Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jazda na powietrze????

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
22-11-2007 20:36Sikorski (294 punktów)Jazda na powietrze????
Ocena 3 na 3
Ostatnio obiło mi się o uszy, że gdzieś w Australii ktoś skonstruował nowy typ napędu do pojazdów. Mianowicie napęd pneumatyczny. Czy ktoś z was ma większą wiedzę na ten temat?
Co sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Osobowość
>Ostatnio obiło mi się o uszy, że gdzieś w Australii ktoś
>skonstruował nowy typ napędu do pojazdów. Mianowicie napęd
>pneumatyczny. Czy ktoś z was ma większą wiedzę na ten
>temat?
>Co sądzicie?
To może być rower lub lokomotywa parowa.
A.G. (1725 punktów)
Tak to prawda, tutaj mozna wiecej przeczytac:
kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_2110.html
Gdyby link przestal dzialac to w skrocie chodzi o to ze powietrze z butli rozprezajac sie napedza silnik. Samochod wedlug rozwnych zrodel osiaga 60-120km/h i ma zasiag okolo 200-300km (idealny na miasto). Jest juz produkowany seryjnie.
A tutaj jest troche o silniku pneumatycznym:
darmowa-en(*).pl/pliki/ekoauto/spr_pow.html
Tak swoja droga zastanawialem sie czy silnik z trabanta nie dalo by sie przerobic na sprezone powietrze, hehe.
22-11-2007 22:20 
 Ocena 2 na 2
Sikorski (294 punktów)

>Tak swoja droga zastanawialem sie czy silnik z trabanta nie dalo by sie przerobic na sprezone powietrze, hehe.

Mi przydałoby się z malucha, hehe.

Dziękuję i pozdrawiam.
radek (767 punktów)
>Tak to prawda, tutaj mozna wiecej przeczytac:
>kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_2110.html
>Gdyby link przestal dzialac to w skrocie chodzi o to ze powietrze z butli rozprezajac sie napedza silnik. Samochod wedlug rozwnych zrodel osiaga 60-120km/h i ma zasiag okolo 200-300km (idealny na miasto). Jest juz produkowany seryjnie.
>A tutaj jest troche o silniku pneumatycznym:
>darmowa-en(*).pl/pliki/ekoauto/spr_pow.html
>Tak swoja droga zastanawialem sie czy silnik z trabanta nie dalo by sie przerobic na sprezone powietrze, hehe.

Ciekawi mnie ile takie tankowanie moze zuzywac energii?
23-11-2007 07:40 
 Ocena 3 na 3
Sikorski (294 punktów)

>Ciekawi mnie ile takie tankowanie moze zuzywac energii?

Należy pamiętać, że większość tego typu alternatyw zużywających prąd sieciowy konstruowanych jest z myślą o krajach posiadających energię atomową, wtedy nie ma to znaczenia. Ale odpowiadając częściowo mogę powiedzieć, że na pewno dużo mniej energii niż zużywają samochody teraz, ponieważ taki napęd jest nieporównywalnie sprawniejszy od typowych, w których mnóstwo energii marnuje się na skrzynię biegów, wały rozrządu itd. itd.
piątek (1035 punktów)
Ta energia się nie marnuje na skrzynie biegów , wał rozrządu itp Tylko jest na nie przeznaczana, nie wiem czy twoje auto potrawiło by jeździć bez, jak dla ciebie zbędnych narzędzi...

"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
23-11-2007 20:28 
 Ocena 3 na 3
Sikorski (294 punktów)
>Ta energia się nie marnuje na skrzynie biegów , wał rozrządu itp Tylko jest na nie przeznaczana, nie wiem czy twoje auto potrawiło by jeździć bez, jak dla ciebie zbędnych narzędzi...

Czy ja napisałem, że są one zbędne? Napisałem tylko, że konstrukcja typowych samochodów jest zbyt mocno niedoskonała w stosunku do pojazdów na powietrze, które nie będą miały tych niedoskonałych narzędzi. Metaforycznie: "energia w koła, nie w zębatki".
krzat (123 punktów)
pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_pneumatyczny

Jak się skończy ropa to pewnie wszyscy się na to przesiądziemy.
To przykre, że tym projektem tak mało firm się interesuje.
24-11-2007 15:53 
 Ocena 3 na 3
Sikorski (294 punktów)
Właśnie. Pewnie dlatego, że chodzi jak zwykle o pieniądze. Dlatego jestem za "godniejszym" wynagradzaniem i traktowaniem wynalazców. Dziękuję wszystkim wynalazcom za wszystkie zasługi jakie uczyniliście dla ludzi.
smelig (435 punktów)
>Ostatnio obiło mi się o uszy, że gdzieś w Australii ktoś
>skonstruował nowy typ napędu do pojazdów. Mianowicie napęd
>pneumatyczny. Czy ktoś z was ma większą wiedzę na ten
>temat?
>Co sądzicie?
Mnie się wydaje, że mógłby to być zwykły silnik parowy. Jest sprawdzony i w miarę sprawny.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365