjemność większa. Ale pociesz się, i to się nudzi.
Pytasz kogo to obchodzi - w tym problem, że chciałbyś aby twoje postulaty promujące kradzież/psucie obchodziły, ale jak widać obchodzą tak sobie (niezależnie jak mocno się napinasz).

I o to w skrócie chodzi: im mniej śmiecenia na forum, tym lepiej.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Jeżeli ktoś pracował przez całe życie i nic nie ma to został okradziony.
>

Polska to jest dalej kraj dla funkcjonariuszy.
Funkcjonariusze na usługach obcej agentury, mają uprzywilejowane życie i emerytury.
W zimie jak spadnie śnieg, to w koło prywatnego domu, emerytowanych dwóch pokoleń funkcjonariuszy, śnieg jest stopiony metr od ścian. Na podwórku stoją auta terenowe, które z tyłu, mają skrzynki do wożenia upolowanej zwierzyny.
Hamerlik, pracą to się garba dorabia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jeżeli ktoś pracował przez całe życie i nic nie ma to został okradziony.
>>
>Polska to jest dalej kraj dla funkcjonariuszy.

Nie rozumiałem tego, dopóki nie wyemigrowałem i nie pożyłem jak imigrant ekonomiczny, bez żadnej wiedzy jak żyć w nowym świecie.

Mogę Ci nawet wyjaśnić przyczynę, źródło tego, że Polska jest krajem dla funkcjonariuszy.

Ludzie w Polsce okropnie kłamią, manipulują, oszukują się, wyzyskują, są wobec siebie całkowicie bezwzględni. To stwarza ogromny potencjał dla funkcjonariuszy. Polak może działać społecznie ale tylko pod kontrolą funkcjonariuszy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Halo, czy ktoś tu tańczy do tej melodi!!?? Haloo!!!!!
>W odprowadzi cisza. Ale kiedyś, kiedyś..

Niczego nie sprzedaję, nie potrzebuję też nabywców.

Do pojęcia i odróżnienia dobra od zła nie potrzebuję żadnej akceptacji. To wynika z mojego wnętrza, z głębi mojej duszy.

Jest tu i teraz.
Nie czekam na kiedyś.
Nie ustanowię nikomu nowego prawa.
Co najwyżej zmienię myślenie niektórych ludzi, to wszystko czego oczekuję.

Już wiem, że nie powinienem wymieniać z Tobą myśli, bo działasz na mnie jak trucizna. Jesteś kolejnym człowiekiem jakiego w życiu spotkałem, który próbuje mnie niszczyć.

Nie pokonam wszystkich wrogich mi ludzi.
Muszę trzymać do Ciebie dystans inaczej ściągniesz mnie na dno.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie pokonam wszystkich wrogich mi ludzi.
>Muszę trzymać do Ciebie dystans inaczej ściągniesz mnie na dno.
>

Pisałem wcześniej, nie musisz z nikim walczyć i przekonywać na siłę.
Jeszcze mamy ustawę o religiach i tylko w tej ustawie, jest zapisana możliwość, oddzielenia się grupom od państwa. Jak stworzysz grupę osób, to możecie się, legalnie, odłączyć od państwowego monopolu. Można podłączyć się, do już istniejącej, prestiżowej grupy na świecie i założyć jej filię. Co już kilka razy proponowałem i podawałem przykłady, do kogo warto się podłączyć.
To by było coś ciekawego i wartego wsparcia.
08-02-2022 08:03 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Muszę trzymać do Ciebie dystans inaczej ściągniesz mnie na dno.

Dno, albo przebudzenie?
Niby musisz, ale od lat się nie trzymasz i nawet znam powód.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Żadnych innych wartości prócz zysku.
>

Prostacy mają wizualną strategię oceny wartości człowieka. W ich szarych komórkach istnieją obrazy, a oni starają się do nich upodabniać i swoje otoczenie. Mają swój świat hierarchii oparty na cwaniactwie i pocie. Prostacy i kobiety kupują 95% wytwarzanych przemysłowo dóbr.
Świat się musi do nich dostosować a producenci, reklamami, muszą sobie zapewnić rynek zbytu.
Prostaka nie da się nauczyć kultury, szacunku do: drugiego człowieka, historii i dokonań przodków. Europejskie i Amerykańskie bydle, patrzy na innego człowieka, przez pryzmat tego, co mu można ukraść lub komu go można sprzedać.
To nie jest żadna nowość, Już w Biblii przewidziano, że człowiek otumaniony rządzą posiadania sam siebie zniszczy.


05-02-2022 19:32 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Dlaczego nie chcecie wyjawic kapitału?
H. jest jednak niedokończony. Ojciec jego pewnie zrobił go na chybcika i byle jak.
Operowanie zaimkami w sposób przesadny, wnosi jakieś niezrozumiałe pretensje w stosunku do osób nie wiadomo jakich jest nieuzasadniony, karykaturalnie śmieszne, bo nie wiadomo w końcu do kogo chodzi. Myślę, że uwaga wytykająca to dziwne zjawisko językowe zmobilizuje go do jeszcze bardziej intensywnego naporu "zaimkowego" w jego wypowiedzi, tak jak z tą jego stopką.
Gamoń zadaje głupie, bezsensowne pytania, jakby za nim stały wszystkie racje świata. Jak rozumieć sens pytania:
Cytat:
Dlaczego nie chcecie wyjawic kapitału?
Więc odpowiem pytaniem kierowanym do gamonia.
#1. Co rozumiesz przez pojęcie "kapitał"? Czy K.Marx pisząc rozprawę filozoficzną pod takim samym tytułem miał to samo na myśli co Ty?
#2. Jakie kryteria przyjmujesz, by komuś personalnie przypisać posiadanie "kapitału"? Czy posiadanie roweru z przerzutkami jest "kapitałem"? Czy posiadanie sadu z drzewami owocowymi jest kapitałem? Jaki duży ten sad musi być by nie był "kapitałem"? Tu musisz więc określić jakimi kryteriami ocen operujesz.
#3. Czy robotnik niosący nagrodę od szefa do domu jest więc już "kapitalistą"?
#4. Czy skąpiec i ciułacz, lichwiarz, po dwudziestu latach gromadzenia skrzętnie każdego grosza jest już "kapitalistą"?
#5. Jeżeli tą kwestię rozwiążesz, to powiedz teraz co masz na myśli jakiego "kapitału"?
#6. Czyjego "kapitału"? Bo piszesz waszego, co nic nie mówi o co Tobie chodzi.
#7. Czy nurtująca Ciebie kwestia zawarta w pytaniu, dotyczy także i Ciebie?
#8. Czy gromadzenie środków kapitałowych bez puszczania ich w obieg (tzw. tezauryzacja) jest też "kapitałem", czy środkami na zabezpieczenie się na "czarną godzinę"? Czy składki emerytalne to gromadzenie "kapitału"?
#9. Czy stan Twojego zdrowia nie przeszkadza Tobie w nawiązywaniu kontaktów w społeczeństwie? Bo jak dotąd to nie porwałeś nikogo swoimi bredniami, a kontakt z Tobą jest implikacją do odruchów wymiotnych.
#10. Czy są jakieś przeszkody nie pozwalające się leczyć, oprócz tylko niewiedzy kompletnej??
#11. Ilu "kapitalistów" widzisz na tym forum? Bo piszesz "waszego kapitału".
#12. Czy zauważyłeś może, że wszyscy, forumowicze oprócz Ciebie, są zainteresowani "kapitałem" interlokutora"? Czy więc jesteś chory czy tylko zdrowy fizycznie?
#13. Kiedy na poważnie zaczniesz uczyć się operowania językiem polskim "polaczku"?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>niezrozumiałe

Dlaczego nie verstehen?
Wy wszystko verstehen!

youtu.be/5VCiU1osa3w

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 14:11 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> I co zrobisz?
> Wezwę policję

Dotad się piekło i upiekło.
Ale czy będzie tak zawsze?

Cytat:
"odradzam - po trzykroć !!! po zamówieniu /wpłacie na konto otrzymałam wiadomość, że soczewki otrzymam za 14 dni. Po tym terminie nikt się ze mną nie skontaktował ; po upływie kilku dni napisałam maila / nikt nie odbierał w międzyczasie telefonów / na moje maile odpowiedź też przychodziła po kilku dniach. Za którymś razem udało mi się dodzwonić do sklepu, gdzie usłyszałam niemrawy głos, że sprawdzą status mojego zamówienia. Obiecano do mnie oddzwonić i poinformować o statusie sprawy - nic takiego nie nastąpiło. Po kilku następnych dniach otrzymałam wiadomość, że maja dla mnie tylko jedno opakowanie a drugie będzie za następne 3 tygodnie !!!! Odpowiedziałam, ze w tej sytuacji nie mając już żadnych soczewek chcę do tego czasu mieć dostawę soczewek jednodniowych. Na mojego maila nie odpowiadał nikt przez kilka dni; w międzyczasie nikt się nie pokwapił, żeby się ze mną skontaktować. Usłyszałam tylko, ze Johnsson się pomylił i sklep Hamerlik, który dla mnie jest stroną, umywa ręce. Ja zapłaciłam pieniądze firmie Hammerlik a nie Johnssonowi !!!! Dawno nie spotkałam sie z taką amatorką . Wstyd i hańba !"

"sklep nie zwrócił mi różnicy w zamówieniu na soczewki z datą ważności do 06-2011. czyli ponad 30zł. upominałam się lecz różnica nie została zwrócona"

"Do tej pory nie otrzymalam zamowionych soczewek, otrzymalam tylko informacje ze sklep nie mial ich na stanie i musial zamowic, do tej pory zadnej innej informacji nie otrzymalam do tej pory."

"Płatność on-line księgowali 1,5 dnia. Następne 2 dni zajęło im ustalenie, że nie mają towaru na stanie i muszą zamawiać u dostawcy."

"Już od ponad 10 dni czekam na zamówienie..."



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
04-02-2022 14:03 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Daje sobie prawo zajęcia wszystkiego o właścicielu czego nic
> nie wiem i nie mogę się dowiedzieć, jak również tego od czego
> właściciel nie płaci nikomu żadnego podatku.
> Daje to prawo sobie i innym. I co zrobisz?

Wobec takiej gadaniny? Zapełnię nic, nawet palcem nie kiwnę.
Gdybyś jednak zajął tym "prawem" komuś mienie, zatroszczę się, byś miał dostatecznie czasu na przemyślenie swoich ideałów na dołku.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Jak Polaka robiono za komuny pensją 2O dolarów/mies w bambuko - musiał kombinować.
>

Polak mógł sobie, za komuny, wybudować prywatną fabrykę i zarabiać miliony, tak samo jak dzisiaj.
Dzisiaj nikt nic większego nie buduje.
Ten co miał prywatny zakład produkujący papier toaletowy, to nie był mój kolega. Ja byłem wtedy dzieckiem i ten prywaciarz wysłał mnie z płaskownikiem 15 mm z nierdzewki, z powierconymi otworami pod gwint M8, do warsztatu żeby w tych otworach zrobili gwint. Kazali mi przyjść na drugi dzień, jak przyszedłem po ten płaskownik, to nim we mnie rzucili. Dwa gwintowniki urwali w otworach i już ich się nie dało wykręcić. Taką miał Polak wiedzę techniczną.
szarley (54906 punktów)
>>W mojej pamięci gospodarka socjalistyczna nie potrafiła jednak wyprodukować bardzo prostych dóbr >jak sznurki do snopowiązałek i papier toaletowy. To już było karykaturalne.
>Polak nie zna historii i nie rozumie, że reżim amerykański po wojnie NAŁOŻYŁ NA NAS SANKCJE.

na dzieci z Bullebyn też

>Za komuny mój sąsiad sam robił i sprzedawał papier toaletowy.
>Każdy mógł produkować papier toaletowy i zarabiać
Paczpan, to dlaczego były takie kolejki za papierem, skoro każdy mógł?
Dlaczego wódka była na kartki? czy każdy mógł sobie pędzić?
Aaaa pewnie Amerykanie zabraniali sankcjami na cukier

Skończ jarać to gówno bo ci Hamermózg pod czaszką zostanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skończ jarać to gówno bo ci Hamermózg pod czaszką zostanie

Nie jesteś u siebie w oborze a nawet gdybyś był to krowy też zasługują na więcej od wyziewow twojej prymitywnej psyche.

Życie nauczyło Cię, że chamstwo popłaca?

Tworzymy teraz świat, w którym chamstwo będzie musiało mieć się na baczności. Kto zostanie zaliczony do prostaków i chamow tego bramki nie wpuszcza do wiez ze stali i szkła wybudowanych rękami biedoty.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>na dzieci z Bullebyn też

Przypomnijmy, że komunizm rozwijał wielki przemysł, dzięki czemu mogłeś zajmować się konstrukcją urządzeń zapobiegających wybuchom w procesach przemysłowych.

Komunizm wykształcił Cię i nakarmił, podobnie jak miliony innych.

Ale cwaniakom było mało i chcieli więcej, choć wiedzieli, że to więcej dla nich oznacza mniej dla pozostałych, zatem wymyślili uproszczenie świata o sznurku do snopowiazalek.

Zdradziłeś wszystko z czego wyrosłeś.
Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że swoich przodków z krwii i kości, których jesteś, masz za nic.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Władza podejmuje histeryczne ruchy, żeby utrzymać się przy korycie, kiedy wasz kapitalizm pogrąża się w kolejnym cyklicznym kryzysie.
>To jest charakterystyczna cecha kapitalizmu. Okresowe kryzysy w gospodarce wolnorynkowej. Może Tobie się wydaje, że coś znów odkryłeś?

W systemie, w którym panują przemoc i tajemnice nie może być mowy o wolności.

O wolności możemy mówić wtedy kiedy nikt nie ma prawa do przemocy i do tajemnic. Dotyczy to również a nawet szczególnie przemocy egzekucyjnej i tajemnicy kapitału.

Próba związania kryzysu z wolnością jest chorą i okropną ideą, która ma celu usprawiedliwienie tego czego usprawiedliwiać nie należy.

Cykliczne kryzysy współczesnego kapitalizmu są świadectwem wadliwości tego systemu stosunków społecznych.

Sam wielokrotnie wyrażałem ideę związku kryzysów gospodarczych z nadmierną koncentracją własności, co jest dla mnie oczywiste biorąc pod uwagę, że wiele kryzysów w historii zakończyło się wraz z upadkiem i odpuszczeniem długów.

Ale wszyscy mają gdzieś co uważam. Nikt mnie nie słucha. Zajmujecie się swoją ekonomią i efekt jest taki, że kapitalizm działa niezmiennie już od tysiącleci.

Gadacie o jakiś bzdurach unikając zawsze rzeczy istotnych, które dla Was są tabu.

Kiedy mówię np. o tożsamości własności i władzy spotykają mnie reakcje idiotow, reakcje takie jakby inni w ogóle nie rozumieli o czym mówię.

Pojęcie własności w waszej kulturze idealnie wpisuje się w znaczenie tabu.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Tabu

Wiem już, że nie rozumujecie swobodnie, jesteście owładnięci różnymi ideologiami, które kształtują nurt waszych myśli i wniosków.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 01:41 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Władza podejmuje histeryczne ruchy, żeby utrzymać się przy korycie, kiedy wasz kapitalizm pogrąża się w kolejnym cyklicznym kryzysie.
>>To jest charakterystyczna cecha kapitalizmu. Okresowe kryzysy w gospodarce wolnorynkowej. Może Tobie się wydaje, że coś znów odkryłeś?
>W systemie, w którym panują przemoc i tajemnice nie może być mowy o wolności.
>O wolności możemy mówić wtedy kiedy nikt nie ma prawa do przemocy i do tajemnic. Dotyczy to również a nawet szczególnie przemocy egzekucyjnej i tajemnicy kapitału.
>Próba związania kryzysu z wolnością jest chorą i okropną ideą, która ma celu usprawiedliwienie tego czego usprawiedliwiać nie należy.
>Cykliczne kryzysy współczesnego kapitalizmu są świadectwem wadliwości tego systemu stosunków społecznych.
>Sam wielokrotnie wyrażałem ideę związku kryzysów gospodarczych z nadmierną koncentracją własności, co jest dla mnie oczywiste biorąc pod uwagę, że wiele kryzysów w historii zakończyło się wraz z upadkiem i odpuszczeniem długów.
Już bredzisz? Pojęcie długów nie ma wpływu na kryzys systemu kapitalistycznego. Znów chore skojarzenia?
>Ale wszyscy mają gdzieś co uważam. Nikt mnie nie słucha. Zajmujecie się swoją ekonomią i efekt jest taki, że kapitalizm działa niezmiennie już od tysiącleci.
Od tysiącleci? Ilu tysiącleci? I Ciebie słuchać jak nie masz pojęcia kiedy się kapitalizm narodził?
>Gadacie o jakiś bzdurach unikając zawsze rzeczy istotnych, które dla Was są tabu.
Jakich na ten przykład?
>Kiedy mówię np. o tożsamości własności i władzy spotykają mnie reakcje idiotow, reakcje takie jakby inni w ogóle nie rozumieli o czym mówię.
Bo rzeczywiście nie wiesz o czym mówisz. Kulawy zlepek pojęć własności i władzy.
>Pojęcie własności w waszej kulturze idealnie wpisuje się w znaczenie tabu.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Tabu
Znów p*****lisz gamoniu. Popatrz ile różnych pojęć pomieszałeś. Władza-własność-kultura.
>Wiem już, że nie rozumujecie swobodnie, jesteście owładnięci różnymi ideologiami, które kształtują nurt waszych myśli i wniosków.
Dobrze, że choć Ty to widzisz i publikujesz. Jest się z czego pośmiać. A co? Musi być jakaś chwila dla rozrywki!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
04-02-2022 08:14 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pojęcie długów nie ma wpływu na kryzys systemu kapitalistycznego. Znów chore skojarzenia?

Konkretnie długi a nie ich pojęcie jako jeden z elementów nadmiernej koncentracji kapitału są współczynnikiem kryzysu w kapitalizmie obok koncentracji własności.

Co jest oczywiste, bowiem historycznie walka z kryzysem w kapitalizmie zawsze polegała na pompowaniu kasy w biedotę i na odpuszczaniu jej długów.

Wy wyznawcy kapitalizmu, zmutowani idelogicznie ślepą wiarą w kapitał, straciliście zdolność postrzegania rzeczywistości i nigdy nie zbudujecie podobnych wniosków. Ideologia, która opętuje umysł, odbiera zdolność logicznego myślenia.

Ty twierdzisz o związku kryzysu kapitalizmu z wolnością rynkową co jest chore!

Interpretując wprost swobodnie działający człowiek musi wywołać kryzys gospodarczy i konieczne jest odebranie mu swobody, żeby wyjść z kryzysu.

A kto tę swobodę ludziom odbiera?
Nadludzie?

Chore!

Ale kulturę mamy taką, że dla tych chorych idei znajdziesz pewnie wielu zwolenników. Stara, państwowa, "darmowa" i przymusowa szkoła.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 08:27 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> długi (..) są współczynnikiem kryzysu w kapitalizmie obok koncentracji własności.

Współczynnikiem kryzysu.. czy może po prostu przyczyną?
Swoją drogą, gdyby długi były jedną z przyczyny kryzysu, prócz zachłanności oznaczałoby to tendencje w człowieku do autodestrukcji (w nie których przypadkach), co nie jest tak znów oderwane od rzeczywistości.
To prawda, autodestrukcja jak najbardziej bywa faktem.

> Ideologia, która opętuje umysł, odbiera zdolność logicznego myślenia.

Zgadzam się, podpisuję pod tym i daję plusa.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Swoją drogą, gdyby długi były jedną z przyczyny kryzysu, prócz zachłanności oznaczałoby to tendencje w człowieku do autodestrukcji (w nie których przypadkach), co nie jest tak znów oderwane od rzeczywistości.

Zatem wytlumacz tę twoją koncepcję związku kryzysu w kapitalizmie z zachłannością ludzi, jako kolejną po jego związku z wolnością.

Jak ludzka zachłanności doprowadza do tego, że ludzie przestają pracować i w konsekwencji nie mają co jeść?

W gruncie rzeczy ta koncepcja ma sens, przy czym już mam wizję różnicy w naszych ocenach jaka się wyklaruje, Ty będziesz mówił o zachłanności biedoty a ja o zachłanności bogaczy.

Ja będę mówił o zachłanności, która usprawiedliwia tajemnice i przemoc w stosunkach społecznych.

Ty jak sądzę o pragnieniu rzeczy, których człowiek bez wartości nigdy nie powinien mieć.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 09:01 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Zatem wytlumacz tę twoją koncepcję związku kryzysu w kapitalizmie
> z zachłannością ludzi, jako kolejną po jego związku z wolnością.

Dlaczego akurat z zachłannością? Dlaczego niby zaraz po związku z wolnością?
To tylko jeden ze składników przyczyn fal kryzysów. O systemowych powodach pisał ci już wiele razy Wenancjusz.

Zastanów się także precyzyjnie, o co dokładnie chcesz zapytać: o powód swojego permanentnego egzystencjalnego kryzysu, czy fal kryzysowych w kapitalizmie?

Rozumiem że chciałbyś jedno związać z drugim, ale to niestety dwie różne rzeczy.

Jesteś indywidualnością. Jesteś szczególny. Odmieńcy, wyjątkowi ludzie, rzadkie okazy z natury rzeczy nie wpływają masowo na zjawiska społeczne. Po prostu tworzą swoją własną historię, która na jakimś etapie dobiega kresu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś indywidualnością. Jesteś szczególny. Odmieńcy, wyjątkowi ludzie, rzadkie okazy z natury rzeczy nie wpływają masowo na zjawiska społeczne. Po prostu tworzą swoją własną historię, która na jakimś etapie dobiega kresu.

Już mi wyjasniales, że wszelki problem jaki mam z rzeczywistością tkwi we mnie i wszystko co mogę zmienić to siebie.

A ja Ci też wyjaśniałem, że słyszę Cię ale nie słucham.

Widać jestem już taki dramatyczny, że szczęście wśród Was leży tuż obok ale ja nie potrafię się po nie schylić.

Pozwól jednak, że będę trzymał się własnej wizji rzeczywistości i pójdę własną drogą.

Jeżeli wejdziemy sobie w drogi, ja raz ustąpię a potem Ty. Na to, że ustąpię Ci za każdym razem, bo masz swój cel i chcesz, nie licz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 10:29 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Pozwól jednak, że będę trzymał się własnej wizji rzeczywistości i pójdę własną drogą.

Nie ma na co pozwalać czy nie pozwalać.
Idź nią gdzie chcesz i jak chcesz. Ja ci nie bronię.

>Jeżeli wejdziemy sobie w drogi

Nie czułem nigdy byś mi wchodził, stąd stwierdzenie "ja raz ustąpię a potem Ty" i pogróżki w stylu bym na coś tam nie liczył, odbieram jak typowy hamerlikowy folklor.
Musisz - pisz.
A wracając - pisałem byś zastanowił się, o co dokładnie chcesz zapytać: o powód swojego permanentnego egzystencjalnego kryzysu, czy fal kryzysowych w kapitalizmie?
Ludzie chcieliby czasem jedno związać z drugim bo im tak wygodnie, ale to tak nie działa.

Jeśli uważasz inaczej - pisz o tym, forów na internecie i gigabajtów na dyskach bez liku.
Cały wic w sprawczości i dostrzeganiu prawdziwych zależności.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A wracając - pisałem byś zastanowił się, o co dokładnie chcesz zapytać: o powód swojego permanentnego egzystencjalnego kryzysu, czy fal kryzysowych w kapitalizmie?
>Ludzie chcieliby czasem jedno związać z drugim bo im tak wygodnie, ale to tak nie działa.
>Jeśli uważasz inaczej - pisz o tym, forów na internecie i gigabajtów na dyskach bez liku.

Zdaje się, że pisałem o kryzysie w kapitalizmie i o braku wpływu na niego tajnie wybranego rządu.

Ni z gruszki ni z pietruszki nagle w twojej wypowiedzi pojawił się mój kryzys egzystencjalny i jego związek z kryzysem gospodarczym.

Przypadek?
Znamy się nie od dziś.
Ja o waszym i nie moim świecie a Ty tradycyjnie już o mnie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 10:45 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ty o obcym i już nie twoim świecie. Przypadek?
Hitler też nie poniósł odpowiedzialności za to wszystko, co zmajstrował.

W kwestii zdolności, spostrzegawczości czy sprawczości, różnica kolosalna.
W kwestii odpowiedzialności jakby rożnica maleje..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ty o obcym i już nie twoim świecie. Przypadek?
>Hitler też nie poniósł odpowiedzialności za to wszystko, co zmajstrował.

Mój świat rządzi się wg innych zasad niż wasz. Moje i twoje zasady są sprzeczne a nasze światy wykluczają się wzajemnie.

Chwilowo jesteście na topie i dominujecie ale nic nie trwa wiecznie.

To żadna pogróżka tylko naturalna kolej rzeczy. Czas się zwijać z waszą prymitywna kulturą. Wasz czas powoli kończy się.

Teraz nadchodzi społeczeństwo o wyższym poziomie rozwoju a wasze trafia tam gdzie społeczeństwo rzymskie - do historii.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-02-2022 11:19 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Teraz nadchodzi społeczeństwo o wyższym poziomie rozwoju..

.. gdzie określenia odpowiedzialność za spłodzone dziecko, za słowo, lojalność itd. w ogole nie funkcjonują.
Weź dzienną dawkę proszków, może zmień na inne, które rasują lepiej fantazję.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Teraz nadchodzi społeczeństwo o wyższym poziomie rozwoju..
>.. gdzie określenia odpowiedzialność za spłodzone dziecko, za słowo, lojalność itd. w ogole nie funkcjonują.
>Weź dzienną dawkę proszków, może zmień na inne, które rasują lepiej fantazję.

To jest tylko twoja opinia zakorzeniona w twoim prywatnym interesie.

Próbuję mówić o wspólnym interesie ale rozmowy o nim nie chcecie dopuścić go głosu, bo wasze prywatne interesy mają dominować nad interesem wspólnym.

szarley to w realu Johannes Jerlas
07-02-2022 16:18 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Próbuję mówić o wspólnym interesie

Acha
Hamerlik Cytat:
Każdy człowiek do śmierci powinien pracować na swoje utrzymanie, dopóki starczy sił. (..) wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

Cytat:
Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.

Cytat:
Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. (..) Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy (..), żeby się wynosił skąd przyszedł.

Cytat:
Bezczelny kłamco, który składałeś mi katolickie przysięgi na rany Chrystusa(..) Chciwy, zakłamany do szpiku kości manipulant, któremu słowo prawy nie jest w stanie przejść przez roszczeniowe gardło.

Cytat:
Koniec rządów białych, chciwych dziadów! Wynocha z tronu! Nie umiecie zadbać o podwładnych, to wynocha do szeregu, gdzie wasze miejsce!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
04-02-2022 09:10 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ty jak sądzę o pragnieniu rzeczy, których człowiek
> bez wartości nigdy nie powinien mieć.

To nie kwestia wartości, czy jej braku.
Każdy człowiek na swoim podstawowym poziomie człowieczeństwa ma wartość.
Zycie ma wartość.
To o czym piszesz, to kwestia umiejętności radzenia sobie ze swoimi potrzebami, okiełznania zachłanności, mierzenia sił na zamiary itd.

Jeden uświadamia sobie swoje umiejętności i szlifuje jej krok po kroczku, inny od razu skacze z wysokiej skały do wody 200 m niżej, by delektować się lotem, którego doświadcza pierwszy raz w życiu.

Inny jeszcze zajada się czekoladą, mimo genetycznego obciążenia.
Co człowiek, to wybory.
A apetyt rośnie w miarę jedzenia, co udowadnia 50% Amerykanów z nadwagą.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
04-02-2022 08:15 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Niestety ale za tym szła kontrolowana niska podaż towarów na
> rynku

Powiedzieć "szła" to jak powiedzieć że księżyc został stworzony przez Boga, żeby kręcił się wokół Ziemi.
Wiesz, dlaczego tak było? Niska podaż towarów niekoniecznie była czystym mechanizmem ekonomicznym.

> umożliwiająca stałą i ciągłą kontrolę rynku przez państwo
> i stosowanie cen regulowanych odgórnie. W mojej pamięci gospodarka
> socjalistyczna nie potrafiła jednak wyprodukować bardzo prostych
> dóbr jak sznurki do snopowiązałek i papier toaletowy. To już było karykaturalne.

Albo potrafiła, albo nie mogła, albo jeszcze nie chciała, bo przyszedł odgórnie chwilowy zakaz by np. rolnicy zajęli się szukaniem sznurka, a nie protestami.

Nasz himalaista Kukuczka dostał kiedyś z ministrerstwa nakaz pobrania z jednego ze sklepów prowiantu na wyprawę. Podjeżdża maluchem, omija olbrzymią kolejkę, magazynier otwiera mu skład.. wypachny do sufitu konserwami i innymi towarami.
Jak stamtąd wyjezdżał, wjechał w tłum i ludzie patrzyli mu przez szybę - bał się linczu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
04-02-2022 13:00 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Na koniec żeby było trochę śmiechu przez łzy:
>>>Ceny żywności na Węgrzech są od 1 lutego 2022 roku częściowo limitowane. Węgierski rząd nakazał
>>>sprzedawcom powrót do cen z października. W sklepach najpierw zrobiło się taniej, a potem zabrakło
>>>towaru.
>Dziwi Cię to?
>>Władza podejmuje histeryczne ruchy, żeby utrzymać się przy korycie, kiedy wasz kapitalizm pogrąża się w kolejnym cyklicznym kryzysie.
>To jest charakterystyczna cecha kapitalizmu. Okresowe kryzysy w gospodarce wolnorynkowej. Może Tobie się wydaje, że coś znów odkryłeś?
>Socjalistyczna gospodarka planowa miała to do siebie, że nadprodukcji nie było, co eliminowało element kryzysowy. Niestety ale za tym szła kontrolowana niska podaż towarów na rynku umożliwiająca stałą i ciągłą kontrolę rynku przez państwo i stosowanie cen regulowanych odgórnie. W mojej pamięci gospodarka socjalistyczna nie potrafiła jednak wyprodukować bardzo prostych dóbr jak sznurki do snopowiązałek i papier toaletowy. To już było karykaturalne.
>>Potem okazuje się, że tajnie wybrana władza nie ma praktycznie żadnego wpływu na kapitalizm, który rządzi się niezależnie od tajnej i pośredniej demokracji.
>Demokracja jawna jakkolwiek to widzisz i bezpośrednia też nie załatwi niczego na rynku wolnym od ingerencji państwa. Więc nie szukaj powodów tam, gdzie ich nie ma.
>>Jeżeli chcesz mówić o czymś żałosnym to pomówmy o waszym kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności. To jest naprawdę żałosne.
>Nie. To jest jak najbardziej prawidłowe. Bo jakaś księga własności nie jest utajniona i od własności jaką posiadasz odprowadzasz podatek, choćby zwany "ziemskim". To już bzdura wyssana z Twego nie umytego palucha z lewej nogi. Tu kłamiesz koloryzując dramat.
>>Potrafię zrozumieć motywy tajnie i pośredniego wybranego rządu próbującego za wszelką cenę utrzymać się u władzy ale wiary w tajną i nieopodatkowaną własność nigdy nie zrozumiem.
>Człowieku! Ty nie tylko tego nie rozumiesz.
>>Myślę, że zwykli ludzie też tej wiary nie pojmują ale idą posłusznie tam gdzie wszystkie owce idą, bez zastanawiania się nad tym.
>O czym teraz piszesz? Bo odleciałeś.
>>Nie pojmują jej pewnie tak samo jak Polacy nie pojmowali konsekwencji aktu akcesyjnego do UE, który podpisali.
>Ty pojąłeś to w lot. No ba, mając taką wiedzę co się wtedy działo, jako jedyny Polak widziałeś niebezpieczeństwo. Jaja sobie znów robisz?
>>Winic demokratyczny rząd za kryzys kapitalizmu, na który rząd nie ma żadnego wpływu jest naprawdę bez sensu.
>Nie p*****l bzdur i przeczytaj to co napisałeś jeszcze raz. Jeżeli na okresowe kryzy w gospodarce kapitalistycznej rząd nie ma wpływu, to nie umie rządzić, a nie zostawić go w spokoju i usprawiedliwiać.
>>Chcesz oskarżać, to oskarżaj ideologów kapitalizmu. Prawników bredzacych o prawach naturalnych itp.
>A kto był ideologiem kapitalizmu? Wiesz? Piszesz ogólnikowo i na okrągło. Dużo piszesz ale beztreściowo. Musisz pierwej gamoniu wiedzieć na czym polega ta inflacja. Jeśli już pojmiesz, to wtedy masz możliwość właściwych analiz i wyciągania właściwych wniosków, a potem stosowania właściwych środków obronnych, a nie ględzenia na okrągło i ogólnikowo. Rząd jest od tego i nikt tego rządy nie zwolnił z tego obowiązku. I nie ma powodów by nie nazwać działania rządu jako dyletanckie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Czy Ty w ogóle rozróżniasz kryzys systemowy kapitalizmu, od kryzysu gospodarczego w tym systemie z powodu inflacji? Rozróżniasz te pojęcia?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Paolo Monstro (6146 punktów)
To o czym piszesz to taktyka rządu PiS, o której zresztą wielokrotnie pisałem:
1. Żadna partia nie charakteryzowała się kompetencją, jednak PiS poszedł dalej niż poprzednicy - obsadził dosłownie wszystkie stanowiska partyjniakami i kuzynami.
2. Niekompetencja powoduje liczne błędy - w przypadku Nowego Ładu zwyczajnie nikt w ministerstwie nie poradził sobie z obliczeniami, bo nie ma tam już ekspertów. Minister nie ma nawet kogo zapytać, a klakierzy obiecują, że wszystko będzie super
3. Kolejne błędy PiS wynikające z ich niekompetencji to:
a) nie rozwiązanie problemu demografii (mimo wydania miliardów, które te problemy mogły rozwiązać),
b) nie rozwiązanie problemu służby zdrowia (efekt - największa nadmiarowa śmiertelność w UE),
c) brak inwestycji (inwestycja w ekonomii ma ROI >0 - PiS każde wydane pieniądze lub power pointa nazywa inwestycją, co jest aberracją), w zamian za to konsumpcja
d) zadłużenie państwa ( w tym ukrwanie długo poprzez wszelakie fundusze - de facto łamanie konstytucji) = kurcząca się liczba podatników zostanie po rządach PiSu z gigantycznym długiem, co spowoduje zapaść tego państwa
e) nie rozwiązanie problemów infastruktury , w tym energetyki (liczba wybudowanych elektroni - ZERO, dla porównania Gierek przy znacznie skromniejszych środkach wybudował w ciągu takiego samego okresu (7 lat) 4 elektrownie i 5 elektrociepłowi oraz rozpoczął projekt (nie w PowerPointcie) budowy elektrownii atomowej i budowę wielu innych elektrownii w tym Bełchatowa)
f) zniszczenie państwa prawa i zniszczenie zaufania do państwa
g) podzielenie obywateli
h) upadek debaty publicznej do poziomu propagandy stalinowskiej
i) zapaść polskiej dyplomacji
j) osłabienie obronności polskiej armii (w Power Pointcie oczywiście rośniemy w siłę)


Rozwiązanie problemu a'la PiS: zwalić na UE (lub Tuska):

Inflacja - TVPiS grzmi na UE, że to jej wina inflacja, a fakty są takie:
1) inflacja w strefie EURO przebiła cel (2%) ECB (Europejskiego Banku Centralnego) w październiku 2021
2) inflacja w Polsce przebiła cel NBP (2.5%) w .... lipcu 2019 , w styczniu 2020 przekroczyła 4%, a w marcu 2020 rząd pożyczył sobie samemu 300mld PLN czym obnizył o ok 8% wartość PLN względem wszystkich walut. Te 8% z opóźnieniem przełożyło się na inflację, bo nikt ropy, elektroniki, samochodów nie sprzedaje za PLN co przeoczyli 'eksperci' z PiS.
3) Obajtek kupuje gazety żeby robić propagandę zamiast inwestować w energetykę, PiS przechwytuje kasę z uprawnień (bo przecież ta kasa wbrew temu co łżą politycy PiS nie idzie do UE), cena prądu i gazu skacze wielokrotnie - winą obarcza się UE (kłamiąc również co do proporcji - rzekomo 60% w PiS, w rzeczywistości 23%).
Co ciekawe PiS tłumaczy tą samą bajką podwyżkę nawet klientom, którzy mają taryfę eco - 100% z energii odnawialych gdzie koszt emisji CO2 = 0PLN!!!

4) Morawiecki z Glapą okłamują Polaków nt ich wiarygodności i dostkonałego stanu budżetu, a Polskie 10 letnie obligacje chodzą po 4% (a na przykład Słowackie po 0.5%) = inwestorzy nie kupują tych bajek. Dług rośnie i nigdy nie było nadwyżki budżetowej ani w rzeczywistości, ani w ustawie budżetowej.

Źródłem inflacji w Europie jest bum gospodarczy po poluzowaniu obostrzeń w drugiej połowie 2021. Dlatego podrożał prąd i surowce. Źródlem inflacji w Polsce jest również COVID częsciowo, ale startowaliśmy przed COVIDem z inflacji rzędu 4% i mamy ją od ponad 2 lat. Za tą inflację odpowiada nieodpowiedzialna polityka rządu i skorupowanego politycznie NBP (przy inflacji rosnącej powyzej celu obnizył do historycznie niskich wartości stopy procentowe jeszcze przed COVIDem).
Pisałem o tym wielokrotnie - PiS przehulał oszczędności i wysiłek Polaków, problem COVIDa zastał Polskę z już bardzo wysoką inflacją, zadłużeniem i wykorzystywnaniem środków, które rozsądniejsze narody trzymają na kryzys.

Mogę tak długo wypisywać, ale demografia i zadłużenie na konsumpcje wystarczy. Matematyka jest nieubłagana, za 10-15lat ten kraj zwyczanie upadnie finansowo (o ile nie będzie wojny na Ukrainie i nie uda się zwabić jeszcze paru milionów podatników).

Pozdrawiam
Paolo Monstro
10-02-2022 03:34 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>To o czym piszesz to taktyka rządu PiS, o której zresztą wielokrotnie pisałem:
>1. Żadna partia nie charakteryzowała się kompetencją, jednak PiS poszedł dalej niż poprzednicy - obsadził dosłownie wszystkie stanowiska partyjniakami i kuzynami.
>2. Niekompetencja powoduje liczne błędy - w przypadku Nowego Ładu zwyczajnie nikt w ministerstwie nie poradził sobie z obliczeniami, bo nie ma tam już ekspertów. Minister nie ma nawet kogo zapytać, a klakierzy obiecują, że wszystko będzie super
>3. Kolejne błędy PiS wynikające z ich niekompetencji to:
> a) nie rozwiązanie problemu demografii (mimo wydania miliardów, które te problemy mogły rozwiązać),
> b) nie rozwiązanie problemu służby zdrowia (efekt - największa nadmiarowa śmiertelność w UE),
> c) brak inwestycji (inwestycja w ekonomii ma ROI >0 - PiS każde wydane pieniądze lub power pointa nazywa inwestycją, co jest aberracją), w zamian za to konsumpcja
> d) zadłużenie państwa ( w tym ukrwanie długo poprzez wszelakie fundusze - de facto łamanie konstytucji) = kurcząca się liczba podatników zostanie po rządach PiSu z gigantycznym długiem, co spowoduje zapaść tego państwa
> e) nie rozwiązanie problemów infastruktury , w tym energetyki (liczba wybudowanych elektroni - ZERO, dla porównania Gierek przy znacznie skromniejszych środkach wybudował w ciągu takiego samego okresu (7 lat) 4 elektrownie i 5 elektrociepłowi oraz rozpoczął projekt (nie w PowerPointcie) budowy elektrownii atomowej i budowę wielu innych elektrownii w tym Bełchatowa)
> f) zniszczenie państwa prawa i zniszczenie zaufania do państwa
> g) podzielenie obywateli
> h) upadek debaty publicznej do poziomu propagandy stalinowskiej
> i) zapaść polskiej dyplomacji
> j) osłabienie obronności polskiej armii (w Power Pointcie oczywiście rośniemy w siłę)
> Rozwiązanie problemu a'la PiS: zwalić na UE (lub Tuska):Inflacja - TVPiS grzmi na UE, że to jej wina inflacja, a fakty są takie:
>1) inflacja w strefie EURO przebiła cel (2%) ECB (Europejskiego Banku Centralnego) w październiku 20212) inflacja w Polsce przebiła cel NBP (2.5%) w .... lipcu 2019 , w styczniu 2020 przekroczyła 4%, a w marcu 2020 rząd pożyczył sobie samemu 300mld PLN czym obnizył o ok 8% wartość PLN względem wszystkich walut. Te 8% z opóźnieniem przełożyło się na inflację, bo nikt ropy, elektroniki, samochodów nie sprzedaje za PLN co przeoczyli 'eksperci' z PiS.
>3) Obajtek kupuje gazety żeby robić propagandę zamiast inwestować w energetykę, PiS przechwytuje kasę z uprawnień (bo przecież ta kasa wbrew temu co łżą politycy PiS nie idzie do UE), cena prądu i gazu skacze wielokrotnie - winą obarcza się UE (kłamiąc również co do proporcji - rzekomo 60% w PiS, w rzeczywistości 23%).
> Co ciekawe PiS tłumaczy tą samą bajką podwyżkę nawet klientom, którzy mają taryfę eco - 100% z energii odnawialych gdzie koszt emisji CO2 = 0PLN!!!
>
4) Morawiecki z Glapą okłamują Polaków nt ich wiarygodności i dostkonałego stanu budżetu, a Polskie 10 letnie obligacje chodzą po 4% (a na przykład Słowackie po 0.5%) = inwestorzy nie kupują tych bajek. Dług rośnie i nigdy nie było nadwyżki budżetowej ani w rzeczywistości, ani w ustawie budżetowej.
>Źródłem inflacji w Europie jest bum gospodarczy po poluzowaniu obostrzeń w drugiej połowie 2021. Dlatego podrożał prąd i surowce. Źródlem inflacji w Polsce jest również COVID częsciowo, ale startowaliśmy przed COVIDem z inflacji rzędu 4% i mamy ją od ponad 2 lat. Za tą inflację odpowiada nieodpowiedzialna polityka rządu i skorupowanego politycznie NBP (przy inflacji rosnącej powyzej celu obnizył do historycznie niskich wartości stopy procentowe jeszcze przed COVIDem).
>Pisałem o tym wielokrotnie - PiS przehulał oszczędności i wysiłek Polaków, problem COVIDa zastał Polskę z już bardzo wysoką inflacją, zadłużeniem i wykorzystywnaniem środków, które rozsądniejsze narody trzymają na kryzys.
>Mogę tak długo wypisywać, ale demografia i zadłużenie na konsumpcje wystarczy. Matematyka jest nieubłagana, za 10-15lat ten kraj zwyczanie upadnie finansowo (o ile nie będzie wojny na Ukrainie i nie uda się zwabić jeszcze paru milionów podatników).
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
Lepiej piszesz jak ja, ale za to właśnie Ciebie "uważam". Zgadzam się z Twoimi poglądami. PiS się kończy, gdyż pajdokracja PiS-owska doszła zbyt daleko. Pozostaje rosnący z daleka wyraźnie widoczny problem na kogo naród postawi teraz by ten pozostawiony zamtuz rozliczył i naprawił. Bez żadnej litości i pobłażania. KOMU POWIERZYĆ TAKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ISTOTĘ PAŃSTWA? Bo nie może sprawa rządów PiS-u rozejść się "po kościach". A za taki stan rzeczy personalnie odpowiedzialne są osoby (m. in. z marzeniami o IV RP, i bez żalu wyniesione zostaną z Wawelu truchła jego brata i bratowej), które nie mają zdolności przywódczych/charyzmy, bo praktyka wprowadzania nowego obrazu Polski, wcale nie jest wstawaniem z kolan. To jest tylko psucie ustalonego porządku, na zasadzie czego się nie dotknie to spaprze. PiS jeszcze nic nie stworzył przez te siedem lat. Wszystko zepsuł co się dało, a podstawy prawne na początku. (Kto wymyślił ten idiotyzm wstawania z kolan?) To jest prosta droga do upadku wiarygodności państwa i zapaści jego samostanowienia, kollaps finansów państwa. Twoja wizja 10-15 lat może się nagle okazać skrócona, gdy PiS jeszcze coś tam wymyśli po konsultacji ze zgrają dyletantów i totumfackich. I to jest teraz przerażające, co może pod takimi rządami przynieść dzień (dosłownie) jutrzejszy.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365