Racjonalista - Strona głównaDo treści
Błędne koło polskiej polityki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-07-2022 22:07hanging_bishop (1112 punktów)Błędne koło polskiej polityki
Ocena 1 na 1
Prognoza na najbliższe lata wygląda dla mnie następująco. W kolejnych wyborach PiS nie zdobywa większości i PO z Holownią tworzą rząd, który kontynuuje politykę PiS i pogrąża państwo w kryzysie lub balansuje, jednak nie wykonując niepopularnych reform (które są konieczne), bojąc się strajków, protestów etc. Mija osiem lat i znów zmiana bo ludzie nie ogarniają związków przyczynowo-skutkowych oraz "bomb z opóźnionym zapłonem" - np. finansowania socjalu z dodruku pieniądza. I tak dalej, w koło Macieju.
Marzenie o dogonieniu Niemiec, Francji czy nawet Hiszpanii, można odłożyć do działu historia alternatywna razem z tematami takimi jak co by było gdyby...

Trzeba głosować na PiS! Niech posprzątają kupę, którą narobili lub niech to wszystko szlag trafi. No bo co inaczej? Wygra ktoś inny i będzie na niego spadać gniew społeczeństwa za działanie poprzedniej władzy (patrz: "bomby z opóźnionym zapłonem"), potęgowane ewentualnymi cięciami w budżecie i reformami (a wiadomo kto je najbardziej odczuje - ci mniej zarabiający, renciści, emeryci). Demografia nie jest też sprzymierzeńcem dla hipotetycznych reformatorów. Społeczeństwo tak czy siak zapłaci za swoje wybory.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Prognoza na najbliższe lata wygląda dla mnie następująco. W kolejnych wyborach PiS nie zdobywa większości
zdobywa

>i PO z Holownią tworzą rząd,
tusk jest spalony

>który kontynuuje politykę PiS i pogrąża państwo w kryzysie
chcialbyś balcerowicza? wtedy dopiero byłby kryzys, miliony bezrobotnych, bezdomnych kraj skurczył by sie do 20 mln

> nie wykonując niepopularnych reform (które są konieczne), bojąc się strajków,
jakie są te reformy?
niezależne sądy by można było wyprowadzać 44 mld zł VAT, reprywatyzacja lasów, szpitali? kulczyk z dochodami 1 000 000 zł/godzine jedząc kawior, popijając szampana

> Mija osiem lat i znów zmiana bo ludzie nie ogarniają związków przyczynowo-skutkowych oraz "bomb z opóźnionym zapłonem" - np. finansowania socjalu z dodruku pieniądza.
oświeć nas o związkach przyczyna-skutek
dali 500+ mamy zasrane wydmy?
znam zwiazki, przychodzi balcerowicz mamy miliony bezrobotnych, za darmo przekazywany majątek, bezdomni umieraja w kanalach. Tak potrzeba znac związki przyczynowe by nie dopościc tuska i innych liberalow niedorozwojkow

>Marzenie o dogonieniu Niemiec, Francji czy nawet Hiszpanii, można odłożyć do działu historia
>alternatywna razem z tematami takimi jak co by było gdyby...
w konsumpcji prześcignęliśmy Portugalię i jesteśmy równo z Hiszpanią

>Trzeba głosować na PiS! Niech posprzątają kupę, którą narobili
liberalizm jest anty ludzki, tusk, rostowski, balcerowicz, to upadek człowieczenstwa, miliony bezrobotnych, bezdomnych, chodzących po śmietnikach
i reszta pracujacych na umowach śmieciowych 3 zł/h (brak placy minimalnej)
niedługo wejdzie w wiek emerytalny pokolenie reform balcerowicza z 5zł/m-c emerytury
balcerowicz, ty dupku wróć, my libki niedorozwojki bez ciebie sa jak bez matki

> Społeczeństwo tak czy siak zapłaci za swoje wybory.
jestem zadowolony z gospodarowania panstwem przez PiS, choć nie głosowałem
zeniu73 (6483 punktów)

>Marzenie o dogonieniu Niemiec....
To nie są marzenia. Niemcy właśnie dobrowolnie dają się wyprzedzać.

Niemcy to mit. Niemcy od lat 70tych nie mają napędu i jadą do przodu tylko na zasadzie prawa bezwładności- jak tankowiec bez napędu, który po wyłączeniu silników płynie jeszcze parędziesiąt kilometrów.

Czym sa Niemcy pokazuje mini konflikt na Ukrainie - Niemcy myślą a racjonowaniu ciepłej wody i ogrzewania.

O problemach socjologicznych nawet nie wspominam.

Także dogonienie Niemiec to nie marzenie. Dogonienie Niemiec to raczej widmo porażki 😂😂
DyktaFon (9281 punktów)
>>Marzenie o dogonieniu Niemiec....
>To nie są marzenia. Niemcy właśnie dobrowolnie dają się wyprzedzać.
>Niemcy to mit. Niemcy od lat 70tych nie mają napędu i jadą do przodu tylko na zasadzie prawa bezwładności- jak tankowiec bez napędu, który po wyłączeniu silników płynie jeszcze parędziesiąt kilometrów.
>Czym sa Niemcy pokazuje mini konflikt na Ukrainie - Niemcy myślą a racjonowaniu ciepłej wody i ogrzewania.
>O problemach socjologicznych nawet nie wspominam.
>Także dogonienie Niemiec to nie marzenie. Dogonienie Niemiec to raczej widmo porażki 😂😂
>
Świat, jak pewnie widać (proszę przeczytać kuriozalny wpis okrągłego ) nie jest prosty, a my, działając jak działamy, dodatkowo go komplikujemy. Ja się prawie pod wszystkim podpisuję z pierwszego wpisu: że obojętnie kto wygra wybory, to i tak będziemy musieli swoje odcierpieć. Problem tylko w tym, co to znaczy odcierpieć. Czy inflacja 70% to ostatnie słowo? Czy może tylko początek kryzysu? Nie wiem. Ale pewnie się dowiem
Co do Niemiec, to one zwykle były dużo przed nami. I jeśli nawet obecnie chylą się ku upadkowi (a jaki kraj UE nie chyli się ku upadkowi? Może ktoś z takiego kraju się odezwie?), to i tak ten ich poziom upadnięty będzie zdecydowanie przed naszym upadniętym Jednym słowem - wyjadą stąd ci, co będą mogli, a reszta będzie zapraszała kogokolwiek, żeby przyjechał pracować (bo my odwykliśmy).
Thoter (6650 punktów)
>Niemcy właśnie dobrowolnie dają się wyprzedzać.

Jak wyprzedzimy Niemców to wszyscy Gastarbeiterzy przybędą do Polski, i o to chodzi.

> tankowiec bez napędu, który po wyłączeniu silników płynie jeszcze parędziesiąt kilometrów.

Niesamowite, chyba w Amazonce.


>Czym sa Niemcy pokazuje mini konflikt na Ukrainie

Jak Brytyjczycy chcieli nie dopuścić do wzrostu gospodarczego Niemiec, to mieliśmy tzw. II WŚ.
Teraz Brytyjczycy i Amerykanie wypowiedzieli wojnę Azji i to ma być mini konflikt ??
Niesamowite.
06-07-2022 13:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Marzenie o dogonieniu Niemiec....
>To nie są marzenia. Niemcy właśnie dobrowolnie dają się wyprzedzać.

Komu bo są na 4 miejscu na świecie.


>Niemcy to mit. Niemcy od lat 70tych nie mają napędu i jadą do przodu tylko na zasadzie prawa bezwładności- jak tankowiec bez napędu, który po wyłączeniu silników płynie jeszcze parędziesiąt kilometrów.


Włącz sobie google maps i nteznie ruchu. Zobacz sobie widok na Europie co się dzieje . A co na Niemcach.


>Czym sa Niemcy pokazuje mini konflikt na Ukrainie - Niemcy myślą a racjonowaniu ciepłej wody i ogrzewania.

Jest jakieś konto gdzie można wpłacać pieniądze ?
Wpłacę 10 zł ....tylko nie przejebcie na głupoty.

>O problemach socjologicznych nawet nie wspominam.
>Także dogonienie Niemiec to nie marzenie. Dogonienie Niemiec to raczej widmo porażki

To Polska ma przejepane.
W Europie brakuje już ludzi do gówno prac.
Tak.
Polak juz nie pójdzie do każdej roboty u Niemca.
Ta zgarniają Rumuni. Do Europy ściąga się ludzi z Filipin Indii i każdego kto jeszcze nie marudzi przy gówno robocie i cieszy się na śmieszne stawki.

A jak przegonić Niemcy jak w Polsce nawet Ukraińcy nie bardzo chcą robić.
To kto tu będzie tania siła robocza?

06-07-2022 14:40 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Marzenie o dogonieniu Niemiec....
>>To nie są marzenia. Niemcy właśnie dobrowolnie dają się wyprzedzać.
>Komu bo są na 4 miejscu na świecie.
>>Niemcy to mit. Niemcy od lat 70tych nie mają napędu i jadą do przodu tylko na zasadzie prawa bezwładności- jak tankowiec bez napędu, który po wyłączeniu silników płynie jeszcze parędziesiąt kilometrów.
>Włącz sobie google maps i nteznie ruchu. Zobacz sobie widok na Europie co się dzieje . A co na Niemcach.
>>Czym sa Niemcy pokazuje mini konflikt na Ukrainie - Niemcy myślą a racjonowaniu ciepłej wody i ogrzewania.
>Jest jakieś konto gdzie można wpłacać pieniądze ?
>Wpłacę 10 zł ....tylko nie przejebcie na głupoty.
>>O problemach socjologicznych nawet nie wspominam.
>>Także dogonienie Niemiec to nie marzenie. Dogonienie Niemiec to raczej widmo porażki
>To Polska ma przejepane.
>W Europie brakuje już ludzi do gówno prac.
>Tak.
>Polak juz nie pójdzie do każdej roboty u Niemca.
>Ta zgarniają Rumuni. Do Europy ściąga się ludzi z Filipin Indii i każdego kto jeszcze nie marudzi przy gówno robocie i cieszy się na śmieszne stawki.
>A jak przegonić Niemcy jak w Polsce nawet Ukraińcy nie bardzo chcą robić.
>To kto tu będzie tania siła robocza?
>

Nie chce mi sie z tiba gadac bo piszesz chaotycznie jakbys mial touretta.

Co do Niemiec - jak sie tam nie mieszka to zyje sie mitami z lat 70tych. Pieniadze leza na chodniku.

Niemcy wlasnie maja hostoryczna inflacje, hostoryczny zapad eksportow, rente od 67 (z 48% ostatnich dochodow), najwieksze podatki, najwieksza zielona histerie, wysyp politykow w syndromem krugerai dunninga, kryminalistow i oszustow jako kanclerz, minister spraw zagranicznych, wojewoda berlina, przymusowe misjonowanie genderow. itd. itp.

To, ze jest lepiej niz w Bangladeszu czy Botswanie nie znaczy ze jest dobrze. Niemcy wlasnie sami sie rozbieraja i za pomoca czerwono zielonego idiotyzmu garnek socjalny wkrotce sie skonczy. Wtedy szok dla rdzennych mieszkancow bedzie wieszy niz dla Polakow, ktorzy nie maja tak wygodnego hamaka socjalnego.

I tak, wiem. W Polsce jest gorzej, w Niemczech jest kasa za nic bla,bla,bla. Mozesz sobie osczedzic dyskusje ze mna i zainwestowac czas i energie w inne dyskuje
farmer (22440 punktów)
?
>>
>Nie chce mi sie z tiba gadac bo piszesz chaotycznie jakbys mial touretta.
>Co do Niemiec - jak sie tam nie mieszka to zyje sie mitami z lat 70tych. Pieniadze leza na chodniku.
>Niemcy wlasnie maja hostoryczna inflacje, hostoryczny zapad eksportow, rente od 67 (z 48% ostatnich dochodow),

Fakty. 4 gospodarka świata.

Touretta to masz chyba ty bo to kolejny twój wpis czy tam wysryw na temat Niemiec w ktorych jestem raz w tygodniu i jestem niemal w każdym ich zakątku .

Pewnie nawet znam je lepiej niż ty wiec się tak nie podniecaj.

To nie lata 70 że mogles opowiadać jak to gdzieś jest.

A że nie jestes wstanie zmierzyc się w rozmowie to widać

Napisz kto przegoni 4 Niemcy bo coś tam napisałeś chyba jakiś sen miałeś.

I odwal się typie .
Bo ja ci nie pisze o tobie non stop.
A jak chcesz to ci napisze
Wypad do działu Covid oszołommie.

Kolejny typ co jak niema co odpisać to traktuje z góry.

Syf.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Prognoza na najbliższe lata wygląda dla mnie następująco. W kolejnych wyborach PiS nie zdobywa
>większości i PO z Holownią tworzą rząd, który kontynuuje politykę PiS i pogrąża państwo w kryzysie
>lub balansuje, jednak nie wykonując niepopularnych reform (które są konieczne), bojąc się strajków,
>protestów etc. Mija osiem lat i znów zmiana bo ludzie nie ogarniają związków przyczynowo-skutkowych
>oraz "bomb z opóźnionym zapłonem" - np. finansowania socjalu z dodruku pieniądza. I tak dalej, w
>koło Macieju.
>Marzenie o dogonieniu Niemiec, Francji czy nawet Hiszpanii, można odłożyć do działu historia
>alternatywna razem z tematami takimi jak co by było gdyby...
>Trzeba głosować na PiS! Niech posprzątają kupę, którą narobili lub niech to wszystko szlag trafi. No
>bo co inaczej? Wygra ktoś inny i będzie na niego spadać gniew społeczeństwa za działanie poprzedniej
>władzy (patrz: "bomby z opóźnionym zapłonem"), potęgowane ewentualnymi cięciami w budżecie i
>reformami (a wiadomo kto je najbardziej odczuje - ci mniej zarabiający, renciści, emeryci).
>Demografia nie jest też sprzymierzeńcem dla hipotetycznych reformatorów. Społeczeństwo tak czy siak
>zapłaci za swoje wybory.

Nie daje się zegarmistrzowi, co zobowiązał się dokonać naprawy zegarka, który przedtem zepsuł.
Najgorsze, to jest to, iż Polacy doprowadzili się sami przez dotychczasowe wybory, a więc i mający doświadczeń wystarczająco dużo, "pod ścianę".
Prawda jest taka, że opcje partyjne dotychczasowe rządzące krajem, nie były przygotowane do zarządzania w sumie niedużym krajem. Lewica się spaliła i nie tworzą jedności myśli i programów (wpadka z Konkordatem, Stare Kiejkuty). AWS zaczął kumplować się z Kościołem wietrzący zaraz swoje interesy (nie polskiej racji stanu). Buzek jako premier był właściwie sterowany z tylnego rzędu przez Mariana Krzaklewskiego (teraz Mazowiecki sterowany jest przez Kaczyńskiego szeregowego posła). PO zaczęła stosować liberalną politykę niedomówień i kłamstw mając oryginalny obraz potrzeb naszego kraju, tak jakby dotychczas mieszkali nie w Polsce, ale na Księżycu. PSL już wyjawił co jest celem tej partii. Wszystko zmierzało do uwłaszczania swoich członków a nie interes kraju, uruchamiając na skalę już przemysłową nepotyzm. Dotychczasowe ekipy nie mają się czym chwalić, chyba że przed sobą samym. Na to zjawia się partia Kaczyńskich PC, którą nie można inaczej nazwać jak partią aferalna (afera Stella Maris spółki wydawniczej w której już umoczył się Kościół oraz afera ze spółką "Telegraf" zamieciona pod dywan przez Kaczyńskich). Rozleciała się PC i finał(??). Czyżby? Nie. Powstała nagle partia Prawo i Sprawiedliwość, gdzie cechą tej partii szczególną jest to że to ci sami ludzie co zniszczyli Porozumienie Centrum. Naród miał dosyć kłamstw głoszonych przez PO i zagłosował już nie na kogoś, ale przeciw komuś (w domyśle PO). Czy faktycznie PiS wygrał większością głosów wyborców? Nie. Na wybory poszło nieco ponad 50% wyborców. reszta wyborców zmęczona kłamstwami polityków, została w domach. A reszta głosujących, (te pozostałe 50%) zagłosowało w 30%-centach na PiS. PiS nie prezentuje większości Polaków. Nie dajcie się naiwnie otumaniać.
Tu moja uwaga: "Tak często robią nas w jajo, że Prima Aprilis powinien być polskim świętem narodowym." wyborcy nie chcieli kłamców z PO, to mają teraz super kłamców z PiS-u. A aferzystami są nadal (ul.Srebrna, maseczki w czasie Covidu, wybory zdalne i Sasin, wycinka puszczy białowieskiej, itd.). Nie kłamią? A kto obiecywał 1,5 mln mieszkań strawialnie dostępnych? Obiecankami otumanili naród, mający ponoć tyle doświadczeń. Wyborcy wybrali i pozostawili bieg dalszych wypadków w rękach partii rządzącej. Gdzie zdarzyło się kontrolować co i jak robi rząd? Społeczeństwo tylko pokrzykiwało i dało się kupić programami, których albo nie ruszono, albo są już, dzięki inflacji, nie warte obiecanej i odczuwalnej pomocy wielodzietnym i najsłabszym (czytaj najbiedniejszym) grupom społecznym zatykając usta buntownikom dotacjami, już nic nie wartymi.
Zarcik: " Tato czytający gazetę nagle musi zwrócić uwagę na swojego synka, który przyszedł do nie go z pytaniem
-Tatoo, a u nas w szkole to chłopacy mówią że politycy to kłamcy. Jak rozpoznać czy kłamią?
Tato myśli i odpowiada.
-Jak otworzą usta.
W Polsce poseł, polityk nie jest rozliczany (po co te spotkania posłów ze społeczeństwem?) Ci ludzie są nie do usunięcia, jeśli już "tam" są. Systemu i nadzoru społecznego już nie ma. Co powoduje rozpasanie i ogromne rozbuchanie w twórczości prawnej regulującej społeczne życie, bez konsultacji właśnie ze społeczeństwem, tak jakby Rządy, społeczeństwa nie dotyczyły.
To Polacy doprowadzili to tego stanu, że teraz nie ma na kogo głosować. I tą żabę będą konsumować, choć to nie danie dla Polaków (Francuzi by może się cieszyli). Końcowe moje spostrzeżenie: Polacy przez taką postawę doprowadzili, że nie wiem na kogo teraz będę głosował, ale wiem na pewno na kogo nie będę głosował.
Za mało miejsca dane na szersze opisy. Pozdrawiam.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
06-07-2022 11:44 
 Ocena-1 na 1
mh89 (7 punktów)
>>Prognoza na najbliższe lata wygląda dla mnie następująco. W kolejnych wyborach PiS nie zdobywa
>>większości i PO z Holownią tworzą rząd, który kontynuuje politykę PiS i pogrąża państwo w kryzysie
>>lub balansuje, jednak nie wykonując niepopularnych reform (które są konieczne), bojąc się strajków,
>>protestów etc. Mija osiem lat i znów zmiana bo ludzie nie ogarniają związków przyczynowo-skutkowych
>>oraz "bomb z opóźnionym zapłonem" - np. finansowania socjalu z dodruku pieniądza. I tak dalej, w
>>koło Macieju.
>>Marzenie o dogonieniu Niemiec, Francji czy nawet Hiszpanii, można odłożyć do działu historia
>>alternatywna razem z tematami takimi jak co by było gdyby...
>>Trzeba głosować na PiS! Niech posprzątają kupę, którą narobili lub niech to wszystko szlag trafi. No
>>bo co inaczej? Wygra ktoś inny i będzie na niego spadać gniew społeczeństwa za działanie poprzedniej
>>władzy (patrz: "bomby z opóźnionym zapłonem"), potęgowane ewentualnymi cięciami w budżecie i
>>reformami (a wiadomo kto je najbardziej odczuje - ci mniej zarabiający, renciści, emeryci).
>>Demografia nie jest też sprzymierzeńcem dla hipotetycznych reformatorów. Społeczeństwo tak czy siak
>>zapłaci za swoje wybory.
>Nie daje się zegarmistrzowi, co zobowiązał się dokonać naprawy zegarka, który przedtem zepsuł.Najgorsze, to jest to, iż Polacy doprowadzili się sami przez dotychczasowe wybory, a więc i mający doświadczeń wystarczająco dużo, "pod ścianę".
>Prawda jest taka, że opcje partyjne dotychczasowe rządzące krajem, nie były przygotowane do zarządzania w sumie niedużym krajem. Lewica się spaliła i nie tworzą jedności myśli i programów (wpadka z Konkordatem, Stare Kiejkuty). AWS zaczął kumplować się z Kościołem wietrzący zaraz swoje interesy (nie polskiej racji stanu). Buzek jako premier był właściwie sterowany z tylnego rzędu przez Mariana Krzaklewskiego (teraz Mazowiecki sterowany jest przez Kaczyńskiego szeregowego posła). PO zaczęła stosować liberalną politykę niedomówień i kłamstw mając oryginalny obraz potrzeb naszego kraju, tak jakby dotychczas mieszkali nie w Polsce, ale na Księżycu. PSL już wyjawił co jest celem tej partii. Wszystko zmierzało do uwłaszczania swoich członków a nie interes kraju, uruchamiając na skalę już przemysłową nepotyzm. Dotychczasowe ekipy nie mają się czym chwalić, chyba że przed sobą samym. Na to zjawia się partia Kaczyńskich PC, którą nie można inaczej nazwać jak partią aferalna (afera Stella Maris spółki wydawniczej w której już umoczył się Kościół oraz afera ze spółką "Telegraf" zamieciona pod dywan przez Kaczyńskich). Rozleciała się PC i finał(??). Czyżby? Nie. Powstała nagle partia Prawo i Sprawiedliwość, gdzie cechą tej partii szczególną jest to że to ci sami ludzie co zniszczyli Porozumienie Centrum. Naród miał dosyć kłamstw głoszonych przez PO i zagłosował już nie na kogoś, ale przeciw komuś (w domyśle PO). Czy faktycznie PiS wygrał większością głosów wyborców? Nie. Na wybory poszło nieco ponad 50% wyborców. reszta wyborców zmęczona kłamstwami polityków, została w domach. A reszta głosujących, (te pozostałe 50%) zagłosowało w 30%-centach na PiS. PiS nie prezentuje większości Polaków. Nie dajcie się naiwnie otumaniać.
>Tu moja uwaga: "Tak często robią nas w jajo, że Prima Aprilis powinien być polskim świętem narodowym." wyborcy nie chcieli kłamców z PO, to mają teraz super kłamców z PiS-u. A aferzystami są nadal (ul.Srebrna, maseczki w czasie Covidu, wybory zdalne i Sasin, wycinka puszczy białowieskiej, itd.). Nie kłamią? A kto obiecywał 1,5 mln mieszkań strawialnie dostępnych? Obiecankami otumanili naród, mający ponoć tyle doświadczeń. Wyborcy wybrali i pozostawili bieg dalszych wypadków w rękach partii rządzącej. Gdzie zdarzyło się kontrolować co i jak robi rząd? Społeczeństwo tylko pokrzykiwało i dało się kupić programami, których albo nie ruszono, albo są już, dzięki inflacji, nie warte obiecanej i odczuwalnej pomocy wielodzietnym i najsłabszym (czytaj najbiedniejszym) grupom społecznym zatykając usta buntownikom dotacjami, już nic nie wartymi.
>Zarcik: " Tato czytający gazetę nagle musi zwrócić uwagę na swojego synka, który przyszedł do nie go z pytaniem
>-Tatoo, a u nas w szkole to chłopacy mówią że politycy to kłamcy. Jak rozpoznać czy kłamią?
>Tato myśli i odpowiada.
>-Jak otworzą usta.
>W Polsce poseł, polityk nie jest rozliczany (po co te spotkania posłów ze społeczeństwem?) Ci ludzie są nie do usunięcia, jeśli już "tam" są. Systemu i nadzoru społecznego już nie ma. Co powoduje rozpasanie i ogromne rozbuchanie w twórczości prawnej regulującej społeczne życie, bez konsultacji właśnie ze społeczeństwem, tak jakby Rządy, społeczeństwa nie dotyczyły.
>To Polacy doprowadzili to tego stanu, że teraz nie ma na kogo głosować. I tą żabę będą konsumować, choć to nie danie dla Polaków (Francuzi by może się cieszyli). Końcowe moje spostrzeżenie: Polacy przez taką postawę doprowadzili, że nie wiem na kogo teraz będę głosował, ale wiem na pewno na kogo nie będę głosował. Za mało miejsca dane na szersze opisy. Pozdrawiam.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>

pan mariusz a. robi z nas wszystkich nie żarty tylko "jajca".

jak wam to nie przeszkadza to tu się pisze publikacje naukowe.
06-07-2022 12:06 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)

>pan mariusz a. robi z nas wszystkich nie żarty tylko "jajca".
>jak wam to nie przeszkadza to tu się pisze publikacje naukowe.

Założyciel wątku ma prawo usuwać posty nie na temat. To taka uwaga jak Tobie to nie przeszkadza. A to nie jest publikacja naukowa. Piszesz tak bo pewnie nie wiesz jak taka publikacja wygląda. Wybaczam Tobie. Errare humanum est.
A inflacja nadal w rozwoju i ma się dobrze. Stopa jej rośnie.
Nie lubisz publikacji "naukowych", to będziesz się musiał uczyć wiedzy praktycznie, zwłaszcza o inflacji i co Tobie narobi. W moim życiu już drugi raz z nią się spotykam i wierz mi nie z mojego powodu. Ja nie rządzę publicznymi pieniędzmi. Rządzi rzekomo nasz rząd wybrany przez wybory powszechne. Ekonomię troszkę znasz? Jeśli nie, to dowiedz się co oznacza "pusty" pieniądz i jak się go kreuje. Publikacji w Wiki jest wystarczająco.

P.S.
Jak masz jakieś nieprawdaż pretensje co do stylu pisania i o czym się pisze, to polecam wejrzeć za linkiem
oko.press/tusk-nie-proponuje-wskazuje-kto-jest-winny/
oko.press/skok-pis-na-samorzady-prawnicze/
oko.press/znp-w-szkolach-brakuje-20-tys-nauczycieli-strajk/
oko.press/drugi-system-podatkowy-w-tym-roku-jak-wyglada-polski-lad-2-0-w-praktyce/
Jest super w tej Polsce. To ten naród taki nieprzyjazny władzy (do wymiany), którą wybrał, czy też władza zpsiała?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
06-07-2022 12:44 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>To Polacy doprowadzili to tego stanu, że teraz nie ma na kogo głosować.

Trzeba poczekać, na pewno zjawi się następny zbawca z programami: 1000+, 20 emerytura i minimum socjalne dla każdego.
07-07-2022 19:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
.
Wenancjuszu, z woli narodu zostajesz naszym naczelnikiem, dyktatorem, co robisz? w punktach, jak 10 przykazań
.
Thoter (6650 punktów)

>Marzenie o dogonieniu Niemiec, Francji czy nawet Hiszpanii, można odłożyć do działu historia
>alternatywna razem z tematami takimi jak co by było gdyby...

Polska za Gierka dogoniła Hiszpanię.

>Wygra ktoś inny i będzie na niego spadać gniew społeczeństwa za działanie poprzedniej
>władzy (patrz: "bomby z opóźnionym zapłonem"), potęgowane ewentualnymi cięciami w budżecie i
>reformami (a wiadomo kto je najbardziej odczuje - ci mniej zarabiający, renciści, emeryci).
>Demografia nie jest też sprzymierzeńcem dla hipotetycznych reformatorów. Społeczeństwo tak czy >siak zapłaci za swoje wybory.
>

Ile kilometrów od amerykańskiej bazy wojskowej, społeczeństwo ma możliwość wyboru ??
06-07-2022 13:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
).
>>Demografia nie jest też sprzymierzeńcem dla hipotetycznych reformatorów. Społeczeństwo tak czy >siak zapłaci za swoje wybory.
>>
>Ile kilometrów od amerykańskiej bazy wojskowej, społeczeństwo ma możliwość wyboru ??

Im bliżej było bazy rosyjskiej tym mniejszy wybór.
Im dalej tym większy.

No chyba że spędy na wiece pierwszomajowe to wybór.
Bo całej reszty gdy bazy wojskowe mieli Rosjanie w Polsce to chyba nie trzeba wspomnieć.
Bieda i paszporty za pozwoleniem.
Thoter (6650 punktów)

>Bo całej reszty gdy bazy wojskowe mieli Rosjanie w Polsce to chyba nie trzeba wspomnieć.
>Bieda i paszporty za pozwoleniem.
>

Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
Bieda umysłowa.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Bo całej reszty gdy bazy wojskowe mieli Rosjanie w Polsce to chyba nie trzeba wspomnieć.
>>Bieda i paszporty za pozwoleniem.
>>
>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>Bieda umysłowa.
>
Jak zwał, tak zwał... Jest faktem, że jeśli na terenie danego kraju stacjonują obce wojska, to już nie jest to kraj samodzielny, a militarnie zależny. Bo te wojska nie podlegają temu krajowi.
To tak, jakbym w domu trzymał zapasowego męża dla swojej żony
06-07-2022 17:15 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Jak zwał, tak zwał... Jest faktem, że jeśli na terenie danego kraju stacjonują obce wojska, to już nie jest to kraj samodzielny, a militarnie zależny. Bo te wojska nie podlegają temu krajowi.
>To tak, jakbym w domu trzymał zapasowego męża dla swojej żony

Najgorsze jest to, że w Polsce żule spod z piwem gadają o "historii" i tej wersji uczą profesorowie.
Polacy mieli obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Żydzi uczą swoje dzieci, że to miejscowi tam mordowali.
Nam się wpakowało amerykańskie wojsko i propaganda. Polak jest okradany, ogłupiany i czeka z nadzieją na dobrobyt. Polacy nie dość, że muszą finansować amerykańskie wojsko, to jeszcze będą opłacać im emerytury. Przed tzw. II WŚ brytyjska agentura robiła z nami to samo. Polski rząd budował sławojki.
06-07-2022 17:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Nam się wpakowało amerykańskie wojsko i propaganda.

Do Polski to się wpakowali Rosjanie i zgnoilo ten kraj na wiele lat

Tak jak zgnoili NRD a w RFN ludzie żyli sobie i pracowali

A komuchy odcięły Berlin od żywności to na szczęście Amerykanie im pomogli i zrobili most powietrzny

Jak Polska wygląda bez komuchów to widać.
I bez wojsk rosyjskich. Ufff.
Thoter (6650 punktów)

>Jak Polska wygląda bez komuchów to widać.

Ten komuch to był twój tatuś. Też był upośledzony ??
07-07-2022 02:45 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Jak Polska wygląda bez komuchów to widać.
>Ten komuch to był twój tatuś. Też był upośledzony ??

Komuchy to głupki.

RFN i NRD to modelowy przykład jak wygląda świat z komuchami i bez.

Ale dla ciebie śmieciu internetowy jest tylko pajacownie na temat innych.

Won chamie.
Thoter (6650 punktów)

>Komuchy to głupki.
>RFN i NRD to modelowy przykład jak wygląda świat z komuchami i bez.
>Ale dla ciebie śmieciu internetowy jest tylko pajacownie na temat innych.
>Won chamie.

Odezwał się cham z obory, ciekawe czy umie czytać i cokolwiek przeczytał.
Zalewa nas swoimi urojeniami, w tematach o których nie ma elementarnego pojęcia.
Widłami walczy z "komunizmem".
07-07-2022 18:05 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Komuchy to głupki.
>>RFN i NRD to modelowy przykład jak wygląda świat z komuchami i bez.
>>Ale dla ciebie śmieciu internetowy jest tylko pajacownie na temat innych.
>>Won chamie.
>Odezwał się cham z obory, ciekawe czy umie czytać i cokolwiek przeczytał.
>Zalewa nas swoimi urojeniami, w tematach o których nie ma elementarnego pojęcia.
>Widłami walczy z "komunizmem".
>

Śmieciu. Powtórzę, śmieciu. Gdy taka miernota intelektualna czepia się rozmówcy jestem wstanie to zrozumieć.
Braki intelektualne zastępuje pyskowkami.

Ale gdy śmiec pisze zahacza o rodzinę to jest zwykłym śmieciem.
Śmieciu jeśli coś masz do powiedzenia to pisz na temat .

A jak masz braki to idź przygłupie i poproś kogoś niech ci redaguje tekst przed publikacją

Bo gówno mnie śmieciu obchodzi twój ojciec.

A ty odczep się od mojego matole.

Komuchy zgnoily Polskę ale tobie śmieciu się to nie uda ze mną .
Thoter (6650 punktów)

>Komuchy zgnoily Polskę ale tobie śmieciu się to nie uda ze mną .
>

Koło mnie za komuny nie było gnoju i teraz też nie ma żadnego gnoju.
Oborowy inteligent, nie ma pojęcia o tym co się działo i teraz dzieje.
Dyskusja o tym co będzie: za dziesięć, czy sto lat, to już nie na to forum.
07-07-2022 18:43 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Komuchy zgnoily Polskę ale tobie śmieciu się to nie uda ze mną .
>>
>Koło mnie za komuny nie było gnoju i teraz też nie ma żadnego gnoju.
>Oborowy inteligent, nie ma pojęcia o tym co się działo i teraz dzieje.
>Dyskusja o tym co będzie: za dziesięć, czy sto lat, to już nie na to forum.
>

Tobie nawet jak na łeb postawił enerdowskiego Trabanta to i tak byś nie wiedział co i skąd.

Nikt nie wymaga żebyś odróznił BMW od Wartburga.

Tyle że komuchy nie dały wyboru milionom.
Ale ludzie nie byli tak tępi jak ty i wiedzieli że komunistyczna padlina jaką jej
sie serwuje musi paść.

Bo tylko debil nie odruznil luksusu trabanta i zachodnioniemieckiego golfa czy audi.
Komuchy musialy upaść. Gnój po nich już zwietrzał.
Nie wiem po co grzebiesz w tym gownie?
06-07-2022 17:25 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Bo całej reszty gdy bazy wojskowe mieli Rosjanie w Polsce to chyba nie trzeba wspomnieć.
>>Bieda i paszporty za pozwoleniem.
>>
>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>Bieda umysłowa.
>

W Legnicy co było uzdrowisko?

Eszelony to jechały z czym z kartoflami z Polski?

Pewnie są jeszcze ślady po kranach co je rwali że ścian
06-07-2022 19:14 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Bo całej reszty gdy bazy wojskowe mieli Rosjanie w Polsce to chyba nie trzeba wspomnieć.
>>>Bieda i paszporty za pozwoleniem.
>>>
>>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>>Bieda umysłowa.
>>
>W Legnicy co było uzdrowisko?
>Eszelony to jechały z czym z kartoflami z Polski?
>Pewnie są jeszcze ślady po kranach co je rwali że ścian

Borne-Sulinowo wygląda jak po gościnnie przyjętych Wandalach. A w Babich Dołach w Gdyni to nawet potrafili rozbić betonowe cumowiska dla kutrów torpedowych. Jedynie PKiN w Wa-wie stoi jako tako, bo miał szczęście, że nie mógł być przewieziony do Rosji. Nie było takiego wielkiego wagonu by się zmieścił.
Taka to cywilizacja i mentalność mocarstwowa tego narodu. Bliżej im do azjatyckiej, barbarzyńskiej dziczy Dżngis-Hana.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Thoter (6650 punktów)
>>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>W Legnicy co było uzdrowisko?
>

Jesteś upośledzony??
W Legnicy to mieli bazę wojskową SOWIECI ZE ZWIĄZKU RADZIECKIEGO.
06-07-2022 21:56 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>>W Legnicy co było uzdrowisko?
>>
>Jesteś upośledzony??
>W Legnicy to mieli bazę wojskową SOWIECI ZE ZWIĄZKU RADZIECKIEGO.

Dlaczego tak nieładnie piszesz "upośledzony"?
W Legnicy to byli Rosjanie, obywatele Związku Radzieckiego. A dlaczego zaraz sowieci? Wiesz skąd się to określenie wzięło? Tłumaczyć podstawy językowe? W bazie wojskowej w Legnicy stacjonowali rosyjscy żołnierze, zresztą nie tylko w Legnicy le i Toruniu byli na ul. Grudziądzkiej. Weź Ty pierwej pomyśl zanim coś napiszesz. Nie wiado więc kto tu prezentuje "biedę umysłową".


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Thoter (6650 punktów)
>>>>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>>>W Legnicy co było uzdrowisko?
>>>
>>Jesteś upośledzony??
>>W Legnicy to mieli bazę wojskową SOWIECI ZE ZWIĄZKU RADZIECKIEGO.
>Dlaczego tak nieładnie piszesz "upośledzony"?
>W Legnicy to byli Rosjanie, obywatele Związku Radzieckiego.
>

Ty też jesteś upośledzony ??
Niczym się nie różnisz od tych Sowietów.
"Inteligencja" spod budki z piwem.
Pisze co usłyszał i tyle tylko potrafi.
07-07-2022 02:42 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Kiedy to ROSJANIE mieli bazy wojskowe w Polsce ???
>>W Legnicy co było uzdrowisko?
>>
>Jesteś upośledzony??
>W Legnicy to mieli bazę wojskową SOWIECI ZE ZWIĄZKU RADZIECKIEGO.

Tak sobie tłumacz śmieciu. Komuchy podwineły ogon po latach upadlania ludzi i pojechały rwiac krany że ścian do siebie.

Kup sobie jakąś normalna ksiazke do historii pajacu.
Myślisz ktoś się tu nabierze na twoje upośledzone teksty?

Won chamie.
07-07-2022 18:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Marzenie o dogonieniu Niemiec, Francji czy nawet Hiszpanii, można odłożyć do działu historia
>>alternatywna razem z tematami takimi jak co by było gdyby...
>Polska za Gierka dogoniła Hiszpanię.

Owszem, na Wyścigu pokoju nawet przegoniła

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365