Racjonalista - Strona głównaDo treści
Propozycja odpowiedzi na 100 trudnych pytań

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-03-2008 15:37Lulu (65 punktów)Propozycja odpowiedzi na 100 trudnych pytań
0 na 2
Propozycja


Z okazji nadchodzących świąt, które są skutkiem, największego w historii ziemskiej cywilizacji kłamstwa, mogę podjąć się odpowiedzi na trudne pytania. 100 pytań, których treść będzie dotyczyła problemów; Boga i jego oczekiwań względem człowieka, duchowości astralnej i kwestii przyczyn powstawania kultów. Chcę nadmienić, że odpowiem na pytania, które nie będą zawierały w swej treści złośliwości, kpin i absurdalnych wartości.

AUTOR:GRYF 144


====================

Pytania zadane na forum przebudzenie przez AnandaNa.
Odpowiedź na pierwsze 10 pytań.

1. Dlaczego jest tyle różnych koncepcji Boga? [Jeśli nie zależy to od kreatywności umysłu, to od czego?]

odp.1/ Wewnętrzna naturalna potrzeba, odniesienia do nieznanego, lecz głębokiego uczucia radosnej tęsknoty, potrzeba, która nie ma uzasadnienia w świadomości, jednak nurtuje i istnieje, jest częścią świadomego życia człowieka. Człowiek fizyczno duchowy z wcieloną duszą, posiada w swoim aspekcie duchowym, zespół wywołujący takie odczucia. Zespół zainstalowany celowo po to, by zwrócić uwagę świadomości człowieka na istnienie duszy i na istnienie Boga. Takie rozpoznanie nie będzie świadome, lecz będzie aktywne na polu uczuciowym, po to, by kierować emocje w aspekty radości. Jest to, naturalny bodziec do życia w radości. Jeżeli stan radości istnieje wystarczająco często, powoduje powstanie w systemie psycho-emocjonalnym stany szczęścia. W takich stanach układ emocjonalny człowieka tworzy materię emocjonalna niezbędną dla duszy, jedyną rzecz, jakiej oczekuje Bóg od człowieka.
Tak działa naturalne odczucie, kierujące myśli człowieka ku Bogu.
Stan takiej naturalnej cechy, został wykorzystany przez sprowokowanych ludzi, do tworzenia kultów i religii. Każdy kult posiada własny wizerunek Boga, który jest zgodny z potrzebami społeczności tego kultu, lub religii. Taki, indywidualny kultowy wizerunek Boga, został wypracowany przez kapłanów w celu precyzyjnego sterowania ludźmi, dla własnych potrzeb.
Jest to źródło, różnorodnych koncepcji Boga, nadmienię, że z przyczyny Boga nie powstał żaden kult, jak również nie powstała żadna religia.


2. Dlaczego każdy uważa, że ma rację?

Odp. 2/ Jak mniemam, pytanie wskazuje na racje w sprawach dotyczących Boga.
Na wstępie zaznaczę, że nie każdy człowiek posiada własną rację w kwestii oceny Boga. Ortodoksi religijni są tak zaślepieni, że indywidualnie nie rozpoznają wartości Boga. Ich świadomość jest, do takiego stopnia zniewolona, że bezwolnie słuchają swych pasterzy i ich wyroków w sprawie Boga.
Różne oceny Boga wynikają z przyczyny, która posiada charakter wpływu wartości odczuć osobistych, takich, jaki wskazałem w odpowiedzi na pierwsze pytanie i informacji zewnętrznych.
To, że każdy swoim ocenom przydaje rangę nadrzędności, wynika z cech osobowości człowieka. Kwestia dotyczy cechy negatywnej, objawiającej się w postaci pokazania swojej wyższości w temacie mało sprecyzowanym.


3. Dlaczego jest tyle różnych mesjaszy/mistrzów/oświeconych?

Odp. 3/ Różni mesjasze.
Obecny okres w życiu ziemskiej społeczności to, Czasy Ostateczne.
Dominującą kwestią tego okresu w życiu ludzi, jest przyjście Syna Boga na ziemię. To przyjście wiąże się z zadaniem, jakie ma On wykonać, żyjąc w ciele człowieka. Z proroctw i przepowiedni wynika informacja, która mówi o jego pozycji, dowódcy wojsk nieba. Nigdy dowódca nie działa sam, tyko dowodzi działaniem wojska w przypadku wojsk nieba zastępów.
Wskazywane przyjście dowódcy wojsk nieba na ziemię i wykonywanie zadania bojowego korzystając z postaci człowieka, świadczy, że jego wojsko, również w taki sposób będzie działało. Celem tej walki, jest całokształt spraw związanych z wpływem Lucyfera na ziemi. Jednym z tytułów, jakie zostały przypisane dowódcy wojsk nieba jest, tytuł mesjasza.
Lucyfer, by utrudnić działanie Syna Boga na ziemi w kwestii nawiązania kontaktu z tymi ludźmi, którzy przybyli tu razem z nim, wprowadził zakłócenie utrudniające rozpoznanie dowódcy. Spowodował objawienie tak wielkiej ilości fałszywych mesjaszy.
Różni mistrzowie.
Podobna kwestia dotyczy wielorakości mistrzów różnej maści, którzy działają na planie szeroko pojętej duchowości. Taka ilość i różnorodność mistrzów, jest niezbędna do wprowadzenia zamętu informacyjnego w dziedzinie postrzegania duchowego.
Różni oświeceni.
W stosunku do tych postaci, działa taka sama zasada potrzeb i wpływów Lucyfera, jak w dwóch poprzednich kwestiach.


4. Skąd wiadomo, który (mistrz) mówi prawdę?

Odp. 4/ Ten, który nie plącze się w swych wypowiedziach.

5. Dlaczego Bóg czegoś od człowieka oczekuje?

Odp. 5/ Jego oczekiwanie to, kwestia zebrania plonów z ogrodu, który zbudowało niebo. Człowiek jest jedynym czynnikiem z życia, którego są zbierane plony. One, w postaci materii emocjonalnej, której stan, musi odpowiadać poziomowi emocji szczęścia, są jedyną rzeczą potrzebną duszy.

6. Dlaczego człowiek ma umysł, który myśli, że Bóg czegoś oczekuje?

Odp. 6/ W naturalnych warunkach życia człowieka, które są nazywane rajem, człowiek w taki sposób nie myśli. To ziemska cywilizacja, wynikająca z ewolucji kultów i religii, wytworzyła taki proces myślenia.
W raju, człowiek czuje potrzebę Boga jako, bodziec powodujący radość a nie jako proces myślowy.


7. Czy Bóg oczekuje czegoś od zwierząt, roślin i kamieni (materii nieożywionej)?

Odp. 7/ Przyroda a w szczególności zwierzęta, są zbiorem środowiskowym, przygotowanym specjalnie dla uszlachetnienia warunków życia człowieka. Materia nieożywiona to tylko naturalne warunki planety.
Od tych rzeczy, Bóg nie oczekuje niczego specjalnego poza aranżacją naturalnego środowiska.


8. Jeśli tak (powyższe pytanie), to czy zwierzęta/rośliny/kamienie są tego świadome i spełniają oczekiwania?

Odp. 8/ Powyżej wskazane rzeczy, nie mogą być świadome oczekiwań Boga z tej przyczyny, że nie posiadają odpowiednio rozwiniętej świadomości.

9. Jeśli nie (pytanie 7), dlaczego panuje "niesprawiedliwość" oczekiwań?

Odp. 9/ W kwestii oczekiwań Boga w stosunku do różnych rzeczy, sprawiedliwość lub nie sprawiedliwość, jest pojęciem nie adekwatnym do ocen człowieka, dotyczących tych samych rzeczy. Oczekiwania Boga, nie są obciążone wartością współistnienia i przywiązania, jaką może doznawać człowiek.
Bóg wszystkie rzeczy z wyjątkiem człowieka, traktuje jako instrumenty pomocne człowiekowi, w stosunku, do którego wnosi oczekiwanie spełnienia zadania.


10. Czym się różni pole (ciało) astralne od mentalnego?

Odp. 10/ Do treści zawartej w tym pytaniu, potrzebne jest uściślenie określenia terminu „pole astralne” i „ciało mentalne”. Ja rozpoznałem budowę człowieka w zakresie, który wszelkie informacje, związane z tematem budowy, duchowej jego postaci, wniósł z poza wiedzy astralnej, czy ziemskiej.
Te dwa wskazania, są mało precyzyjne, jako że, „pole astralne” dotyczy kwestii instrumentu eterycznego, który nie posiada cech osobowości, z kolei „ciało mentalne”, dotyczy osobowości człowieka.


Pan Zastępów.


Pytania są zebrane ze wszystkich for na których był główny post wątku, odpowiedzi będą po kolei


Ogłoszenie

Dziś 21 marca 2008 roku o godzinie 18:30+ odbędzie się konferencja - głosowa z udziałem Mesjasza. Osoby chętne proszone są o kontakt z Bellum, wystarczy wysłać wiadomość na moje gg: 6340244
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)
To ja poproszę o odpowiedź na to pytanie: pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_Riemanna (wystarczy mi szkic dowodu, odpalę ci 10% nagrody).
Lulu (65 punktów)

Kolejne 10 pytań. Następne pytania, mam skopiowane i proszę o cierpliwość.

8 FŻP (FORUM ŻYDÓW POLSKICH)

Kiara
1.Czy to prawda ze Mesjasz urodzil sie po to zeby toczyc wojny w niebie?( tak pisze o swoim przeznaczeniu) , czy to znaczy ze Mesjasz przyszedl na ziemie z mijsja wojenna?.

2.Jezeli tak? To po dlaczego trzeba urodzic sie na ziemi zeby walczyc w niebie? Chyba latwiej byc ciagle tam gdzie toczy sie wojny? Oddzialywanie z ziemi na niebo jest ograniczone nasza materia.

3.Czytalam ze Mesjasz mial zostac obdarowany Wiedza Sjonu, czy On juz otrzymal ta wiedze, posiada ja? Czy to ona jest zrodlem do udzielania tych odpowiedzi?

Są to trzy z pozoru dobrze prezentujące się pytania, lecz jest to złudzenie. Bardzo podobnie prezentuje się wiedza kultowa na ziemi. Zarówno treść tych pytań, jak i istota wiedzy religijnej to, czysta iluzja, po rozłożeniu na czynniki pierwsze - chaos.

Te z pozoru tylko trzy pytania, logicznie rozebrane.


11.Czy to prawda ze Mesjasz urodzil sie po to zeby toczyc wojny w niebie?
( tak pisze o swoim przeznaczeniu) ,

11/ Dobrze, że dodałaś zwrot zawarty w nawiasie, bo pytanie jest sformułowane na bazie, kompletnego niezrozumienia istoty tematu. Twoim problemem w konstruowaniu wypowiedzi, jest notoryczna niechęć do przytaczania źródłowych tekstów w stosunku, do których się odnosisz. Zwrot ujęty w nawiasie, wskazuje jakobym napisał takie twierdzenie.
Byłoby ono absurdalne, jednak dla kogoś, kto nie zna tematu, twoje skomponowanie tekstu jest przekonywujące. Problem tkwi w tym, jaką fałszywą informację niesie taka forma pisania. Głównie z tej przyczyny, zostałaś pozbawiona możliwości pisania na forum Mesjasz.
Odpowiadam na twoje pytania, bo poruszają niezmiernie istotną kwestię, sprawę mojego przybycia na ziemię w celu, by przeprowadzić walkę z Lucyferem.
W treści pytania wszystko pokręciłaś, nie urodziłem się na ziemi po to, by walczyć w niebie a to, z prostej przyczyny, tam już nie ma walk. Urodziłem się na ziemi po to, by dysponując możliwościami fizyczno - duchowej postaci człowieka, wraz z innymi, którzy przybyli tu ze mną, pozbawić siły zła, możliwości negatywnego wpływu na człowieka.


12. czy to znaczy ze Mesjasz przyszedl na ziemie z mijsja wojenna?.

12/ Tak, lecz nie po to, by walczyć w niebie.

13.Jezeli tak? To po dlaczego trzeba urodzic sie na ziemi zeby walczyc w niebie?

13/ Czy nie uważasz, że tu już lekko przesadziłaś?

14. Chyba latwiej byc ciagle tam gdzie toczy sie wojny?

14/ Najtrudniej być tam, gdzie toczy się wojna.

Oddziaływanie z ziemi na niebo jest ograniczone nasza materia.
Tak nasza materia jest problemem dla wielu ludzi w szczególności dla tych, którzy szukają odlotów.


15.Czytalam ze Mesjasz mial zostac obdarowany Wiedza Sjonu, czy On juz otrzymal ta wiedze, posiada ja?

15/ Kolejny raz nie przytoczyłaś wskazywanego w swojej wypowiedzi tekstu. Co do wiedzy Syjonu, mogę wyjaśnić tę rzecz następująco; nie istnieje w zakresie prawidłowej oceny tematu termin "wiedza Syjonu". Natomiast istnieje sprawa dotycząca wiedzy o Syjonie. W zakresie sprawy wiedzy o Syjonie, występują różne kwestie tematyczne; jego budowa, jego środowisko, jego zadanie i jego możliwości wspomagania funkcji człowieka, który dysponuje szczególnymi cechami. W tej sprawie chodzi o cechy wojownika, który ma wykonać zadanie związane z użyciem własnych, systemów eterycznych.
Taką wiedzę już posiadam, lecz ona, niewiele mi pomaga w odpowiedziach na pytania. Gdy się uczyłem w pierwszej kolejności, musiałem nauczyć się pozyskiwania wiedzy i ta umiejętność pozwoliła mi poznać wiedzę o Syjonie i wiele innych tajemnic.


16. Czy to ona jest zrodlem do udzielania tych odpowiedzi?

16/ Do odpowiedzi na pytania, które nie mają ograniczenia we wskazanym temacie, sama wiedza nie wystarczy. Nie można zapamiętać całej wiedzy o Bogu, duchowości czy o zasadach powstawania kultów, należy posiąść zdolność logicznego wyjaśniania kwestii.

tysiąc motyli

17. jaki jest Twój cel?

17/ Powrócić do nieba ze świadomością, że Lucyfer wraz z wszystkimi duszami, które żyją w jego cywilizacji, podjęli decyzje, że również chcą powrócić do nieba.

15 wiara.pl

Agnies

Mam tylko jedno pytanie:

18. Kim jesteś?

18/ Na forum Mesjasz, można przeczytać dużo informacji, które świadczą o mojej postaci. Dla człowieka myślącego logicznie, są tam zawarte informacje o charakterze dowodowym. Tak wszystko zostało przygotowane, by informacje wskazujące na moją tożsamość, były z jednej strony wystarczająco obszerne a z drugiej praktycznie nieczytelne, dla człowieka, który nie dysponuje logicznym oglądem, zapisanych treści w proroctwach i w przepowiedniach.
Lulu (65 punktów)2 część
14 Gazeta.pl

grgkh

Mam takie pytania. Mam też pewne spostrzeżenia, które mogłyby być na nie odpowiedziami, ale chętnie dowiedziałbym się, co o tym myślą inni.

19. Dlaczego ludzie tak bardzo potrzebują czegoś, co daje im na przykład religia, a gdy już to dostaną, to rozstanie z tąże religią jest dla nich praktycznie niemożliwe?

19/ W pytaniu nr1 określiłem cechy, jakimi dysponuje człowiek w związku z wcieloną duszą a co, z tym się wiąże, z odniesieniem do Boga. Te cechy osobowości, uzbrojone w odpowiednie instrumenty, mają zadanie skutecznie kierować zmysły w kierunku Boga.

Informacje kultowe, poparte odpowiednim nastawieniem i uczuciem w stosunku do Boga, mogą spowodować uzależnienie, często bardzo silne. Określenie zaślepionych wiernych, mianem ortodoksów, jest wskazaniem osobowości nieodwracalnie uzależnionej.
Twoje wskazanie tematu, jest bardzo trafne, człowiek może być szybko złapany w sidła uzależnienia religijnego.


20. Dlaczego zdarzają się, i to dość często, tacy, którzy w kwestiach pozareligijnych myślą, mówią i zachowują się racjonalnie, ale dla religii robią wyjątek i nie przeszkadza im to, że ich poglądy są wtedy niespójne, zaprzeczające sobie?

[b]20/ Status zaślepionego sługi Bożego, dowolnego kultu, cechuje brak logicznego spojrzenia na sprawy wiary. Wpajani
Lulu (65 punktów)Odp: 2 część
12 antykatolicyzm

Faust

22/ Czy nasze wspomnienia, myśli, osobowość zginą po śmierci powłoki cielesnej?
22/ Człowiek w swojej postaci fizyczno- duchowej, posiada dwa umysły duchowe; nadświadomość i podświadomość, umysł fizyczno - eteryczny, jakim jest świadomość i mózg, jako przetwornik, transmiter i system zarządzania życiem biologicznym. Jeżeli do tego zbioru dodamy, sześć inkarnowanych istot duchowych, które z jednej strony wchodzą w skład umysłów duchowych a z drugiej są indywidualnymi istotami, wrażliwymi na materię emocjonalną, to mamy ogólny obraz możliwości działania i kodowania. Każda z tych form w zakresie własnego oddziaływania, wnosi swoje cechy i predyspozycje a w odwrotnym kierunku, koduje efekty emocjonalne lub myślowe działania człowieka.
Zgodnie z powiedzeniem "w przyrodzie nic nie ginie", wszystkie efekty działania człowieka są przejmowane przez różne formy w odpowiednim dla nich aspekcie.
Po śmierci powłoki cielesnej, ja określam ciało, nie jako powłokę tylko jako postać fizyczną, ta różnica jest istotna w kwestii całej postaci człowieka. Po śmierci postaci fizycznej, informacje o stanie życia biologicznego, materia emocjonalna i zbiór form myślowych, są w sposób naturalny przejęte, przez właściwe im formy duchowe.
Po śmierci człowieka nie pozostaje i w dalszym ciągu, już nie będzie działał umysł świadomości.

kaznodzieja

23.Czym jest sens życia??(nie jest to złośliwe pytanie, ale skoro jesteśmy to po co??)
23/ Sens życia człowieka, należy oceniać z trzech punktów patrzenia; Boga, człowieka żyjącego w raju i człowieka żyjącego tu na ziemi.
Z punktu widzenia Boga, jesteśmy wybitnie wyspecjalizowanym narzędziem, do tworzenia materii emocjonalnej o wysokiej klasy krystaliczności.
Z punktu widzenia człowieka żyjącego w raju, horyzont naszych potrzeb i zainteresowań, mieści się w zakresie pożywienia i wzajemnych kontaktów towarzyskich. Ogólnie oceniając życie w raju, jest to środowisko, które nie generuje zbędnych potrzeb i charakteryzujące się efektami emocjonalnymi na poziomie radości i szczęścia.

24.Czemu uważasz że Bóg ma wobec nas oczekiwania, skoro dał nam wolną wole, a Biblia jest spisem wskazówek jak można żyć, a nie księgą ścisłych reguł.
24/ Uważam tak z takiej przyczyny, że w istocie człowiek jest wyewoluowany jako narzędzie do spełniania potrzeb Boga.
Wolna wola jest prawem, które działa w niebie i raju, tam gdzie nie istnieją przyczyny do postępowania w postaci wykorzystywania słabszego przez silniejszego. Tu na ziemi to prawo nie działa a biblia jest zbiorem o charakterze kodeksu z silnie zaakcentowaną stroną informacyjną.

Grievous

25. Skoro Bóg dał ludziom wolną wolę żeby działali według swojego rozumu to czemu Kościół mieszał (i czasem miesza) się w politykę?
25/ To że ludzie na ziemi działają, według mocno rozbudowanego umysłu świadomości na poziomie wiedzy, nie jest zasługą Boga. Takie działanie jest z punktu widzenia potrzeb Boga zakłóceniem efektywności ogrodu. Religie i kulty z natury swojego działania i potrzeb, chcą kontrolować, każdy aspekt życia poddanych.

11 bosko.pl

Autor: harry666t

26. Dlaczego człowiek ma umysł (...)
Ty masz umysł, czy umysł ma ciebie?
26/ Umysł świadomości i dwa umysły astralne, duchowe, mają konkretne przeznaczenie. Ich zadaniem jest, eksponowanie postępowania psycho - emocjonalnego na bardzo wysokim poziomie wartości. Takim, by efekt w postaci materii emocjonalnej, posiadał odpowiednio wysoką, zgodną z potrzebami duszy jakość. Umysł nadświadomości może przejąć częściową kontrolę nad człowiekiem, jednak jest to stan nie zgodny z zasadami, które przyświecają w procesie ewolucji człowieka z założeniem potrzeby wcielania w jego postać duszy..

7 ufoinfo

iq1000

27. Czy nasze modlitwy są wysłuchiwane?
27/ Sama wartość informacyjna nie jest wysłuchiwana. Odbierane są wartości emocjonalne i myślokształty, które odwzorowują intencje.

ufcio

28 Co było przed Wielkim Wybuchem?
28/ w miejscu, gdzie obecnie ewoluuje nasz Wszechświat, przed jego powstaniem, istniała przestrzeń wypełniona czarną materią. Ta materia posłużyła budowniczym, jako budulec a jej nadmiar, został "odsunięty" na obrzeża Wszechświata. Samego wielkiego czy małego wybuchu nie było, wybuch z natury jest destrukcją a nie konstrukcją.

a jak myślisz

29. co jest za czarną dziurą (to trochę bardziej z fizyki, nie musisz odpowiadaćWink )
29/ Czarne dziury, są pewnego rodzaju bezpiecznikami, które mają zadanie transformować nadmiary materii w zbiorach galaktycznych. Za czarną dziurą, jest materia transformowana do poziomu takiej formy, jaka jest używana przez procesy ewolucji do tworzenia dźwięku i światła.
Lulu (65 punktów)Dalej
4 CHEOPS
Leszko

30. Kim lub czym jest wg. Ciebie Lucyfer?
30/ Lucyfer, jest istotą pochodzącą z nieba, żyje w postaci duszy. Różnica jaka dzieli go od dusz żyjących obecnie w niebie, polega na dyspozycji w zakresie ilości i jakości zmysłów. Lucyfer i wszystkie dusze, które wraz z nim opuściły niebo, jak również młode dusze, które nie mogą powrócić do nieba, dysponują zmysłami z zakresów negatywnego działania.

31. Czym jest święty gral w człowieku i jak go "odnaleźć"?
31/ Święty gral w pierwotnej naturalnej formie istnieje cały czas i jest do dyspozycji człowieka w przypadku, gdy on potrafi się zsynchronizować z jego formą materialną. Instrumenty, którymi dysponować może człowiek, do takiej synchronizacji, znajdują się w minerałach o krystaliczności proporcjonalnych krzemianów. W zakresie mentalnym, takimi instrumentami do synchronizacji są pewne formy św, geometrii.

6 DZIENNIK INTERNAUTÓW
selena

32. skoro taki chętny jesteś do wykładów z teologii, wyjaśnij mi proszę dlaczego nadchodzące Święta są największym kłamstwem?
32/ To pytanie jest najbardziej stosowne w tym miejscu i czasie. Treści zawarte w Apokalipsie Św. Jana, które publikuję razem z odpowiedzią na te pytania, wskazują na oszustwa wysokiej rangi kapłanów chrześcijańskich.
Nie ma dowodów, które chociażby wskazały możliwość śmierci Jezusa na krzyżu a w zamian jest wiele
Lulu (65 punktów) Dalej
BESTIA Z APOKLIPSY



By moje wypowiedzi nie były gołosłowne w poniższym tekście wykaże, że Bóg wskazuje na bluźnierstwo tych, którzy misteria tych świąt utworzyli.
Brak radości, która jest niezbędnym dla Boga objawem, ukazującym człowieka spełniającego Jego wolę, jest pierwszym krokiem na drodze do bluźnierstwa. Każda kolejna przyczyna, która będzie pogłębiała smutek, jest bluźnierstwem względem potrzeb Boga. Nadchodzące święta to kult żalu i smutku. Niczego w tej kwestii nie zmieni fakt radości związanej ze zmartwychwstaniem kończącej wielki tydzień. Ukrzyżowanie i związane z tą kwestią, smutne wartości, dominują w trakcie całego roku obrządków kultowych.
Wystarczy posłuchać kultowych modłów, by odczuć prawdziwą głębie żalu, nadziei i smutku. Proszę nie oceniać tej nadziei jako pozytywnej wartości modlitwy, człowiek szczęśliwy nie piastuje w sobie nadziei.
Kult nadziei, smutku i żalu nie spełnia woli Boga. Kapłan, który swym życiem nie pokazuje drogi do osiągania stanów radości, nie jest kapłanem Boga.
By nikt nie miał wątpliwości, Bóg zwracając się do ludzi, wskazuje bluźniercze zapędy kapłanów. Jego informacja jest ujęta w treści Apokalipsy Św. Jana, jednak przez kult, który uznaje to dzieło jako część swej świętej księgi, całkowicie pomijana. Pomijanie tak ważnej kwestii wynika z dwóch powodów, albo kapłani nie potrafią tej informacji, prawidłowo odczytać, albo celowo ją ukrywają.
Informacje zawarte w treści Apokalipsy Św. Jana, mówią o bluźnierstwie chrześcijaństwa i sprzeniewierzeniu się oligarchów Watykanu przeciwko, zasadom Boga.

To, że mogłem odczytać, zaszyfrowaną treść, było możliwe, dzięki wiedzy przynależnej zgodnie z prawem, Synowi Boga, który wykonuje szczególnie trudne zadanie na ziemi.

Rozdział XIII
Wersety wskazujące na Bestię z Apokalipsy

Werset 1/ I widziałem bestyję występującą z morza, mającą siedm głów i rogów dziesięć; a na rogach jej było dziesięć koron, a na głowach jej imię bluźnierstwa.

1/ Ukazało się w moich zmysłach oblicze rzesz ludzi związanych religią. Z woli Boga mogłem zobaczyć, jak przed frontem wiernych wystąpiła skrywana wartość chrześcijaństwa. Bestia mająca siedem głów, obrzydliwość, która zastąpiła, uprzednio wniesiony przez Chrystusa dar od Boga, Jego wskazania jak powinien żyć człowiek na ziemi. Dziesięć jej rogów, to zasady dziesięciu przykazań, które w postaci koron przybyły z nieba. Lecz królewskiej mocy i władzy w symbolu koron, przykazania w tej religii nie spełniły. Rogi to zagrożenie i zniszczenie, są one w tej religii na głowach wszeteczeństwa, na głowach, uprzednio pochodzących z nieba. Rogi symbolizujące zniszczenie, są w towarzystwie bluźnierstwa przeciwko potrzebom Boga.

. 2. A ta bestyja, którąm widział, podobna była rysiowi, a nogi jej jako niedźwiedzie, a gęba jej jako gęba lwia; i dał jej smok moc swoję i stolicę swoję, i moc wielką.
Lulu (65 punktów)
2/ A takie oblicze chrześcijaństwa, jakie mi ukazano, posiadało zwierzęce wręcz cechy. Bestia przebiegła jak Ryś a na terenie, który przebiegłością zdobędzie, stoi mocno jak Niedźwiedź. Mowa jej jest mocna, donośna i straszna jak ryk Lwa. Religia ta, kiedyś Chrystusowa, moc uzyskała od Smoka, cesarstwa rzymskiego. Swoją stolicę chrześcijaństwo objęło po tym cesarstwie i objęło olbrzymie terytorium wraz z poddanymi i pierwszym papieżem, który zamienił stanowisko cesarza na papieża.

Obj. 17:1-18
Rozdział 17 wskazuje na Stolicę Apostolską, jako Wszetecznicę

1/ I przyszedł jeden z siedmiu Aniołów, którzy mieli siedm czasz, i rzekł do mnie, mówiąc mi: Chodź, okażę ci osądzenie onej wielkiej wszetecznicy, która siedzi nad wodami wielkiemi,
1/ Jeden z aniołów, którzy posiadali informacje z nieba, rzekł do mnie. W tym miejscu, zobaczysz jak Bóg ocenia Watykan, głowę chrześcijaństwa Jemu sprzeniewierzonego, który rządzi wielkimi rzeszami ludzi.

2. Z którą wszeteczeństwo płodzili królowie ziemi i upili się winem wszeteczeństwa jej obywatele ziemi.
2/ Mówię ci, wraz z oligarchami Watykanu, również Papierze sprzeniewierzali się Bogu. Również wszyscy wierni chrześcijańscy, zachowując się, jakby byli pijani, czynili tak samo jak Watykan, myśląc tylko o sprawach doczesnych.

3. I odniósł mię na puszczę w duchu. I widziałem niewiastę siedzącą na szarłatnoczerwonej bestyi, pełnej imion bluźnierstwa, która miała siedm głów i dziesięć rogów.
3/ Teraz pokazał mi tak, że poza zmysłowo zobaczyłem stolicę apostolską, która rządzi chrześcijaństwem. Nic nie pomogło to, że religia ta, ma korzenie przez Jezusa w niebie, że dysponuje dekalogiem, który jest zbiorem nakazów postępowania dla kapłanów. Zobaczyłem, że chrześcijaństwo, jest pełne form działania niezgodnego z wolą Boga.

4. A ona niewiasta przyobleczona była w purpurę i w szarłat, i uzłocona złotem i drogim kamieniem, i perłami, mając kubek złoty w ręce swej, pełen obrzydliwości i nieczystości wszeteczeństwa swego.
4/ A ta, stolica apostolska, pychą i bogactwem stoi. Dzierży władzę, która jest w całości obrzydliwa i sprzeczna z tym, czego oczekuje bóg.

5. A na czole jej było imię napisane: Tajemnica, Babilon wielki, matka wszeteczeństw i obrzydliwości ziemi.
5/ Dobrze widziałem jej obrzydliwości jak również to, że posiada wiele tajemnic. Jest jak Babilon i płodzi wszeteczeństwo względem Boga.

6. I widziałem niewiastę onę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych; a widząc ją, dziwowałem się wielkim podziwieniem.
6/ Zobaczyłem stolicę apostolską, która jak zamroczony pijak, nie rozumie zasad świętości i męczeństwa Jezusowego. Widząc taką władzę chrześcijańską, niezmiernie byłem zdziwiony.

7. I rzekł mi Anioł: Czemuż się dziwujesz? Ja tobie powiem tajemnicę tej niewiasty i bestyi, która ją nosi, która ma siedm głów i dziesięć rogów.
7/ Anioł do mnie powiedział; Dlaczego się tak dziwisz? Wyjaśnię ci tajemnicę tej stolicy i rzesz wiernych chrześcijańskich, z których ona korzysta. Rzesz wiernych, którzy uważają, że ich religia pochodzi z nieba i kapłanów, którzy mają dziesięć przykazań.

8. Bestyja, którąś widział, była, a nie jest, a ma wystąpić z przepaści, a iść na zginienie; i zadziwią się mieszkający na ziemi, (których imiona nie są napisane w księgach żywota od założenia świata), widząc bestyję, która była, a nie jest, a przecię jest.
8/ Chrześcijaństwo, którego oblicze zostało ci ukazane, pochodzi od Lucyfera. Jest on tu przedstawiony jako bestia druga. W pierwszym okresie działania tej religii wpływ Lucyfera był rozpoznawalny. Ludzie zwali ją sektą pawłową. W tamtym czasie kłamstwa, których ojcem był Lucyfer, były widoczne. Potem Watykan, gdy uzyskał moc od smoka - cesarstwa rzymskiego, zamknął usta wszystkim oceniającym a oczy wiernym. Po uderzeniu mieczem słowa, Lucyfer ponownie ukaże swe oblicze. Ludzie na ziemi będą zdziwieni, widząc jego żywy wpływ na chrześcijaństwo.

9. Tuć jest rozum mający mądrość: Te siedm głów są siedm gór, na których ta niewiasta siedzi.
9/ Te korzenie z nieba, które wynikają z odniesienia do postaci Jezusa, dotyczą wszystkich religii katolickich, podlegających watykanowi.

10. A królów jest siedm, pięć ich upadło, a jeden jest, inszy jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, na mały czas musi trwać.
10/ Papierze to królowie ziemscy, którzy mają swoje korzenie w niebie. Wszyscy, którzy nie żyją, upadli, czyli nie postępowali zgodnie z wolą Boga. Upadek oznacza wręcz, że postępowali wbrew potrzebom Boga. Obecnie żyje przedostatni a ostatni będzie królował pół roku.

11. A bestyja, która była a nie jest, toć jest ten ósmy, a jest z onych siedmiu, a idzie na zginienie.
11/ Lucyfer należy do grona tych króli, posiada jakąś wspólną z nimi wartość i również pochodzi z nieba.

12. A dziesięć rogów, któreś widział, jest dziesięć królów, którzy królestwa jeszcze nie wzięli; ale wezmą moc jako królowie, na jednę godzinę z bestyją.
12/ A każde z dziesięciu przykazań, które ci pokazałem, posiada moc władzy królewskiej. Jednak do dnia dzisiejszego ta ich moc królewska, lub wartość z nieba jeszcze nie zadziałała. Ale zadziała na krótką chwilę z chrześcijaństwem.

13. Ci jedną radę mają i moc, i zwierzchność swoję bestyi podadzą.
Lulu (65 punktów)
13/ Przykazania posiadają moc i wartość tak dużą, że zawładną zasadami chrześcijaństwa, dając mu siłę.

14. Ci z Barankiem walczyć będą, i Baranek ich zwycięży, bo jest Panem panów i królem królów, i którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni.
14/ Przykazania nie całkiem właściwie będą zastosowane, rodzina Baranka i ci wszyscy, którzy przybyli wraz z nimi z nieba a zachowuj zasady, pokażą jak je zastosować zgodnie z wolą Boga.

15. I rzekł mi: Wody, któreś widział, gdzie wszetecznica siedzi, są ludzie i zastępy, i narody, i języki.
15/ Anioł ponownie mi powiedział; religia, którą ci pokazałem to ludzie w zakonach i wiele narodów.

16. A dziesięć rogów, któreś widział na bestyi, cić w nienawiści mieć będą wszetecznicę i uczynią ją spustoszoną i nagą, i ciało jej będą jeść, a samą ogniem spalą.
16/ Przykazania, które ma chrześcijaństwo, są w sprzeczności z działaniem kapłanów stolicy apostolskiej i pomogą dowieźć ich błędów w takim zakresie, że całkowicie upadnie.

17. Albowiem Bóg podał do serc ich, aby czynili wolę jego, a czynili jednomyślnie, i dali królestwo swoje bestyi, ażby się wypełniły słowa Boże.
17/ Bóg tak ułożył wartości przykazań, by kapłani z własnej woli nie mogli ich zastosować. Użyli mocy przykazań w taki sposób, by wypełniły się słowa boga.

18. A niewiasta, którąś widział, jest miasto ono wielkie, które ma królestwo nad królami ziemi.
18/ A stolica apostolska, taka, jaką ci pokazałem, daje wielką moc kardynałom, nawet na papieżami.

Apokalipsa Św. Jana rozdz.. XVII wer.1-18
Watykan, tekst bez wersetów z Apokalipsy.

-1 Anioł jeden z tych, którzy posiadali informacje z nieba, rzekł do mnie. W tym miejscu, zobaczysz jak Bóg ocenia Watykan. Głowę chrześcijaństwa, religii, która się Jemu sprzeniewierzyła. Stolicę apostolską, która rządzi wielkimi rzeszami ludzi.
-2 Mówię ci, wraz z oligarchami Watykanu, również Papieże sprzeniewierzali się Bogu. Również wszyscy wierni chrześcijańscy, zachowując się, jakby byli pijani, czynili tak samo jak kapłani z Watykanu, myśląc tylko o sprawach doczesnych.
-3 Teraz pokazał mi ją w taki sposób, że poza zmysłowo zobaczyłem stolicę apostolską, która rządzi chrześcijaństwem. Nic nie pomogło to, że religia ta, ma korzenie przez Jezusa w niebie, że dysponuje dziesięcioma przykazaniami, które są zbiorem nakazów postępowania dla kapłanów. Zobaczyłem, że chrześcijaństwo, jest pełne form działania niezgodnego z wolą Boga.
-4 A ta, stolica apostolska, pychą i bogactwem stoi. Dzierży władzę, która jest w całości obrzydliwa i sprzeczna z tym, czego oczekuje bóg.
-5 Dobrze widziałem jej obrzydliwości, jak również i to, że posiada wiele tajemnic. Jest jak Babilon i płodzi wszeteczeństwo względem Boga.
-6 Zobaczyłem stolicę apostolską, która jak zamroczony pijak, nie rozumie zasad świętości i męczeństwa Jezusowego. Widząc taką władzę chrześcijańską, niezmiernie byłem zdziwiony.
-7 Anioł do mnie powiedział; Dlaczego się tak dziwisz? Wyjaśnię ci tajemnicę tej stolicy i rzesz wiernych chrześcijańskich, z których to rzesz ona korzysta. Rzesz wiernych, którzy uważają, że ich religia pochodzi z nieba i kapłanów, którzy mają dziesięć przykazań.
-8 Chrześcijaństwo, którego oblicze zostało ci ukazane, pochodzi od Lucyfera. Jest on tu widoczny jako bestia druga. W pierwszym okresie działania tej religii, wpływ Lucyfera był rozpoznawalny. Ludzie zwali ją sektą pawłową. W tamtym czasie kłamstwa, których ojcem był Lucyfer, były widoczne. Potem Watykan, gdy uzyskał moc od smoka - cesarstwa rzymskiego, zamknął usta wszystkim oceniającym a oczy wiernym. Po uderzeniu mieczem słowa, Lucyfer ponownie ukaże swe oblicze. Ludzie na ziemi będą zdziwieni, widząc jego żywy wpływ na chrześcijaństwo.
-9 Te korzenie z nieba, które wynikają z odniesienia do postaci Jezusa, dotyczą wszystkich religii katolickich, podlegających Watykanowi.
-10 Papierze to królowie ziemscy, którzy mają swoje korzenie w niebie. Wszyscy, którzy nie żyją, upadli, czyli nie postępowali zgodnie z wolą Boga. Upadek oznacza wręcz, że postępowali wbrew potrzebom Boga. Obecnie żyje przedostatni a ostatni będzie królował pół roku.
-11 Lucyfer należy do grona tych króli, którzy są papieżami, posiada wspólną z nimi wartość i również pochodzi z nieba.
-12 A każde z dziesięciu przykazań, które ci pokazałem, posiada moc władzy królewskiej. Jednak do dnia dzisiejszego ta ich moc królewska, lub wartość z nieba, jeszcze nie zadziałała. Ale zadziała na krótką chwilę z chrześcijaństwem.
-13 Przykazania posiadają moc i wartość tak dużą, że zawładną zasadami chrześcijaństwa, dając mu siłę.
-14 Przykazania nie całkiem właściwie będą zastosowane, rodzina Baranka i ci wszyscy, którzy przybyli wraz z nimi z nieba a zachowuj zasady, pokażą jak je zastosować zgodnie z wolą Boga.
-15 Anioł ten, ponownie mi powiedział; religia, którą ci pokazałem to ludzie w zakonach i wiele narodów.
-16 Przykazania, które ma chrześcijaństwo, są w sprzeczności z działaniem kapłanów stolicy apostolskiej i pomogą dowieźć ich błędów w takim zakresie, że ta religia całkowicie upadnie.
-17 Bóg tak ułożył wartości przykazań, by kapłani z własnej woli nie mogli ich zastosować. Użyli oni, mocy przykazań w taki sposób, by wypełniły się słowa Boga.
-18 Ta stolica apostolska, taka, jaką ci pokazałem, daje wielką moc kardynałom, nawet na papieżami.

Apokalipsa Św. Jana, rozdz. II wer. 18 do 29
Kult Maryjny w ocenie Boga.
Niewiasta Jezabel - Kult Maryjny.
Lulu (65 punktów)
18. A Aniołowi zboru Tyjatyrskiego napisz: To mówi syn Boży, który ma oczy swoje jako płomień ognia, a nogi jego podobne są mosiądzowi:
18/ Aniołowi, który powinien trzymać pieczę nad sprawami kultów i religii, napisz; to mówię ja Syn Boga, który przejrzy wszystkie sprawy i tajemnice, który może tu działać według woli Boga.

19. Znam uczynki twoje i miłość, i posługi, i wiarę, i cierpliwość twoję, i uczynki twoje, a że ostatnich rzeczy więcej jest niż pierwszych.
19/ Wiem, jakie możesz mieć emocje, również występują u ciebie te najlepsze. Jednak twoje działanie i oddanie w wierze, mimo szans na zrozumienie zasad Boskich, nie jest właściwe. W twoim życiu jest więcej smutku niż radości.

20. Ale mam nieco przeciwko tobie, iż niewieście Jezabeli, która się mieni być prorokinią, dopuszczasz uczyć i zwodzić sługi moje, żeby wszeteczeństwo płodzili i rzeczy bałwanom ofiarowane jedli.
20/ Mam do ciebie zastrzeżenia, że przyzwalasz, swoim myśleniem i uczestnictwem na rozwój kultu maryjnego. Kultu niewiasty, którą wynieśli do godności równej prorokom, lecz jej wartość taka nie jest, tylko się mieni być taka. Kultu, który pogrąża już zaślepionych do tego stopnia, że czczą miejsca tego kultu i tworzą jego klimat. Wielu z niego korzysta a wszyscy oddają cześć obrazom i wizerunkom, nie godnym Mnie a godnym bożkom i bałwanom.

21. I dałem jej czas, aby pokutowała z wszeteczeństwa swego; ale nie pokutowała.
21/ Czekałem całe wieki, by kult maryjny zaniechał wszeteczeństwa względem moich potrzeb, ale nie doczekałem się.

22. Oto ja porzucę ją na łoże i tych, którzy z nią cudzołożą, w ucisk wielki, jeźliby nie pokutowali z uczynków swoich:
22/ Już nie będę uznawał jej, za matkę mojego syna, porzucę również tych, którzy w jej imię minie zdradzili, mnie i moje wartości. Uczynię to, jeżeli nie opamiętają się, jeżeli nie zapomną o wszystkich smutnych sprawach tego kultu.

23. A dzieci jej pobiję na śmierć; i poznają wszystkie zbory, żem ja jest ten, który się badam nerek i serc; i dam każdemu z was według uczynków waszych .
23/ Dusze i postacie duchowe, tych wszystkich, którzy ślepo służą Maryi, doznają śmierci wtórej. Wszyscy Aniołowie opiekunowie siedmiu zborów, i ci, którzy są wybrani przez Boga, bo ich dotyczą sprawy ujęte w siedmiu zborach, poznają, kim jestem. Poznają, że potrafię ocenić zasady powstawania emocji z myśli człowieka. Iż potrafię te sprawy rozeznać, dam każdemu, kto przybył wraz ze mną, tyle, ile mu się będzie należało, według jego emocji.

24. A wam mówię i drugim, którzyście w Tyjatyrzech, którzykolwiek nie mają tej nauki i którzy nie poznali głębokości szatańskich, jako mówią: Nie włożę na was innego brzemienia.
24/ A wy, którzy mnie poznaliście i wszyscy pozostali z grona wybranych przez Boga, jeżeli nie jesteście niewolnikami Maryi i Szatana, ja was w takie sprawy nie wprowadzę.

25. Wszakże to, co macie, trzymajcie, aż przyjdę.
25/ Lepiej już nie czyńcie niczego, do czasu aż się spotkamy i będę mógł wyjaśnić wam problemy, jakie grożą człowiekowi.

26. A kto zwycięży i zachowa aż do końca uczynki moje, dam mu zwierzchność nad poganami.
26/ A ten, który zrozumie wszystko, o czym mówię, co dotyczy spraw tworzenia uczynków pierwszych, czyli życia w radości, będzie mógł piastować, stanowisko Starca.

27. I będzie ich rządził laską żelazną; jako statki garncarskie skruszeni będą, jakom i ja wziął od Ojca mego.
27/ Starzec, będzie rządził jednoznacznie a instrumentem jego władzy, będzie wzór jego własnego postępowania, taki wzór, który spełni potrzeby Boga. Ten, kto będzie w czystej postaci naśladował taki wzór, skruszy skorupę swojej świadomości i otworzy się na nową drogę życia. Tak samo i ja, zmieniłem swoje życie, imię Boga mając za wzór do postępowania.

28. I dam mu gwiazdę poranną.
28/ Takim ludziom dam szansę ujrzeć od nowa światło słońca, takie, jakiego znamię mam w prawej ręce swojej.

29. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi zborom.
29/ Każdy, kto postrzega sprawy duchowe, niech słucha co mówię do wszystkich, którzy tu, na ziemię przybyli wraz ze mną i według woli Boga.

Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)Odp: Dalej
Niesamowite.fora.pl

dryf

33. Do czego Niebu potrzebny jest świat materialny?
33/ Świat materialny, inaczej zwany - Wszechświatem, jest niezbędny do tworzenia materii emocjonalnej, w takim celu Niebo go zbudowało. Czynnikiem materialnym w takim wszechświecie, który jest ostatnim ogniwem jego ewolucji i spełnia zadanie całego wszechświata, jest postać fizyczna człowieka. Jednak by człowiek w swojej postaci fizycznej, mógł spełniać to zadanie w odpowiednim stopniu jakości materii emocjonalnej, niezbędne są formy duchowe. W końcowym efekcie ewolucji, powstał człowiek fizyczno - duchowy, narzędzie do tworzenia materii potrzebnej wcielanej w postać człowieka duszy, istoty z nieba.
Lulu (65 punktów)
Przebudzenie.pl

AnandaNa

34. Czy Bóg pozwala na cierpienie człowieka?
34/ Cierpienie człowieka jest efektem zakłócenia, naturalnych form jego życia w raju. Cywilizacja ziemska, jest jedną z wielu cywilizacji wcieleniowych w taki sposób w taki sposób zakłóconych. Sedno tego pytania, czy Bóg pozwala na cierpienie, jest bardzo istotną sprawą dla człowieka żyjącego na ziemi w zakłóconej cywilizacji. W niebie, projektując program ewolucji wszechświata a następnie, kiedy wykonywaliśmy aktywację ewolucji, wprowadziliśmy odpowiednie jak myśleliśmy zabezpieczenia. W czasie tych działań nikt nawet nie przypuszczał, że w przyszłości zaistnieje sytuacji, która okaże się przyczyną do postania zakłóceń życiu człowieka. Postać, o którą tak często mnie ludzie pytają- Lucyfer, jest całym winowajcą w sprawie powstania smutku, strachu, żalu, nadziei, litości a przede wszystkim cierpienia i nienawiści.
Bóg z taką sytuacją się nie zgadza, stąd moja obecna misja wojskowa przeciwko Lucyferowi, przygotowywana dziesiątki tysięcy lat.

35. Czym jest świadomość?
35/ Świadomość człowieka, jest umysłem fizyczno - eterycznym człowieka. Powstaje w trakcie życia, w procesie doświadczania i trwałego zapisywania w przestrzeni świadomości. W przestrzeni świadomości, są zbierane formy złożone z mikro - kropelek wody, których postać jest uformowana programem myślowym i związanymi, z nim emocjami. Te formy składowe świadomości, są wzajemnie powiązane polem magnetycznym człowieka. Zakres i charakter umysłu świadomości, jest zależny od zdolności percepcji i aktywności zmysłów. Zadaniem świadomości, jest kontrola programów myślowych człowieka, których twórcą jest umysł nadświadomości. W świadomości zawarta jest wola człowieka, instrument, który ma prawo decydować o rodzaju i formie postępowania. Obecnie żyjący na ziemi człowiek ma ten instrument woli poważnie zniewolony a przyczyną tego zniewolenia, jest działania kultów i religii. Ogólnie oceniając sytuację, jaka panuje w cywilizacji ziemskiej, możemy stwierdzić, że religie i kulty są instrumentami wpływu Lucyfera, rozwiniętym w celu zniewolenia człowieka..

36. Czy świat astralny jest zależny od materii czy odwrotnie?
36/ Pomiędzy tymi dwoma światami, istnieje wzajemna zależność. Świat astralny wyewoluował się ze świata biologicznego w tym celu, by z kolei pomagać w rozwoju świata biologicznego. Zależność współistnienia, posiada szeroki zakres wspólnych dziedzin życia i dalszej ewolucji. Dla biologii najważniejszą płaszczyzną, która nie może się prawidłowo rozwijać bez wpływu astralu, jest duchowość człowieka.
Ten aspekt ewolucji wszechświata, jest głównym celem ewolucji i rozwoju duchowych istot astralnych. One w tak wysoko rozwiniętej postaci istnieją tylko dlatego, by mogły wykonywać zakładane dla nich czynności, opiekę duchową nad człowiekiem.

37. Czy istnieje ewolucja, jeśli tak to, jaki jest jej cel?
37/ Wszechświat ewoluuje od momentu rozwinięcia się pierwszych form, które powstają z przyczyny oddziaływania przygotowanego do tego celu środowiska. Wszystkie kolejne etapy ewolucji, są efektem poprzedzającego ich powstanie, stanu fizycznego. Proces ewolucji, może być oceniany różnorako w zależności od przyjęcia określenia stanu wielkości poszczególnych etapów. Etapy, które wskazują powstawanie najmniejszych pierwotnych form, takich jak pojedyncze i najmniejsze z całej grupy materii dźwięku, kuliste sfery dźwięku, lub pierwociny fotonów światła, są najmniejszymi krokami ewolucji wszechświata. Ale te procesy występują w mniejszym lub większym nasileniu w całym okresie życia wszechświata.
Celem ewolucji wszechświata jest efekt w postaci życia człowieka, na wielu planetach w całym wszechświecie.

38. Dlaczego Bóg ST jest inny niż Bóg NT?
38/ Obie postacie wizerunków Boga są różne z przyczyny potrzeb kultowych. Jednak żadna z tych postaci nie przedstawia we właściwy sposób Boga z cywilizacji nieba. Bliższy w stosunku do stanu rzeczywistego jest wizerunek z NT. Jednak nie jest to zasługa ludzi, którzy taki wizerunek tworzyli, tylko wiedzy o swoim ojcu, jaką wniósł Jezus. Wizerunek postać Boga wskazywany w ST, nie wnosi informacji zgodnych ze stanem rzeczywistym.
Lulu (65 punktów)
Annagret

39. Czy bóg potrafi kochać, kocha człowieka w sposób bezwarunkowy?
39/ Bóg odnosi się wartościowo i uczuciowo do człowieka w sposób odpowiedni, do charakteru działania, postaci człowieka w stosunku do duszy. Biorąc pod uwagę fakt, że człowiek jest narzędziem z punktu widzenia Boga, uczucia, jaki On będzie kierował w stosunku do tej postaci, będą odpowiadały tej hierarchii wartości. Jest to rodzaj uczucia bezwarunkowego w stosunku do postaci, która będzie gościła przez określony czas inną duszę z nieba, czyniąc w tym okresie ważną dla niej usługę.

40. Jeśli jego miłość jest tak wielka, że obejmuje również Lucyfera to, dlaczego ma wysyłać wojsko by toczyć jakąś z nim walkę?
40/ Wielka miłość w funkcjach psycho - emocjonalnych w duszy a więc i u Boga, już nie występuje. Skrajne wartości emocji i uczuć, są przyczyną "wypalania" się ciała i skracaniem życia. Dusze żyjące w niebie w świadomy sposób pozbawiły siebie takich zdolności emocjonalnych, poprzez ograniczenie aktywności zmysłów w aspekcie uczuciowym. Wielka miłość, jak i każdy inny objaw emocji już w populacji żyjących w niebie istot nie występuje.
Bóg nie jest w stosunku do Lucyfera nastawiony uczuciowo, traktuje go jak każdą inną duszą, które żyją w niebie. Sprawa związana z wysłaniem misji wojskowej przeciwko Lucyferowi, nie jest formą zemsty, czy agresji. Mam zadanie przywrócenia początkowego ładu ewolucyjnego we wszechświecie.

Nah

41. Czy Lucyfer może się nawrócić?
41/ Jednym z moich celów, jest spowodowanie by wszystkie dusze a w tym i Lucyfer, powróciły do nieba. Podejmowałem już działania w tym kierunku, jak do tego czasu bezskuteczne. To "nawrócenie" polegało by na decyzji, którą musi podjąć każda dusza o zmianie swojego charakteru postępowania emocjonalnego.
Lulu (65 punktów)
Paranormalne.pl
Galkas

42. Skad biorą sie duchy na ziemi ,skoro Bóg w całej swojej miłości powinien ich przyjąć do królestwa bożego?
42/ Duchy, które możemy rozpoznawać na ziemi, nie mogą być zabrane do nieba. Są to istoty astralne, które nie pochodzą z nieba, nawet ich korzenie nie sięgają tamtej cywilizacji. Ich ojczyzną jest Środowisko wszechświata, tu powstały, żyją i wraz z końcem ewolucji zakończą istnienie.

Znajomi.pl

<3Mordred

43. Skąd niby, psze pana, wiesz czego oczekuje Bóg?
43/ Taką wiedzę nabyłem w trakcie rozwoju mojej osobowości, który jest związany z potrzebą wykonania misji, jakiej się podjąłem, by ją wykonać tu na ziemi. Jednym z elementów mojej edukacji, były podróże do nieba. One to, pozwoliły mi poznać nie tylko potrzebę Boga, ale również wiele spraw związanych z życiem tej cywilizacji, o których informacje często przekazuje w odpowiedziach na pytania.

Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)
FŻP (FORUM ŻYDÓW POLSKICH)




Kiara

44/ Mesjasz pisal ze; w Niebie Bogowie sie wymieniaja funkcja Boga Naczelnego jest zalezna od jego rozwoju , jaki , kolejny Bog uzyska w trakcie swojego zycia. Powiedzial tez, ze jest synem Boga, starszym bratem Jezusa w tej cywilizacji Nieba. Czy , w takim razie ,czy jest to ten sam Bog, ojcem Jezusa i Mesjasza? Czy Bog, Ojciec Mesjasza to jest ktorys z tych wymiennych Bogow?

_________________

44/ Stanowisko PRGN "Przewodniczący Rady Głównej Nieba" w świadomości ludzi, jest określane mianem Boga. W cywilizacji nieba, takie stanowisko jest tylko jedno, więcej "bogów" nie ma. W rzeczywistości społecznego życia nieba, jest to funkcja władzy, która nie posiada instrumentów
' wykonawczych Obowiązki Boga to mediacja spraw, którymi aktualnie zajmuje się Rada Główna Nieba. RGN również nie posiada władzy wykonawczej. Wypracowane w trakcie obrad wytyczne są eksponowane jako uchwały w odpowiednich do uchwalonej kwestii, Radach Drugiego Poziomu.
W przypadku, gdy uchwała posiada charakter ogólny i dotyczy całej Cywilizacji Nieba, jest eksponowana we wszystkich 63 Radach Drugiego Poziomu. Ekspozycję uchwały przeprowadza Przewodniczący Rady Drugiego Poziomu, którego funkcja zarządzania jest złożona z dwóch stanowisk. Pierwszym stanowiskiem PRDP jest członkostwo w RGN, która składa się z takiej ilości członków, jaka odpowiada ilość RDP.
Drugim stanowiskiem PRDP jest przewodniczenie RDP, przewodniczenie jest wykonywane, według schematu, który określa zasadach działanie na stanowisku PRGN - "Boga".
Biorąc udział w pracy RGN, członek RG tu aktywnie bierze udział jako przewodniczący w sprawie, która dotyczy tej społeczności w niebie, nad którą pieczę ma jego rada.
W kolejnej czynności, sprawowania swojej funkcji zarządzania, eksponuje uchwaloną w RGN uchwałę i w dalszym ciągu wykonywania funkcji zarządzania, jest mediatorem tej sprawy, również wszystkich innych spraw w swojej radzie. Na tym kończą się możliwości wpływu przewodniczącego RDP i członka RGN.
Pierwszym najwyższym ciałem wykonawczym w strukturach zarządzania niebem, są Rady Drugiego Poziomu. Takich rad jest tyle, ile zbiorowości społecznych w rodzaju narodu na ziemi. W celu zobrazowania, wielkości takiego "narodu", przedstawię odniesienie do Wszechświata.
Te grupy społeczne, które tu przestawiłem jako "narody" w istocie są zbiorem społecznym składającym się z wielu, uprzednio istniejących królestw. W odniesieniu do wartości, jakie postrzega człowiek, te zbiory społeczne, nazwałem "Rodzinami". Określenie takie uczyniłem dla potrzeb świadomości człowieka, która nie znajdzie w tej sprawie, odnośnych informacji tu na ziemi. Określenie to, zarazem odpowiada, charakterowi tamtej społeczności.
Każda z 63 istniejących w niebie społeczności, nazwanej przeze mnie rodziną, posiada swój Wszechświat, w którym młode dusze z tej rodziny, mają szansę uzyskać instrumenty zmysłów.
Obecnie cywilizacja nieba w zdecydowany sposób ograniczyła, ilości nowo rodzących się dusz. Kwestia ta powstała z przyczyny, podjęcia decyzji o wielokrotnym przedłużeniu życia, która zapadła w większościowym referendum. Mimo takiego ograniczenia, ilość rodzących się dusz w każdej społeczności jest tak duża, że potrzebne są wszechświaty olbrzymiej wielkości.
Taki obiekt musi posiadać odpowiednią wielkość, by w wyniku ewolucji jego systemów gwiezdnych, można było wyselekcjonować wystarczającą ilość planet nadających się do ewolucji biologii. Wielkość Wszechświata, mogę określić na podstawie opisania jego konstrukcji przestrzennej, którą zajmują galaktyki.
Proszę wyobrazić sobie, przestrzeń sferyczną posiadającą kulisty kształt. Następnie z jej centralnego
Lulu (65 punktów)
punktu biegnie 9 spiral, które po wykonaniu trzech wirów, powracają do centrum. Te 9 spiral są w taki sposób aktywowane do spiralnego ruchu, by start kolejnej był w momencie, gdy poprzednia odchyli się o 40 stopni. Po wykonaniu aktywacji wszystkich dziewięciu spiral, spokojna do tego czasu, ale odpowiednio przygotowana przestrzeń w określonych miejscach budzi się do życia.
By zobrazować wielkość przestrzeni wszechświata, wystarczy, że wiemy, jaki jest przekrój spiral. Bo tylko w zakresie przestrzeni spirali a dokładniej oddziaływania siły motorycznej powodującej ruch spirali, będą powstawały galaktyki. Ostatni, ziemscy naukowcy odkryli odległość naszego układu słonecznego do obrzeża spirali, w której istnieje nasza galaktyka. Nie wiedzą, co odkryli a komunikat jaki został opublikowany, mówi, że w odległości miliardów lat świetlnych od naszego układu słonecznego istnieje dziwna próżnia.
W taki sposób został odkryty odcinek całego przekroju jednej z dziewięciu spirali, macierzy galaktyk. Z ziemi widzimy tylko przekrój spirali a wysilimy, że to jest już i tak olbrzymi zbiór gwiezdny. Są głosy określające ten poznany zbiór jako wszechświat a jest to zaledwie mały ułamek jednej ze spiral.
W takim odniesieniu, do wielkości wszechświata, możemy w jakiś sposób określić wielkość jednej z 63 społeczności w niebie, każda z nich posiada taki swój wszechświat.
Dopiero teraz, nasza wyobraźnia pozwoli określić, jaki posiada zakres, stanowisko, które pełni w niebie Bóg.
Jestem najstarszym synem tego Boga a on jest obecnie pełniącym stanowisko PRGN. To stanowisko, jak i każde inne w niebie, posiada cechy funkcji przejściowej. Prawo do piastowania jakiegokolwiek stanowiska w niebie, uzyskać może każda dusza, która osiąga odpowiedni do miary stanowiska rozwój osobisty. Osiągnięcie takiego osobistego statusu jest pierwszym czynnikiem, drugi to wola tej duszy do piastowania stanowiska.
Jezus Chrystus podczas życia na ziemi, miał wcieloną duszę, która jest jednym z młodszych synów Boga. Dowodem na takie twierdzenie jest informacja zawarta w Apokalipsie Św. Jana.
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest onym świadkiem wiernym, pierworodnym z
umarłych i książęciem królów ziemi; który nas umiłował i omył nas z
grzechów naszych krwią swoją;
W pierwszym rozdziale w piątym wersecie, który mówi, o przekazywanym pozdrowieniu od Jezusa Chrystusa, jest ujęty zwrot; "i książęciem królów ziemi;".
Ten zwrot jest jednym z określeń, które opisują postać Jezusa Chrystusa. W treści tego zwrotu, jest ujęta informacja, że Jezus Chrystus jest książęciem w królewskiej rodzinie.
Może być książęciem tylko w królewskiej rodzinie Boga w niebie, należy dodać, jedynego Boga w niebie. Książęciem, zawsze określa się, młodszego syna lub młodszego z synów w rodzinie królewskiej. Takie informacje są jednoznaczne i dowodzą słuszności moich wypowiedzi.

Pan Zastępów.

ps. Odpowiedź dziś jest na jedno pytanie gdyż jest długa, kolejne odpowiedzi jutro.
Lulu (65 punktów)

ZebŻYDowski

45/ Czym jest prawda?
45/ Każdy ma własną, takim lakonicznym stwierdzeniem, można zamknąć całą sprawę. Jednak takie postępowanie jest unikiem, należy w najszerszy sposób odnieść się do tego jakże różnorakiego znaczenia terminu "prawda".
Pierwszą przyczyną, jaka musiała zaistnieć by powstał, zbiór wartości i ocen, który wprowadził w życie termin "prawda", była niezgodność w ocenie stanu rzeczy. W takim momencie, uzyskały życie dwa terminy, "prawda" i "kłamstwo". Jeden bez drugiego nie istnieje a wartości, które są im przypisywane, poosiadają niestabilny charakter. W zależności od punktu widzenia człowieka, lub jego potrzeb, ta sama sprawa, może być określana różnorako, raz prawdą, innym razem kłamstwem.

Leszo

46/ Jaka bryła platońska pojawiła się jako pierwsza w procesie "organizowania" wszechświata?
46/ Proces organizowania przestrzeni wszechświata, należy odróżnić od procesu ewolucji materii wszechświata. W pierwszej kolejności była zbudowana przestrzeń wszechświata. Konstrukcja tej przestrzeni, jest oparta na formach geometrycznych. Bryła czworościanu foremnego, Platon tę bryłę nazwał "tetraedr", jest podstawową bryłą konstrukcyjną tej przestrzeni. Przestrzeń wypełniona czworościanami, które łączą się wzajemnie tylko swymi wierzchołkami w naturalny sposób, generuje inne formy przestrzenne. W postaci pierwszej, czyli bez łączenia się dwóch lub większej ilości brył występuje ośmiościan foremny, Platon nazywa tę bryłę "oktaedr". Te dwie bryły są we wskazaniu Platona numerami 1 i 2, trafność jego oceny w kwestii budowy materii, była precyzyjna.
Platon twierdził, że materia zbudowana jest z brył foremnych. Twierdził również, że ta foremna jej struktura nie jest ciałem stałym, tylko samymi figurami geometrycznymi.
Przestrzeń, którą tu opisuję, to zbiór takich figur foremnych, o jakich mówił Platon. Bryły te posiadają tak małe zagęszczenie materii i są, tak małej wielkości, że nie mogą być postrzegane jako stała materia.
Szczególną cechą takiej konstrukcji przestrzennej, jest różnorodność. Lustrzane odbicie czterech trójkątów równobocznych, które wspólnie, tworzą większy w kolejności trójkąt równoboczny, jest symetryczne. Lustrzane odbicie, brył przestrzennych, których podstawami są te trójkąty, nie jest symetryczne.
Taka niesymetryczna przestrzeń geometryczna, posiadająca symetryczną podstawę, daje możliwość do rozwoju wielorakich form przestrzennych a z drugiej strony zabezpiecza powtarzalność rodzaju.
Przestrzeń geometryczna wszechświata w postaci takiej budowy, jest optymalnym miejscem do ewolucji materii. W kolejnych etapach proporcjonalnego powiększania brył geometrycznych, będzie ona uzyskiwała coraz większą gęstość, aż osiągnie stan ciała stałego. W kolejnych etapach ewolucji z takiego ciała stałego w procesie ewolucji biologii, powstanie przyroda. Ostatnim procesem ewolucji jest powstawanie form o coraz mniejszym zagęszczeniu. Tak ewoluje materia eteryczna, ciała duchowe.

47/ Co jest twoim zdaniem źródłem grawitacji i jaką "to coś" posiada podstawową charakterystykę?
47/ Zgodnie z wszystkimi cechami, jakie charakteryzują proces ewolucji wszechświata, którego teorię opracowałem na podstawie, posiadanych informacji, grawitacja jest rodzajem magnetyzmu. Źródłem grawitacji jest, zagęszczenie masy i związane z tym, zwiększenia przyciągania magnetycznego.
Dowodem na słuszność takiej teorii, jest zachowanie się ciała stałego w polu grawitacyjnym. Podstawową sprawą, jest uznanie faktu fizycznego traktującego o materii. Atomy są materią składową, wszelkich form fizycznych; w postaci ciała stałego, płynnego, gazowego i eterycznego. Te same atomy, wykazują różne zachowanie w polu grawitacyjnym. Dobrym przykładem jest ciało fizyczne, zbudowane w przeważającej masie z atomów tlenu. Skała krzemianowa w inny sposób podlega grawitacji niż woda. Woda lub lód z kolei, inaczej zachowują się w polu grawitacyjnym niż para wodna.
Jednak kluczowym dowodem jest fakt, że ciało stałe podlega w zupełnie innym stopniu grawitacji niż składowe tego ciała atomy. Występuje tu tylko różnica w zagęszczeniu masy. Wniosek jest następujący, wraz z zagęszczeniem masy zwiększa się jej oddziaływanie magnetyczne,

kwasmisia

48/ Jeśli dusza w/g waszych teorii jest śmiertelna, to co robić by żyła jak najdłużej?
48/ Wartości emocjonalne, które człowiek tworzy mają wpływ na instrumenty duszy. Materia emocjonalna tworzona przez człowieka, jest materiałem do budowy zmysłów duszy. W sytuacji młodych dusz, jeżeli te emocję będą negatywne, one nie powrócą do nieba. Jeżeli cywilizacja Lucyfera, nie wyrazi zgody na ich powrót do systemów wcieleniowych, te dusze zginą wraz z końcem ewolucji wszechświata.
Inaczej ta sprawa przedstawia się w stosunku do starych dusz. One z zasady, niezależnie od rodzaju emocji powracają do nieba po każdym wcieleniu. Jednak i one są zagrożone, zatrzymaniem w społeczności Lucyfera. Taka sytuacja może wystąpić, gdy człowiek z wcieloną starą duszą, będzie "kolaborował z Lucyferem".
Opisałem w skrócie sytuacje, gdy brak możliwości powrotu do nieba, uniemożliwi bardzo długie życie duszy.
W trakcie wcielenia nie występują wpływy w stosunku do duszy, innego rodzaju niż wskazane, powyżej. Jakiekolwiek działanie człowieka, nie może mieć wpływu, na długość życia duszy. Efekty życia człowieka nie mają wpływu na osobowość duszy, długość życia duszy w niebie zależy od osobowości a dokładniej, od jej aspektów uczuciowych.
Lulu (65 punktów)
AnandaNa

49/ Czy wolna wola jest równorzędna u wszystkich ludzi (ciężko umysłowo chorych lub ludzi w śpiączce - życie jak "roślina")?
49/ Prawo wolnej woli, jest prawem uniwersalnym mówi, że każdy może działać według własnego uznania w zakresie swojej postaci, w zakresie swoich myśli i uczuć. W tym miejscu to prawo, kończy swój wpływ. Działanie człowieka, jak i każdej innej postaci, podlega w stosunku do otoczenia prawu społecznemu, lub prawu naturalnemu.
Tylko człowiek w pełni świadomy zasad i skutków, które wynikają z łamania prawa wolnej woli, może postępować w myśl tego prawa. W takich warunkach życia społecznego, gdzie nie występują, przyczyny konfliktowych oddziaływań, bez większych problemów w naturalny sposób to prawo będzie działało.
Człowiek na ziemi, takich warunków nie znajdzie, czyha na niego wiele pułapek, których nie chce, lub nie potrafi ominąć. To, w jakim stopniu skorzysta z prawa wolnej woli, zależy tylko, od jego świadomość. Jeżeli świadomość, (można ją porównać do kapitana okrętu podczas burzy), ma przeprowadzi człowieka przez życie, bez większych problemów emocjonalnych, musi być odpowiednio ukształtowania. Każdy człowiek inaczej kształtuje swoją świadomość, nie ma dwóch identycznych. Stąd nie ma równorzędności wolnej woli u wszystkich ludzi. Stan świadomość u ludzi niezrównoważonych psychicznie lub chorych, nie jest wystarczająco dobrym kapitanem, do prowadzenia okrętu pt. człowiek żyjący na ziemi.



50/ Czym jest iluzja i dlaczego jest tak ważna w niektórych szkołach duchowych?
50/ Iluzja jest stanem, który pozwala rozpoznawać efekty a zamyka drogę zrozumienia i poznania, przyczyny i skutku. Człowiek żyjący w iluzji, nigdy nie pozna źródeł i podstawowych wzorców.
Nie znam szkół duchowych ani ich programów, całą wiedzę osiągnąłem we własnym zakresie poznawania.

51/ Czym jest energia?
51/ Energia występuje w miejscu, gdzie środowisko fizyczne, zostanie poddane zmianie stanu. Cechy energii, są zależne od rodzaju środowiska fizycznego i charakteru przyczyny, która wywołuje jego zmianę. Każdy objaw aktywność fizycznej w procesach ewolucji wszechświata, wywołuje określoną energię. Gdy przyczyna, lub przyczyny zmiany stanu przeminą, środowisko fizyczne powraca do naturalnego stanu z uwzględnieniem zmian, zależnych od wpływu przyczyny. Każdy krok w procesach ewolucji wszechświata, objawia się emisją energii i zmianą stanu.

Strzała

52/ To ja także mam pytanie. Skoro nadchodzą czasy ostatczne, to co właściwie powinniśmy robic z naszym życiem?
52/ Nie jest istotny czas, w jakim żyje człowiek, istotna jest forma życia emocjonalnego. Emocje to najważniejsza rzecz, jaką człowiek tworzy z punktu widzenia Boga. Problemem nie są czasy ostateczne, problemem jest nasze środowisko życia. W otaczającym nas świecie występuje niezliczona ilość przyczyn do tworzenia negatywnych uczuć.
Najlepszą drogą życia i postępowania, jaką możemy zastosować w tym środowisku, jest stopniowe ograniczanie ilości tworzonych przez nas ocen, które nie dotyczą naszych spraw. Dystans do zdarzeń, które nas otaczają i tylko z pozoru są na naszej drodze, to rzecz bardzo istotna w kwestii uwolnienia się z pod niszczących wpływów.

Tao

53/ co myślisz o idywidualnym wzrości/odkrywaniu własnej istoty, bez podązania już wytyczonymi "ścieżkami?
53/ Taka droga jest najwłaściwsza, bo jej efekty będą zgodne z potrzebami. Takiej drogi życia życzę każdemu człowiekowi. Istotnymi czynnikami na takiej drodze są wyżej opisane sprawy związane z wolną wolą, świadomością i kwestia oceniania.

Omgwtf

54Wiec zaczne: skoro jetesmy ludzmi stworzonymi na podobienstwo boga, a wiec dobzi, kochajacy e
tc. to dalczego dzieci, sa takie zle? Jesli rodzice nie wpoja im za mlodu, co dobre, a co zle, to beda sie zachowwyac jak zwierzeta, a nawet gorzej, czyli np. czerpac przyjemnosc z krzywdzenia innych osob, lub zwierzat. Dlaczego tak sie dzieje?
54/ Pierwsza kwestia, którą poruszyłeś/aś, to sprawa zwrotu; "jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga". W ramach tej informacji mieści się człowiek fizyczno - duchowy. Informacja, która mówi, że jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, wskazuje na cechy osobowości właściwe potrzebom Boga, dalej możemy odkryć, że człowiek na możliwość przyjęcia wcielanej duszy. Te dwa aspekty realnie odnoszą się do Boga w nich możemy dopatrywać się podobieństwa.
O jednej sprawie nie możemy zapominać. Warunki życia na ziemi są inne niż warunki życia w raju. Człowiek został tak wyewoluowany, by spełniał potrzeby Boga, żyjąc w środowisku takim, jakie oferuje raj. Ten precyzyjny instrument, jakim jest system psycho - emocjonalny człowieka, jest kompletnie rozregulowany tu na ziemi. Dzieci, które rodzą się w raju, nie podlegają takim wpływom na rozwój świadomości, jakim podlegają dzieci na ziemi.

Matiess

55/ Po co jest piekło skoro Pan Bóg jest taki miłosierny i każdemu przebacza
55/ Nie ma piekła. Wizerunek obrazujący Piekło i Czyściec, to efekt ewolucji wartości kultowych. Jeżeli kapłani chcą posiadać władzę nad wiernymi, muszą mieć do tego odpowiednie instrumenty. Jednak osobowości ludzi są tak różnorodne, że straszenie tylko karą Boga na niektórych nie działało. Piekło to już coś, w ramach tego wizerunku można było ująć naprawdę straszne rzeczy, które pozostaną do dyspozycji grzesznika.

Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)Czym Jest Prawda
Na jednym z portali internetowych Gryf rozwinął nieco kwestię "czym jest prawda".

Odpowiedź GRYF144 na temat dotyczący prawdy.

"Odpowiedź, która z mojej strony definitywnie powinna zakończyć wyjaśnianie "niewyjaśnianego", jak sądzisz tematu prawdy nie przypisanej wartości trwałej, a co z tego wynika, rzeczy, której jeszcze nikt nie wyjaśnił.

[quote="zebŻYDowski"]Na temat czym jest prawda łamali już sobie głowę najwięksi i sądzę że my do odkrycia czym ona jest nie dojdziemy. Chyba że podążymy za: Jam jest prawdą i kto we mnie uwierzy choćby i umarł żyć będzie.[/quote]

W tym twoim stwierdzeniu ująłeś dwie kwestie; "nikt nie wyjaśnił i nie wyjaśni czym jest prawda" i druga kwestia - "chyba, że przyjmiemy to na wiarę."
Z punktu widzenia logiki, wyjaśnić można wszystko, czym jest prawda również.

"Jam jest prawdą i kto we mnie uwierzy choćby i umarł żyć będzie" - ta wypowiedź jest w najwyższym stopniu nieprawdziwa.
1/ Prawda jest zbiorem wartości, który dla dowolnej postaci posiada indywidualny dla niej, a nadrzędny względem drugiej strony tematu - ciężar gatunkowy.
Ta nieosobowa cecha prawdy niweluje zwrot: "Jam jest prawdą". Abstrahując od wskazywania postaci, jeżeli takowa określi siebie jako prawdę - kłamie.
Dowód; jeżeli już trafi w wartość, którejś ze stron konfliktu (bez konfliktu prawda nie ma racji bytu), to nie będzie prawdą drugiej strony, odnoszącej się do tematu.

[quote="zebŻYDowski"]Ustawmy w rzędzie 10 ludzi w kolejności od upośledzonego umysłowo do filozofa w porządku wzrastającej wiedzy i inteligencji. Każdy posiada swoją, ograniczoną z uwagi na ograniczenia umysłu prawdę. No i mamy 10 prawd Kiaro. Z tym że i filozof wszystkiego nie wie. Jest zatem jakaś 11 prawda o której temu filozofowi sie nie śniło. [/quote]

Druga sprawa; dziesięć osobowości ( w stosunku do określania wartości zastosowania odnośnika "prawda", który dla mnie określa wartość, ale z mojego punktu widzenia), nie liczy się inteligencja, liczy się tylko potrzeba, inaczej mówiąc tu decyduje osobowość. Nie jest istotne jak są inteligentne lub rozwinięte postacie, ważne są ich wartości.
Przykład: jabłko. Smakuje go największy filozof i stwierdza, że jest niesmaczne. Smakuje to jabłko osoba niedorozwinięta, mówi - smaczne. Kto ma rację? Po której ze stron leży prawda? Istnieje tylko niezgodność, prawda jest ich własną wartością i wynikiem potrzeb smakowych. Każdy przypadek związany z dowodzeniem prawdy, odnosi się do takich zasad, a bez konfliktu interesów nie byłoby prawdy.
Więc czym jest prawda?...

Pan Zastępów."
goerlitz (167 punktów)Odp: Propozycja odpowiedzi na 100 trudnych pytań
no cóz !Trudno mówić o wszystkim!Myśle że powinnismy sie skupić na tych o których była ljudzi lubie Was wszystkich i prosze mi nie gadać o tym bęcwale Jezusie!
Lulu (65 punktów)
>no cóz !Trudno mówić o wszystkim!Myśle że powinnismy sie skupić na tych o których była ljudzi lubie Was wszystkich i prosze mi nie gadać o tym bęcwale Jezusie!
>

ad populum..

-----------------

Matiess

56. Czym są myśli i uczucia, jakie mają zadanie i jaka jest ich geneza (przyczyny)?

Odpowiedź

Myśl i uczucia.
Człowiek posiada wyjątkowo rozbudowany system psycho - emocjonalny, jest postacią, która nie ma sobie równych we wszechświecie.
System psycho - emocjonalny człowieka jest złożony z pięciu podstawowych elementów;

1/ mózg wraz z systemem percepcji,
2/ umysł nad świadomości,
3/ umysł pod świadomości,
4/ splot słoneczny,
5/ świadomość.
Zadaniem systemu psycho - emocjonalnego, które wynika z przyczyny ewolucji, jest zarządzanie postacią człowieka z wcieloną duszą w zakresie życia biologicznego i duchowego, toczącego się, w środowisku społecznym na ziemi.


MYŚLI I ICH POWSTAWANIE

System psycho - emocjonalny, jest skonfigurowany w taki sposób, by naturalne bytowe potrzeby człowieka, wnosiły podstawową przyczynę do hierarchii jego procesu działania. Proces myślowy, inicjowany jest w sferze zmysłowej, która podlega mózgowi. Z mózgu informacje obrazujące postrzegane stany, są przesyłane do umysłu nad świadomości. Ten twór astralny, umysł nad świadomości posiada olbrzymi potencjał w zakresie zdolności myślenia.
Po otrzymaniu informacji z mózgu, opracowuje najlepszą według jego ocen, informację o stanie reakcji. W następnej kolejności, informacja o stanie reakcji jest przesyłana do drugiego umysłu astralnego pod świadomości. Ten drugi umysł astralny, odpowiada za bezpieczeństwo potrzeb bytowych człowieka. Z natury, jego potencjał inteligencji jest nieporównywalnie niższy od potencjału nad świadomości. Jednak do wykonywania powierzonych mu zadań, taki musi być.
Po otrzymaniu informacji z nad świadomości, pod świadomość ocenia przydatność formy reakcji opracowanej przez nad świadomość. W przypadku, gdy reakcja człowieka może być niekorzystna w stosunku do potrzeb bytowych, pod świadomość żąda od nad świadomości, zmiany programu informacji o stanie reakcji.
W trakcie uzgadniania wartości reakcji, pomiędzy umysłami astralnymi, znajdująca się obrębie splotu słonecznego woda w postaci wolnych mikro kropelek, podlega szczególnego rodzaju wpływom. Te bardzo małe kuleczki wody, podlegają wpływowi pola magnetycznego gdzie zostają nasycone magnetycznie.
Emiterem tego pola magnetycznego jest splot słoneczny, a że ta emisja przebiega w przestrzeni umysłu pod świadomości, dochodzi do wzajemnego oddziaływania. Szczególną cechą fizyczną pod świadomości, jest zdolność zmiany swojej objętości przestrzennej.
W stanie fizycznym, który można określić jako naturalny, pod świadomość posiada taką wielkość, jaka pozostaje w sytuacji, gdy nie zachodzą procesy uzgadniania wartości dla jakości reakcji. W momencie, gdy człowiek świadomie decyduje, co ma czynić, dochodzi do zmiany wielkości przestrzeni pod świadomości.
Taka zmiana, zagęszczenia lub rozrzedzenia masy materii w przestrzeni pod świadomości i splotu słonecznego, jest przyczyną do zmiany stanu pola magnetycznego tego rejonu. Taka zmienna magnetyczna w każdej chwili, inaczej wpływa i nasyca mikro kropelki wody, które się tam znajdują a nie są związane w ciele biologicznym
Swobodne kropelki wody, które z natury posiadają podobny potencjał magnetyczny, tu w tym zmiennym środowisku, uzyskują różnorodność. Taka różnorodność potencjału magnetycznego, mikro kropelek wody objawia się w postaci dużej różnicy w średnicy ich własnego sferycznego pola magnetycznego.

MATERIA EMOCJONALNA.

Działanie splotu słonecznego, powoduje "ciśnienie magnetyczne", jest to przyczyna, do wzajemnego wiązania się, mikro kropelek wody w zbiory przestrzenne. Konfiguracja tych brył jest ściśle zależna od tematu. Taka konfiguracja jest szczególną formą zapisu informacji, związanej z procesem myślenia.
Zbiór form w postaci różnego kształtu przestrzennych bryłek, zbudowanych z kropelek wody jest ciągiem zapisu informacyjnego, który jest zgodny ze stanem akcji i reakcji. Część takiego zbioru, przedostaje się do mózgu gdzie, uzyskują przestrzenną formę materii eterycznej, zwana myślokształtami.
Zdecydowanie największa ilość, powstających w przestrzeni splotu słonecznego formacji myślowych, przenika w przestrzeń otaczającą człowieka.
Jest to, materia emocjonalna, masa materii, która powstaje niezależnie od woli człowieka. W zależności od stopnia nasilenia emocji, ta materia posiada charakter określany jako uczucia lub emocje.

Pan Zastępów
Lulu (65 punktów)KONFERENCJA
W niedzielę dnia 30.03.08 o godzinie 17:00+ | odbędzie się konferencja głosowa z udziałem GRYFA144 - osoby chcące uczestniczyć w konferencji muszą posiadać zarejestrowane konto na mesjasz.pun.pl | i pod nickami z forum zostaną zaproszeni na konferencje | Rozmowa odbędzie sie poprzez Ventrilo - komunikator głosowy; którego opis instalacji znajdziecie pod adresem mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?id=372 [b]Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w konferencji proszę wysyłać mi na "PW" lub gg: 6340244

Pozdrawiam serdecznie
Lulu (65 punktów)Odp: KONFERENCJA



AnandaNa

57. Czym/kim jest wspomniany w odpowiedziach Lucyfer?

57/ Lucyfer, postać ogólnie znana, lecz tylko w niewielkim stopniu właściwie przedstawiana. Jego pierwsze pojawienie się we wszechświecie, spowodowane było zdarzeniami, które wystąpiły w niebie. Był to czas, bardzo poważnych zmian w emocjonalnej formie życia duszy. Istotą takich zmian, była chęć przedłużenia życia każdej duszy, która żyje w niebie
Wprowadzenie w życie takich planów, wymagało przeprowadzenia bardzo istotnych dla duszy zmian w jej systemie instrumentów osobistych, czyli zmiany zakresu działania zmysłów. Postać duszy w trakcie ewolucji, tak rozwinęła swoją postać, że umysł i osobowość, inaczej cała istota wartości postaci, jest oddzielona od sfery zmysłów.
Człowiek żyjący z wcieloną dusza, jest twornikiem materii na takie zmysły z materii emitowanej z układu emocjonalnego człowieka, tworzą się i asymilują z ciałem duszy instrumenty jej zmysłów. Wcielana w postać człowieka młoda dusza, już jest dojrzałą w swej istocie osobowej postacią. Jednak ta, już rozwinięta postać duszy, nie może nawiązać kontaktu z innymi duszami i z całą infrastrukturą w środowisku nieba. Innymi słowy; ona nie może aktywnie żyć w niebie.
W takiej formie budowy postaci duszy, gdzie jej kompletna osobowo i umysłowo istota, jest oddzielona od jej własnych instrumentów zmysłowych, można czynić zmiany w polu instrumentów. Dla przykładu; człowiekowi zakłada się implanty, które zmieniają słuch, smak, wzrok itp.
Większością głosów w obowiązkowym referendum, przyjęta została decyzja o przeprowadzeniu zmian. Biorąc pod uwagę podstawowa zasadę wolnej woli, dusze, które nie wyraziły zgody na taka zmianę swoich form życia emocjonalnego, mają prawo do zachowania poprzedniej formy. Zaistniała sytuacja, która zmusiła nas do działań zabezpieczających przyszłe środowisko nieba, takie gdzie inaczej emocjonalnie postępujące dusze muszą mieć odpowiednie warunki do życia.
Obecność w takim środowisku dusz, które emitują negatywne emocje a w takiej formie przebiegało życie w niebie do czasu tamtych zmian, była niedopuszczalna. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji, było przygotowanie bezpiecznej enklawy życia dla dusz, które nie chciały zmienić swojego życia. Taka enklawa nie mogła być zbudowana w środowisku nieba, ze względu na bezpieczeństwo jego mieszkańców. Postanowiliśmy zbudować ją w naszym wszechświecie i umieścić w niej wszystkie dusze wraz z Lucyferem.
Lucyfer jest jedna z dusz, które piastowały w niebie najwyższe godności, był członkiem Rady Głównej Nieba. Posiada szczególne instrumenty, dwa diademy, instrumenty, które posiadają tylko członkowie najwyższej rady nieba, zachowują je dożywotnio z wyjątkiem sytuacji szczególnych, gdyby taka dusza dopuściła się poważnych wykroczeń.
Umieszczenie Lucyfera wraz z innymi duszami w enklawie, zbudowanej w naszym wszechświecie, niosło z sobą określone warunki.
W każdym czasie, gdy Rada Główna Negatywnej Cywilizacji Duszy, podejmie decyzje o zmianie stanowiska względem zasad życia, mogą powrócić do społeczności nieba.
Mimo prób, jakie przeprowadziliśmy, nie udało nam się zmienić stanowiska ich rady. Ostatnie trzy takie próby przeprowadziłem osobiście z racji, że jestem we wszechświecie, lecz nie dały one zadowalających rezultatów. Jedno, co osiągnąłem to, wiedza o rzeczywistym nastawieniu społeczności cywilizacji Lucyfera, jest ona odmienna od stanowiska rady.
Sytuacja, jaka zaistniała we wszechświecie z przyczyny wpływu Lucyfera, (przypisanie wpływu tylko Lucyferowi jest formułą, związaną z odpowiedzialnością władzy w istocie wpływ, mają również inne dusze z jego cywilizacji), spowodowała szereg zakłóceń w konsekwencji, doszło do tego, ze młode dusze zostały wbrew ich woli, zatrzymywane w cywilizacji Lucyfera.

Yulian

58. Co to jest zło, jaka jest jego natura i przyczyna?

58/ Zło z definicji, określane jest, jako przyczyna negatywnego wpływu na człowieka. Wpływ taki, może powstawać w różnych warunkach i z przyczyny, która tylko w najbardziej ogólny sposób określa takie źródło zła. Źródło zła, jest odnoszone do klimatu społecznych potrzeb, klimatu wierzeń i do indywidualnych odniesień. Zło łatwiej jest wskazać, przez efekt, niż według jego przyczyny źródłowej.
W efektach, które objawiają się z przyczyny ewolucji wszechświata, nie występuje zło. Również efekty pracy istot duchowych w niezakłóconych warunkach, istot, które są wyewoluowane we wszechświecie, nie objawiają zła.
ZŁO OBJAWIA SWÓJ WPŁYW, TYLKO W EFEKTACH ŻYCIA CZŁOWIEKA.
Źródeł zła, należy poszukiwać tam, gdzie występują rozpoznane jego przyczyny. Pozwolę tu sobie, na ominięcie całej genezy przyczyny i skutku występowania zła, wskażę samo źródło.
Jeżeli w naturalnych warunkach życia wszechświata zło nie występuje, to znaczy, że jego przyczyny zostały tu przyniesione. Po drodze przyczynowo skutkowej, jak po nitce do kłębka, można dojść do źródeł zła. Jak już wyżej napisałem, pomijając drogę przyczynową, wskazuje na źródło zła Cywilizację Lucyfera.
Końcowy efekt zła, zatrzymanie duszy w tej cywilizacji, był podstawową przyczyną inicjacji takich form oddziaływania na człowieka. Ziarnem tego procederu, są wpływy przyczynowe w umyśle nadświadomości człowieka. Charakter takich wpływów, określał, nieznane uprzednio, potrzeby posiadania wartości dodanych, do zbioru potrzeb podstawowych w raju.
Rozpoczął się proceder organizowania "zbiorów własnych" zalążek "posiadania". W dalszej ewolucji, procesu zdobywania i powiększania zbiorów własnych, wytworzyła się konkurencja, która z kolei inicjowała ekspansję drastyczności w działaniu.
Generacja kolejnych, coraz drastyczniejszych metod, była już tylko kwestią czasu a w naszej cywilizacji obserwujemy apogeum możliwości zniszczenia i zaślepienia.
Lulu (65 punktów)Dalsza część powyższego tekstu.

59. Dlaczego Bóg pozwolił na istnienie zła?

59/ Cywilizacja Nieba nie posiada bezpośredniego wpływu, na tok ewolucji we wszechświecie. Problem, jaki powstał w naszym wszechświecie, jest przypadkiem jednostkowym, który należy usunąć indywidualnie.
Zło, które jest efektem wpływów cywilizacji Lucyfera, nie stwarza zagrożenia w innych wszechświatach, również nie powoduje zmiany w przyczynowości wpływającej na procesy ewolucji. Jest ono, zewnętrznym wpływem a moja misja ma na celu, usunięcie instrumentów oddziaływania na człowieka, co w efekcie pozbawi Lucyfera skuteczności działania.
W konkluzji; Bóg nie wyraża zgody na istnienie zła a jego przeciwdziałanie, objawia się wysłaniem grupy wybranych dusz, których zadaniem jest usunięcie zła z życia człowieka.



Annagret

60. Czy walka ze złem jest potrzebna, jak można walczyć z kimś kogo obejmuje się swoją bezwarunkową miłością?

60/ Walka ze złem. Takie działanie jest obowiązkiem, prawem i sztandarem, wielu ludzi a w szczególności kultów.
Pytanie, jaki rodzaj walki ze złem będzie skuteczny?
Jeżeli źródło zła, jest początkiem głębokiego systemu, który jest poza zasięgiem możliwości wpływu człowieka, to jak człowiek może skutecznie, walczyć ze złem?
Obrona, to jest jedyna droga, która może ochronić nas przed wpływem na naszą świadomość, wpływem powodującym destrukcje naszego działania. Przeszkodą, która blokuje taki rodzaj działania jest wyznaczanie pozycji zła, wskazywanie jego nośników w życiu innych ludzi. Błąd i jeszcze raz błąd.
Określenie "walka ze złem" jest sloganem ukutym, dla potrzeb władzy i wskazywania innych, na ogół wyznaczonych do eliminacji. Nigdy walka ze złem nie dała rezultatów na polu społecznym, jedyny efekt takich działań to smutek i żal. Paradoksem jest, że takie efekty emocjonalne są założeniem źródła zła, jako jego cel.
Obrona, łatwo powiedzieć trudniej wykonać. Człowiek z natury jest obserwatorem i naśladowcą, do skutecznego wykonania obrony przed złem, niezbędny jest dystans i selekcja wzorców.
Pytanie w swoim ukrytym znaczeniu dotyczy walki ze złem, która jest aprobowana przez Boga. Jedyną formą walki ze złem aprobowaną przez Boga jest ta, którą ma do wykonania grupa ludzi wybranych przez niego.
Ja odpowiadam za wykonanie tej misji, posiadam odpowiednią wiedzę i predyspozycje. Są na ziemi ludzie, którzy zrozumieją, co do nich mówię i również będą mogli wykonać swoją część zadania.
Największym naszym wrogiem, jest wypaczone pojęcie ludzi o tej walce. Lucyfer dobrze wiedział, jak pokierować rozwojem świadomości człowieka na ziemi i precyzyjnie zastosował swoje instrumenty. Tak pokierował rozwojem duchowym człowieka by ten wypaczył swoje oceny stanu rzeczywistego takich pojęć jak, miłość i walka.
Myślenie człowieka w tych kwestiach, osiągnęło stan absurdalny, bo jak inaczej nazwać taki zwrot; "miłością pokonasz zło", albo "walka miłości ze złem". Takie myślenie "woła o pomstę do nieba", że również użyję niewłaściwego zwrotu.
Miłość jest stanem emocjonalnym w wyniku jej działania powstanie efekt w postaci materii emocjonalnej niezbędnej dla duszy,. Nie posiada ona cech broni i nie zadziała jako broń przeciwko złu. Człowiek żyjący w radości, który osiąga stany miłości, będzie szczęśliwy i niedostępny dla wpływów zła. Jego działanie to, dla innych wzór postępowania i szansa dla nich, osiągnięcia takiego samego bezpieczeństwa emocjonalnego.
Nie szargajcie słowa miłość, nie szarpcie jego brzmienia językiem, to uczucie jest dla zmysłów a nie dla słów.
Człowiek nie może przekazać miłości innemu człowiekowi, każdy z nas jest twórcą emocji a nie biorcą, tworzy sobie własne uczucia, korzystając z wzorów postępowania innych. Człowiek nie jest w stanie przyjąć czyjejś miłość w postaci przekazanej, przyjmie jego zachowanie jako wzór do jej wytworzenia.
Tym samym człowiek, nie może korzystać z miłości w walce. To, że tak czyni w swojej świadomości i zachęca innych, jest pułapką Lucyfera. Założył On, że wprowadzając takie myślenie i działanie ludzi, złapie w tę iluzje tych, którzy tu przybyli by wykonać prawdziwa walkę.

Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)ODPOWIEDŹ
Jest to dopis do pytania 60 do którego się odniósł użytkownik forum Cheops "ptak"


Pan Zastępów napisał:
Myślenie człowieka w tych kwestiach, osiągnęło stan absurdalny, bo jak inaczej nazwać taki zwrot; "miłością pokonasz zło", albo "walka miłości ze złem". Takie myślenie "woła o pomstę do nieba", że również użyję niewłaściwego zwrotu.
Miłość jest stanem emocjonalnym w wyniku jej działania powstanie efekt w postaci materii emocjonalnej niezbędnej dla duszy,. Nie posiada ona cech broni i nie zadziała jako broń przeciwko złu. Człowiek żyjący w radości, który osiąga stany miłości, będzie szczęśliwy i niedostępny dla wpływów zła. Jego działanie to, dla innych wzór postępowania i szansa dla nich, osiągnięcia takiego samego bezpieczeństwa emocjonalnego.
Nie szargajcie słowa miłość, nie szarpcie jego brzmienia językiem, to uczucie jest dla zmysłów a nie dla słów.
Człowiek nie może przekazać miłości innemu człowiekowi, każdy z nas jest twórcą emocji a nie biorcą, tworzy sobie własne uczucia, korzystając z wzorów postępowania innych. Człowiek nie jest w stanie przyjąć czyjejś miłość w postaci przekazanej, przyjmie jego zachowanie jako wzór do jej wytworzenia.
Tym samym człowiek, nie może korzystać z miłości w walce. To, że tak czyni w swojej świadomości i zachęca innych, jest pułapką Lucyfera. Założył On, że wprowadzając takie myślenie i działanie ludzi, złapie w tę iluzje tych, którzy tu przybyli by wykonać prawdziwa walkę.

--------------------------------------------------------------------------------------
>

Lucyfer korzystając ze zniewolonego człowieka, wypowiedział słowa, które w/g niego powinny uratować sytuacje wymykającą się z pod kontroli. Na ziemi od tysięcy lat czyni starania by zniewolić człowieka. Teraz w czasach ostatecznych zbiera plony swojej pracy, jego wpływ został zachwiany wypowiedzią w kwestii miłości i zła. Taka wypowiedź znalazła się w odpowiedzi na "100 trudnych pytań".

Pan Zastępów.


Ptak czyniąc wolę Lucyfera objawił jego słowa ludziom na ziemi i odpowiedział na cyt: Pana Zastępów {znajdujący się powyżej w tekście }.

Forum Cheops
ptak:
Załóżmy, że Lucyfer działa pod postacią mesjasza. Czując zagrożenie utraty wpływów poprzez podnoszenia się wibracji na Ziemi w związku z rozwojem uczuciowości człowieka, a w szczególności wzrostu miłości bezwarunkowej, próbuje umniejszyć jej znaczenie, jako instrumentu nie przydatnego do walki ze złem. Dlatego chce pozbawić człowieka wiary w skuteczność takiej walki. Dąży do odebrania ludziom nadziei.
W konsekwencji prowadzić to może do nieskrępowanego szerzenia się zła. Byłaby to wspaniała pułapka Lucyfera. Pozbawić mocy miłości bezwarunkowej, jako bezużytecznego narzędzia walki. Jednocześnie, nie mogąc całkowicie potępić miłości, przypisuje jej jedynie rolę ochronną. Fakt, człowiek szczęśliwy i kochający jest trudno dostępny dla niskich wibracji. Czyż nie jest to jednak skuteczna walka ze złem? Rozwijając w sobie miłość bezwarunkową pozbawia się siły rażenia zła. Im więcej ludzi o takiej wibracji, tym pole działania zła coraz mniejsze, aż do całkowitej eliminacji.
Przecież w niebie nie ma zła, bo dusze wibrują miłością. Skoro nie można przekazać uczucia innym, skoro każdy jest twórcą emocji, to tylko wytwarzając miłość pozbawia się mocy zła. Jest to więc, jak najbardziej skuteczna walka ze złem.
Lucyferowi nie chodzi zapewne o złapanie w iluzję garstki dusz przybyłych tu rzekomo do walki z nim, lecz o złapanie w iluzję wszystkich dusz żyjących na Ziemi. Byłoby to jego wspaniałe zwycięstwo.
Mesjaszu, jesteś bardzo zimny i taki techniczny. Inaczej wibrują słowa Jezusa. Inną rolę przypisywał Jezus miłości, inne nauki głosił.

----------------------------------------------------------------------------

To jest przekaz Lucyfera, w treści, którego można odczytać ukryte znaczenie wskazujące czego się boi i co uczynił niszcząc ludzkie uczucia na ziemi. Wypowiadając swoje słowa przez sługę człowieka, nie był w stanie ukryć prawdziwego ich znaczenia. Poniżej publikuję kwestie w kolejności chronologicznej tekstu napisanego przez PTAKA.

Pan Zastępów


---------------------------------------------------
Wyjaśnienie ukrytego znaczenia postu PTAKA.
---------------------------------------------------

ptak:

"Załóżmy, że Lucyfer działa pod postacią mesjasza."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Załóżmy, że Lucyfer widząc, jak coraz więcej jego tajemnic jest odkrywanych a teraz ta, w której zabiera człowiekowi miłość, budzi do działania przygotowanego na ten czas, swojego sługę PTAKA.


ptak:

"Czując zagrożenie utraty wpływów poprzez podnoszenia się wibracji na Ziemi w związku z rozwojem uczuciowości człowieka,"


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Czując zagrożenie utraty wpływów, mimo tego, że na ziemi wibrację nieustannie udaje mu się obniżać, mimo tego, że udało mu się oszukać człowieka, korzystając z iluzji, wpoił zaślepionym sługom, że rozwija się uczuciowość, a w rzeczywistości rozwija się myślenie o uczuciowości.


ptak:

"a w szczególności wzrostu miłości bezwarunkowej,"


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Tyle starania włożył w rozwój człowieka, by ludzie na ziemi, wypaczyli sobie znaczenie tego najważniejszego uczucia i zamienili je, uczuciem bezwarunkowej miłości. Miał nadzieję, że nikt tej tajemnicy nie odkryje a człowiek osłabiony, brakiem prawdziwych uczuć miłości, nie obroni się przed wpływem zła, które tak skrzętnie piastował.


ptak:

"próbuje umniejszyć jej znaczenie, jako instrumentu nie przydatnego do walki ze złem."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Dowódca wojsk nieba, próbuje wskazać moje oszustwo, dzięki, któremu zdobyłem już dużo ludzkich świadomości. Zorientują się, że miłością bezwarunkową nie obronią się przed złem.


Dalsza część niżej
Lulu (65 punktów)Odp: ODPOWIEDŹ
ptak:

"Dlatego chce pozbawić człowieka wiary w skuteczność takiej walki. Dąży do odebrania ludziom nadziei."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Dlatego obudziłem swojego sługę PTAKA, by jeszcze raz spróbować pozbawić ludzi resztek nadziei, na skuteczność miłości jako obrony przed złem.


ptak:

"W konsekwencji prowadzić to może do nieskrępowanego szerzenia się zła. Byłaby to wspaniała pułapka Lucyfera."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
W konsekwencji mojego ataku, gdyby udało się PTAKOWI, ludzie poddani miłości bezwarunkowej, uczuciu bez znaczenia, otwarci byliby na złudę zła. Ta moja pułapka byłaby wspaniała.


ptak:

"Fakt, człowiek szczęśliwy i kochający jest trudno dostępny dla niskich wibracji. Czyż nie jest to jednak skuteczna walka ze złem"


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Fakt, człowiek szczęśliwy i kochający jest niedostępny dla wszelkiego zła. Myślałem, że uda mi się oszukać ludzi i namówić by trwonili, najcenniejsze uczucie na bezcelowe działanie, jakim jest walka przeciwko mojemu wpływowi. Myślałem, że nikt nie zrozumie istoty zatrzymania mojego wpływu a jest przecież ona taka prosta, wystarczy nie oceniać i być szczęśliwym.


ptak:

"Rozwijając w sobie miłość bezwarunkową pozbawia się siły rażenia zła."



Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Udało mi się związać w świadomości człowieka informacje, budujące wiedzę o miłości bezwarunkowej, one się tam zakorzeniły. Jeżeli zostaną rozwiązane, stracę siłę rażenia zła w serce postaci człowieka.


ptak:

"Przecież w niebie nie ma zła, bo dusze wibrują miłością."



Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Pan Zastępów wyjaśnia, że w niebie nie ma zła, bo dusze posiadają zmysły zbudowane z materii emocjonalnej, którą tworzy człowiek w stanach miłości i szczęścia.


ptak:

"Skoro nie można przekazać uczucia innym, skoro każdy jest twórcą emocji, to tylko wytwarzając miłość pozbawia się mocy zła. Jest to więc, jak najbardziej skuteczna walka ze złem."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Skoro nie można przekazać uczucia innym, skoro każdy jest twórcą emocji, to tylko wytwarzając miłość pozbawia się mocy zła. Jest to, więc, jak najbardziej skuteczna obrona przed wpływem zła, którego przyczyny tak wytrwale przez tysiąclecia, staram się zakorzenić w umysłach ludzi.


ptak:

"Lucyferowi nie chodzi zapewne o złapanie w iluzję garstki dusz przybyłych tu rzekomo do walki z nim, lecz o złapanie w iluzję wszystkich dusz żyjących na Ziemi. Byłoby to jego wspaniałe zwycięstwo."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Nie istnieje potrzeba łapania w iluzje ludzi żyjących na ziemi, już dawno to uczyniłem. Mam takie instrumenty jak; kulty, religie i ezoterykę - moje najmłodsze i najukochańsze dziecko, które spłodziłem, by łapać stare dusze. Nie powiem, jak na razie idzie mi nieźle.
Chodzi mi tylko o złapanie w iluzje tej garstki ludzi, którzy przybyli tu na ziemie wraz ze swoim dowódcą, by zniweczyć mi, moje możliwości oszukiwania ludzi.


ptak:

"Mesjaszu, jesteś bardzo zimny i taki techniczny. Inaczej wibrują słowa Jezusa. Inną rolę przypisywał Jezus miłości, inne nauki głosił."


Wskazanie ukrytego znaczenia działania Lucyfera:
Uczyniłem w umysłach ludzi taki bałagan, między innymi po to, by słowa Pana Zastępów o miłości przyjmowali jako zimne a moja zimna miłość bezwarunkową, jako gorące uczucie.
Przez dwa tysiąclecia, korzystając z mojego ukochanego instrumentu, jakim są religie, wprowadziłem tak wielką iluzję, że nikt nie rozumie ani Chrystusa, ani Pana Zastępów.


Pan Zastępów
Lulu (65 punktów)61-65
AnandaNa
61. Czym jest wiedza, a czym niewiedza i jaki ma to wpływ na rozwój duchowy?

61/ Wiedza jest sumą nabytych informacji. Możliwość przyswojenia informacji zależy od inteligencji i doświadczenia. Człowiek mający odpowiednio duży zasób inteligencji i doświadczenie, może osiągnąć taki stopień rozwoju, który jest określany mianem mądrości.
Wiedza nabyta przez człowieka mądrego owocuje również u tych, którzy mają z nim kontakt.
Wiedza nabyta przez człowieka, który nie miał szczęścia osiągnąć stanu mądrości, może nie wydać owocu.
Niewiedza jest to, brak dostępu do informacji, lub brak zrozumienia przekazu.


iq1000
62. Co czeka zwykłego człowieka po śmierci?

62/ W stosunku do śmierci i duszy nie istnieje różnica pomiędzy ludźmi. Człowieka po śmierci czekają określone procedury, lecz ich charakter nie dotyczy oddziaływania na poziomie świadomości. Świadomość jest pierwszym aspektem człowieka, który kończy życie w dosłownym tego znaczeniu Działanie świadomości zanika wraz z zaprzestaniem działania człowieka na poziomie percepcji. Jednak zbiór w postaci materii, będącej bazą świadomości istnieje do momentu istnienia biopola człowieka.
Następnym aspektem postaci człowieka, który przestaje funkcjonować jest nadświadomość. Czynności tego umysłu tracą możliwość działania z chwilą zaprzestania pracy mózgu. W momencie, gdy mózg nie tworzy już myślokształtów, nadświadomość nie otrzymuje informacji o stanie reakcji jak również, wyników związanych z działaniem systemu percepcji.
Koniec działania, nadświadomości jest sygnałem do wyprowadzenia z człowieka wcielonej duszy. Wraz z dusza są odinstalowane trzy inkarnowane ciała astralne, które wchodzą w skład nadświadomości.
Kolejnym etapem, kończenia programu życia człowieka jest obumieranie ciała biologicznego z co się z tym wiąże zaniku biopola. Zanik biopola, jest sygnałem do odprowadzenia kolejnych trzech istot astralnych inkarnowanych w dolne, czakramy, które tworzyły podświadomość. Wraz z zanikiem biopola również, zanika zbiór materii umysłu świadomości człowieka.
Koniec istnienia człowieka to rozwiązanie wszystkich form biologicznych i uwolnienie cząstek mineralnych, które są określane mianem prochu.


u iq1000
63.Jaki jest sens ludzkiego istnienia?

63/ Spełnienie potrzeb Boga. Tak w największym skrócie można określić sens istnienia człowieka.
Jaki opór i bunt u wielu ludzi wywoła takie stwierdzenie?
Człowiek, który rozwinął swój intelekt i nabywa wiedzę, człowiek idący drogą ekspansji cywilizacji w kierunku poznawania coraz to nowych annałów wiedzy, taki człowiek żyje na ziemi. Informacja, która mówi, że sensem życia jest zupełnie, co innego, staje się informacją ze świata absurdu. Kto tak rozwinięty może zrozumieć istotę potrzeb Boga a zarazem nie wykazać swojego wewnętrznego buntu. Jeżeli te dwa aspekty życia człowieka, które są już zaistniałym faktem, pogodzimy z sobą, wiedza nie będzie przeszkodą na drodze życia zgodnej z potrzebami Boga i światłego człowieka.
Z punktu widzenia tak myślącego człowieka, sens życia nie będzie miał jednostronnego aspektu. Dla niego Bóg, będzie stał po stronie szczęścia a rozwój intelektu po stronie wiedzy. Teraz, taki człowiek osiągnie większe korzyści na polu rozwoju osobistego a jego wzór pozwoli innym, zmienić punkt oceny sensu życia człowieka na ziemi.


a jak myślisz
64. czy wszechświat się skończy i jeśli tak to co będzie potem ?

64/ Wszystko, co żyje ma swój początek i koniec. Wszechświat posiada dwa aspekty swej konstrukcji; pierwszy, jest to forma stabilna, która precyzyjnie rozmieszcza, źródła masy materialnej potrzebnej do tworzenia materii wszechświata, drugi aspekt to zmienna postać ewoluującej materii.
Pierwszy aspekt z powodu braku aktywnych zmian posiada bardzo długi czas życia, drugi aspekt swój czas życia ma określony czasem eksploatacji.
Czas drugiego aspektu życia wszechświata, wynika z jednej podstawowej przyczyny - eksploatacji środowiska, które nadaje się do wyewoluowania człowieka.
. Środowiskiem określam całokształt życia drugiego aspektu, od powstania pierwszej formy materialnej, jaką jest cząsteczka dźwięku, do rozwiązania ostatniego atomu, lub innego zagęszczonego zbioru, starego procesu ewolucji.
Przyczyną rozwiązania materii atomowej, jest wyeksploatowanie systemów gwiezdnych, na których można utworzyć biologię, odpowiednią dla ewolucji człowieka.
W tym miejscu, muszę wyjaśnić to, że drugi i następne cykle ewolucji wszechświata, swój początek mają w środowisku fizycznym, w którym już istnieje materia dźwięku i światła. Jest ona odzyskana z atomowej materii wszechświata poprzedniego cyklu ewolucji.
Pierwszy cykl, obejmuje powstanie masy materialnej w postaci dźwięku i światła a w dalszej kolejności, powstawanie z niej atomów.
W drugim i kolejnych cyklach, masa materii dźwięku i światła, już nie musi być tworzona, będzie odzyskana z rozprężanych cząstek, które są cząstkami składowymi atomów, takich jak protony i elektrony, tudzież z wielu innych form fizycznych, zagęszczonych mas.
W konkluzji do pytania; wszechświat kończy swoje życie cyklicznie, po wyeksploatowaniu planet, nadających się do wyewoluowania człowieka. Po każdym cyklu pozostaje w przestrzeni wszechświata materia w postaci sferycznych cząstek dźwięku i w postaci fotonów światła. Te dwie formy cegiełek, cegiełek w polu magnetycznym przestrzeni wszechświata, ponownie utworzą atomy a z nich gwiazdy i człowieka.


DALEJ NIZEJ
Lulu (65 punktów)Odp: 61-65
dryf
65. Kto stworzył materialny świat.

65/ Materialny świat, jak i świat duchowy, wyewoluował w środowisku przestrzeni wszechświata. Ewolucja biologii i człowieka, są procesami sterowanymi, kontrolę nad tymi procesami piastują ogrodnicy astralni.
Wskazywany na stworzyciela Bóg, jest duszą, piastującą najwyższe stanowisko w cywilizacji budowniczych. Cywilizacja nieba, nie budowała całej formy obecnie istniejącego wszechświata, jedynie wykonała przestrzeń, w której ewoluują systemy gwiezdne. Po wykonaniu przestrzeni wszechświata, środowiska fizycznego, którego cechy fizyczne, są niezbędne do prawidłowego działania procesów ewolucji, budowniczowie zadysponowali do tej przestrzeni odpowiednią siłę motoryczną.


Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)66-70

Autor: Faustyna18

66. co się kryje pod pojęciem duchowość astralna???

66/ Używam określenia "duchowość astralna" w celu podziału całokształtu informacji, które opisują duchowość. Poza duchowością astralną wyróżniam jeszcze duchowość nieba, która wraz z duchowością astralną odnosi się do inteligentnych cywilizacji.
Pojęcie "duchowość astralna", ujmuje w zakresie wskazania wszystkie inteligentne formy życia, rozwinięte z myślokształtów, tworzonych w trakcie ewolucji życia we wszechświecie. Ewolucja tego typu form jak również istot, jest niezbędna do wykonania procesów ewolucyjnych, których efektem jest powstanie człowieka. Człowiek żyje w symbiozie z istotami astralnymi i dzięki ich pracy, niebo może wcielać dusze w ciało fizyczno duchowe człowieka.


Autor: harry666t

67. Dlaczego człowiek ma umysł

67/ Umysł a raczej umysły, które posiada człowiek, są niezbędne do tworzenia złożonych procesów myślowych. Trzy umysły człowieka, są tak dobrane, by każdy miał do wykonania zadanie dotyczące wpływu na postępowanie człowieka, wpływu, który jest zgodny z wyewoluowanymi predyspozycjami istot tworzących.
Umysł podświadomości, tworzą istoty duchowe, których ewolucja jest jeszcze silnie związana z postaciami fizycznymi. Tworzą umysł, który dba o potrzeby bytowe człowieka i jest w stanie wynegocjować swoje cele.
Z kolei umysł nadświadomości, tworzą istoty duchowe zdecydowanie wyżej wyewoluowane. Ich potrzeby są oderwane od spraw bytowych, tak rozwinięte istoty realizują się w gronie myślicieli. To, co będą pragnęły zrealizować, poprzez działanie i myślenie człowieka, nie zawsze będzie zgodne z zamierzeniami podświadomości
Trzeci umysł świadomość, powstaje w celu kontrolowania wpływu na postępowanie człowieka, dwóch umysłów duchowych. Świadomość, ma obowiązek postawić tym umysłom, takie żądanie, by zrealizowały jej zamiary w kwestii postępowania człowieka.
Taka forma konstrukcji umysłów i ich wzajemnej zależności, pozwala rozwijać w systemie psycho -emocjonalnym człowieka procesy myślowo- uczuciowe daleko odbiegające od naturalnych potrzeb postaci fizycznej, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej podstawowych potrzeb. Człowiek tworzy nieporównywalnie wyższej jakości uczucia w stosunku do innych istot, przy tym zachowuje swoją przyziemną egzystencję.
Dusza, która jest wcielana w ciało człowieka, potrzebuje materii emocjonalnej odpowiadającej takie wysokiej wartości uczuciowej, wynikającej z odpowiedniej jakości myśli.
Wysoka jakość procesów myślowych, może powstawać tylko w umysłach istot wysoko wyewoluowanych. Tu taki stan wartości, zabezpiecza umysł nadświadomości. Jednakże istota, która posiada taki umysł już dawno, dzięki procesowi rozwoju zatraciła cechy istoty fizycznej.
Odpowiednio nasycona materia emocjonalna może powstawać tylko w systemach emocjonalnych istot fizycznych. A materia emocjonalna, którą musi cechować z jednej strony odpowiedni potencjał a z drugiej jakość, nie powstanie ani w jednej, ani w drugiej istocie.
Z takich potrzeb charakterów i z takich przyczyn tworzenia się materii emocjonalnej, narodził się pomysł, wyewoluowania człowieka. Postaci człowieka, która będzie posiadała potrzeby fizyczne i potrzeby duchowe. Tak rozwijającego się człowieka, który w obu aspektach swojej osobowości, może osiągać wysoką jakość życia.
W trój układowej formie umysłu świadomość ma zadanie trzymania w ryzach zapędów duchowych umysłu nadświadomości i zgodę na takie spełnianie potrzeb bytowych, które będą do przyjęcia przez umysł nadświadomości.


kaznodzieja

68. Powiedziane jest że wszyscy trafią do nieba, a jak będzie się różnić droga grzesznika, od osoby "czystej" ??

68/ Grzesznik i osoba czysta. Jak ta sprawa wygląda z punktu widzenia Boga.?
Jakie efekty, czy drogę życia, definiuje określenie - grzech?
Z punktu widzenia potrzeb Boga, grzechem (formą niewłaściwego życia), jest brak w życiu człowieka, stanów radości, miłości i szczęścia. Jeżeli takie stany emocjonalne nie występują, dusza nie uzyska odpowiedniej materii emocjonalnej i nie będzie mogła powrócić do rodziny w niebie,
Takie życie człowieka, mimo, że wierzy w Boga, chodzi do kościoła, modli się a nawet jest wybitnie pobożną postacią w oczach Boga jest to życie grzeszne.
Z kolei osoba czysta, jest to człowiek, który żyje w radości i miłości, odczuwa stany szczęścia i te wartości powiela w czasie życia. Nie jest istotne, czy człowiek wierzy w Boga, jest religijny i czy pokazuje swoja postawę pobożnego.
Do nieba mogą powrócić tylko takie dusze, które zgromadziły odpowiednią ilość materii emocjonalnej, pochodzącej ze stanów szczęścia i miłości. Jeżeli człowiek nie wytworzy odpowiedniej ilości takiej materii, jego dusza nie będzie mogła powrócić do nieba, wiara tu nic nie pomoże.


Rockyyy

69. Bellum - obudź się. W zapowiedzi ponownego przyjścia Jezusa - jest powiedziane - iż wszyscy będziemy wiedzieć że to ON.

69/ Jeżeli jest zapowiedziane, tak jak twierdzisz w treści pytania, cyt; "iż wszyscy będziemy wiedzieć że to ON", to wiedz, że taka zapowiedź może się łatwo spełnić. Wystarczy by ON, poinformował w ogólnodostępnych publikatorach, że jest i wszyscy mogą wiedzieć. Czy w taką informację uwierzą, to już inna sprawa, zapowiedź spełni się z momentem opublikowania.
Lulu (65 punktów)66-70 dalej
Berith

70. www.npn.ehost.pl/upload/index.php?showtopic=2198
Koniec świata już się naprawdę zbliża. Mesjasz dotarł aż tutaj.
Może odpowiesz na takie fajne pytanie, które nie zawiera ani kpin, ani złośliwości, a jest jedynie spowodowane czystą ciekawością - skąd czerpiesz te pomysły? No ja rozumiem, że można trochę pozmyślać, ale to wszystko co Ty sobie wymyśliłeś przekracza wszelkie pojęcie.

70/ Pytasz się, skąd czerpię te wszystkie pomysły?
Przyjmuje, że piszesz o moich odpowiedziach i publikacjach na forum. W pierwszej kolejności z przyjemnością mogę cię poinformować, że te informacje to, tylko mała część całej mojej wiedzy. Czerpię tę wiedzę, dzięki odpowiednio rozwiniętej świadomości, którą uzyskałem w okresie 12 lat specjalnego ćwiczenia umysłu. Są w całokształcie tej wiedzy niuanse, które nie mają wskazań na ziemi, rzeczy, jakich tu nie zobaczymy, takie informacje uzyskałem w inny sposób niż wnikliwa obserwacja i logiczne myślenie.
Niektóre informacji, te z tych niedostępnych na ziemi, otrzymałem i ciągle otrzymuje, gdy jest mi brak jakiegoś ogniwa w łańcuchu wartości jakiegoś tematu. Dzieje się to w taki sposób, że w odpowiedniej chwili mam brakującą informację w świadomości.
Rzeczy, których nie można zobaczyć na ziemi, poznałem w niebie. Już ponad dziewięć lat dysponuję możliwością, podróżowania duszą do nieba, tam te rzeczy poznałem.


Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)71-75 1/2

old spirit
71. Ok, więc niby, dlaczego pogląd o tym, że Jezus przeżył ukrzyżowanie ma być gorszy od tego, że na krzyżu umarł?

71/ Problem, który mówi o przeżyciu ukrzyżowania, lub o tym, że Jezus umarł na krzyżu, jest kwestią sporną, pomiędzy wyznawcami wiary chrześcijańskiej a gronem ludzi, którym nie wystarcza li tylko słowo kapłana, czy zapis w Biblii. Zarówno zapisane w biblii informacje, jak i teologiczne dywagacje, posiadają w sobie sprzeczności.
W sprawie ukrzyżowania Jezusa, sprzeczności w treści przekazywanych informacji, przez kapłanów chrześcijańskich posiadają naturę, wymazywania z pokoleniowej pamięci, informacji źródłowych świadczących o tamtych wydarzeniach. W takiej sytuacji, zbiór informacji kultowych i nie tylko, (bo przemożny wpływ chrześcijańskich oligarchów, swoimi rękoma zmienia zapisy na kartach historii,} również informacji świeckiej, odnosi się do sporadycznie występujących odkryć źródłowych, jako do spraw nieuzasadnionych.
W takim klimacie, społecznego osądu sprawy ukrzyżowania Jezusa, głosy inne niż oficjalne giną jak kropla w oceanie.


asef
72. Czy jest szansa, że na ziemi zapanuje pokój?

72/ Takie pytanie, w samej rzeczy, jest jednym z najważniejszych dla człowieka, można porównać go z innym pytaniem;
Czy człowiek może żyć bez jedzenia?
Procesy zachowań człowieka, w jego podstawowy program świadomego działania mają wpisane posiadanie. By człowiek spełnił taki program musi, przystąpić do zdobywania, w trakcie spełniania swojej woli, często dochodzi do sytuacji przypominającej walkę.
Społeczeństwo jest zbiorem jednostek i sumą ich potrzeb. Zdobywanie na tym poziomie nazywamy wojną.
By takie działania straciły rację bytu, jednostka - człowiek musi, zaniechać zdobywania i spełniania swoich zachcianek.
W klimacie tej sprawy, mieści się rzecz, która jest wiodącym wskazaniem na planie oczekiwania na Mesjasza. Wskazana tam informacja, mówi, że Mesjasza będzie można poznać po tym jak w związku z jego działaniem, zapanuje pokój.
Wskazywany pokój będzie istniał w strukturze społecznej Syjonu, inaczej Nowego Jeruzalem.


dryf
73. Po co została spisana "Apokalipsa", skoro i tak wszystko musi, się wypełnić?

73/ To, co jest spisane w treści Apokalipsy, wskazuje rzeczy, które maja się dziać w czasie ostatecznym. Apokalipsa została spisana w tym celu, by informacje zawarte w zaszyfrowanej treści, zostały odczytane w czasach ostatecznych. Mają one, poinformować ludzi o rodzaju tych wydarzeń. Charakter zaszyfrowania treści, uniemożliwiał odczytanie jej w czasie dwóch tysięcy lat, które poprzedzały wskazywane wydarzenia. Bez posiadania dodatkowych informacji, nie jest możliwe odszyfrowanie tekstu Apokalipsy.
Obecnie w czasach ostatecznych, są te informacje odczytywane i będą one w miarę potrzeb oceniane i stosowane.
Lulu (65 punktów)71-75 2/2
dryf
74. Jakie rodzaje broni zostaną użyte podczas bitwy Mesjasza z Lucyferem (Szatanem)?

74/ Najbardziej fascynujący aspekt każdej wojny, jaka broń zostaje zastosowana do działań, po obu stronach frontu?
W pierwszej kolejności opiszę rodzaje broni, jakiej użył Lucyfer. W sytuacji, gdy zorientował się, że na planecie ziemi w obszarze postaci człowieka, zostanie zorganizowana struktura, która może zniweczyć jego plany, podjął działania, mające na celu zniweczenie rozpoznanych przez niego, planów nieba.
Wie, że ma kilka tysięcy lat czasu, dla człowieka wydaje się to długi okres, on wie, że by wygrać nie może tego czasu zmarnować. Musi zrobić wszystko, by plany nieba się nie powiodły.
Z drugiej strony jedyne, co może zrobić to, zmiana osobowości człowieka, na planie jego zainteresowań. Postaci człowieka niezależnego, której moc, Bóg zamierza użyć, by zrealizować, swoje zadanie.
Doskonale wie, że niebo nie posiada odpowiedniej broni, do zniszczenia jego astralnych instrumentów, Jest również pewny, że armia nieba, nie złamie zasad i nie zniszczy jego cywilizacji, to nie przedstawiałoby jej, żadnych trudności, jednak chroni jego cywilizację pakt.
Jedyne zagrożenie dla jego pola działania to, zniszczenie jego instrumentów astralnych, które tak pieczołowicie budował od dziesięciu miliardów lat. Czyli od pierwszych lat, gdy został wraz z innymi umieszczony w tym wszechświecie.
Od momentu, gdy zorientował się, jaki będzie rodzaj ataku, nie stracił nawet chwili. Poza tym miał ułatwione zadanie, bo człowiek inteligentny, to człowiek żyjący pod jego wpływami. Dobrze wiedział, że do akcji działania z pozycji człowieka, akcji, jaką musi wykonać niebo by osiągnąć cel, niezbędny jest człowiek inteligentny.
Paradoksem jest to, że jego wpływ na rozwój człowieka żyjącego w raju, spowodował rozwinięcie inteligencji a teraz ta, postać inteligentnego człowieka, może zostać wykorzystana przeciwko niemu.
Takie wnioski wyciągnął Lucyfer a działania, które następnie przeprowadził, polegały na systematycznej zmianie osobowości człowieka żyjącego na ziemi. Celem było pokolenie, które będzie żyło w czasach ostatecznych. Wyliczenie tego czasu, to jeden logiczny wniosek i już wiedział, że inny czas nie liczy się. Tym założonym czasem przez niebo i tym wyliczonym przez Lucyfera, jest czas życia obecnego pokolenia na ziemi.
Jego jedyna możliwa obrona, to totalna iluzja w kwestii rozpoznania źródeł i przyczyn ewolucji, przez człowieka żyjącego na ziemi w tym pokoleniu. Pełna mobilizacja sił astralnych i efekt w postaci wpływu na świadomość człowieka. W pierwszej kolejności kulty i religie a w ostatnim czasie złudna ezoteryka. Wiedział jedno, że ludzie, w których zostaną wcielone dusze wojowników z nieba, muszą posiadać szczególne zdolności. Te zdolności to możliwość zrozumienia informacji, jakich człowiek nie posiada a większość z tych informacji będzie posiadała charakter duchowy. By zmysły człowieka przyjęły informacje duchowego charakteru, człowiek musi posiadać specjalne predyspozycje.
W treści Apokalipsy, takie predyspozycje określone są mianem, cyt, "kto ma uszy niechaj słucha", w taki sposób, jest wskazana, zdolność postrzegania poza zmysłowego.
Jedyna możliwość przeciw działania akcji, którą ma przeprowadzić niebo, to, skierować zainteresowanie ludzi na złudny cel. Wykonanie takiego działania spowodowało zainteresowanie ludzi, takimi sprawami jak współdziałanie w ratowaniu planety, poprzez podnoszenie jej wibracji. Jaki człowiek lub czy nawet wszyscy razem mogą podnieść wibrację globu planetarnego. Pułapkę w tej sprawie, stanowi ujęcie w temacie działania, nazwy Ziemia, planeta ludzi a więc może w ogóle nie planeta, tylko szczególny duchowy glob.
Z punktu widzenia logiki, najgłupszy pomysł na świecie a w rzeczywistości zwodzi rzesze ludzi. Innym przykładem sukcesu Lucyfera, jest pozbawianie ludzi mocy obronnych, przekonał wielu, że miłość bezwarunkowa jest lepsza niż emocja miłość. Dodatkowo, spowodował działanie, które w efekcie osłabia człowieka a jego skutek jest zerowy, jest to walka miłością przeciwko złu.
Jeszcze jest wiele takich absurdów w wykonaniu oszukanego człowieka, ten sukces Lucyfera jest dla mnie polem działania, by przywrócić rozsądek umysłom ludzi.
W następnej kolejności, moje zadanie będzie obejmowało, przygotowanie ludzi, którzy mają wcielone dusze wojowników z nieba do zadania transformacji, zakłóconych form astralnych. Transformacja będzie polegała na przywróceniu takim istotom astralnym, form ich duchowego ciała, do takiej postaci budowy, która będzie zbliżona do konfiguracji świętej geometrii.
Takie umiejętności, muszą osiągnąć ludzi przewidziani do wykonania zamierzeń Boga. Jeżeli żyją w świecie iluzji, nie rozumieją wpływu przestrzeni geometrycznej, nie rozumieją mocy postaci niezależnego człowieka, nie wykonają zadania Boga.


dryf
75. Skąd Niebo wie, czy ludzie chcą jakiejkolwiek interwencji?

75/ Kwestia, czy ludzie chcą jakiejkolwiek interwencji nie istnieje, bo misja nieba nie interweniuje na ziemi. To, że Bóg oczekuje wykonania zadania przez ludzi, dotyczy tylko znikomej w stosunku do wszystkich żyjących, garstki wybranych.

Pan Zastępów.
Lulu (65 punktów)Odp: 71-75 2/2

yulian

76. Czym tak naprawdę jest "wędrówka dusz", tzw. reinkarnacja?

76/ Wędrówka dusz i reinkarnacja, dwa terminy, które posiadają różne znaczenie, tu w treści pytania, mylnie zostały zrównane i jakoby wskazują taką samą wartości. Takie błędne odniesienie, istoty określanej mianem "dusza" do procesu inkarnacji występuje bardzo często, powiedzieć można, że jest to, ogólnie przyjęte znaczenie. Nic bardziej błędnego. Dla zrozumienia tematu, przytoczę taki przykład; Odniosę się do zbioru, człowiek jako kierowca samochodu, samochód, którym będzie jeździł i fotel przy pomocy, którego będzie mógł zająć miejsce w samochodzie.
- Człowieka tu porównamy do duszy, będzie on korzystał z samochodu siedząc w fotelu.
- Samochód tu porównywany do zsynchronizowanego zespołu ciała i duchowości ludzi, jest zbiorem złożonych podzespołów, które umożliwią człowiekowi, korzystanie z jego dobrodziejstwa.
- Fotel tu porównany do istoty astralnej, jest miejscem gdzie korzystający z samochodu człowiek spełni swoje potrzeby.
Człowiek może skorzystać z samochodu, gdy wsiądzie do niego, umiejscawiając się w fotelu.
Dusza, będzie mogła wcielić się w człowieka, gdy uprzednio będzie dla niej, przygotowane odpowiednie miejsce. Takim miejscem są istoty astralne, inkarnowane w ciało człowieka. Fotel kierowcy tu wskazany, symbolizuje istoty astralne, które podlegają inkarnacji, lub kolejnym powtórzeniom takiej procedury, zwanej reinkarnacją.
Jak z tego wynika, inną rzeczą jest procedura dotycząca wprowadzania w ciało człowieka istoty określanej duszą a inną sprawą jest, wprowadzanie istot astralnych również w ciało człowieka. Zbiór sześciu istot inkarnowanych w ciało człowieka, poza innymi funkcjami spełnia rolę, umiejscowienia w człowieku duszy i połączenia jej pierścieni z systemem emocjonalnym.
Funkcję lokalizacji duszy w ciele człowieka, spełniają istoty astralne. Tego typu funkcję spełnia fotel kierowcy w samochodzie z punktu widzenia potrzeb człowieka.
Dusza wcielana jest w człowieka, by uzyskać materię emocjonalną, która jest efektem jego uczynków. Człowiek, który jeździ samochodem, korzysta z jego możliwości działania.
Takie odniesienia, pokazują wzajemne stosunki, pomiędzy wskazywanymi wartościami. Stosunek duszy do człowieka jest taki, jak stosunek człowieka do samochodu. Istoty astralne są dodatkowym wyposażeniem, które umożliwia działanie całego zbioru; człowiek - wcielona dusza.
Inkarnacja w tym kontekście jest działaniem, które zdecydowanie różni się od wcielania. By dobrze zrozumieć stosunek określający hierarchię duszy, istoty z nieba wcielanej w ciało człowieka astralnych odniesieniu, do astralnych istot duchowych inkarnowanych w tym samym czasie, również w to samo ciało człowieka, należy uwzględnić porównanie z przykładu człowieka i samochodu.
Inna kwestia, która wynika z określenia ujętego w pytaniu to, "wędrówka dusz". Tego typu forma postępowania nie zachodzi w sposobie życia i działania duszy, która przebywa we wszechświecie. Dusze w środowisku wszechświata, nie mają możliwości wędrówki, to środowisko jest dla nich śmiertelnie niebezpieczne. Dusze również nie maja potrzeby wędrować tu we wszechświecie, nic taka wędrówka by im nie przyniosła poza zagrożeniem życia.
Poprzez procedurę wcielania, wyłącznie w ciało człowieka, dusza uzyskuje możliwość przebywania i korzystania ze środowiska życia wszechświata, jednak taka forma nie jest wędrówką.
Kwestia, która dotyczy inkarnowania, wprowadzania astralnych istot duchowych w celu skompletowania postaci fizyczno - duchowej człowieka, dotyczy przygotowania miejsca dla duszy w ciele fizycznym.
W konkluzji do sprawy wcielania i inkarnacji; należy w zdecydowany i jednoznaczny sposób rozdzielić wartościowo te dwie kwestie. Wcielaniu przynależy procedura obsługi duszy istoty równej Bogu a inkarnacji przynależy procedura obsługi istot astralnych, które żyją tylko po to by wykonywać tego typu pracę w rodzaju inteligentnego narzędzia.

Pan Zastępów.


Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365