 |
To co robimy wielką Polskę czy idziemy nałańcuch do bauera? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-11-2022 18:41 | Konowal (6291 punktów) | To co robimy wielką Polskę czy idziemy nałańcuch do bauera? | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Gigantomania |
Marcin Romanowski mninister z Solidarnej Patologii napisał na TT: Gdyby rządziła opozycja, to nie byłoby przekopu Mierzei, budowy CPK, elektrowni atomowych i odbudowy Pałacu Saskiego. Tusk i jego akolici krytykują rząd za rzekomą "gigantomanię" - chcą słabej Polski pod kuratelą 🇩🇪. Polacy zasługują na ambitne projekty i przywództwo w regionie. Jedno nie skończone reszta nawet nie zaczęta. Ale.. Polska atomem jeszcze nie stoi, a Polaków na masło już nie stać. Wzrost ceny masła przyspieszył. Za kostkę zwykłego płacimy już tyle, ile niedawno za premium. Znalezienie masła po 12 złotych nie jest problemem. we Wrocławiu "Masło Wiejskie" 83 proc. z Piątnicy o wadze 200 gramów kosztuje 11,49 zł. "Osełka Górska" (300 g) kosztuje aż 16,95 zł. Kostka masła niknie w oczach. Kiedyś standardowa kostka ważyła 250 gramów, teraz jest to 200 gramów. Na dodatek coraz łatwiej natknąć się na kostki o wadze 180, a nawet 170 gramów. Masło to już towar luksusowy, na który stać mało ludzi. Stajło się marzeniem wielu emerytów i rencistów. Na jego zakup może pozwolić sobie może coraz mniej osób. Wielki hrabia miał 3 nocniki: złoty, srebrny i brązowy, ale jak Niemcy wpadli to i tak zeszczał się na schodach.
|
|
 | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | Odp: Gigantomania | >Wzrost ceny masła przyspieszył.
Był tak jeden, który głosił receptę na gospodarczy sukces "Armaty zamiast masła"
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >>Wzrost ceny masła przyspieszył. >Był tak jeden, który głosił receptę na gospodarczy sukces >"Armaty zamiast masła" Dokładnie. Mi natomiast ta cała obecna elita z jej bufonadą przypomina też "elitę" sanacyjną, która łącznie z naczelnym dowództwem i majątkiem uciekła 83 lata temu do Rumunii. Zostawili walczący Naród, którego nie przygotowali na wojnę i któremu w 1926 ukradli demokrację.
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | Bo na mleko wprowadziła UE limity i dlatego masło drogie - jak się chroni sój rynek jak to robiła Francja i Niemcy to tak teraz mamy
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
2 na 2 | szarley (54911 punktów) | Odp: To co robimy wielką Polskę czy idziemy nałańcuch do bauera? | > gospodarka(*)7unZLENpvW3xYHNSrqECjmKss_wa9kCytat z tego artykułu: "Na rząd w takim położeniu jest tyle możliwości wywarcia dyskretnej presji, iż lepiej by od razu trzymał się zasady pacta sunt servanda niż najpierw powygłupiał, a potem został przywołany przez najbliższego sojusznika do porządku." Dlatego należy stosować unijne normy praworządności. Pacta sunt servanda Piszą tam o jądrowej energii za 20 lat. A co przez te 20 lat? Totalny upadek polskiej waluty, z którą będą się liczyć za granicą jak w 1985? Zniszczenie oszczędności Polaków i likwidacja inwestycji poprzez zaprzestanie udzielania kredytów? "Pomyślmy zatem o nieco odleglejszej przyszłości. To jej dotyczą ogłoszone w ostatnich tygodniach przez rząd III RP wydatki. Są one tak astronomiczne, że gdy przegapi się tu, czy ówdzie 100 miliardów złotych, nie czyni to większej różnicy. I tak odleglejsza przyszłość Polski będzie przez te sumy kształtowana." 100 mld w jedną czy w drugą... byle starczyło na ławeczki i maszty W razie czego się dodrukuje zostawiając emerytów z 14-emeryturą ... ze starego portfela > Wyjścia są takie - niech nas UE pocałuje w d.... i tyle, lub możemy jeszcze z UE wyjść co byłoby średnim rozwiązaniem ale nie najgorszymNie znalazłem jeszcze NIKOGO, kto poza hasłami wskazałby mi korzyści z wyjścia z Unii Przywołujesz artykuł, chwalący CPK i szybki dojazd do niego. Ten szybki dojazd jest skutkiem unijnych dotacji do budowy dróg i kolei Póki co, węgla nadal nie ma, a Ty nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie jak właściciel jednorodzinnego domu, ma go sobie kupić w Australii jak sugerujesz, a PiS zlikwidował 10 mln ton rocznie mocy wydobywcze polskich kopalń i łże, że to Unia kazała spalać rosyjski węgiel Makoszowy zlikwidowano już podczas wojny na Ukrainie. Na Bielszowicach zaniechano pędzenia przekopu w ubiegłym tygodniu, zanim będzie ten atom, ilu ludzi padnie z zimna?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) |
> Nie znalazłem jeszcze NIKOGO, kto poza hasłami wskazałby mi korzyści z wyjścia z UniiA gdzie SZUKAŁEŚ ?? > Makoszowy zlikwidowano już podczas wojny na Ukrainie. Na Bielszowicach zaniechano pędzenia >przekopu w ubiegłym tygodniu, zanim będzie ten atom, ilu ludzi padnie z zimna?> en.wikipedia.org/wiki/UK_miners'_strike_(1984%E2%80%9385) "Podczas gdy w pierwszej połowie XX wieku w Wielkiej Brytanii pracowało ponad 1000 kopalń, do 1984 r. tylko 173 nadal działały, a zatrudnienie spadło ze szczytowego poziomu 1 miliona w 1922 r. do 231 000 w ciągu dekady do 1982 r. Ten długotrwały spadek zatrudnienia węgla był powszechny w krajach rozwiniętych. w Stanach Zjednoczonych zatrudnienie w górnictwie węgla spadało ze 180 tys. w 1985 r. do 70 tys. w 2000 r. Zamykanie kopalń jest oznaką naszego rozwoju. Jak zamkniemy wszystkie to przegonimy USA i WB w rozwoju. Nie ma się co martwić na przyszłość. Może będą nam nasi niewolnicy kopać i wozić węgiel z naszych kolonii.
|
|
|  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) |
> >Makoszowy zlikwidowano już podczas wojny na Ukrainie. Na Bielszowicach zaniechano pędzenia >przekopu w ubiegłym tygodniu, zanim będzie ten atom, ilu ludzi padnie z zimna?> >> en.wikipedia.org/wiki/UK_miners'_strike_(1984%E2%80%9385)> "Podczas gdy w pierwszej połowie XX wieku w Wielkiej Brytanii pracowało ponad 1000 kopalń, do 1984 r. tylko 173 nadal działały, a zatrudnienie spadło ze szczytowego poziomu 1 miliona w 1922 r. do 231 000 w ciągu dekady do 1982 r. Ten długotrwały spadek zatrudnienia węgla był powszechny w krajach rozwiniętych. w Stanach Zjednoczonych zatrudnienie w górnictwie węgla spadało ze 180 tys. w 1985 r. do 70 tys. w 2000 r.> Zamykanie kopalń jest oznaką naszego rozwoju. Jak zamkniemy wszystkie to przegonimy USA i WB w rozwoju. Nie ma się co martwić na przyszłość. Może będą nam nasi niewolnicy kopać i wozić węgiel z naszych kolonii.Gdzie skutek, gdzie przyczyna? Jakby rozwój zależał od zamykania kopalni, to dziś na świecie nie byłoby ani grama węgla. Myślę, że najpierw trzeba myśleć, a potem działać. Nie na odwrót.
|
|
| |  | | Thoter (6650 punktów) |
>Myślę, że najpierw trzeba myśleć, a potem działać. Nie na odwrót.
Myślę, że żeby zacząć myśleć to najpierw trzeba zdobyć wiedzę. Jak się nie ma wiedzy, a zacznie działać i dopiero wtedy zacznie się myśleć to tak powstanie wynalazek, który jako towar innowacyjny, można drożej sprzedać.
|
|
| |  | | Konowal (6291 punktów) | >Gdzie skutek, gdzie przyczyna? Jakby rozwój zależał od zamykania kopalni, to dziś na świecie nie byłoby ani grama węgla. >Myślę, że najpierw trzeba myśleć, a potem działać. Nie na odwrót. U niektórych to problem żeby prawidłowo zinterpretować fakty
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | >Nie znalazłem jeszcze NIKOGO, kto poza hasłami wskazałby mi korzyści z wyjścia z Unii >Przywołujesz artykuł, chwalący CPK i szybki dojazd do niego. Ten szybki dojazd jest skutkiem unijnych dotacji do budowy dróg i kolei Bo jest cenzura na takie wypowiedzi w mediach głównego nurtu. Oczywiście przy normalnej współpracy z unii są profity - ja piszę o tym że mamy teraz wojnę ekonomiczną z Niemcami i decyzje UE są dla nas niekorzystne - np. węgiel który każą nam likwidować albo płacić za niego nie wiadomo ile.
>Póki co, węgla nadal nie ma, a Ty nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie jak właściciel jednorodzinnego domu, ma go sobie kupić w Australii jak sugerujesz, Nie to Ty nie potrafisz pojąć jak funkcjonuje transport
>a PiS zlikwidował 10 mln ton rocznie mocy wydobywcze polskich kopalń i łże, że to Unia kazała spalać rosyjski węgiel No cóż ja też uważam że to niekorzystny wpływ UE
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
|  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >>Nie znalazłem jeszcze NIKOGO, kto poza hasłami wskazałby mi korzyści z wyjścia z Unii >>Przywołujesz artykuł, chwalący CPK i szybki dojazd do niego. Ten szybki dojazd jest skutkiem unijnych dotacji do budowy dróg i kolei >Bo jest cenzura na takie wypowiedzi w mediach głównego nurtu.
W TVPiS jest cenzura? Novum...
>Oczywiście przy normalnej współpracy z unii są profity - ja piszę o tym że mamy teraz wojnę ekonomiczną z Niemcami i decyzje UE są dla nas niekorzystne - np. węgiel który każą nam likwidować albo płacić za niego nie wiadomo ile.
Już kilka razy prostowałem to Twoje kłamstwo, nie mam ochoty robić tego po raz kolejny
>>Póki co, węgla nadal nie ma, a Ty nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie jak właściciel jednorodzinnego domu, ma go sobie kupić w Australii jak sugerujesz, >Nie to Ty nie potrafisz pojąć jak funkcjonuje transport No to napisz, jak funkcjonuje transport 5 ton węgla na indywidualne zamówienie z Australii. (pomijam jakość australijskiego węgla)
Jak pojedynczy właściciel domu ma kupić ten węgiel, jeśli państwo jest tu bezradne
>>a PiS zlikwidował 10 mln ton rocznie mocy wydobywcze polskich kopalń i łże, że to Unia kazała spalać rosyjski węgiel >No cóż ja też uważam że to niekorzystny wpływ UE
Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnych faktów
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | >>>Nie znalazłem jeszcze NIKOGO, kto poza hasłami wskazałby mi korzyści z wyjścia z Unii >>>Przywołujesz artykuł, chwalący CPK i szybki dojazd do niego. Ten szybki dojazd jest skutkiem unijnych dotacji do budowy dróg i kolei >>Bo jest cenzura na takie wypowiedzi w mediach głównego nurtu. >W TVPiS jest cenzura? >Novum... No popatrz jakbyś oglądał to byś wiedział. Każde większe medium wprowadza autocenzurę bo jest zależne od właściciela.
>>Oczywiście przy normalnej współpracy z unii są profity - ja piszę o tym że mamy teraz wojnę ekonomiczną z Niemcami i decyzje UE są dla nas niekorzystne - np. węgiel który każą nam likwidować albo płacić za niego nie wiadomo ile. >Już kilka razy prostowałem to Twoje kłamstwo, nie mam ochoty robić tego po raz kolejny To nie rób i nie pisz głupot.
>>>Póki co, węgla nadal nie ma, a Ty nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie jak właściciel jednorodzinnego domu, ma go sobie kupić w Australii jak sugerujesz, >>Nie to Ty nie potrafisz pojąć jak funkcjonuje transport >No to napisz, jak funkcjonuje transport 5 ton węgla na indywidualne zamówienie z Australii. (pomijam jakość australijskiego węgla) >Jak pojedynczy właściciel domu ma kupić ten węgiel, jeśli państwo jest tu bezradne Specjalnie dla Ciebie - duży dostawca zamawia duży statek z węglemktóry dobija do portu. Sredni dostawcy kupują od dużego dostawcy i transportują na składy, a póżniej małe składy lokalne po kupieniu od średnich dostawców sprzedają po 5kg komu chcieć.
>>>a PiS zlikwidował 10 mln ton rocznie mocy wydobywcze polskich kopalń i łże, że to Unia kazała spalać rosyjski węgiel >>No cóż ja też uważam że to niekorzystny wpływ UE >Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnych faktów Fakty są takie że w Polsce nikt nie myślał o likwidacji kopalni dopóki nie zażądała tego UE - to jest prosty podstawowy fakt.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| | |  | 5 na 5 | szarley (54911 punktów) | >Specjalnie dla Ciebie - duży dostawca zamawia duży statek z węglemktóry dobija do portu. Sredni dostawcy kupują od dużego dostawcy i transportują na składy, a póżniej małe składy lokalne po kupieniu od średnich dostawców sprzedają po 5kg komu chcieć.
To dlaczego nie ma węgla w składach? (tylko nie podawaj mi jak ostatnio adresów składów 500 km od mojej wsi)
>>>>a PiS zlikwidował 10 mln ton rocznie mocy wydobywcze polskich kopalń i łże, że to Unia kazała spalać rosyjski węgiel >>>No cóż ja też uważam że to niekorzystny wpływ UE >>Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale nie do własnych faktów >Fakty są takie że w Polsce nikt nie myślał o likwidacji kopalni dopóki nie zażądała tego UE - to jest prosty podstawowy fakt.
Bredzisz jak potrzaskany
Ignacy zakończenie wydobycia 1995 Żory zakończenie wydobycia 1997 Morcinek zakończenie wydobycia 1998 Rymer zakończenie wydobycia 1999 Dębieńsko zakończenie wydobycia 2000 1 Maja zakończenie wydobycia 2001
Wejście do Unii 2004
Piszę tylko o tzw Rybnickim okręgu węglowym !!! Likwidowano też kopalnie w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach, Zagłębiu...
(Pomijam kopalnie zamykane w racji wyczerpania pokładów)
Wiem, fakty przeczą PiSowskiej, antyunijnej propagandzie, a fachowa wiedza jest w PiSie zleksza zbędna, Sasin wystarczająco dobrze zarządza górnictwem, w końcu kończył historię na UW
Fakty: 1 Unia nie żądała importu węgla z Rosji! 2 Unia żądała ograniczenia spalania 2.1 Wydobycie należało redukować PO zmniejszeniu popytu a nie PRZED 3 PiS zmniejszył zdolność wydobycie polskich kopalń węgla o ok. 10 mln ton 4 Niektóre kopalnie (Makoszowy) likwidowano już po rozpoczęciu wojny o Ukrainę
Wiem, bardzo niewygodne fakty, dla wyznawcy PiS
I jeszcze jedno: zaprzestanie wydobycie nie oznacza konieczności fizycznej likwidacji kopalni. Co prawda wznowienie wydobycia jest trudne i czasochłonne, a utrzymanie zdolności kosztowne, ale można było to zrobić. I nie przyjmę do wiadomości kolejnej PiSbredni, że Unia kazała rozbierać wyciągowe wieże i dekować szyby, skoro nie zrobili tego Czesi, Niemcy, Belgowie ani Francuzi
Wniosek jest jeden: polskim górnictwem rządzą idioci, którym wszystko leci z rąk bo na niczym się nie znają, ale jak na Pinokiów przystało, zasłaniają własną nieudolność Unią.
Fakt, że z jednym wyjątkiem, idioci rządzą polskim górnictwem od ponad 50 lat nie czyni z nich kompetentnych
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Pawel23 (80 punktów) |
>Wiem, bardzo niewygodne fakty, dla wyznawcy PiS
Pisior nie zrozumie logicznej argumentacji. Pisiorki to sekta , wierząca w każde brednie Naczalnika.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | >To dlaczego nie ma węgla w składach? (tylko nie podawaj mi jak > ostatnio adresów składów 500 km od mojej wsi)
Bo m.in. mocny w gębie 'antysowiecki' PiS przez lata uzależniał Polskę od rosyjskiego (tańszego) węgla i.. obudził się z ręką w nocniku do połowy zanurzoną. To bardziej argumentacja skierowana do Konowała (wybacz za prostackość).
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
|  | -1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | > ja piszę o tym że mamy teraz wojnę ekonomiczną z Niemcami i decyzje UE są dla nas niekorzystne -A kiedy to nie mieliśmy wojny ekonomicznej z Niemcami ??? Brytyjczycy i Francuzi używali nas do osłabienia Niemiec, z dwa wieki. 19 CZERWCA 2020 R time.com/5855200/us-europe-alliance-failing/"Niepokoje na froncie zachodnim: dlaczego 74-letni sojusz między Europą a Ameryką się rozpada ?? "Relacje UE-USA już nie istnieją", mówi Heather Conley z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie.(...) Trump powiedział, że dokonuje cięć, ponieważ Niemcy nie płacą swojej sprawiedliwej części europejskich kosztów obronnych.(...) Niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer powiedziała: "NATO nie jest organizacją komercyjną, a bezpieczeństwo nie jest towarem". UE ogłosiła, że działa na rzecz uniemożliwienia Chinom subsydiowania eksporterów i planowania aby utrudnić chińskim firmom przejmowanie europejskich firm.(...) Podczas gdy Stany Zjednoczone milczały na temat planów izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu dotyczących aneksji palestyńskich obszarów na Zachodnim Brzegu, niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział izraelskim urzędnikom w Jerozolimie, że Europa ma "poważne obawy" co do takich działań.(...) "Spośród tysięcy kwestii, które codziennie omawiamy z UE, mogli dojść do porozumienia tylko w sprawie Donbasu (który jest gorącym bałaganem, na który nikt nie zwraca uwagi)", zauważył Conley.(...) "Wyzwania, przed którymi stoimy w ciągu następnej dekady, są większe niż ktokolwiek z nas może sobie z nimi poradzić w pojedynkę" - powiedział 8 czerwca sekretarz generalny NATO Stoltenberg. "Ani sama Europa, ani sama Ameryka. Musimy więc oprzeć się pokusie rozwiązań narodowych".Co sekretarz generalny NATO Stoltenberg rozumie mówiąc: musimy oprzeć się pokusie rozwiązań narodowych ??? Na pewno nas to dotyczy. Niemcy, już dawno, dali Żydom do zrozumienia, że nie będą już finansować ich przedsiębiorstwa holokaust. Teraz powiedzieli Amerykanom, że nie będą płacić kontrybucji za ich "bezpieczeństwo". Amerykanie się tym nie przejęli. Jak Niemcy nie chcą im płacić za "bezpieczeństwo" to będą płacić za surowce energetyczne. Żeby Ameryka mogła sporo na tym zarobić, to trzeba te surowce komuś ukraść, najbliżej Europy. Do wyboru mają wiele miejsc, oczywiście tam gdzie nie ma "wolności" i "demokracji". Można tam przy aplauzie "światowej opinii" kraść i mordować w biały dzień.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|