Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytaty wielkich ludzi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-08-2022 13:38romaro (25211 punktów)Cytaty wielkich ludzi
Ocena 4 na 4
Jesteś bogaty? No to nie możesz się wypowiadać o zubożałym społeczeństwie.
A jak ktoś nigdy nie był wydymany przez PiS ma udawać, że nas PiS nie dyma? No nie...Takich już chyba nie ma.

Wiecie że w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oprócz ministra jest 7 wiceministrów. Każdy ma gabinet i urzędników, limuzyny i sute pensje. Jest tam 20 Biur i Departamentów. Setki synekur O katastrofie w Odrze nikt tam nie wiedział i nadal nie wie, ponad to, że ryby cierpiały na choroby współistniejące.

W tworzonej właśnie Polskiej Agencji Obiektów Sportowych ma być prezes, dwóch wiceprezesów i rada agencji składająca się z siedmiu osób. Wszystkie stanowiska płatne.
Maksymalne/minimalne (jak kto woli) wynagrodzenie prezesa i wiceprezesów - sześciokrotność średniej krajowej, czyli ponad 30tys. zł brutto.

Podsumujmy cytatami wielkich ludzi:
pbs.twimg.(*)AAmt-T?format=jpg&name=900x900
pbs.twimg.(*)AAA5HUp?format=jpg&name=medium
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>Jesteś bogaty? No to nie możesz się wypowiadać o zubożałym społeczeństwie.
>A jak ktoś nigdy nie był wydymany przez PiS ma udawać, że nas PiS nie dyma? No nie...Takich już
>chyba nie ma.

Pis nas dyma od 7 lat. Kościół katolicki od kilku wieków. Jedni drugich warci. Być może dlatego tak dobrze się dogadują. Pod przykrywką fałszywej moralności robią ludzi w balona. Bo zawsze chodzi o forsę, nie ważne jak by ubrali to w głoszone prawdy, idee. Mógłbym to zrozumieć, jeśli tego typu ludziom przyświeca jakaś idea i byli jej wierni. Ale nie, wszystkie głoszone prawdy objawione przez takich zakłamanych skurwieli mają na celu albo utrzymanie się przy władzy, albo/przede wszystkim dojenie obywateli.

Mógłbym na ten temat pisać dużo, podając przykłady, kazusy, jak chociażby ten
deon.pl/ko(*)iskupa-sandomierskiego,2211293

Niech mi ktoś wytłumaczy jak 6-cio letniemu dziecku, jak ktoś uczciwie i ciężko zapierdalając jest w stanie zaoszczędzić 2 mln zł.

ale mi się już qurwa nie chce ciągle o tym gadać. Kto ma oczy i rozum, dawno temu powinien dojść do odpowiednich wniosków, które będą miały odzwierciedlenie w przyszłorocznych wyborach. Dość rządzącej mafii działającej wespół z czarną mafią, które żerują na nas wszystkich. I to za naszym przyzwoleniem i akceptacją. Czy naprawdę tak trudno to dostrzec? Zwłaszcza, że wcale się z tym specjalnie nie kryją.

>Wiecie że w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oprócz ministra jest 7 wiceministrów. Każdy ma
>gabinet i urzędników, limuzyny i sute pensje. Jest tam 20 Biur i Departamentów. Setki synekur O
>katastrofie w Odrze nikt tam nie wiedział i nadal nie wie, ponad to, że ryby cierpiały na choroby
>współistniejące.
>W tworzonej właśnie Polskiej Agencji Obiektów Sportowych ma być prezes, dwóch wiceprezesów i rada
>agencji składająca się z siedmiu osób. Wszystkie stanowiska płatne.
>Maksymalne/minimalne (jak kto woli) wynagrodzenie prezesa i wiceprezesów - sześciokrotność średniej
>krajowej, czyli ponad 30tys. zł brutto.

I takich sztucznych stanowisk będą tworzyć w nieskończoność. Gdzieś trzeba upchać swoich pociotków i przydupasów. Oczywiście kosztem mas wszystkich.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jesteś bogaty? No to nie możesz się wypowiadać o zubożałym społeczeństwie.
>>A jak ktoś nigdy nie był wydymany przez PiS ma udawać, że nas PiS nie dyma? No nie...Takich już
>>chyba nie ma.
>Pis nas dyma od 7 lat. Kościół katolicki od kilku wieków. Jedni drugich warci. Być może dlatego tak dobrze się dogadują. Pod przykrywką fałszywej moralności robią ludzi w balona. Bo zawsze chodzi o forsę, nie ważne jak by ubrali to w głoszone prawdy, idee. Mógłbym to zrozumieć, jeśli tego typu ludziom przyświeca jakaś idea i byli jej wierni. Ale nie, wszystkie głoszone prawdy objawione przez takich zakłamanych skurwieli mają na celu albo utrzymanie się przy władzy, albo/przede wszystkim dojenie obywateli.
>Mógłbym na ten temat pisać dużo, podając przykłady, kazusy, jak chociażby ten
>deon.pl/ko(*)iskupa-sandomierskiego,2211293
>Niech mi ktoś wytłumaczy jak 6-cio letniemu dziecku, jak ktoś uczciwie i ciężko zapierdalając jest w stanie zaoszczędzić 2 mln zł.

Już tłumaczę: w komentarzach ktoś tam napisał (parafianin?), że ma w kieszeni zaoszczędzone 5 zł. Czyli dla zaokrąglenia: nic nie ma. I jeśli w tej parafii jest dla przykładu 999 wiernych, to oni wszyscy średnio zaoszczędzili po 2000 zł (wliczając w to oczywiście proboszcza: 2 000 000 zł/ 1000 osób = 2000 zł/osobę ). Przyznasz, że jest to możliwe? Zapierdalając oczywiście ciężko i uczciwie...

17-08-2022 23:53 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Już tłumaczę: w komentarzach ktoś tam napisał (parafianin?), że ma w kieszeni zaoszczędzone 5 zł. Czyli dla zaokrąglenia: nic nie ma. I jeśli w tej parafii jest dla przykładu 999 wiernych, to oni wszyscy średnio zaoszczędzili po 2000 zł (wliczając w to oczywiście proboszcza: 2 000 000 zł/ 1000 osób = 2000 zł/osobę ). Przyznasz, że jest to możliwe? Zapierdalając oczywiście ciężko i uczciwie...

To Twoja matematyka. Możesz ją sobie tłumaczyć na wiele sposobów.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Już tłumaczę: w komentarzach ktoś tam napisał (parafianin?), że ma w kieszeni zaoszczędzone 5 zł. Czyli dla zaokrąglenia: nic nie ma. I jeśli w tej parafii jest dla przykładu 999 wiernych, to oni wszyscy średnio zaoszczędzili po 2000 zł (wliczając w to oczywiście proboszcza: 2 000 000 zł/ 1000 osób = 2000 zł/osobę ). Przyznasz, że jest to możliwe? Zapierdalając oczywiście ciężko i uczciwie...
>To Twoja matematyka. Możesz ją sobie tłumaczyć na wiele sposobów.

To nie moja matematyka... to żart
18-08-2022 10:19 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>To nie moja matematyka... to żart

OK. O poczucie humoru nie należy mnie posądzać. Ale dla mnie żartem równie nie śmiesznym jest to, że w tej sprawie po dupie nie dostanie ksiądz złodziej, lecz gościu który upublicznił ten przekręt.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365