 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-03-2011 11:29 | finerbijk (17282 punktów) | Pole sucht Frau
1 na 1 | Od rana we wszystkich serwisach można dowiedzieć się, jak to Niemcy kpią z Polaków oglądając program satyryczny (o tytule jak wyżej) rzekomo wyśmiewający nasze wady narodowe, którego bohaterem jest współrodak ze Słupska.
Jakoś tak się składa, że sami często lubimy sobie wzajemnie przywalić, pobiczować się trochę, między sobą ponarzekać na "polactwo", wyśmiewać zachowania rodaków za granicą, ale kiedy zabierają się za to inni, a w szczególności sąsiedzi, natychmiast wybucha wielka afera i święte oburzenie dyżurnych "patriotów".
Czy wystawiamy sobie przez to świadectwo tylko braku humoru lub raczej selektywnego poczucia humoru, czy też może oburzenie to jest wynikiem mniej lub bardziej skrywanych kompleksów, albo może przekonania o jakiejś własnej wyjątkowości, która nie pozwala obśmiewać wad narodu o tak męczeńskim etosie, zarówno historycznie jak i współcześnie?
Należy tępić publiczne utrwalanie nagatywnych stereotypów, czy lepiej wyluzować zachowując dystans i pobłażliwość?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Rigoletto (3891 punktów) | >Należy tępić publiczne utrwalanie nagatywnych stereotypów, czy lepiej wyluzować zachowując dystans >i pobłażliwość?
Raczej to drugie. My również wyśmiewamy się z Niemców i to nieraz, w bardziej nieprzyjemny sposób niż oni z nas
|
|
6 na 6 | DEmonizer (4893 punktów) | Biedni Polacy, po prostu biedni Polacy. Wszyscy się z nich śmieją, nikt poza bogiem ich nie kocha. Zawsze Niemcy mordowali, Rosjanie na nich napadali, w Unii się nie liczą, w USA zapominają. Biedni Polacy, po prostu biedni Polacy. Pozdrawiam
|
|
 | 9 na 9 | PanBuk (6257 punktów) | > Biedni Polacy, po prostu biedni Polacy. Wszyscy się z nich śmieją, nikt poza bogiem ich nie kocha.> A po czym poznać że "Bóg kocha"? Jakby kochał to by nie wsadzał pomiędzy Ruskich i Niemców  I posadził na złocie lub innej ropie czy uranie - a nie na "gazie głupkowym"! Jak na razie kocha Ropopochodnych... tak przynajmniej widzę...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
|  | 1 na 1 | DEmonizer (4893 punktów) |
> A po czym poznać że "Bóg kocha"?Po jego wyjątkowej miłości.  On kocha i już.  No tak kaznodzieje prawią.  A i na krzyżu jeszcze umarł. Oczywiście w imię miłości.  Pozdrawiam
|
|
|  | 5 na 5 | Gosia (9452 punktów) |
> A po czym poznać że "Bóg kocha"?A poczytaj sobie. > Jakby kochał to by nie wsadzał pomiędzy Ruskich i Niemców Każde prześladowanie zesłane przez Boga kryje przejaw miłości.> I posadził na złocie lub innej ropie czy uranie - a nie na "gazie głupkowym"!No nie mógł, bo wyszłoby na to, że nie kocha.
|
|
| |  | 3 na 3 | PanBuk (6257 punktów) | >No nie mógł, bo wyszłoby na to, że nie kocha. > no tak, po patologicznym rodzicu ciężko liczyć na nie patologiczne potomstwo... choć niektóre osobniki dzielnie się bronią...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
| |  | 2 na 2 | metsys (1088 punktów) | > >A po czym poznać że "Bóg kocha"?> A poczytaj sobie.Hi hi, ale dobre! Przywalę kozikiem kumplowi po żebrach, bo chcę pokazać jak bardzo go kocham.
jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
|
|
| | |  | | DEmonizer (4893 punktów) |
> Hi hi, ale dobre! Przywalę kozikiem kumplowi po żebrach, bo chcę pokazać jak bardzo go kocham.I pokażesz. Najwyższym wyrazem miłości jest miłość stadionowa. Uczmy się od najlepszych.  Pozdrawiam
|
|
5 na 5 | metsys (1088 punktów) | Z tego wynika jeden wniosek. Media łapią temat, bo spece wiedzą, jak bardzo jest on do sprzedania. Co kupujemy? Potwierdzenie narodowych kompleksów, brak dystansu do siebie. Zamiast śmiać się razem z Niemcami znakomita większość da świadectwo buractwa i ponuractwa popartego nacjonalizmem. Co to w ogóle za news? Facet robi humorystyczny program i tyle. Ma prawo gadać o dupie Maryny. To puścili w Niemczech. Gdyby poszło w Kanadzie, pies z kulawą nogą nawet by się fatygował. Oj nie kochamy sąsiadów, nie kochamy.
jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Ma prawo gadać o dupie Maryny.
Nawet o dupie królowej Polski.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | >>Ma prawo gadać o dupie Maryny.
>Nawet o dupie królowej Polski.
Noooo.... Niech gadają! Ciekawe co by BXVI zrobił. Z jednej strony papież, a tu Maryję mu obrażają, ale jednak Niemiec....
W 1986 roku byłam z Dawkinsem na nartach w St. Moritz. Nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma kombinezon. Ja też się nie przyznałam do pinezek.
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >...a tu Maryję mu obrażają...
Skąd wiesz? Może ceni sobie różne formy adoracji?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | | DEmonizer (4893 punktów) |
> Skąd wiesz? Może ceni sobie różne formy adoracji?Jak Niemiec zdenerwuje, to się go wali po kasku.  I pewnie to samo Benek by zrobił, choć już nie ta siła walki w rękach.  Adoracje potrafią być naprawdę pokrętne, problem tkwi tylko w racjonalizacji tej adoracji. Skoro święcone wafelki są absolutną normalnością ... Pozdrawiam
|
|
1 na 1 | Koraszewski (82900 punktów) | Jak program dobry to kupić. Chociaż najlepszy program z lektorem brzmi jak relacja z polskiego Sejmu. Może lepiej nie. Poprosimy Wajdę, żeby nam zrobił polski odpowiednik.
|
|
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Mnie tam to wcale jakoś nie ruszyło. Problem w tym, że ani w jedną ani w drugą stronę, bo jeśli to ma być dobry kabaret dla Niemców to oni chyba nie widzieli dobrego kabaretu.
BTW, koleś wygląda na kolejnego z tych "którzy zrobią wszystko byle grosza dorwać".
|
|
3 na 3 | deili (1140 punktów) | Aby inni cię szanowali, najpierw musisz sam szanować siebie. Jeśli nie masz szacunku dla samego siebie, nie wymagaj by inni mieli go dla Ciebie. Te dwa zdania doskonale oddają mój pogląd na tą sprawę. A do wielce oburzonych kieruje pytanie : Dlaczego Kiepscy (których osobiście nie lubię) są tak chętnie oglądanym serialem ? O kawałach o Niemcach, Żydach, Rosjanach i wielu innych nacjach nie wspominając. Troszkę dystansu i skończmy z hipokryzją, a świat stanie się piękniejszym.
|
|
 | 4 na 4 | Gosia (9452 punktów) |
>A do wielce oburzonych kieruje pytanie
A ja propozycję wielce pouczającej lektury esejów L.Stommy, zebranych w dwóch niezbyt obszernych tomach: "Polskie złudzenia narodowe" i "Polskie złudzenia narodowe. Księgi wtóre."
|
|
2 na 2 | Tibor (1012 punktów) | I myśli sobie bóg w zaciszu zaświatów: " Ja wiem Polacy mnie nie kochają, oj nie kochają, ale ja ich tak długo będę kochał, aż oni mnie pokochają"  Oczywiście jakieś matoły będą się obrażać na satyrę i rzekome powielanie stereotypów. Ale jak Stefan Müller powiedział kiedyś "jak przyjechałem do Polski i jechałem autobusem, to w tym autobusie było więcej pięknych kobiet niż w całym moim mieście" to żaden z dzisiaj awanturujących się nie narzekał na niesłusznie powielane stereotypy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|