Kosciol jest instytucja potezna ,istniejaca ok. 2000 lat, bardzo. doswiadczona. w manipulowaniu i oglupianiu ludzi.Jest firma niebezpieczna. Posiada talent dyplomatyczny na miare slawnego Talleyranda z epoki Napoleona(min.spraw zagr) Ma wprawe i duza latwosc w sztuce "usadowiania" sie w mentalnosci ludzi, Jest to sila bezwgledna a szczegolnie gdy chodzi o zabezpieczenie typu "pecunia" .Nalezy pochylic sie nad umiejetnosciami kosciola kat. swietnie zorganizowanego,ktory na przestrzeni wielu wiekow istnial i mial sie dobrze i potrafil utrzymac sie zawsze na powierzchni. Mysle,ze firma jest niezniszczalna tak dlugo jak dlugo glupota ludzka bedzie nieodlacznym skladnikiem elementarnym w psychice rodzaju ludzkiego. Trzeba pamietac,ze zniszczenie kosciola kat.na swiecie to byloby zafundowanie rodzajowi ludzkiemu chaosu i bezprawia. Tak,ze Panowie ateisci ,czy to Nam sie podoba,czy nie .Taka jest okrutna rzeczywistosc. Papiez w rozmowie z Napoleonem powiedzial;BOGA MOZE NIE BYC ale RELIGIA musi byc zawsze.(koniec cytatu) Stalin w rozmowie z Molotowem postawil mu pytanie,,,a ile papiez ma dywizji?? Nawet Hitler nie odwazyl sie na zniszczenie kosciola choc usilowal podcinac mu skrzydla i a jakze -podpisal z kosciolem nawet konkordat. Kosciol byl zawsze w tle wielkich tego swiata na przestrzeni wiekow.Mozna tylko sie pochylic nad wielkoscia tej firmy, mimo,ze nie ma nawet wojska poza kilkoma straznikami watykanskimi ,a to czy Bog jest ,czy Go nie ma to ma wtorne znaczenie. ********************************************wierzba
|