Racjonalista - Strona głównaDo treści
nasz geniusz ekonomiczny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-08-2022 14:11okragly (21676 punktów)nasz geniusz ekonomiczny
skutkiem działania libkow niedorozwojkow pod przewodnictwem genialnego balcerowicza, najniższa emerytura wynosi 10 groszy, przy czym koszt wypłaty świadczenia to 150 zł, poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda U.

Stulatków mamy 2200, przysługuje im świadczenie honorowe 4500 zł
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>skutkiem działania libkow niedorozwojkow pod przewodnictwem genialnego balcerowicza,

Dzisiaj genetyczni "patrioci" rodzaju okrągłego z nostalgią wspominają komunistyczny raj mając nadzieję, że w końcu i na ich złodziejstwo partia przymknie oko.
Szczególnie oni wiedzą jak przeżyć w tym kraju za 10 groszy. Przecież oficjalnie nawet dziesięciu groszy w życiu nie zarobili.


Historia się powtarza - patologia Okrągłych i Doppelgangerów znowu girami przebiera coraz śmielej.
DyktaFon (9281 punktów)
>skutkiem działania libkow niedorozwojkow pod przewodnictwem genialnego balcerowicza, najniższa
>emerytura wynosi 10 groszy, przy czym koszt wypłaty świadczenia to 150 zł, poinformowała prezes ZUS
>prof. Gertruda U.
>Stulatków mamy 2200, przysługuje im świadczenie honorowe 4500 zł
>
Jak dobrze pamiętam, ZUS to tradycja jeszcze PRLu, więc nie narzekaj. I tak się długo trzyma, jak na piramidę finansową. Mam nadzieję, że dożyję plajty tej instytucji. Niestety, jak zwykle winnych nie będzie. Tylko ostatni przyznają sobie premie za likwidację majątku ZUSu.
24-08-2022 18:04 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
Nie chce mi się zakładać nowego tematu ale oto prawdziwy geniusz ekonomiczny, i tylko w takim kraju jak Polska mógł zabłysnąć:

Cytat:
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założona przez o. Tadeusza Rydzyka już od października startuje z nowym kierunkiem studiów podyplomowych. Ten może dziwić, biorąc pod uwagę kontekst poglądów ojca dyrektora. Kierunek nazywa się bowiem "pozyskiwanie i zarządzanie funduszami UE".


Wykładowcami zapewne zostaną byli europosłowie Pis, gdy już całkiem zaśmierdnie im brukselskie ojro.

www.msn.co(*)79451fffa542fad3b74fd50c38b053
24-08-2022 20:27 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Znając naturę i wybiórczą pamięć Ojca Dyrektora (oraz jego wyznawców) ten kierunek świadczy o jego dogłębnej znajomości trendów rynku.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
26-08-2022 13:02 
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)
Co by nie mówić o. Rydzyk niewątpliwe sukces biznesowy odniósł więc zamiast sie zniego śmiać moż warto go naśladować.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
26-08-2022 13:13 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Co by nie mówić o. Rydzyk niewątpliwe sukces biznesowy odniósł więc zamiast sie zniego śmiać moż warto go naśladować.
No więc kasta milionerów go naśladuje, a nawet go wspiera.

Także wiesz, jeżeli już musisz coś obalać jako konował, to może jednak obalaj na ziemię konie do kastracji.
26-08-2022 16:06 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>No więc kasta milionerów go naśladuje, a nawet go wspiera.

Zapomniałeś dodać: nowych milionerów z PiS, tudzież bogatych, szukających popleczników w rządzie nad duszami biskupów.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
26-08-2022 13:49 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
>Co by nie mówić o. Rydzyk niewątpliwe sukces biznesowy odniósł więc zamiast sie zniego śmiać moż warto go naśladować.

Wolałbym naśladować duchownych w religijnej gorliwości, biznes zostawiając przedsiębiorcom

Łk 16.13

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Co by nie mówić o. Rydzyk niewątpliwe sukces biznesowy odniósł
> więc zamiast sie zniego śmiać moż warto go naśladować.

Bo to sam jeden Ojciec Dyrektor szemrany etycznie biznes robi?
Naśladować ich czy nie - to kwestia etyczna do rozstrzygnięcia.
W każdym sumieniu należy zważyć czy iść tą drogą czy nie, niekoniecznie poddawać się sugestii Konowała.

Ojciec Dyrektor ewidentnie zagospodarował niszę ludzi wierzących, mających pewne ambicje, którzy odmawiają lub z jakiegoś powodu boją sięgać do lepszych szkół.

Lub po prostu lubią się modlić w radiu i słuchać teorii spiskowych.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 18:44 
 Ocena 3 na 3
szarley (54908 punktów)
>Jak dobrze pamiętam, ZUS to tradycja jeszcze PRLu, więc nie narzekaj.

ZUS formalnie powstał w 1934, ale przejął zobowiązania ubezpieczalni powstałych 1 1919, które z kolei przejęły w d. zaborze niemieckim zobowiązania po Cesarstwie, czyli założone przez Bismarcka i ... oparte na systemie pokoleniowym

Pierwsze na dzisiejszych ziemiach polskich ubezpieczenia powstały w Tarnowskich Górach w XVII wieku, kiedy książę Jan nakazał gwarkom utrzymywać wdowy i sieroty po górnikach, którzy zginęli pod ziemią, utrzymywać przytułek (tzw. szpital) dla starych i kalekich

>I tak się długo trzyma,
a szkoda, bo już dawno należało zastąpić pokoleniowy system, systemem kapitałowym, ale niestety taka zmiana trwa ponad 40 lat a w takiej perspektywie żaden polityk nie myśli (choć Buzek próbował, ale on z takiej rodziny - państwowców i do tego luter), ale cóż, ja jestem socjalistą, mnie wolno tak pisać
Niemniej uważam, że nie wolno nikogo skazywać na głód i bezdomność, bo jednak jestem socjalistą

>jak na piramidę finansową. Mam nadzieję, że dożyję plajty tej instytucji.
Ja bym tam wolał dożyć reformy emerytur, ale polski ZUS mało mnie obchodzi, nie będzie mi niczego płacił

>Niestety, jak zwykle winnych nie będzie.
Bismarck i Piłsudski dawno umarli

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-08-2022 19:17 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Ja bym tam wolał dożyć reformy emerytur, ale polski ZUS mało mnie obchodzi, nie będzie mi niczego płacił

To w Polsce nie jesteś wyjątkiem

Współczesnym problemem Polski (Europy i świata pewnie też) jest to, że ci, co mają decyzje w rękach na ogół nie ponoszą negatywnych konsekwencji tych decyzji. Mogą co najwyżej coś zyskać. Więc im to jest obojętne, co zrobią, byle wybrano ich na kolejną kadencję.

Kiedyś król, jak podjął niewłaściwą decyzję, to znalazł się zaraz ktoś, kto albo mu zabrał królestwo, albo nawet życie. Dziś jest immunitet i "możecie mi naskoczyć". Żaden też polityk nie liczy na zwykłą emeryturę z ZUS. Więc nie ma się czym przejmować.
24-08-2022 20:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ci, co mają decyzje w rękach na ogół nie ponoszą negatywnych
> konsekwencji tych decyzji

Kaczyński w 2006 r. oddał władzę Marcinkiewiczowi, później gdy już sam objął - naparzał się głównie z Lepperem.
Poniósł konsekwencje w 2007 r. na 8 lat. Nieśmiało dodam, że przez mało taktyczne zaniedbanie PO-PSL oraz Lewicy, Ziobro o włos minął się z Trybunałem Stanu.
www.newswe(*)ry-glosowanie-w-sejmie/n2m1b9d

Tego rozsądnemu wyborcy z pewnoscią trudo zapomnieć Platformersom, Lewicowcom i Ludowcom..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
DyktaFon (9281 punktów)
>> ci, co mają decyzje w rękach na ogół nie ponoszą negatywnych
>> konsekwencji tych decyzji
>Kaczyński w 2006 r. odał władzę Marcinkiewiczowi, później gdy już sam objął - naparzał się głónie z Lepperem.
>Poniósł konsekwencje w 2007 r. na 8 lat. Nieśmiało dodam, że przez anty-taktyczne zaniedbanie PO-PSL oraz Lewicy, Ziobro o włos minął się z Trybunałem Stanu.
>www.newswe(*)ry-glosowanie-w-sejmie/n2m1b9d

Ja też się o włos minąłem... z policjantem, jak przechodziłem na czerwonym świetle. No i nie udało mi się

Proszę porównać negatywne konsekwencje "zwykłego" człowieka, z "negatywnymi konsekwencjami" polityka. Choćby na przykładzie ZUSu: zwykły człowiek będzie się pod koniec życia zastanawiał, co lepiej kupić: leki czy jedzenie (bo i tego, i tego nie da rady...). A polityk będzie się zastanawiał czy wybiorą go na kolejną kadencję, choć i tak jest już urządzony do końca życia.

Oddanie władzy kolejnemu politykowi to jest ta "negatywna konsekwencja"? To ja proszę o trzy konsekwencje od razu (każda z należytą odprawą oczywiście...).
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ja też się o włos minąłem... z policjantem, jak przechodziłem
> na czerwonym świetle. No i nie udało mi się

Ile za to sobie teraz liczą?
3 miesiące temu złapano mnie przy przejściu 10 m obok pasów. Skracałem sobie nieznacznie drogę, Policja siedziała w nieoznakowanym wozie. Pierwszy raz w życiu dostałem mandat przy przejściu dla pieszych. 50 zł

> Oddanie władzy kolejnemu politykowi to jest ta "negatywna
> konsekwencja"? To ja proszę o trzy konsekwencje od razu
> (każda z należytą odprawą oczywiście...).

Widzę i rozumiem Twój wyrzut. Tak niestety jest jak piszesz. Cóż, nie każdy nadaje się na takiego lizodupa jak Błaszczak, kosmonautę Macierewicza czy prawniczego niedouka dr Dudę.

Można jednakże się domyślać, że to oddanie władzy też boli.
I pewnie, że trudno to sobie wyobrazić nam maluczkim..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 22:35 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Kaczyński w 2006 r. oddał władzę Marcinkiewiczowi, później gdy już sam objął - naparzał się >głównie z Lepperem.

NIe oddał władzy tylko mu kazano oddać władzę Marcinkiewiczowi.
W tamtym czasie z polskiego budżetu BYŁ FINANSOWANY ZAMACH STANU NA BIAŁORUSI.
Finansowany był agent, który miał przeprowadzić zamach Franciszak Wiaczorka. Polonię ogłupiano sfinansowanymi z budżetu: radiem Racja i Biełsat. Lepper był przeciwny temu zamachowi do końca życia, może mu to najbardziej zaszkodziło. Czy to złe szkolenie czy brak Żydów spowodowało, że zamach stanu się nie udał. Mielibyśmy kolejną tęczową, kolorową rewolucję i przybyło by demokratycznego motłochu, który by fiansował kolejną bazę wojskową Amerykanom a sąsiadom przybyłoby kłopotów.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>NIe oddał władzy tylko mu kazano oddać władzę Marcinkiewiczowi.

Kto mu kazał?

>W tamtym czasie z polskiego budżetu BYŁ FINANSOWANY ZAMACH STANU NA BIAŁORUSI.

Dziś nie jest?

> Lepper był przeciwny temu zamachowi do końca życia

Znaczy Lepper był za Łukaszenką, dobrze rozumiem?

> zamach stanu się nie udał. Mielibyśmy kolejną tęczową,
> kolorową rewolucję i przybyło by demokratycznego motłochu

Albo z twoją pamięcią coś nie tak, albo znasz alternatywną (na pewno prawdziwkowo-prawdziwą )historię Polski.
Gdyby zamach się udał - PiS rządziłby do końca ówczesnej kadencji, czyli najpewniej do 2009 r. a może jeszcze 4 lata dłużej.

O tęczowej rewolucji coś dzwoni, ale zupełnie nie wiesz kto i co.

> który by fiansował kolejną bazę wojskową Amerykanom
> a sąsiadom przybyłoby kłopotów.

No szkoda Leppera. Błyby spoko premierem..

LEPPERIADA
MARCIN KĄCKI
23 stycznia 2013
Cytat:
Gdy z nim rozmawiasz, czujesz się jak na przesłuchaniu - Marcin Kącki przewierca cię wzrokiem i zapamiętuje najdrobniejsze szczegóły. A gdy raz się do ciebie przyczepi, nigdy nie odpuszcza. "Lepperiada" jest dowodem na to, że Kącki nie odpuścił Samoobronie. Od początku miał ją na oku. Najpierw była dla niego źródłem newsów, potem tematem tekstów śledczych, na koniec reportaży. A teraz brawurowo podsumowuje historię tej partii i jej wodza. I robi to z niezwykłą troską o detale.
Wrogowie Marcina Kąckiego zarzucają mu, że dla niego czytelnik jest ważniejszy od bohatera, że za dobry temat oddałby wszystko, a informatorów ma w każdej tajnej służbie. Po czym dodają - z zazdrości - że najgorsze, iż Kącki pisze tak świetnie, że zawsze chce się go czytać.
Jego wrogowie mają rację. Tylko nie wiedzą, że wszystkie te rzekome winy są zaletami świetnego dziennikarza.
Andrzej Skworz



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 20:08 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Jak dobrze pamiętam, ZUS to tradycja jeszcze PRLu, więc nie narzekaj. I tak się długo trzyma, jak na piramidę finansową. Mam nadzieję, że dożyję plajty tej instytucji. Niestety, jak zwykle winnych nie będzie. Tylko ostatni przyznają sobie premie za likwidację majątku ZUSu.
>
I złodziejską. Całe szczęście, że ZUS nie płaci mi emerytury. Ale od 9 lat dorabiam sobie na umowę zlecenie. Pracodawca oczywiście odprowadza na mnie składki do ZUS. Przez ten czas uzbierało się tam prawie 12 tyś zł, z których nigdy nie zobaczę nawet grosza. Ciekawym, jak obracają moimi pieniędzmi, lub komu są wypłacane zamiast mnie. Może sponsoruję jakiego alimenciarza, diabli wiedzą.
24-08-2022 20:14 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Może sponsoruję jakiego alimenciarza, diabli wiedzą.

Nawet wiem, jakiego
Ale czemu piszesz, że nie dostaniesz emerytury z ZUS?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 20:23 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Nawet wiem, jakiego

Chyba też.

>Ale czemu piszesz, że nie dostaniesz emerytury z ZUS?

Ponieważ mnie emeryturę wypłaca ZER MSWiA (Zakład Emerytalno Rentowy)
24-08-2022 20:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (ZER MSWiA) jest państwową jednostką budżetową.
Zupełnie, jak ZUS.
Czyli z tego punktu widzenia jeden pies.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 20:36 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (ZER MSWiA) jest państwową jednostką budżetową.
>Zupełnie, jak ZUS.
>Czyli z tego punktu widzenia jeden pies.

A ja podejrzewam, że jeden to ratlerek, a drugi doberman
24-08-2022 21:06 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (ZER MSWiA) jest państwową jednostką budżetową.
>Zupełnie, jak ZUS.
>Czyli z tego punktu widzenia jeden pies.

Tylko, że ZER ma o wiele mniej "podopiecznych" niż ten moloch zusowski. Poza tym ZER płaci tylko i wyłącznie emerytury i renty swym byłem funkcjonariuszom, a nie finansuje alimenciarzy i nierobów.

Tu jest mój drogi różnica.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nie finansuje alimenciarzy i nierobów

ZUS chyba też tych pierwszych nie finansuje.
www.gov.pl/web/rodzina/fundusz-alimentacyjny

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
25-08-2022 17:33 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>> nie finansuje alimenciarzy i nierobów
>ZUS chyba też tych pierwszych nie finansuje.
>www.gov.pl/web/rodzina/fundusz-alimentacyjny

w 2004r zlikwidowany został Fundusz Alimentacyjny, a obowiązki wypłaty świadczeń spoczęły na ZUS-ie. Przed tym FA był wydziałem/filią ZUS-u.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Coś Ci się pomieszało.
W moim linku wszak mowa o warunkach świadczenia pomocy z funduszu alimentacyjnego określonych w ustawie z dnia 7 września 2007 r.

Wypłaty świadczeń spoczywają nie na ZUS, ale na Centrach Świadczeń (oddziałach Urzędów Miejskich). Takie Centra są w większych miastach:
sprawyspoleczne.krakow.pl/wydzial/2867,glowna.html
www.gcs.gda.pl/
pcs.poznan.pl/

Tak na marginesie:
Postępowanie w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego prowadzi organ właściwy wierzyciela tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej do świadczenia alimentacyjnego.
Wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej, lub w innej jednostce organizacyjnej gminy np. ośrodku pomocy społecznej (np. MOPS). Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia można również składać drogą elektroniczną za pomocą Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia.
empatia.mpips.gov.pl/

Prawo do świadczenia z funduszu alimentacyjnego ustala się na okres świadczeniowy tj. od dnia 1 października do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego.

Ważniejsze akty prawne:

Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2021 r. poz 877 z późn. zm)

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 lipca 2017 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania, sposobu ustalania dochodu oraz zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku, zaświadczeniach i oświadczeniach w sprawach o ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego (Dz.U. poz. 1467)

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 marca 2011 r. w sprawie wzoru kwestionariusza wywiadu alimentacyjnego oraz wzoru oświadczenia majątkowego dłużnika alimentacyjnego (Dz.U. Nr 73 poz.395)

Ustawa z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (Dz.U. poz. 1428)

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 września 2017 r. w sprawie sprawozdań rzeczowo-finansowych z realizacji zadań przewidzianych w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 1812)

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
25-08-2022 20:55 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)
>Coś Ci się pomieszało.
>W moim linku wszak mowa o warunkach świadczenia pomocy z funduszu alimentacyjnego określonych w ustawie z dnia 7 września 2007 r.Wypłaty świadczeń spoczywają nie na ZUS, ale na Centrach Świadczeń (oddziałach Urzędów Miejskich). Takie Centra są w większych miastach:
>sprawyspoleczne.krakow.pl/wydzial/2867,glowna.html
>www.gcs.gda.pl/
>pcs.poznan.pl/
>Tak na marginesie:
>Postępowanie w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego prowadzi organ właściwy wierzyciela tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej do świadczenia alimentacyjnego.

Widać wiele w tym temacie się zmieniło. Mnie przestało to interesować od 2010r a nawet wcześniej, bo postępowania o przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece zaczęły prowadzić dziewczyny w moim wydziale.

Przepraszam, że wprowadziłem w błąd, moja wiedza była nieaktualna.
okragly (21676 punktów)
>skutkiem działania libkow niedorozwojkow pod przewodnictwem genialnego balcerowicza, najniższa
>emerytura wynosi 10 groszy, przy czym koszt wypłaty świadczenia to 150 zł, poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda U.
my, libki niedorozwojki, nasz portal racjonalny, powinniśmy dopłacić mu 1 000 groszy, będzie mial emeryturę czterocyfrową, będzie szczęśliwy i my niedorozwojki i nasz geniusz balcerowicz, że system dziala

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365