 |
Następny cwaniak się ustawił Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-04-2022 13:47 | romaro (25211 punktów) | Następny cwaniak się ustawił
3 na 3 | Warszawski hotel Regent jest wśród podmiotów, które bez przetargu podpisały umowę z wojewodą na pomoc Ukraińcom. Za przyjęcie jednego uchodźcy otrzymuje 120 złotych na dobę. W zarządzie właściciela jest były wiceminister: Z. Gryglas. Samorządy: 40 zł. www.tokfm.(*)e-w-zarzadzie-wlasciciela.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | darlove (2804 punktów) | A jak! 🤣🤣🤣 Polska to stan umyslu. Bardzo ciemny stan umyslu. Tu takie przekrety sa juz niezauwazalne, bo przy przekretach na szczytach wladzy i wsrod kleru... wlasciwie nic nie znacza. Katolicki kraj to i obyczaje katolickie.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| qwery (2864 punktów) | > Warszawski hotel Regent jest wśród podmiotów, które bez przetargu podpisały umowę z wojewodą na> pomoc Ukraińcom. Za przyjęcie jednego uchodźcy otrzymuje 120 złotych na dobę. W zarządzie> właściciela jest były wiceminister: Z. Gryglas.> Samorządy: 40 zł.> www.tokfm.(*)e-w-zarzadzie-wlasciciela.htmlPowinni ich dawac gdzies na glęboka prowincje a nie takie wczasy.
|
|
 | 1 na 1 | kaszelop (219 punktów) |
>Powinni ich dawac gdzies na glęboka prowincje a nie takie wczasy.
Ukraińcy chcą być w dużych miastach, bo tam znacznie łatwiej o pracę.
|
|
|  | | qwery (2864 punktów) | >>Powinni ich dawac gdzies na glęboka prowincje a nie takie wczasy. >Ukraińcy chcą być w dużych miastach, bo tam znacznie łatwiej o pracę. >
To okej, ale niech pokrywaja w jakiejs formie róznice w cenie najmu miedzy dużymi miastami a prowincją.
|
|
| |  | | kaszelop (219 punktów) |
>To okej, ale niech pokrywaja w jakiejs formie róznice w cenie najmu miedzy dużymi miastami a prowincją.
Jeśli znajdą pracę , to będą mogli wynająć mieszkanie , a gdy wojna się skończy - wrócą do swojej ojczyzny.
|
|
| | |  | 2 na 2 | qwery (2864 punktów) | >>To okej, ale niech pokrywaja w jakiejs formie róznice w cenie najmu miedzy dużymi miastami a prowincją. >Jeśli znajdą pracę , to będą mogli wynająć mieszkanie , a gdy wojna się skończy - wrócą do swojej ojczyzny.
Bedą mogli wynajać ale czy wynajmą? Generalnie chodzi o to co Polska powinna zrobic by pomóc skoro taki mus, ale pomóc nie przeplacajac.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >skoro taki mus,
Jest kapitalizm, wolność, nic nie musisz, wszystko możesz, co tylko chcesz.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
 | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Powinni ich dawac gdzies na glęboka prowincje a nie takie wczasy.
I jeszcze do mycia kibli, żeby przypadkiem któras ukraińska kobieta z dzieckiem nie została twoim szefem.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Warszawski hotel Regent jest wśród podmiotów, które bez przetargu podpisały umowę z wojewodą na >pomoc Ukraińcom. Za przyjęcie jednego uchodźcy otrzymuje 120 złotych na dobę. W zarządzie >właściciela jest były wiceminister: Z. Gryglas. >Samorządy: 40 zł.
Proponowałem, żeby jedyną formą opodatkowania był demokratycznie okreslany podatek od własności stanowiący w zasadniczej części BEZPOŚREDNI dochód osób bez mienia.
A także, żeby konta pieniężne zostały zapisane w systemie o rozproszonej administracji i kryptograficznie zabezpieczone, żeby nikt nie mógł korzystać z cudzego konta.
Zainteresowania BRAK.
Dlaczego?
Bo wszyscy pragną tego dziadostwa, które panuje i które opisujesz.
Ty chciałbyś osadzić człowieka ale żeby pozbawić go w ogóle takiej możliwość pewnie nie zrobisz nic.
Ja chciałbym, żeby nikt nie mógł podjąć takiej decyzji, płacąc pieniędzmi publicznymi.
Do tego potrzeba publicznie jawnej księgi kapitału.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
 | 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>Warszawski hotel Regent jest wśród podmiotów, które bez przetargu podpisały umowę z wojewodą na >>pomoc Ukraińcom. Za przyjęcie jednego uchodźcy otrzymuje 120 złotych na dobę. W zarządzie >>właściciela jest były wiceminister: Z. Gryglas. >>Samorządy: 40 zł. >Proponowałem, żeby jedyną formą opodatkowania był demokratycznie okreslany podatek od własności stanowiący w zasadniczej części BEZPOŚREDNI dochód osób bez mienia. Propozycja? Komu? Tu na racjonaliście? To forum racjonalista miał to przyjąć do realizacji? Jesteś przytomny? Racjonalista nie zajmuje się polityką podatkową państwa! A podałeś w formie wyjaśnienia: -jak technicznie dokonać demokratycznego ustalenia podatku od własności? Kto ustala wielkość wartości własności? Też demokratycznie ustala się wartość własności? Na jakiej podstawie wyceny? W głosowaniu demokratycznym jawnym? Głosowanie jawne jak na zebraniu wodzów plemiennych?? I to ma być demokracja w metodzie zamykania gęby w głosowaniu i strachu w konsekwencji "złego", jak chce wódz naczelny zbiegowiska? Zaraz mi przypomina się demokratyczne referendum państwowe w Polsce "ludowej" pt. "3xTAK". To robi demokracja jawna pomysłu Twojego. -jak wyglądać by miała egzekucja tego podatku? Kto lub jaka organizacja miałaby TEGO PILNOWAĆ? W głosowaniu na "3xTAK" wiemy jakie konsekwencje ponosił "źle" głosujący. >A także, żeby konta pieniężne zostały zapisane w systemie o rozproszonej administracji i kryptograficznie zabezpieczone, żeby nikt nie mógł korzystać z cudzego konta. Nie wyjaśniłeś co to za system "rozproszonej administracji", jeśli taki istnieje. Rozumiem, że nazwa określa administrację przeciwnej skupionej. Jak wójt Gminy ma zarządzać, gdy wszystko ma rozproszone? Kryptografia nie jest środkiem bezpieczeństwa. Dobry haker nie widzi problemów by takie ciekawsze konta przetrzepać. Już takie cosik miało miejsce z BTC, gdzie oczyszczono tą finansową piramidę na 651 mln. dolarów. Wiesz o tym? >Zainteresowania BRAK. >Dlaczego? Bo wykazałeś się na tym forum niezwykłym dyletantyzmem z ekonomii. Takiemu się nie ufa i omija z daleka już. >Bo wszyscy pragną tego dziadostwa, które panuje i które opisujesz. Zrozumiałe, że nikt nie chciał Twojego dziadostwa. "Z deszczu pod rynnę", tak to wygląda. >Ty chciałbyś osadzić człowieka ale żeby pozbawić go w ogóle takiej możliwość pewnie nie zrobisz nic. >Ja chciałbym, żeby nikt nie mógł podjąć takiej decyzji, płacąc pieniędzmi publicznymi. Widzisz, że można w tym dziadowskim ponoć systemie kontrolować wydatki na cele publiczne? Właśnie w Twojej propozycji bardzo wyraźnie przesz do utajniania, wbrew pozorom, kont (brak dostępu bez zgody właściciela) właścicieli. >Do tego potrzeba publicznie jawnej księgi kapitału. Nie potrzeba, bo już jest. I nie utajniana się jej Twoją metodą. Trzeba jednak ten znienawidzony przez Ciebie system lepiej poznać i nie pieprzyć bredni. Bo inaczej nazwany system katastralny, nie przyjął się w żadnym państwie świata. Pokaż takie państwo skoro już tak chcesz mocno, jako przykład. A poza tym katastra nakłania do apatii społecznej, skoro już też tak dużo wiesz o socjologii społecznej lub leninowskiego systemu "urowniłowki", topiący naród rosyjski w okropnej biedzie i zacofaniu, rodzący rozwarstwienie społeczne, budując przy okazji ogromny aparat represji i przymusu. Choć oficjalnie miało to być społecznie sprawiedliwe. Tak więc uważam, że wyjaśniłem Tobie wystarczająco jak wygląda ten Twój system sprawiedliwości społecznej. Ty byś nawet najwspanialszą gospodarkę świata rozwalił swoim systemem w pół roku, ekonomisto nieszczęsny, bo nieuczony.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >katastra nakłania do apatii społecznej,
Wyobraz sobie świat, w którym każdy człowiek intensywnie pracuje i rozwija się zamiast robić innych ludzi w konia.
Czy wiesz jak w takim świecie mogłoby być każdemu lepiej?
Dopóki w gospodarce będą rządziły tajemnice i przemoc egzekucyjna, dopóty podstawową cecha gospodarki będzie robienie ludzi w konia.
Wy stara gwardio, wychowana w przemocy i tajemnicach już tego nie pojmiecie, bo pojęcie takiego świata wykracza poza możliwości waszego systemu emocjonalnego.
Trzeba coś poczuć żeby móc to pojąć.
Na kazdym kroku usprawiedliwiacie zło czyniac ten świat złym.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Następny cwaniak się ustawił naszym bogiem jest liberalizm, wystepuje on jednocześnie w 3 osobach- indywidualizm, wolność, wlasność, Czemu ty sie dziwisz? takiego mamy boga, on nami rządzi
liberalizm jest opium dla mas, kazdy niedorozwojek myśli, że stanie sie równy bogu, on (bóg) jest indywidualny, wolny i ma wlasność
w raju nie bylo indywidualizmu, wolności, wlasności i czasu.
na mogiłe mistrza liberałów, kulczyka, ciągną tabuny libków, nie ma dziwne, potrafil wydoić spoleczenstwo z szybkością 2 domy/godzine (1mln zł/godz pracy). Na jego pogrzeb przybyla cala smietanka, premier, ministrowie, generalowie, prymas, biskupi, arcybiskupi, profesorowie w tym zaopatrzonych w mistrza prof zarzadzania, socjologi, psychologi czy filozofi, jednym slowem patoelity
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|