Racjonalista - Strona głównaDo treści
zawsze są minimum 2 obozy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
27-05-2006 22:07chinska zupka;) (118 punktów)zawsze są minimum 2 obozy.
nigdy nie bedzie tak ze ludzie sie beda zgadzac w slusznej sprawie calosciowo... (no chyba ze Papież Polak umrze...)
zawsze musza istniec lewica prawica i centrum pomiedzy..
z tolerancją jest podobnie, jedni maja jej powyzej uszu-twierdzac ze jest jej za duzo, drudzy, czuja sie ucisnieni (niewazne jaka grupa spoleczna, a moze mniejszosc?)a moglo by byc inaczej, tylko nie lubimy kompromisow...
to tak jakby czlowiek pierwotny powiedzial do mamuta, zeby ten sam spadl ze skaly, bo czlowiek i tak musi go zjesc.
mamuty to taka w sumie mniejszosc spoleczna (wyginieta nieco)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

AstralStorm (558 punktów)
>nigdy nie bedzie tak ze ludzie sie beda zgadzac w
>slusznej sprawie calosciowo... (no chyba ze Papież Polak
>umrze...)

Ależ nie chodzi o to, by się zgadzali, lecz by kłócili się cywilizowanie, bez krzyków i obrzucania się ekskrementami.

>z tolerancją jest podobnie, jedni maja jej powyzej
>uszu-twierdzac ze jest jej za duzo, drudzy, czuja sie
>ucisnieni (niewazne jaka grupa spoleczna, a moze
>mniejszosc?)a moglo by byc inaczej, tylko nie lubimy
>kompromisow...

Problemem nie są twierdzenia, lecz brak argumentacji. Niektórzy nadal nie wiedzą, że nieuargumentowane stwierdzenie nie jest nic warte... Na przykład ty.
rozumek
Ludzie ZGODZĄ się, gdy zrozumieją, że ani statystycznego, ani idealnego, ani drugiego takiego jak oni, człowieka nie ma. Zgodzą się, gdy przestaną wreszcie go poszukiwać i wymagać od innych, aby robili to, czego im samym robić się nie chce (opowiadać o sobie, a nie o innych). Zgodzą się, gdy zapomną o tym, że ktokolwiek (oprócz rzeczywistości) ma rację i ktokolwiek cokolwiek "powinien". Ludzie tolerancyjni i odpowiedzialni ISTNIEJĄ i będzie ich przybywać.
zima_bez_ciastka
'Zawsze' to zbyt odpowiedzialne słowo.
Jestem w drugim obozie. Tym, który twierdzi, że nie zawsze.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365