 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2022 14:23 | romaro (25211 punktów) | Sondaże od Sasa do Lasa
1 na 1 | To może być rok przełomowy. Jeśli Polacy zorientują się, słusznie, że Kaczyński i Morawiecki stoją po tej stronie co Putin i Ławrow, to PiSowską bandę szlag trafi. Political Survey, prognoza z 27.04 PiS 29% (-2), PO 29% (+1), Polska 2050 ma 19% (+3), PSL 8% (+ 2), Lewica 6% (0), Konfederacja 4 (-5). Załamanie poparcia dla Konfederacji, to zapewne efekt ich prorosyjskich wypowiedzi. pbs.twimg.(*)MAAiY4k?format=jpg&name=medium
Inny sondaż daje PISowi znaczną przewagę. Ciekawe kiedy politycy zaczną żądać od sondażowni rzetelnej pracy. Niedawno były sondaże przed wyborami we Francji, jakoś dziwnym trafem tam potrafią być praktycznie co do punktu zgodni, a u nas od Sasa do Lasa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | > To może być rok przełomowy. Jeśli Polacy zorientują się, słusznie, że Kaczyński i Morawiecki stoją> po tej stronie co Putin i Ławrow, to PiSowską bandę szlag trafi.> Political Survey, prognoza z 27.04 PiS 29% (-2), PO 29% (+1), Polska 2050 ma 19% (+3), PSL 8% (+ 2),> Lewica 6% (0), Konfederacja 4 (-5).> Załamanie poparcia dla Konfederacji, to zapewne efekt ich prorosyjskich wypowiedzi.> pbs.twimg.(*)MAAiY4k?format=jpg&name=medium> Inny sondaż daje PISowi znaczną przewagę. Ciekawe kiedy politycy zaczną żądać od sondażowni> rzetelnej pracy. Niedawno były sondaże przed wyborami we Francji, jakoś dziwnym trafem tam potrafią> być praktycznie co do punktu zgodni, a u nas od Sasa do Lasa.> Ciekawe, dlaczego mieliby żądać rzetelnej pracy? Sondaże to narzędzie wyborcze, nie jakieś tam badania. Kto płaci, ten wymaga.
|
|
6 na 6 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Choć PO jest partią niewiele bardziej kompetentną niż PiS, to tylko PiS zrozumiał jak shackować ten naród i ma na tyle tupetu i braku dbałości o przyszłość by ten zabójczy dla Polaków plan realizować. Przed wyborami nastąpią więc 4 wydarzenia: 1. Zmasowany stek kłamstw nt sukcesów rządu, nadchodzącego dobrobytu itd ...powiązany ze skrajnie niskimi atakami na jakąkolwiek opozycje (poprzez dezinformację, grzebanie w życiorysach, użycie policji i prokuratury) 2. Pompowanie atmosfery zagrożenia i katastrofy (tylko PiS z armią w Power Poincie może Polskę od tych zagrożeń uchronić) 3. Kolejna pożyczka na konto nierodzących się wnuków i 14, 15 emeryturka, obniżka podatków, obniżka wielu emerytalnego, 4. Kampania w kościołach pt 'bóg wspiera PiS'
Pewien na 100% nie jestem, ale jestem gotów przyjąć zakład, że PiS wygra! Polacy nie wierzą w liczby i fakty, które pokazują przyszłość. PiS przegra dopiero wtedy, gdy uzyskamy masę krytyczną i nie będzie już można pożyczać co odbije się na drastycznym spadku dochodów. A i wtedy rządy będą upadały jeden po drugim, bo Polak powie 'Za PiSu to było dobrze - 13,14,15 emerytura itd ..' a teraz mówią, że nie ma pieniędzy i trzeba ciąć pensje i emerytury a młodzi wieją jeszcze szybciej niż dawniej (patrz Grecja).
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
 | -1 na 3 | okragly (21676 punktów) | >Choć PO jest partią niewiele bardziej kompetentną niż PiS, sa glupio kompetentni, np mówili że 500+ to bankructwo państwa, stalo sie odwrotnie. Jesli chcesz zniszczyc panstwo powolajmy najbardziej kompetentnego balcerowicza, wzrośnie ilość bezdomnych, bezrobornych, chodzacych po smietnikach, pracujących za 2zł/h (jemu w pale sie nie miesci placa minimalna, ma być wolność, indywidualizm) glupi niekompetentny PiS spowodowal wzrost w ubiegłym miesiącu 8%, 500+ spowodowało że mamy ponad 40 mln obywateli
>3. Kolejna pożyczka na konto nierodzących się wnuków przeciez za te pieniądze budujemy drogi, autostrady, przekopy, domy. Co wnuki mają dostac wszystko za darmo? my mamy im wszystko darować?
>Pewien na 100% nie jestem, ale jestem gotów przyjąć zakład, że PiS wygra! bo lioberalizm (balcerowicz tusk) to wymieranie
>Polacy nie wierzą w liczby i fakty, które pokazują przyszłość. przypomnij co tusk obiecywal w kampani wyborczej a co zrobil (dokladnie odwrotnie)
>Za PiSu to było dobrze - 13,14,15 emerytura itd ..' za tuska pracownik mial 3zł/godz, a liberal kulczyk 1 000 000 zł/godz i podatki za granica (libki to niedorozwojki)
|
|
|  | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | >>Choć PO jest partią niewiele bardziej kompetentną niż PiS, >sa glupio kompetentni, np mówili że 500+ to bankructwo państwa, stalo sie odwrotnie.
>Jesli chcesz zniszczyc panstwo powolajmy najbardziej kompetentnego balcerowicza, Podobny problem personalny ma Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Kowalski to twój pociotek? Tamten nie tylko jest bardzo głupi, ale też jak jego szef, bardzo mściwy. Powiem uczciwie - wolałbym nie mieć z takimi ludźmi do czynienia. Niekompetentni, mściwi, mali oszuści, którzy niszczą Polskę. Kiedy złodziejska władza bezmyślnie, lekką ręką pozbawia nasz kraj środków nam należnym, sama opływając w luksusy, wychodzi taki, żądny zemsty, głupi, niedorobiony pociotek, wychowany w komunie i krzyczy "Balcerowicz musi odejść". Okrągły, Balcerowicz już nie ma wpływu na nasz kraj, pogódź się z tym. I pogódź się też, że czas komuny, twój czas, czas leserów, nieuków już minął. Ten raj, o którym tutaj na okrągło piszesz, już nie wróci.
|
|
| |  | -1 na 3 | okragly (21676 punktów) | > >>Choć PO jest partią niewiele bardziej kompetentną niż PiS,> >sa glupio kompetentni, np mówili że 500+ to bankructwo państwa, stalo sie odwrotnie.> >Jesli chcesz zniszczyc panstwo powolajmy najbardziej kompetentnego balcerowicza,> Balcerowicz już nie ma wpływu na nasz kraj, pogódź się z tym.ma ogromny, ja jestem jego uczniem, libkiem niedorozwojhkiem, cieszylem sie jak glupi że obniżą podatki, że dzieki nim mamy wolność, indywidualizm, wlasność (mieli sprywatyzowac wszystko, szpitale, lasy, drogi, szkoły, bo to co wspolne jest marnotrastwem i inne bzdury i ja wierzyłem) Kilka miesiecy temu był zjazd PO, balcerowicz byl głównym gościem, mlodzi z PO go uwielbiaja > pogódź się też, że czas komuny, twój czas, czas leserów, nieuków już minął. Ten raj, o którym tutaj na okrągło piszesz, już nie wróci.raj wraca, powolutku ale wraca, czego dowodem jest sukces 500+, placa minimalna, brak bezrobocia, bezdomności, żebractwa i ogromny wzrost PKB, na przekór nam libkom niedorozwojkom  co ciekawe, za rządów PiS jest widocznie mniej biedy, ale i sprzedaje się wiecej luksusowych dóbr niż kiedykolwiek przedtem, co mnie martwi, dlatego PiS nie jest ok w takim razie na kogo głosować? PO-nie, PiS-nie. To na kogo? więc wybieram mniejsze zło czyli PiS
|
|
| | |  | 3 na 3 | farmer (22440 punktów) |  > co ciekawe, za rządów PiS jest widocznie mniej biedy, ale i sprzedaje się wiecej luksusowych dóbr niż kiedykolwiek przedtem,Ale olej do smażenia za dyche to nie towar luksusowy. Ale widzę że ceny w kosmosie a okrągły euforia że najniższą krajową to 12.5 za godzinę czyli paczka fajek. Ale na piwo już braknie . Masz jakies info czy będzie tarcza inflacyjna na kaszankę? Bo teraz z wypłaty w tym kraju ludzie nie mogą wyżyć i państwo im dopłaca.
|
|
|  | 3 na 3 | szarley (54906 punktów) | >>3. Kolejna pożyczka na konto nierodzących się wnuków >przeciez za te pieniądze budujemy drogi, autostrady, przekopy, domy. ... i Centralny Port Komunikacyjny bez kontrolerów lotów
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > >Choć PO jest partią niewiele bardziej kompetentną niż PiS,> sa glupio kompetentni, np mówili że 500+ to bankructwo państwa, stalo sie odwrotnie.Nie stało się odwrotnie, za czasów PiS Polska po raz 1szy od 30 zaliczyła recesję (przypominam za PO był również kryzys i to znacznie głębszy, bo nie wynikający z decyzji administracyjnej) oraz cofnęła się z inflacja do 1999 roku. Polska nie zbankrutowała, nie wiem co na ten temat mówiło PO, ale żaden ekonomista z podstawową wiedzą ekonomiczną nie będzie twierdził, że kilkadziesiąt mld doprowadzi Polskę do bankructwa, szybko. > Jesli chcesz zniszczyc panstwo powolajmy najbardziej kompetentnego balcerowicza, wzrośnie ilość bezdomnych, bezrobornych, chodzacych po smietnikach, pracujących za 2zł/hBalcerowicz był ekspetem ds gospodarki centralnie planowanej, uczył się na Polakach zasad gospodarki rynkowej, wraz z Solidarnością popełnił bardzo wiele błędów, za które do dzisiaj płacimy. Jednak jego aktualne twierdzenia są znacznie bardziej kompetentne i oparte o zdrowy rozsądek niż twierdzenia PiS, np. o 'nadwyżce budżetowej' czy 'zmniejszaniu się długu'. > glupi niekompetentny PiS spowodowal wzrost w ubiegłym miesiącu 8%,Wzrost PKB jest bardzo kiepskim miernikiem kondycji kraju. Polska pożycza na potęgę - jak długo będzie pożyczała pieniądze i konsumowała je w Polsce, tak długo będzie rósł PKB. Grecja rok przed kryzysem miała wzrost PKB. > 500+ spowodowało że mamy ponad 40 mln obywateliPora zderzyć się z rzeczywistością poza TVP ( pl.wikipedia.org/wiki/Demografia_Polski). Liczba ludności w Polsce SPADA! i oddala się co roku od 40mln w dół. W Polsce mieszka 38.179 mln ludzi, z czego nie wszyscy są Polakami (być może nie wszyscy w Polsce zostaną) ani nawet obywatelami Polski. Spada zarówno liczba ludności jak i licza Polaków. 500+ nie polepszyło demografii!!! Ten projekt okazał się porażką, teraz nie mamy ani kasy, ani oczekiwanych benefitów> >3. Kolejna pożyczka na konto nierodzących się wnuków> przeciez za te pieniądze budujemy drogi, autostrady, przekopy, domy.Domów nie bydujemy - domy budują obywatele na swoje konto i zaciągają na to indywidualne długi Drogi i autostrady budujemy od 2004 roku i na pewno można to uznać inwestycje. Nie zmienia to faktu, że poziom inwestycji w stosunku do PKP spadł z 20% za czasów PO do 16.7% za czasów PiS: Cytat:W 2020 r. stopa inwestycji, czyli relacja nakładów brutto na środki trwałe do PKB, wyniosła w Polsce 16,7 proc. Był to najniższy udział inwestycji w PKB od początku lat 90 . www.money.(*)ego-pis-6705389309500384a.htmlPiS stoi konsumpcją a nie inwestycjami. Polska w stosunku do PKB konsumuje więcej niż znacznie bogatsi Niemcy czy Francuzi. To oznacza, że Niemcy odbiorą w przyszłości zyski z inwestycji a my stracimy dochody na spłatę kredytów konsumpcyjnych. > za tuska pracownik mial 3zł/godz, a liberal kulczyk 1 000 000 zł/godz i podatki za granica (libki to niedorozwojki)> Tkwisz w fałszymym dylemacie tworzonym przez PiS o rzekomym wyborze pomiędzy Tuskiem a PiS. Tuska i PO wyrzuciliśmy na śmietnik bo byli niekomptetentni, źle rządzili krajem i nie rozwiązali kluczowych problemów (demografia, służba zdrowia, konkurowanie w dziedzinach z dużą wartościa dodaną). Za PiS jest jeszcze gorzej więc ich też powinniśmy wyrzucić. Każdy ekonomista choćby rok po studiach jest lepszy niż zgrają Obajtków, Misiewiczów i politologów, którzy myślą tylko o sobie i wyborach. Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> > Jesli chcesz zniszczyc panstwo powolajmy najbardziej kompetentnego balcerowicza, wzrośnie ilość bezdomnych, bezrobornych, chodzacych po smietnikach, pracujących za 2zł/h> Balcerowicz był ekspetem ds gospodarki centralnie planowanej, jeśli bylby ekspertem od gospodarki centralnie planowanej to by zaplanowal. Balerowicz zniszczyl nasz kraj. Wyobraź sobie masz chore dziecko (stan wojenny, embarga, strajki, mocno zniszczyly zdrowie). Co robisz? Chronisz! każesz leżeć, podajesz miód z mlekiem i masłem. A co zrobil genialny balcerowicz, otworzyl granice, zwolnil podmioty zagraniczne z podatku a naszym chorym, zapodał podatki dodatkowe, np tzw popiwek. To tak jakbyś ty swojemu choermu dziecku dolożyl kamienie (podatek) do plecaka i kazal konkurowac z nieobciążonymi niczym zdrowymi wilkami z zachodu. Widać liberal (indywidualizm, wolnośc, wlasność) Nawet zwierzęta (spoleczne) chronią slabe jednostki dopuki nie wyzdrowieją > >glupi niekompetentny PiS spowodowal wzrost w ubiegłym miesiącu 8%,> Wzrost PKB jest bardzo kiepskim miernikiem kondycji kraju. Polska pożycza na potęgę - jak długo będzie pożyczała pieniądze i konsumowała je w Polsce, tak długo będzie rósł PKB.balcerowicz by zdusil gospodarkę, podnióslby stopy procentowe do 30%, padalyby firmy, rolnicy, przyjechal niemiec, kupowal za darmo. balcerowicz to najwiekszy szkodnik spoleczny, ale to nie jego wina, byl owocem styropianu a on kukielka USA. To nie jest Balcerowicza wina a styropianu oplacanego przez USA i Watykan > >500+ spowodowało że mamy ponad 40 mln obywateli> Pora zderzyć się z rzeczywistością poza TVP (pl.wikipedia.org/wiki/Demografia_Polski). Liczba ludności w Polsce SPADA! i oddala się co roku od 40mln w dół.wliczylem dzieci z Ukrainy (1.6 mln) i ich matki (1.2mln), dostają 500+ > 500+ nie polepszyło demografii!!! Ten projekt okazał się porażką, teraz nie mamy ani kasy, ani oczekiwanych benefitówlibki niedorozwojhki  > PiS stoi konsumpcją a nie inwestycjami.na tym polega raj > Tkwisz w fałszymym dylemacie tworzonym przez PiS o rzekomym wyborze pomiędzy Tuskiem a PiS.mamy POPiS od 40 lat > Każdy ekonomista choćby rok po studiach jest lepszy niż zgrają Obajtków,prof balcerowicz jest glupszy od gospodyni domowej, która nie dopościla by chorego podopiecznego do pracy, szkoly, nie mówiąc o walce z monopolami z zachodu balcerowicz jest kardynalnie glupi jak i my wszyscy libki, dla których bogiem jest indywidualność, wolność i wlasność
|
|
| | |  | 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >balcerowicz to najwiekszy szkodnik spoleczny, ale to nie jego wina, byl owocem styropianu a on kukielka USA. To nie jest Balcerowicza wina a styropianu oplacanego przez USA i Watykan
>balcerowicz jest kardynalnie glupi jak i my wszyscy libki, dla których bogiem jest indywidualność, wolność i wlasność
Balcerowicz nie miał pojęcia na co się porywa ani co z tego wyniknie. Nie ukrywa nawet, że wykonywał polecenia (rady) ekspertów z USA, którzy dbali o swój interes a nie o interes 40mln 'frajerów', którzy wierzyli, że 'zachód dał kasę Solidarności bo nas lubił'. Byliśmy pionkiem w rozgrywce USA - ZSRR i CIA chyba nigdy w historii nie zrobiła takiego interesu jak na Solidarności w Polsce.
Zgodzę się z Tobą co do odpowiedzialności ówczesnej i dzisiejszej 'elity' politycznej.
Czy Balcerowicz jest głupi? Nie miał wiedzy startując projekt i słuchał się doradców. Jednak czytając książki Balcerowicza z początku lat 90 (np. 800 dni: szok kontrolowany), zauważysz, że, przynajmniej w trakcie eksperymentu, zrozumiał do czego on prowadzi (stracone 1-2 pokolenia i dużo problemów). Tego nie można powiedzieć o reszcie 'ekspertów' z Solidarności. Utopili to państwo w oligarchii i przekrętach. Kaczyńscy, Maciarewicz, całe PC to grupka oszołomów, którzy dążyli do wojny domowej bez żadnego zrozumienia realiów ani politycznych, ani ekonomicznych. Wałęsa zasłynął pomysłami typu 'zamknięcie PGRów, bo .... kojarzyły mu się z PRL' czym doprowadził do upadku całych regionów Polski i trwałej patologizacji. Innym durnym pomysłem Solidarności było wyprzedaż majątku w warunkach głębokiego kryzysu gospodarczego (a więc skrajnej przeceny), w efekcie czego dziś mamy wielokrotnie większy dług niż za Gierka a jednocześnie majątek państwa należy paru cwaniaków z Solidarności, którzy podobnie jak Morawiecki 'przytulili dzialeczki', tudzież do Koscioła. W 1989 roku niemal cały majątek należał wspólnie do wszystich. Dzisiaj dzieciak rodzący się w popegerowskiej wiosce nie ma nic i nie ma szans na posiadanie czegokolwiek, włącznie z edukacją, bo nie stać go na bilet do W-wy, nie mówiąc już przeżyciu tam. Po 'ekspertach' z Solidarności zostanie mu za to dług do spłacenia. Dzieciaki Morawieckich czy Czarneckich wystartują z milionami i nawet jeśli nie wykażą się specjalnymi talentami zostaną Obajtkami IV RP. Nie będą pracowali na oddanie długu tylko pasożytowali na dzieciakach, którym ich ojcowie odebrali szansy, i których wpakowali w nowożytne niewolnictwo.
Ludzie Solidarności do dzisiaj lansują wizję o ich legandarnym patriotyźmie, podczas gdy byli tylko marionetką w rozgrywkach pomiędzy mocarstwami i jako marionetka powinni byli odejść po upadku PRL. Tymczasem rządzą do dziś - z tą samą niekompetencją. W przeciwieństwie do Balcerowicza nigdy się już niczego nie nauczyli. Wielu z nich nie ma zresztą potecjału intelektualnego, by cokolwiek głębszego niż 'wartości chrześcijańskie' przetworzyć. Ci, którzy nie byli głupi czy naiwni, byli cwaniakami i przekręciażami jak nasz aktualny premierzyna.
Gdybyśmy nie weszli do UE, która wymusiła na nas ograniczenie korupcji i cywilizację, to byśmy skończyli jak Ukraina.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|