>
Po przeprowadzce z Rumunii było całkiem nieźle! Osobiście ogromnie doceniam jakość dróg i>
infrastruktury, która w moim ojczystym kraju denerwuje wszystkich, ponieważ jest taka zła i nijaka.>
Z tego, co tutaj doświadczyłem kraj jest cywilizowany, czysty, jakość usług publicznych naprawdę nie>
jest taka zła, jedzenie jest niesamowite. Więc dziękuję Polsce za przyjęcie mnie tutaj, jesteś>
bardzo fajny.Jak wiemy, określenie
"oceniać" tzn. porównywać. Najprościej mówiąc, że coś ma np. pięć metrów długości, jest niczym innym jak porównywaniem tego wymiaru z wzorcem jednego metra. Wzorzec do dziś przechowywany jest w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag w Sevres pod Paryżem. W 1889 r. metr wraz z jednostką masy i jednostką czasu stworzył układ jednostek, określany jako MKS (Metr Kilogram Sekunda). System MKS w 1960 roku został zastąpiony przez układ SI.
W myśl definicji zatwierdzonej przez XVII Generalną Konferencję Miar i Wag w 1983 jest to odległość, jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299 792 458 s.
Skoro wiemy już jak rozumieć pojęcie oceniać, to jeszcze musimy przyjąć kryteria oceny (co i jak oceniać). Piszesz nad wyraz dobrze po polsku, jak na byłego mieszkańca Rumunii, co w moim odczuciu jest jakąś konfabulacją, choć Rumun ma przecież prawo czystą polszczyzną operować.
Piszesz dalej co wpływa na taką Twoją ocenę, a więc pod jakim kątem (kryteria oceny)dokonujesz oceny. Jeśli przyjąć to co wymieniasz, to oznacza tylko płytkość obserwacji. Mogę napisać, że mimo iż takie kryterium ocen przyjąłeś, to Polacy jednak mają powody narzekać i nie jest to cecha narodowego malkontenctwa jak niektórzy by sugerowali.
Z moich obserwacji, nie ma i nie będzie doskonałego systemu zarządzania żadnym państwem. Skoro mieszkałeś w Rumunii, najprawdopodobniej odnosisz się do tego jak jest w Rumunii. Także samo ma prawo ocenić Ukrainiec, Mołdawianin, Białorusin, nie wspominając o Rosjaninie z centrum Rosji. Bo Moskwa czy Petersburg to nie cała Rosja.
Na ten przykład ja jestem niezadowolony z wielu poczynań naszego rządu, nie wpływających na stan zadowolenia społecznego.
cejsh.icm.(*)c75-b602-383f69aa4db6/c/04.pdfJak wygląda Polska i Polaka odczucie szczęśliwości na tle Europy?
www.pot.go(*)zie-zyja-najszczesliwsi-ludzie Niestety zajmuje dopiero 39 miejsce w świecie. Widać więc, że wydumany przez kogoś tam kompleks polskiego malkontenctwa ma swoje podstawy. Ocena więc zależy w badaniach od metod, kryteriów, parytetów, doświadczeń historycznych, religii, polityki społecznej rządów, ogólnie od mentalności narodowej.
Tematyka złożona i nie taka prosta.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.