 |
Najpopularniejsza Polka w internecie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-09-2006 13:06 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Najpopularniejsza Polka w internecie | Magda Jethon w Trójce powiedziala, że Joanna Brodzik jest najpopularniejszą Polką w internecie, a zaraz za nią jest Maria Skłodowska-Curie. Bardzo to krzywdzące dla najsławniejszej Polki na świecie, jaką jest Maria Skłodowska. Wystarczy zajrzeć do Wikipedii, gdzie informacje o Marii Curie są obecne w 58 językach, co jest absolutnym ewenementem. W istocie o Skłodowskiej ("Marie Curie") w internecie jest ok. 10 mln stron (wynik z google), podczas gdy o Joannie Brodzik niecałe 0,5 mln. O tym, że Joanna Brodzik, polska aktorka - www.joannabrodzik.pl - jest ponoć najpopularniejszą Polką w internecie napisała wcześniej prasa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| DawidKarolkievitz (984 punktów) | W tym momencie rozgraniczmy wyraźnie sławę od popularności i Maria Skłodowska- Curie nie będzie już tą pokrzywdzoną. Proszę pamiętać także, iż spory odsetek wejść w sieci wiąże się z przeglądaniem stron porno, erotycznych bądź udziału w forach internetowych o wyżej wymienionej tematyce- co już winno oddać zasłużoną pozycję pani Brodzik jako najpopularniejszej w sieci. Kiedyś aby zaistnieć trzeba było być człowiekiem który mówi, robi rzeczy wartościowe- teraz wystarczy BYĆ. Smutne. Joasia Królową Polski!
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >co już winno oddać zasłużoną pozycję pani Brodzik jako najpopularniejszej w sieci
Ale moja wypowiedź i sprostowanie (które zresztą zostało w Trójce odczytane) dotyczyło właśnie tego, że wcale pani Brodzik nie jest najpopularniejsza. To przykre, ale w polskim necie strony o najsławniejszej Polsce są żenująco bardziej skromne niż zagraniczne. O Skłodowskiej najlepiej szukać wpisując "Marie Curie" - wówczas jej wyraźna przewagą jest widoczna.
|
|
|  | | DawidKarolkievitz (984 punktów) | > wcale pani Brodzik nie jest najpopularniejsza.
Google mówi: Wyniki 1 - 10 spośród około 994,000 w języku Polski dla zapytanie maria skłodowska- curie. (Znaleziono w 0,05 sek.)
Wyniki 1 - 10 spośród około 598,000 w języku Polski dla zapytanie joanna brodzik. (Znaleziono w 0,03 sek.)
W rzeczy samej...
|
|
| |  | | Mariusz Agnosiewicz | >Wyniki 1 - 10 spośród około 994,000 w języku Polski dla zapytanie maria skłodowska- curie. (Znaleziono w 0,05 sek.)
To dziwne, u mnie pokazuje mniej jak 100 tys. Natomiast dla zapytania "Marie Curie" pokazuje ok. 9,9 mln
|
|
| | |  | | Mariusz Agnosiewicz | Swoją drogą ciekaw jestem czy poza Marią Curie żadna inna Polka nie ma więcej wyników w internecie niż Joanna Brodzik.
|
|
| | | |  | | DawidKarolkievitz (984 punktów) | > Swoją drogą ciekaw jestem czy poza Marią Curie żadna inna Polka nie ma więcej wyników w internecie niż Joanna Brodzik.Wyniki 1 - 10 spośród około 2,150,000 dla zapytania mandaryna. (Znaleziono w 0,07 sek.)
|
|
| | | | |  | | Mariusz Agnosiewicz | > Wyniki 1 - 10 spośród około 2,150,000 dla zapytania mandaryna. (Znaleziono w 0,07 sek.)  Czyli ich błąd był jeszcze większy, ale mówiąc prawdę bardziej zastanawiałem się, czy jakieś inne są bardziej znane niż gwiazdki serialowo-dyskotekowe. Np. jakieś Polki z których moglibyśmy być dumni, albo o których z dumą mówiłyby feministki. Mandaryna to gwiazdka pokroju Dody. Przy nich Joanna Brodzik jest nieomal intelektualistką  Jestem ciekaw czy Brodzik jest najbardizej inteligentną osobą spośród aktorek serialowych i gwiazd szołbiznesu. Jako że seriali nie oglądam a i telewizji nie za wiele, więc o istnieniu tej "najsławniejszej Polki" dopiero dziś się dowiedziałem z jej rozmowy w Trójce. In plus, że interesuje się polityką i skrytykowała nacjonalizm i obecną sytuację polityczną.
|
|
| | | | | |  | | rozumek | > Mandaryna to gwiazdka pokroju Dody. Przy nich Joanna Brodzik jest nieomal intelektualistką  Skąd przyszło Ci do głowy, mierzyć czyjkolwiek intelekt wrażeniem, jakie na Tobie tenże robi, a czyjąkolwiek popularność, ilością stron w internecie? Ja, bez badania internetu (z samego życia) wiem, że Maria Skłodowska JEST najpopularniejszą Polką, a jeśli chodzi o Dodę, to pisano, że ma niezwykle wysoki iloraz inteligencji. Odnoszę wrażenie, że Doda robi z siebie "blondynkę", bo ludzie to lubią. Zresztą sama to mówi, a umie się "przefarbować", BO intelektu jej nie brakuje.
|
|
| | | | |  | | Volrath (3440 punktów) | Problem w tym, że:
1. "Doda" to pseudonim nie zastrzeżony tylko dla znanej Doroty Rabczewskiej i sporo jest Dobrosław i Dorot, które go w internecie używa, nie wspominając już o dystrykcie Doda w Indiach. 2. Mandaryna to zgrubienie od rzeczownika mandarynka i może być nieco bardziej powszechne niż tylko odnośnie znanej Marty Wiśniewskiej (czy to jako pseudonim czy w innym znaczeniu).
Więc lepiej testować przy pomocy imienia i nazwiska...
|
|
| | | |  | | DawidKarolkievitz (984 punktów) | Wyniki 1 - 10 spośród około 60,500 dla zapytania joanna senyszyn. (Znaleziono w 0,55 sek.)
Wnioski:
-Polki lepiej postrzegane są jako lolitki szołbizu aniżeli politycy...
Z całym szacunkiem dla Pani Senyszyn- mojego przedstawiciela w parlamencie RP
|
|
| | | |  | | placownik (17853 punktów) |
>Swoją drogą ciekaw jestem czy poza Marią Curie żadna inna Polka nie ma więcej wyników w internecie niż Joanna Brodzik.
Godny uwagi wynik notuje Kazimiera Szczuka - 520 000
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| Volrath (3440 punktów) | Polecam obejrzeć światowe trendy w wyszukiwaniu przy pomocy google: Google Trends: Marie Curie, Joanna Brodzik, Marta Wiśniewska, Dorota Rabczewska, Kazimiera SzczukaMoże nie są one na tyle dobre by rozstrzygać między Joanną Brodzik a Dorotą Rabczewską (nie wiadomo jaka próba wyszukiwań jest brana pod uwagę w statystyce, nie ma danych o sposobie wyliczania tych znormalizowanych natężeń wyszukiwania), ale widać wyraźnie, że o wiele bardziej Maria Curie jest znana i popularna w świecie niż pozostałe wymienione panie. Wisława Szymborska ma niezły wynik ilości stron: 1 milion 690 tys. Z popularnością w wyszukiwaniach też nie jest najgorzej: Google Trends: Wisława Szymborska, Joanna Brodzik, Dorota RabczewskaW zasadzie trzeba przyznać, że "Doda" jest bardziej popularna w wyszukiwaniach od "Marie Curie", ale nie wiadomo na ile pracuje na to Dorota Rabczewska, a na ile inne Doroty i Dobrosławy posługujące się takim pseudonimem w internecie (podejrzewam, że te drugie dużo bardziej, bo ich jest dużo więcej). Google Trends: Doda, Marie Curie
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Wydaje mi się, że mierzenie tej popularności przez imię i nazwisko mija się w celem u takich osób jak Wisniewska czy Robaczewska, bo one są niepomiernie bardziej znane pod pseudonimem, a sądzę, że jak się ograniczy wyszukiwanie po tych pseudonimach do polskiego netu, to wynik będzie w dużej mierze wiarygodny. Czyli ostatecznie po krótkich poszukiwaniach wyłoniłem taką listę najsławniejszych Polek w internecie:
1. Marie Curie - 10 mln 2. Doda - 3 mln (5 mln w całym necie) 3. Róża Luksemburg (Rosa Luxemburg) - 2,4 mln 4. Mandaryna - 1,8 mln (2,15 mln w calym necie) 5. Wislawa Szymborska - 1,6 mln 6. Edyta Gorniak - 564 tys. 7. Kazimiera Szczuka - 518 tys. 8. Joanna Brodzik - 430 tys. 9. Agnieszka Holland - 330 tys. 10. Anita Lipnicka - 271 tys. 11. Maryla Rodowicz - 250 tys. 12. Natalia Kukulska - 198 tys. 13. Justyna Steczkowska - 194 14. Pola Negri - 179 tys. 15. Maria Konopnicka - 152 tys.
Ciekawe, czy komuś uda się zmienić tę listę. Widać jeszcze wyraźniej jaką gafę palnęli w Trójce o najpopularniejszej Brodzik.
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Można by tę listę budować jeszcze inaczej - wykluczając gwiazdki szołbiznesu i popu, bo to sława przemijająca i dość nietrwała. W tym przypadku lista najsławniejszych Polek w necie wyglądałaby tak:
1. Marie Curie - 10 mln 2. Róża Luksemburg (Rosa Luxemburg) - 2,4 mln 3. Wislawa Szymborska - 1,6 mln 4. Kazimiera Szczuka - 518 tys. 5. Agnieszka Holland - 330 tys. 6. Maryla Rodowicz - 250 tys. 7. Pola Negri - 179 tys. 8. Maria Konopnicka - 152 tys.
|
|
|  | | Volrath (3440 punktów) | Z pseudonimem Doda są pewne problemy bo: - występuje nazwisko Doda (patrz Zbigniew Doda, szachista) - występują firmy z Doda w nazwie (patrz DODA DECORARE) - dużo Dobrosław i Dorot używa pseudonimu Doda - Zimna woda zdrowia doda...
|
|
| |  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Masz rację, trzeba zatem zweryfikować. Co najbardziej łączy się z tą wokalistką? Na razie stwierdziłem, że: +Doda +Virgin =817 tys.
|
|
|  | | igrek (174 punktów) | Proponuję jeszcze kilka nazwisk:
1,370,000 dla zapytania Ewa Sonet. 385,000 dla zapytania Martyna Wojciechowska 1,030,000 dla zapytania Zyta Gilowska 334,000 dla zapytania Emilia Plater 468,000 dla zapytania Katarzyna Cichopek. 790,000 dla zapytania Monika Olejnik
|
|
| Naukowiec | >W istocie o Skłodowskiej ("Marie >Curie") w internecie jest ok. 10 mln stron (wynik z >google) Curie to była Francuzka.
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz | >>W istocie o Skłodowskiej ("Marie >>Curie") w internecie jest ok. 10 mln stron (wynik z >>google) >Curie to była Francuzka.
Ale polskiego pochodzenia, i zresztą owo pochodzenie ciągnęło się za nią jak cień we Francji, w czasie "afery Langevina"
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|