Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Rydzyk zostanie świętym?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-09-2007 09:43Kornowski (835 punktów)Czy Rydzyk zostanie świętym?
O tym, że o. Rydzyk ma pokaźną rzeszę wyznawców nie muszę nikogo przekonywać. Jest ich wystarczająco dużo, żeby średnio co 4 lata zdarzyło się coś tak nieprawdopodobnego, że potocznie nazywa się cudem.

Ciekawi mnie, czy kościół katolicki ulegnie pokusie przypodobania się tak znacznej liczbie ludzi i beatyfikuje po śmierci tego pana. A że ma on swoje na sumieniu? Cóż nie wszyscy święci byli święci...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

mohawk (2936 punktów)
>Ciekawi mnie, czy kościół katolicki ulegnie pokusie przypodobania się tak znacznej liczbie ludzi i beatyfikuje po śmierci tego pana. A że ma on swoje na sumieniu? Cóż nie wszyscy święci byli święci...

Większość wyznawców Rydzyka ma szansę przenieść się na tamten świat wcześniej od niego samego. Beatyfikacja nie będzie więc konieczna.

Zapewne szyderstwo jest tu nie na miejscu, ale nie mogłem się powstrzymać. Przepraszam.
IQ955 (2355 punktów)
Osobiście uważam, że powinien i to koniecznie zostać świętym!

A zaraz potem - patronem biznesmenów. Przecież to skandal, że oni nie mają swojego patrona! Nawet w starożytności był od tych spraw (no, z grubsza) Hermes.

A Rydzyk nadałby się, jak mało kto...


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Kelly (2051 punktów)
No tak, Pan Tadeusz (bynajmniej nie ten od Mickiewicza) i tak ma już na koncie jeden cud: zwycięstwo PiS'u w ostatnich wyborach. A kto wie, czy ta łaska boża nie powtórzy się i tym razem?

Mademoiselle-Revolte.xx.pl
głos z szafy
>Cóż nie
>wszyscy święci byli święci...

Polecam zapoznać się z wydarzeniami w obozie Jasenovac (chorwacki Oświęcim) i historią katolickich przywódców tegoż obozu zagłady... Niektórzy zaszli wysoko, za wysoko, pośmiertnie... I to za sprawą Jana Pawła II, co niestety brudzi biografię tego wielkiego człowieka.

To nie jest śmieszne - kto za 50 lat będzie pamiętał jaki naprawdę był Rydzyk? Nikt. Z drugiej strony mam nadzieję, że za 50 lat katolicy będą stanowić mniejszą część społeczeństwa i mało kogo będzie Rydzyk - wraz ze swymi złotymi sedesami - obchodził.

Pozdrawiam.
Vincen Van Gore (179 punktów)
Jeżeli by cos takiego zrobili, byłoby to wielkim nietaktem, nie tylko w nasza strone,a le samych wiernych. Nawet nie patrząc na to czy Kościół ogłupia ludzi, to jednak cos dobrego zrobił, a beatyfikowanie Rydzyka byłoby kolejną idiotyczną i bluźnierczą (dla nas antyklerykałów)rzeczą.
Jastrzębski (4 punktów)
>O tym, że o. Rydzyk ma pokaźną rzeszę wyznawców nie muszę
>nikogo przekonywać. Jest ich wystarczająco dużo, żeby
>średnio co 4 lata zdarzyło się coś tak nieprawdopodobnego,
>że potocznie nazywa się cudem.
>Ciekawi mnie, czy kościół katolicki ulegnie pokusie
>przypodobania się tak znacznej liczbie ludzi i beatyfikuje
>po śmierci tego pana. A że ma on swoje na sumieniu? Cóż nie
>wszyscy święci byli święci...
>
Przepraszam za takie słowa ale moim zdaniem mówienie takich rzeczy i zastanawianie sie nad czymś taki jest po prostu głupie. Radzę abyś zajął się czymś pożytecznym i zastanawiał się nad tym co jest istotne i warte zastanawiania się. Nie jestem ani zdewociały ani fanem Ojca Tadeusza ale myślę po prostu że to bezsensowne i świadczy tylko o Twoim braku jakiejkolwiek wiedzy w temacie i najwyraźniej nadmiarze wolnego czasu i braku dobrych pomysłów...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365