 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 05-07-2021 | Hamerlik Konopka | Tajna i pośrednia demokracja - nowa religia |
W kontekście przymusowego wprowadzania demokratycznego porządku na świecie przypomina mi się pewna historia > Krucjaty (łac. crux krzyż") - wyprawy zbrojne podejmowane na wezwanie papieży przez rycerstwo europejskie w okresie średniowiecza. Wyprawy te były prowadzone nie tylko przeciw muzułmanom (Seldżukidzi, Arabowie, Maurowie, Turcy), ale także przeciw tzw. poganom (Połabianie, Prusowie i Litwini) a nawet chrześcijanom (Katarzy, Husyci). Choć powody tych wojen były przede wszystkim religijne, to mieszały się one również z czynnikami politycznymi i ekonomicznymi. Uczestników wypraw krzyżowych określa się mianem krzyżowców.pl.wikipedia.org/wiki/Krucjatai jej konsekwencje: - śmierć setek tysięcy ludzi, - powstanie Królestwa Jerozolimy, pl.wikipedia.org/wiki/Królestwo_Jerozolimskieza religiami snują się zawsze inne idee, które choć nie zajmują pierwszego planu, wydają się być niezmiernie ważne > Przedstawiciele kościoła domagali się, aby zdobycze krzyżowców były traktowane jako własność papieża.Dlatego chciałbym zapytać o ideę jaka snuje się za nową religią - tajną i pośrednią demokracją. Czy jest nią tajna i nieopodatkowana własność? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 04-07-2021 | Hamerlik Konopka | Zachodnie media mówią, że Wschód jest zły! |
W zachodnich mediach wciąż sugeruje się, pół żarem pół serio, że SARS-CoV-2 pl.wikipedia.org/wiki/SARS-CoV-2wypłynął z chińskich laboratoriów www.onet.p(*)kt-powazny-mu/g0kn3kx,79cfc278przez co przypomniały się hollywoodzkie produkcje, które obrazują ludzi Wschodu jako demony W hollywoodzkich produkcjach ludzie Wschodu są zawsze bezosobową masą, pozbawioną podstawowych zasad moralnych, która wszystkimi siłami dąży do śmierci określonego zachodniego bohatera, działającego w obronie słabych z pobudek etycznych. pl.wikipedia.org/wiki/James_Bondpl.wikiped(*)/Rambo_-_Pierwsza_krewnie zliczyłbym filmów, które obejrzałem, w których zachodni bohater walczy ze wschodnią bezosobową, tępą, żądną krwi masą, dlatego chcę zapytać: ile można zarobić na tym, gdy sprzeda się swój wizerunek jako dobrego i wizerunek przeciwnika jako złego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 93 (przedawniony) | | 02-07-2021 | Gniewny | Świat bez nienawiści, zła świat pełen pokoju |
Hej Jak uważacie czy świat bez nienawiści, zła i całej Tej "złej" otoczki ma prawo istnieć? Czy świat pełen empatii, miłości ma jakiekolwiek szanse na przeżycie?
podzielcie się swoimi opiniami na Ten Temat | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 01-07-2021 | MaxGolonko3 | Z serii: Więcej tolerancji |
Tytułem wstępu grafika: scontent-f(*)b07a4981ad30e55d5b&oe=60E12CC4Nie każdemu się wszystkie zjawiska, osoby i rzeczy podobają ale to nie powód by zakazywać lub karać. Żaden policjant ani duchowny ani urzędnik nie powinien karać kobiety za to co robi ona ze swoim ciałem, o ile nie zaraża świadomie chorobą. Rozwój usług, także wizualnych, to dobry kierunek gospodarki bo oszczędza środowisko naturalne. Szczepmy się przeciwko COVID. Wszyscy! Namawiam bo warto i jest to rozsądne co potwierdziły już rzetelne statystyki. Płaskoziemcy i zwolennicy teorii spiskowych niech zamilkną tu na zawsze. *** BTW Na świecie pojawił się piąty ocean. Mapy do zmiany. Ocean Południowy od dawna jest uznawany przez naukowców, ale nie było porozumienia na arenie międzynarodowej. Otoczony niezwykle szybkim antarktycznym prądem okołobiegunowym jest jedynym oceanem, który dotyka trzech innych i do tego całkowicie obejmuje kontynent. Szybki prąd okrążający Antarktydę sprawia, że wody są tam wyraźne i godne własnej nazwy: Ocean Południowy. Ocean Południowy to czwarty co do wielkości ocean, ale swoją oficjalną nazwę otrzymał właśnie teraz. Ciągnie się od wybrzeży Antarktydy aż do 60. równoleżnika szerokości geograficznej południowej. Zamieszkują go pingwiny, foki czy wieloryby. Miłego dnia p.s. I druga grafika https://sco.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 27-06-2021 | Hamerlik Konopka | Co odróżnia mowę od pisma? |
Komunikacja przebiega w oddziaływaniach fizycznych między dwoma lub więcej względnie odrębnymi ciałami. Swego czasu stwierdziłem, że każda forma fizycznego oddziaływania ciał jest także formą komunikacji – transmisją informacji. Z powyższego wynika, że każdy komunikat wymaga przepływu określonej porcji energii przekazania jej lub jej pozbawienia
W jednym ze swoich wątków o energii, zdefiniowałem dualizm energii pod postaciami ruchu i materii. Zgodnie z tą definicją przepływ porcji energii oznacza porcję ruchu (falę) i porcję materii (cząsteczkę).
Powyższe prowadzi do wywodu, iż istnieją tylko 4 sposoby komunikacji: - wyemitować falę ruchu - pochłonąć falę ruchu - zawiązać cząsteczkę materii - rozłożyć cząsteczkę materii
Tu jawi się już zasadnicza różnica pomiędzy mową i pismem, która wynika z dualnej postaci energii. Mowa jest komunikacją porcjami ruchu – falami, natomiast pismo jest komunikacją porcjami materii – cząsteczkami. Mowa promieniuje w polu siły, natomiast pismo wiąże w polu oporu. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 25-06-2021 | what if | nienawiść do hitlera. świadomaczy nie? |
Nikt nie wie kim był, co mówił, nikt nie wie cz walczył o wiarę. Żydzi nie specjalnie lubieli chrystusa i czekają na nowego.
Kim on będzie?
Czy ideologia zamknięcie w gettach czyli skupiskach a nie melinach była sensowna? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 25-06-2021 | Hamerlik Konopka | Państwowy pieniądz ale lichwa prywatna |
Państwowy pieniądz kosztuje społeczeństwo tyle, ile wynoszą przychody całego sektora finansowego. Znalazłem w internecie dokument, wg którego tylko część sektora finansowego – banki, z pominięciem drobniejszych lichwiarzy, lombardzistów i pozostałych pożyczkodawców, osiągnęły przychody około 64 mld PLN, stat.gov.p(*)_finansowe_bankow_w_2018_r.pdfJeżeli podzielimy to przez liczbę pracujących Polaków 16,5 mln wychodzi około 4000 PLN rocznie. www.zadluzenia.com/ile-osob-pracuje-w-polsce/Sądzę, że gdy dodamy do tego pozostałych, pomniejszych lichwiarzy, lombardzistów i chwilówkowiczów, to spokojnie możemy przyjąć sumę 9000 PLN rocznego kosztu istnienia pieniądza na głowę. Biorąc po uwagę, że spora część ludzi pracuje za stawkę minimalną wynoszącą około 2000 PLN netto miesięcznie, wychodzi na to, że ci ludzie potrzebują pracować przez 4,5 miesięca w roku na pokrycie kosztu pieniądza. pl.wikipedia.org/wiki/Płaca_minimalnaMam pytania: Czy pieniądz, który kosztuje w Polsce, szacuję 150 miliardów złotych nie jest zbyt drogi jak na 16,5 mln pracujących ludzi, z czego spora część ludzi w pracy zajmuje się jedynie wypełnianiem kwitów a kolejna ich podpisywaniem? Czy to nie jest zbyt wysoka cena za środek wymiany prawa własności? Skoro pieniądz jest państwowy to dlaczego lichwa jest prywatna? O co tu chodzi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 256 (przedawniony) | | 24-06-2021 | okragly | zadanie życia |
co nim jest? skonczyć szkołe? dobrze wyjść za żonę? miec napis na drzwiach "prezes banku", co miesiąc wakacje w coraz dziwniejszych stronach? dom z basenem? auto? jacht? co? (wszyscy do tego dążymy, ale to osiągnie co 146 z nas, patoelity nas wciągneły w bagno)
w raju celem/ zadaniem zycia było spłodzic i wychować szczęśliwych ludzi, którzy spłodzą i wychowają następnych szczęśliwych ludzi.
Czemu nie mamy na lekcjach podstawowej szkoły zajęć, jak być mamą, ojcem? jak płodzic dzieci? Błędy na tym etapie sa nie do nadrobienia, to tak jakbym wystrzelił z armaty (płodzenie) i po wystrzeleniu poprzez podmuchy wiatru sterowal pociskiem.
W raju były szkoły -24h/dobę- uczyli w nich -matki, ojcowie, starsze rodzeństwo, ciocie, babcie- głównie, jak być matka i ojcem, od urodzenia, a więc zadania życia (np 7 letnia dziewczynka opiekuje sie/ uczy roczna siostrzyczkę, nauka przez praktyke, wczesniej poprzez naśladownictwo, przyklad od matki, ciotki) Matka, ojciec, ciotki, babcie poprzez przykład uczyły gromadę dzieci w rajskim zażyłym ludzkim stadie zadania zycia. U nas z katedry -dzieci unieruchomione w ławkach -o pantofelku, równaniach hiperbolicznych i innych bzdetach
szkole wymysliły patoelity do ....
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 17-06-2021 | Hamerlik Konopka | Nadzbiór |
to każdy zbiór własny danego zbioru posiadający jego niektóre cechy.
Podzbiory danego zbioru określają jego niektóre elementy. Nadzbiory danego zbioru określają jego niektóre cechy.
Każdy zbiór jest sumą swoich podzbiorów. Każdy zbiór jest iloczynem własnych nadzbiorów.
Każdy zbiór MA SWOJE podzbiory. Każdy zbiór JEST WŁASNYMI nadzbiorami. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |