Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odnaleziono ostatnią ofiarę szkwału

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
01-10-2007 11:03Roman (1901 punktów)Odnaleziono ostatnią ofiarę szkwału
Co prawda niezbyt to przyjemne, ale ciekawe jest co innego:

Po prawie półtora miesiącu poszukiwań na jeziorze Łabap koło Węgorzewa (warmińsko-mazurskie) odnaleziono w niedzielę zwłoki ostatniej ofiary sierpniowego białego szkwału na mazurskich jeziorach. Miejsce, gdzie ciało mieszkańca Rudy Śląskiej może się znajdować, określił jasnowidz Krzysztof Jackowski z Człuchowa - poinformowała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Małgorzata Szmidt-Jeżewska.

...

Jak powiedziała PAP rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji Anna Siwek w niedzielę rano na policję zgłosiła się rodzina 53-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Rodzina miała mapę z miejscem, gdzie może znajdować się ciało zaginionego żeglarza, którą wykonał jasnowidz z Człuchowa.
"Faktycznie we wskazanym miejscu znaleziono ciało mężczyzny. Znajdowało się w trzcinowisku na głębokości blisko 1,5 metra w wodzie. Nie było widoczne ani z brzegu ani z wody" - powiedziała Siwek.


reszta: wiadomosci(*)iadomosci/1,80273,4533729.html

Jakieś sensowne wytłumaczenie? O ile wiem, ten pan ma duże sukcesy w odszukiwaniu zaginionych osób, (np 2 policjantów, którzy zginęli w radiowozie, który wpadł do stawu), z tym, że niestety to głównie osoby już nieżyjące.
Wyjasnienie w stylu: przypadek, proszę sobie darować.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Agnies
>Jakieś sensowne wytłumaczenie?
Tak, Pan Krzysztof jest jasnowidzem.
@ffe?
Wyjaśnien znalazłoby się kilka, ale ich sens nie jest do pojęcia dla wyznawców parapsychologii. Bo gdyby tak było, nie byliby wyznawcami parapsychologii.
O'Connor (233 punktów)
>Wyjaśnien znalazłoby się kilka, ale ich sens nie jest do pojęcia dla wyznawców parapsychologii. Bo gdyby tak było, nie byliby wyznawcami parapsychologii.
>

Nie wiem czy znajdziesz na tej witrynie wielu miłośników parapsychologii.
Tym ciekawsze mogą się okazać Twoje hipotezy.

Podaj proszę chociaż trzy z tych kilku wyjaśnień o których piszesz.

Pozdrawiam,

Piotr
Freeman
>>Jakieś sensowne wytłumaczenie?
>Tak, Pan Krzysztof jest jasnowidzem.

Jak wygra z Randim to nim będzie.
pl.wikiped(*)ztof_Jackowski_(jasnowidz)
poinformowany1 (2 punktów)
(zablokowany)

>Jakieś sensowne wytłumaczenie?<

Podałem sensowne wytłumaczenie, ale placownik wykasował.
Ciekawe to forum - mieni sie być "racjonalistyczne", ale racjonalne wyjaśnienia kasuje.
Jest im. de Voltaire'a - ale za cytowanie autentycznych wypowiedzi Woltera banuje.

Powiedz drogi kiepsko poinformowany placowniku - jesteś desantem i piątą kolumną Rydzyka?
Myślę, że jednak chyba nie - Papa Dyrektor aż tak groteskowy nie jest
Roman (1901 punktów)
Coż, obawiam się, że w tym przypadku obowiązuje zasada:

"Jeśli zamknę oczy, smok na pewno zniknie."

Co do Randiego - jego nagroda jest tak samo kontrowersyjna jak nagroda za udowodnienie teorii Darwina.


Zamiast szukać istot inteligentnych w kosmosie,
spróbujmy znaleźć je na Ziemi.
diogenes (42753 punktów)
>Wyjasnienie w stylu: przypadek, proszę sobie darować.

...nie wiem, dlaczego nie zwrócisz się po wyjaśnienie do jasnowidza...przekonaj go, aby rzucił parę słów na ten temat...pierwsze z brzegu wyjaśnienie jakie przychodzi mi do głowy to to, że ów jasnowidz jest inteligentniejszy niż służby ratunkowe...
Roman (1901 punktów)
>>Wyjasnienie w stylu: przypadek, proszę sobie darować.
>...nie wiem, dlaczego nie zwrócisz się po wyjaśnienie do jasnowidza...przekonaj go, aby rzucił parę słów na ten temat...pierwsze z brzegu wyjaśnienie jakie przychodzi mi do głowy to to, że ów jasnowidz jest inteligentniejszy niż służby ratunkowe...
>

Ale ja nie mam zamiaru pytac Jackowskiego - wystarczy wejśc na strony Nautilusa i przeczytac kilka tekstów, by się dowiedziec, że określa on to jako rodzaj daru postrzegania pozazmysłowego. Takiego, które wymyka się współczesnej nauce - dlatego wolałbym bardziej konkretne uzasadnienie. I nie o negowanie inteligencji ekip poszukiwawczych mi raczej chodzi.

Przy okazji - Jackowski został zgłoszony do weryfikacji przez komitet nagrody Randiego, ale został odrzucony ze względów formalnych. Randi boi się o swój milion?

@poinformowany - Twoje wyjaśnienie było tak durne, że nie dziwię się, że zostałeś zablokowany. Głupotę trzeba tępic!

Zamiast szukać istot inteligentnych w kosmosie,
spróbujmy znaleźć je na Ziemi.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365