Tylko filozof rozumie kim jest, co wie, w co wierzy, co wyznaje, i jaka jest różnica między tymi pojęciami. Ludzie dzielą się na filozofów i wyznawców filozofii. W dodatku, wyznawcy "myślą", że istnieje wiele filozofii i że jedna myśl filozoficzna obala inną. Stąd wyznawcy różnych bogów i bożków (w tym: RACJONALIZMU). Filozofia była i jest tylko jedna, a każdy filozof jest jednocześnie i racjonalistą, i chrześcijaninem i...człowiekiem przez duże "C", chociaż nie każdy zostaje czyimkolwiek przywódcą duchowym. Niektórzy nie "szukają" uczniów jak Chrystus, czy Sokrates, bo w zupełnie inny sposób służą sobie, ludziom i Światu. Wielu "marnie" kończy, o co potrafią zadbać wyznawcy innych bogów. Nie ma nic gorszego (szczególnie dla filozofów) niż SEKTY (i ta katolicka, i racjonalistyczna). Dla filozofów (i wszystkich innych), dobrze by bylo, gdyby wszyscy byli filozofami, ale niestety, na to trzeba "trochę" poczekać. Internet może skrócić czas oczekiwania. |