Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lit otwarty L. Wiśniewskiego OP do J. Kaczyńskiego PiS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-09-2022 20:43szarley (54911 punktów)Lit otwarty L. Wiśniewskiego OP do J. Kaczyńskiego PiS
Ocena 6 na 6
List dominikanina Ludwika Wiśniewskiego* do J. Kaczyńskiego
"Jestem już, jak Pan wie, starym człowiekiem i nie przypuszczałem, że przyjdzie mi jeszcze raz zabrać głos w sprawach publicznych.

Dzisiaj, kiedy piszę ten tekst, 15 sierpnia, Kościół obchodzi wielką Uroczystość, a Polska święci Dzień Wolności i Niepodległości. Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu religijnego "Abba Ojcze", nadawanego przez TVP 1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę samą stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, "lały się" półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski ; zohydzanie "Unii Europejskiej" i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry.

Drogi Panie Prezesie. Przypominam sobie spotkanie sprzed lat, na którym był obecny - jeśli się nie mylę - także Pan, a na którym stwierdziliśmy, że fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na prawdę i sprawiedliwość; że "w naszej Polsce" będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych poglądach.

I oto w wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Pana Jacka Kurskiego oskarża politycznych konkurentów o największe zbrodnie, o świadome niszczenie Polski, o świadome niszczenie polskiej rodziny i polskiej kultury, o plan zniszczenia Kościoła, o realizowanie interesów nie Polski, ale obcych mocarstw....itd....itd... To wszystko polska telewizja czyni - co jest szczególnie bolesne - z odwoływaniem do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne. To jest zatruwanie Duszy Narodu ! Nad tym nie można przejść do porządku dziennego! Tu nie można być obojętnym!

Panie Prezesie. Skoro zdecydowałem się na ten list, to nie mogę pominąć jeszcze jednego wątku. Pan osobiście "dolewa oliwy do ognia" Czynił Pan to wielokrotnie, ale wspomnę jedynie pańskie słowa z niedawnego wywiadu zamieszczonego w "Sieci". Powiedział Pan : Tusk zdecydował się już na skrajną brutalizację, wręcz animalizację życia publicznego. Wpisuję to w pewną tradycję ! Nasi wrogowie zawsze chcieli Polski prymitywnej, wulgarnej, odrzucającej kulturę. To właśnie buduje Tusk na obce zamówienie"

Muszę się Panu przyznać, że pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny. Ale, jak dotąd, nie straciłem wiary w to, że Pan naprawdę pragnie dobra dla Polski i Polaków. Dlatego piszę ten list. Jestem przekonany, że jedynie Pan może ukrócić tę straszną dewastację, która dokonuje się na naszych oczach. I o to z ufnością proszę."

Ludwik Wiśniewski

*Wiki:
Ludwik Wiśniewski OP, właśc. Marian Wiśniewski (ur. 25 października 1936 w Skierbieszowie) - polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.
W 1952 wstąpił do zakonu dominikanów, a 15 czerwca 1961 przyjął święcenia kapłańskie[1]. W latach 1963-1966 został pierwszy raz duszpasterzem akademickim w Gdańsku. Następnie studiował na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (1966-1968).
W 1968 powrócił do Gdańska i do 1972 prowadził tam ponownie duszpasterstwo akademickie. Organizował w nim spotkania z niezależnymi katolickimi intelektualistami, m.in. z Bohdanem Cywińskim, Andrzejem Wielowieyskim, Tadeuszem Mazowieckim, Józefą Hennelową. Do jego wychowanków należeli m.in. Aleksander Hall, Arkadiusz Rybicki, Maciej Grzywaczewski, Grzegorz Grzelak, Antoni Pawlak, Marian Terlecki[2].
Od 1972 do 1981 pracował w Lublinie również jako duszpasterz akademicki. Także tam zapraszał znane postacie niezależnych środowisk katolickich, m.in. Bohdana Cywińskiego, Władysława Bartoszewskiego, Tadeusza Mazowieckiego, Stanisława Stommę, Stefana Kisielewskiego, Irenę Sławińską, Wiesława Chrzanowskiego. Wspierał razem ze studentami robotników - ofiary wydarzeń czerwca 1976. W dniach 1-2 grudnia 1978 zorganizował sesję "Katolicyzm-patriotyzm-nacjonalizm", w której uczestniczyło ok. 300 osób. Do jego lubelskich wychowanków należeli m.in. Bogdan Borusewicz, Janusz Krupski, Marian Piłka[3].
Od 1981 do 1988 był duszpasterzem akademickim we Wrocławiu. Propagował tam ideę walki "bez przemocy" z komunizmem. W latach 1985-1988 organizował tzw. Tygodnie Społeczne - cykle spotkań propagujące budowanie niezależnych struktur społecznych. W 1986 głośny był jego udział w niemym proteście w centrum Wrocławia w obronie skazanego Władysława Frasyniuka. Członkowie jego duszpasterstwa stworzyli m.in. niezależny samorząd Uniwersytetu Wrocławskiego tzw. Dwunastkę oraz organizowany do dziś Obóz Adaptacyjny dla studentów pierwszych lat w Białym Dunajcu. Wśród jego wrocławskich wychowanków są m.in. Jarosław Obremski i Bożena Szaynok[4].
Działalność opozycyjna w PRL[edytuj | edytuj kod]
W 1976 wystosował nagłośniony przez Radio Wolna Europa list otwarty do Edwarda Gierka w reakcji na jego twierdzenia, że PRL jest państwem świeckim[5]. Utrzymywał kontakty z Komitetem Obrony Robotników (KOR). W marcu 1977 podpisał "Apel do społeczeństwa polskiego" - pierwszy dokument Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCiO), a następnie uczestniczył m.in. w I (17-18 września 1977) i III (10 czerwca 1978) spotkaniu ogólnopolskim Ruchu. Był członkiem tzw. Komisji Pięciu, która oceniała zarzuty stawiane wewnątrz Ruchu Leszkowi Moczulskiemu. Bezskutecznie apelował o uniknięcie podziałów w ROPCiO[6]. Wspierał także swoich dawnych gdańskich wychowanków tworzących Ruch Młodej Polski oraz Tymczasowy Komitet Samoobrony Chłopskiej Ziemi Lubelskiej organizowany przez Janusza Rożka.
Jego działalność niezależna została zauważona także przez Stasi. W lutym 1977 został wymieniony wśród 60 polskich opozycjonistów w dokumencie "Rozpoznanie antysocjalistycznych wrogich i negatywnych sił w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej"[7].
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Dlatego piszę ten list. Jestem przekonany, że jedynie Pan może ukrócić tę straszną dewastację, która dokonuje się na naszych oczach. I o to z ufnością proszę."

Pisiory robią nam jazdę bez trzymanki.
O co tu apelować do nich? O przyzwoitość? Zdehgenerowana władza i coraz bardziej zdegenerowane społeczeństwo.
Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w Polsce kradzieże są coraz większym problemem. Tylko w pierwszej połowie 2022 r. liczba odnotowanych kradzieży sklepowych zwiększyła się o prawie 28 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.
Ze sklepowych półek znikają najczęściej alkohole, sery, wędliny i słodycze. Złodzieje grasują także w galeriach handlowych (ponad 12 proc. kradzieży).

Pod rządami PiS i szalejącej drożyzny oraz inflacji złodziejstwo staje się plagą.

Cała Polska wykituje kiedy rządzą nami...
twitter.com/i/status/1571950949236903937
21-09-2022 00:09 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>O co tu apelować do nich? O przyzwoitość? Zdehgenerowana władza i coraz bardziej zdegenerowane społeczeństwo.
>Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w Polsce kradzieże są coraz większym problemem. Tylko w pierwszej połowie 2022 r. liczba odnotowanych kradzieży sklepowych zwiększyła się o prawie 28 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.
>Ze sklepowych półek znikają najczęściej alkohole, sery, wędliny i słodycze. Złodzieje grasują także w galeriach handlowych (ponad 12 proc. kradzieży).
>Pod rządami PiS i szalejącej drożyzny oraz inflacji złodziejstwo staje się plagą.

Mało tego. Jeśli dla kogoś jazda samochodem/motocyklem była przyjemnością, w końcu konieczności np dojazdu do pracy - w tej chwili jest sportem ekstremalnym i stresem. Złapią, albo nie złapią. Ile punktów przypierdolą i jak wysoki mandat. Czy stracę prawo jazdy, czy mandat przekroczy moją emeryturę. Nawet komornik jak zajmie Ci nieruchomość, czy ruchomość musi Ci zostawić środki niezbędne do życia. Ale nie w nowelizacji kodeksu drogowego.

Jest tak- Pis ilekolwiek by pieniędzy nie ukradł społeczeństwu, i tak będzie mu mało. Przy tym rozdawnictwie i "hojności" (zwłaszcza dla swych towarzyszy) nawet biliony, które zażądał od Niemiec w ramach reparacji wojennych, i tak to wszystko rozpierdoli.
21-09-2022 09:46 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>O co tu apelować do nich? O przyzwoitość? Zdehgenerowana władza i coraz bardziej zdegenerowane społeczeństwo.
>>Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w Polsce kradzieże są coraz większym problemem. Tylko w pierwszej połowie 2022 r. liczba odnotowanych kradzieży sklepowych zwiększyła się o prawie 28 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.
>>Ze sklepowych półek znikają najczęściej alkohole, sery, wędliny i słodycze. Złodzieje grasują także w galeriach handlowych (ponad 12 proc. kradzieży).
>>Pod rządami PiS i szalejącej drożyzny oraz inflacji złodziejstwo staje się plagą.
>Mało tego. Jeśli dla kogoś jazda samochodem/motocyklem była przyjemnością, w końcu konieczności np dojazdu do pracy - w tej chwili jest sportem ekstremalnym i stresem. Złapią, albo nie złapią. Ile punktów przypierdolą i jak wysoki mandat. Czy stracę prawo jazdy, czy mandat przekroczy moją emeryturę. Nawet komornik jak zajmie Ci nieruchomość, czy ruchomość musi Ci zostawić środki niezbędne do życia. Ale nie w nowelizacji kodeksu drogowego.
>Jest tak- Pis ilekolwiek by pieniędzy nie ukradł społeczeństwu, i tak będzie mu mało. Przy tym rozdawnictwie i "hojności" (zwłaszcza dla swych towarzyszy) nawet biliony, które zażądał od Niemiec w ramach reparacji wojennych, i tak to wszystko rozpierdoli.

Jest jeszcze inne przyjazne inflacji zjawisko. Kreacja "pustego pieniądza". Wiesz co to jest inflacja? Powiem najkrócej jak tylko można. Przyrost pieniądza na rynku wymian towar-pieniądz-usługa bez konsekwencji jaką winien być przyrost towaru na rynku. Burzy się w ten sposób względną równowagę rynkową. Nagły wzrost wysokości mandatów (zajebisty) kreuje na rynku taką sytuację. To samo przewinienie kosztuje kilkakrotnie więcej. "Pusty pieniądz" na rynku to taka wartość która w ten sposób jest więcej wyceniana więc wartość pieniądza maleje (wartość jednostki monetarnej). Nie wierzysz? Zobacz notowania złotego na giełdach walutowych. Złoty traci na wartości w stosunku do innych walut europejskich bez przerwy i stale. Tandem Glapiński-Morawiecki jakby tego nie widzieli. Ba! Glapiński obniża stopy procentowe lokat (ostatnio się zorientował że nie tędy droga). Tym samym zniechęca do lokowania pieniędzy na lokatach i wymusza wybór na bieżące potrzeby a nie na lokatach i powoduje przyrost pieniędzy na wolnym rynku i tak za wielkiej ilości pieniądza do dyspozycji dowolnej na rynku. Działa przeciw zbiciu inflacji. No naprawdę nie wiem co za debile rządzą finansami kraju. Tylko czekać gdy 1 zł będzie wart jednemu rublowi.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-09-2022 08:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Z danych Policji wynika, że kradzieże są coraz większym problemem. w pierwszej połowie 2022 r. liczba kradzieży sklepowych zwiększyła się o 28 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. znikają alkohole, sery, wędliny i słodycze. Złodzieje grasują także w galeriach handlowych (ponad 12 proc. kradzieży). Pod rządami PiS i szalejącej drożyzny oraz inflacji złodziejstwo staje się plagą.
też zauważyłem wzrastajacą biedę, żebrzących, chodzących po śmietnikach, ale jeszcze daleko w tym do osiągnięć PO
Thoter (6650 punktów)
>fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy >wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na prawdę i sprawiedliwość; że "w naszej >Polsce" będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych poglądach.

Czy ktoś wie, jaki komunistyczny fałsz był zbrodnią na duszy narodu??
Komunizm mało co różni się od ideologii kościelnej.
Jeżeli w tzw. komunistycznej Polsce były osoby o odmiennych poglądach, to był to największy sukces komunizmu.
Dzisiaj w "demokratycznej" Polsce ludzi o odmiennych poglądach można policzyć na palcach jednej ręki. Nie mają wstępu do "publicznej" telewizji. Nawet gdyby ich zaproszono do tego publicznego domu, to by odmówili. Zostać oplutym, na oczach milionów telewidzów, przez wysoko za to opłacanych "dziennikarzy" nie należy do przyjemności.
Dawniej było u nas więcej Żydów, a jak Żyd coś mówił, to nie podlegało to cenzurze. Dzisiaj nawet Żyda się opluwa i władza nie liczy się z jego zdaniem.
Polacy w "niepodległej" Polsce nie mają możliwości spotkać się SAMODZIELNIE przed kamerą i publicznie dyskutować o naszych interesach.
Polska "demokratyczna" to kraj polskojęzycznych kanalii, którym wstawiono nienawiść i dano kartki do głosowania. Czy ta "demokratyczna" Polska kiedyś zacznie się kierować swoim interesem??
Czy będziemy gnać na złamanie karku tam, gdzie nas kierują nienawiścią??
21-09-2022 02:14 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu.
>Czy ktoś wie, jaki komunistyczny fałsz był zbrodnią na duszy narodu??
Zbrodni katyńskiej dokonali hitlerowcy.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
21-09-2022 10:17 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>>fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu.
>>Czy ktoś wie, jaki komunistyczny fałsz był zbrodnią na duszy narodu??
>Zbrodni katyńskiej dokonali hitlerowcy.

I Żydzi.
Berzerac (5671 punktów)
>List dominikanina Ludwika Wiśniewskiego* do J. Kaczyńskiego
>"Jestem już, jak Pan wie, starym człowiekiem i nie przypuszczałem, że przyjdzie mi jeszcze raz
>zabrać głos w sprawach publicznych.
>Dzisiaj, kiedy piszę ten tekst, 15 sierpnia, Kościół obchodzi wielką Uroczystość, a Polska święci
>Dzień Wolności i Niepodległości. Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu
>religijnego "Abba Ojcze", nadawanego przez TVP 1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości
>nadawanych przez tę samą stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, "lały się" półprawdy
>i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski ; zohydzanie
>"Unii Europejskiej" i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry.
>Drogi Panie Prezesie. Przypominam sobie spotkanie sprzed lat, na którym był obecny - jeśli się nie
>mylę - także Pan, a na którym stwierdziliśmy, że fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to
>była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na
>prawdę i sprawiedliwość; że "w naszej Polsce" będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych
>poglądach.
>I oto w wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Pana Jacka Kurskiego oskarża
>politycznych konkurentów o największe zbrodnie, o świadome niszczenie Polski, o świadome niszczenie
>polskiej rodziny i polskiej kultury, o plan zniszczenia Kościoła, o realizowanie interesów nie
>Polski, ale obcych mocarstw....itd....itd... To wszystko polska telewizja czyni - co jest
>szczególnie bolesne - z odwoływaniem do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne. To
>jest zatruwanie Duszy Narodu ! Nad tym nie można przejść do porządku dziennego! Tu nie można być
>obojętnym!

Naprawdę trudno mi uwierzyć w to, że takie słowa wypowiedziała osoba duchowna, jeśli tak to szacun. Ja szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na to co publikuje kler. choć lubiłem posłuchać ks.prof. Tischnera. który mawiał o sobie, że najpierw jest człowiekiem, później filozofem, potem długo długo nic, a na końcu księdzem.

Uważam, że nie trzeba być politologiem, ba -nawet nie trzeba mieć jakiegoś szczególnego wykształcenia, aby widzieć gdzie zmierza ten kraj pod przewodnią rolą jedynie słusznej partii. Wystarczy w tym kraju żyć, płacić podatki, robić zakupy - w ogóle próbować normalnie żyć.

Mission impossible.
21-09-2022 07:44 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>Naprawdę trudno mi uwierzyć w to, że takie słowa wypowiedziała osoba duchowna,

Wielu duchownych, bardzo wielu chciałoby zupełnie innego kościoła niż radiomaryjna klika.
Jeśli nie bywasz w kościele, to nie wiesz, ale na Śląsku do rzadkości należą polityczne kazania
Tygodnik powszechny krytykuje PiS czasem mocniej niż Polityka. Dominikanie na kazaniach (Kraków) polityki unikają, ale słowa Wiśniewskiego są głosem tego zakonu, często wypowiadanym publicznie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

gorzow.com/artykuly/7174/

wyborcza.p(*)rum.html?disableRedirects=true

Te koneksje - nie zawarte w szkicu biograficznym - dyskwalifikują o. Wiśniewskiego całkowicie. Jego wiarygodność i rzetelność tego, co mówi = 0.

Powinien odpowiadać przed przełożonymi za uprawianie polityki i to jeszcze uprawianie jej w sposób tak naiwny i nierozsądny.
22-09-2022 21:48 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
> Te koneksje - nie zawarte w szkicu biograficznym - dyskwalifikują o. Wiśniewskiego całkowicie. Jego wiarygodność i rzetelność tego, co mówi = 0.
Tak jak cysorza fakt, że Jaruzelski, swojemu agentowi oszczędził internowania?

> Powinien odpowiadać przed przełożonymi za uprawianie polityki i to jeszcze uprawianie jej w sposób tak naiwny i nierozsądny.

"PiS nie ma zwolenników, PiS ma wyznawców"
Niejeden dał się nabrać na cwaną Kaczoprowokację pt KOD
Genialne posunięcie cysorza !!! Szacun.
Podobnie jak za udowadnianie, że jego matka zginęła w Smoleńsku i cmentarz był dla cysoorza poselskim obowiązkiem

"sprawa jest rozwojowa"
Elasp
czekam na karę dla miłośnika przywilejów władzy w stylu Urbana

Gdyby Wiśniewski OP miał odpowiadać za uprawianie polityki, to za co powinien odpowiadać tzw ks Rydzyk?
Jakoś nikt nie miał złości na Wiśniewskiego, kiedy zwalczał protoplastów PiS czyli PZPR, a ryzykował wtedy nie opluciem przez Elaspa w necie, ale.. życiem jak Popiełuszko

Może jednak warto przeczytać i przemyśleć co ma do powiedzenia ktoś, kto nie zgadza się z kurwskim ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-09-2022 09:56 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Gdyby Wiśniewski OP miał odpowiadać za uprawianie polityki, to za co powinien odpowiadać tzw ks Rydzyk?

Też powinien odpowiadać za uprawianie polityki. Powinien się skupić na działalności duszpasterskiej - moim zdaniem.
23-09-2022 11:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Gdyby Wiśniewski OP miał odpowiadać za uprawianie polityki, to za co powinien odpowiadać tzw ks Rydzyk?
> Też powinien odpowiadać za uprawianie polityki. Powinien się skupić na działalności duszpasterskiej - moim zdaniem.

To teraz porównaj SKALĘ zainteresowania polityką u obydwu

Wiśniewski był duszpasterzem bitych i kopanych, dlatego zaangażował się w KOR, to wymagało odwagi i nie kompromituje go błąd poparcia KODu. Teraz też staje po stronie opluwanych, tak jak pewien Żyd, który wybronił kobietę przed ukamienowaniem.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Gdyby Wiśniewski OP miał odpowiadać za uprawianie polityki, to za co powinien odpowiadać tzw ks Rydzyk?
>> Też powinien odpowiadać za uprawianie polityki. Powinien się skupić na działalności duszpasterskiej - moim zdaniem.
>To teraz porównaj SKALĘ zainteresowania polityką u obydwu
>Wiśniewski był duszpasterzem bitych i kopanych, dlatego zaangażował się w KOR, to wymagało odwagi i nie kompromituje go błąd poparcia KODu. Teraz też staje po stronie opluwanych, tak jak pewien Żyd, który wybronił kobietę przed ukamienowaniem.

"Był" - właśnie: "był". Był ponad 40 lat temu. Nie wiem, o jakich "opluwanych" mówisz.
23-09-2022 12:19 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>>>Gdyby Wiśniewski OP miał odpowiadać za uprawianie polityki, to za co powinien odpowiadać tzw ks Rydzyk?
>>> Też powinien odpowiadać za uprawianie polityki. Powinien się skupić na działalności duszpasterskiej - moim zdaniem.
>>To teraz porównaj SKALĘ zainteresowania polityką u obydwu
>>Wiśniewski był duszpasterzem bitych i kopanych, dlatego zaangażował się w KOR, to wymagało odwagi i nie kompromituje go błąd poparcia KODu. Teraz też staje po stronie opluwanych, tak jak pewien Żyd, który wybronił kobietę przed ukamienowaniem.
> "Był" - właśnie: "był". Był ponad 40 lat temu. Nie wiem, o jakich "opluwanych" mówisz.

Włącz czasem wiadomości na państwowym kanale TV, a szybko dostrzeżesz, kto jest opluwany
Przeczytaj jeszcze raz list Wiśniewskiego.

Jeśli 40 lat temu było to usprawiedliwione, to i teraz też
Herbert nakazuje pogardę, Wiśniewski jest od tego daleki, ale publicznie upomina

Mt 18.15-17
To też jest duszpasterstwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>Włącz czasem wiadomości na państwowym kanale TV, a szybko dostrzeżesz, kto jest opluwany

Wskaż opluwaną osobę.
23-09-2022 14:55 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>>Włącz czasem wiadomości na państwowym kanale TV, a szybko dostrzeżesz, kto jest opluwany
> Wskaż opluwaną osobę.

Przypomnij sobie co mówiono o Tomaszu Grodzkim, zarzucając mu korupcję, posłuchaj co mówi się nadal o "niemieckim agencie" Tusku.

Nie udawaj, Elaspie, że publiczna telewizja nie pluje jadem po opozycji, za pieniądze podatnika

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-09-2022 22:59 
 Ocena 6 na 6
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Włącz czasem wiadomości na państwowym kanale TV, a szybko dostrzeżesz, kto jest opluwany
> Wskaż opluwaną osobę.
Proszę bardzo:
Poza opluwaniem osób na zamówienie typu:
- Grodzki (brak wyroku w sądzie, w TVP wyrok zapadł),
- Marek Safjan, którego porównano do gestapowca za wyrok TSUE (który Safjan ODCZYTAŁ a nie wydał) w dodatku opisano jego sytuację rodzinną (ojciec pracujący dla Niemców)
-sędzia, który wydał wyrok na Morawieciego w trybie wyborczym (www.rp.pl/(*)-o-ladny-atak-w-tvp-na-sedziow),
- Tusk fur Deutschland/dziadek w Wermachcie - odpowiedzialny jeszcze zeszłej jesieni za inflację a poza tym za wszystkie inne problemy.
- prokurator Ewa Wrzosek (www.tvp.info/tag?tag=ewa wrzosek&page=1) opluwana nawet za to, że prosi o dochodzenie w UE w spraiwe PiS i bezprawnej inwigilacji przy pomocy PEGASUSa, co zostało potwierdzone przez 2 niezależne laboratoria (w tym Apple'a) a co TVP określa jako 'rzekome'.

TVP atakuje całe grupy społeczne preparując dowody ich winy:
- LGBT (oko.press/tvp-przegrywa-jest-wyrok-sadu-ws-filmu-inwazja-lgbt/)
- imigranci (kultura.on(*)we-nagranie-komentarze/clgq90x) czy
- Prezydent Lublina (lublin.wyb(*)sza-i-je-rozrzuca-pozniej.html)

Tego typu opluwanie przy pomocy preparowanych przed redaktorów materiałów przypomina Hitlera czy Stalina a nie 'wiadomości'. TVP to kopia Russia Today, w dodatku tak marnie zarządzana, że potrzebują 2mld PLN od podatników, których część jest za te pieniądze opluwana.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
30-09-2022 00:01 
 Ocena 4 na 4
Berzerac (5671 punktów)
>>>Włącz czasem wiadomości na państwowym kanale TV, a szybko dostrzeżesz, kto jest opluwany
>> Wskaż opluwaną osobę.
>Proszę bardzo:
>Poza opluwaniem osób na zamówienie typu:
>- Grodzki (brak wyroku w sądzie, w TVP wyrok zapadł),
>- Marek Safjan, którego porównano do gestapowca za wyrok TSUE (który Safjan ODCZYTAŁ a nie wydał) w dodatku opisano jego sytuację rodzinną (ojciec pracujący dla Niemców)
>-sędzia, który wydał wyrok na Morawieciego w trybie wyborczym (www.rp.pl/(*)-o-ladny-atak-w-tvp-na-sedziow),
>- Tusk fur Deutschland/dziadek w Wermachcie - odpowiedzialny jeszcze zeszłej jesieni za inflację a poza tym za wszystkie inne problemy.
>- prokurator Ewa Wrzosek (www.tvp.info/tag?tag=ewa wrzosek&page=1) opluwana nawet za to, że prosi o dochodzenie w UE w spraiwe PiS i bezprawnej inwigilacji przy pomocy PEGASUSa, co zostało potwierdzone przez 2 niezależne laboratoria (w tym Apple'a) a co TVP określa jako 'rzekome'.
>TVP atakuje całe grupy społeczne preparując dowody ich winy:
>- LGBT (oko.press/tvp-przegrywa-jest-wyrok-sadu-ws-filmu-inwazja-lgbt/)
>- imigranci (kultura.on(*)we-nagranie-komentarze/clgq90x) czy
>- Prezydent Lublina (lublin.wyb(*)sza-i-je-rozrzuca-pozniej.html)
>Tego typu opluwanie przy pomocy preparowanych przed redaktorów materiałów przypomina Hitlera czy Stalina a nie 'wiadomości'. TVP to kopia Russia Today, w dodatku tak marnie zarządzana, że potrzebują 2mld PLN od podatników, których część jest za te pieniądze opluwana.

A taki Macierewicz, któremu od jakiegoś czasu założono na wstrętny ryj kaganiec po sprefabrykowaniu dowodów katastrofy smoleńskiej, po otrzymaniu orderu Orła Białego - nagle ciul odżył. To chyba było dla niego jak woda na młyn, ponieważ debil zaraz po tym oświadczył, że są dowody na to, że zapisy czarnej skrzynki Tupolewa zostały sfałszowane.
www.gazeta(*)s-sfalszowany-przez-rosje.html

Dobrze jest, że PIS w swych szeregach posiada tego typu chorego psychicznie idiotę, który jeszcze bardziej kompromituje swą partię. Dobrze by było, aby prócz nas widzieli to wszyscy obywatele, wyborcy. Jego miejsce jest w psychiatryku lub więzieniu.

Ale uważam, że to nieszkodliwy debil. Najbardziej niebezpiecznym typem w tym towarzystwie kryminalistów jest Ziobro - zabójca laptopów.
01-10-2022 00:27 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)

>A taki Macierewicz, któremu od jakiegoś czasu założono na wstrętny ryj kaganiec po sprefabrykowaniu dowodów katastrofy smoleńskiej, po otrzymaniu orderu Orła Białego - nagle ciul odżył. To chyba było dla niego jak woda na młyn, ponieważ debil zaraz po tym oświadczył, że są dowody na to, że zapisy czarnej skrzynki Tupolewa zostały sfałszowane.
>www.gazeta(*)s-sfalszowany-przez-rosje.html
>Dobrze jest, że PIS w swych szeregach posiada tego typu chorego psychicznie idiotę, który jeszcze bardziej kompromituje swą partię. Dobrze by było, aby prócz nas widzieli to wszyscy obywatele, wyborcy. Jego miejsce jest w psychiatryku lub więzieniu.
>Ale uważam, że to nieszkodliwy debil. Najbardziej niebezpiecznym typem w tym towarzystwie kryminalistów jest Ziobro - zabójca laptopów.
>
Domyślam się, że się unosisz, że irytuje Cię Maciarewicz, Ziobro czy Jarek? Paradoksalnie, fakt, że polityk oddziaływuje silnie na emocje dowodzi, że jest skuteczny.

Sądzisz, że Maciarewicz czy Kaczyński wierzą w to co mówią? Że wierzą w TVP?
PiS od lat stosuje politykę 'mierny, ale wierny' dzięki temu z przerażeniem zawuważam, że w brednie o wielkich sukcesach gospodarczych, spiskach UE, Putinflacji, 'zamachu smoleńskim' itd wierzy wielu polityków PiS (to zmiana w stosunku do PO, która okłamywała swoich wyborców, ale już nie swoich członków), jednak prezes czy v-ce prezes? Nie miałem wątpliwej przyjemności poznać tych panów, ale bardzo wątpie żeby wierzyli w te historie.

Historie o zamachach i spiskach są potrzebne do wygrania wyborów i to działa w Polsce bardzo dobrze, więc nie nazwałbym ani prezesa ani v-ce prezesa idiotą, grają w teatrze dla idiotycznej publiczności może, ale niekoniecznie są idiotami.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Thoter (6650 punktów)

>Historie o zamachach i spiskach są potrzebne do wygrania wyborów i to działa w Polsce bardzo >dobrze, więc nie nazwałbym ani prezesa ani v-ce prezesa idiotą, grają w teatrze dla idiotycznej >publiczności może, ale niekoniecznie są idiotami.

"Polskim" wojskiem ostatnio dowodzili figuranci: lekarz psychiatra, świr, Żyd i dwóch żydowskich zięciów.
Wątpię by istniała POLSKA alternatywa zdolna przeciwstawić się temu. Za kilkadziesiąt lat nie będzie nikogo na świecie, kto odważy się publicznie zabrać wolny głos. "Demokratyczna" telewizja wyda na niego wyrok i przy aplauzie "demokratycznej" gawiedzi zostanie zastrzelony przez drona.
-Celem tego całego "demokratycznego" cyrku jest stworzenie podziałów opartych na wzajemnej nienawiści. W tej "demokratycznej" Polsce, mieszkające istoty oddają swój głos nieznanym, szkolonym cwaniakom KIERUJĄC SIĘ WSTAWIONĄ NIENAWIŚCIĄ. W Polsce nie istnieje polska polityka i polska ekonomia. Nie ma wiarygodnych danych o interesach jakie w naszym imieniu robią prowadzeni przez obcych i "demokratczynie" przez nas UPOWAŻNIENI ich agenci.
Im nam jest gorzej tym im jest łatwiej wstawiać nam nienawiść. Ten kto będzie umiał kanalie odciągnąć od anglosaskich siewców nienawiści ten uratuje ludzkość. Wątpię też w to, by kanalie wyrzuciły telewizor przez okno. Kanalie trzeba przerobić na nawóz i na nim budować, od nowa, CZŁOWIEKA. Tylko kto to potrafi ??
01-10-2022 12:46 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Domyślam się, że się unosisz, że irytuje Cię Maciarewicz, Ziobro czy Jarek? Paradoksalnie, fakt, że polityk oddziaływuje silnie na emocje dowodzi, że jest skuteczny.

Ja się nie irytuję. Mnie ze złości aż roznosi. Wręcz pałam żądzą mordu. Takie emocje wzbudza we mnie polska scena polityczna. Skuteczność? Skuteczni to oni są - w utrzymywaniu się przy władzy od 7 lat, w robieniu wody z mózgu swym wyznawcom. Jak potrafią rządzić -widać na każdym kroku efekty ich rządów. Po jednej niekompetentnej bandzie przychodzi następna, potem kolejna i tak w koło Macieju. Zajmują się wszystkim, tylko nie tym, do czego zostali powołani. Przy czym najmniej istotne jest dobro kraju i obywateli. Mają to głęboko w dupie. Ja od ponad 50 lat słyszę tylko, że kryzys, inflacja, że trzeba zaciskać pasa itd. W imię qurwa czego? Tego że Polak nie potrafi rządzić? Wiedział to już Bismarck, a ja z każdym przeżytym rokiem coraz bardziej się do tego przekonuję. Było kiedyś dobrze? Obywatele tego kraju żyli w dostatku i beztrosko? Zamiast tego, ja jak wielu emerytów w tym kraju, aby w miarę godnie żyć zmuszony jestem dorabiać do emerytury. Kiedy będę miał czas i środki na robienie rzeczy, na które nie miałem czasu będąc czynny zawodowo. Kiedy emeryt będzie wreszcie odpoczywał. Chyba dopiero wtedy, kiedy grabarz łopatą uklepie ziemię nade mną.

>Sądzisz, że Maciarewicz czy Kaczyński wierzą w to co mówią? Że wierzą w TVP?
>PiS od lat stosuje politykę 'mierny, ale wierny' dzięki temu z przerażeniem zawuważam, że w brednie o wielkich sukcesach gospodarczych, spiskach UE, Putinflacji, 'zamachu smoleńskim' itd wierzy wielu polityków PiS (to zmiana w stosunku do PO, która okłamywała swoich wyborców, ale już nie swoich członków), jednak prezes czy v-ce prezes? Nie miałem wątpliwej przyjemności poznać tych panów, ale bardzo wątpie żeby wierzyli w te historie.
>Historie o zamachach i spiskach są potrzebne do wygrania wyborów i to działa w Polsce bardzo dobrze, więc nie nazwałbym ani prezesa ani v-ce prezesa idiotą, grają w teatrze dla idiotycznej publiczności może, ale niekoniecznie są idiotami.

Może masz rację, może tylko idiotów szukają i...znajdują. Mnie nie interesuje to, czy barany wierzą w głoszone przez siebie brednie. Fakt, że je głoszą, dla mnie jest wystarczającym powodem, aby wystawić im laurkę.
01-10-2022 17:28 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Domyślam się, że się unosisz, że irytuje Cię Maciarewicz, Ziobro czy Jarek? Paradoksalnie, fakt, że polityk oddziaływuje silnie na emocje dowodzi, że jest skuteczny.
>Ja się nie irytuję. Mnie ze złości aż roznosi. Wręcz pałam żądzą mordu. Takie emocje wzbudza we mnie polska scena polityczna.

To jest zrozumiałe, po to grają w teatrze, żeby wzbudzić emocje i wyłączyć rozum, w efekcie żeby można było wygrać.
Dobrze to, jak widać, działa przez ostatnie 33lata, a zwłaszcza ostatnie 7 lat, jednak pozbawiony od lat produktu i sensu, marketing oparty jedynie na emocjach ma wiele słabych punktów.

Co możesz(my) w tej sytuacji zrobić, by dać odpór politykom tego rodzaju, a w zasadzie, by przetrwać ze współrodakami, którzy z pieśnią na ustach idą na rzeź i topią nas wszystkich?

Po pierwsze wściekaniem się mścisz się jedynie na swoim zdrowiu - na samym sobie. Po drugie wściekając się popełniasz błędy - dlatego politycy chcą byś się wściekał!

Jeśli chcesz wygrać ze sztabem spindoktorów i speców od marketingu politycznego dyktujących każde słowo i każdy gest liderów politycznych musisz powstrzymać emocje!

Zacznij od zastanowienia się jak wygląda rzeczywistość, a jak ją prezentują politycy do jakich błędów popychają swoich wyborców? Jakie będą konsekwencje tej rzeczywistości? Jeśli nie da się tego zmienić (a pewnie nie masz środków by uruchomić stację TV) to przynajmniej jak to wykorzystać na swoją korzyść lub z minimalną stratą?

Dla przykłądu - Polska 2030 czy to jest kraj kwitnący, z profitami z inwestycji, z prężną gospodarką, przyciągający inwestorów, konkurencyjny w UE i na świecie?

Wszystko wskazuje na to, że Polska 2030 to kraj z objawiającymi się powoli problemami demograficznymi, być może w desperacji szukający imigrantów. Nie mamy żadnych istotnych inwestycji nie będzie więc zysków. Przeciwnie konkurencja obniży koszty energii a my .... będziemy ciągneli węgiel z Ameryki Południowej, bo jak widać nasz jest za drogi by konkurować w UE. Nie zmieniamy swojej gospodarki - PiS zabetonował niekonkurencyjność i pożyczanie na konsumpcje. Prawdopodobnie będzie wkrótce ścigał kapitał i klasę średnią, bo nie ma zwyczajnie pieniędzy a koszt pożyczania drastycznie im wzrósł. Zobaczysz więc rosnące obciążenia podatkowe. Nazwą to 'podatek dla bogatych' a płacić będą też, a może zwłaszcza, biedni. Obniży się poziom służby zdrowia - bo rośnie liczba pacjentów (starzenie się społeczeństwa) spada liczba pieniędzy (podatków) i ludzi (braki personelu i ucieczki za granicę). Rząd PiS czy podobna formacja obiecująca 'cuda gospodarcze' pokroju Grecji wygra następne wybory, więc polityka 'konsumowania na kredyt' potrwa co najmniej do 2027-28. W okolicach 2035, o ile nie wydarzy się coś naprawdę cudownego, będziemy państwem, w którym pracujący będzie musiał utrzymać 2 emerytów, katastrofalnie obciążoną służbę zdrowia oraz swoją własną rodzinę - większość nie będzie dawała rady! W dodatku nie powstaną u nas wielkie firmy IT czy produkujące komputery kwantowe - nasz system edukacji leży, polityka skupia się na marketingu niczym Łukaszenko pokazujący 'Białoruskie laptopy'.

Jak na tym zarobić? Usługi medyczne, opieka nad starszymi ludźmi, usługi optymalizacji podatkowych - ucieczki przez obciążeniami. Pomoc w dostareczniu siły roboczej, w wystartowaniu biznesu w innym, bardziej przyjaznym kraju ... to są tematy na których zarobisz za 10-15 lat miliony. Popatrz na Grecję - kto tam robi teraz pieniądze na uciekającym młodym pokoleniu?

>Ja od ponad 50 lat słyszę tylko, że kryzys, inflacja, że trzeba zaciskać pasa itd. W imię qurwa czego? Tego że Polak nie potrafi rządzić? Wiedział to już Bismarck, a ja z każdym przeżytym rokiem coraz bardziej się do tego przekonuję. Było kiedyś dobrze? Obywatele tego kraju żyli w dostatku i beztrosko? Zamiast tego, ja jak wielu emerytów w tym kraju, aby w miarę godnie żyć zmuszony jestem dorabiać do emerytury. Kiedy będę miał czas i środki na robienie rzeczy, na które nie miałem czasu będąc czynny zawodowo. Kiedy emeryt będzie wreszcie odpoczywał. Chyba dopiero wtedy, kiedy grabarz łopatą uklepie ziemię nade mną.

Myślę, że częściowo jak ja, należysz do 'straconego pokolenia' - wpierw budowałeś PRL, żyjąc biednie ale godząc się na wyrzeczenia w oczekiwaniu na 'emeryturę i socjalne państwo'. Nie byłeś szalony, bo populacja rosła a poziom życia wolno, ale rósł. Potem przyszedł kościół i Solidarność i sprzedali Twoją pracę, zabrali wspólny majątek dla siebie, slikwidowali socjalne państwo żyjac z inwestycji, na które Ty pracowałeś, a teraz każą Ci wegetować - który to już raz w historii?

Nie wiem ile masz lat, ale jeśli ok. 70ki to ... załóż spółkę z.o.o, weź duży kredyt inwestycyjny, wypłać sobie premię prezesa i .... ogłoś bankructwo. Bank, ZUS, US ... przejmą 5kPLN kapitału a Ty sobie przynajmniej pożyjesz! Myślę, że nic przełomowego nie da się już zrobić. Wnukom powiedz żeby uciekały - bo został im olbrzymi kredyt do spłacenia!

Pociesz się tylko, że dzisiejsi 35-50 latkowie będą marzyli o emeryturze jak Twoja i Twoim poziomie życia! Będzie im jeszcze ciężej niż Tobie, bo kiedyś zrozumieją, że są sobie sami winni - Ty przynajmniej możesz w lustrze powiedzieć -'nie głosowałem na tych zdrajców'.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
01-10-2022 18:51 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Nie wiem ile masz lat, ale jeśli ok. 70ki to ... załóż spółkę z.o.o, weź duży kredyt inwestycyjny, wypłać sobie premię prezesa i .... ogłoś bankructwo. Bank, ZUS, US ... przejmą 5kPLN kapitału a Ty sobie przynajmniej pożyjesz! Myślę, że nic przełomowego nie da się już zrobić. Wnukom powiedz żeby uciekały - bo został im olbrzymi kredyt do spłacenia!
>Pociesz się tylko, że dzisiejsi 35-50 latkowie będą marzyli o emeryturze jak Twoja i Twoim poziomie życia! Będzie im jeszcze ciężej niż Tobie, bo kiedyś zrozumieją, że są sobie sami winni - Ty przynajmniej możesz w lustrze powiedzieć -'nie głosowałem na tych zdrajców'.

Nie mój drogi. Nikt mnie do tego już nie namówi, ponieważ przerabiałem tę opcję. Sił w biznesie już próbowałem przez 3 lata. Z całą odpowiedzialnością powiem, że uczciwego biznesu w tym kraju nie da się zrobić. Nie będziesz oszukiwał ZUS-u, innych instytucji, które od razu zameldują się po haracz, w końcu swoich pracowników - nie masz szans nawet na remis. To państwo puści Cię z torbami. Ja do tyłu byłem "tylko" 30 tyś, ale inni nie mieli takiego szczęścia. Teraz troszkę spokojnie sypiam.

Uważam, że Twoje prognozy są w pełni zasadne. Najprawdopodobniej taki los nas czeka. Przy odrobinie szczęścia może tego nie doczekam.
22-09-2022 21:58 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
Przy okazji przypomnę jak TVPis pod wodzą Kurskiego podała informację o Nobelskiej nagrodzie dla Ogi Tokarczuk
"to był dobry tydzień dla Polski. Po zniesieniu wiz dla Polaków do USA* i wyborze Wojciechowskiego do Komisji europejskiej** Olga Tokarczuk dostała nagrodę Nobla"

* Info sprzed kilku dni
** co się Police należało

Gańba Kaczyńskiemu, Kurskiemu i i innym, za to, że wiadomość 20-lecia porównują z przegrzanymi informacjami i takimi, których po tygodniu nikt nie zapamięta

Nadal podpisujesz się pod postulatem, że tylko cysorzowi wolno odwiedzać grób matki?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365