Racjonalista - Strona głównaDo treści
Będziemy grać...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-11-2022 14:00romaro (25211 punktów)Będziemy grać...
Ocena 2 na 2
Znieczulenie na NFZ ! Tak się w*****sz, że bólu nie poczujesz:
3 listopada mija rok od kiedy naliczana jest kara za brak wykonania środków tymczasowych TSUE.
365 dni = 365 mln euro, czyli 1,73 mld zł
Dla porównana - kwota jaką WOŚP zebrała przez 30 lat działalności to 1,75 mld zł
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ewing (288 punktów)
Pozostaje więc tylko jak najszybsze, legalne odsunięcie pisobolszewików od władzy w Polsce.
Mam nadzieję, że zrobimy to przy najbliższych wyborach parlamentarnych.
04-11-2022 22:08 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pozostaje więc tylko jak najszybsze, legalne odsunięcie pisobolszewików od władzy w Polsce.
>Mam nadzieję, że zrobimy to przy najbliższych wyborach parlamentarnych.

Wtedy przyjdzie nowa ekipa polskich prawodawców, która stworzy nowy układ sędziowski lojalny zachodnim koncernom, przez co Polska uzyska dotacje europejskie ale za to wszystko co wartościowe w Polsce będzie własnością zagranicznych obywateli.



Na moje szczęście ja nikogo ani niczego nie wybiorę, nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach, bo uznaję je za niemoralne.

Nie uznaję też wyników tajnych i pośrednich wyborów, dla mnie nie wynika z nich żadne prawo.

Uznam jedynie wybór jawny, pod którym każdy z wybierających podpisze się własnym nazwiskiem i adresem zamieszkania.

W kwestii prawa własności uznam jedynie wybór bezpośredni, pośredniego wyboru nie uznam.

Ktoś powie, ze to bez znaczenia, bo za tajnym i pośrednim wyborem stoi państwowy aparat przymusu.

Niniejszym oświadczeniem pozbawiam jednak aparat przymusu części mocy. Ja tego aparatu nie współtworzę ani też nie daję nikomu na to przyzwolenia.

Państwo działające na podstawie tajnego i pośredniego wyboru nie jest moim państwem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>W kwestii prawa własności uznam jedynie wybór bezpośredni, pośredniego wyboru nie uznam.
Ukradniesz?
ODPOWIEDZ GÓWNOJADZIE!
CO ZNACZY NIEUZNANIE MIENIA !

To jest polskojęzyczne forum i nawet ty, folksdojczu masz pisać po polsku
CO ZNACZY NIEUZNANIE MIENIA !

Debilu, synu świniojeba.

Napisałeś, że jesteś zwolennikiem jawności mienia
Napisałeś, że "robol bez mienia nie ma prawa podróżować do sąsiedniego miasta
Napisałeś, że Sonia była na czterech kontynentach (zdjęcia pokazałeś)

Ile kamienic ma Sonia?

Napisałeś, że żyję z wyzysku innych ludzi
Psi chuju odnieś się do TWOICH SŁÓW

Moralna rzygowino, która poradzi jedynie udowadniać, że ojciec był świniojebem

UDOWODNIJ choć jedno z twoich słów!

Nazwałeś własną matkę darmojadem, psi chuju, bo pracowała na swoją emeryturę i twój chleb. Trzeba być ostatnim gównijadem, żeby tak nazwać rodzoną matkę, ale widać jest suką, skoro kundla wychowała


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-11-2022 23:30 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ukradniesz?

Wystarczy, że ujawnicie publicznie rozkład dóbr wśród ludzi, poddacie własność opodatkowaniu podatkiem określanym w jawnej demokracji bezpośredniej w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości, uwolnicie pracę i konsumpcję spod przymusowego opodatkowania oraz państwowy pieniądz od prywatnej lichwy i problem sam się rozwiąże.

Po co w ogóle rozważać co będzie w warunkach panowania wrogich ludzkości zasad społecznych, wg których własność jest tajna, wolna od opodatkowania, przymusowo egzekwowana i dotowana z przymusowy podatków od pracy i konsumpcji?

Jaki to ma sens skoro można zatrzymać zło i uniknąć tego?

Po co zastanawiać się jak wyglądał będzie chory świat skoro ten ma zdolność wyzdrowieć jeśli tylko powstrzymać ludzi złej woli?

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-11-2022 07:04 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Wystarczy, że uwolnicie pracę i konsumpcję spod przymusowego opodatkowania oraz państwowy >pieniądz od prywatnej lichwy i problem sam się rozwiąże.

Komuniści właśnie tak zrobili, zlikwidowali prywatną lichwę i ustalili jednolitą stawkę procentową dla kredytów. Na początku rat tych kredytów nie waloryzowali wraz z inflacją.
Zaden problem sam się nie rozwiąże, dopóki Polak nie nauczy się dbać o dobro wspólne, bez względu na to, jaka jest u nas używana technologia władzy.

>Po co zastanawiać się jak wyglądał będzie chory świat skoro ten ma zdolność wyzdrowieć jeśli >tylko powstrzymać ludzi złej woli?

www.cathol(*)lares-war-on-catholic-schools/

"Deputowana Nancy Pelosi, która szczyci się swoim katolickim wykształceniem, stara się teraz okaleczyć katolickie szkoły."

Ta Nancy Pelosi, po katolickiej szkole, teraz pracuje w amerykańskiej fabryce wojen. Zajmuje się też rozbijaniem sojuszy w Azji.
Halifax przed napaścią Brytyjczyków na Niemców rozbił im wszsytkie sojusze. Po rozbiciu sojuszy była wojna.
Jak Anglosasi rozbiją sojusze w Azji to będzie kolejna ich światowa wojna. Zacznie się strzelanie a idiotom się znowu uroi, że wojna zaczęła się w chwili pierwszego strzału.
W momencie rozbijania sojuszy należy powstrzymać ludzi złej woli, a nie czekać, aż zaczną planowo wysyłać broń, tysiące kilometrów, stworzonym kilka lat wcześniej kanaliom.
Ludzie nie widzą poczatków wojen, przez złe uczenie fałszywej historii.
Jak ktoś ma wizję, że gdyby Putin się nie urodził, to nie byłoby wojny to tylko świadczy o tym, że jest upośledzony umysłowo. Wojny by nie było gdyby agentura Anglosasów opanowała struktury władzy w Rosji. Wtedy by zrobili Rosjanom "demorkatyczną" rozrywkę, przerobili ich na "demokratcyznych" niewolników i na ich oczach, wywieźli by wszsytko co się da.
Amerykanie z Polski wywieźli przez 20 lat równowartość dziesięciu elektrowni atomowych. Dzięki temu jesteśmy "bezpieczni" i nie powybijali nam zębów.
05-11-2022 10:35 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak ktoś ma wizję, że gdyby Putin się nie urodził, to nie byłoby wojny

Putin stając się rosyjskim carem automatycznie przejął odpowiedzialność za utrzymanie sojuszy Rosjan.

Z tego jednak co widzimy i co piszesz zamiast prawdziwym carem stał się anglosaską marionetką wojenną.

I co ma go chwalić za to, że tańczy jak mu zagrali? Za to, że doprowadza do mordu ludzi, których uznaje za własny naród?

Dlaczego wojna nie toczy się w Ameryce ale toczy się w Rosji wg nowych granic Rosji wymyślnych przez Putina?

Bo mamy do czynienia z prymitywnym i agresywnym człowiekiem a nie żadnym mężem stanu.

Jakich Putin broni teraz interesów rozpierdalajajac to co ludzie budowali przez dziesięciolecia, żeby żyło się im trochę łatwiej?

Dla mnie to wioskowy głupek a nie żaden Pan Prezydent.

Nigdy mu nie wybaczą dziesiątek tysięcy ofiar, które zginęły na tej wojnie. Skończy z poderżniętym gardłem z tej czy z tamtej strony.
Dla Putina jedyną opcją na utrzymanie się przy życiu jest teraz budowa murów na granicy i wewnątrz nich totalnego reżimu, w którym człowiek boi się człowieka i go nienawidzi. Jeśli ludzie wewnątrz murów choć na chwilę przestaną bać się, to już po Putinie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z tego jednak co widzimy i co piszesz zamiast prawdziwym carem stał się anglosaską marionetką >wojenną.

To my jesteśmy anglosaską marionetką i to od kilku pokoleń.
Anglosasi używali nas już do napaści na NImeców. II WŚ zaczęła sie 25 lipca 1937 r. Żydowskie NKWD zaczęło mordować NIEMCÓW.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Dzisiaj mamy identyczną sytuację. Amerykanie opłaconymi Zydami: Bliken, Nuland, Zelenski przeprowadzili zamach stanu na Ukrainie. To był początek wojny i napaści Amerykanów na Rosję.

www.paulcr(*)ddon-is-closer-than-you-think/

"Reżim Clintona, pod wpływem neokonserwatystów, pogwałcił słowo Ameryki na tej podstawie, że było ono ustne, a nie pisemne, a zatem nie liczyło się. Reżim Clintona nie tylko obalił Jugosławię i rozbił ją na kawałki, przekazując muzułmanom historyczną część Serbii, ale także przeniósł NATO do granicy z Rosją. W czasie upadku ZSRR w 1991 r. Rosja była zbyt słaba, aby coś z tym zrobić, ponieważ rząd Jelcyna był marionetką Waszyngtonu."

Jesteś w stanie zrozumieć: kto i co tu pisze??
Niemcy nam nigdy nie zapomną, że pokrzyżowaliśmy im plany razem z Brytyjczykami, i ponieśli ogromne straty. Niemcy cały czas będą nam się za odwdzięczać, tak samo jak i Rosjanie.
Ahmed Davutoğlu napisał książkę dla Turków, a w niej daje instrukcje co mają robić.
Punkt pierwszy i najważniejszy, ZERO WROGÓW WŚRÓD SĄSIADÓW.
05-11-2022 16:26 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To my jesteśmy anglosaską marionetką i to od kilku pokoleń.

Przestań bredzić, to Putin wali rakietami w ludzi i wodociągi drąc do kamer mordę, że spali atomem każdego, kto mu stanie na drodze do zajęcia Ukrainy.

Ja do nikogo jeszcze żadnego strzału nie oddałem ani też nikomu nie grozę śmiercią jak mi stanie na drodze do tego czego chcę.

Rozumiem, że Ruscy płacą Ci za tę propagandę albo choć obiecali Ci funkcję przydupasa Putina gdy już zwyciężą ale mnie twoja propaganda obrzydza.

Z Żydem Zelenskim na pewno potrafiłbym się porozumieć i znaleźć wspólne interesy ale z wariatem Putinem, któremu się uwidziało, że jest następnym Stalinem. O czym z nim gadać? O tym jak mu się kłaniać?

Wynocha Ruscy do siebie mur na granicy budować i robić u siebie kolejną Koreę Północną.

Tylko wieżyczki wysokie zbudujecie, żeby sztucery strzelającym w plecy uciekinierom z waszego miru miały odpowiednio długi zasięg, żeby nawet dziecko nie przemknęło niezauważone i nie zostało w dobrobycie na Zachodzie spedalone.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ja do nikogo jeszcze żadnego strzału nie oddałem ani też nikomu
> nie grozę śmiercią jak mi stanie na drodze do tego czego chcę.

Może śmiercią nie, ale przylać w mordę + powyzywać (i przy okazi okraść) już tak.

Hamerlik Konopka 02.08.2020, 15:25
Cytat:
Bezczelny kłamco, który składałeś mi katolickie przysięgi na rany Chrystusa(..) Chciwy, zakłamany do szpiku kości manipulant, któremu słowo prawy nie jest w stanie przejść przez roszczeniowe gardło.


Hamerlik Konopka 31.03.2021 16:50
Cytat:
Masz prawo do tajemnic? Bo twój bóg ci je dał? Za to ja ci je odbieram. Koniec rządów białych, chciwych dziadów! Wynocha z tronu! Nie umiecie zadbać o podwładnych, to wynocha do szeregu, gdzie wasze miejsce!


Hamerlik Konopka
16.09.2020 16:57
Cytat:
Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy, żeby się wynosił skąd przyszedł.


Hamerlik Konopka 26.01.2021 16:39
Cytat:
Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!


Hamerlik Konopka 12.09.2022, 7:21
Cytat:
Wciąż żałuję, że nie dałem mu po prostu w mordę. Gdyby dostał w mordę to pewnie poczułby czym jest zniszczenie i pewnie następnym razem zastanowiłby się 2x


Hamerlik Konopka
12.09.2022 19:14
Cytat:
Chciałem dać mu w mordę



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-11-2022 07:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Ukradniesz?
>Wystarczy, że ujawnicie publicznie rozkład dóbr

Nareszcie coś uczciwie napisał
"ujawnicie" a nie "ujawnimy"

Maska opadła

>>>Dobrze się Wam żyje kosztem innych ludzi
>>Rzuciłeś gównem i śmierdzisz
>A co?
>Chciałbyś, żebym przyznał Wam rację, uznał wasze uprawniania i roszczenia?
Jakie roszczenia?
Ucieczka
Jakie uprawnienia?
Ucieczka

Ile razy o to pytać?????
Znów rzuciłeś gównem, znów śmierdzisz szambem, współczuję Hamerlikowej, że sypia ze śmierdzielem

Chciałbym, żebyś UDOWODNIŁ, że żyję na koszt innych ludzi, skoro to napisałeś
Znów wymyślasz to, co chciałbym udowadniając ujemną godność
Żyję z własnej pracy, jakiekolwiek inne sugestie świadczą tylko o tym, że masz honor p.ch i ujemną inteligencję

Resztę twojego bełkotu w pseudopolskim języku litościwie pomijam
Dopóki nie zaczniesz pisać po polsku, nie rozumiem o czym piszesz

Wiem, obydwaj nie mamy polskiej matury, ale ty podobno polski język wyniosłeś z domu.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nareszcie coś uczciwie napisał
>"ujawnicie" a nie "ujawnimy"
>Maska opadła

Ja nie mam czego ujawniać, na tym właśnie polega konstrukcja waszego społeczeństwa.
Żeby 1% ludzi mógł posiadać połowę świata 50% ludzi musi być najemnymi na cudzym robolami bez żadnych posiadłości.
Matematyki waszymi trikami psychologicznymi nie można oszukać.

>Jakie roszczenia?
Wierzyciela

>Jakie uprawnienia?
Właściciela

>nie rozumiem o czym piszesz
Dlaczego nicht verstehen, przecież Ty wszystko rozumiesz?

>Ile razy o to pytać?????



Zdajesz sobie sprawę, aby stworzyć innym ludziom warunki do rozwoju, trzeba wpierw zdjąć im Was z garbu a pewnej fajnie się Wam siedzi na tym garbie. Przyjemnie jak wielbłąd niesie a Ty musisz jedynie zdzielić go batem gdy się zatrzymuje. Stąd te liczne poniżenia, groźby i wybuchy agresji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-11-2022 10:55 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Ja nie mam czego ujawniać, na tym właśnie polega konstrukcja waszego społeczeństwa.
Człowieku, możesz wydawać się niedojrzałym facetem, ale według mnie twoje problemy emocjonalne, które utrudniają ci przystosowanie są wynikiem poważnych zaburzeń. Zachowujesz się jak alkocholik, który wie, że ma chorobę alkoholową, ale któremu się wydaje, że jest wstanie sam sobie pomóc.
Konopka, nie wyleczysz się sam. U ciebie choroba dwubiegunowa (nie sądzę bym się mylił co do diagnozy), bez pomocy medycznej będzie postępować.
Ale jeżeli nie zamierzasz się leczyć, ja nie zamierzam tolerować twoich ataków w moich wątkach.
Jak nie odpowiada ci nasze społeczenstwo, jego konstrukcja, poszukaj takiego, które da ci spokój. Wyemigrowałes, twoja sprawa, ale dobrze byłoby żebys mentalnie dojrzał do tego.
05-11-2022 14:12 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Konopka, nie wyleczysz się sam. U ciebie choroba dwubiegunowa (nie sądzę bym się mylił co do diagnozy), bez pomocy medycznej będzie postępować.
>Ale jeżeli nie zamierzasz się leczyć, ja nie zamierzam tolerować twoich ataków w moich wątkach.
> Jak nie odpowiada ci nasze społeczenstwo, jego konstrukcja, poszukaj takiego, które da ci spokój. Wyemigrowałes, twoja sprawa, ale dobrze byłoby żebys mentalnie dojrzał do tego.

Ale jaka choroba?
Taka, że nie odczuwam tych samych co Wy emocji lecz inne, przez co moje wizje rzeczywistości, wnioski, oceny, wybory, cele są sprzeczne z waszymi?

Jestem chory, bo psychicznie nie jestem zgodny z waszym społeczeństwem?

Nie Romaro to ja jeden jestem zdrowy a Wy wszyscy jesteście chorzy.
Nawet nie wiem do jakich posłać Was lekarzy, bo wszyscy wasi lekarze są chorzy tam samo jak Ty. Chory chorego nie wyleczy i psychiki mu nie naprawi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-11-2022 14:53 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Taka, że nie odczuwam tych samych co Wy emocji lecz inne, przez co moje wizje rzeczywistości, wnioski, oceny, wybory, cele są sprzeczne z waszymi?
>Jestem chory, bo psychicznie nie jestem zgodny z waszym społeczeństwem?

Niezależnie od tego. Oczywiście, ten obraz nigdy nie jest neutralny: moduluje go ten, kto patrzy, kto wyznacza granicę między rozumem a nie rozumem, między normalnością a "szaleństwem".
Możesz mówić mój/wasz, i ile razy byś nie zmienił swojego nicku na tym forum, będziesz i tak emblematyczną postacią "wiejskiego szaleńca", tolerancyjnie przezemnie niemarginalizowanym.

>Nawet nie wiem do jakich posłać Was lekarzy, bo wszyscy wasi lekarze są chorzy tam samo jak Ty. Chory chorego nie wyleczy i psychiki mu nie naprawi.
Ale zdrowy chorego może odizolować.
05-11-2022 20:52 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nawet nie wiem do jakich posłać Was lekarzy
> bo wszyscy wasi lekarze są chorzy tam samo jak Ty.

Definicja zdrowego lekarza (naukowca na uczelni itd): ten, który bez odpowiedzi na pytania o hamer-system firmuje eksperyment swoją reputacją, rozwiązuje samodzielnie liczne problemy kosztów, ochotników, zasad, ryzyka utraty zdrowia lub życia przez uczestnika itd.
Ślepo wierzący naukowiec nie stawiający zbytecznych pytań.. emigrantowi z długami z ulicy.
Brawo

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie zamierzam tolerować twoich ataków w moich wątkach.

Skoro nie zamierzasz tolerować moich dążeń nazywanych przez Ciebie atakami, to ja z automatu nie muszę tolerować twoich dążeń.

Sprawa jest jasna i wygląda tak jak mają się sprawy pomiędzy katolikami i muzułmanami każdy dąży w swoim kierunku i nie zamierza tolerować odmiennych i niezgodnych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ja z automatu nie muszę tolerować twoich dążeń.
> każdy dąży w swoim kierunku i nie zamierza tolerować odmiennych
> i niezgodnych ludzi.

Wieje nudą. To już było deklaratywnie wiele razy.
Snułeś nawet bardziej daleko idące wizje
Hamerlik Konopka 16.09.2020 16:57Cytat:
Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy, żeby się wynosił skąd przyszedł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-11-2022 11:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Ja nie mam czego ujawniać,

Oczywiście

"Robol bez mienia nie ma prawa wyjechać do sąsiedniego miasta, bo nie stać go na bilet"
Jaki majątek ma Sonia, że stać ją na podróże po czterech kontynentach?
Rozumiem, tajemnica mienia

Ujawnijcie..... Hamerlik zachowa tajemnice

>>Jakie roszczenia?
>Wierzyciela
Jesteś bezhonornym idiotą
Nie jestem niczyim wierzycielem, kolejny wymysł, kolejne rzucanie gównem, nie czujesz własnego smrodu?

>>Jakie uprawnienia?
>Właściciela
Jakie uprawnienia ma właściciel domu i sadu?
Ma prawo do spożywania owoców własnej pracy.
Rozumiem, ty chcesz żreć cudze

>>nie rozumiem o czym piszesz
>Dlaczego nicht verstehen, przecież Ty wszystko rozumiesz?
>>Ile razy o to pytać?????
Ile razy pytać co znaczy uznawanie/nieuznawanie mienia ?????

>Zdajesz sobie sprawę, aby stworzyć innym ludziom warunki do rozwoju, trzeba wpierw zdjąć im Was z garbu
Na czyim jestem garbie, pracując na swoje utrzymanie? Znów rzucasz gównem udowadniając swoją ujemną godność

I znów ucieczka, bezhonorny kretyn nie odpowie na czym garbie jest człowiek, który pracuje.

>a pewnej fajnie się Wam siedzi na tym garbie.
Ty siedzisz po uszy w gównie

>Przyjemnie jak wielbłąd niesie a Ty musisz jedynie zdzielić go batem gdy się zatrzymuje.
Jesteś kretynem o ujemnej godności. Ile razy będziesz to udowadniał?

>Stąd te liczne poniżenia, groźby i wybuchy agresji.
Zaprzestań poniżania, gróźb i agresji

I pisz po polsku, twój bełkot o prywatnej lichwie jest totalnie niezrozumiały, podobnie jak nazywanie kradzieży nieuznawaniem mienia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znów rzuciłeś gównem, znów śmierdzisz szambem, współczuję Hamerlikowej, że sypia ze śmierdzielem

STOP!

Bo znowu zaczyna robić się absurdalnie.

Chce jedynie publicznie jawnego eksperymentu wg zasad mojego modelu pod kontrolą instytucji naukowych a nie wygonić Cię z domu, więc się trochę opanuj!

Nie jestem twoim wrogiem i rozumiem jak znaczenie dla ludzi ma z trudem budowany dobrobyt.

Nikomu nie chcę zniszczyć świata ale chcę go zmieniać na bardziej przyjazny dla wszystkich.
Nie pójdę z Tobą na wojnę ja Putin ale musisz mnie wysłuchać i spróbować zrozumieć. Podejdźmy do tego racjonalnie i znajdźmy właściwe rozwiązanie ale nie możesz mi swoich zasad groźbami narzucić tak jak i ja nie mogę narzucić Ci moich. Bądźmy cywilizowanymi ludźmi i zachowajmy trochę kultury.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Znów rzuciłeś gównem, znów śmierdzisz szambem, współczuję Hamerlikowej, że sypia ze śmierdzielem
>STOP!
>Bo znowu zaczyna robić się absurdalnie.

TO SKOŃCZ RZUCAĆ GÓWNEM!

>Chce jedynie publicznie jawnego eksperymentu wg zasad mojego modelu
Boisz się nawet rozmowy o tym eksperymencie
Tchórzysz ilekroć przeczytasz pytania o ten eksperyment
Najprostsze pytania o twój model kończą się ucieczką lub bluzgiem

Nie mam nic przeciwko twoim eksperymentom, ale wytłumacz na czym one mają polegać
i przedstaw projekt tego eksperymentu na UNIWERSYTECIE a nie na niszowym obcojęzycznym forum
Czego oczekujesz od bytowników forum? Co mam zrobić, żebyś mógł zrobić ten swój eksperyment?
ODPOWIEDZ!
Co ode mnie zależy, żebyś mógł zrobić ten eksperyment? Pobłogosławić cię?
ODPOWIEDZ!

W jakim języku ma być opisany ten eksperyment? Hamerrdebilskim?

Twój eksperyment polega na wmawianiu wszystkim wokół, że jak ktoś ma dom to nie pracuje, tylko płaci 5 zł za sprzątanie

>Nie jestem twoim wrogiem
Oczywiście, dlatego pisząc moje nazwisko, po to, żeby moi kontrahenci się dowiedzieli zarzuciłeś mi przestępstwo
INTENCJONALNIE

Nie jesteś moim wrogiem, ale oczerniasz mnie w każdym swoim wpisie
Przestań rzucać gównem, chcesz rozmawiać na argumenta, to używaj argumentów zamiast oczernień

>i rozumiem jak znaczenie dla ludzi ma z trudem budowany dobrobyt.
Gówno rozumiesz, skoro postulujesz wyrzucanie starych ludzi przemocą z ich domów, a robotnikom chcesz zabronić posiadania domów

>Nikomu nie chcę zniszczyć świata
Chcesz, tylko za słaby na to jesteś, a przede wszystkim jesteś SAM. Nikt cię nie popiera, a ciebie nie stać na skromną refleksję "dlaczego?"
Powiem ci dlaczego, bo w swojej pogardzie wobec innych uważasz, że każde twoje słowo jest objawione i nie trzeba go uzasadniać

>ale chcę go zmieniać na bardziej przyjazny dla wszystkich.
Dla wszystkich?
Także dla tego starego człowieka, któremu chcesz dać do ręki nawet milion złotych i wyrzucić go z domu?
Także dal twojej mamy. której życzysz, żeby pracowała do śmierci bez prawa do emerytury?

>Nie pójdę z Tobą na wojnę
Już poszedłeś zarzucając mi publicznie przestępstwo. Nie nazywaj pokojem twojego rzucania gównem

>musisz mnie wysłuchać
TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WYSŁUCHAM!
10 LAT CZEKAM, AŻ DASZ I SZANSĘ WYSŁUCHANIA TWOICH ARGUMENTÓW
PRZYKŁAD KRÓW
WYSŁUCHAM
PRZYKŁAD OPONIARZA
WYSŁUCHAM

Pytanie o dwóch robotników z jednej taśmy
WYSŁUCHAM

Czego mam wysłuchać? ucieczek?

>i spróbować zrozumieć.
Co mam zrozumieć? Ucieczki?

>Podejdźmy do tego racjonalnie
Zgadzam się, podejdź racjonalnie i pisz po polsku
Jak mam cię zrozumieć, skoro nie rozumiem twojego języka?
Co znaczy uznawanie/nieuznawanie mienia?
Co mam zrozumieć? Bełkot, którego nie poradzisz zdefiniować?

>i znajdźmy właściwe rozwiązanie
Nie zamierzam szukać rozwiązań dla świata, nie moja rola

>ale nie możesz mi swoich zasad groźbami narzucić
Skończ rzucać gównem!
ie użyłem wobec ciebie żadnej bezprawnej groźby, znów wymwysł

>Bądźmy cywilizowanymi ludźmi i zachowajmy trochę kultury.
Zacznij od siebie
Twoja kultura pozwala na kłamstwa na temat rozmówcy, dowolne fantazjowanie. Nigdy nawet nie sprostowałeś twojego "kulturalnego" gówna, że żyję z przestępstwa

Twoja "kultura" polega na zmyśleniach, konfabulacjach i ucieczkach

Zacznij kulturalną dyskusję na argumenta, to będzie kulturalna dyskusja na argumenta, póki rzucasz gównem, śmierdzisz gównem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chce jedynie publicznie jawnego eksperymentu wg zasad mojego modelu
>Boisz się nawet rozmowy o tym eksperymencie
>Tchórzysz ilekroć przeczytasz pytania o ten eksperyment

Jeżeli eksperyment dowiedzie, że to co postuluję nie działa, nie rozwija się i nie przynosi wszystkim większych korzyści niż obecny system zrezygnuję i wycofam się.

To jedyny sposób na to, żeby Tobie i tobie podobnym dał spokój i przestał Was prezentować jako wcielenie szatana.

>Nie mam nic przeciwko twoim eksperymentom, ale wytłumacz na czym one mają polegać

Doskonale wiesz u tylko nie zgadzasz się z tym albo się tego obawiasz.

Fundamentem jest publicznie jawna księga kapitału obejmująca wszelkie świadectwa własności, w ramach eksperymentu, opisująca przedmiot własności w powiązaniu z właścicielem wskazanym z imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Księga musi pozostawać pod rozproszoną administracją i być wykonana w wielu jednakowych kopiach, pod kontrolą niezależnych od siebie administratorów. Nad księgą nie może istnieć żaden centralny administrator bez względu na to czy pochodzi on z wyboru czy nie.

Drugim fundamentem jest podatek wyłącznie od własności określany wyłącznie w jawnej demokracji bezpośredniej, który w zasadniczej części ma stanowić bezpośredni dochód gwarantowany osób bez mienia.

Trzecim fundamentem jest kredyt systemowy udzielany wyłącznie w ramach mechanizmów księgi kapitału, którego wyłącznym kosztem będzie podatek od własności. W moim modelu żaden dług nie może istnieć poza systemem księgi kapitału, nikt nie ma prawa do odsetek od udzielonego kredytu i nikt kto niczego nie posiada nie może też mieć długu.

Z całą pewnością rozumiesz te trzy fundamenty dla eksperymentalnego modelu i nie od dziś lecz od dawna tylko masz mój model w dupie i chcesz z agresją narzucić mi swoją wizję sprawiedliwego świata i swoje zasady. Zresztą nie tylko Ty, bo jest Was więcej, całe tłumy.

Ignorując jednak takie czy inne postulaty poprawy ludzkiego świata doigracie się.
Tylko Wam się wydaje, że wszystko Wam wolno i że pozjadaliscie wszystkie rozumy świata.
Kiedyś cierpliwość w reakcji na ciągłe poniżenia, pogardę, groźby i nieustającą agresję skończy się i nie tylko moja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-11-2022 13:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>Chce jedynie publicznie jawnego eksperymentu wg zasad mojego modelu
>>Boisz się nawet rozmowy o tym eksperymencie
>>Tchórzysz ilekroć przeczytasz pytania o ten eksperyment
>Jeżeli eksperyment dowiedzie,

Niczego nie dowiedzie, bo tylko pipcys o nim, zamiast cokolwiek zrobić.
Jakiej uczelni zaproponowałeś ten eksperyment?
Pipcys o nim na obcojęzycznym forum ale nie czytasz argumentów, a krytykę znosisz gorzej niż don Stanislao

>>Nie mam nic przeciwko twoim eksperymentom, ale wytłumacz na czym one mają polegać
>Doskonale wiesz
Nie wiem, więc pytam

Ilu ludzi ma być w tym eksperymencie?
Jak długo ma trwać?
Jaki jest jego koszt?
Jakie jest źródło jego finansowania?
Pytałem co mogę zrobić, żeby twój eksperyment się odbył, jakie są twoje oczekiwania wobec mnie, nawet na to nie odpowiedziałeś

>u tylko nie zgadzasz się z tym albo się tego obawiasz.
Kolejne kłamstwo. Nie mam żadnej mocy sprawczej, żeby się na taki eksperyment zgodzić lub nie

Zapropnowałem ci twój eksperyment w skali mikro. Ty i ja. każdy wycenia majątek drugiego do posiadanych środków i płaci 10 % wyceny a zebraną kasę dzielimy na pół. I co? Ucieczka.
Tchórzysz przed własnym eksperymentem

>Fundamentem jest publicznie jawna księga kapitału obejmująca wszelkie świadectwa własności,
Kłamiesz. Jesteś fanatycznym miłośnikiem tajemnicy mienia. Przykład podróży Soni udowadnia twoje kłamstwo

>i być wykonana w wielu jednakowych kopiach,
To już dawno jest

>Drugim fundamentem jest podatek wyłącznie od własności określany wyłącznie w jawnej demokracji bezpośredniej, który w zasadniczej części ma stanowić bezpośredni dochód gwarantowany osób bez mienia.
Manipulacja. Nie to postulujesz.

>Trzecim fundamentem jest kredyt systemowy udzielany wyłącznie w ramach mechanizmów księgi kapitału, którego wyłącznym kosztem będzie podatek od własności. W moim modelu żaden dług nie może istnieć poza systemem księgi kapitału, nikt nie ma prawa do odsetek od udzielonego kredytu i nikt kto niczego nie posiada nie może też mieć długu.
To rozumiem, ale tu nie trzeba żadnego eksperymentu, wystarczy teoria i trochę wyobraźni, żeby udowodnić, że skutkiem będzie niemal natychmiastowa koncentracja własności w jednym ręku
Chcesz to udowodnić eksperymentalnie? Wystarczy eksperymentalna gra

>Z całą pewnością rozumiesz te trzy fundamenty
Gdybym rozumiał nie miałbym pytań.

Jest jeszcze kilka następnych fundamentów.
Zakaz posiadania mieszkania czy domu przez robotnika. Zakaz emerytury, urlopu, ubezpieczeń, likwidacja praw lokatorów i pracowników. Mordowanie ludzi na stanowiskach pracy.
I jest jeszcze jedno uzasadnienie tych pomysłów - ucieczka

Jak podzielić kopalnię?
Konopka twierdzi, że kopalniany samochód może być karetką, a czym może być alpina?
Jak ją wyciągnąć spod ziemi?

Oczywiście zamiast odpowiedzi będzie rzucanie gównem

>tylko masz mój model w dupie
Tak jak ty masz w dupie moje pytania
Przykład krów, przykład oponiarza

Przykład oponiarza, przykład krów, przykład Płocka, pytanie o wybór pracy i mieszkania
Pycha i pogarda przeszkadzają ci w odpowiedzi, czy sam dobrze wiesz, że twój system jest korzystny tylko dla ciebie i nawet manipulacje nie pomagają, żeby ktoś w to wszedł

>Ignorując jednak takie czy inne postulaty poprawy ludzkiego świata doigracie się.
Nie strasz

>Tylko Wam się wydaje, że wszystko Wam wolno i że pozjadaliscie wszystkie rozumy świata.
Zmyślaj dalej

Co to jest uznanie/nieuznanie mienia na przykładzie mojego sadu?
Nawet na to nie poradzisz odpowiedzieć, a to pytanie jest kluczowe dla twojej wielkiej rozjebanej księgi.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-11-2022 19:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czy sam dobrze wiesz, że twój system jest korzystny tylko dla ciebie

Raczej nie jest. W tak szybko postępującym rozwarstwieniu społeczeństwa na ocean biednych i garstkę zmówionych bogaczy, na podstawie tego co Hamerlik napisał przez ostatnie 10 lat można
z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością ocenić, gdzie by się sam znalazł i co potem.

Sądzę, że nawet dla tej grupki bogaczy ten system nie jest korzystny.
Żaden system przeczący podstawowym ludzkim prawom czy zasadom etycznym, nie może być korzystny nawet dla najbogatszego człowieka na świecie.

Hamerlik Konopka 26.01.2021 16:39
Cytat:
Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-11-2022 20:07 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeżeli eksperyment dowiedzie, że to co postuluję nie działa, nie
> rozwija się i nie przynosi wszystkim większych korzyści niż obecny
> system zrezygnuję i wycofam się.
> To jedyny sposób na to, żeby Tobie i tobie podobnym dał spokój i przestał
> Was prezentować jako wcielenie szatana.

Mylisz piszących tu forumowiczów z władzami uczelni.
Powtarza się historia z misiem wyjadającym miód z gniazda pszczół i zającem.
Pamiętasz ją?
Mogę przypomnieć.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-11-2022 20:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Mylisz piszących tu forumowiczów z władzami uczelni.

Przecież władze uczelni dawno zgodziły się na hamereksperyment, jedynie TY go blokujesz (wraz ze mną i Wenancjuszem)

Konopka nie poradzi odpowiedzieć na pytanie co powinienem zrobić, żeby mógł przeprowadzić to swoje doświadczenie.
Pewnie dać mu kilka mld $.
Niestety nie mam tyle

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-11-2022 21:10 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Konopka nie poradzi odpowiedzieć na pytanie co powinienem
> zrobić, żeby mógł przeprowadzić to swoje doświadczenie.
> Pewnie dać mu kilka mld $. Niestety nie mam tyle

Tu nie chodzi o doświadczenie ani tym bardziej o pieniądze na nie. Co jak co, ale Hamerlik pieniędzmi się zajmował i wie dokładnie jak to działa.
Żeby kogoś do czegoś zmotywować, przekonac, ten ktoś musi poczuć, ze propozycja jest dla niego korzystna. Tak więc albo pójdzie w kierunku szlifowania umiejętności guru sekty (co raczej spali na panewce) albo, co bardziej prawdopodobne, będzie nam tu dalej truł i liczył ze ktoś mu odpisze, ze kogoś sprowokuje i wtedy będzie mógł zapomnieć o swojej nieciekawej życiowej sytuacji, z której w przypływie szczerości jak sam napisał nie wie jak wyjść.
Stawiam na to drugie. Dorywcze rozwiązania na skróty zawsze mu bardziej pasowały. A może na nic więcej nie stać?
Smutne.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>albo pójdzie w kierunku szlifowania umiejętności guru sekty (co raczej spali na panewce) albo, co bardziej prawdopodobne, będzie nam tu dalej truł i liczył ze ktoś mu odpisze,

Albo będę obecny ze swoimi ideami w przestrzeni publicznej i wciąż aktywny, aż kiedyś chcąc nie chcąc przestaniecie mnie ignorować.

Ile czasu dacie radę wyłącznej poniżać mnie, ośmieszac i znieważać?

10 lat?
20 lat?
Całe życie?

Wątpię.

Kiedyś nastąpi przełom, zawsze nadchodzi i poczujesz nagle, że twój stosunek do mnie nie jest właściwy i chcąc nie chcąc zmienisz go.

Wiem do czego zmierzam i dlaczego.
Mam silną motywację i wyraźne cele.
Nie zaszczepisz mi wątpliwości i nie przekonasz, że moje działa nie mają sensu, bo nie są zgodne z waszymi wierzeniami i dążeniami

Po prostu Ty idź swoją drogą przez życie a ja pójdę swoją.

Wszystko co robię wynika z tego w co wierzę i pozostanę temu wierny, bez względu na to czy to Ciebie nudzi czy nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
06-11-2022 07:38 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>Nie zaszczepisz mi wątpliwości

Typowe dla idiotów nasyconych pychą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mam silną motywację i wyraźne cele.

.. a moje racje udowodni kiedyś eksperyment firmowany reputacją naukowca, którego w końcu przekonam.
Jak łatwo przeczytać tą zgraną talię kart.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,891727#w891845


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-11-2022 21:23 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> zrezygnuję i wycofam się.
>To jedyny sposób na to, żeby Tobie i tobie podobnym dał
> spokój i przestał Was prezentować jako wcielenie szatana.

Prezentuj, prowokuj i absolutnie nie dawaj spokoju. Tylko w tym nie zanudzaj, nie odgrzewaj starych kotletów bo w końcu ludzie zasną lub zajmą się swoimi sprawami i Tobie dadzą spokój.
A to by dopiero było.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-11-2022 15:35 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Na moje szczęście ja nikogo ani niczego nie wybiorę, nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach, bo uznaję je za niemoralne.

Wybory są tajne dla bezpieczeństwa wyborców. Gdyby były jawne, wyborcy znieważali by się wzajemnie.
05-11-2022 16:15 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wybory są tajne dla bezpieczeństwa wyborców.

To bezpieczeństwo istnieje tylko w waszych głowach, bo w mojej tajemnice jawią się jako przejaw wzajemnej wrogości i przyczyna kolejnej ludzkiej wojny.

Gdyby były jawne, wyborcy znieważali by się wzajemnie.

Być może i być może tego właśnie potrzeba, żeby zaczęli się wzajemnie szanować mimo różnic interesów.

Przy waszych tajnych i pośrednich wyborach poszanowanie przeciwników ideowych i konkurentów do zasobów naturalnych to tylko maskarada, pod którą kryje się prawdziwa pogarda dla drugiego człowieka.

Skąd tak często powtarzane pojęcie przy ocenie innych ludzi - "patologia"?

Przy waszych tajnych wyborach udajecie tylko respekt dla innych osób, w szczególności tych niezgodnych. W rzeczywistości gardzicie tymi ludźmi i takiego właśnie dokonacie w tajemnicy wyboru - tj. dyktowanego przez pogardę.

Ja wybieram tylko jawnie, podpisując się pod własnym wyborem nazwiskiem i adresem zamieszkania, patrząc drugiemu człowiekowi prosto w oczy.

Nawet gdy wybieram sprzecznie z interesem drugiego człowieka to on wie kim poprzez ten wybór dla niego jestem, bez żadnej maskarady i to jest wyraz szacunku do niego.

Gdy chodzi o zasady społeczne to każdy ma prawo wiedzieć co dla niego wybrałem i czego dla niego chcę myśląc przy to o sobie. To jest właściwy sposób na znalezienie kompromisu i na połączenie naszych interesów. Przede wszystkim musimy wiedzieć kim człowiek jest i dokąd zmierza, żeby móc się z nim porozumieć. Gdy nic nie wiesz o innych ludziach, bo wszystko co istotne dla Ciebie kryją przed Tobą i udają przed Tobą kogoś kim nie są wtedy nie ma szans na porozumienie i wojna między wami jest tylko kwestią czasu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
panTeista (6808 punktów)
>Gdy chodzi o zasady społeczne to każdy ma prawo wiedzieć co dla niego wybrałem i czego dla niego chcę myśląc przy to o sobie. To jest właściwy sposób na znalezienie kompromisu i na połączenie naszych interesów. Przede wszystkim musimy wiedzieć kim człowiek jest i dokąd zmierza, żeby móc się z nim porozumieć. Gdy nic nie wiesz o innych ludziach, bo wszystko co istotne dla Ciebie kryją przed Tobą i udają przed Tobą kogoś kim nie są wtedy nie ma szans na porozumienie i wojna między wami jest tylko kwestią czasu.

Pomjędzy PiS-em a KO nie będzie połączenia interesów. Oni wiedzą dokąd zmierzają i walczą ze sobą, narazie są to utarczki słowne. Ale PO nawołuje do bitwy ulicznej.
Thoter (6650 punktów)

>Pomjędzy PiS-em a KO nie będzie połączenia interesów. Oni wiedzą dokąd zmierzają i walczą ze >sobą, narazie są to utarczki słowne. Ale PO nawołuje do bitwy ulicznej.

To co teraz możemy tylko obserwować to pokłosie walk sprzed stu lat w Rosji a potem w ZSRR.
Wtedy, tak samo jak dziś, walczyły pomiędzy sobą agentury: niemiecka z brytyjską.
Niemców reprezentował Trocki a Brytyjczyków otoczenie Gruzina Stalina. Dzisiaj walczy Tusk z Kaczorem.
Zeby zrozumieć, dlaczego Polska była, jest i będzie poligonem walk agentur powinniśmy poznać sformułowaną w 1904 r, przez Halforda Johna Mackindera teorię Heartlandu (serca Eurazji). Do dzisiaj stanowi ona podstawę stosunków międzynarodowych, a w Stanach Zjednoczonych stała się podstawą budowy doktryny powstrzymywania Związku Radzieckiego i Chin.

pl.wikipedia.org/wiki/Halford_John_Mackinder

"Kto panuje we wschodniej Europie - panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem."
05-11-2022 15:22 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Pozostaje więc tylko jak najszybsze, legalne odsunięcie pisobolszewików od władzy w Polsce.
>Mam nadzieję, że zrobimy to przy najbliższych wyborach parlamentarnych.

Zrobicie? Jlu was jest, aby legalnie wygrać z PiSem?
Konowal (6291 punktów)
>Znieczulenie na NFZ ! Tak się w*****sz, że bólu nie poczujesz:
>3 listopada mija rok od kiedy naliczana jest kara za brak wykonania środków tymczasowych TSUE.
>365 dni = 365 mln euro, czyli 1,73 mld zł
>Dla porównana - kwota jaką WOŚP zebrała przez 30 lat działalności to 1,75 mld zł
Wyjścia są takie - niech nas UE pocałuje w d.... i tyle, lub możemy jeszcze z UE wyjść co byłoby średnim rozwiązaniem ale nie najgorszym

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
05-11-2022 23:01 
 0 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Wyjścia są takie - niech nas UE pocałuje w d.... i tyle, lub możemy jeszcze z UE wyjść co byłoby >średnim rozwiązaniem ale nie najgorszym
>

Na pewno byłoby to pięknym rozwiązaniem i dlatego powinno się wyjść z unii.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365