Racjonalista - Strona głównaDo treści
dniówka, ile to kilometrów?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-07-2022 12:26okragly (21676 punktów)dniówka, ile to kilometrów?
Polak przejedzie na minimalnej dniówce 164 km – w zeszłym roku 220 km (spalanie – 7,8 l). za Tuska 112km
w Luksemburgu nie ma gdzie jeździć może dlatego mogą na minimalnej dniówce aż 500 km, rok temu 700 km
Holendrzy 313 km (było 400),
Niemcy – 353 km (było 444 km),
Francuzi – 322 km (było 433 km)
Hiszpanie – 225 km (333)
Czesi 144 km (195),
Grecy 136 km (200)
Bułgarzy – 81 km, (132)
Rumunii – 127 km. (170)
tylko Węgrzy poprawili zasięg dziś 189 km (rok temu – 155 km)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Polak przejedzie na minimalnej dniówce 164 km - w zeszłym roku 220 km (spalanie - 7,8
>l). za Tuska 112km
>w Luksemburgu nie ma gdzie jeździć może dlatego mogą na minimalnej dniówce aż 500 km, rok temu 700
>km
>Holendrzy 313 km (było 400),
>Niemcy - 353 km (było 444 km),
>Francuzi - 322 km (było 433 km)
>Hiszpanie - 225 km (333)
>Czesi 144 km (195),
>Grecy 136 km (200)
>Bułgarzy - 81 km, (132)
>Rumunii - 127 km. (170)
>tylko Węgrzy poprawili zasięg dziś 189 km (rok temu - 155 km)

Proszę teraz porównać to z wytwarzanym dochodem na jednego pracującego. Jak wyjdzie, że Polacy mają najwyższy, to się przyłączę do protestu

A zupełnie na poważnie: to trudno cokolwiek o tym powiedzieć, ponieważ zarówno cena paliwa, jak i zarobki są zależne od takiej masy czynników, że nie da się tego w ten sposób porównywać. Bo co to znaczy "minimalna dniówka"? Tyle, co dostaje pracownik "na rękę"? Ale przecież od tego odprowadza jeszcze różne podatki czy daniny, więc nie jest to jego czysty zarobek. A na dodatek daniny te zależą i od kraju, i od sytuacji konkretnego człowieka (niektórzy dostają zasiłki, wliczać je w "dniówkę"?).
Z paliwem podobnie: jego cena zależy np. od kursu waluty w danym kraju. No i oczywiście od pazerności danego kraju

Proszę o coś bardziej prostego, żeby porównać kraje pod względem.... czego? Bo nie wiem

A... jeszcze coś. W wyliczeniu brak mi Norwegii
22-07-2022 18:01 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Z paliwem podobnie: jego cena zależy np. od kursu waluty w danym kraju. No i oczywiście od pazerności danego kraju
RACZEJ PAZERNOŚCI PARTII RZĄDZĄCEJ

Dominika Chorosińska od listopada 2019 r. do końca 2020 r. wydała na paliwo w ramach pełnienia mandatu posła 33 400 złotych. Był to czas gdy z racji koronawirusa posiedzenia Sejmu odbywały się zdalnie.
Posłanka pis mieszka w Konstancinie Jeziorna, 20 km. od Sejmu




PISowcy znają się na matematyce? Oto dowód:
pbs.twimg.(*)AA7VQj?format=jpg&name=900x900
22-07-2022 18:26 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>Z paliwem podobnie: jego cena zależy np. od kursu waluty w danym kraju. No i oczywiście od pazerności danego kraju
>RACZEJ PAZERNOŚCI PARTII RZĄDZĄCEJ
>
Dominika Chorosińska od listopada 2019 r. do końca 2020 r. wydała na paliwo w ramach pełnienia mandatu posła 33 400 złotych. Był to czas gdy z racji koronawirusa posiedzenia Sejmu odbywały się zdalnie.
>Posłanka pis mieszka w Konstancinie Jeziorna, 20 km. od Sejmu


Oj tam, oj tam To oczywiście też. Ale to są drobiazgi. Z punktu widzenia obywatela to państwo zabiera mu, ile się da (niekiedy nawet więcej...), a potem rozdaje "potrzebującym". Np. na budowę elektrowni w Ostrołęce, a potem na jej zburzenie. Mi się to nie podoba, ale są ludzie (m. in. na tym forum), którym to b. pasuje. I są oburzeni, gdy sugeruję, że państwo powinno zabierać minimum, jak się da, a wszystko inne powinny robić prywatne firmy. Bo te firmy da się jakoś kontrolować, a państwa nie ma już kto kontrolować. I to najprostsza droga do marnotrawstwa i trwonienia majątku nas wszystkich. Niestety, rządzący z prawie każdej opcji, jak tylko dorwą się do władzy, to natychmiast dzielą się zrabowanymi obywatelom pieniędzmi. Co jeszcze nie byłoby takie złe (bo co to jest głupie 33 tys. zł na benzynę jakiegoś posła w skali kraju), ale oni demoralizują całe społeczeństwo, które głupieje do reszty. I ten proces narasta. I nie widzę rozsądnego sposobu zatrzymania tej lawiny.
Aha, i nie dotyczy to wyłącznie Polski. To jest pandemia, można by rzec (poza niewielkimi wyjątkami, np. Szwajcaria).

>
PISowcy znają się na matematyce? oto dowód:

>pbs.twimg.(*)AA7VQj?format=jpg&name=900x900
>

Dziwnym trafem na swojej prywatnej matematyce się zna Tylko publiczna mu nie wychodzi... To chyba jakiś cud boski. A mówią, że boga nie ma...
Thoter (6650 punktów)
>Z punktu widzenia obywatela to państwo zabiera mu, ile się da (niekiedy nawet więcej...), a >potem rozdaje "potrzebującym".

I bardzo dobrze. Lud jak ma za dużo kasy, TO KUPUJE KOLEJNE AUTA.
Rekordzista u nas nakupował 18 aut. Zastawił całą ulicę.
Teorie, że lud będzie budował fabryki, to można między bajki włożyć.
22-07-2022 20:28 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>Z punktu widzenia obywatela to państwo zabiera mu, ile się da (niekiedy nawet więcej...), a >potem rozdaje "potrzebującym".
>I bardzo dobrze. Lud jak ma za dużo kasy, TO KUPUJE KOLEJNE AUTA.
>Rekordzista u nas nakupował 18 aut. Zastawił całą ulicę.
>Teorie, że lud będzie budował fabryki, to można między bajki włożyć.

Proszę nie pokazywać patologii. 18 aut tego kogoś ma się nijak do tyluż limuzyn różnych agencji rządowych czy ministerstw. Więc tu mamy w pewnym stopniu remis

Natomiast większość ludzi lepiej by zainwestowała SWOJE pieniądze, niż urzędnicy CZYJEŚ pieniądze. I w ten sposób cały kraj byłby bogatszy, a nie tylko jakiś urzędnik czy polityk.
22-07-2022 19:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> ...] kraju
czemu kraj ma w rdzeniu raj?
co znaczy przedrostek k?
>Proszę o coś bardziej prostego, żeby porównać kraje pod względem.... czego? Bo nie wiem
raju

mamy dobrze rozwiniętą komunikacje publiczną (to policzek dla libków niedorozwojkow dla których bogiem -indywidualizm, wolność, wlasność)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w Luksemburgu nie ma gdzie jeździć może dlatego mogą na minimalnej dniówce aż 500 km
A i tak transport publiczny mają darmowy.

cr
23-07-2022 20:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w Luksemburgu nie ma gdzie jeździć może dlatego mogą na minimalnej dniówce aż 500 km
>A i tak transport publiczny mają darmowy.
dla naszych wielbicieli boga prawdziwego (liberalizmu) jest to świętokradztwo

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365